WES LAND Nationale athletiekmeeting te Leiden Van dag tot Intocht burgemeester Kikkert van 7ï PURMEREND FRAAIE PRESTATIES VAN PEETERS F FEESTELIJKE ONTVANGSTsociale voorzieningen aeker sou kunnen vin den. Spr hoopte tenslotte, dat alle wenschen in vervulling «ouden gaan MAANDAG 3 JULI 1939 ~~1 Westfriesche agenda 3 Juli 4 Juli S Juli Ook de tweede dag druk bezoek BOVENKARSPEL Oosterveer wint de 10O0 M. Het welkom ENKHU1ZEN Concertwedttryd GROOTEBROEK Zang der kinderen LUTJEBROEK OBDAM MARKTEN De burgemeester spreekt BLOKKER WESTWOUD r Medewerking toege zegd van alle kanten Docos-organisatie klopte uitstekend Duyn stoot den kogel 12.90 meter OUDERM1DDAG VAN DE GRAAL DE P. M. VAN WIJK-JUBILEUM- TOCHTEN HET MUZIEKCONCOURS TE HOOGKARSPEL Goedgeslaagde bijeenkomst te Zuidermeer De jeugd bereidt den nieuwen burgervader, den heer P. Kik kert, een grandioze ontvangst Q> goede Receptie PAROCHIE VAN DEN H. MICHAEL speech het burgemeeetersgezln toe- uur TOen de loco-burgemeester den heer Kikkert PAROCHIE VAN O. L. VROUW VISITATIE der Giro 135198 Martha de 1.45 m.; alle hiertoe Z'JN r Mu- ver- ..Bisschopsfonda” H. Bond aal, pr. 8ecr-Penn. Oeg8tgee«t Bouwt kerken dan kunnen we bidden en werken! 1 nummer 4 M Goed geslaagd, dank zij goede organisatie Bitter den harte den de tal Snapshot van een der estaf ettenummers tijdens de athletiek wedstrijden, welke door Docos te Leiden waren georganiseerd .Jlachtasyl" en .Ben straatjongen". in het Wilsontheater te Hoorn (volwassenen). „Nachtasyl” en ..Een straatjongen", in bet Wilsontheater te Hoorn (volwuarnen). Graaimeuws Dinsdagmiddag om 4 uur club voor de jongeren. Donderdagmorgen om 7 uur H Mis en alge meene H. Communie. Donderdagavond om half 8 club voor leden. Excelsior Vooruit. 3 „Oefening vrü Kook-conoa De. eerw zusters zullen naast haar cursussen en gewone en fraaie handwer ken Ven cursus openen In eenvoudige en fijne keuken, tafeldekken en dienen Inlichtingen te bekomen by de sera;, zusters. De men goed 4' Bedevaart. De R K Volksbond organi seert een bedevaart naar Heiloo, welke 9 Juli gehouden wordt. Aangifte tot en met Dinsdag bij den secretaris, den heer A. Reyms, P. Pot terstraat ten ligt. Men dient de jeugd veilig te stellen tegen de vele gevaren. Hierna sluiting. met belangstellenden, merkten wjj o.m op bet Ud van Oed. Staten, den heer D. Kooiman, raadsleden van de gemeente Beemster en Van notabelen van de gemeente. 'us de leidster mej. bijzonder den zeer- eerw. heer Busch, pastoor der parochie, wel kom heette, werd na eenige aardig voorgedra gen liedjes een verdienstelijke voordracht op gevoerd. Mej. Netten hield daarna een inleiding over het genoemde onderwerp De radicale aldus spr.. om I-- t~— op Jeagdactios Weekagenda K. J. C. Maan dagavond 7.30 bijeenkomst. Woensdagavond 7.30 uur adspiranten. Vrijdagavond 7 30 uur bijeenkomst. ki I 51 Nuyens”, punten, met lod Een veteranenelLb opgericht. De oud-voet- ballers hebben hun zin gekregen, door dat on der hen een veteranenclub Is opgericht. Veel gepraat was er op de oprichtingsvergadering niet voor noodig. In het bestuur werden ge kozen: dr. B. Wjjtema, voorzitter. Kruin, se cretaris en Kemper, bestuurslid. De nieuwe vereeniging kreeg den naam van ..De dubbele Knorhaan” Er zijn reeds wedstrij den vastgesteld en wei op 13 Juli te Schei- llnkhout. 26 Juli te Hoog karspel en op 10 Augustus te Westwoud Opdracht woningbouw. Aan de aannemers P. Bot en K Baas alhier werd door den heer W. de Boer opdracht gegeven tot den bouw eener nieuwe woning aan de Dorpsstraat alhier nadat het oude perceel ter plaatse gesloopt zal zijn. .Aachtasyl" en „Ben straatjongen", in bet Wilsontheater te Hoorn vol w« manen). Na een tocht door verschillende straten kwam de optocht op de Koemarkt aan alwaar een ■chare schoolkinderen stond opgesteld die. na dat het burgemeestersgezln ult de »uto was ge stapt het eerste en derde couplet van het Wil helmus onder leiding van den heer Franzen en begeleid door het stedelljk orkest, zongen. Hier na klonk luid en driewerf hoera. De burgemeester complimenteerde de kinde ren voor de prachtig* wijze, waarop ze het heerlijke Wilhelmus hadden gezongen. HU hoop te. dat zü trouwe leden zouden worden van de Oranje-vereeniging en daarnaast trouwe vader landers en dus flinke burgers van de stad Pur- merend Dan ging de tocht naar het stadhuis, waar de burgemeester met gezin plaats nam op het bordes, vanwaar hij het défilé gadesloeg. In de raadzaal, die geheel gevuld was belangstellenden, merkten wü ojn. op 1— Ongeveer driehonderd menscben hebben Zon dag door Westfriesland gemarcheerd in dan stevlgen wind, genietend van de mooie wandel sport en het schoone land. Zü kwamen uit ver schillende plaatsen van Noordholland. uit Den Helder, Zaandam. Alkmaar en Amsterdam en namen deel aan de P. M. van WlJk-jubileum- tochten, georganiseerd door de wande Is portver eeniging U.D.I.-SOS, die dit jaar haar eerste lustrum viert. Er werd gewandeld In drie groepen: ar was een 25 KM-, 35 KM- en 50 KM-tocht, die alle «eer goed geslaagd zijn. Waren er blaren, dan traden de actieve E.H.BO-ers op. Om 930 uur 's morgens vertrokken de deel nemers aan den 50 KM-tocht, om 10 uur de genen, die meededen aan den 35 sn 36 LM.- tochten. Om ongeveer 5 uur kwamen de eerste deel nemers weer binnen en om ongeveer zeven uur de laatsten. Gedurende dien tijd werd In de ParkzaaL waar het verzamelpunt was, een concert gege ven door het mandollne-orkest „Entre Neus” en de Eerste Hoornsche Accordeonvereenlglng oJ.v. den heer R. Wassenaar. De uitslagen wer- den bekend gemaakt door den secretaris, den heer Van Tongeren, die ook de prijzen uitreikte. Van de jeugdgroepen verwierven een prijs: 1. RHBB, Hoorn, de Van Wijk-cup. groot ste Hoornsche jeugdgroep; 3. D.OB„ aanmoe digingsprijs; 3. Centrum. Den Helder, den Prijs voor de verstkomende groep; jeugdgroep Hoog karspel, medaille van B. en W. van Hoorn als aanmoedigingsprijs. Verder verwierven prijzen: 1. Wandelsport- vereeniging, Amsterdam, beker als prijs voor de grootste groep; 2. Centrum. Jutters en Zil vermeeuwen uit Den Heides. Beker na loting gewonnen door Zilvermeeuwen: 3. Burgerwacht. Alkmaar, herinneringsmedallle voor de verst komende groep <50 km.). Namens de wandelsportvereeniging Den Hel der, afd. Centrum, werd opgemerkt, dat de le den, die voor bet eerst In Hoorn waren, «eer te spreken waren over de organisatie en de om streken van onze stad. De organtoeerende ver eeniging werd van harte gefeliciteerd met haar eerste lustrum en uit erkentelijkheid werd een mooie plaquette aangeboden. De heer Van Tongeren bracht in een alge meen dankwoord dank aan allen, die deze toch ten hebben mogelük gemaakt, aan de LH3O- ers, wier bestuursleden een herinnering werd uitgereikt, dan de pers en niet In het minst aan den oud-secretaris, den heer Koster. De beer Broekman, bestuurslid van de Ne- derlandsche Wtandelfederatle. feliciteerde ÜPJ-- S.O.8. met haar 5-jarig bestaan. Zeer veel beeft de vereeniging gedaan ter bevordering van de wandelsport. Spr. huldigde de stuwkracht van den heer Van Tongeren, die In enkele bewoor dingen hiervoor dankte. De secretaris van den NoordboUandschen Bond wees er op, dat de vereeniging niet alleen prachtige wandeltochten organiseert, maar ook steeds het werk van den Bond steunt. Onder hartelljke bewoordingen werd dB boocto- jubileumwlmpel uitgereikt. Hiermede was het einde van deae aoo ge slaagde tochten aangebroken. Weekagenda de Graal Dinsdagavond 7 uui korfbalwedstrljd tegen Hoogkarspel. aanvang precies 7 uur. Voor de aspiranten trefbal. Woensdagmorgen Algemeene H. Communie. DonderdagavondMlsslenaaiclub. Vrijdagavond na het Lof Geestelijk Uur voor leden boven de 15 jaar. Met veel enthousiasme en spontaneïteit heeft de bevolking van Purmerend haar nieuwsn burgemeester, den edelachtbaren heer F. Kikkert. Zaterdagmiddag Ingehaald. Na den feeatelijfcen intocht hebben vete sprekers den burgemeester van harte wel kom guheeten en gehoopt, dat Purmerend onder zijn leiding son bloeien. man van de overige te hebben losgemaakt, moest hij met nog ongeveer 800 M. voor den boeg de baan vroegtijdig verlaten. Op dit ter rein had Smit zich juist van een ttjdelljke in zinking hersteld, maar hü kon zijn clubgenoot Keeman niet meer bereiken De gemaakte tijd. 39 mln. 7.4 sec., was vrij hoog Aan het einde van desen geslaagden sport middag reikte de heer Castelein. namens de or-' ganiseerende vereeniging Docos. aan de navol gende winnaars de prijzen uit: Op het voor athletiek wel wat kleine doch gezellige R.K. Sportpark aan den Haagweg te Lelden werden Zondag JJ. nationale athletlek- wedstrüden gehouden waarvoor pl.m. 150 athle- ten hadden ingeschreven Vanzelfsprekend waren de tijden op de loopnummers dezen mladag min der fraai, temeer omdat ook de wind vrij krachtig schuin over het veld blies. De 100 M. loopers hadden dezen wind echter fn hun voordeel, zoa dat bü het beoordeelen van de zeer goede tlja van den GDA-er Peeters. die In recordtijd van 11 sec. als eerste eindigde, met deze factor rekening gehouden moet worden. Dat Peeters dit seizoen echter als een tegen stander van klasse beschouwd moet worden be wees hü bij het verspringen, waar hü de in jaren niet bereikte afstand van 6.58 sprong. Hoewel bü bet kogelstooten de 13 M. niet op nieuw wero overschreden, bewees Chr Duün met zijn 11 SO M. dat zün recordworp van de vorigs week niet als een geluksworp gezien moest wor den. Ook Westgeest vertoonde weer zün constante worpen bü het discuswerpen waar zeker 4 van 6 toegestane kansen rond de 38 M. vielen. Een büzonder spannend nummer was de 1000 M. omdat de strüd tusschen Oosterveer en Van Roeden eerst op de laatste 5 M met gering voordeel voor eerstgenoemde werd beslist. Coblens bewees deze middag op de 10.000 M. opnieuw dat hü door zün in den winter ver waarloosde training niet in de juiste forme steekt. Na zich met de energiek loopende Kee- Oeheel Purmerend was om ongeveer twee uur Ultgeloopen naar de Beemsterbrug Verschillen de jeugdvereenigingen stonden in de omgeving hiervan opgesteld. terwül de raadsleden van Beemster aan de eene en de raadsleden van Purmerend aan de andere züde van de brug «tonden. De verschillende leden der vereenlgln- gen waren allen in tenue, wat een vroolüken aanblik opleverde. Jammer was het, dat de zon het kleurige schouwspel niet nog vroolüker maakte. Georgsnlseerd door de Graal, werd Zondag middag tn de zaal van den heer De Vries te Zuidermeer een bijeenkomst belegd, waarop de graalleldster mej Metten, sprak over het onderwerp: „Wat wordt er van onze meisjes gevraagd In dezen tijd?" en die door de leden van ..De Graal" door aardlgen en prettlgen zang werd opgelulsterd Na het openingswoord vi Netten, die allen, in het 1 de ambtsketen had omgehangen, nam deae het woord, om op de eerste plaats dank te brengen .«n H M. de Koningin en allen die tot de be noeming hadden medegewerkt. Spr wees op de moeilüke omstandigheden waarin de gemeente besturen zich bevinden Tal van moellüke vraag- Btukken zijn er op te lossen. Dit kan men door fcn willen en handelen één te zün. De eenheid hlertusschen te bewaren is het voornemen van den burgemeester Spr wees hierna op den precairen toestand van de gemeenteflnanclèn in verband waarmee hü bet noodzakeiük achtte, krachtig te willen waken voor de zelfstandigheid van de gemeente. Hü deed een beroep op aller medewerking en verklaarde ervan overtuigd te Bün. dat bet mogelük to de zelfstandigheid van Purmerend te bewaren, omdat deze stad als centrumplaats gunstige perspectieven heeft. 8pr hoopte, dat zün gezin zich spoedig In de gemeente thuis zou gaan voelen. Tenslotte beloofde spr. alles te doen om bet gemeentebelang zooveel mogelük te bevorderen en hopend op den steun van den Almachtige, aanvaardde hü onder dank de leiding van het gemeentebestuur Verschillende raadsleden voerden hierna het woord, van wie we vermelden den beer Bleeke- molen. den voorzitter van de Kathollrte Raad» fractie, die namens zün fractie alle medewer king toezegde en hoopte, dat de gemeente onder leiding van burgemeester Kikkert een goede toekomst tegemoet zou mogen gaan. De beer D: Kooiman. Ud van Ged. Staten, tevens kortelings gekocen tot nieuw Ud van den gemeenteraad, zeide vervolgens namens den raad aller medewerking toe Nog ^rmelden wü den heer Vrijburg, den gemeente secretaris, die namens het gemeente- personeel den burgemeester feliciteerde met zün benoeming en die den steun onomwonden kon toezeggen. Bpr. hoopte, dat de samenwerking goed «ou zün gebaseerd op wederztjdsch ver trouwen. Namens het ambtenarencorps heette «pr. ook mevr. Kikkert van harte welkom en hoopte hü. dat onder leiding van den burge meester veel vruchtbaar werk sou kunnen worden verricht. De burgemeester sprak een kort dankwoord. n« between eeneed was, had hu bet vertrou- Zaterdagmiddag werd te Hoogkarspel, ter gelegenheid van het muziekconcours, een ge- coetumeerde optocht gehouden, waaraan door een 40-tal schoolkinderen werd deelgenomen. Met het fanfarecorps ..Concordia” voorop ging de optocht naar .het feestterrein alwaar de prüzen aan dezen gecostumeerden wedstrijd verbonden, werden bekend gemaakt. Hierna werd een eere-concert gegeven, aangeboden door het fanfarecorps „Ons Genoegen” van Wüdenes. dat onder leiding van zün directeur, den heer B. Roemen, een 5-tal muzieknummers ten ge- hoore bracht. tezamen met de jubileerende vereeniging ..Concordia”. Zondag, den tweeden concoursdag. was het geheele dorp weer In feeststemming en waren al vroeg de deelnemende corpsen aanwezig. Ook het onmisbare zomerzonnetje ontbrak niet en droeg er veel toe bü om de feestvreugde te ver- hoogen. Om plaats. Om ongeveer half drie kwam de auto van den burgemeester, die vergezeld was van zün echtgenoote en zoons, aan. waarna hü op het midden der brug begroet werd door den voor- van de plaatselüke Oranje-vereeniging. heer Delveaux. Deze heette den burge meester. die In ambtsgewaad was gekleed, van harte welkom, hoopte in hem een goed burger vader te mogen begroeten en wenschte hem Gods zegen. Ook heette spr. de echtgenoote van den burgemeester en diens zoons van harte welkom. De dochter van den gemeente-secretaris. mej. Vrijburg, bood hierna de echtgenoote van den burgemeester bloemen aan. Alsdan betrad de nieuwe magistraat met zün echtgenoote den gereedstaanden auto, terwül verschillende notabelen van de gemeente in volgauto's plaats namen, waarna de zegetocht door de gemeente begon. Voor de auto’s marcheerde het stedelük or kest. en er achter Uepen de verschillende gym nastiek- en sportvereenlgingen. de Vrüwillige Brandweer, de St. Jansknapen en nog eenige muziekkorpsen. Luid gejuich steeg vanuit de rijen belang stellenden op als de auto’s passeerden. De bur gemeester wuifde vriéndelük terug. i op het apostolaat, dat In deae beweging opgeslo- Nadat de burgemeester in de versierde raad zaal was binnengeleid, heette de gemeente secretaris den nieuwen magistraat van welkom, waarna hü de benoeming van burgemeester voorlas van de maand, büzonder toegewUd aan de ver-1 eering van het H. Hart van Jezus. Gezongen I H. MIs met toewüdingsgebed. 's Avonds 7 uur Lof met predikatie tot voorbereiding van hM Aanbldd i ngsf eest ZATERDAG 7 uur voor Gerbrand Biersteker en Trijntje van Leeuwen: 7 30 voor Hldulpbus Groot. Geheel den dag biechthooren, behalve van 13 tot 3 uur. ZONDAG 7 uur Vroegmis voor Cornells Vis en overleden kinderen; 9.30 Hoogmis voor de parochie. Wegens het Aanblddtngsfeest om 6 30 uur uitstelling van het H. Sacrament, dat den geheelen dag ter aanbidding blüft uitgesteld De H. Communie wordt uitgereikt om 6.30 uur. onder de H. MIs van 7 uur en om 8.15 uur. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor dr Broederschap van Gedurige Aanbidding. Det avonds 7 uur plechtig Lof met processie er. Te Deum. De gebeden worden verzocht voor Johanna DekkerKoedooder, Jorianna van Putten en Marütje KoelemeüerMeilink, die van de laat ste H H Sacramenten zün voorzien. DINSDAG 7 uur voor Plet Jong Gz.; 7 uur in de kapel voor overleden familie Schouten— Karsten. Des avonds 7.30 Lof ter eere van de HH. Martelaren van Gorcum met vereering hunner relikwie. WOENSDAG algemeene Kindercommunie. 7 uur voor Jantje Jong; 8 uur voor Klaas Jong en overleden familie, s Avonds 730 Meiscongre- gatle voor de jongeren. DONDERDAG 7 uur voor Mina Buurman; 8 uur voor Gerrit Rood en Maria Schipper. Des avonds van 67 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrüdag van de maand. 7 uur gezongen H. Mis voor Joannes Vet; 8 uur voor Jacob Obdam en Geertrulda Vlekke. Elders voor Simon Buisman en Jantje Vet. ’s Avonds 7.30 Lof ter eere van het H. Hart met Litanie. ZATERDAG 7 uur voor Pieter Ooteman en Trüntje Knook en overt, kinderen; 8 uur voor David Buüsman en Jane Veken Biechtgelegen heid van 48 en van 6 308 uur. ZONDAG as. 7 uur voor de parochie; 10 uur als maandstond voor Plet Jong Jz. Misdienaars Deaer dagen hebben de mis dienaars. begeleid door de heeren geestelüken een tocht gemaakt naar Apeldoorn en speciaal naar de bekende Jullanatoren. Om half elf plaatstelüken tüd arrlveerde het gezelschap weer In Bovenkarspel, na een zeer genoeglü- ken dag te hebben doorgebracht. Opbrengst De opbrengst van den speldjes dag ten bate van Herwonnen Levenskracht be droeg 30.10 Gevallen Het 5-jarig dochtertje van 8. 8. viel dezer dagen van een ladder en kwam ach terover met het hoofdje op een betonnen vloer terecht. Dr. Lohman constateerde ren hersen schudding. Geslaagd Wederom wend door de RK. Ver eeniging tot bevordering van industrie- en huishoudondervrüs .St- Anna’’ op de naaischool der Zusters Dominicanessen het examen afge nomen voor lingerie en costumiére. Bü het ult- relken der diploma's sprak Pastoor L. H. Wanna de meisjes toe. wemchte haar geluk en spoorde haar aan. zooveel mogelijk voordeel.te doen met hetgeen ze bereikt hadden. Alle leerlingen slaagden. Voor lingerieMarie dé Boer Ld., Riet Dekker Jd.. Gre Dekker Pd., allen te Obdam; Nellie Bijman te Opmeer; Nelie Komen en Jo. Inslng te H.H. Waard; Jo flak Cd. en Jo de Jong te 'Rustenburg Voor costumiére: M. Leek Td„ G. Dekker Cd., M. Hoedjes. Trien van Dipeen. Trien Dekker Jd„ N. Wester Tbd„ allen te Obdam; Jansje Oud- huto Cd. te H.H. Waard. Gre Mak Bd en Nelle Vlaar te Rustenburg. Op 1 September aa beginnen de nieuwe naai, en knipcursussen. Voor deze nieuwe cursussen kunnen de leerlingen zich aanmelden bü Eerw. Zusters te Obdam vanaf 1 Aug la Ook voor niet-katholieken bestaat er gelegen heid deze cursussen te volgen St, Victor ISt. George II Deze wedStrüd. welke vriendschappelük gespeeld werd, was zeer matig. St. Victor verloor met 42. We kregen den Indruk dat het beter was, dergelyke wed- strüden voorloopig niet te spelen. Een paar maanden rust zou werkelijk goed doen. Propagandaklasse: 100 M.: O. v. Galen. G.DA. 12.4 aec.; C. d. Kant. D.LO.. 12.5 sec.; J. Vergroesen. GD.A„ 12.8 sec.; J. ZÜP. Docos. 4 x 100 m.: 8t. Lodewük, Rotterdam, 55 aec.; HB O., Heemstede. 55.6 aec. 1500 M.: J. Pucks, lndlv„ 4 min. 41 aec.: A. Enthoven. GDA, 4 mln. 51 see.; J. Overdevest, R.K.A.VJL. 5 min. 3 sec. Verspringen: A. Bouwmeester. 8L Lodew. 5.65 m.; A. Galen, QUA, 5.18 m_; W. Saris.. St. Lodew. 5.07 m. Agenda Mannelijke Jeugdbeweging Maan dag om half 8 banuur voor de St. Bonlfaclus- en de H. Joannea-Don Bosco-ban. Dinsdag om half 8 banuur voor de aspiran ten van de Dr. Schaepman- en de H. Tarci- sius-ban. Woensdag van half 8 tut 9 uur ontspan- nlngsbüeenkomst voor de Gezellen. Donderdagavond trainlngsuur voor de Junio ren van K. G. B, Vrüdag. om half 8 banuur voor de 8t. Marti- nusban en op K. G B-terrein training voor de Senioren van K. G. B twaalf uur vond de marschwedstrijd voorafgegaan door een tamboer- marschwedstrijd, waaraan werd deelgenomen door „Crescendo” te Bovenkarspel en muziek gezelschap ..Wittenburg” te Amsterdam. De uitslag van den tamboermarschwedstrüd luidt als volgt: 1 „Crescendo”. Bovenkarspel met 102 punten. Ie prijs; 2 Muziekgezelschap „Wittenburg”. Amsterdam met 96 punten. Ie prijs; 3 .J)r. WestwoudHoogkarspel met 90 3e prijs; 4 ..Kunstkring”, Spaarndam punten, le prijs. alkmaar. 1 Juli. N V. Evrvelllng voor Holl Noorderkwartier. Aanvoer 380.000 klpeleren 8.30 per 100 stuks. BOVENKARSPBL. 1 Juli. ..De Tuinbouw" 13500 bsal aardappelenNlneiyfold 1.50, Scbot- sche grof 1.50IBO. fijne 1.50—330. kleine 1.38— 1.65. kriel 0.50—1. Elgenb. 3.903.60. kleine 1.80 1.90, grof 3.363 per baal. DEN HBXDER. 1 Juli. Gem. Vlachafslag. Aan gebracht door Korden: Tongen 6683 cent. Slips 4554 cent per kg. Schot I 56.70. II 33.80. Schar 1.30—1 90 per ktot. Door garmüenviaechera: gekookte garnalen 16 cent per kg. BLOKKER. 1 Juli. „Op Hoop van Zegen" Schotscbe aardappelen: Bonken 4.00. groots 4 00. kleine 3.502 00. kriel 1.30—130. Aardbeien 83.00 SS, Perziken 3.904.90. OBDAM. 1 Juli. .Be Tuinbouw" 118400 kg groote aardappelen 4-00. 114000 kg Drielingen 3 50. 35000 kg Bonken 4.00. TER AAR. 1 Juli De veilingen. Deze week «al er Donderdag en Zaterdag geen veiling worden gehouden TER AAR. 1 Juli. Centrale Veiling Peulen to lt oent. Doperwten 80M cent. Capucyners 80 cent. Witte Capucünera «006 oent. Blauwschok kers 1.00. Tulnboonen 1823 cent. Sn|jboonen 3 70—3 40 Stek 1—1 70 MEDEMBLIK. 1 Juli. Velllngsver. ,JSt JoeeT’ Schotsche aardappelen: grove 1503. füne 1.50 —3.05 kleine 1.25—1 30. kriel 50 cent. AVENHORN 1 Juli Coöp Land- en Tulnbouw- en Marktvereen Avenhorn en Omstreken Aardap. pelen: 12000 kg. Schotsche grove 4.00. 70800 kg. Schotsche groote 44 30. 36800 kg Schotsche Drielingen 3 503 70 per 100 kg. BEVERWIJK 1 Juli Aardbeien Door den bln- nenlandschen handel werd Zaterdagavond betaald per slof van 8 kg. 118165 cent en door de fa brikanten per 100 kg 30.0034. ENKHUIZEN. 1 Juli. Veiling Bloemenluat. Aard appelen: Schotsche grove 3 00 (export), groote Schotsche 4.00—6. midden prijs 4 .30. Drielingen 3 704.30 kriel 100. Eigenheimers 6.10. Drielin gen 2 60. allee per baal van 100 pond. Bloemyn Lelies: Regale 910 cent per 25 kelk. 47 cent per 5 stuks Candldum 1112 ct. n 8 cent. Begonia's in stek pot 3 cent. Anjers 111 cent. Ranonkels 3131 cent per 10 boe. Goudsbloemen 7 cent Buphthalmum 78 cent. Margrieten 58 cent. Rozen 8- 30 cent. II 88 cent. Duizendschoon 78 cent. Gulilardla 4 ct., Achilla 8 oent. Zinnia's 15 cent. Gladiolen 24 et-, II 31 cent. Anemonen 5 cent, idem kort 4 et. ENKHUTZEN. 1 Juli- Vlsch. Aan den Gem. Vlschaïslag werd beden door 34 vaartuigen aan gevoerd 8100 pond Koraal 18'33 8 oen* per pond: door 8 vaartuigen 800 nonrt Lünaal 25 38 cent per pond BOVENKARSPEL. 30 Juni ,X»e Tuinbouw" 19000 baal aardappelen: Ninetyfold 150. Qebc*- eche grof 1B0—1.88. fü»e 1.80—3 10. kleine 138 1 46. kriel 56—75 cent Elgenb 3 60—325. klei ne 148—130. grof 235—3.90 per baal. Lelden, 50 sec.; sec.; D.OB., Roelof- Hlema was het offldeele gedeelte beëindigd en ving de receptie aan. gedurende welke ver schillende .-prekers nog het woord voerden, waaronder enkele burgemeesters uit den om trek, ow de burgemeester van Edam, die allen hoopten, dat de samenwerking met Purmerend van goeden aard zou mogen zün. Namens de burgerij werd nog het woord ge voerd door den heer Koelman, die in een sym pathieke spr&l Onder degenen, die kwamen fellclteeren merkten wü de geestelükheld van Purmerend op Ook van onsen kant hopen we. dat voor burgemeester Kikkert In zün nieuwe woon plaats veel zegenrijke arbeid weggetegd mag zün. 330 m.; A. CRACKS. 100 M.r H. Peeters. GBA. 11 sec,; J. Gor- chum. Thor. 113 sec.; T. Tervoort, D E.M. 113 sec. v 1000 M.: J. Oosterveer. Holland, 2 m 45.6 sec.; J. v. Rooden. Docos, 2 m 45.7 gee.; H. Enden burg, Holland. 3 m. 3 sec. 10000 M.: P. Keeman, H8V, 30 m. 7.4 sec.; G Sir.lt. Hfi.V„ 39 m. 21.16 sec.; H. Vessies D EM., 40 m. 113 sec. Olympische estafette: Docos I, Leiden. 4 m 2 sec.; Docos II. Lefden, 4 m. 14.4 sec Docos UI, Lelden, 4 m. 15.6 sec. Discuswerpen: G. Westgeest, Holland. 38.65 M.; A. Blluska. Holland, 3551 M.; Chr. Duyn, DEM., 34,69 M. Speerwerpen. J. Oosterveer. Holl»wid. 40.95 M Blluska. Holland. 40.40 M W. Snep. Jong Leven 39.75 M. Kogelstooten: Chr. Duyn. DEM., 1200 M.; W Kaptein. DEM., 1133 M.; G Westgeest. Holland. 1038 M. Hoogspringen A (na loting): J. v. Rooden. Docos. 1.60 M.; W. v. Schoonhoven. VIC, 1.60 m F. Kallenberg, Docos. 130 m. t Verspringen: H. Peilers. GD.A., 658 m J. v. Nieuwenhoven, V.I.C., 635 m.; J. v. Gor- chum, Thor, 6.22 m. Hink Stap Sprong: M. Al, Swift, 12.60 m.; N. Stikvoort. Docos. 12.22 m.; A. v. Rüt, Docns, 12.10 m. Polshoog: W. Kaptein, DEM.. Gieske. Docos. 330 m. Polsstok verspringenN. de Zwager. Holland. 823 m.; W. Kaptein, DEM., 734 m A. Gieske, Docos. 7 52 m DINSDAG 7 uur in Bethlehem en In de kerk belde voor Nicolaas Roodt. WOENSDAG 7 uur in Bethlehem voor kape laan G. Kult; in de kerk voor Gerrit Stoop. Des avonds g uur congregatie oudste afdeeling. DONDERDAG 7 uur in Bethlehem voor Wil lem Eeken en Maart je Karsten; In de kerk voor Jan Bakker, 's Avonds 7 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrüdag van de maand. 7 uur tn Bethlehem voor de levende leden vartde Eeuwige Memorie; in de kerk peaongen H. Mis door de congreganisten voor Aaltje Blank— Karsten ZATERDAG 7 uur in Bethlehem voor Cor nells en Meindert Keizer; In de kerk voor Pieter Dekker. *s Namiddags om 5, 6. 7 en 8 uur biecht hooren. ZONDAG 7 uur Communie uitreiken; 730 uur Vroegmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor Cornells Petrus Jong en Pieter Jong; 2 uur Vespers. Nieuwelingen: 100 M.: N. Wltteman. Docos. 12 sec.; M. Vier- garen, G.DA.. 12.2 sec.; C. Schalk, Docos, 12.4 sec. 400 M.: G. Kallenberg. Docos. 55.4 sec.; J. Burger, DEM.. 50 sec.; J. v. d. Kant, DJ.O., 60 sec 1500 M.: T. preüde. HB C, 4 mln. 40 sec.; F. Kallenberg, Docos; Jac. Kortekaas, Llsse. 3000 M.: G. Rooyakkers, H.B.C., 10 mln. 203 sec.; J. Kortekaas, Llsse, 10 min. 33.4 gee.; G. Gaal Swift, 10 mln. 373 sec. 4 x 100 M. est.: Docos, GD.A., Loosdulnen, 51 arendsveen 513 sec. Kogelstooten: H. Peters, GD.A., 904 m.; J. Looman, QD.A, 9.S5 m.; A. Paardekooper, Docos, 836 m. Discuswerpen: C. v. d. Heyden, Den Haag. 2930 m.J. Gorchum, Thor. 2835 m.; M Viergever, GD.A. 28.10 m. Speerwerpen: G. Rooyakkers. 3006 m.; A. Brutoche, Docos, 37.13 m.; N. de Zwager, Holland. 37.05 m. Hoogspringen: M. Al. Swift, 1.55 m.; G. d. Mey, Holland, 152 m.; P. Verdel, D.OB., 150 m. (na loting). Verspringen: M. Viergever. G.DA., 5.80 m.; M. Al. Swift, 5.82 m.; L. Elfrink, R KA.V.K., 5 76 m. PolshoogspringenPI Kortekaas, R.K.A.V.K., 2 60 m.; J. Kortekaas, RKAVK. 2.30 m.; Th. Relzevoort. Docos, 230 m. (na loting). Junioren: Hardloopen, 60 m. Jun. A.: F. Dekkers, Bt. Lod„ 8 sec.; K Matia, G D.A 83 sec.; San ders, St. Lod 8 4 sec. 4 X 00 m Jun. A: St. Lodewük. Rotterdam, 34 sec.; Docos. Lelden, 353; WD.Z., Rüswük, 36 sec. Hoogspringen, Jun A: A. Bergers, Docos, l. 35 m.; J. Vlasman, KD.O„ 135 m.; W. Trak- sel, H B.C., 1.20: J. Schonto, WD.Z., 1.10 m. Verspringen. Jun. A: K. Matia, G.DA., 400 (na loting); v. Leunen, St. Lod.. 400; A. Ber gers, Docos. 4.26. Hardloopen. 80 m. Jun. B: N. Stikvoort. Docos. 99 sec.; J. v. Vonderen. Docos. 10 sec.; Th. Baarten, St. Lod., 10.2 sec. 4 x 80 m. Jun.: Docoe. Leiden. 403 sec.; St. Lodewük. Rotterdam. 413; GDA„ Loosdulnen, 44.6 sec. Hoogspringen. Jun. B: N. Stikvoort. Docos. 130 m.; J. v. Vonderen, Docos, Schouten. HB3., 135 m. Verspringen Jun. B: N. Stikvoort, Docos. 5.75 m. ; M. Krübolder, G.DA„ 537 m.; C. Broek hof, Docos. <75 m. Kogelstooten Jun. B: Van Vonderen. Docos. 9.07 m.; H. Timmers, GD.A, 3.80 m.; A Paar- denkooper. Docos, 8.45 m. i geest ter wille van een Ideaal -dies op zü te zetten, moet in ons leven. Door onze actie kan zoodoende veel goeds tot stand ge bracht worden. De meisjes kunnen meehelpen aan de Katholieke Actie Het eerste doel van de Graal to de zelfverheffing van de leden. Zü moeten deugden aankweeken en op maat- achappelük gebied hun plichten goed vervul len. Hiervoor is offergeest en versterving noo dig Een goed Graallld stapt met een biüzaoe- DINSDAO 7.15 voor Engelbertus van Laan. WOENSDAG 7.15 gezongen Requiem voor de overledenen op ons kerkhof begraven. DONDERDAG 7.15 voor Jan en Paauw. VRIJDAG 7.16 voor Nico Beers; eerste Vrijdag Dan vond de concertwedstrüd plaats De uit slagen hiervan zün: 4de afdeeling fanfare: „Onder Ons”, Hau- wert. verplicht nummer „Cendrillonette'', vrüe nummer „Tructldor”, 313 punten, 2de prijs. Tweede afdeeling fanfare ..Olympia’s fanfare corps". Monnikendam. verplicht nummer .Fratemlté”, vrij nummer „Ouverture Ita- Uenne”, 341 punten, 1ste prijs. Tweede afdeeling Harmonie: .Crescendo” Bovenkarspel. verplicht nummer .Des Sylphl- des”, vrü nummer „Theodora” Ouverture. 324 punten, 2de prüs en extra prijs sectie Harmo nie v»n dezen dag Eerste afdeeling fanfare: 1 „Willen to kun nen”. Lutjebroek, verplicht werk .D’Age d’Or", vrij nummer „Astrld”, 330 punten; 2de prijs; 2 „Oost-Knollendammer Kapel”, OostKnollen- dam, vrü nummer „Suite Romantique”, 333 punten. 2de prijs. Af dealing uitmuntendheid fanfare: 1 ziekgezelschap ..Wittenburg", Amsterdam, plicht werk ..Laetitia", vrü nummer „Pathé- tlque", 342 punten, le prijs; 2 R. K. fanfare corps „Dr Nuyens”, vrü nummer „Féerie Bal- z let”, 339 punten, le prüs. Eere-afdeellng fanfare: 1 „Ons Genoegen”, Schelilngwoude, verplicht nummer „Marche de Gala" vrü nummer „Iphgénle en Aullde”. 297 punten. 2e prijs; 2 „Oefening Kweekt Kennis”, Oost woud. vrü nummer .Alma Marche" met 396 punten, le prijs met lof der Jury en extra prüs wegens hoogst aantal punten geheele concours: 3 ..Kunstkring Spaarndam. vrü nummer „Rlenzl". 343 punten, le prijs; 4 „Ons Genoegen”, Wüdenes. vrü nummer „Vlta”, Ouverture. 380 punten, le prüs. Op den eerewedstrijd komen wü nog nader terug. dig gezicht over alle moellükheden heen. Graalgeest kweekt blijdeen gelukkige schen. wat bereikt kan worden door doorleefd clubleven. De leden dienen mee te helpen aan de Ka tholieke Actie, opdat zü anderen tot Christus brengen. Het voornaamste is dat de leden worden op gevoed tot fiere katholieke meisjes, die hun geloof in alle omstandigheden willen belü- den. Ontspanning Is geen doel, doch middel. Spr. vroeg tenslotte den daadwerkelüken steun van de ouders. Mochten de meisjes nog geen lid zün. dan hoopte spr dat de ouders hiertoe zouden medewerken. De Graal maakt vurige en overtuigde ka tholieken Moge het Oraalideaal: de wereld te winnen door Christus, werkelükheld worden. (Applaus). Na de pauze, waarin thee werd aangeboden, werd een verloting gehouden en nog enkele aardige liedjes voorgedragen, w. o. een lied ter gelegenheid van het octaaf van het feest van de H H Petrus en Paulus. Nadat nog een voordracht was uitgevoerd, bracht de zeereerw. heer pastoor van harte dank voor dezen moolen middag Men heeft een beter inzicht gekregen in het werken, streven en doel van deze schoone jeugdbewe ging. Spr hoopte, dat allen overtuigd zouden zün van het nut van de Graal en wees

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 2