BESCHERMT U TEGEN BODY ODOUR (B.O.) IEDEREEN IS VERPLICHT, MAATREGELEN TE NEMEN TEGEN BODY ODOUR (B.O.) Wl£ IS ER VRU VAN? 1 Intocht burgemeester Kikkert van I Een fraaie ciborie r FEESTELIJKE ONTVANGST TE PÜRMEREND Werkstuk Mm Nico Witte man voor Mgr. Tasfein Het welkom k A Pastoor H. Koevoets In memoriam Zang der kinderen De burgemeester epreekt Medewerking toege zegd van alle kanten Proefbedrijf te Sint-Pancras Katholieke Landdag voor de Zaanstreek Indrukwekkende plechtigheid te Zaandam De jeugd bereidt den nieuwen burgervader, den heer P. Kik kert, een grandioze ontvangtt VERZAMEL U RIJKDOMMEN DIE NIET DOOR MOT OF ROEST VERTEERD WORDEN! St. Vincentiusvereeniging - Alkmaar Kennemerpark 6 Giro 105019 Acht er- ge^st” Receptie Wij transpireren allemaal. Als deze transpiratie veronachtzaamd wordt, hin dert ze anderen en - veroorzaakt B. O. HoedU voorB.O. met Rexona. Het werkzame, reinigende Rexona-schuim bevat speci ale gezondheidsbestanddelen en dringt door tot diep in de poriën van de huid. Door zijn antiseptische (Verging toordl elke .onzuiverheid uit de poriën verivijderd. Haal vandaag nog een tablet Rexona! MAANDAG 3 JULI 1939 F - J n •r hoo- Octeber, 31.982 1. 26304 1. fertl. dat nog, Ir. G. J. LIENESCH. 1 de 1 27 32 36 14 15 16 39 55 60 81.489 115.315 127.744 18.75 25, f 41, uil Tot sluiting van den dag EXONA 50 4 8 ava bü ubo- -1 81 20— To- X0I 3.02 0.01 3.00 3.00 3.05 3.00 3.00 304 300 3.41 3.00 3.00 >00 3.08 3.10 Merna was het officieels gedeelte beëindigd en ving de receptie aan, gedurende welke ver in 1937/38 10 .106 L 8 399 L 7.452 L 6.025 L ha.! van de grootere stikstofbehoefte i van 40 2 8 1. L 1. 1. Mei 33/39 80 104 le ie n t. !T 63 R.M. rware Re nde 78 104 72 104 50 2 8 14 ha. hooiland of twee perceeien Het Allerheiligste werd gedragen door den hcogeerw zeergeleerden heer J. H. Nlekel. De gezangen werden door alle geloovigen uit gevoerd Het was met recht een prachtdag vol van echt geloofsleven. kg. -hot- 2.50 -Ijzen le a krden lelyk. 6 a 4 8 0 7 2 11 itur- i n i: n n it it n e Ain- leine Ml 12 rt en 111 dat voor nieuwe woon plaats veel zegenrijke arbeid weggelegd mag zijn. Mei *35/36 Gemiddeld aantal melk-kalf koeien Aantal schapen In de weideperlode Aantal paarden Aantal stuks jongvee Kalkammonsalpeter in 100 kg. Siakkenmeel in 100 kg. Aantal perceelen v/h bedrijf Aantal omweldingen per seizoen Totale melkproductie in liters Krachtvoeder in gul dens per melkkoe Zonder God is er geen leven, dat moet overal doordringen Spr eindigde zijn vurige rede met een oproep tot allen, te bouwen aan een Nieuwe Gemeenschap. Hierna werd het „Aan U, o Ho ning der Eeuwen" gezongen. In 1938/39 6.781 6.574 7.247 5.702 luisk waar m ofr het Pater Borromaeus de Greeve voelde behoefte hier te spreken over den wapenkreet naar de Nieuwe Gemeenschap, een actie op initiatief van het RK Werkliedenverbond op 29 Juni 1938 te Nijmegen Ingezet en goedgekeurd na een landdag te Amsterdam. Verder settte deze ge wijde spreker uiteen, hoe wy zulk een gemeen schap kunnen bereiken. De optocht werd begeleid door de muziek corpsen de RK Harmonie Zaandam, directeur de heer Krult en de RK Harmonie Kromme- nl. directeur de heer v. d. Laan. Overal stonden velen langs den weg. Om ongeveer half vier kwam de stoet op, het sportterrein aan. alwaar de heer J Kamphuis als voorzitter van het plaataelyk comité dezen landdag opende en de ruim 2500 bezoekers ver welkomde De tentoonstelling van vroeg-midoeleeuwscjae kunst, die ter gelegenheid van de St. Willi- brordusherdenking te Utrecht gehouden wordt en waar zooveel prachtig edelsmeedwerk te zien is. zal zeker onzen modernen edelsmeden een ileuwe en sterke „Anregung" geven Want het evoel voor het oude, nobele vak Is niet oood daar weten vooral de Katholieken van mee e praten, die voor hun kerkelyh vaatwerk een eroep kunnen doen op uitstekende kun stenaars. De Amstcrdamsche edelsmid Nico Witteman heeft thans een verguld-zllveren ciborie ge maakt voor Mgr. H. Taskln. president van het Groot-Seminarie te Warmond. Deze ciborie is Mgr. Taskln by zijn gouden priesterfeest aan geboden door deken Sondsal. Witteman heeft zijn taak ernstig opgevat en er ruim een half jaar aan gewerkt. Da vorm van zjjn ciborie is voeés tot dé Ijverigste en meest begaafde stu denten. De liefde voor de wetenschap is hem ook zijn geheele verdere leven by gebleven. Na zijn priesterwijding op 15 Augustus 1899 begon kapelaan Koevoets te Naaldwyk zijn zegenryke priesterloopbaan. Ook toen reeds, maar vooral In zyn Rotterdamsche jaren, waar hy van 6 October 1906 tot 19 Juni 1915 in de moeiiyke Barbaraparochie arbeidde, stond kape laan Koevoets bekend als de zielzorger. Het huisbezoek, dat In die stadswijken dikwijls niet zonder gevaar was. was zyn apostolaat en wie zal schetsen den zegen en den troost, dien hy onder de afgedwaalden heeft gebracht. Want kapelaan Koevoets was een werker, maar een werker in stilte. De successen, die hy behaalde, kwamen eerst na zyn vertrek ter sprake celebreerde hoogeerwaarde zeergeleerde heer J. Nlekel een plechtig Lof. De processie, die daarna volgde ging over het geheele terrein, en weid vooraf gegaan door een stoet van bruidjes. 'chillende sprekers nog het woord voerden, waaronder enkele burgemeesters tilt den omtrek, o.w. de burgemeester van Edam, die allen hoopten, dat de samenwerking met Pürmerend van goeden aard zou mogen zyn. Namens de burgery werd nog het woord ge voerd door den heer Koelman, die in een sym- speech het burgemeeetersgezin toe- „Achtergeest” verder ter sprake breng, volgen hieronder nog enkele algemeene gegevens over de periode Mei 1938 tot Mei 1939, in vergeiyking met vorige jaren. Bedryfsgegevens van Bedrijfsjaar Zotglag werd op het RK Sportpark Zaandam- een Katholieke Landdag voor Zaanstreek gehouden. ’s Morgens werd in alle parochiekerken van de Zaanstreek en H. Mis opgedragen voor hel welslagen van den Landdag en van de actie ..Naar de Nieuwe Gemeenschap”. *s Middags om 230 uur vertrok een kleurige optocht onder een stralende zon van het Burcht-terrein: voor op de bazuin- en klaroenblazers en tamboers van de Kruisvaart, begeleid door de belde kape laans de weleerw. heeren Mulder en van No bele n, daar achter alle godsdienstige vak- en jeugd vereen igingen, de Graal en de gymnastlek- vereeniglng SOS. Tevens ging een praalwagen in den stoet mee voorstellend ..Naar de Nieuwe Gemeenschap’* en een auto prachtig versierd met bloemen en planten en groen, voorstellend „De Actie voor God Om ongeveer half drie kwam de auto van den burgemeester, die vergezeld was van zyn echtgenoote en zoons, aan. waarna hy op het midden der brug begroet werd door den voor zitter van de plaatseiyke Oranje-vereenlglng, den heer Delveaux. Deze heette den burge meester, die in ambtsgewaad was gekleed, van harte welkom, hoopte in hem een goed burger vader te mogen begroeten en wenschte hem Gods zegen. Ook heette spr. de echtgenoote van den burgemeester en diens zoons van harte welkom. De dochter van den gemeente-secretaris, mej. Vryburg, bood hierna de echtgenoote van den burgemeester bloemen aan. Alsdan betrad de nieuwe magistraat met zyn echtgenoote den gereedstaanden auto, terwyi verschillende notabelen van de gemeente in volgauto’s plaats namen, waarna de zegetocht door de gemeente begon. Voor de auto's marcheerde het stedelyk or kest. en er achter liepen de verschillende gym nastiek- en sportvereeniglngen, de Vrywilllge Brandweer, de St. Jansknapen en nog eenlge muziekkorpsen. Luid gejuich steeg vanuit de rijen belang stellenden op als de auto’s passeerden. De bur gemeester wuifde vriendeiyk terug. Na een tocht door verschillende straten kwam de optocht op de Koemarkt aan alwaar een Schare schoolkinderen stond opgesteld die. na dat het burgemeestersgezin uit de auto was ge stapt het eerste en derde couplet van het Wil helmus onder leiding van den heer Franzen en begeleid door het stedelyk orkest, zongen. Hier na klonk luid en driewerf hoera. De burgemeester complimenteerde de kinde ren voor de prachtige wyze, waarop ze het heeriyke Wilhelmus hadden gezongen. Hy hoop te, dat zy trouwe leden zouden worden van de Oranje-vereenlglng en daarnaast trouwe vader landers en dus flinke burgers, van de stad Pur- merend. Dan ging de tocht naar het stadhi de burgemeester met gezin plaats nam bordes, vanwaar hy het défilé gadesloeg. In de raadzaal, die geheel gevuld was met belangstellenden, merkten wy o.m. op het lid van Ged. Staten, den heer D. Koolman, de raadsleden van de gemeente Beemster en tal van notabelen van de gemeente. Nadat de burgemeester In de versierde raad zaal was binnengeleid, heette de gemeente secretaris den nieuwen magistraat .van harte welkom, waama hy de benoeming van den burgemeester voorlas. Geheel Pürmerend was om ongeveer twee uur ultgeloopen naar de Beemsterbrug. Verschillen de jeugdverenigingen stonden in de omgeving hiervan opgesteld, terwyi de raadsleden van Beemster aan de eene en de raadsleden van Pürmerend aan de andere zyde van de brug stonden. De verschillende leden der vereenigin- gen waren allen In tenue, wat een vrooiyken aanbllk opleverde. Jammer was het, dat de zon het kleurige schouwspel niet nog vrooiyker maakte. «Achtergeest» (26 ha) ■3T^8 Toen de loco, burgemeester den heer Kikkert de ambtsketen had omgehangen, nam deze het woord, om op de eerste plaats dank te brengen aan H. M. de Koningin en allen die tot de be noeming hadden medegewerkt. Spr. wees op de moeiiyke omstandigheden waarin de gemeente besturen zich bevinden. Tal van moeiiyke vraag stukken zyn er op te lossen. Dit kan men door in willen en handelen één te zyn. De eenheid hlertusschen te bewaren is het voornemen van den burgemeester. Spr. wees hierna op den precalren toestand van de gemeenteflnanciën in verband waarmee hy het noodzakeiyk achtte, krachtig te willen waken voor de zelfstandigheid van de gemeente. Hy deed een beroep op aller medewerking en verklaarde ervan overtuigd te zün, dat het mogeiyk is de zelfstandigheid van Pürmerend te bewaren, omdat deze stad als centrumplaats gunstige perspectieven heeft Spr. hoopte, dat zyn gezin zich spoedig in de gemeente thuis zou gaan voelen. Tenslotte beloofde spr. alles te doen om het gemeentebelang zooveel mogeiyk te bevorderen en hopend op den steun van den Almachtige, aanvaardde hy onder dank de leiding van het gemeentebestuur. Verschillende raadsleden voerden hierna het woord, van wie we vermelden den heer Bleeke- molen, den voorzitter van de Katholieke Raads fractie. die namens zyn fractie alle medewer king toezegde en hoopte, dat de gemeente onder leiding van burgemeester Kikkert een goede toekomst tegemoet zou mogen gaan. De heer D. Kooiman, lij van Ged. Staten, tevens kortelings gekozen tot nieuw lid van den gemeenteraad, zeide vervolgens namens den raad aller medewerking toe. Nog vermelden wy den heer Vrijburg, den gemeente-secretaris, «He namens het gemeente- personeel den burgemeester feliciteerde met zyn 'benoeming en die den steun onomwonden kon toezeggen. Spr. hoopte, dat de samenwerking goed zou zyn gebaseerd op wederzydsch ver trouwen. Namens het ambtenarencorps heette spr. ook mevr. Kikkert van harte v’elkom en hoopte hij, dat onder leiding van den burge meester veel vruchtbaar werk zou kunnen worden verricht. De burgemeester sprak een kort dankwoord. Uit hetgeen gezegd was, had hy het vertrou wen geput, dat men elkaar op het punt van de sociale voorzieningen zeker zou kunnen vin den. Spr. hoopte tenslotte, dat alle goede wenachen In vezvuUing zouden gaan. Op 19 Juni 1915 werd kapelaan Koevoets tot pastoor benoemd te Oude-Schlld op het eiland Texel, waar hy het vereenigingsleven sterk in bloei bracht. Een afdeellng van den Ned R. K. Volksbond werd direct opgericht en aan den bouw van een nieuw Vereemglngshuis werd terstond begonnen. zyn met zooveel enthousiasme aangevangen werk mocht hy echter niet voltooien, want zwaardere arbeid wachtte hem en 12 Maart 1920 deed pastoor Koevoets zyn intrede in Muiden. In de hitte van den dag kwam hy daar in het volle werk. De plannen tot bouw van een nieuw groot Vereeniglngsgebouw werden ter stond aangepakt en reeds op 11 December 1921 had de plechtige Inwyding plaats. Kerk en pastorie werden gerestaureerd, tn April 1927 kon opdracht worden gegeven tot ombouw van het orgel; lokalen aan de R. K. school werden bygebouwd en tusschen al die beslommeringen door bloeide het parochieleven. Een zangbun del verscheen van zyn hand en zyn liefde voor de armen werd spreekwoordelijk. Pastoor Koevoets was een herder voor zyn geheele parochie. Hy maakte geen verschil tusschen rang en stand, tusschen rUk en arm; zyn levenswandel was een voorbeeld van naas tenliefde en zielzorg. Zyn innige devotie tot de H. Maagd, die hem gedurende geheel zyn leven door alle moeilUk- heden heeft heen geholpen, was ook zyn troost In zyn ziekte. In stilte heeft hy gewerkt, maar In stilte heeft hy nog meer geleden, zyn smar- teiyk gedragen lyden was zwaarder dan Iedere buitenstaander kon beseffen, maar in zyn liefde voor het heil der zielen heeft hy in navolging van zyn Goddeiyken Meester zich zelf geofferd. Hy ruste in vrede. Hoewel ’t aantal melkkoeien dezen winter groo- ter was dan ’t vorige jaar (nl. 4 meer), werden toch 5.678 melk minder gewonnen. Bovendien vroegen de dieren by die mindere melkglft nog extra voeding! Mede tengevolge van de mond en klauwzeer epidemie is in de gepasseerde stal- periode wat extra krachtvoeder verstrekt. Kregen de 32 melkkoeien in den winter van 1937/38 gemiddeld voor f 25,aan krachtvoeder per melkkoe (exclusief het jongvee), voor den winter 1938/39 is dit bedrag vrijwel f 41,per melkkoe. Deze extra verzorging heeft het groote voordeel gegeven, dat de productledleren In een behoorlijke conditie van stal kwamen en ook de melkopbrengsten betrekkeiyk spoedig goed mochten genoemd worden. Naast de tongblaar-nadeelen dienen de na- deelige Invloeden van den strengen winter op de grasmat gememoreerd! Het grasbestand is hier altyd gekenmerkt geweest door het voor komen van vrij veel meelraal of wltbol. De vorst heeft deze grassoort voor 95 pCt. opgeruimd, terwyi ook het Engelsch raaigras voor een be hoorlijk percentage was vernietigd. Het gevolg was dat by het begin van den weldetyd (het melkvee ging op 19 April voorgoed naar buiten) de zode nog open was, en dus minder productief kon zyn. Natuuriyk is geprobeerd aan dit euvel tegemoet te komen door een verzwaarde kunst- tnestgift. Dit lukte in zooverre, dat het melkveo op tyd in de weide kon gaan, voldoende gras heeft geKrégén en naar zich laat aanzien over voldoende weide biyft beschikken (op 20 Maart werd begonnen met stikstof strooien). De extra stikstofbehoefte van het bedrijf wordt duideiyk Ipdien men weet, dat er vóór half Juni al 300 kg. Kalkammonsalpeter per ha. over het geheele bedryf was gegeven; de ver- moedeiyke behoefte wordt nog geschat op 26 balen, dus op 100 kg. per ha. over het geheele bedryf. In andere jaren kon steeds worden vol staan nwt 300 kg. Kalkammonsalpeter per De oorzaak van de grootere stikstofbeh is niet alleen te vinden in het uitvriezen bepaalde grassoorten, maar mede in de droge eaflkoude Meimaand van 1939! Is de gemiddelde regenval in Mei ongeveer 50 mrri., in Mei 1939 is op onzen regenmeter in Schagen slechts 12 mm. regen geconstateerd! Voegt men hierby nog de lage temperaturen, dan weet de practicus wel dat onder zulke omstandigheden de stikstof niet het grootste nuttig effect kan geven. In zeer veel gevallen is het minder goede resultaat van de stikstofbemestingen, welke na half April zyn gegeven te verklaren uit hét voorgaande. Voordat ik het huidige verloop van zaken op De heer G. Heumez, voorzitter, beklom dan het spreekgestoelte, zette het verloop van den dag uiteen en spoorde allen aan bet Wilhelmus te zingen, waaraan gehoor werd gegeven. By het spreekgestoelte stond een microfoon opgesteld, zoodat het gesprokene overal goed verstaanbaar was. De heer A. G. de Bruyn, voor zitter van het RK Werkliedenverbond, riep het welkom toe aan alle heeren geestelijken, burge meesters en belangstellenden en wees dan op. de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap". Spr. hekelde het anti-papisme en wees op de ver guizing en smaad den heer Geseling aangedaan. De heer de Bruyn zette uiteen hoe wy moeten komen tot de Nieuwe Gemeenschap. De men- schen moeten elkander beter gaan verstaan en begrypen en vooral het gebod van naastenliefde beleven. Dit gebod moeten wy vooral uitdragen by andersdenkenden wat ons menschen wel veel moeite zal kosten. Met veel enthousiasme en spontaneïteit heeft de bevolking van Formerend haar nieuwen burgemeester, den edelachtburen heer P. Kikkert. Zaterdagmiddag Ingehaald. Na den feesteiUken intocht hebben vete sprekers den burgemeester van harte wel kom geheeten en gehoopt, dat Pürmerend onder zijn leiding sou bloeien. Men schryft ons uit Muiden: De herder van de St. Nlcolaasparochle. de Zeereerw. heer H. J. M. Koevoets, is Zaterdag avond in het Mariafiaviljoen te Amsterdam, waar hy sinds een tiental dagen ter observatie was opgenomen, overleden. Ofschoon hy om zyn wankele gezondheid ge durende de laatste Jaren niet meer tot de ster keren gerekend mocht worden, is de slag toch plotseling gekomen. Heel Katholiek Muiden was reeds geruimen tyd in de weer om het 40-jarlg priesterjubileum van zyn herder zoo luister- ryk mogeiyk te vieren. Het heeft niet zoo mogen zyn, want pastoor Koevoets is opgeroepen om zyn eeuwig priesterjubileum onder Gods uitverkorenen te vieren. Geboren te Delft op 3 Mei 1875, volgde hy op 13-jarigen leeftyd de lessen van den bekenden convertiet Nathan Moerel. Op de seminaria Hageveld en Warmond behoorde student Koe- pathieke sprak. Onder degenen, die kwamen fellclteeren merkten wy de geestelijkheid van Pürmerend op. Ook van onzen kant hopen we. burgemeester Kikkert In zyn De belangstelling, welke nog steeds blyft be staan voor den gang van zaken op het bedryi van den heer Blom noodzaakt my van het ver zamelde cyfermaterlaal wees het een en ander te publiceeren. In dit geval is het een prettige noodzakeiya- heid, omdat my wel gebleken is. dat men van de mededeelingen onder bovenstaand opschrift goede nota neemt. In December 1938 heb Ik al vermeld, dat de mond- en klauwzeer epidemie duchtig heeft huisgehouden op „Achtergeest". Ter illustratie geef ik hier enkele cyfers. waaruit men kan zien, dat men door „tongblaar” ernstige bedrijfsschade heeft. Melkopbrengsten in de maanden November, December en^Januari. ongebruikelijk, zondef schacht boven den modus en met een detsel. dat zeker zoo hoog is als voetstuk met cuppa Toch doet deze vorm har monisch aan De ciborie £s uit de hand geslagen en ver sierd met een geheel geëmallleerden modus waarop men voorstellingen ziet, die betrekking hebben op de H. Eucharistie. Het email is don ker blauw, daarin staan In Ifchter tinten de emblemen: de Visch met de Broooen. de Korenaren, het Christusmonogram en de Druiventros. Rondom het deksel Is in email- champlevé de tekst te lezen „Cibavlt eos ex adipe frumentl’’. De voet Is versierd met een ryk gewerkten rand, opgesierd uit vier groene toennalynen, met zestien saffieren eu. zestien peervormige almadljnsteenen Deze ry van edele steenen wordt onderbroken door vier me daillons in email, met afbeeldingen uit het Oude Testament, betrekking hebbende op het H. Sa crament des Altaars. Dit email is blauw en translucide üi de fond, waarin men dan wee: In email-teint ziet de voorstellingen van de Joden dle^ het Pascha eten. Josua en Chaleb die uit het beloofde land terugkeeren met een enormen druiventros, de profeet Ellas die tn de woestyn wordt gevoed door een raaf, en het Offer van Melchlsedech. Men ziet, dat het ’n stuk werk Is met zinvol ornament en ryke versiering, toch sober genoeg om niet al te zeer den nadruk te laten vallen op de kostbaarheid van het materiaal. Een ge schenk dat de offer-geoachte volledig uitdrukt en het edelsrneedwerk. zooals dat tegenwoordig nog beoefend wordt, eer asindoet. De krachtvoedercyfers zyn moeliyk vergeiyk- baar; in 1937 werden de prijzen verhoogd ten gevolge van de devaluatie er. In den achter ons llggenden staltyd Is er extra gevoederd om de gevolgen van de tongblaaraantasting ten deele te ondervangen. Dit voorjaar zyn nog 3 ha. grasland gemaaid voor ensilage. De opbrengst was beslist minder dan in vorige jaren. zoodat er momenteel nog maar 50 M3 kuilgras is gewonnen We nopen natuuriyk in den komenden herfst nog wat te enslleeren! Het hooiland wa* ook nu voorgeweld; het ge volg is een wat later begin met het maaien en hooien. Omstreeks 10 Juni is begonnen met maaien en op dit oogenbllk zyn ongeveer 9 ha. gemaaid voor hoclwinnlng, terwyi nog ruim 5 ha. er voor klaar liggen! De hoeveelheid en kwa liteit vallen zeker mede. Van de gemaaide negen bunder zyn ongeveer 3 ha. hooi op ruiters gezet! Hoewel het wel mooi hooiWeer leek te zyn. is tot nu toe de temperatuur te laag gebleven om een voldoende verdamping mogeiyk te maken. Bovendien bracht* de kwaliteit mede, dat te voorzien was. dat by hooien op de »ewone ma nier het product ook lang onderweg zou zyn. Onder zulke omstandigheden is het juist, de risico niet grooter te maken dgn no*xiig is en daarom Is het eerstgemaaide product op vier- poot-ruiters gezet. Dit Is geschied toen het hooi zoo droog was. dat het op kleine h cipjes kon worden gezet. Was het weer toen fel-drogenct geworden, dan zou er niet geruiterd zyn. Er kwam echter wat regen en extré bewolking. Je mogelijkheid van ruiteren was er toen wc1, maar niet die om in te schuren. De 3 ha. ge ruiterd hooi staan nu niet in den weg en de overige 6 ha. kunnen beter behartigd worden! Juist omdat men het gebrurtt van hoolrviters nog al eens fcutief wil beaacdeelen is voor mil aanleiding geweest er Mer iets meer op in te gaan. Op meerdere plaatsen in de provincie Ncordholland is my opgevallen, dat men de toepassing van hooiruiters heeft ingevoerd op de door my bedoelde wyze. Waar my tevens ge bleken is, dat diegenen, die er verleden jaar mee begonnen, ook dit jaar van de party zVn, meen ik daaruit de gevolgtrekking te mogen maken, dat ,,er wel iets In zit". Behalve de reeds genoerq is het de bedoeling nog eei te hooien, b.v. in Augustus; daarna dient dan nog, als het lukt, gekuild te worden. Hiervoor Is het noodig nu perceelen leeg te maken en op nieuw van stikstof te voorzien. Dit zal dan ook zeer binnenkort geschieden. Voor het melkvee is tot nu toe ruim voldoende weide beschikbaar en de melkproductie is dan ook goed te noemen. Waar hier steeds sprake is van stikstofbemes- ting, wil Ik eindigen met er nogmaals op te wijzen, dat naast deze meststof natuuriyk een ruime voorziening met fosfaten noodzakeiyk is; op de lichtere gronden zal men eveneens aan kali moeten denken, vooral indien men niet beschikt over ruim voldoende gier uit een goeden kelder. Tenslotte vermeld ik nog. dat bezoekers steeds welkom zyn; het wordt echter zeer op prijs gesteld, indien men zyn komst van te vo ren meldt, opdat de heer Blojn zyn werkzaam heden zoo kan regelen, dat hy beschikbaar komt voor het te woord staan van bezoekers. ^>e Rykslandbouwconsulent voor Noordholl. te Schagen, Zaterdag 'werd te Hoorn het nieuwe carillon officieel aan de gemeente door de Carillon-commissle overgedragen. Direct na de overdracht in de raadzaal, zette het carillon in, hetgeen voor den burgemeester en de heeren van de commissie aanlei ding was om op het bordes van het Stadhuis naar het spel te luisteren. Met ambts keten de burgemeester, H. C. Leemlifg-st, links van hem de voorzitter van de Caril- I Ion-commissie, de heer Scholten en rechts van hem de heer Kerkmeier, directeur van het West-Frische Museum. Links de geheel gerestaureerde toren met het carillon

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 19