NIEUWS HOORN AIKitXAW Gerard Worm KERKLIJSTEN Tv^sschen 5 H»ofd- en ZATERDAG 8 JULI 1939 Ifruittorer HET TANDHEELK. INSTITUUT WILSON-THEATER Een SPREEKUUR VERANDERING R.K. VACANTIEKAMP ZUPE PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT PURMERENf BEVOLKING SCHAGERBRUG BEEMSTER V ertrokken Gemeentelijke Handelaschool Verhuisd in de stad Privaten en afvoer Sportdag St Fidelisvereeniging UITGEEST T ZAND DE HARDDRAVERIJ Gem. Binnenbadhuit CASTRICUM BURGERLIJKE STAND Fiets vermist HEEREN HARENKARSPEL Burgerlijke stand AERTEX Ondergoederen Geslaagd KROMMENIE IN DE HOUTTIL W ormer naar Aanrijding UIT SCHAGEN Burgerlijke stand DE KAASMARKT Vergunning gevraagd Politie Hem-Venkuixon De zangers op reis F aillissementen Derde Orde-dag in Heiloo Alleen bij Zelfbescherming tegen luchtaanvallen STATIONSWEG ALKMAAR MONNIKENDAM SPORTNIEUWS DER H.P.C. „AMICITIA” Vroolffke gevangenisavonturen en de zingende cowboy „saaie boel**? i sloot de voorzitter de vergadering. onbezorgd en vreugdevol bestaan, wver- Dick de R. Wlgman 21 p. en d. Hulst, O. Groot en P. „Actie voor God" vooral Bernardus J. Brem- Theodoras Catharina. zal vanaf heden IEDEREN MAANDAG spreekuur houden van 4S uur. 's Maandagsavonds van 78% uur. Anna Ple- De Tuinbouw.entoonstelling. De voorberei dingen voor de tuinbouwtentoonstelling vorderen goed. Reeds komen van verschillende kanten de opgaven voor deelnamen, zoowel als de beschik baarstellingen van prijzen binnen. Het belooft een zeer mooie tentoonstelling te worden. D nderdng sprak de Alkmaarsche Rechtbank J volgende faillissementen uit C. Bart, land bouwer te N. Niedorp; R.C. mr J. Krabbe. Cur. mr. E. Wynne. J. Kuiper, veehouder, thans te Anna Pauluw- na. Rx. mr. H. ftuin. cur. mr. B. Cienecoeur. Geboren: Johanna M„ d. M. H Peters. Ondertrouwd: A. Loggers, 29 te Hulzen en A. G. Boontjes. 28 J. Geslaagd Onze plaatsgenoote To de Wit Jnd. slaagde dezer dagen voor onderwijzeres. De Graal Zondag na de Vespers contributes betalen en sparen Maandag 7 uur korfballen voor hen die bter bericht van krijgen. Dinsdag kwart over 7 zang. Woensdag half 2 kruiskinderen, bosviooitjea. Donderdag 7 uur Mlssieclub. Vrijdag 7 uur V. K.-elub. Aanbesteding. Donderdag is ten gemeente - huize in het openbaar aanbesteed het aanbren gen van pijn. 300 m. afrastering, langs de bouw terreinen aan de door te trekken Eikenlaan en het vergrooten van het meter- en regulateurs- gebouw van het Gasbedrijf. Voor de te maken afrastering waren 11 biljetten Ingekomen nJ. Th. Buhrs en Zn. Zaandam f 3483; H. Vonk Santpoort f 3175; Visser en Kopjes Koog a. d. Zaan f 2908; M. Kleijn Aasendelft f 2798; J. Klop Krommenie f 2598; A. de Jong Krommenie f 2590; H. Tenwolde Krommenie f 2487; P. J. Paasman Haarlem f 2480; M. Leguyt Kromme nie f 2267; H. Bruyn Wormerveer f 2317 en fa. F de Jong Krommenie f 2146. De begrootlng was f 2200. X Voor het vergrooten van het meter- en regu late ursge bouw van het Gasbedrijf waren 10 in schrijvingen ingekomen n.l. J. P. Boot Velsen f 2950; M. Kleijn Assendelft t 2695: J. Klop Krommenie f 2468; de Jong en Valkoog Krom menie f 2459; J. Mooli Krommenie f 2405; M. Leguyt Krommenie f 2268; H. Tenwolde Krom menie f 2296; Gebroeders Hondema Krommen* f 2320; Kleijn en Bleeker Assendelft f 2350 en A. de Jong Krommenie f 2164. De begroeting was f 2500. De gunning is aangehouden. Brand. Dezer dagen ontstond een begin van brand in een bergplaats van pulp en mot. grenzende aan de rookery van den heer v. d. L. De vlammen sloegen reeds uit het dak. toen een voorbijgaand paartje den brand ontdekte. Direct werd alarm gemaakt met het gunstige resultaat, dat Ijlings toegeschoten hulp met eigen kracht het vuur wist te blusschtn. Vermoedelljk hebben eenige kinderen ter plaatse wat eigen gevangen visch gerookt en zijn zij onvoorzichtig met vuur geweest. nekrl- idfiPW G.V.O. Dit jaar zal het traditloneele R JCAV.-tournooi worden gehouden op de Zon dagen 3 en 10 September. G.V.O. heeft verleden jaar dit tournooi gewonnen en den toen in Ontvangst genomen wisselbeker moet nu ver dedigd worden. Bergeridke stand. Geboren: Catharina, d. v. Dirk Zeeman en Elisabeth van der Werf! Getrouwd: Klaas Waag, 35 J, landarbeider, en Cornelia Raa. 28 j„ beiden te ZUpe; Jan de Jong. 32 J.. grondwerker, en Trijntje Ploeger. 24 J„ beiden te Zype; Pieter Schuur, 32 ar beider. en Neeltje Goed. 32 j„ belden te Zjjpe; Leendert Gerrit Verschoor. 26 j., bloemistaroet- der. te Zljpe en Neeltje Ploeger, 22 j., te Broek op LangendUk. Overleden: Arie Rens, 55 J, echtgenoot van Maart je Boontjes; Adam Watertor. 75 j., we duwnaar van Geertje Kater; levenloos aange geven kind van Arte Plakman en Marljtje Buis. Nieuwe maatregel. Naar wij vernemen heb ben de eigenaars van rookerljen van de politie aanzegging ontvangen, dat alle afval van visch, die vroeger in de Zuiderzee werd geworpen, voortaan naar de gemeentelijke stortplaats van vuil moet worden gebracht, om vervuiling van het water te voorkomen. zal door het Co- ..Zon en -van de voor van Autotocht ouden van dagen Voor de ouden van dagen van onze gemeente werd Donder- Op 29 en 30 Juni en 1 Juli 1939 zijn in het gemeentelijk blnnenbadhuls 40 kuipbaden 105 sproelboden genomen. Nog kwamen in bespreking maatregelen voor den as. athletMcdag. De heer A Bakker nam de leiding op zich voor net trainen der junioren; dc betreffende leden moeten zich bjj hem opgeven. De geestelijke adviseur spoorde de leden aan hun contributie tijdig te betalen en met Ijver te werken voor den verkoop der loten. De voorzitter deelde nog mede, da; Zondag morgen cos aeven uur een H. Mis'wordt opgr- dragen voor de leden van Geel-Zwart; voorzitter hoopte dat allen aanwezig zullen zijn. Na de receptie welke om twee uur begint zal het ter rein worden gezegend. De pastoor en kapelaan stellen voor dezen wedstrijd een beker ter beschikking. Na nog eenige kwesties te hebben besproken Bij de politie ia aangifte gedaan van de vei- missing van een flets uit een voortuintje van de Tweeboomlaan. Een onderzoek wordt Inge steld. acht uur vertrok en vervolgens den inwendigen BoerderUbouw. Voor rekening van F. O U W. Graaf Ben tl nek te Goor zal aan den Rijksweg langs het Noordholl Kanaal nabij St Maartensvlotbrug een boerderij worden ge bouwd. Het werk zal wwden uitgevoerd door den heer C. de Leeuw, bouwkundige te X Zand. Telefoon-ondeKk-ht. Wij vernamen, dat in September 11 na de automatiseerlng van de telefoon alhier zal worden aangevangen met het telefoon-onderricht aan de O L -scho- len te Schagerbrug. 8t Maartensbrug, Oude- sluis en 't Zand. Waar te Burgerbrug en Petten voorloopig nog geen automatiseertng van de telefoon zal worden ingevoerd, zal het telefoon-ondemcbt aan die scholen nog niet worden gegeven. Weth. Dobber. Naar wij vernemen heeft wethouder B. Dobber te kennen gegeven, dat hij zal bedanken als lid van de V. D.-fractie en als lid van de V. D.-party. Hij moet er zich niet mee kunnen vereenlgen dat dene party gaat samenwerken met de R. K Raadsfractie voor het bezetten van de wethou- derssetels. De heer Dobber zou er de voorkeur aan hebben gegeven, dat de V. D. inzake het be seften van de wethouderszetels ging samenwer ken met de S. D. A. P. Elk geheel of gededtelljk tot verblijf van menschen bestemd gebouw (bestaande gebou wen inbegrepen), naar den aard of bestem ming van het gebouw zulks vordert, moet voor zien zijn van éér. of meer behoorlijke privaten met waterspoeling, waarvan de afvoerleiding is aangesloten aan het gemeente-riool. Ter plaatse waar een gemeente-riool voor af voer van een closet niet of moeiiyk te bereiken is en* voor tijdelijke privaten bU bouwwerken en dergelUke. kunnen B. en W onder nader te stellen voorwaarden toestemming verleenen het privaat óf doorloopend op een beerput met over stort naar een openbaar water of poldersloot af te voeren, óf indien noodig op andere wfjze in te richten. R. K. Schoolfeest. Donderdag maakten de leerlingen der hoogste klassen onzer R K Scho len hun jaariyksch uitstapje. In 4 groote auto bussen en eenige particuliere auto's voor de begeleiders ging de reis over Amsterdam. Bus- sum. Soestdyk en Amersfoort naar de Leusder- heide. waar de leerlingen zich in den speeltuin konden vermaken. Vandaar werd de tocht voortgezet over Soes terberg met zijn vliegkamp. Hier kregen de kinderen eenlgen tjjd gelegenheid hun aan dacht te schenken aan 't opstygen en dalen der vliegtuigen Dan ging het over Zeist naar Mui- derberg. In speeltuin en met strandvermaak werden eenige prettige uren doorcebracht. Te half zeven ging het over Haarlem huis toe. waar allen hoogst voldaan arriveerden. Ook de Bur gemeester met diens echtgenoote maakten den tocht mede en waren zeer tevreden over het werk der R- K. Schoolfeest-commissie, die jaar lijks deze schoolfeesten, al reeds sinds 1912. tot rroote voldoening van de ouders der kinderen organiseert. Excursie. Kortelings brachten dertig da mes, allen leden van den R.K Vrouwenbond een bezoek aan den K.R.O.-studio. Zij werden hartelijk ontvangen en door deskundigen rondgeleid. Tijdens de excursie werd nog een bezoek gebracht aan het paleis SoestdUk. terwijl het gezelschap des avonds in een der Cineacs te Amsterdam de film van het Prinsesje bij- woonde. Wet was een geslaagd uitstapje, dat getuigde van den goeden geest in de afdeellng. P. van Kammen, van West 41 naar West 40; J. Keizer, van Peperstraat 26 naar Nieuwe Noord 5; R. Bakker, van Derdeboomlaan 161 naar Derdeboomlaan 113; M A. Dudink, van Baanstraat 26 naar Kerkplein 33rood; J. van Djjk en echtg., van Achterom 3 naar Koe- poortsweg 100; J. L. Postma. van Derdeboom laan 106 naar Koepoortsweg 100; S. Meijer, van Oosterkerksteeg 1 naar Westerslngel 1; P. van Die en gezin, van Veenenlaan 50 naar Schou tenstraat 79; H. Binksma, van Slapershaven 2 naar Hoogesteeg 2; A. Mak. van Veermanskade 7 naar Kleine Oost 28; IJ. Tlemeaae, geb. Croos en kinderen, van Ital. Zeedijk 89 naar Appel haven 12. In Noordwljkerhout staat in hotel Gouwen- berg een koffietafel gereed. Men trekt dan verder naar Noordwljk aan Zee, waar „lm weis- sen ROsl” wordt opgezocht. Langs den boulevard rijdt men door naar Oud- Wassenaar met een bezoek aan het Kasteel, waar in den tuin de thee zal worden gebruikt. Verder gaat het naar Voorschoten, een be- zoek aan den speeltuin „de Oude Vink”, waar oen. En dan: wij moeten strijden, dapper strij den, tot behoud van eigen godsdienst en zede lijkheid, en die van anderen. Wij moeten in de wereld den hernieuwden geest brengen, welken zU zoo dringend behoeft! Welnu mannen, die door allen worden erkend als de hoogste lei ders, als zieners met de scherpste blik, als wereldkenners met het fijnste vernuft da Pausen Leo XIII, Pius X, Benedictus XV, Plus XI ay hebben allen als het machtigste her- stelmiddel voor onze verontchrlstelljke tijd aerti- gewezen de Derde Orde v. d. H. Franciscus! De geest van Francis<;us, levend in zijn Orde, heeft eens de maatschappij vernieuwd, en moet het ook thans doen. Zoo redeneerde reeds Leo XIII, en zijn Opvolgers hebben telkens en telkens Zijn woorden herhaald. Daartoe medewerken, daartoe de middelen bestudeeren en er gebruik van maken, daartoe de Tertiarissen aanvuren en begeesteren dit Is de bedoeling van de Franciscaansche dag in Heiloo’s Genadekapel. ’s Morgens half 11 is er een plechtige Hoog mis, waaronder de Zeereerwaarde Pater Par- menlus BUller zal spreken over „De beteekenis van St. Franciscus voor onzen tijd”. ‘s Middags 2 uur spreekt dezelfde eminente redenaar over .Derde Orde en Nieuwe Gemeen schap”. En in het lof om 4 uur zal de Zeereerwaarde Pater Mamertus Staal het woord voeren over: „St. Franciscus en Maria”. Daarom, Tertiarissen van Noord-Holland, in- dien het u eenlgszins mogelijk is. komt dan op naar Marla's Genadeoord, om daar te verno men. hoe gij kunt medewerken om de leuze te verwezenlijken: „Met en door de Derde Orde naar de triomf van Christus!" Pater MKTHODIUS MULDER O.P M Visitator De sportdag van Zondag 16 Juli belooft iets bijzondem te worden. Medailles en wisselbakers xtjn al beschikbaar gesteld voor de beste pres tatie in de verschillende leeftljdsgroeiien. Deae prijzen zullen tot de wedstrijden tentoongesteld worden in de étalage van der, heer J. Abtas, Verdronkenoovd Toegangsbewijzen geldig voor den geheelen sportdag (vijfkampen en voetbalmatch) zijn b|j onderstaande adressen te verkrijgen: Genefaaa. Verdronkenoord 57; hopman Pedroll. Prins Hendrikstraat 26; A. G. Gent faas. Kanaaldijk 22. Oudorp; Vendel. Zaad markt 73; Eelttnk, Landstras! 73 en Vogelpoel. Zeglis 8. Voor het toelatingsexamen tot klasse I xtyn geslaagd: Corn. Bakker, Bergen; Corn. Blom. Alkmaar; Corn, de Boer. Heiloo; Louis v. d. Burg. Alkmaar; Jan Feenstra, Alkmaar; Anneke de Haan, Alkmaar; Nico Hofman, Alkmaar; Com Hoogenhout. Alkmaar; Corn, de Jager, Heiloo; Gerard Iblnk, Alkmaar; Pieter Korver, Alkmaar; Dirk Kossen, Alkmaar; Agatha Moer beek. Alkmaar: Pieter Mulder, Alkmaar; Nlc. Quast, Alkmaar; Gerrit Spaans. Alkmaar; Alld* van der Vliet, Alkmaar; Plet Nleuweboer Oudorp. A. P. van Kleef en gezin van Groote Oost 50 naar Hengeloo, Oldenzaalscheatraat la; M. Ma joor en gezin van Gelderschesteeg 33 naar Amersfoort, Woestjjgerweg 66: M. S. Godvllet van Groote Oost 137r naar Amsterdam. Krom- boomsloot 2711; J. H Vonk, van Schoutenstraat 75 naar Akersloot, Raadhuisweg; P. Visser, van Achterom 18 naar Akersloot Raadhuisweg; L. Visser, geb. van der Horst van Baanstraat 25 naar Den Helder. Emmastraat 99. Bouwvergunning. -B en W. hebben aan den heer H Kuiper te St. Maartensbrug ver gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Ruigeweg aldaar. Gevonden: bruine dameshandschoenporte- monnaie met eenlg geld; vulpen; schort en hoofddoek. Verloren: overjas; driehoekspeldportefeuille met bankpapier. Nog maar al te veel wordt Hoorn uitgekreten als een stad, waarin niets te doen is. Velen vinden het hier een ..saaie boe!” en trekken des zomers vooral uit onze stad weg. waardoor het inderdaad des Zondags wel eens stil is. Toch hebben we hier des zomers verschillende attrac ties. die buitenpoorters naar onze stad lokken en die gezelligheid en drukte teweegbrengen. We noemen slechts enkele voorname attracties van dezen zomer. Allereerst was en ta het sfge- loopen week-end bet circus, dat veel drukte en gezelligheid teweeg bracht en dat veie duizenden Westfriezen binnen onze poorten trok Toen werden ook de welgeslaagde Van Wjjk-tochten gehouden, waaraan vele personen uit andere steden deelnamen. Voor ts Zondag staat op het programma de harddraverij, die dit jaar wel een unicum mag heeten. Zij wordt gehou den In het Juliana-Sportpark, waar een tribune staat opgesteld en de afzettingen reeds geplaatst zijn. Dit evenement zullen velen willen mee maken. In prachtige omgeving kan men genieten van spannende draverijen. Op Zondag 16 en 23 Juli zal Hoorn een mu- ziekstad genoemd kunnen worden. Het concours van ..Apollo" vindt dan plaats in den Parktuin en ongetwijfeld zullen er vele liefhebbers van goede muziek naaf onze stad komen. Voorts komen op 16 Juli alle E.H.B.O.-vereenlglngen uit Noordholland naar hier, om op het Doelen plein hun kundigheid te toonen In het verzor gen v^i pseudo-slachtoffers van auto-ongevallen enz. Het pubiek zal hier vrU toegwng hebben. Dtt staat ons in de komende weken te wach ten en waarschijnlijk zal het hierbij niet blijven. We spreken dan nog niet van de komende ker mis. van de gezellige Zondagen 13 en 30 Augus tus en den beroemden Lappendag, als alle ken nissen uit Westfriesland elkaar te Hoorn ont moeten We spreken ook niet van de feesten ter gele genheid van de geboorte van een nieuw konings kind. als de vreugde zeker niet onder stoelen of banken zal worden geschoven. Hoorn een doode stad? Is het hier een ..saaie boel?" Voor wie met de attracties weet mee te leven zal Hoorn zijn een oord van gepast ver maak Heusch men kan ook hier plelzler beleven, zich verkwikken en zich van de dagelijksche be slommeringen ontdoen. Zoolang er nog actie - blijft, zoolang er nog gezonde initiatieven ge nomen worden en men tracht bultenmenachen door allerlei attracties naar onze stad te trek ken kan Hoorn nog een gezellig plaatsje genoemd worden. Over de organisatie en het verloop van de groote draverijen, die ss. Zondag om 2 uur in het Jullanasportpark gehouden zullen worden, vernemen wy nog de volgende bijzonderheden: Voor de kampioensdraverjj over 8Q0 meter wordt f 735.aan prijzen verreden in 3 dra verijen: A, B, en O. De A-draverlj wor^t ge reden in aeries van 4 paarden. Er wordt van iedere serie 1 paard geplaatst. De geplaatste paarden vormen opnieuw een serie. De win naar daarvan is kampioen. Voor de B-draverlj wordt een nieuwe loting van alle paarden gehouden. Alle nemen deel, behalve de winnaar van draverij A. Voor de C-dravery loten alle paarden ten derde male, oehalve de winnaars van de dra verijen A en B. De baan heeft ronde bochten en rechte stuk ken, dus de races zijn van alle zijden prachtig t« volgen. Vrijdagmorgen had er een aanrijding plaats op den hoek Groote NoordBreed. De bestuurder van een luxe-auto, die van de Turfhaven het Breed opging verleende geen voorrang aan een vrachtauto, die vanaf het Kleine Noord kwam, waardoor een botsing volg- de. De beide auto's liepen materieele schade op. D. van Berkum 51 p._ 12. D. van Berkum 48 p„ 13. P. Feller 54 p._ 14. J. R. Wlgman 42 p.. 15. D. Feller 39 p._ 16. D. van Berkum 36 p„ 17. D. Feller 33 p„ 18. J. van Mierlo 30 p„ 19. D van Berkum 27 p._ 20. D. van Berkum 24 p.. 21. J. ZONDAG, 6e Zondag na Plnkateren. Onder de H.H Missen collecte voor het R. K. Land- en Tuinbouwonderwljs in het bisdom Haarlem. Vandaag gaat de R. K. Volksbond ter processie naar Heiloo. MAANDAG half 8 oefening voer de plechtige Geloofsbelijdenis. DINSDAG half 8 Congregatie voer de mete- jee. 2e afd. WOENSDAG half 8 oefening voor de Derde Orde. DONDERDAG om 7 uur Sacraments!^. ZATERDAG biechthooren van 58 uur: om T uur Marïa-Lof. Werkobject goedgekeurd. Het werkobject voor het ophoogen van terreinen asm de Wilhel- minalaan is door het Dep. van Soc. Zaken goed gekeurd. Men is met de uitvoering daarvan in middels reeda begonnen. Evenals andere jaren gaan ook nu weer de koorzangers van onze parochie „potverteren" op Zondag 9 Juli. Door de commissie voor het Jaarlijksche zan- gersreisje is een zeer aantrekkelijk programma samengesteld. Na de H. Mis van 7 uur bjjgewoond te heb ben vertrekken de zangers om half negen van de Pastorie. Een schitterende reiswagen van de H. A. B. O. voert hen door den Langendfjk naar Ber gen en Castricum. door de boschachtige dreven van Kennemeriand naar het overbekende Kopje van Bloemendaal BU de plekjes, rijk aan na tuurschoon en andere bezienswaardigheden, zal worden gestopt, om eenige oogenblikken te ver- pOOMHw Door G. van Jaarsveld ia vergunning gevraagd tot het oprichten van een opslagplaats voor oude metalen in het perceel Gerritsland 53, ka dastraal bekend gemeente Hoorn, Sectie A no. 4262. Door C. Nannlngs is vergunning gevraagd tot het oprichten van een opslagplaats voor oude metalen in het perceel Bottelsteeg 4, ka dastraal bekend gemeente Hoorn. Seatie A no «319. Door de afd. „Horna" van de N. V. Zuivel fabriek „de Prinses" is vergunning gevraagd tot het plaatsen van een benzinepomp, aan sluitende op de reeds aanwezige benzinebe- waarplaats, op het perceel Jeudje no. 30, ka dastraal bekend gemeente Hoorn, Sectie A no. 4488. Door de N. V. Bataafsche Import Maatschap- PU. Verkoopkantoor van koninklijke Shell "- producten te 'a-Gravenhage, is vergunning ge- vraadg tot het uitbreiden en wijzigen van haar dePót voer den opslag van aardolie-producten op het aan de Doelen kade gelegen perceel, da- *tostraal bekend gemeente Hoorn, Sectie A no. to27, o. m. door het bijplaatsten van 3 onder- «tonówhe benzinetanks en van een electro- Opening bijbouw O. L. School. Dezer da gen werd het nieuw gebouwde deel der O. L. school officieel geopend. Xn de hall zong een kinderkoor en bood een meisje het hoofd der school bloemen aan. In een der lokalen, waar wjj ook opmerkten den heer Deen, inspecteur van het L. O., pastoor Goes en den heer Smit, hoofd der R. K. School, verrichtte burgemees ter Sloet de opening. De heeren Zinkberg, Brou wer, v. d. Pol en Aukes voerden hierna nog het woord. Onze Belangen. Dezer dagen vergaderde het bestuur van het Onderling Paardenfonds „Onze Belangen" te Harenkarspel. Over het 2e kwartaal 1939 waren verzekerd 304 paarden met een verzekerde waarde van f 80.135. De omslag werd bepaald op f 1.50 per f 100 verzekerde waarde. Op Dinsdag 11 Juli 1939 mité van het R.K. Vavantiekamp Vreugde, samengesteld uit het bestuur afd. Hoorn van den Ned R.K. Bind Groote Gezinnen, een collecte door middel den verkoop van speldjes binnen deze gemeente worden gehouden. De opbrengst zal worden aangewend ten bate van het werk dier afdee- ling. de ingekomen stukken aan de van den DU VB. feliciteerde nieuw terrein en Men weet, dat het Amerikaanache gevangenis wezen op eenlgszins andere leest geschoeid is dan in ons goede oude werelddeel. Er heerscht in Sing Sing en soortgelijke instituten h soort gebonden en gereglementeerde vrijheid en de di recteuren dier instellingen zjjn gemeenlijk va derlijke en goedhartige paedagogen, die alles voor hun Jongens over hebben. Zooals de situatie ons echter in de film jcom je ook achter de tralies?" wordt voorgesteld is wel wat erg overdreven. Het Is in de Rockwel gevangenis Inderdaad een eldorado voor spor- tieve. vroolljke jongemannen. Men leeft er een onbezorgd en vreugdevol bestaan, men speelt tooneel en voetbal en dat alles onder de animee- rende leiding van een prachtlgen directeur Arthur Treacher, die in talrijke films onver gefelijke butlercreaties te zien gaf, is de hoofd boef en hij beweegt zich door de wandelgangen van zijn asyl met groote waardigheid en met voorname allure. Hij is het middelpunt van allerlei komische verwikkelingen, te dwaas om na te vertellen en hU wordt daarbij waardig geassisteerd door Tony Martin en Slim Summerville, die danig oud is geworden, maar die zijn streken nog niet heeft verleerd. U Vroolljke, pretentlelooae film, die door 14- Jarigen gezien kan worden. De tweede film „Het Dulvenslegloen” is van een geheel ander genre. Dick Foran speelt hierin de heldenrol en even als zijn andere rollen gaat ook deze hem goed af. HU wil zich wreken op den onbekenden moor denaar van zijn vader. Met een viertal kamera- om Onze plaatsgenoot, de heer G. slaagde voor het examen bedrijfseconomie, afge nomen door de Ned. Vereen, voor Bedrijfs leiding. Op Zondag 13 Augustus zal te Heiloo in de Genadekapel een groote bijeenkomst worden ge houden van leden der Derde Orde van den H. Franciscus, waartoe alle Tertiarissen van het district Nieuwe Niedorp dringend worden uit- genoodlgd. In onze dagen van „Actie voor God" en .Nieuwe Gemeenschap” is het niet meer dan passend, dat de Derde-Ordelingen plaats ne men in de voorste rijen: immers zij hebben zich tot taak gesteld, het volle Christendom te be leven; het is de zending der Derde Orde, om aan de wereld het Evangelie van Jezus Christus te hergeven. leder verstandig mensch, ieder vol bloed Katholiek ziet dagelijks met grooten schrik, hoe de heele wereld aan 't verzinken is; hoe dag aan dag de menschen in steeds grooter getal en met steeds waanzinniger dwaasheid zich aan hun slechte hartstochten overgeven; zij zien hoe de kinderen der duisternis het erop aanleggen, om het Christendom, vooral het Katholicisme, te nekken, hoe het veler wensch is om terug te keeren naar het stompzinnige heidendom. Als het zóó doorgaat dan wordt de toestand voor een fatsoenlijken Katholiek on houdbaar! Maar moet daar niets tegen gedaan worden? Moeten niet alle Katholieke mannen en vrouwen, jongens en meisjes krachtig mede werken, om zich niet zoo maar te laten dwars- boomen en ringelooren door geniepigwerkende krachten? Wat dan te doen? Vooreerst zorgen, zélf dóór en dóór Katholiek te zijn, volmaakte Christo- Geboren: Divera, d. van N. Dol en C. Swart, Divera Geertruida Afra, d. van A. Vreeker er> E. A. Wagenaar; Grietje, d. van J. Blokdijk en L. Poelsma; Petrus Cornells, z. v. R. C. Schnei dera en C. M. Buur. Ondertrouwd: Theodorus Wagemaker en Hen- drikje Terpstra; Pieter Bruin en Jantje Droste; Dirk van der Vlies en Jannetje Wormsbecher. Getrouwd: Adriaan Matthias Wolf en Maria Susanna Godvllet; Bertuz Spaan «n Beemsterboer; Johan Hendrik Vonk en temella Visser. dag 6 Juli een autotocht georganiseerd. Des morgens om ongeveer men naar de Wieringermeer naar Schoor 1, waar men mensch versterkte. Vanhier trok men, na zich eenlgen tjjd m de duinen te hebben vermaakt, naar de Zaan en men arriveerde des avonds om half tien weer te Mldden-Beemster. Een woord van hulde en dank aan de leiding is wel op zijn plaats! De burgemeester van Hoorn vestigt de aan dacht der ingezetenen op de eiken Zaterdag, des namiddags van 2 tot 3 uur, in het perceel Pakhuisstraat 2 (kantoor van den brandraad) geboden gelegenheid kosteloos technische ad viezen te ontvangen voor het nemen van maat regelen voor zelfbescherming tegen luchtaan vallen. Geel-Zwzrt vergadert Donderdagavond hield Geel-Zwart een ledenvergadering, dit in verband met de feestelijke opening van het nieuwe terrein. De voorzitter, de heer C. de Wit, opende Hierna kwamen orde. Het bestuu? de vereeniglng met haar wenschte haar veel succes toe. Bericht was ontvangen van H.S.V. dat gaarne bereid is de openingswedstrijd tegen Geel-Zwart te spelen. Hierna volgde het verslag van den penning meester. Een groote achterstand van coptribu- tie Is mede oorzaak vau een nadeelig saldo. Voorzitter hoopte dat de leden begrijpen dat de contributie een levensa Ier is van een vereenl- ging en verzocht de leden regelmatiger de con tributie aan den penningmeester af te dragen. Voorts besprak de voorzitter de opening van het terrein. Deze zal bijgewoond worden door den zeereerw. heer pastoor v. d. Berg, den wel- eerw heer kapelaan van den Bosch, burgemees ter en wethouders, School-, Kerk- en Armbe stuur. Naar aanleiding van ean schrijven van het., hoofdbestuur aan al de vereenlgingen om het spelpeil hooger op te voeren, deelde de voorzitter mede, dat zich wel eens gevallen voordoen, welke in een katholieke vereeniglng niet voor mogen komen en drong er by de leden op aan een voorbeeld te zyn op de sportterreinen. Hierna werden dc heeren Jb. Schilder Ijgi.. penningmeester en Jb. Hulberte, bestuurslid, herkozen als bestuurslid. De heer Jansen vroeg of de verloting al ge houden kan worden. Het bestuur kon hierop nog geen antwoord geven, daar de verloting geschiedt in samenwerking met Graal en Kruisvaart, zoo- dat eerst met hen moet worden onderhandeld. Verleden week werden onze duiven te St. Etienne m het Z.O. van Frankryk (afstand 802 KM.) 's Zaterdagsmorgens om 5 uuj 35 min In vryheid gesteld met W. tot N.N.W. wind en bewolkte lucht. Dit was de zwaarste eendaag- sche vlucht van het seizoen. Veel werd van de duiven gevergd. De wind was in hun nadeel en hier en daar waren regenbuien en den geheelen dag moesten ze in de lucht biyven om nog voor den nacht het hok te bereiken. De eerste duif werd getoond door Gebrs. Lieshout om 8 uur 20 mln. Bravo, een goede prestatie! De tweede was er vlak achter; het was van Berkum, die ook den derden prils ver diende. Wigmans klokte de vierde en laatste doorkomende duif op Zaterdagavond. Zondagmcrgen vroeg was het concours al weer aan den gang en kWamen de duiven regelmatig af. zoodat om U uur 43 min. de 21e prijswin naar binnen was. 1. Gebr. Lieshout 101 p„ 2. D. van Berkum 96 p., 3. D. van Berkum 91 p„ 4. J. R. Wigmans 86 p., 5. D. van Berkum 81 p_. 6. D. van Berkum 81 p., 7. j. van Mierlo 71 p„ 8. j. van Hinten 66 p._ 9. J. Kouter 61 p._ 10. P. Feller 56 p.. 11 71 --* motor-pomp van 5 P.K., zoomede door het ver- inmiddels het diner klaar staat. Tenslotte wordt vangen der drie electro-motoren va» 1 PK en de etectro-motor-pomp 2H P K. in het pomp huis door 2 electro-motor-pompen van 3 pk en 2 electro-motor-pompen van 1% P.K. Op 17 Juli 1939, des middags te 12 uur, zal ter secretarie gelegenheid worden gegeven be zwaren tegen het opriebten der inrichting in te brengen. den besluit hy alles in het werk te stellen den misdadiger te ontmaskeren. Er wordt een nieuwe dyk gelegd in de Red River, en by de opening daarvan, als de «ver heid de makers wil complimenteren voor hun vaderlandsliefde en burgerzin doet Dick alle moeite om haar te overtuigen van deta mlsda- dlgen opaet en van de intriges, die hy tracht te onthullen. De gevaariyke schurken trachten zich door ontvluchting te redden, doch een hevige explosie maakt hun pogingen onmogeiyk. Zoo zegevieren het recht en Dick Foran na vele spannende scènes. R.K. Sportvereenlging W.B.V.S. De voor zitter opende, memoreerde de fancy fair en dankte vooral de commissie van voorbereiding voor het verrichte werk. Vervolgens werd de financleele toestand on der oogen gezien. Ook de penningmeester van de fancy fair-commissie bracht verslag uit van het verloop en de opbrengst; deze was van dien aard, dat men niet ontevreden mag zyn. ab. men de in de omgeving gehouden fancy fairs nagaat. Voorts Werd voorgesteld de eerste zes weken niet te voetballen. Dit omdat In den zomer geen voldoende animo bestaat om iets te bereiken. Aldus werd besloten. De heer P. Roet bracht namens de controle commissie verslag uit van haar bevindingen. Dit verslag luidde goedkeurend. Hierna volgde sluiting. Schoolfeest. Het schoolfeest voor de leer lingen van de hoogere klassen is weer achter den rug en kan, mede door het gunstige weer volkomen geslaagd heeten. Per auto ging het vroolljke gezelschap des morgens naar het sta tion Behagen, vanwaar de trein het naar Utrecht bracht. Vervolgens ging de reis per autobus via den mooien Amersfoortschen weg naar Soesterberg. waar de kinderen genoten van de ronkende vliegtuigen. In Amersfoort verbleef bet gezelschap eenlgen tyd by het Belgisch Monument en by de oude Koppel- poort. Hierna werd de inwendige mensch ver sterkt. Hierna ging het naar het einddoel, Rhenen, waar de kinderen genoten van de heeriykhe- den in Ouwehand's Dierenpark. Zoowel de die ren als de speeltuin hadden volop de belang stelling van de jeugdige bezoekers. Via Drie bergen en Zeist werd de terugtocht aanvaard tot Utrecht, vanwaar het per trein naar Beha gen gin?- Gereed staande auto's brachten de kinderen en begeleiders voldaan naar huls terug. Alkmaar leek Vrijdag wel ingenomen door de schooljeugd. In lange ryen trokken honder den jongens en meisjes, op schoólreis. zingend en juichend door de straten, om op de kaas markt gekomen, met van verbazing groote oogen het kleurrijke schouwspel aan te staren. Jammer, dat het zomerzonnetje niet scheea. Dat maakt dit alles nog zooveel mooier en levendiger. De aanvoer was thans 123.000 K G het hoogste in dit seizoen bereikt Dat deze top- markt zoo betrekkelijk laat komt, zal voor een deel wel komen door de droogte in den voor zomer. Nu enkele weken geleden wat regen is losgekomen, is de melkglft gestegen, wat nu in den kaasaanvoer tot uiting komt. De hoogste noteering was Vrijdag weer eens twee kwartjes beneden vorige week. Dit betee- kent echter niet, dat de gang zooveel minder was. Integendeel, er. werd tegen vrijwel dezelfde prijzen vlot gekocht. de terugtocht aanvaard. Wy wenschen den zangers mooi weer en goéde reis! De ouden van dagen uit Begunstigd door mooi weer vertrokken 25 auto's vanuit de Kerkbuurt, nagewuifd «oor het publiek. De tocht ging over Amsterdam. Diemen. Mulden. Naarden naar Laren waar in hotel ..Hamdorff" de koffie werd gebruikt. Vandaar ging het naar Baarn, Soestdyk, langs Paleis Soestdyk naar Zeist, waar men om ongeveer 2 uur aankwam. Nadat in het restaurant .Jagershuis" de warme maaltyd was gebruikt, waaronder de voorzitter van het comité, de heer E. Corver. een woord van dank sprak tot de aanwezigen voor hun medewerking, die hetzy door het beschikbaar stellen van hun auto, hetzy door hun eigen persoon of anderszins dezen mooien dag weer hebben mogeiyk gemaakt. Na den maaltyd werd het dierenpark bezich tigd en gebruik gemaakt van den speeltuin. Ongemerkt was de tijd van vertrekken weer aangebroken en ging men langs dezelfde route weer naar hotel „Hamdorff" waar de tafel reeds gedekt stond. Onder een vrooiyk stukje muziek werden de boterhammen met koffie of thee ge bruikt. Om half 7 wetd de terugtocht aanvaard. Over Nauema. Zuideinde kwam men het dorp weer In. By den Genle-weg stond de „Harmo nie” opgesteld en het laatste gedeelte werd onder vrooiyke muziek afgelegd. Op het Raad huisplein sprak een der gasten, we th. E. Boon, het comité een dankwoord toe. waarna de oudjes hoogstvoldaan huiswaarts keerden. Geboren: Ida J. M d. mers en C. Boogert; Agatha, d. i C. Hoogebqom en A. Goudsblom; d. v. Dirk Leeuwenkamp en M Rol; Cornelia M.. d v. Cornells M. van Heeswyk en N. Becker; Willem, z. v. Klaas Blndlnga en J. C. Schut. Ondertrouwd: Hendricus J. J. Revers en Dteuwertje M. M. Staa; Wilhelmus Molenkamp en Cornelia E. Lobbert; Marinus N. Pranger en Wypkje Godyn; Johannes L. Vaars en Neeltje Doves

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 7