DE KONINGIN MET DEN GLIMLACH Buitenkleeding I uto .4 U 3E m DE TABLETTEN „AMAIGRITOL” FM MAATGORSETTEN levéren fr. door heel Neder! I I REE5INK Visch.... anders dan gewoon ZATERDAG 10 JUNI 1939 7 sfe. ZON EN HUID ig 1 van 5fa te DE ZILVEREN HET ONDERROKJE MET KANT Wed. J. van Nuenen Zn. I.INNENFABKlLh ZEELST Uitzetten ULnnenlcasi- aanvulling VOOR ALLE SANITAIR ftp I k/ t Makreel met aromatische saus ZONDER EENIG RISICO een prima maat corset voor «.fit Wy betalen den vollen prijs terug, indien een door ons ge leverd corset U niet xou bevallen, n Huln-hof-corset maakt U slank HULSHOF Engesir. 14 - Devenier aatkaarten en uitgebreide offerte b - •h ft.' volop in t 3 we *n be- Clara. J. I i. t „Als Koningin bU M u de (Wordt vervolgd) t' met land en volk. En tuist daarom zou ik u op I Voor de Vrouw Ml n<- door A. Hruschka CX; J>e veertienjarige Lady Elisabeth Bowes-Lyon” ..Wat moet ik doen," schreef ze in 'n brief aan haar vriendin; „Ik voel zéér veel voor hem, maar ik kan mezelf zoo moeilijk als hof-pop voorstellen." en vreemdsoortige rokken om er vooral vrijgevochten en opvallend uit te zien. i i leiding van haar moeder ingewijd werden alle geheimen van het huishoudelijke. aangelegenheden, i zijn mededeellngen GRATIS PAlMtfl' een paar maal heeft hy recht- Bjjvoorbeeld: toen or sprake n-van •t'ntet Stiermarken Semmcring de en de ot m •n o. Die doen staan. Daartegenover: hy dacht aan 1 vertrek, hij Het modehuis LANVIN ontwierp deze Casino-jurk, die een Japanschen indruk maakt geeft van i binnen- zoo n n j. uit we •ost Meerveldhoven Tel. K 4995 200 de 82 1 1 I. ie i- n n o. >t ‘k te le- x>t Dr. Sdunidt doen geleidelijk en zonder gevaar of eetregel vermageren - Vele getuigschriften Alle Apotheken en Drogisten IJnM r oude wereld geen familie of vrienden meer bezat, was een leugen. Veronderstel, dat de bewoners van Sperber- Eck hem onbekend waren, wat kon hem dan naar die plaats hebben gelokt? twee leugens pleiten sterk tegen hem. twijfel aan geveinsde oprechtheid ont- zouden niet uitkomen, gevoel de rokzoom - - nog zeer jong toen hij zich in Zuid-Argentinië ging vestigen; Familie? Neen; hy bezat geen bloedverwan ten meer, noch in de oude noch in de nieuwe wereld. Over de manier, waarop hij fortuin had gemaakt, liet hij zich niet uit en aan gaande de kwestie of hy recht had, den naam Juan Andagola te dragen, bleef Hempel voor- loopig in het onzekere. Trouwens, hy wachtte zich, die kwestie aan te roeren, teneinde Andagola geen wantrouwen op te wekken. Toen ze eindeiyk afscheid namen, noodigde Andagola den detective uit den volgenden na middag by hem thee te komen drinken. Dan kunt u ook kennis maken met myn vrouw, zei hy. Wy zyn gewoon, in ons appar tement de thee te gebruiken en nemen er ook byna steeds onze maaltyden. Aan tafel zijn we liever niet door vreemden omringd. U rtioogt echter niet daaruit opmaken, dat we men- schenschuw zyn, voegde hy met een innemend lachje erby; we zyn eenvoudig 'n beetje moel- lijk wat betreft de keuze van de personen, met wie wy omgaan. Probeer het l&rfen niet moeilijker te maken dan het is. een domheid, waar de vrouw wel eenige geneigd heid toe heeft. Omdat ze aan den last van de moeilijkheden van het oogenblik den loodzwaren last gaat toevoegen van de moeilijkheden, die ze gehad heeft en van wat haar mogelijk nog te wachten staat I Dat is drie dubbel op, terwijl we feite lijk alleen met het nu te maken hebben. ZUTPHEN - ROTTERDAM (leu»eh*»en 127) AMSTERDAM A<d d Bi rq Co't MelJalhandel 1 Pr.na Mrndr.hkAde «62 f BREI MET NEVEOA-WOL NAAR NEVEOA-PATRONEN Na utwndmg van daaa bon ontvangt U graba patroonabaachryvtng voor aan DameabJouaa. Daus-Pstcoa. Haaranahpovar of Maiajoajurkjw aa opgava van <ba dschmbtjnjndan Navoda* •-»•*••• a -nut». u- nu- M adrea opzenden aan NV NED. WOLSPINNERIJ. HEERENGRACHT 483. AMSTERDAM (C) Nu de warmte er is, die ons meestal maar zoo n luttel aantal weken gegund is, denkt wel byna iedereen er aan hoe hy of zy zoo snel mogeiyk de oorden kan bereiken, waar het gras groen en het water van zee of rivier blauw is en hoe belangryk Is dit wat men by dien uittocht aan zal trekken. Die Heeding voor zoon uittocht moet in de eerste plaats prac- tisch zyn. Het lykt m(J heelemaal niet noodig om zich, zooals men tegenwoordig maar al te vaak ziet, raar toe te takelen In wilde ruiten maar Neen, kies uw buitenkleeding rustig, frisch en gezel lig. dat flatteert toch het meeste. Wat u ook bulten wilt gaan doen, zorg dat uw rokje vol doende bewegingsvrijheid toelaat. De wyde rok met knoopsluitlng van voren tot onderaan toe is zeer modern en tevens practisch Wie zoon rokje heeft, kan daar een vrooiyke blouse in dragen, met sokjes In de zelfde kleur; een re genjas mee en u Is tegen alles bestand. Ook heele Jurken kunnen op die manier met knoo- pen van onder tot boven gesloten worden. Ik behoef niet te wyzen op de vele practl- sche zomerstoffen die er in omloop zyn, ka toen, crêpe, toile en sole, het Is allemaal even geschikt en prettig om te dragen en bovendien bestand tegen een waschbeurt. Is het weer niet heelemaal warm dan is een wollen jasje een heeriyk bezit en gemakkeiyk om mee te nemen. Maar Hes de kleur van dat jasje zoo, dat u het by al uw jurken kan dragen, dat geeft het meeste gemak. De schoone op de photo Is bepaald voor de Maar In deze korte periode was de geluks- ster voor „de roos van Schotland" opge gaan. ’sKonings tweede zoon, prins Albert, Hertog van York, die reeds gedurende zyn jeugd by zyn zomerbezoeken aan Schotland, een uitgesproken sympathie had getoond voor de levendige, frêle Elizabeth, had nu voor goed zyn hart aan haar verloren. Hy had nog maar één ambitie In zyn leven: haar tot de zyne te maken. En het hof-selzoen was nog niet ge daan In Londen of de Jonge prins verdween spoorloos naar Balmoral, zyn ouderiyk slot In Schotland. Van hieruit had hy volop gelegen heid expedities naar het slot Glamls te on dernemen om de uitverkorene van zyn hart te treffen. Voortdurend zag men den jongen prins en lady Elizabeth samen en het behoefde wel geen nader betoog, dat die twee zich zeer tot elkaar aangetrokken voelden. Toch kon Elizabeth geen spontaan .Ja" zeg gen. toen prins Albert op een zomermiddag om haar hand vroeg. Het vrije, eenvoudige leven, dat ze tot nu toe geleid had, was zoo heel ver schillend van het leven der Engelsche konlnk- lyke familie. Te verwonderen Is het daarom geenszins, dat de jonge prinses eenige dagen bedenktyd vroeg. wilde reeds over een paar dagen naar Argen tinië terugkeeren! Hoe kon dit strooken met de hem toegeschreven bedoeling, zyn erfrecht te doen gelden, en met de veronderstelling, dat de misdaden juist met dat oogmerk waren ge pleegd? Neen, zei Hempel verdrietig by zich zelf, neen, dat klopt niet. Het bewijst alleen, dat ik juist zoo ver ben als tevoren, dat ik nog altyd in het duister tast..,. Den volgenden dag. by de thee, in Andagola’s appartement, dezelfde historie hetzelfde nega tieve resultaat. Mevrouw Helene Andagola ontving Hempel zeer harteiyk. zy stelde veel belang in zyn voorgenomen reis en noodigde hem dringend uit tot een lang verbiyf op „Villa Solis- In geval Dr. Merkler zyn toebereidselen een weinig wilde verhaasten, konden zy misschien samen de reis naar Buenos Aires maken. Haar man steunde vriendelyk dat voorstel. Het aanstaande vertrek van 1 echtpaar scheen dus geen fictie te zyn. Had Mr. Ullmann misschien geiyk met zyn vermoeden, dat Andagola het thans, nu de dood van Wendland en Anna Milden zooveel stof deed opwarrelen, niet zou wagen. onmiddellOk zyn aanspraken te doen gelden, en daarom eerst naar Zuid-Amerika zou terugkeeren, om van daar uit te handelen, eventueel nogmaals de reis naar Europa te maken? met u in kennis heeft gebracht. Maar ik weet niet, of ik wel voor myn zaken uw tyd in be slag mag nemen Geen complimenten! Met alle genoegen zal ik u van dienst zyn. Eén dag uitgezonderd. myn vrouw wil nog een uitstapje naar Stier marken maken, ben ik geheel te uwer be schikking. U is dus niet voor zaken hier? Neen. Het verlangen naar de Heimat heeft ons naar Europa gedreven. Anders niet. Wel. ik dacht dat Argentinië uw geboorte land was. Neen, ik ben een geboren Oostenryker. Argen tinië is slechts myn tweede Heimat. Ik ben ei zeer aan gehecht, maar kon niet weerstaan aan het vurig verlangen, Oostenryk nog eens weer te zien. Over drie weken vertrekken wy weer naar „Villa Solis”, onze farm en plantage in Zuid-Amerikaansche republiek. Wat klonk dit alles eenvoudig en openhar tig! Hempel wist niet meer, wat te denken.... niet lang duren of het geheele volk zou haar op handen dragen. Het wapen, waarmee ze al le harten wist te veroveren, was geen ander dan het biyde van haar persoonlykheid. haar stralende glimlach en haar nooit wykende in teresse voor alles en allen. .De glimlachende Hertogin", noemde men haar en er werd gezegd, dat had de Koningin haar schoondochter ingewyd in de kunst der hofetiquette, zoo had de laatste op haar beurt haar schoonmoeder de kunst geleerd om te glimlachen sympathiek. Men moet zich geweld aan doer., om by zoo'n man lage dry f vee ren of zelfs misdadige handelingen te veronderstellen. En toch het weinige, dat hy over zyn levensomstandigheden heeft uitgelaten, schynt volkomen op Ulrich Von Tumwald te passen. Zyn opmerkelyke terughoudendheid by iedere poging van Hempel om er méér van te weten te komen, vooral wat zyn verleden betreft, maakt hem verdacht, wekt twyfel aan zyn op rechtheid. Trouwens. st reeks gelogen. was van Oostenrijk s rijkdom aan natuurschoon en Hempel met opzet van den Semmering repte, zei Andagola onnoozel weg: Volgende week zullen wy daar een kykje gaan nemen, op ons uitstapje naar Stiermar ken Tot nu toe hebben wy jeen gelegenheid gehad om die beroemde streek in oogenschouw te nem,en. En toch had hy op 29 Maart met zyn zil veren auto reeds de helft van doorsneden en had zelfs aan den stilgestaan! Ook de bewering dat hy in de voor vier personen. 2 A 3 makreelen afhankelijk van de groot te), 1 eetlepel gehakte peterselie. 1 eetlepel ge hakte seldery, 1 uitje, 1 klein blikje tomaten- purëe. 2 afgestreken eetlepels boter. 4 d.L. water, 1 maggi Justablet, dat men op een vastendag kan laten vervallen. Laat in een stoofpan het fijngesnipperde uitje met de gehakte seldery zachtjes gaar smoren (lichtbruin), voeg er dan de tomatenpurée by en laat die nog even mee stoven. Maak intusschen de visschen schoon. wrijf ze in met wat zout en leg ze in een vuurvas ten schotel. Wryf het justablet fyn, meng het met het water tot een gelyk papje, roer dat door het tomaten-mengsel en laat het een paar minuten doorkoken; giet het dan door ’n zeef over de visch. Zet den schotel dichtgedekt in den oven en Iaat de visch gaar stoven, nu en dan de saus er over lepelend; reken voor het gaar worden ongeveer een half uur en dien dan de visch in den schotel op. bestrooid met de gehakte peterselie. Vervang desverkiezende den vuurvasten scho tel door een braadslee, breng dan de gare visch voorzichtig over op een vleeschschotel en over giet ze met saus. hebben afgeraden, u voorgoed in Zuld-Amerika te vestigen. Waarom? Vele menschen hebben goed bestaan gevonden Vele? O neen! Zeer weinige. De meesten hebben hun ondernemingen diep betreurd en zyn bitter ontgoocheld naar hun geboorteland teruggekeerd. Wat my betreft ja, de fortuin was my gunstig, maar zooiets vormt waarlyk een uitzondering op den regel.... By deze woorden gleed een schaduw over Andagola’s open gelaat. U hebt zeker gelyk, hernam Hempel, om te voorkomen dat het gesprek een eind zou nemen. Wat ervan zy nooit heb ik eraan ge dacht, my voor goed in Zuld-Amerika te vesti gen. Daarvoor ben ik te zeer gehecht aan myn „Heimat", Opper-Oostenryk. Niet zonder redenen! Een der schoonste en aangenaamste landen der wereld. Eerst wanneer men vele jaren in den vreemde heeft doorge bracht. begrijpt men dat ten volle.... Hebt u reeds een plan voor uw reis ontworpen? Nog maar in groote lynen. Ik zou naar Buenos Aires willen gaan, van daar naai Paraguay en verder door Argentinië over de Cordilleras naar Chili. Een groote. maar mooie reis. Misschien kan ik u by de verdere uitwerking van dat plan behulpzaam zyn. Gelief over my te be schikken voor den duur van myn verbiyf alhier wy zullen echter niet lang meer blijven Uw inlichtingen zouden natuurlyk van onschatbare waarde voor my zyn. En ik moet waarlyk het toeval danken, dat my vandaag Het levenslustige kind had er een gouden tyd met haar negen broertjes en zusjgé, haar lie velingshonden en den pony, dien ze zelf mocht verzorgen. Meestal was ze dan ook wel ergens te vinden in de stallen of in den keuken vleugel, waar ze dolgraag rondneusde. De jonge lady Elizabeth BowesLyon, die overal was en ieder een een goed hart toedroeg, was de ziel van het gezin van den bezitter van Glamls, een van de oudste adeliyke Schotsche geslachten. Maar wie had gedacht, dat de kleine Eliza beth ooit de eer te beurt zou vallen, door een koningszoon tot zijn bruid gemaakt te worden en later koningin te zyn van het Britsche we reldrijk? Zoo verging echter het sprookje van haar leven en het, ondanks haar hoogen adel, een voudig opgevoede meisje, is thans koningin Eli zabeth van Groot-Brittannië en Ierland en Kei zerin van Indië en de overzeesche dominions. 'Zij is ’s werelds eerste dame en zy is dit ge worden ondanks het feit, dat haar vader niet zoo gefortuneerd waS, dat hy iyn dochter ge durende het uitgaansseizoen in Londen in de hoofdstad kon doen zyn om haar deel te la ten nemen aan de groote bals, de vele banket ten en de wedrennen, waar de Engelsche aris tocratie elkaar pleegt te ontmoeten. De Earl van Strathmore, Elizabeth's vader, kon zyn tien kinderen geen zeer kostbare op voeding geven. De meisjes kregen haar onder richt thuis; ze leerden even vloeiend Fransch als Engelsch spreken, werden onderwezen in de gangbare schoolvakken en leerden daarnaast teekenen en schilderen. Elk harer had boven dien haar week „huisdienst”, waar ze onder er een Silas Hempel loopt dien avond 'n heelen tyd in zyn kamer op en neer. Hy wikt en weegt ieder woord van zyn gesprek met Andagola maar t gelukt hem niet, tot een vasten kyk op den staat van zaken te komen. Alles blyft duister, geheimzinnig, raadselachtig, een dool hof van tegenstrydlgheden. Wat Andagola betreft, die maakt een besten indruk. Hy schynt, zooals men zegt, het hart de tong te dragen en is in hooge mate den len een te weten, dat zyde van onzen onberispelyk is gevoerd. Al hoo- ren we dan niet tot de zoo ver strooiden, dat ze een telefoon nummer, dat onthouden moet worden, op den rand van haar onderrok noteeren werkelyk zooiets komt voor en dus by gesprek-aanvrage eerst een tipje van haar rok moeten toonen, ook by het instappen in tram of trein kan de „stootkant" van onzen rokzoom zichtbaar komen En waarom als het in het mor dekader past, zullen we dat onderdeel van ons tol wat werk maken! Op het ondeugende dat we vroeger zongen: „Sara je rok zakt ar’, zou het antwoord, dat de tweede regel gaf: „Moeder 1 is mijn sleep’, nu gevoeglyk gewyzlgd kunnen worden in: Mynheer, het is de mode. Want myn rok zakt heelemaal niet af, maar ik heb er expres een aardig fronsje aangezet, dat ik willens en we tens onder myn klokjurkje laat uitwippen. Voor jeugdige lezeressen, die open staan voor al die trouvailles van de mode, welke 't vrou- welyke accent in de kleedlng versterken, en die niet tegen de moeite opzien zelf zoo'n on derrokje te maken, geven wy hier de afbeelding en werkwyze van een modieuze onderjurk-af- werking met kantjes. De ontwerpster heeft zich gedacht, dat aan een breede strook stof boven een kantje gezet wordt, en aan de onderzyde eerst een entre- deux en daaraan weer hetzelfde kant. Aan de bovenzyde wordt de strook dan ingehaald, ter- wyi door het entredeux een smal lintje gere gen wordt in dezelfde kleur van de japon of in een geheel afstekende tint. Zooals we on der een groene japon een onderrok zagen dra gen, versierd met vuurroode strikjes! Het door geregen lintje wordt midden, voor of op zy met een strikje vastgemaakt. Zelfs al zouden we het onderrok niet onder jurk of laten zeker weten, van Afwisseling in vischgerechten komt de huis vrouw te pas! En dat niet alleen in verband met de verschillende vischsoorten, die we in de verschillende tyden van het jaar kunnen be stellen. maar evengoed in verband met de ge varieerde bereiding. die we de beschikbare visch kunnen laten ondergaan. Die behoeft werkelyk niet altyd teruggebracht te worden tot koken of bakken: ook stoven en smoren vormen twee bereidingswijzen, die het uitgangs punt zyn voor heel wat smakelyke vischscho- tels en het is zeker de moeite waard om die mogelijkheden wat nader onder de oogen te zien. Als voorbeeld willen we vandaag een vischsoort kiezen, die in het seizoen, thuis be hoort: de hier nog lang niet algemeen gebruikte makreel, die echter zoowel gebakken als gestoofd een lievelingsgerecht is in Noorwegen, waar het langs de kust op sommige plaatsen wemelt van dit zwemmend voedsel. Oabriël Scott in zyn zeer mooi boek: „Vls- scher Markus" wydt daarin wel byna 'n hoofd stuk aan het vangen van de makreel. By het lezen van de laatste prachtige alinea, zou Je byna in de levende makreel happen ..En als t net is ingehaald, rolt de rijkdom in overdaad op het land vette glimmende zeemakreel. schitterend in alle kleuren van het zeewier, en voelend in de hand als koud metaal. Soms komt er een wyting of schelvlsch mee, die in de school verdwaald was geraakt en den uitweg niet had kunnen vinden: maar anders is het zuiver makreel, een gulden schijn van zeegroen en zilver zich verdiepend en kleuren- wisselend in lichtpaarlemoer. koper, blauw. De rots ligt te schitteren in de zon; zy ligt als met een schoot vol voorraad uit zee en geeft een witheid uit aan de lucht rondom En van minuut tot minuut groeit dat glinsterend witte aan, het breidt zich uit, het hoopt zich op tot een nat gllmmenden berg, die zich over de he^le breedte van de rots uftstrekt en naar alle kanten begint af te glyden. Het is als een spel van visschen. die opkomen en dan zachtjes weer afglijden in de niet te stuiten vloeiing Nu ligt de makreel dan op onze keukentafel en bereiden we Jk wil geen stijve hof-pop wor den," heeft Elizabeth van Enge land in haar jeugd gezegd, toen ze niets liever deed dan rondzwerven in de wilde natuur van de Schot sche hoogvlakten. De zomer is er; we genieten van de zon, en we waarschuwen tegeiykertyd degenen, die een gevoelige huid hebben: hoedt u voor de zon. De blonden en vooral de roodblonden moes ten zich eigenlyk nooit zonder breedgerand hoofddeksel buiten wagen op een fel zonnigen dag. En het is voor haar jammer, dat de pa- rasolmode doodgebloed ia en de parasol-gril voor zoover die er is, meer bedoeld is om met het kleurig zonneschermpje te coquetteeren. dan om er het gelaat mee te beschermen. Het is een rage van de laatste jaren om bruin te willen zyn; vraag niet, wat daardoor geleden is aan pyniyk verbrande huid en hoe zeer sommigen zich daardoor de huid verbrand hebben door onoordeelkundig te werk te gaan en geen voorzorgsmaatregelen te nemen. Zonnebaden mag den eersten keer, dat de huid aan de zon blootstellen, hoogstens tien minuten duren en de huid moet tevoren met een goede olie worden ingesmeerd. Gewone oiyfolie is hiervoor even geschikt als de zoo genaamde zonne-ollën, die in den handel ge bracht worden. Blootgesteld aan de ion, dient het hoofd bedekt te zyn en de oogen schermd te worden met een zonnebril. Is de huid, ondanks voorzorgsmaatregelen of omdat we deze niet genomen hebben toch verbrand, dan kalmeeren we de geïrriteer de huid met zuivere talkpoeder. Water is den booze. Een verbrand gezicht reinigen met een watje met vette crème, niet met wa ter en zeep, ook niet tydens het vervellen, nooit aan de losgeraakte velletjes peuteren; ze vallen vanzelf af. Een tweede inconvenient voor de gevoellgen van huid, die zich teveel aan de zon hebben blootgesteld zyn de sproeten. Er zyn wel aller lei middeltjes in den handel, die dienen ter voorkoming van deze ontsierende bruine vlek jes, die menig jong meisje een voortdurende ergernis zyn. Een huismiddeltje tegen zomer sproeten is het wasschen van armen en ge zicht met doodgewone karnemelk en dit zurige vocht op de huid te laten indrogen. We doen dit mln of meer onsmakeiyke werkje 's mor gens en 's avonds. Is de karnemelk in de huid getrokken, dan wordt nacht- of dagcrême op de gewone wyze aangewend. Nu nog iets over dat verbrand zyn. Een egaal bruine teint is ontegenzeglijk prettig om naar te kyken, vooral wanneer de gelukkige bezitster een vrouw van sportieve al lure is. Er gaat iets krachtigs, iets van gezond heid en levenslust van uit. Maar vindt u het ook mooi, wanneer u met iemand zit te praten, die door het inbyten der zon een grove byna leerachtige gelaatshuid heeft gekregen, met enorme zichtbare poriën? Die verschoten wenk-, brauwen en oogwimpers heeft, waar alle leven uit schynt weggedroogd? Ook „onder de zon” geldt het parool: houd uw persoonlykheid. Geeft overdadige zon u ’n grof, verweerd gelaat, neem dan met minder zon genoegen, met een misschien minder bruin gezicht, maar dat nog eenige aanspraak mag biyven maken op de romantische vergeiyklng met de perzik Te veel is nooit goed. Te veel zon kan schaden. Te veel zon kan ook leeiyk zyn. Of de persfotograaf haar knipt, wanneer ze M officieele gelegenheden in groot gala de au toriteiten aan zich laat voorstellen; of ze met jeugdige patiëntjes in een ziekenhuis, dat ze be zoekt, theedrinkt, of dat ze aan boord van de Empress of Australia 'n reddingsgordel past, al tyd zien wy Koningin Elizabeth van Engeland met dien zachten, stillen glimlach, die ons van zelf voor haar Inneemt. Door de reis, die het Britsche koningspaar thans maakt in de Nieuwe Wereld, zyn aller oogen meer dan ooit gericht op Koningin Eli zabeth. de onverwacht tot den troon gehevene, die met zoo groote waardigheid en gratie Ko ningin Keizerin weet te zyn. Toch waren de Jeugd-aspiraties heel anders van het donkere meisje met de groote blauwe oogen. dat in de dagen van haar jeugd naar hartelust speelde in het groote park, dat het oude Schotsche kasteel Glamis omgaf mondaine badplaats gekleed. Haar strandjurk van gryze zyde, beschilderd met bouquetten van blauwe bloemen, is een wandelcostuum voor strand en boulevard. Het zal beeldig staan, maar het is niet zoo geschikt voor diegenen, die eens vroolyk door de duinen willen loopen of lui in het zand liggen. Deze bewegelyken moeten zich liever aan een eenvoudiger tooi houden Juan Andagola (een hoofdsche buiging). Dus geen plan tot biyvende vestiging? Neen; ik wil eenvoudig een studiereis «naken, om volk, flora en fauna van die landen grondig te leeren kennen. Uitstekend! U zult vele schoone en merk waardige dingen te zien krijgen, want het zyn interessante streken, waar men nog veel origi neels aantreft, en vooral, wanneer men er niet tegen op ziet, door te dringen in het binnen land. Want in de kuststreken heeft de be schaving reeds op groote schaal haar werk ge- daan. Zoo. byvoorbeeld, de groote steden van Argentinië en Brazilië: die dragen alle een internationaal modem karakter. Ik hoor dus, mynheer Andagola. dat ook reeds in Zuld-Amerika is geweest? Ik woon in Argentinië en wel in provincie Entre Rios. Een verbiyf van twintig J»»r heeft my natuurlyk vertrouwd gemaakt Toen Lady Elizabeth haar twintigste jaar had vervuld, reisde ze. vergezeld van baarmoe der naar de Engelsche hoofdstad, om aan het hof gepresenteerd te worden. Ze maakte haar opwachting by hunne majesteiten en verscheen op eenige feesten, waarna ze, verheugd dat ze weer naar Schotland terug mocht, naar haar geliefd Glamis terugreisde. Toen was het de moeder van den prind. Ko ningin Maryr wie het geluk van haar zoon zeer ter harte ging, die het pleit meende te kunnen winnen. Als moeder begreep zy, dat deze jonge Schot sche de vrouw was, die haar zoon gelukkig zou maken. Want deze tweede zoon, de hertog van York, die geheel in de schaduw leefde naast de groote populariteit van zyn oudsten broer, was een stille, teruggetrokken persoonlykheid, die echter een geheel andere werd, wanneer hy met de stralend biyde Elizabeth samen was. Die twee zyn voor elkaar bestemd, meende de Engelsche Koningin en reeds den volgen den dag liet zy Lady Elizabeth ontbieden. Aan- vankeiyk liet Elizabeth biyken, dat zy het groote besluit niet op staanden voet kon ne men, maar het einde van het lang gesprek, dat dien middag gevoerd werd, was een stra lend jong paar, dat in het park van Balmoral wandelde. Niet lang daarna werd de bruiloft gevierd en toen de Hertog van York zyn bruid aan de hand uit de Westminster Abbey voerde, smolt het hart van de Londenaars, die toegestroomd waren om hier getuige van te zyn. ,x>e roos van Schotland" had by haar eer ste verschijnen onmlddeliyk de harten van de Londensche bevolking gewonnen en het zou t I -V Nog Andagola natuurlyk Nu en dan repte Andagola wel eens van zyn persooniyke aangelegenheden, maar op dat punt waren zyn mededeellngen altyd zeer vaag. Silas vernam enkel, dat Andagola in Oosten rijk het levenslicht had aanschouwd; de ge boorteplaats werd niet genoemd. Andagola was strookje van rok wil- het ons toch gesoigneerdheid. Als Hertogin van York had Elizabeth gelegenheid zich populair te maken. Samen met den Hertog van York of alleen doorkruiste ze het heele land, opende bazars en tentoon stellingen, bezocht scholen, hospitalen en kin dertehuizen. Weinig vermoedde ze, dat dit de voorbereiding zou zyn voor den veel zwaarderen representatieyen plicht, die haar later opgelegd zou worden. Toen echter in 1936 by den afstand van Ed ward Vin de taak Koningin van Engeland te zyn, op haar schouders werd gelegd, was ze geheel capabel voor deze nieuwe hooge vaar digheid. De zachte, beminneiyke, maar soms wat ver legen Hertogin van York had een zekerheid van optreden gekregen, die echter aan het warme wat van haar uitstraalde hoegenaamd geen af breuk deed. En het is juist dit samengaan van majeetei- teiyke waardigheid en vrouwelyke charme, die haar tot een Koningin maakt, die door haar geheele volk op handen wordt gedragen. ■V- ruim een uur bleven Hempel en Juan in gesprek en 1 onderhoud liep over de toestanden in Argentinië

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 9