geen succes Terreinkampioenschappen van Zuid-Holland E p Goffertsportdag te Nijmegen OP DE BOSCHBAAN ONZE ESTAFETTEPLOEG SLAAT BELGIË VEEL BELANGSTELLING, WEINIG DEELNEMERS KAMPIOENSCHAPPEN MAANDAG 10 JULI 1939 ZWEMMEN MOTORSPORT Een incident in de Nederlanders vielen R. 4 s-klasse niet mee VAN HET KATHOLIEKE KAMP Grol degradeert j ROEIEN Burke winnaar van de Diamond Sculls n< P Van Blerkom wint in Kopenhagen AUTOMOBILISME Auto Union eerste in Frankrijk 'Wi IJSHOCKEY Een continentale competitie? Sportief succes Kluge en Fleischmann winnen weer 500 ccm-klasse dreigde uit te sterven KANOSPORT 1 Haarlem) dreigde O1 gebruik maakte van een fout van den kalmer Zaterdag is de Henley regatta beëindigd. VI in naar de De stand is nu:. 15—8 1 Heiner 3—12 Velo- Athletiek 3. De voetbalwedstrijd Zwaluwen winnen geflatteerd met 21 van Olympique Lillois De Groenloërs door Orion met 62 geklopt Grand Challenge cup voor Harvard Besprekingen op het internationaal yshockey-congres nadat de winnaar van de Jo Bovee, de finish was Onder algemeene leiding van den heer W. M P Klarenbeek werden Zondagmiddag in het Stadion van „De Goffert" interes sante sportwedstrijden gehouden. Ruim 12000 toeschouwers genoten van een rijk afwis selend sportprogram, met uitstekende wed strijdresultaten REIMS. 9 Juli (ANJ>.) Zondag Is de auto race om den grooten Prijs van Frankrijk ge houden, welke gewonnen werd door den Dult- schen coureur Muller met Auto Union in den nieuwen circult-recordtijd van 3 uur 31 min. lij sec.; gemiddelde uursnelheid 169,38 km. De bekende motorrenner Georg Meier, die voor het eerst in een autorace uitkwam, bezette met Auto Union de tweede plaats Na den hockeywedstrijd werd een begin ge maakt met het wlelerprogram. onder leiding van de N.W.U. De baan bleek snel te zijn, en de Olympische ploeg had haar beste renners, waaronder de kampioen J. Derksen uit Zwolle, op de piste gebracht. De series van de sprlnt- wedstrjjden brachten de volgende winnaars: ie serie: J. Pronk, Heiloo, laatste 200 M 14 3'5 sec.; 28 serie: J. Derksen. Zwolle, laatste 200 M. 12 2/5 sec.: 3e serie: P. Smit*. Tegelen. laatste 200 M. 13 4/5 sec. De beslissing sprint wedstrijd kreeg tot uit slag: 1 Jan Derksen met 13 3/5 sec. in de laatste 200 M.; 3 J. Pronk en 3 P. Smits. Vooral de finale werd een spannende race tusschen Derk sen en Pronk. Orion B. W. O. Grol De Belgische ploeg. bestaande uit de zwem mers Gulllinl, Lateur, Degreef en De Vlaminck, noteerde een tijd van 10 min. 14,2 sec. De tus- schentjjden der Nederlanders bedroegen Ra- mack 2 mln. 26 sec., Slpkema 3 min. 24 sec., Scheffer 2 min. 25.4 sec. en Van der Kuil 2 mln. 25 sec. 1 «P ooi bel aai eet 1 Arl RJ jar ter det eet I ooi de eri grc het me kal opd ten 3 vre for sch toe; Ka 1 aoo zee kon zal vra doo bru de bed slat E «eg’ Ujki maj prii Pro doo ene mir Ulk< in 1 mid niet V M Koe Hij en i titel in d hij j ▼oct de 1 temt ▼an heef behi In den ▼era ter 1919 Di in h was tot Kat tie i Bi Hes. waa: Btaa der^ misc stele wooi disfa Al neui were der op dwo R) van had De waterpolo-wedstryd was echter voor de Zuiderburen Thans in den grooten Prys van Frankryk Het Belgische publiek toonde zich eenigszlns teleurgesteld over het spel der Nederlanders, Sedert den laatsten wedstrijd achtte men de Nederlandsche ploeg niet vooruitgegaan, of schoon het goede ondersteunen van den aanval door de beide Nederlandsche becks opmerkelijk was. In techniek schoten onze landgenooten echter te kort, hun spel was niet zuiver genoeg om de technisch betere Belgen te slaan. LUIK, 9 JuU (A.NP.) De Nederlandsche estafetteploeg op de 4 x 200 meter, be staande uit de zwemmers Ramack (R.Z.O.), Sipkema, Scheffer (beiden DJ.K.) en Van der Kull (S.Z.C.) zegevierde met een tijd van 4 min. 40 sec. in een internationale ont moeting tegen België, die vandaag in Luik is gehouden ter gelegenheid van de groote waterten toonstelling. Tusschen de verschillende athletleknummers werd gespeeld de internationale voetbalweostrjjd Zwalu wen—Olympique Lillols. Het Zwaluwen elftal was ongewijzigd gebleven en kwam vol tallig in het veld. Dijkstra (doel)Hoeboer ap Caldenhove (ach ter) Binnendijk, Van Gpmert en v. d. Sloot (midden); Drager Engelsman. Ten Velde, Len stra en Pino (voor). Ol. Charl.: Dupont (doel); Vandooren en Laurent (ach ter) Carly, Prevost en Cleau midden Re nard. Farcenek. Muller. Luddens en Blgo (voor). Het was voor rust vrijwel de wedstrijd van Dijkstra, die tal van scherpe schoten kreeg te verwerken De Franschen waren in het veld technisch en tactisch de meerderen, maar faal- In den taodeniwedstrud over 2000 meter wer- 1 den bijna geregeld voor doel, ofschoon de drie 3. J. J. Bovee, van De drie gestarte Mercedes Benz wagens moes ten alle den strijd opgeven. Nadat vijftien Duitsche. Fransche en Italiaansche wagens wa ren gestart, namen Nuvolarl en Müller de lei ding, doch Lang passeerde hen reeds in de tweede ronde. Caracclola kwam in botsing met Hausmauer, wat echter goed afliep, doch van verder rijden kwam niets. Nuvolarl moest in de vijfde ronde uitscheiden. Lang maakte de snelste ronde van den dag met een gemiddelde uursnelheid van 184,8 km. toen hjj 33 ronden had gereden, had hij nog steeds de leiding met een minuut voorsprong, doch zijn wagen was toen niet in orde. Dichte rookwolken kwamen uit de uitlaat. Drie ronden later gaf hij den strijd op. waarna Müller aan den kop kwam te liggen. De uitslag luidt: 1 Hermann Müller (Duitschland) met Auto Union, 2 uur 21 min. lij sec. (gem. uursnelheid 16938 km); op een ronde 2 Georg Meier (Duitschland) met Auto Union; op drie ronden 3 Le Begue (Frankrijk) met Talbot; 4 Etancelin (Frankrijk) met Talbot; op vier ronden 5 Som mer (Frankrijk) met Alfa Romeo; Hans Stuck (Duitschland) met Auto Union. J. Kraai u‘t Zaandam wint op fraaie wyze het hoofd nummer wijze door J. Kraal (De Geuzen. Zaandam) ge wonnen. Reeds bij den start wist hy een voor sprong te nemen om dezen, ondanks de ver woede aanvallen van W. v. d. Kroft (HJC.V.) en J. Stad (Quo Vadis) respectievelijk tweede en derde aangekomene, te behouden. Grol pakte flink aan, maai Orion toonde zich met zijn vlug en open spel al gauw de meer dere. Spoedig kon het dit met een doelpunt aantoonen (10). Grol antwoordde hierop met een van zijn verrassende aanvallen en voor men er erg in had zat de gelijkmaker In het net (11). .Even later maakte Orions achterhoede een blunder en konden de gasten nogmaals scoren (12). Het juiste antwoord van Orion liet niet lang op zich wachten, een krachtige stormloop op het vjjandeljjke doel en het was weer gelijk (2—2). Nu werd het spel slapper, doch Orion bleef de sterkere en kon dit vóór de rust nog met een paar cijfers aantoonen (4—2). Aanvankelijk was de strijd in de zware klasse nog spannend geweest. Roest op Velo cette reed zijn eerste ronde zóó snel, dat hij dadelijk wel één minuut op de rest voor was. En steeds maar vergrootte hjj zijn voorsprong, totdat een kettlngbreuk hem in de vierde ron de noodzaakte op te geven. Er waren toen nog maar twee rijders in deze klasse. De Vries en Veer op Royal Enfield, de winnaar in Assen, die in de tiende ronde uitviel, zoodat De Vries geen tegenstanders meer had. Renooy viel in de tweede ronde reeds uit wegens kettlngbreuk. In de overige klassen was het al niet veel beter. Bij de 350-ers had Melerdress aanvan kelijk den kop. maar moest dien al spoedig aan Van Rijn afstaan. Melerdress zakte hoe langer boe meer af en eindigde als vierde op vier ron den. No. 2 werd Den Haan uit Strjjen. derde Sleu- wersten op twee ronden. t Bovee werd niet bedreigd den nummer 1 B SmitsM van Gelder met 13 2 5 sec in de laatste 200 M; 2 P. J. Evers— J. Pronk: 3 J. P. v. d. HeydenO. Moeke: 4 RemkesMensen uit Amsterdam. Deze laatste ploeg verving het paar H. OomsB. Leene. Vooral de strijd tusschen I en 2 was vol span ning en nummer 1 wist slechts met een kleinen voorsprong het eerst de finish te bereiken. Te Reims is Zondag de groote prijs van Frankrijk voor motoren verreden. In de 350 ccm klasse won de Duitsche renner Fleischmann op D. K W. in den tijd van 58 mln. 18.1 sec., het geen een gemiddelde uursnelheid van 136.7 K M. beteekent. vóór Mellors (Engeland) op Velocette. White (Engeland) zegevierde op Norton In de 500 ccm klasse. HU noteerde 1 uur 5 min. 35 1 sec., gemiddelde uursnelheid 135.7. KM Ook de 250 ccm klasse bracht een Duitsche zege. Ewald Kluge met D. K W. bezette hier de eerste plaats in een tijd van 56 mln. 14.7 secgemid delde uursnelheid 125.06 K.M., terwijl Nougler (Frankrijk) op Magnat-Debon winnaar werd in de 175 ccm klasse. De uitslagen lulden: 175 ccm klasse, 13 ronden’ 101.3 KM 1 Nougler (Frankrijk) op Magnat- Debon 58 mln. 50.3 sec., gem. uursnelheid 103.6 K.M. 2 Dubois (Frankrijk) op Dollar. 250 ccm klasse, 15 ronden. 117.5 K.M. 1 Ewald Kluge (Duitschland) op D. K. W. 56 mln. 14.7 sec., gem. uursnelheid 125.06 K.M. op één ronde: 2 Moore (Zuid-Afrika) op D. K. W, 3 Simons (Luxemburg) op D. K. W. 350 ccm., 17 ronden, 133 KM: Het programma werd geopend met den hoc keywedstrijd Njjmeegsch ElftalDe Batavieren - Alhoewel de Batavieren met een gewijzigde ploeg 1 'waren uitgekomen en invallers hadden voor Tresling. Schnltger, Caviet en Couperus, waar voor invielen van den Dol, Kramer, KIst en van Lierop. wisten de blauwzwarten door groo- ter routine de Njjmegenaars op den duur toch te overtreffen Toch speelde de Njjmeegsche ploeg met voldoende tempo en tactiek om een gunstig'resultaat waard te zijn, maar door het falen ditmaal van keeper Derkx, die twee doel punten op zijn debet heeft, verloren zij met 43. mlddenspelers van Rjjssel wel gevaarlijke scho ten op het Nederlandsche doel gelost hebben. De voorhoede van de Franschen vormde een homogener geheel dan die van de Zwaluwen, waarin vooral de middenvoor Ten Velde faalde en eenlge door Lenstra en Engelsman goed aan gegeven ballen totaal verknoeide. Zoo verliep de strijd voor rust In een puntloos spel. Na rust, welke nogal lang geduurd had, wijl de toeschouwers als intermezzo eenlge athle- tiekdemonstraties kregen, speelde de Nederland sche ploeg Iets beter dan daarvoor, terwijl de Franschen ook niet meer dat hoogtepunt van voor rust wisten te halen. Alhoewel de Zwa luwen nu geenszins in de minderheid waren, wisten zij ook nu niet tot scoren te komen en ze moesten het aanzien, dat bij een misverstand in de Nederlandsche verdediging Luddens de kans waarnam om Dijkstra, die geheel alleen tegenover hem stond, met een tamelijk tammen bal ‘te verschalken, 0—1. Van nu af aan ging, het beter met verwaar- loozlng zelfs van den middenvoor ten Velde, die opnieuw eenlge kansen om zeep geholpen had. En ten slotte kwam het tot doelpunten van den rechter vleugel, toen Engelsman een goeden pass doorgaf naar Drager, die samen spelend met Lenstra, op het Fransche doel afstoof en voor den Fries de kans opende. Dupont, die een eminente en acrobatische keeper bleek te zijn, eindelijk te verrassen, hoe de man ditmaal ook naar den bal dook. 11. Het publiek kwam nu meer los, juichte de spelers toe en dat ani meerde blijkbaar de Zwaluwen, die direct daarop «eer na goed samenspel op de rechterwing door Drager het leidende doelpunt wisten te scoren. 2—1. Nu was het pleit vrijwel oeslist en hoe de Franschen' zich ook Inspanden om gelijk te komen, hun schot was weer te zwak, de Nederlandsche backs waren nu te veel op hun qul vive om Dijkstra ook nog maar een maal te verrassen. De waterpolowedstrjjd werd door België ge wonnen met 31. welke stand reeds bjj rust verkregen was. Nederland won de toss en speel de eerst met de zon In den rug. De eerste aan vallen waren echter voor Belg* en vooral de uitvallen van den Belg Ooppietërs bleken zeer gevaarlijk. Toch werd het eerste doelpunt ge maakt door de Nederlanders toen Van Aelst een bal vlak voor den Belgischen doelverdediger deed belanden, die hierdoor een oogenblik door bet opspringende water zoo verblind werd, dat de bal rustig langs hem heen het doel Indraalde. De Belgen waren voortdurend In den aanval en nadat Coppieters eerst tweemaal tegen den paal geschoten had, kon hij na ruim drie mln. uit een voorzet van De Pauw met een achter- waartschen worp den gelijkmaker In het Ne derlandsche doel doen belanden. Anderhalve mln. later herhaalde Coppieters deze manoeuvre (2—1). Tot slot van den dag kwam de paardensport, «aaraan werd deelgenomen door ruiterofficie- ren, wélke lp training zijn om in de military voor de eerstvolgende Olympiade de Nederland sche kleuren te verdedigen. Het parcours was niet licht, maar werd toch op bijzonder faale wijze, vooral door kapitein Greter op Goldblume. waarmede hij 0 fouten masAte, afgelegd. De resultaten waren: 1 kapitein Greter op Pold- blume. 0 fouten. 1 mln. 43 sec.; 2 luitenant jhr J. C. G Beelaarts van Blokland op Sauterelle. 3 fouten. 1 min. 36 sec.; 3 E Kahn op Kadisha, 4 fouten. 1 mln. 24 sec.; 4 res.-lulten. Jhr. C. Röell op Hurry on. 8 fouten, 1 mln. 34 sec.; 5 luiten. J. J. L. baron van Lijnden op Hunze RJ*. met 12 fouten, 1 min. 35 sec. De K.N.MV. hield Zondag op Duinrell te Wassenaar haar gebruikelijke tenein- kampioenschappen. Het parcours bleek op sommige punten verre van gemakkelijk De afgevaardigden van verschillende ijshoc- keybonden (oa. van Frankrijk. België. Engeland en Nederland) zullen op 21 Juli as. te Parijs bijeenkomen om verschillende belangrijke ijs- hockey-vraagstukken te bespreken. Op deze vergadering zal worden bestudeerd of de mogelijkheid bestaat te geraken tot een continentale ijshockey-competitie tusschen Frankrijk, België. Nederland en andere landen, naast de reeds bestaande Schotsche en Engel se he competities. De bedoeling zou zijn een speciale eind-competitie in het leven te roepen, waarin de winnaars van de drie genoemde com petities elkaar bestrijden om het kampioen schap van Europa. Het Nederlandsche doel in gevaar tijdens den voetbalwedstrijd Zwaluwen Olympique Lillois bij de opening van het nieuwe stadion ,J)e Gojjert” te Nijmegen zn de 250 ccm-klasse eindig'den drie rij ders. Joh. Bovee. die niet alleen den ge- heelen wedstrijd onbedreigd aan den kop van zijn klasse heeft gelegen, doch de beate tijden van het geheele veld maakte, eindigde hier als eerste van alle klassen. Hjj maakte bovendien de snelste ronde in 3 minuten 28 1/5 sec. Tweede werd op één ronde Maasland op Matchless, derde op vier ronden Breedyk op Velocette. Fleischmann 'Duitschland) op D. K W. 5b mln. 18.1 sec gem. uursnelheid 136.7 K.M. 3 Mellon (Engeland) op Velocette;. 3 Anderson (Enge land) op D. K. W. 4 Whitworth (Engeland) op Velocette. 500 ccm.. 19 ronden. 148 7 K.M. 1 White (Engeland) op Norton 1 uur 5 mln. 35.1 sec., gem. uursnelheid 135.7 KM. Op één ronde: 2 Guerin (Frankrijk). 3 Lefëvre (Frankrijk). Zondag zijn de internationale roeiwedstrljden te Kopenhagen voortgezet. De Laga-roeier. J. van Blerkom. zorgde voor een fraai Neder landsen succes, door op het nummer Junior skiff de eerste plaats te bezetten In een tijd van 9 min. 41.1 sec., met een grooten voorsprong op Mftnnchen, die tweede wefd, terwijl Njord op de Junior vier B als vijfde eindigde. De uitslagen luiden: Oude acht: 1 Aarhus Ruderklub 7 min. 10.8 sec.; 2 Ruderklub Skjold 7 mln. 18 sec.; 3 Aegir 7 min 22.8 sec. Junior skiff: 1 Van Blerkom. (Laga) 9 mln. 41.1 sec.; 2 Mannchen tLübecker Ruderklub) 9 min. 56 sec. Junior vier b: jk Lyngby Ruderklub 8 min. 15.6 sec.; 2 Fredericia Ruderklub 8 mln. 25.4 sec.; 5 Njord 8 mln. 48.5 sec. Derksen, de winnaar van het sprint- nummer bij de openingswedstrijden van het stadion ,J)e Gotfert” te Nijmegen, in geselschap van zijn trainer, Guus Schilling voor laatste ronde na 20 minuten nog maar Steeds niet doorkwam, doch eindelijk ver scheen hjj dan toch en kon op zijn gemak den wedstrijd uitrijden, ongeveer drie kwar tier eindigend, 350 ccm-klasse, gepasseerd. 42 sec.; 2. B Spanjaart. Oud-Karspel. ZUn- dapp; 3. W. Sprejj. Amsterdam. Ariel op twee ronden; 4. E. van Eekeren. Den Haag. B.S.A.. op 3 ronden. 250 ccm-klasse (zelfde afstand): 1. J. Flln- terman. Den Haag. DK W 1 uur 5 mln. 37 3/5 sec 2. B. van Solingen. Heveadorp, Velo cette. op één ronde. 125 ccm-klasse (op 1Ó ronden 32 K.M.)1. W. A. Hartman. Amsterdam. D.KW.. 58 min. 1 sec.; 2. K. Steendam, Haarlem, Eyslnk; 3. W. Krosse. Wassenaar. D.K W.. op een ronde; 4. O. A. Teurnlet, Kerker, DJC.W.; 5. L. W. F. van der Steen, Leiden, Eyslnk. op twee ronden Het hoofdnummer, de wedstrijd tusschen de er slechts één werd benut, zoodat de wedstrijd senioren in de k. 1-klasse, werd op zeer fraaie In de finale voor de Diamond Sculls won Burke (VS.) met een kwart lengte voorsprong opjleii Pool Verey in een tijd van 9 mln. 13 sec. Maidenhead won den Wyfoldcup Na maar dat duurde niet lang. Toen een Orion- man Grol-doelman en den bal In het net had ge kopt (52). gaf Grol het weer op. Doch ook van de andere zijde werd In kalmer tempo voortgespeeld. Grol ondernam nog meerdere aanvallen, doch zonder succes. De Orionkeeper stond steeds op zifn post. Orion liep nog al eens in den buiten- spelval, kreeg meerdere goede kansen, waarvan Zoo dreigde de 500 ccm-klasse geheel uit te sterven, toen de eenig overgebleven rijder C. de Vries uit Utrecht In de na 20 minuten nog In weerwil van het ontbreken van verschil lende vooraanstaande korte-afstandloopers, die verhinderd waren, werden er toch spannende sprints geloopen en goede tijden gemaakt. De 100 meter hardloopen le serie: 1 Grys- seels. Pro Patria. 113 sec.; 2 H. v. d. Salcnteln, P.E.C., 11.3 sec.; 3 Knuttel, Holland. 11,4 sec Tweede serie. B. Heyn, A.V. "23, 11 f.ec.; 2 H. Baumgarten. Trekvogels, 11.1 sec.; 3 Wun- derlnk. Daventrla. 113 sec. Finale: 1 Baumgarten. 11 11 sec.; 3 Grysseels. 11.1 sec. 400 meter harloopen heeren: le serie K. Baum garten. Trekvogels. 525 sec.; 2 W Buhrmann. A A V 55 sec 3 J Elslnger. A.V 23. 57.1 sec 2e Serie: K Peereboom. A.AC. 54.4 sec.; 2 A. Blok. K N A U.. 55 sec 3 C H Naula, Trek vogels, 56.1 sec Finale: 1 K.Baumgarten. 50,1 sec.; 2 A. Blok. 51 sec.; 3 W. Buhrmann, 52.9 sec.; 4 C. H. Naula; 5 Peereboom. 4 x 100 meter estafette heeren 4 A.A.C. Am sterdam, 43.7 sec. 2 Trekvogels. Den Haag 43.8 sec 3 Hellas. Utrecht. 44.9 sec. Het nationaal juniores team en het Oostelijk team, waarin os. v. d. Salenteln ontbrak, bleven ver achter. De uitslagen waren: 1000 M. R. I. S. senioren: 1. J. Vrolijk (Geu zen) 4 min. 49 3/5 sec 2. W. v. d. Kroft (H4C.VJ, 3. J. Stad (Quo Vadis). 1000 M. R.IB. junioren: 1. J. Vet (Geuzen) 5 min. 5 2/5 sec., 2. L. SWartsenburg (Geuzen) 800 M. RIS. nieuwelingen: 1. J. Bobeldijk (Quo Vadis) 3 min. 412/5 sec., 2. P. Bierman (Geuzen). 1000 M. K.I. senioren: 1. J. Kraaier (Geuzen) 4 mln. 29 sec, 2. W. d. Kroft (HK.V.), 3. J. Stad (Quo Vadis). 1000 MJC.I. junioren: 1. P. Stoelman (Trek vogels) 4 mtn. 50 sec 2. J. Braster (Geuzen). 800 M KI. nieuwelingen: 1. J. Capelle (Ka- jakkers) 3 mln. 59 sec., 2. J. Elderman (Geuzen). 1000 M. R. 2 S. senioren: 1. Gebrs. Wijdekop (Viking, Adam) 4 mln. 16 2/5 sec, 3. A. J. Bosse. Kuperus (HJi V.). Leeuwerik, K. Wels Zwetplaseers) 4 min. 19 Joh. Bovee levert de beste prestatie op een 250 ccm- machine Een 2 KM. tandemwedstrijd vormde een der attracties van de sportfeesten te Nijmegen ter gelegenheid van de opening van 't stadion J>e Goliert* Aegir en Njord niet in de voorste rangen Georg Meier debuteert met een tweede plaats door de Tigre Rowing Club (Argentinië) met één lengte te slaan. Maidenhead maakt een tijd van 9 min, 10 sec. De De Grand Challengecup kwam aan de Harvardöniversiteit. De Züricher Roeiclub zegevierde in den wedstrijd om den Stewald- cup over Oriel College (Oxford) In 8 min. 9 sec. De hertog van Kent woonde een deel van de wedstrijden bjj en reikte na afloop de prij zen uit. licht brengt geluk, genot teleur- «telling. De oude acht werd gewonnen door de Aarhus Ruderklub In 7 mln. 10.8 sec. Dë oude acht van Aegir werd vierde. de rust kwam Grol er weer beter in. 800 M. R. 2 S. nieuwelingen: 1. J. de Graaf v. d. Holst (H.K.V.) 3 mln. 41 1/5 sec., 2. A. de KrauwH. Weevers (Viking, R'dam). 1000 M. K 2 senioren: 1. A. J. BosseT. Kupeius (H.K.V.) 4 min. 102/5 secs, X Gebrs. Wijdekop (Viking, A'dam). 1000 M. K. 2 junioren: 1. W. van Zeeventer J. Vet (Geuzen) 4 mln. 31 2/5 sec. 800 M. K. 2 nieuwelingen: 1. J. Elderman P. Bierman (Geuzen) 3 mln. 36 sec, 2. Westera A. Punt (Kajakkers) 3 min. 40 sec. 1000 M. R. 4 S. senioren: 1 Geuzen 3 min. 50 3/5 sec. 1000 M. R. 4 S. junioren: 1. Geuzen 4 mln. 02, 5 sec. na loting. 800 M. R. 4 3. nieuwelingen: 1. Quo Vadis 3 mm. 9 sec, 2. Trekvogels 3 min 13 1/5 sec 4 x 200 M. estafette: 1. Quo Vadis 4 min. 28 sec. 300 M. RI S senioren dames: 1. mej. T. Thie (Quo Vadis) 1 mln. 39 sec, 2. mej. A. Prins (Quo Vadis). 300 M. R.I.S. junioren dames: 1. mej. C. van Vliet (Het Anker) 1 min. 37 sec. Hij de allerkleinsten leek het er in het be gin op. dat hier het grootst aantal deelnemers eindigde, maar tegen het einde van den mid dag vielen ook hier de slachtoffers. Hardebil won hier onbedreigd, waarbij J. J. Bovee en Schravendjjk hevig om de tweede en derde plaats vochten. Schravendjjk kreeg in de laat ste ronde kettingpech en kwam loopende bin nen, nadat Bovee reeds lang de eindstreep ge passeerd was. De gedetailleerde uitslagen luiden: Seniores: 500 ccm-klasse (14 ronden 602 KM.): 1. C. de Vries, Utrecht, op Eyslnk, 2 uur 4 7mln. 23 3/5 sec. 350 ccm-klasse, zelfde afstand: 1. J. van Rijn. Arnhem, Velocette. 2 uur 10 min. 56 235 sec.; 2. C. den Haan, Strjjen, Ariel; 3. P. Sleu- wertsen, Amsterdam. Triumph, op twee ronden; 4. F. H. Melerdress, Amsterdam. Velocette. op vier ronden. 250 ccm-klasse. zelfde afstand: 1. Joh. Bo vee, Amersfoort. Velocette. 2 uur 2 min. 53 3/5 sec.; 2. A. Maasland. Den Haag. Matchless, op één ronde; 3. P. Breedjjk, Leimuiden. eet te. op vier ronden. Snelste ronde Joh. Bo vee. 8 min. 28 1/5 sec. 125 ccm-klasse (13 ronden 51.6 K.M.: 1. C. A. Hardebil. Apeldoorn, Sparta. 2 uur 13 min. 46 2/5 sec.; 2. J. J. Bovee. Amersfoort. Eyslnk; 3. J. van Schravendjjk. Haarlem. Sparta. Juniores: 500 ccm-klasse (12 ronden 38.4 KM.): 1. H. de Wit, Broek op Langendjjk. Ariel, 1 uur 2 mln. 52 3/5 sec. 350 ccm-klasse (zelfde afstand): 1. W. Ph Schutte, Amsterdam. Velocette, 1 uur 3 min Op de Boschbaan zijn Zondag de Jaarljjksche wedstrijden om de nationale kano-kampioen- schappen gehouden. De organisatie had de Nederlandsche Kanobond opgedragen aan de Amsterdamsche kanoclub „De Kajakkers”, die de beste baan voor dit soort wedstrijden, welke er in ons land te vinden is. ter beschikking had gekregen. Na de prijsuitreiking door ir. J. Loeft, voor zitter van den N.K.B., werd de ploeg bekend gemaakt, welke op 30 Juli Aa. te Zaandam de Nederlandsche kleuren tegen een Duitsche ploeg zal verdedigen. Deze bestaat uit: voor de K. 1- klasse J. Kraaier (De Geuzen. Zaandam) en J Vrolijk (De Geuzen, Zaandam). Voor de K. 2- klasse: gebroeders Wijdekop (Viking. Amster dam, en A. J. Bosse en Tj. Kuperks (H.K.V, Haarlem) voor de r. 4 s.-klasse: J. Kraal, J. Vroljjk (belden de Geuzen, Zaandam), W. v. d. Kroft (HJC.V, Haarlem en J. Stad (Quo Vadis. Koog aan de Zaan). De wtedstrjjd in de r. 1 s.-klasse, senioren, waarvoor Z. K. H. Prins Bernhard een wisselprijs heeft uitgeloofd, werd na spannende races ge wonnen door J. Vroljjk (De Geuzen, Zaandam* in den prachtlgen tjjd van 4 min. 49.6 sec. (af stand 1 KM). Een Incident deed zich voor tijdens den wedstrijd in de r. 4 s.-klasse tus schen de ploegen van De Geuzen en H.K.V. Door den harden wind kwamen deze vier per- soonsbooten vlak voor de finish met elkaar in aanvaring, waardoor de races gestaakt moesten worden. Aan het einde van den middag konder, zjj echter nogmaals hun krachten met elkaar meten en toen bleken De Geuzen de sterkstei; te zjjn. sec.; 2 Knuttel. De belangstelling van het publiek voor de erreinkampioenschappen van Zuid-Holland. «felke door de K.N M V met medewerking van de motorclub Wassenaar en omstreken op het landgoed „Duinrell waren georganiseerd, was omgekeerd evenredig aan de belangstelling van de deelnemers. Waren er ruim tienduizend toe schouwers, die bjj dit prachtige weer naar het alom bekende landgoed van Grapt van Zuy- len van Njjevelt waren getrokken, het aantal Ingeschrevenen in elke klasse was miniem, maar het aantal rjjders. dat aan den start verscheen nog minder en het aantal rodere, dat de finish haalde, was allergeringst! eindigde met een verdiende overwinning van Orion met 62. Grol is hiermede tweede klasse gedegradeerd. Vlak voor rust zond de scheidsrechter Del- bord. den HZ. en P.C.’er, de Hamer uit het water wegens het zich verplaatsen voor het nemen van een vrijen schop. Aangezien ook na rust geen doelpunten ge maakt werden, moest Nederland het met een speler minder stellen, en de Belgen pasten de tactiek toe geen doelpunt te maken teneinde de numerieke meerderheid te kunnen handha ven. Dank zjj het goede verdedigen van doel- vechter Paerl werd een grootere nederlaag voor komen. o o o 3 3 3 2 0 6 4 0 ’WW.» •*r-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10