STAD EUWS Alkmaar, 10 Juni Maximum genotmaximum kwaliteit de beste sigaret voor Uw gezondheid! J die 1 schei Teve R en voor ZATERDAG 10 JUNI 1939 voor HEERH UGOW AARD-NOORD AGENDA Film ROXY „De Ploeg der gedoemden” HEILOO EEN VROUW VERLOOR In City KRUISVAART-NIEUWS ST. LAURENTIUS-COHORT NOORDSCHARWOUDE CHEVROLET-KARA VAAN EGMOND-BINNEN St. Dominicua-cohort Burcht-vrede van 11 tot 18 Juni Apothekeredienst HARENKARSPEL HEERHUGOWAARD Verbetering trekking Staatsloterij HET 21STE JUBILEERT Het cadeau geëxposeerd MARKTEN 450 Middenstand A.F.C. I—GEEL WIT I Wordt A.F.C. eerste klasser? VIRGINIA CIGARETTES SECRETARIS EN ONTVANGER TE KOEDIJK COMITÉ VOOR DE ZOMER- POSTZEGELS N Dl F™ Ti c Programma Com. Radio- distributie T entoonstellingen Meer deelnemers gevraagd de derde ronde WERKGROEP VAN DE R.K. STAATSPARTIJ vo< JJ A*l JJ Le< Victor Francen. Lite Delamare en Sessue Hayakawa in „Een vrouw verloor," de - iHm, die thans in City wordt vertoond ZUIDSC1ÏARWOUDE WEET U DAT Voor f 4^— per maand knal U in hei bezii komen van'n Prima Kofferschrtffmachine P.O.A. «uv. PAYGLOP 1« *'A ZONDAG 11 JUNI film Francen) tien Paul Kru- Burchtvrede van 1118 Juni Ve MAANDAG 12 JUNI van om Donderdag LEEUWEN. Father O. Dlrecteu DIOGENES Morgen krijgt Alkmaar bezoek van de Chevro- let-karavaan bestaande uit een dozijn wagens van dit bekende automerk. De stoet arriveert omstreeks twaalf uur en zal parkeeren op het Hofplein. St. Bonifadus Missiehuis Hoorn giro 120037. Kruisvaarders. Morgen 8.15 uur Algemeene H. Communie voor de geheele K.J.C. De kruis vaarders natuurlijk in uniform. Van 1117 Juni: de apotheek van den heer B H. J. Schouten. Emmastraat 64. Geslaagd Naar wjj vernemen is voor diplo ma A aan het Gymnasium O. L. Vrouw ter Eem te Amersfoort geslaagd onze plaatsgenoote mej M. Bot. het een Idd ■tel nee r*n D PT óen »»n ten den Hiei lijkt bUJI 1 Ji mjji ond S. Dirl een goede Zuid BE Alkrr Done bull Voo beis Sus med Khe dag priji allei Red land T» HOU Tri BES Tv met 1 Tw dag de U AV temix ZU teaKt Inh Oven CHIEF WHIP Stro te V wu* V< resu pop den jen voor De plet TBR dere te- twee boofi voon Be: lijker B velin twee< naar den B. ten i te la per 1 jaar; ■lotet Aai |in« Alk F H Het „Be- voortref- opvat- CB s. naai in di den. Hide ontstaat er een sensationeele wending, waarbij het ..brandmerk" van den prins een doorslagge vende rol speelt. Deze film van Marcel l’Herbier is knap gemaakt. Zij vertelt boetend. De beeld wisseling is steeds logisch verantwoord. Er komt een scène in voor, die zeer ruw is, vandaar dat we de film moeten voorbehouden voor vol wassenen. goed spel leveren Voor de winnaars is nog een prijs beschikbaar. TerrelndlenstC. Baars. R. Wissink. J. Eps- kamp en P. de Wit. In de lijst der trekking der Staatsloterij van Vrijdag staan twee fouten: 17753 is als „niet” gegeven; dit moet zijn 19753; 17722, prijs van f 70—, moet zijn 19732 Een enkel woord van critlek moet ons van het hart. Er wordt nog al te veel gesproken onder de processie en.... (1 is niet galant om het te zeggen) dit uitsluitend onder de jenge dames. wy weten dat in die kringen altijd veel nieuwtjes zijn te vertellen, maar se moeten die toch, ter meerdere stichting van de andere processiegangen, maar liever bewaren tot na de processie. ten ijverig in de weer met het oprichten ’der rustaltaren en het aanbrengen der versieringen. Tegen het uur van de processie was allee gereed en wapperden de vele vlaggen lustig in den krachtlgen wind, terwijl de kapel gevuld was met een biddende menigte processie-gan gers. In verband met het Triduum dat in alle parochiekerken van het Bisdom werd gehouden hadden we niet zoo veel deelneming verwacht als we in werkelijkheid zagen opkomen. Bijzonder erkentelijk waren we voor de deel name van de Hoornsche Jeugdvereenlgingen. die' met hun talrijke vlaggen het feestelijk aan zien der processie niet weinig verhoogden. De Harmonie van Zwaag zette wederom het beste beentje voor. Onze hartelijke dank, wel ken wy gaarne willen uitstrekken tot alle deel nemers. in het bijzonder ook degenen die bloe men of een offertje hebben gezonden voor de plechtigheid. Wico-studle; Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van verschillende schilders Alls dagen behalve Zondags geopend van 0—8 uur. Bjj K B. Is bepaald, dat met Ingang van 20 Juni 1939 de gemeente Koedijk wordt aange wezen als gemeente, waar de bediening van secretaris en die van ontvanger door denzelf- den persoon worden bekleed. s. V. W-nieww*. Het bestuur deelt mede, dat er nog plaats is voor indeellng van nieuwe Junlorleden. Wij hopen, dat vele jongens, na tuurlijk met volledige toestemming der ouders, aan dezen oproep gehoor zullen geven Wil de vereeniging in de toekomst de plaats innemen, die haar toekomt, dan wordt aller medewerking verzocht. Ook de oudere leden worden aange spoord zich bij hun vereeniging aan te sluiten. Spoedig aal onder kundige leiding met het trai nen worden begonnen. Nadere mededeellng hier over volgt. Tijdens de oefenavonden worden zij. die niet tot de vereeniging behooren. niet toege laten Voor volgende Zondag is nog niets bekend. SVW heeft een nieuwen secretaris en wel den bekenden voetballer van VIOS uit Warmerihui- aen. Herman de Groot. Dit is ongetwijfeld een goede keuze, te meer, omdat hij "n 100 pet. voet baller is. wat toch de vereeniging atijd ten goede zal'komen. Mien meldt ons: Het is dit Jaar 125 jaar geleden, dat het regi ment, waaruit later het 21e Reg. Infanterie is voortgekomen, werd opgericht en reeds vrij spoedig werd het in de gelegenheid gesteld zijn kunnen te demonstreeren. n.l. in den slag bij Waterloo in 1815. Het heeft zich daar bijzonder onderscheiden, hetgeen nog blijkt uit het op schrift op het vaandel. In verband met het jubileum van dit regiment Is door de reserve-officieren en enkele particu lieren een bedrag bijeengebracht, dat het co mité bestaande uit de reserve-kapiteins Den ker (Amsterdam), Naastig (Amsterdam) en Honijk (Enkhulzen) in staat heeft gesteld daarvoor 3 parade-trommen aan te schaffen, met bandelières en handschoenen, welk cadeau op Zaterdag 17 Juni (den datum van den slag bU'Waterloo) aan het regiment zal worden aan geboden. Aan de voorzijde is het wapen van de ge meente Alkmaar zlchbaar, zijnde de grootste gemeente in Noordholland boven het IJ. terwijl dit tevens de plaats is, waar in geval van mobilisatie het depot van het 21e komt te liggen. Het wapen van de provincie Noordhol land zou minder Juist geweest zyn. aangezien daaronder ook behooren: 1 Gooi, de gemeenten Amsterdam en Haarlem' en omgeving terwijl de dienstplichtigen uit die streken vrijwel nimmer bij het 21ste zijn Ingedeeld. Vandaar dat het wapen van Alkmaar beter doet uitkomen wat het comité heeft willen symboliseeren. Vanaf Vrijdag 9 t.m. Dinsdag 13 Juni zullen de trommen geëxposeerd worden bij de fa. Ypma te Alkmaar. De jaariykache Sacramentsprocessie in Missiehuis op Sacramentsdag is wederom schoone hulde geworden aan Koning Christus Den geheelen dag waren broeders en studen- Een boeiend drama wat juist treft door een voud We bedoelen hiermede, dat de beklem mende spanningen welke in deze film zijn, in het gegeven besloten liggen, en niet opzettelijk zijn versterkt. Hierdoor ontstond een waarlijk en oprecht drama. Zondag: Busbeurt St. Michielban. 8.15 uur Algem. H. Communie; 12.30 uur start wandel tocht. Maandag: 730 uur St. Willibrordusban. Dinsdag: 8 uur Cohortschouw op Tusculum. Woensdag: 7.30 uur KJ.C. zwemmen; 8.30 Tooneelclub K.I.O.S. i Donderdag: 8 uur Intronisatie H. Hartbeeld; 8.30 uur St. Aloysiusban; 8.30 our St. Tarclsius- ban. q Vrijdag: 8 uur St. Michielban. Zaterdag: 2.30 uur St. Jansknapen. Baanderheer Aan U. AFC.'ers. om U zelf en Uw trouwe sup porters die te besparen Aan den vooravond van dezen voor A F C. zeer zeker belangrijken dag. kunnen wjj niet nala ten om geheel RK. sportlievend Alkmaar nog eens extra op te wekken, de eigen club in dezen zwaren strijd eens te komen aanmoedigen. Het steunen, instandhouoen en tot bloef brengen on zer R K. Sportvereeniging is voor alle katho- i lieken een eerepllcht. voortvloeiende uit den wensch onzer Kerkelijke Overheid, en oe wensch onzer kerkelijke overheid is voor goede katholieken een bevel Wij vertrouwen dan o<4c dat er voor den laatsten wedstrijd van een zwaar maar succesvol seizoen groote belangstelling mag bestaan en zijn er zeker van dat de ken nismaking met wA F.C. er toe zal leioen dat i velen zich zullen scharen onder de clubvlng onzer eigen R K Sportvereeniging Dat zal het mooiste huldeblijk zijn dat wij A.F.C. bjj gele- genheid harer eventueele promotie kunnen aan bieden. Het bondsbestuur heeft het aanvangsuur van dezen wedstrijd bepaald op half drie Het elftal speelt in dezelfde opstelling als j.l. Zonoag, Ook in dezen wedstrijd zal v d Werf de mid-I voor-plnats bezetlien Het A FC.-terrein aan den Westerweg zal dus a s. Zondag een record aantal toeschouwers bevatten! We roepen allen een hartelijk „tot weerziens’ toe. volgend Jaar. wanneer we hopen den grooten processieweg rond het terrein gereed te heb ben, waardoor het mogelijk zal worden een processie van nog grooter omvang te organl- seeren. Nei Af 35 dul A. B< Om va Kruisvaarders: Morgen wordt de groote dla- tricts-wandeltocht gehouden. Jongens die hier aan meedoen, komen om 12 uur in uniform aan de Burcht Geen pakjes, brood, e.d. meenemen. Zorgt er voor, dat we een mooie groepsprus winnen! Niettegenstaande de zomerzegels allerwege in gebruik zijn genomen, hebben velen tot nu toe nog verzuimd als koopers aan deze actie deel te nemen. Eigenlijk behoorde toch leder Nederlandervan Mei tot Juli zijn correspondentie met zomerte- gels te frankeeren. De bestemming .van de op brengst is u toch bekend? 1. de helft is bestemd voor cultureele doel einden (door het verstrekken van opdrachten aan kunstenaars op verschillend gebied). 2. de helft voor sociale doeleinden, 50 pet. voor t.b.c.-bestrydlng 30 pet. voor de A. V_ O. (arbeid voor onvol- waardigen) 20 pet. voor kankerbestrijding. Door zomerzegels te gebruiken helpt u op de voor u gemakkelijkste wijze een groot déél van uw medemenschen De verleiding is groot en het is zelfs voordeeliger om uw postzegels uit de automaat om den hoek van de straat te be trekken. Maar zoudt u aan deze zucht naar ge mak en voordeel willen toegeven en straks u mede verantwoordelijk weten voor vermeerde ring van den nood van velen, die u thans door het koopen van enkele zomerpostzegels kunt helpen lenigen? Laat uw antwoord zijn: dat nooit. Tndlen leder, die postzegels gebruikt (en wie doet dat niet?) slechts een serie somerpostze- gels koopt, is de voorraad van het comité In enkele dagen uitverkocht. Zomerpostzegels zijn verkrijgbaar aan den stand in het Postkantoor op Maandag en Vrij dag van vjn. 1012 uur. Bestellingen worden gaarne Ingewacht bij de leden van het comité: G Flgée, Langestraat 87. Mej. M Kaan, Openbare Leeszaal. G. W Kloos, van Houtenkade 42. Mevr. D Paleari-van Nleuwkutjk. gerstraat 11. H. de Winter. Bergerweg 134. Voor spoedbestellingen Langestraat 87. Verlenging werkverschaffing. Door de be moeiingen van de afdeeling Tmtjenhom van St. Deus Dedit heeft de Rljksinspectie Alkmaar op verzoek van de arbeidsbemiddeling de werk verschaffing. welke op 12 Juni zou eindigen, met 14 dagen verlengd. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8 001030. Radio PTT Nord 10.20—1230, Brussel Pr 1230—1320. Brussel VI. 13201330. Brussel Fr. 1330—1420, Keu len 1420—15.20. Droltwich 15201535. Radio PTT Nord 15551620, Keulen 1620—1720, Brussel VI. 1720—1805, Radio PTT Nord 1806 —1820. London Regional 1820—1920, Keulen 1920—2020. Brussel Fr. 2020—2220, Brussel VI. 2220—2230. Brussel Fr. 22302250, Parijs PTT 22 50—24 00 Lijn 4: Brussel VI. 8.00920. Parijs Radio 920—930. Radio PTT Nord 9 30—9 50 Luxem burg 950—1035. London Regional 1035—1335, Parijs Radio 13.351420. London Regional 1420—17 20, Droltwich 1720—17.50. Brussel Fr. 1750—1820. Lijn 6Diversen worden geschat en de gewenschte afstand daar toe wordt ingenomen, dat de juiste levenshar- monle wordt gevonden. Een cultuurmensen on derscheidt het waardevolle en het waarlijke van het onbeteekenende en het onechte, hij wenscht het leven te zien als een vruchtbaren en rijken tijd, ook al thoet hij lijden. Opmerkingen als deze kunnen ook aan een an der adres dan aan den middenstand gemaakt worden, maar bjj den middenstand openbaart het sociaal-cultureel mankement zich soms op Pijnlijke wjjze en grootendeels tot onmiddellijk nadeel van dien stand zelf. Incjlen men in dien stand de goede Christelijke levenshouding zou weten te vinden, dan zou men. zoo men er de gelijk van overtuigd kan zijn, dat de handeldrij vende middenstand een onmisbaar element is In de huidige menschelijke samenleving, in Neder land heel wat gemakkelljker den weg kunnen vinde nuit de verschillendeImpasses, waarin de middenstand van lieverlede is geraakt. zoozeer tot een gemeenplaats geworden gin bij je zelf" is nog altijd telijke raad, mits men er de ting van heeft en niet deze, dat men dus niet Hjns broeders hoeder behoeft te Hjn. Wan neer men begint bij zich zelf, dan overweegt men, of alle plichten wel worden vervuld, of men de liefde tot den naaste heeft tot in de uiterste consequentie, of men de juiste plaats wel Inneemt in het lichaam, waartoe men be hoort. Wanneer de noodzakelijkheid van een standsorganisatie wezenlijk bestaat, dan dient leder lid alles in het werk te stellen om die ver eeniging t« maken tot een vitaal en krachtig lichaam. Anders kan er beter niets zijn, want lauwheid, halfslachtigheid en krachteloosheid ontsieren den mensch. Den den menseb waar dige gemeenschap bereikt men niet met rede voeringen door betaalde sprekers, met leuzen, moties en door de meerderheid opgelegde wet ten. maar alleen door een innerlijke, zedelijke vernieuwing der menschen. Diefstal Donderdagmiddag, terwijl de man naar zjjn gewone bezigheden was en de vrouw een bezoek in de buurt aflegde, is door op schuiving van een raam ingebroken in de woning van J. W. te Wlmmenum. Uit een kistje wordt een bedrag van f 100.vermist. Woningbouw Door het gemeentebestuur zijn voor de Woningbouyyerepnjglng St. Joseph aan het Departement opgezonden de plannen. teekening en begrooting voor den Mouw van 4 woningen voor groote gezinnen. De ontwerpen zijn van den architect Job. Overtoom te Schagen. gebrek aan belangstelling, liefde voor de veree niging en laksheid en de leden zijn dat zeg gen ze bulten de vergaderingen niet tevreden oyer het bestuur, dat niet krachtig genoeg lei ding geeft, de vergaderingen niet interessant kan maken, te veel onderonsje speelt en te, weinig flinke jonge menschen telt. Dat alles is heel belangrijk en met elkaar maakt het, dat van den middenstand in Alk maar en helaas voor dezen stand is het in vele andere plaatsen ook zoo geen kracht uit gaat en dat het groote publiek maar moeilijk kan gelooven. dat de middenstand de rugge- graat van het volk&beste] is. zoóals hU. in een niet geheel gerechtvaardigd zelfbewustzijn, voorgeeft te wezen. Het schijnt mij toe. dat de kwaal er een is van sociaal-cultureelen aard. In vele middenstanders onderkent men nog zeer sterk een liberaal-egoïstlschen inslag, soo- als waartegen de arbeidersbeweging sinds jaar en dag met meer of minder succes heeft ge vochten; een permanente baatzucht, welke de loeidenteele onbaatzuchtigheid overwoekert. Dit verhindert, dat men zich wil opofferen voor het belang van het algemeen, dat men. behalve zich zelf, ook zijn mededinger in dezelfde branche een boterham gunt en ook wat broederlijke liefde geeft, dat men vierkant en tot geven bereid achter zijn organisatie staat; kortom, dat men met vraagt: wat heb ik er aan. maar: zal de gemeenschap het voor haar welzijn noodig heb ben? Dit is het sociale aspect van het vraagstuk. Het cultureele aspect beide vloeien in elkan der is dit, dat vele middenstanders, niette genstaande een zekere kerkschheld. toch eigen lijk materialistisch zijn Ingesteld. Hoewel zij tal van hun kinderen naar de middelbare scholen sturen, missen ze toch het juiste inzicht in de wezenlijke en kostbare waarde van wetenschap en kunst en wat het belangrijkste is ze staan vreemd aan de mystiek van het Chris tendom. Zoodoende wordt belemmerd, dat de verhoudingen der dingen op de goede waarde Autotocht ouden'van dagen. hebben de ouden van dagen van Zuidscharwoude en Broek op Langendijk hun. jaarlijksch uit stapje gemaakt. Deze tocht is. begunstigd door prachtig zomerweer, uitstekend geslaagd Niet eenmaal heeft men pech gehad onderweg, ter wijl de hulp van dokter Wilmink en zuster Fal- kena. die zooals gewoonlijk den tocht weer mede- maakten. voor niemand noodig is geweest. Het reisje ging ditmaal naar Volendam en Marken, 's Morgens om ongeveer 9 uur zette de file auto's, er waren 25 luxe wagens en 2 auto bussen. zich in beweging: De reis naar Volen dam verliep uitstekend. In hotel Spaander werd een kop koffie met een gebakje genoten, waarna Volendam bezichtigd werd, vanwaar men met twee motorbooten overstak naar Marken. Op Marken werden wederom de verschillende be zienswaardigheden bekeken. Via Purmerend en Zaandam en door de Zaan streek reed men naar Castricum en Bakkum om tenslotte na een mooie rit door de duinen de laatste pleisterplaats. „Duinvermaak” van den heer Bruin te Bergen, te bereiken. Daar werd eenigen tijd gezellig verpoosd. Ten slotte ging 't op huis aan. BU de kruising Nieuwe weg-Dorpsstraat te Noordscharwoude stond het fanfarecorps ..Kunst na Arbeid” van Zuidschar woude reeds gereed Onder de vroolijke tonen van de muziek bereikte men de woonplaats weer. Deze film van Marcel l’Herbier steekt én vanwege het gegeven én om de wijze waarop het gebracht wordt, ver boven de middelmaat uit. Een ingenieur (Victor Francen) werkt in China aan een spoorweg. Hij heeft er veel vij anden. die in zijn werk een bedreiging voor het voortbestaan der oude karavanenwe gen. Hij werkt op het gebied van een wreeden OosterSchen prins voorgesteld door den Ja- panschen speler Sessue Hayakawa). die zijn werklieden als slaven brandmerkt (in den let terlijken zin) tot zijn bezit. Als Europeesch handlanger heeft hij een intrigant in den per soon van Louis Jouvet. De vrouw van den In genieur komt uit Parijs over (Llse Delemare) om haar man te bezoeken. De prins wordt verliefd op deze vrouw. Op echt Oostersche wjjze onderneemt men allerlei listen, om de ietwat lichtzinnige, maar eigenlijk alleen toch maar onvoorzichtige vrouw in de macht den prins 'te brengen. Men Iaat haar bij een volkshazardspel groote schulden maken, daardoor de positie van haar man ónmogelijk te maken en om haar in de gewenschte netten te vangen. Dit lukt maar ten deele. Er breekt een catastrofe uit voor den in aanbouw zijnden spoorweg, veroorzaakt door de handlangers van den prins. De Ingenieur wordt ter verantwoor ding teruggeroepen naar Parijs. De prins ver trekt ook daarheen, steeds de vrouw van den ingenieur volgend. Er gebeurt nu een moord. De prins wordt doodgeschoten. De ingenieur wordt er van verdacht. Op de gerechtszitting R. K. V. V. „Hugo Boys". Zondag is. ho pen we weer een mooien sportmiddag te hebben. Om half één (o. t ontvangt Junioren a SRC a. Om 2 uur (o. t.) Hugo Boys 1SRC 1 Dit kan een prachtwedstrijd worden, daar beide elftallen weinig in kracht verschillen. Willen de Boys winnen, dan goed spel en voltallig opkomen Jammer genoeg zijn er verschillende zieken onder de Boys. Maar de Invallen kunnen ook Zondag 12 uur, wandelaars aan de Burcht; uur congregatie; 7 uur ontspanning voor nlet- Kruisvaarders. Maandag 7 uur St. Jozef- en Pater Damiaan- ban (Tusculum). Dinsdag 6.15 uur adspiranten; 7.30 uur St. Thomasban; 8.15 uur natuurkenners. Woensdag 2.30 uur groene en roOde kring; 730 uur K.J.C. zwemmen; 8.45 uur Peter van Amiénsban. Donderdag 7.15 uur St. Louis- en Don* Bosco- ban. Vrijdag 6 30 uur St. Wilibrordusban830 uur B. v. Clairvauxban. Zaterdag 3 uur blauwe kring. BAANDERHEER ALKMAAR, 9 Juni. Graan- en Zaadmarkt Aangevoerd warden in totaal 166 HL-, t.W4 64 gerst 8.00, chev. gerst 8 408 50. 73 haver 5— 7.70, 17 boonen: bruine 32.00. citroen 36.00—29, duiven 110015. witte 32 0038. 5 blauwmaan- zaad 32.50, 10 erwten: groene kleine 9 00. groene groote 15.00, grauwe 30.0037. Per 100 kg. Han del etug. BODEGRAVEN 9 Juni. Beren veiling. Aange voerd werden 12568 etuks eieren. Klpeleren: wit 3.203.30, bruin 3 203.50. eendeleren 2 503-70 per 100 stuks BROEK OP LANGENDIJK. 10 Juni. 22000 Kg. Tomaten A 137.80—38.40. E» 13450—136 20, O 140 00—40.40, CC f3530, alles p. 100 kg.; 185 bos Rabarber f 5.70650. 42000 kg. Aardappelen Schotsche Muis f720—8.10, Drieling Muls f720 —8 10. Grid f 5 70—6 70 per 100 Kg 8 Kg. Drui ven Frankendalers f66; 50 bos Prei fl.40. ALKMAAR, 9 Juni. N V. Alkaarscne Ex portveiling. N. Aardappelen 5 608.50 per 100 Kg. Aardbeien 1527 per 100 doos. Aalbessen 23 per 100 doos. Andijvie 801 40 per 100 stuks. As perges 1235 per 100 bos. Bloemkool I 1526.50. II 714 per 100 stuks. Druiven 4649 per 100 pond. Kropsla 50150 per 100 stuks. Komkom mers 48 per 100 stuks. Peterselie 18 per 100 bos. Postelein 1524 per bakje. Peulen 850— 1350 per 100 pond. Rabarber 3508 per 100 Raapstelen 60 pér 100 bos. Radijs 120—3.80 per 100 bos. Selderie 50—130 per 100 bos. Spinazie 16 p. 1316. Snijboonen 31 per 100 pond Dub bele 38. Tutnboonen 13. Tomaten 2123 per 100 pond. Uien 1503.00 per 100 bos. Wortelen 5— 11 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE 10 Juni. 3000 bieten 0 80 550 Kg. Aardappelen. Schotsche Muis 7.00. Drieling Muis 630. Kleine 5 70. ALKMAAR, 10 Juni. Boter- en eieren- markt. Aanvoer 1806 stuks boter van yf kg. Boter, groothandel 67>/272^ ct. Boter, klein handel 73 X75 ct. Handel matig. Eieren, groothandel f 325—350. Bendeieren f 2 75. Handel matig. WESTLAND. 9 Juni Mlddenprij» v. d veilingen Aalbessen roode 50—80, aardbeien S» 100. doperwten 1216. dubb boonen 46—M. enkele 77. groote boonen 9.'33. snijboonen SA SS. framboaen 70. postelein 4—5. peulen 15. P™1" men 110 cent per kg. Aardappelen 190—210' poten 165310. kriel 80—110 cent per 35 W- KrtxMbessen 9—12 eent per kg Bis ISO—rn>. Peen 350—800. Rabarber 570—670. Selderie 70— 150 Bloemkool 7—11 Keren 300—460. Komkom men 5 006 per 100. Tomaten: A 460535. a 415—435. C 475—545. CC 435—485. Bonken 37V —385 cent per bak. Asperges 3225 cent P-r “O*- LEIDEN 9 Juni Kaasmarkt 75 nsrttlen Oo“' sche kaas: I 33—24 50. H 30 00—31. 33 partijen Leldsche kaas: I 20—23.50. U 18 00—19 per w kg. Bandel matig. Lijn 1: Hilversum I. Ljjn 3: Hilversum II. HJn 3: Keulen 8359.30. Brussel Fr. 020— 10.20. Keulen 10201120, Brussel Fr. 1120 1220. Brussel VI. 1220—14 06. Parijs Radio 14 05—14.35. Brussel VI. 1435—1450. Brussel Fransch 14501620. Keulen 16.301720, Brussel Fransch 172018.20. Brussel Vlaamsch 1820—1835. Radio PTT Nord 1835—1850. Deutschlsender 18501920. Brussel VI. 19.20 19.50, Keulen 1950—2030. Brussel VI. 20.30— 22 55, Keulen 2255—24.00. Lijn 4: Brussel VI. 830—11.05. Droltwich 11.00 —1420. Keulen 1420—14 40, Droltwich 14.40— 1620. London Regional 162016.40. Droltwich 16.4017.20, London Regional 17.201820, Droltwich 182021 25. Boedapest 21.2531.50, Droltwich 315023.00. Brussel Fr. 2323.20, Parijs Radio 2320—24.00. Lijn 5: Diversen. Op deze vraag zullen wij as. Zondag het antwoord krijgen. Ongetwijfeld hebben de ^t-FC.'ers na hun overwinning van jJ. Zondag de beste kansen, zelfs by een gelijk spel is hun promotie reeds een left. Men stare zich echter niet blind op het JJ- Zondag bereikte resujfaat. Geel Wit was toen zwaar gehandicapt door het ontbreken van eenige spelers, az. Zonoag zal evenwel, naar ons werd medegedeeld, het elftal volledig zijn en er zal dan ook heel wat van AJ.C. worden gevergd om het, met den moed der wanhoop strijdende Geel Wit er onaer te houden Maar al zijn we er van overtuigd dat de Haarlemmers bun plaats hardnekkig zullen verdedigen, toch hebben wij nog voldoende vertrouwen in onze ploeg om aan te nemen, dat zy met de haven in slcht niet meer zal stranden. In het omgekeerde geval zou dat een groote desillusie beteekenen. City: .Ben vrouw verloor”. Alle dagen 8 uur. Roxy: ..De ploeg der gedoemdenAlle dagen 7.45 uur. Een jongeman, aanvankeiyk voor arts stu- deerend, kan dit niet volhouden en besluit soep- arbeider te worden, om het geld voor zyn stu die byeen te krijgen. Hy wordt echter verliefd op de dochter van zyn baas, maar deze wil niet trouwen, omdat ze zeker weet, binnen afzienba- ren tijd weduwe te zyn Na deze teleurstelling neemt de jongeman een buitengewoon gevaariy- ke opdracht aan om per vliegmachine ..soep" te vervoeren. De vader van het meisje, weten de dat daar niets van terecht komt, neemt on gevraagd deze opdracht over, maar moet op t laatste moment toch den dood vinden. Hy heeft zich voor zyn as. schoonzoon opgeofferd en het resultaat Is, dat Den zyn meisje toch als vrouw zal krygen. want hy geeft dan zyn werk op. Vooraf gaat een groote komische rolprent zy trouwde met den melkboer, waarin door persoons-verwisseling de dolste situaties ont staan. Alzoo een boeiend programma, dat waard is door velen gezien te worden. Tocht raden van dagen. Wederom gaan onze ouden van dagen op reis. Het comité heeft dezer dagen vergaderd, op welke vergadering besloten werd dit Jaar weder een prachtrels te ondernemen Dit zal de 12e zyn, wat zeker een mooie prestatie is. Op deze vergadering werd besloten 'naar Texel te gaan, tenminste wanneer er voldoende op de lijsten wordt geteekend. Maar de heer Groot, de voorzitter van het comité, kent zyn Hel- looèrs die biyven nooit ten achter wanneer een beroep op hun beurs wordt gedaan en zeer aeker niet voor zoon prachtdoel Wanneer dus een dezer dagen u een lijst wordt aangeboden voor dit mooie doel, weet u wat u te doen staat De datum voor den tocht werd bepaald op 5 Juli as. Ook werd besloten dat de ouden van dagen den leeftijd moeten bereikt hebben van 65 Jaar. De aangifte voor den tocht moet uitsluitend geschieden by mevr. A Bammens. doch de da tum van aangifte wordt nogmaals bekend ge maakt door raambiljetten. De heer Groot nam op zich de bezitters van auto's te vragen. Tot slot sprak de voorzitter den wensch uit. dat het comité weer in de gelegenheid moge zijn den oudjes een genoeglyken dag te bezor gen. Toen er een beetje deining bestond om de Mldza-actie, was het plotseling druk op de Hanzevergaderingen en menigeen had toen de stille hoop, dat deze vergroote belangstelling voor de organisatie een blUvend karakter zou hebben, al was het dan. om te beginnen, alleen om materieele redenen. Die hoop is niet in ver vulling gegaan; het was slechts een stroovuur- tje, dat brandde. De laatste Hanzevergadering in Alkmaar heeft, geiyk men uit het verslag in de krant kon lezen, weer een schamel beeld gegeven van de organisatorische en geesteiyke activiteit van den middenstand) en wanneer men wat vaak met de Hanze in contact komt, dan kan men weten, dat een vergadering als deze een symptoom is. Wat er aan mankeert? zyn de volgende of- ficieele klachten: de afdeeling Alkmaar telt 253 leden en slechts een 25-tal wonen een plech tig triduum by; voor een belangryk liefdewerk als Santos bestaat nagenoeg geen animo, zoodat de afdeeling, van de 324 vereenlgingen, die dat werk steunen, op de 316e plaats staat; de ver gaderingen worden door slechts een kleine frac tie van het ledental bezocht en niettemin duren de vergaderingen zelfs als de agenda kort is en de geestelyke adviseur en de voorzitter geen toespraakjes houden tot het middernachte- iyk uur. Voorts bestaat nog deze niet te verwaarloo- zen tegenstelling: het bestuur verwijt den leden R. K. V. V. „L. S. V. VNu de eindspurt en de eventueele promotiewedstrijden voor L8W wel een illusie zullen blyven. heeft het bestuur de vereeniging Vitesse 1 ultgenoodigd hier een vriendschappeiyken wedstryd te komen spelen. Gezien den spannenden wedstrijd tegen Always Forward, eenige weken geleden, zal het eerste elftal zyn trouwen aanhang Zondag weer op prima voetbalspel vergasten Laat deze aanhang dan zoo groot mogelyk zijn; de strubbelingen van den laatsten tyd kosten LSW veel geld, zoo dat een extra Inkomen van pas komt De wedstryd vangt aan om 2.30 uur (n. t.) Het terrein wordt klaargemaakt door: Jn. Nijman. Jb. Beers en K. Schuffelen. De competitie wordt voortgezet door LSW a tegen Vlos a. alsmede USV a—LSW b. welke laatsten vertrekken per auto om 12 uur. Dinsdagavond a.s om half acht training onder leiding van den heer Koopman. De sleutels kunnen in het vervolg worden ge haald by den heer G. Hultema. Oocterstraat. Noordscharwoude en moeten hier ook weer wor den terugbezorgd. We maken in deze film mede de zenuwach tige spanning welke de z.g. soeparbelders in Texas heel hun leven door ondergaan, omdat iedere minuut de dood dreigt. De z.g. soep is nitroglycerine, welke by de minste onvoor zichtigheid ontploft Het vervoeren daarvan is dus waarlijk spelen met het leven. Voor vlug en veel geld verdienen heeft men daar biyk- baar zoo n gevaariyk leventje over. Het is niet de gewoonte om. wanneer een Wedstryd reeds begonnen is. nog nieuwe deel nemers toe te laten, schrijft ons het bestuur van de werkgroep van de R K Staatsparty, by de actie voor de gemeenteraadsverkiezingen wordt daar echter graag een uitzondering voor gemaakt Het bestuur vertrouwt namelyk. dat nieuwe vrouwelyke en mannelijke propagandisten wei zooveel enthousiasme aan den dag zullen leg gen. dat de twee vorige ronden hun graag ge schonken worden! De opkomst was vorige week bevredigend, doch dat tenslotte de geheele stad weer kon worden ondergestrneid. werd alleen maar be reikt. doordat enkele trouwste leden de over geschoten wijken er by namen. Hulde, aan oeze •toere werkers, doch zet deze hulde ook niet onderen wat heel erg in de schaduw? Er kan intusschen nog veel goed gemaakt Worden 1 De bel luidt voor de derde ronde Maandag- avond half negen in het Gezellenhuls, Verdron- kenoord. Komt allen Nieuwe deelneemsters en deelnemers harte lijk welkom

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 16