UIT DEN OMTREK I Nationale athletiekmeeting te Leiden FRAAIE PRESTATIES VAN PEETERS MAANDAG 3 JULI 1939 Ook de tweede dag druk bezoek Limmen o/gefloten a peel ter rein CASTRICUM Concertwedatryd HEILOO O otter veer wint de 1000 M. OUDORP D.H.V.B.-OVERZICHT SCHERMERHORN OUDE-NIEDORP Adret der R. K. oudere WARMENHUIZEN RETRAITEN TE BERGEN SCHOORL BROEK-OP-LANGENDIJK Docos-organisatie klopte uitstekend Duyn atoot den kogel 12.90 meter R.E.O. werd met 42 verflagen. Twee minuten die de bealia- fing brachten Goed geslaagd,' dank zij goede organisatie DE P. M. VAN WIJK-JUBILEUM- TOCHTEN 'n t Bosch kan tzeer HET MUZIEKCONCOURS TE HOOGKARSPEL Constantius voor den I.V.C.B. behouden Om een Gemeenteraad van den Extra hulp werfclooxen niet B. en W. stelden verder voor f 5.78 per werk- Teunfs van den gemeente-ontvanger op te heffen. Het Schoonhoven. VI.C„ 1.60 Hootatekers .Crescendo", Nieuwelingen: 3—8 Juli: Junioren: 1.45 m.; Gor- Aflossing tuinderacrediet Propagandaklasse: AUGUSTUS Constan this van 28—39 Heeren 'Vdam. 88. Rita. 7—8 SEPTEMBER 4 3 1 2 3 1 H. Familie aid. mannen altUdd. BUst_ O. U VT. de niet huurder zün land brengen. Daarna sluiting. 4 Cons tan this RE.Ö FL 16 EEN VONKJE NOG ZOO KLEIN Z'JNi 3 3 2 „Oefening vrü het Lof. Zondag: Kampdag. Geslaagd. Onze plaatsgenoot^ Me], Rle Hoek, leerlinge van de Kweekschool „St. Jo seph" te Bergen (N.H.) slaagde dezer dagen voor het eindexamen onderwijzeres. ge- schuur mees- i van optocht aan P. zoodanig i stem dat stelden voor, een eertijds verleend 1 te lossen. Dinsdag 811 Ongehn.de dames i 10. Zaterdag 1215 Meisjes boven 17 jaar (Den Haag, H. Hart. esJ f 650 Dinsdag 1518 Ongehuwde dames 1 650 Zaterdag 1922 2e St. Ignatlusretraite (man nen). Amsterdam f 650. Dinsdag 2335 Meisjes boven 17 jaar (Den plot-1 Helder. eaJ f 650. ‘ril Zaterdag 26—39 Heeren 'Vdam. 88. Rita, ex.) t 850. Dinsdag 29—1 Sept. Gehuwde dames (Haar lem. St. Bavo ejkj t 650. Van deae promotie-competitle is dus de eind stand: looze en f 1 89 per B-boer en B-tuinder beschik baar te stellen voor extra hulp In 1939. Er zijn 27 werkloozen en 11 kleine boeren en tuinders De gemeente zal voor de werkloozen f 54.en voor de tuinders en boeren f 11.moeten bü- Athletiekwed.strtid Onze plaatsgenoot P Keeman behaalde in Leiden den Isten prijs voor hardloopen op 1000 meter; Cor Smit behaalde den 3den prijs. --vaw, ww.^rnaaas^ ulgCKUlllUll, dat de bestaande borden Inzake snelheidsbeper king op 16 Juli as. moeten vervangen zijn door een nieuw model. Daar eerstdaags ook de nieuwe wegenverkeerswet tot stand zal komen waarbij de max. snelheid van 30 op 45 K.M. wordt ge bracht. wordt tevens verzocht hiermede bij de aanschaffing van de nieuwe borden rekening te houden. Aan de burgerwacht van Limmen wordt dit jaar 50 subsidie verleend. Verder stellen B en W. voor een bijdrage te verleenen aan het jubileumcomité van de Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer, welke in September 60 jaar bestaat. Het geschenk zal een vervolmaking van het ma teriaal zijn, waarvan vooral de buitengemeenten zullen profiteeren. De bijdrage wordt vastge- steld op 10. Wat betreft een verzoek van mej. Kloes. vroed vrouw te Castricum. om ook in deze gerheente te mogen arbeiden, zal eerst overleg gepleegd wor- dtn met den plaatselijken geneesheer. Naar aanleiding van een schrijven van het de partement van sociale zaken wordt een crediet verleend van 189 inzake extra hulp aan werk loozen over 1939, den z.g. B-steun. Wat betreft de jaarwedde van den gemeente veldwachter zijn moeilijkheden gerezen. Deze wedde Is nog altijd gebaseerd op het samengaan met de functie van gemeen tebode. Daar deze laatste functie thans door een ander vervuld wordt, komt de veldwachter thans in zijn aan- vangsjaa- niet aan zijn mlnimum-inkomen toe. zoodat voor dit jaar een verhoogde wedde wordt vastgesteld. Vervolgens wijst de voorzitter op het prach tige werk van den nieuwen veldwachter, waar door eenlge beruchte inbrekers, die de omge ving langen tijd onveilig hebben gemaakt, inge rekend werden. In verband met den velen nacht dienst dien de veldwachter dikwijls alleen ver richt, werd gezocht naar een geschikten politie hond. Eenige dagen geleden was plotseling een geschikte hond verkrijgbaar, waarom B. en W. maar vast tot aanschaffing hebben besloten, waartegen de raad geen bezwaar had. De kosten van onderhoud werden vastgesteld op 100 per jaar. In verband met de wegenverbetering moeten eenige strooken grond aangekocht worden. Eenlge strooken bü den hoek Westerweg en Molenweg ■tin indertijd belangeloos afgestaan door de bewoners, als hun haag door de gemeente ver plaatst werd. Nu zal aan leder perceel 1 ver goed worden, daar deze veranderingen nog nooit In het kadaster geregistreerd zijn. Aan den hoek Hoogeweg-Pagelaan-Visweg moet een gedeelte gekocht worden van het land van het armbe- I stuur, groot 130 M3. Het armbestuur vraagt hier voor 100. De raad was echter van meening dat 1 dit bedrag veel te hoog was. Allereerst is het een waardeloos punt van het land en zou bij even- tueele verdere aankoopen van grond deze prijs als voorbeeld gebruikt worden. Er zal nader over leg gepleegd worden met het armbestuur, terwijl met algemeene stemmen een som van ten hoog ste 50 wordt toegestaan. Naar aanleiding van een mlnlsterieele circu laire over de ontsnapping van wilde dieren In den laatsten tijd, wordt de politieverordening aange vuld met de volgende bepalingen: 1. Het is ver boden wilde dieren aanwezig te hebben: 2. Het is verboden een dierenpark te houden; 3. Het is verboden dat een circus met wilde dieren in de gemeente aanwezig is. B. en W. worden gemach tigd in bijzondere gevallen ontheffing te verlee nen. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergader de Vrijdagavond onder leiding van burgemeester Bosma. Alle leden waren aanwezig. De VOORZITTER opende de vergadering met woorden van welkom tot de leden. De notulen werden vastgesteld. Eenlge ingekomen stukken werden voor ken- nisgevlng aangenomen. De geloofsbrieven van de op 9 Juni nieuwbe noemde leden van den gemeenteraad werden nagezien door de heeren Waiboer, De Heer en Molenaar. De heer MOLENAAR rapporteerde dat de ge loofsbrieven in orde waren bevonden. De nieuwe raadsleden zullen worden toegelaten. dragen. Aangenomen. Vervolgens kwam een voorstel van B. en W tot verkoop van een gedeelte bouwterrein, gele gen aan den weg Verlaat—Oude Ntedorp, ge naamd „1 Krom", aan de orde. Van een inwoner van Oude Niedorp is een verzoek ontvangen het Oostelijk gedeelte, groot Snapshot van een der estafettenummers tijdens de athletiekwedstrijden, welke door Docos te Leiden waren georganiseerd 738 c a te mogen koopen tegen f 375,— In totaal. B. en W. stelden voor dit gedeelte aan den heer H. B Helleman te verkoopen op nader overeen te komen voorwaarden. De heer KOLKMANDaar komt hij goed koop aan. Niemand der heeren maakte bezwaar tegen dezen verkoop, zoodat conform het voorstel B. en w. wordt besloten. B. en W. stellen voor, de zekerheidsstelling van e is meer een formaliteit. Het voorstel werd zonder eenige besprekingen aangenomen. Cursus E.H.B.O. Vrijdagavond is de cursus EJIB.O^ welke door de gemeente Schermer horn georganiseerd was in verband met de luchtbeschermingsdienst, aldaar, geëindigd. Op deze laatste les. welke van 8 tot II uur duurde en bügewoond werd door den burge meester, den heer/Meindersma. gaven de cur sisten blijk dat zij met vrucht den cursus had den gevolgd. Na afloop, van dezen avond dankte de burge meester den leider van den cursus, den heer Stoutjesdük, voor de leiding, die hij op pretti ge. zeer bevattelijke wjjze heeft gegeven en wekte de cursisten op om het geleerde te on derhouden opdat, indien onverhoopt hun hulp noodlg mochyzijn, hij op hun medewerking kan rekenen. Na afloop bood een der cursisten den heer Stoutjesdük een stoffelijk bewijs aan van hun waardeering voor het genotenonderricht en dankte hem voor de wijze waarop hü hun die kennis had bügebracht. CRACKS. 100 M.: H. Peeters, GDA.. 11 sec.; J. chum, Thor, 118 sec.; T. Tervoort, DJE.M. 11.8 sec. 1000 M.: J. Oosterveer. Holland, 2 m. 45.6 sec.; J. v. Rooden. Docos, 2 m. 45.7 sec.; H. Enden burg, Holland, 3 m. 3 sec. 10 000 M.: P. Keeman, HS.V., 39 m. 7.4 sec.; O. Sn.lt, HS.V., 39 m. 21.16 sec.; H. Vessies D EM., 40 m. 115 sec. Olympische estafette: Docos I, Leiden, 4 m. 2 sec.; Docos II, Lefden, 4 m. 14.4 sec.; Docos in, Leiden, 4 m. 15.6 sec. Discuswerpen: G. Westgeest, Holland, 38,65 M.; A. Biluska, Holland, 35.51 M.; Chr. Duyn, DEM, 34,69 M. Speerwerpen. J. Oosterveer, Holland, 40.95 M.; Biluska, Holland, 40,40 M.W. Snep, Jong Leven 39,75 M. Kogelstooten: Chr. Duyn, DSM.. 1230 M.; W. Kaptein, DEM, 11,53 M.; G. Westgeest. Holland, 1098 M. Hoogspringen A (na loting): J. v. Rooden, Nederlaarwedstrfjden Vioa Vlos aMeer- vogels a eindigde in een 31-overwlnning voor de bezoekers. Het was een spannende en spor tieve wedstrüd. Vlos 1Geel-Zwart 1 43. Geel-Zwart trapt af en speelt voor den wind. Meteen zün zü in den aanval en doelpunten, 0—1. De goals lüken goedkoop, want onmiddellük hierop verdwünt de bal wederom in het net, 02. Dan volgt de eerste Vios-sanval, waarbü ook zij succes heb ben, 12. Er is nu 10 min. gespeeld. Voor de rust wordt de stand niet meer gewijzigd. Het is na de rust goed merkbaar, dat Vios wmdvoor- deel heeft, de doelpunten blüven niet uit. Vios weet den stand op te voeren tot 42. Even voor het einde verkleint G.-Zw. den achter stand. zoodat het einde komt met een 43- overwininng voor Vlos. Op het voor athletiek wel wat kleine doch gezellige R.K. Sportpark aan den Haagweg te Leiden werden Zondag jJ. nationale athletlek- wedstrüden gehouden waarvoor pl.m. 150 athle- ten hadden ingeschreven. Vanzelfsprekend waren de tüden op de loopnummers dezen miodag min der fraai, temeer omdat ook de wind vrü krachtig schuin over het veld blies. De 100 M. loopers hadden dezen wind echter in hun voordeel, zoo dat bü het beoordeelen van de zeer goede-tüd van den G.D.A.-er Peeters, die in recordtüd van 11 sec. als eerste eindigde, met deze factor rekening gehouden moet worden. Dat Peeters dit seizoen echter als een tegen- stanoer van klasse beschouwd moet worden be wees hü bü het verspringen, waar hü de in jaren niet bereikte afstand van 658 sprong. Hoewel bü het kogelstooten de 13 M. niet op nieuw wero overschreden, bewees Chr. Duün met zün 1290 M. dat zün recordworp van de vorige week niet als een geluksworp gezien moest wor den. Ook Westgeest vertoonde weer zün constante worpen bü het discuswerpen waar zeker 4 van 6 toegestane kansen rond de 38 M. vielen. Een büzonder spannend nummer was de 1000 M. omdat de strüd tusschen Oosterveer en Van Rooden eerst op de laatste 5 M met gering voordeel voor eerstgenoemde werd beslist. Coblens bewees deze middag op de 10.000 M. opnieuw dat hü door zün in den winter ver waarloosde training niet in de Juiste forme steekt. Na zich met de energiek loopende Kee man van de overige te hebben losgemaakt, moest hü met nog ongeveer 800 M. voor .den boeg de baan vroegtüdlg verlaten. Op dit ter rein had Smit zich juist van een tüdelüke in zinking hersteld, maar hü kon zün clubgenoot Keeman niet meer bereiken. De gemaakte tüd. 39 min. 7.4 sec., was vrü hoog. Aan het einde van dezen geslaagden sport middag reikte de heer Castelein. namens de or- ganiseerende vereeniging Docos, aan de navol gende winnaars de prüzen uit: Met groote belangstelling neemt de raad ver volgens kennis van een adres van den kapelaan. Namens de R K. ouders van groote gezinnen klaagt adressant over het ontbreken van een af gesloten speelterrein. Daarom zal beproefd wor den een speeltuinvereeniging in 't leven te roe pen. Hiervoor is allereerst noodlg de vrüe be schikking over een speelterrein. Een beroep wordt gedaan op het gemeentebestuur voor medewer king en wordt als geschikt terrein gewezen op het land tusschen Pagelaan en Hoogeweg. toe be boerend aan burgerlük armbestuur en diaconie. De gemeente wordt verzocht voor een goede af rastering te zorgen, wat misschien met behulp van het werkfonds kan geschieden, terwül de vereeniging dan voor de verdere inrichting kan zorgen, zooals grasmat, gebouwen, WC's enz. De VOORZITTER is in principe hier een zeer groot voorstander van. B. en W. zullen trachten door grondruil dit terrein vrü te krügen en dan bet werkfonds verzoeken om medewerking. De heer BULT zou liever een algemeen speel terrein zien dan een katholiek en een neutraal, daar de katholieken 85 pct. van de bevolking vormen. De plannen zullen eerst nader worden onderzocht. Bij de rondvraag klaagt de heer BULT over het vele basalt op de wegen. Fietsen en loopen is haast onmogelük met deze droogte. Ook de ove rige leden klagen en de heer COMMANDEUR zou liever een teerketel aanschaffen tot verhar ding. De VOORZITTER zegt toe, geen basalt meer te doen laten gebruiken. De heer COMMANDEUR zet uitvoerig uiteen den treurigen toestand dat ons dorp geen offi- cieele bebouwde kom bezit, waardoor bouwen aan den Rüksweg een onmogelükheid is, zeer tot on gerief van de gemeentebelangen. Spreker heeft zich in verbinding gesteld met den rijkslngenieur. die den raad gaf te probeeren een offlcieele kom te verkrijgen. B. en W. zeggen toe al het moge lijke te doen, waarna de raad in gesloten zitting Zaterdag 2—5 3e 88. ignatlusretraite (man nen). Amsterdam: voltallig t 750. Zaterdag 913 Mllltlepliciitlgen t 650. Dinsdag 12—15 Gehuwde damee CHaariein, O. U Vr. v. d. Roeenkr- eju) f 650. Zaterdag 1619 (A’dam. O. Ik Vr. Onb. Ontv.; Velsen. exJ t 650. Dinsdag 19—22 Meisje» boven 17 jaar t tM. Zaterdag 23—36 H. Familie afd. mannen (Adam St WiUlbr. O- L, Vr. t. d. Vrede, euu) t 650. Dinsdag 26—39 Gehuwde damee (A'dam. 8t Willihr, Haarlem. 8t, Sla. en Barbara, enJ JabUewm veUingbeambte Zaterdagmorgen werd in het veülngsgebouw van de I^ngendü- ker Groenten-Centrale alhier de veilingbe- ambte, de heer T. Keizer, gehuldigd in ver band met zün 30-jarig jubileum. De voorzitter van de veiling, de heer 8. de Boer Kz. sprak den jubilaris toe. Spr. felici teerde hem van harte met zün jubileum Wü doen dit van ganscher harte, omdat hü altüd met groote plichtsbetrachting zün werk heeft B. en W. tw. tuinderscrediet geheel af Aldus besloten. B. en W. stelden voor de verordening tot hef fing van besmettelijke ziektegelden opnieuw vast te stellen. Deze verordening was geldig tot 1 Januari 1939. Gedeputeeide Staten verzochten, dezj verordening opnieuw vast te stellen. Ei waren geen wüzigingen noodlg volgens B. en W. De heer KOLKMAN vroeg, voor hoelang deze nieuwe verordening zal gelden. Ongeveer driehonderd menschen hebben Zon dag door Westfrlesland gemarcheerd in den stevigen wind, genietend van de mooie wandel sport en het schoone land. Zü kwamen uit ver schillende plaatsen van Noordholland. uit Den Helder, Zaandnm, Alkmaar en Amsterdam en namen deel aan de P. M. van Wük-Juoileum- tochten, georganiseerd door de wandelsportver- eenlging U.D.L-S.OB- die dit jaar haar eerste lustrum viert. Er werd gewandeld in drie groepen: er was een 25 K M -, 35 K.M.- en 50 KM-tocht, die alle zeer goed geslaagd zün. Waren er blaren, dan traden de actieve E.H.B.O.-ers op. Om 9.30 uur 's morgens vertrokken de deel nemers aan den 50 K M.-tocht, om 10 uur de genen, die meededen aan den 35 en 25 K.M.- tochten. Om ongeveer 5 uur kwamen de eerste deel nemers weer binnen en om ongeveer zeven uur de laatsten. Gedurende dien tüd werd in de Parkzaal. waar het verzamelpunt was, een’ concert gege ven door het mandoline-orkest „Ekitre Nous” en de Eerste Hoomsche Accordeonvereeniging ol.v. den heer R. Wassenaar. De uitslagen wer den bekend gemaakt door den secretaris, den beer Van Tongeren, die ook de prüzen uitreikte. Van de jeugdgroepen verwierven een prijs: 1. R.H.BB. Hoorn, de Van Wijk-cup. groot ste Hoomsche jeugdgroep; X D.O5, «anmrw- Docos, 1.60 M.; W. m.; F. Kallenberg, Docos, 150 m. t Verspringen: H. Patters. GD.A., 658 m.; J. v. Nieuwenhoven, V.I.C., 625 m.; J. v. Gor- chum, Thor, 6.22 m. Hink Stap Sprong: M. Al. Swift, 12.60 m.; N. Stikvoort, Docos, 12.22 m.; A. v. Rüt, Docns, 12.10 m. Polshoog: W Kaptein, DEM., 3.30 m.; A. Gi&ke. Docos, 320 m. Polsstokverspringen: N. de Zwager, Holland, 823 m.; W. Kaptein, DEM., 7.94 m.; A. Gieske. Docos, 7.52 m. De VOORZITTER meende, dat dit voor 2 jaar zal zün. Het voorstel werd aangenomen. Aan de orde kwam hierna een voorstel de be groot Ing 1938 te wüzigen. Dit betreft de gewone af- en overschrüvlngen aan het einde van een alenstjaar. Aldus vastgesteld. De begroeting 1939 werd op verzoek van Ged. Staten gewüzigd; het betreft hier eenige zaken van formeelen aard. De eindcüfers blüven pelük. De Commissie van Overleg inzake de gemeen- tebegrootlngen berichtte via Ged. Staten da: de past voor kosten van werkloosheidsvoorzie ning van f 10.380 tot f 8500 dient te worden te ruggebracht. Tegen den post voor steun aan kleine boeren en tuinders heeft de commissie geen bezwaar. B. en W. stelden voor, aan dit verzoek tc voldoen. De raad ging hiermede accoord. Hardloopen. 60 m. Jun. A.: F. Dekkers, St. Lod., 8 sec.; K. Matla, O.D.A., 8.2 sec.; S. San ders, St. Lod., 8.4 Sec. 4 x 60 m.. Jun. A: St. Lodewük, Rotterdam, 34 sec.; Docos, Leiden, 35.8; WD.Z, Rüswük, 36 sec. Hoogspringen, Jun. A: A. Bergers, Docos, l. 35 m.; J. Vlasman, KB.O., 125 m.; W. Trak- sel, H.B.C., 1.20; J. Schonls, WD.Z., 1.10 m. Verspringen, Jun. A: K. Matla, G.D.A., 490 (na loting); v. Leunen, St. Lod., 490; A. Ber gers, Docos, 4.26. Hardloopen, 80 m. Jun. B: N. Stikvoort, Docos, 9.9 sec.; J. v. Vonderen, Docos, 10 sec.; Th. Baarten, St. Lod., 102 sec, 4 x 80 m. Jun.: Docos, Leiden, 40.8 sec.; St. Lodewük, Rotterdam, 415; GBA, Loosdulnen, 44.6 sec. Hoogspringen, Jun. B: N. Stikvoort, Docos, 150 m.; J. v. Vonderen, Docos, Schouten, H.B8, 1.35 m. - Verspringen Jun. B: N. Stikvoort, Docos, 5.75 m. ; M. Krübolder, G.DA, 527 m.; C. Broek hof, Docos, 4.75 m. Kogelstooten Jun. B: Van Vonderen, Docos, 9.07 m.; H. Timmers, G.D.A., 8.89 m.; A. Paar- denkooper, Docos, 8.45 m. Een trage comedie. Vrijdagmiddag.,., ons rustig dorpje Ugt in het groen verscholen met hier en daar een open plek, waar de zoele zomerzon haar gouden stralenbundels onge hinderd neerplenst. Een vroege pensiongast ge niet van de natuur, die juist nu in haar volle tooi prijkt. Een bakker.... een slager.... een winkel bel een jengelend kind en een blaffende hond vervolmaken deze dorpsidyllej die j seling wordt verstoord door een üselüken gil. gevolgd door jammerende angstkreten. De wandelaar blijft staan de bakker en de slager blijven staan; er blüven nog meer men schen staan. De angstkreten en het gegil van een vrouw gaan door merg en been en daar doorheen hoort men de barsche stem van een man„Laat los, of’ik sla je de hersens in." Maar nu is het ge noeg voor de menschen, die op straat dit moe ten aanhooren. Een van de dappersten trekt zün colbert jasje uit, gooit zün fiets neer en rent het erf op, gevolgd door enkele anderen.... Om den hoek van het huis wacht hun een schouwspel dat hen.... doet brullen van den lach! Moeders poes en vaders hond waren slaags geraakt en vader dreigde den hond te vermorselen onder de bloeddorstige oorlogs kreten van moeder, die maar niet zoo haar poesje wilde laten sneuvelen in dit ongeluk duel. Of zü daar nu de vredige rust van ons mooie dorp voor behoefde te verstoren te een andere vrzegl 5 <50, Lelden. 50 sec.; DOS., Roelof- Dan vond de concertwedstrüd plaats. De uit slagen hiervan zün: 4de afdeeling fanfare: „Onder Ons”, Hxu- wert, verplicht nummer „Cendrillonette”,wrije nummék'^.Tructidor", 313 punten, 2de prü». Tweed» afdeeling fanfare „Olympia’s fanfare, corps", Monnikendam, verplicht nummer .Fratemlté", vrü nummer „Ouverture Ita- lienne", 341 punten, 1ste prüs. Tweede afdeeling Harmonie: .Crescendo", Bovenkarspel, verplicht nummer „Les Sylphl- des", vrü nummer „Theodora" Ouverture, 324 punten, 2de prüs en extra prüs sectie Harmo nie van dezen dag. Eerste afdeeling fanfare: 1 „Willen is kun nen”, Lutjebroek, verplicht werk „L’Age d’Or”, vrti nummer „Astrid", 330 punten; 2de prijs; 2 „Oost-Knollendammer Kapel”. OostKnollen- dam, vrü nummer „Suite Romantique", 333 punten, 2de prüs. Afdeeling uitmuntendheid fanfare: 1 Mu ziekgezelschap „Wittenburg”, Amsterdam, ver plicht werk „Laetitia”, vrü nummer .Fathé- tique”, 342 punten, le prüs; 2 R K. fanfare corps ,JDr. Nuyens”, vrü nummer „Féerle Bal let”, 339 punten, le prüs. Eere-afdeeling fanfare: Schellingwoude, verplicht nummer „Marche de Gala" vrü nummer „Iphgénie en Aullde", 297 punten, 2e prijs; 2 „Oefening Kweekt Kennis", Ooetwoud, vrü nummer „Alma Marche" met 396 punten, le prüs met lof der jury en extra prüs wegens hoogst aantal punten geheele concours: 3 „Kunstkring” Spaamdam, vrü nummer „Rienzi", 343 punten, le prüs; 4 „Ons Genoegen”, Wüdenes, vrij nummer „Vita", Ouverture, 380 punten, le prüs. Op den eerewedstrljd komen wü nog nader terug. B. en W. stelden voor de hoolstekers te her benoemen, waartoe de raad besloot. De heeren D. van Zoonen, J. Buisman. Wünker en J. Pepping werden als cc, herbenoemd. De heer Biersteker had één „In. d? r°ndvraag zeide de heer DE HEER. d„v -weer is gevallen "n paar stuk- Wie geen De heer BAKKER: Het overtollige water kan Vrüdagavond kwam de raad van Limmen in openbare vergadering büeen ten raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester J. J. Nieuwen- nuüsen. Na een kort openingswoord van voorzitter, werden de notulen vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was allereerst de goedkeuring van het ministerie van het plan tot wegenverbetering. De minister achtte het echter noodzakelük dat het werk aanbesteed wordt, waarom door de Ned. Heidemaatschappij een bestek is opgemaakt. De heer BULT Informeert of de arbeiders nu In contractloonen komen, maar de voorzitter wüst erop dat het werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd, waardoor de arbeiders een uurloon van ten hoogste 28 ct. kunnen bereiken. De heeren BULT en DEKKER spreken hun afkeuring er over uit. dat nu de aannemer met de winst gaat strüken. Verandering is echter niet mogelijk Door dit wegenplan is op de begrooting 1939 8500 gebracht, welke gelden door een lee rling gedekt worden. Van Ged. Staten is de bepaling Ingekomen, gedaan. 5 jaar geleden hebben wü Keizer al in de bloemetjes gezet. Vandaag wilde ▼rachtvaardersvereenlging dit jubileum ongemerkt voorbij laten gaan. 100 M.: G. v. Galen, GUJL, 12.4 sec.; C. v. d. Kant, D.I.O., 12.5 sec.; J. Vergroesen, GJJ.A., 12.8 sec.; J. V. ZÜP, Docos. 4 x 100 m.: St. Lodewük, Rotterdam, 55 sec.; H.B.C., Heemstede, 55.6 sec. 1500 M.: J. Pucks, Indiv., 4 min. 41 sec.; A. Enthoven, G.DA., 4 mln. 51 sec.; J. Overdevest, R.K.A.V.K., 5 mln. 3 sec. Verspringen: A. Bouwmeester, St. Lodew. 5.65 m.; A. v. Galen, GB.A, 6.18 m.; W. Saris,, St. Lodew. 5.07 m. Zaterdagmiddag werd te Hoogkarspel, t« gelegenheid van het muziekconcours, een ge- costumeerde optocht gehouden, waaraan door een 40-tal schoolkinderen werd deelgenomen. Met het fanfarecorps „Concordia” voorop gj» de optocht naar het feestterrein alwaar de prijzen aan dezen gecostumeerden wedstrijd verbonden, werden bekend gemaakt. Hierna werd een «ere-concert gegeven, aangeboden door het fanfarecorps „Ons Genoegen" van Wüdenee, dat onder leiding vah zün directeur, den heet B. Roemen, een 5-tal muzieknummers ten ge- hoore bracht. tezamen met de jublleerendi vereeniging „Concordia”. Zondag, den tweeden concoursdag. was het geheele dorp weer in feeststemming en waren al vroeg de deelnemende corpsen aanwezig, ook het onmisbare zomerzonnetje ontbrak niet en droeg er veel toe bü om de feestvreugde te ver- hoogen. Om twaalf uur vond de marschwedstrljd plaats. voorafgegaan door een tamboer- marschwedstrüd, waaraan werd deelgenomen door „Crescendo” te Bovenkarspel en muziek, gezelschap „Wittenburg" te Amsterdam. De uitslag van den tamboermarschwedstrjjd luidt als volgt: 1 „Crescendo", Bovenkarspel met 102 punten, le prüs; 2 Muziekgezelschap „Wittenburg", Amsterdam met 96 punten, le prüs; 3 ,Dr. Nuyens”, WestwoudHoogkarspel met m punten. 2e prüs; 4 „Kunstkring”, Spaamdam met 102 punten, le prüs. Bonte avond. Y- V. V. vergaderde met de vereeniglngen, welke kunst en sport beoefenen, om te organiseeren -een „bonten avond” met bal-champétre na op 19 en 20 Juli aa. in rmr- zieknis en park. De besturen der vereeniglngen waren van mee ning. dat het verkleslüker was één avond te organiseeren met een non-stop program, om de kosten zoo laag mogelük te doen zün en daar mede het entree ook laag te houden. Van het gemeentebestuur was bericht gekomen, dat de nis en de stoelen gratis beschikbaar zullen worden gesteld, van den directeur van het G. E. B dat de verlichting van nis en park gratis zal ge schieden. terwül de heer J. Rus Jzn. mededeelde, dat hü gratis een dansvloer zal afstaan. TOt medewerking zün ultgenoodlgd de veree- nigingen; Fanfare St. Caecilla. de fanfare Eens gezindheid. het zangkoor Harmonie met kinder koor. de gymnastiekvereeniging DOVES. het Hellooér Revuegezelschap. Tooneelvereeniging Falkland, onderhandelingen worden nog gevoerd met R. K. Kerkkoor. R. K Tooneelvereeniging 8t. Jozef en het Herv. Kerkkoor De datum werd bepaald op 19 Juli a s. bü de landschouw de aandacht op den lekkenden duiker tusschen ken land, onder het weggetje in de Frik, moet dat In orde maken? Daar hü toch dienstdoet kan de duiker eigenlijk wel weg. dus wel een andere kant heen? De heer MOLENAAR geloofde dat het r te water langs den duiker gaat Inplaats er door. De VOORZITTER zegde een onderzoek toe. De heer MOLENAAR deelde mede, dat bü de landerijenschouw is gebleken, dat deze redelük in orde waren behalve van één huurder. VOORZITTER hoopte dat ook deze ééne in behoorlüken staat kal 1 „Ons Genoegen", nummer De voorzitter van de vrachtvaardersvereeni- ging „Samenwerking" de heer P. Hart richy^ vervolgens het woord tot den heer Keizer. 30 Jaar lang hebt ge hier rondgescharreld, dertig jaar hebben de meesten onzer u hier n-.eege- maakt. Uw wüze van werken heeft ons respect afgedwongen, maar ook vriendschap gekweekt. Spr. huldigde den jubilaris voor de wüze. waar op hü de vrachtvaarders altüd tegemoet kwam, ook als zü eens te laat aan de veiling kwa men. Steeds was hü bereid, van huis te ko men om „de jongens" binnen te laten. Zün ideaal was altüd. dat de Jongens onderdak hadden, Spr. boed namens de vereeniging den jubi laris een bloemstuk en een kistje sigaren aan. terwül een geschenk voor mevr. Keizer achterwege bleef. De vrachtvaarders zün er allen van over tuigd. dat zü Teunis kunnen rekenen onder de beste ambtenaren van de L.G.C. In een gedichtje werden de namen van al le leden van de vereeniging Samenwerking op genoemd. Door een luid applaus stemden de aanwezi gen met deze hulde in. De heer De Boer dankte namens voor de hem gebrachte hulde. De laatste kans voor Constantius om do plaats in de tweede klasse IVCB te behouden, is Zondag wel goed benut! Had REO thuis met 40 gewonnen en met slechts 32 verloren, in dezen wedstrüd werd het pleit ten gunste van Constantius beslecht. De uitslag was 42, waardoor REO het *t volgend jaar nog maar eens opnieuw moet pro beeren. De belangstelling voor deze spannende ont moeting was zeer groot. Zoowel uit Noordhol land als uit de hoofdstad was heel wat publiek aanwezig, zoodat er zeker wel 700 4 800 toe schouwers waren. Scheidsrechter Munsers had geen gemakkelüke taak, doch de wedstrüd werd zonder eenig incident van beteekenis beëindigd. Wat het wedstrüdverloop betreft, het vol gende. REO blükt in de eerste minuten niet veel kracht te bezitten. Constantius speelt er gemairkelük door heen en eenige critieke mo menten ontstaan al spoedig. Ook de doelpunten laten niet lang op zich wachten, want wanneer enkele schoten den doelman uit het doel lok ken weet van Uitert in te schieten. Even daar na gaat Berkhout er gevaariük tusschen uit, Boer in het Constantius-doel weet het gevaar te bezweren. De voorsprong wordt vergroot als Kubbenga uit een vrüe schop direct inschiet. Met dezen stand verslapt Constantius, waarvan het stevig spelende REO, onmiddellük gebruik maakt. Smit verkleint den achterstand met een mooi schot tot 21. De aanvallen blüven voortduren en groot gejuich bü de REO-aanhang als Boer den bal achter de lün stopt en de scheidsrech ter naar het midden wüst. Rust alzoo met 22. Na de hervatting loopt Constantius direct hard van stapel en deze 2 minuten beslissen den wedstrüd. In de eerste minuut geeft Amende aan Uitert de kans om te doelpunten en in de tweede mi nuut schiet Kubbenga keurig in. Weer staat dus Constantius met 2 doelpunten voor en ®l krügen zü evenals In de eerste helft een in zinking, zü zün nu op hun qul vlve en laten geen doelpunten toe. De strüd ia hevig’ en verschillende spelers kunnen het tempo niet mfeer bühouden. REO speelt wat het kan, maar vergeefs. Het einde komt met een 42 overwinning voor Constantius, dat daardoor in den IVCB bluft spelen. De vreugde in het kamp was uiteraard heel groot! 100 M.; N. Witteman, Docos, 12 sec.; M. Vler- garen, G.D.A., 12.2 sec.; C. Schalk, Docos, 12.4 sec. 400 M.: G. Kallenberg, Docos, 55.4 sec.; J. Burger, D.E.M., 59 sec.; J. v. d. 'Kant, D.I.O., 60 sec. 1500 M.: T. Preüde, H.B.C., 4 min. 40 sec.; F. Kallenberg, Docos; Jac. Kortekaas, Llsse. 3000 M.: G. Rooyakkers, H.B.C., 10 mln. 29.8 sec.; J. Kortekaas, Lisse, 10 min. 33.4 sec.; G. Gaal Swift, 10 min. 37.8 see. 4 X 100 M. est.: Docos, G.D.A., Loosdulnen, 51 sec.; arendsveen 51.8 sec. Kogelstooten: H. Peters, G.D.A., 9.94 m.; J. Looman, G.D.A., 9.65 m.; A. Paardekooper, Docos. 8.86 m. Discuswerpen: C. v. d. Heyden, Den Haag, 29.80 m.; J. v. Gorchum, Thor, 2835 m.; M. Viergever, GD.A„ 28.10 m. Speerwerpen: G. Rooyakkers, H5C., 3996 m.; A. Bruische, Docos, 37.13 m.; N. de Zwager, Holland, 37.05 m. Hoogspringen: M. Al, Swift, 1.55 m.; G. v. d. Mey, Holland, 1.52 m.; P. Verdel, D OF 190 m. (na loting). Verspringen: M. Viergever, GDA, 5.89 m.; M. Al, Swift, 5.82 m.; L. Elfrink, R.K.A.V.K.. 5.76 m. Polshoogspringen: P. Kortekaas, R.K.A.V.K., 2.60 m.; J. Kortekaas, RKAVK, 2.30 m.; Th. Relzevoort, Docos, 220 m. (na loting). dlgingsprüs; 3. Centrum, Den Helder, den prüs voor de verstkomende groep; jeugdgroep Hoog karspel, medaille van B. en W. van Hoorn als aanmoediging» prüs. Verder verwierven prüaen: 1. Wandelsport- vereenlging, Amsterdam, beker als prüs voor de grootste groep; 2. Centrum, Jutters en Zil vermeeuwen uit Den Helder. Beker na loting gewonnen door Zilvermeeuwen; 3. Burgerwacht. Alkmaar, herinneringsmedaille voor de verst komende groep (50 k m Namens de wandelsportvereeniging Den Hel der, afd. Centrum, 'werd opgemerkt, dat de le den, die voor het eerst in Hoorn waren, zeer te spreken waren over de organisatie en de om streken van onze stad. De organiseerende ver- eeniging werd van harte gefeliciteerd met haar eerste lustrum en uit erkentelükheid werd een mooie plaquette aangeboden. De heer Van Tongeren bracht in een alge meen dankwoord dank aan allen, die deze toch ten hebben mogelük gemaakt, aan de E.H.B.O.- ers, wier bestuursleden een herinnering werd uitgereikt, dan de pers en niet in het minst aan den oud-secretaris, den heer Koster. De heef Broekman, bestuurslid van de Ne- derlandsêhe Wandelfederatle. feliciteerde U.DJ.- S.OB. mét haar 5-jarig bestaan. Zeer veel heeft de vereeniging gedaan ter bevordering van de wandelsport. Spr. huldigde de stuwkracht van den heer Van Tongeren, die in enkele bewoor dingen hiervoor dankte. De secretaris van den Noordhollandschen Bond wees er op. dat de vereeniging niet alleen prachtige wandeltochten organiseert, maar ook steeds het werk van den Bond steunt. Onder hartelüke bewoordingen werd de bonds- Jubileumwimpel uitgereikt. Hiermede was het einde van deae aoo ge slaagde tochten aangebroken, Kruisvaart Burchtvrede van Dinsdag: Henricus-ban, half 8. Vrüdag: Na het Lof cohortschouw. waarop de Kampdag van 9 Juli besproken zal worden. Niemand ontbreekt op dezen eersten Vrijdag in Segoba-werk. Naar wü vernemen, heeft het gemeentebestuur de boerderij van den heer J. Muys beschikbaar gesteld voor het Segoba-werk. Twee kamers zullen voor conversatlezaal bruikt worden en een voor leeszaal. De zal voor werkplaats worden Ingericht. Ook van de burgerü wordt medeleven onder vonden. Zoo werd van de Eerste Neder!Radio- centrale een luidspreker en van een dame een sjoelbak ontvangen. Door verschillende winke liers is tabak beschikbaar gesteld. Tot algemeen leider is door het gemeentebe stuur aangewezen de heer Kröger. terwül de heer J. P. Ros onderricht zal geven in het damspel. Het Comité voor het Segoba-werk zal gaarne de beschikking hebben over tafels en andere noodige zaken, welke zeer welkom zullen zijn. In de laatste week hebben 106 werkloozen het Segoba-werk bezocht. Het gemeentebestuur voert onderhandelingen over ongeveer een halven bunder land omdit geschikt te maken voor sportterrein.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 36