|i BREEDER DAN DE Dr. A. F. Philips gehuldigd U.S.B. ZIJN IN DE VAART peieeJacmcn „Koningin €mma" „Prinses föeatrix" HOOGE ONDERSCHEIDING VERLEEND ONS VACANTIESPROOKF Kerkelijk leven MAANDAG 10 JULI 1939 Personeel dankt zijn patroon 14 dagen voor ƒ122. Minister Steenberg he spreekt Zwaar gewond naar het ziekenhuis Felle brand te Leens VROUWEN VAN NAZARETH Verkiezing algemeene Overste De brand te Groningen NAAR DE MISSIE Veehouder aan den praat gehouden PATER A. d. WEIJDEN Portefeuille met f 600 ontstolen Conflict om een film-cautie Bioscoopbond veroordeeld H.H. WIJDINGEN Bij de Paters Jezuïeten TEXT1ELDETAILHANDEL DE PRINS NAAR DRENTE BENOEMINGEN In het bisdom Haarlem PARTICULIER BEZOEK Marinemutaties Zusters Ursulinen If tvrl7'/<fi 20 ter 35ct«. II Internuntius zal de missiekruisen uitreiken Door trein gegrepen en gedood Groote grasdrogerij afgebrand Radio-belas ting op komst? Ongeluk op onbewaakten overweg by Den Bosch In de nabijheid der luchthaven te Leeuwarden De omgekomenen onder puin bedolven Een reisverhaal dat voor U werkelijkheid kan worden Prof. De Savornin Lohman bij dr. Colijn Meer fabrikanten worden ingeschakeld Gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid DE GROENTENEXPORT NAAR DUITSCHLAND WEER TOMATENSOEP IN BLIK MOTORRIJDER TEGEN TAXI GEBOTST BOERDERIJEN OP NIEUW- ONTGONNEN GROND Minister Steenberg he uit zyn waar- deer ing voor het levenswerk van den scheidenden directeur Een rapport der omroep organisaties Groot aantal gegadigden voor 24 bedrijven Kath. stichting voor de opleiding Dankwoord van dr. Philips f ’I Dr. A. F. Philips Prof. dr. O. Holst, sprekende het namens mr. de applaus ;en werd Zaterdag k Per der van veraoekt 4 De nieuwe rnofot schc[>c-n der MAATSCHAPPIJ ZEELAND laatste deze Over den brand te Oi nog gemeld: Nadat er geen gevaar vóór instorting van zol ders of muren meer bestond, is de brandweer onmiddellijk begonnen met hat zoeken naar de lyken van het echtpaar Walrecht. Het is haar tenslotte gelukt, om negen uur het verkoolde lyk van de 60-jarige mevr. Walrecht te vinden. Het lichaam was vreeseiyk verminkt. De brand weer zette haar tragische werk voort en om tien uur had zij ook het lyk van den heer Wal recht gevonden. In het moederhuis van de Vrouwen van Na zareth, de Tutenberg, Vogelenzang, is Woens dag de verkiezing geweest van de algemeene overste. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers zat deze verkiezing voor. Moeder Marguérite van Gilse werd als algemeene overste herkoeen. Z. H. Exc. de Bisschep van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Muiden den weleerw. heer O. D. van Emmerik; tot pastoor te Sche- veningen (O. L. Vrouw van Lourdes) den wel eerw. heer R J. Reynen; tot rector te Leiden (St. Elisabeth Gasthuis) den weleerw. heer F- A. Bernefeld, thans kapelaan te Oegstgeest. Het lukklg heen Te Rome promoveerde aan het Angelicum tot Doctor In de Godgeleerdheid op proefschrift „De Agonia Christus” magna cum laude p. Athana sius v. d. Weyden O-E-SAug. P. v. d. Weyden sal zijn studies voortzetten aan het Bjjbelinstltuut te Rome. In het Collegium Fvrchmanianum der Paters Jezuïeten te Nijmegen zal Z.H. Exe. Mgr. A. F. Diepen. Bisschep van 's Hertogenboech, Vrijdag 14 Juli de Tonsuur en de Vier Mindere Orden toedienen aan de volgende Fraters der Socië teit van Jezus: P. Babicek. J. Baeten, J. Barten, J. Buran. J. Eggels, J. Evers, H. van Meer, J. Mooyman, Th. Mulder, A. Remmerswaal, H. Rudlng, L. Smit, A. Sterkens. O. Ziekman. By Pauseiyk indult is als Provincials Overste der Zusters Ursulinen <Provinciaal-huis te Vught) wederom voor drie jaren benoemd da ZeerEerw. Mére Marte Xavier Diitünv Mevrouw A. Philips—de Jong, die meerdere malen in de hulde betrokken werd I van het sociale werk, sprak onder li haar groeten dank hiervoor uit. Aan H. M. de Koningin werd een telegram van aanhankelijkheid gezonden, alsmede een tele gram aan dr. ing. Gerard PhiUps. als grondlegger van het bedrijf. Vast is komen ie slaan, dat belde men- schen na de instorting van den zolder mee naar beneden zijn gevallen en onder het puin werden bedolven. volk het van Spreker besloot met de mededeeilng. dat het H. M. de Koningin had behaagd, dr. Philips te benoemen tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. laboratorium, bracht hulde aan dr. Philips voor het destijds door hem genomen Initiatief tot het opriebten van een laboratorium De heer J. B. Vink voerde het woord namens de bevriende ondernemingen in het buitenland. De heer P. Staal, oud onder-directeur der N.V., bood namens de oudere medewerkers dr. Philips een bloemenhulde aan. De heer Th. P. A. Helsen, voorzitter van de bëambtenkem en de heer L. Kauffeld, voorzit ter van de arbeiderskern gewaagden var. groote waardcering die dr. Philips allerwegc bij net personeel geniet. Kort geleden voor de kabinetscrisis is, naar het Handelsblad meldt, besloten, om ook dit jaar weer van overheidswege tomatensoep in blik te doen maken, zelfs nog op grooter* schaal dan in het afgeloopen jaar. Het aantal conservenfabriekanten, dat daarmee zal women belast, zal echter aanzienlijk worden uitgebreid. De productie van vorig jaar heeft 4A millioen kilo bedragen, waarvan 3.5 via den middenstand op normale wijze aan den consument is ver kocht, terwijl één millioen kilo vla het depar tement van Sociale Zaken aan werklooaen en behoeftigen werd verstrekt. De productie van vorig jaar is thans vrijwel geheel geruimd Ter gelegenheid van het neerleggen zij ner functie als president-directeur der N.V. Philips Gloeilampen fabrieken heeft het personeel dr. A. F. Philips Zaterdagmid dag in de groote Philips’ schouwburgzaal te Eindhoven een grootsche huldiging be reid. Hoog sloegen de vlammen uit, toen de brand weer aankwam. Met drie stralen óp de motor- spuit had deze het vuur spoedig bedwongen. De persmachine werd door het vuur en het water vernield, terwijl ook de drie motoren be schadigd werden en onklaar geraakten. Twee tot drieduizend kilo droge stof ging verloren. Het gebouw brandde gedeeltelijk uit. mr. Ed. J Philips, die aeide, dat hier nog geen reden tot atscheidsweemoed was. aangezien dr. Philips in zijn nieuwe functie van president- commlssaris en gedelegeerd commissaris voor het bedrijf behouden bleef. Vervolgens richtte Ir. Otten, president der N V.. een persoonlijk woord tot dr. Philips Namens het fabriekspersoneel roemde onder directeur Ir. J. O. Lokker de overbrulsende werkkracht en strijdlust, het koopmanstalen! en doorzettingsvermogen van den scheidenden president. Uit naam van het geheele perso neel bood spr. een door prof. Wenckebach ver vaardigd borstbeeld van dr. Philips aan. Als tolk der commercieele afdeellngen voerde directeur O. M. E. Loupart het woord. Spreker bood dr. Philips een album aan met foto’s en handschriften van velen zijner medewerkers. Onlangs heeft de Amsterdamsche Rechtbank een conflict moeten beslechten tusschen den Nederlandschen Bioscoopbond en een Fransche firma, welke laatste een paar jaar geleden een cautie had gestort in den vorm van een effect ter waarde van f 1000.zulks ingevolge het reglement van den Bioscoopbond, waarvan c*e Nederlandsche vertegenwoordiger der Fransche firma lid was. Wat zou Eindhoven zon, maren het geen Phi- lipsstad geworden was? Het is in de tweede plaats het Nederlandsche volk in zyn geheel, dat van uw werk heeft mogen profiteeren. Doch het zijn niet alleen Eindhoven en het Nederlandsche volk, welke u dankbaar moeten zijn. Ook anderen volken hebt gij werkgelegen heid gegeven en de heele wereld heeft direct of indirect van den vooruitgang op electrc- technlsch gebied geprofiteerd, waaraafi het Phllipsbedrljf een zoo groot aandeel heeft ge had. anvankeUjk was de NB B. niet ult- A gesproken antl-semletlach en kon- den zelfs Joden toetreden tot haar gwartgehemde gelederen, maar alras getakelde de NB B. zich ook in dit op- gteht gelijk met haar origineel van over de grenzen. Dag in dag uit kan men nu in haar persorganen wilde aanvallen lezen op het Jodendom en de Jbden, die met het zgn. politiek katholicisme en de vrijmetselarij ons land heeten te regee- ren. Een der vele doornen in ‘haar racis tisch doorgeloopen oog was dr. H. M. Hlrschfeld, die de uitermate belangrijke functie van directeur van Handel en Nijverheid vervult en by herhaling in opdracht van de Nederlandsche regee- ring moeilijke onderhandelingen moest voeren met Duitschland om te komen tot over-en-weer zoo bevredigend mo gelijke economische en financieele rege lingen. De J^.S B.-pers, die zelf het sum mum van tactische wysheid in pacht meent te hebben, vond het een onbe grijpelijke tactische fout, dat de Neder landsche regeerlng zich-voor deze pré caire en voor ons land zoo belangrijke onderhandelingen bediende van een functionaris van niet-Arische afkomst. Zij was blijkbaar van meenlng, dat het met de Nederlandsche geesteiyke onaf- - hankelijkheid en fierheid, waarover zij zoo gaarne den mond meer dan vol neemt, zou strooken, indien Nederland zyn vertegenwoordigers en onderhandelaars zou aanpassen aan den smaak en de hobbies en opvattingen van haar weder partij, ook al zou zulk een aanpassing niet in overeenstemming te brengen zijn met wat wij naar goed vaderlandsche en echt Nederlandsche zede nog altijd rechtvaardig en juist achten. Wanneer de resultaten van de economische on derhandelingen soms niet zoo gunstig uitvielen als wel werd verhoopt of ver wacht, weet de N£.B.-pers dit nimmer aan de onhandelbaarheid van de Duit- sche onderhandelaars, maar altyd aan de onhandigheid der Nederlandsche re- geering, die Dr. Hlrschfeld afvaardtgde, en aan de Nederlandsche delegatie on der diens leiding. d y<n<. owa 'tai'fe. I VIRGINIA CIGARETTES O Zondagochtend ongeveer half acht is op den •nbewaakten overweg tusschen Den Bosch en Rosmalen, onder „De Vllert", een ongeveer 32- jarige man, v. d. Griendt geheeten, door een Uit Den Bosch komenden trein gegrepen in °P slag gedood. Het slachtoffer woonde in Den Bosch en was ongehuwd. Na deze massale huldiging' bestond gelegenheid om den heer en mevrouw Philips persoonlijk de hand te drukken, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Zondag 30 Juli zal in het missiehuis der pa ters van het Goddelijk Woord een groot af scheidsfeest gehouden worden. De Pauselijke Internuntius, Z. H. Exc. Mgr. P. Giobbe, zal aan 130 missionarissen voor hun vertrek naar de missiegebieden de missiekruisen uitreiken. T y et merkwaardige geval doet zich l—l thans echter voor, dat tijdens het noenmaal, dat de Dultsche gezant te 's-Oravenhage, graaf von Zech Bur kersroda ter eere van het bezoek van den Duitschen rljksmlnlster van Econo mische Zaken gaf, minister Funk in naam van den Duitschen rijkskanselier en Führer Adolf Hitler aan dr. H. M. Hirschfel0bet kruis van verdienste van de orde van den Duitschen Adelaar met de ster heeft uitgereikt om hem te eeren voor het vele en belangrijke werk, dat deze ten gunste van de Nederlandsch- Dultsche handelsbetrekkingen heeft ge- praesteerd. Een pijnlijk leSje in loyale er kenning van verdienste voor de N.8.B., dat dit keer nu eens niet komt van de zijde van wat de N.S.B. voor politiek- katholieke-vrijmetselaars-Joden wenscht te houden, maar van de door haar hoog vereerde en zeer bewonderde zijde van den Führer Adolf Hitler, en diens Rljks- regeering zelf. Daarnaast hebt gU het sociaal verantwoor delijkheidsgevoel getoond, waardoor tal van maatregelen en inrichtingen zijn ontstaan, wel ke uw medewerkers niet alleen voor hun be- rofpstaak geschikt maken, doch hen ook tot Gij hebt de gaven gehad om u voor elke plaats de medewerkers te kiezen, die in staat zijn een kleiner of grooter deel van de "taak op zich te nemen, welke het Phllipsbedrljf geheel Leeft uit te voeren. Den burgemeester van Eindnoven, den heer Verdijk, dankte de aftredende president met enkele welgekozen woorden, waarin een aanspo ring lag opgesloten om de wederzjjdsche vrend- schap tusschen de N.V. en de gemeente Eindho ven te bestendigen en zoo mogelijk te bevorde ren. Zeer dankbaar toonde spr. zich ook Jegens de overige sprekers. Dr. Philips dankte voorts het geheele personeel voor het hem aangeboden huldeblijk. Binnenkort is, naar de Telegraaf verneemt, de Indiening te verwachten van een wetsont werp, dat beoogt te voorzien in de financiert!^ van televisie en wereldomroep. De gemeentepolitie te Sneek heeft een vrouw aangehouden, die 's avonds, toen zU met een vee handelaar stond te praten, hem zijn portefeuille met ƒ600.— ontstolen had. Later heeft zij die portefeuille weer aan hem teruggegeven, doch inmiddels had de echtgenoot van de vrouw daaruit 300.— genomen. Ook de man is aangehouden en ter beschikking vau de justitie gesteld. Op een klein gedeelte na is het ontvreemde geld weer in beslag genomen. De vrouw, moeder van vier kleine kinderen, is weer op vrije voeten gesteld. Hierna dankte dr. Philips in de eerste plaats H M. de Koningin voor de onderscheiding, die hem was ten deel gevallen en hjj verzocht Zijne Exc. minister Steenberghe zijn groote erkente lijkheid aan H. M. over te brengen. Spr. richtte zich hierbij tevens tot de aanwezigen en riep zichtbaar bewogen uit: ..Dit is niet voor mij, maar voor ons geheele concern, dat immer op de bres zal staan om de vlag van Nederland hoog te houden.” Voorts richtte dr. Philips zich tot den Com missaris der Koningin, jhr. mr. dr 'A van Rycke- vorsel, wien hy de verzekering gaf. dat hy het land, waaraan hy zyn hart verpand had. niet ontrouw zou worden en er altyd zal blyven wonen Zaterdagavond ontstond door onbekende oor zaak brand in de door de Friesche maat schappij van landbouw geëxploiteerde gras droger y, welke is ondergebracht in een gebouw in de onmlddeliyke nabyheid van de Leeuwarder luchthaven. De demisslonnaire regeerlng zou zich deze fi nanciering in dier voege hebben gedacht, dat xü, die thans aangesloten zijn by ggdiovereenl- gingen of distributiecentrales. niets behoeven te betalen. De bezitters van radiotoestellen, die zich niet hebben aangesloten by een der radlo- otnroepvereeniglngen. zullen voor de keus ge steld worden, ot zich bU een der vereenigingen aan te melden als lid, of een belasting te be talen aan de regeerlng, welke f 1 per jaar boo ger zal rijn dan de gemiddelde bydrage der le den van omroepvereenlgingen thans bedraagt. Dit bericht houdt, naar we vernemen, zeer waarschyniyk verband met een rapport over een plan in die richting, dat de Centrale Raad van Beheer der vier groote omroepor ganisaties onlangs by de regeerlng heeft ingediend. De mededeeilng, dat dit plan reeds nu tot de indiening van een wetsontwerp zou heb ben geleid, is dus wel als praematuur t» be schouwen. Het gebruik is, dat de leden van den bond by het verlaten der organisatie hun gestorte cautie terugkrygen. Het spreekt dus van zelf, dat ook de Fransche firma haar effect van duizend gul den terug vroeg, toen haar vertegenwoordiger den Bioscoopbond verliet De Bioscoopbond ech ter weigerde, ondanks aanmaningen, teruggave van het effect en verklaarde dit te hebben over geschreven op naam van een andere Fransche firma, voor wie bovengenoemde Nederlandsche vertegenwoordiger, eveneens was opgetreden. De oneenigheld. welke hieruit ontstond, leidde tot een procedure, waarin Mr. A. de Leeuw de Fransche firma en Mr. Ch. Karsten den Bios coopbond vertegenwoordigde. De advocaat van de Fransche firma had slechts één getuige tot zyn oeschikking. n.l. den procuratiehouder van den vertegenwoordiger der Fransche filmondememing, hierboven bedoeld, waardoor het moeilijk werd te bewyzen, dat de directeur van den Bioscoopbond by conferentie, die volgens de klaagster in 1935 zou hebben plaats gehad nadrukkelyk gewaarschuwd zou zyn, dat het-effect in kwestie eigendom van de Fransche firma was. Behalve de verklaring van dezen getuige kon Mr. de Leeuw echter een schriftelyke bevestiging overleggen van bedoelde conferentie, uit welke By beschikking van den minister van Defensie ie met een door den commandant der Marine Willemsoord te bepalen datum, de luitenant ter zee der le klasse L. Ttroband belast met de tietrekking van le officier by de marinekazerne •Ihier en de luitenant ter zee der le klasse A. N- Schrakamp. onder eervolle ontheffing van die *trekklng, geplaatst aan boord van Hr. Ms. ■Tromp”, De algemeene Nederlandsche bond van fruit-, troenten- en aardappelen-exporteurs schrijft tns. dat hy den minister van Economische Zaken telegrafisch om audiëntie verzocht in verband met den zl. voor groenten-exporteurs op Duitschland onhoudbaren toestand, veroorzaakt door de wachttermijnen over de clearing en het ontbre ken eener disconto-regeling. Sinds enkele dagen i< de toestand nog ernstiger gewogen dan hy ambulance-auto zyn de stotfelyke over schotten van het echtpaar naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De toestand van den heer Wiegman is naar omstandigheden goed. menscheiyke ontplooiing brengen. Gy hebt hiermede een duidelijk bewhs ge geven. dat gy ook in uw geweldig bedryf de:> mensch niet uit het oog verliest, doch beseft, dat de mensch ook bij uw economisch werk het middelpunt behoort te blyven. Het moge u gegeven zyn nog tal van jaren. samen met uw echtgenoote. die u in zooveel opzichten by de uitvoering van uw taak heeft gesteund, uw otium cum dignltate te genieten en den voorspoed van het PhlllpsbeCryf gade te slaan Prof. De Savornin Lohman verzoekt ons mede te deden, dat het bezoek, hetwelk ny Zaterdagochtend aan Dr. Coiyn op het depar tement van Algemeene Zaken heeft gebracht, een zuiver particulier karakter droeg, in ver band met zijn vertrek dezer dagen naar West- Indië. ■■.y' Bij het aanstaande bezoek aan Drenthe zal ZK.H. Prins Bemhard 13 Juli des namiddags ongeveer half drie te De wyk aankomen en aldaar een demonstratie van fokvee bezoeken, welke op het land van „Huize Voorwyk” zal worden gehouden. Daarna zal een bezoek wor den gebracht aan de tuinbouwschool van de Maatschappy van Weldadigheid te Frederiks- oord. Van daar zal naar Assen worden gereden. 14 Juli zal de Prins om ongeveer half tien v*n de ambtswoning van den Commissaris der Koningin vertrekken. Dien dag zal een bezoek worden gebracht aan de ontginning Het Witteveen in de gemeente Westerbork en het veenbedrijf van de maat- •chappy Klazieneveen. De volgende spreker, jhr. mr. dr. Van Ryckc- vorsel, commissaris der Koningin in Noorl- Brabant, wees in het Jrijzonder op de geweste- lyke beteekenis van dit wereldbedryf. dat door dr. A. F. Philips op een zoo voor Brabant gun stig moment te Eindhoven tot ontwikkeling ge bracht was. Tegeiykertyd stichtte dr. PhiUps daarmede in Brabant een wetenschappelijk cen trum met wereldnaam. In de huidige geschie denis van Brabant, zoo besloot spr., zal dr. Philips een groote plaats innemen. De burgemeester van Eindhoven, de heer Verdyk, die hierna het woord verkreeg, wees er op. dat ook inmoeUUke tyden dr. PhiUps de leider-triomphator bleef. Niet wjf. zoo ver volgde spreker, kunnen u tot eereburger benoe men. daar dit in ons land geen offlcleelen grondslag heeft, doch gy hebt u zelf tot eere burger van onze stad gemaakt. Spr. bood dr. Philips hierna een eerepenning aan met een symbolische voorstelling van de veelzydige as pecten, waardoor Philips Eindhoven aan zich heeft verplicht. Namens den raad van commissarissen sprak Zondagmiddag is de 24-jarige motorrijder Lotte, afkomstig uit Amsterdam, op den provin cialen weg te Zaandam nabij het station in volle valrt tegen een taxi gereden. De motorrijder werd tegen den grondg£gliaevd en ernstig ge wond naar bet gepieénteiyk sbkcnhuls merge- bracht. x. Nadat dr. A. F. Philips en mevrouw A. F. PhiUps-de Jongh onder harteiyk applaus, op het rijk met bloemen versierde podium hadden plaats genomen, werden de aanwezigen door mr. H. F. van Walsem welkom geheeten. Hierna net woord richtend, tot dr. PhiUps, wees spr. erop, dat het gerucht, als zou dr, PhiUps thans afscheid nemen van het door hem met zoo enorme krachtsinspanning opgebouwde le venswerk, geenszins waarheid bevat. Het ge’dt bier een afscheid van een oude functie om een nieuwe functie te aanvaarden, minstens even gewichtig als de vorige. Spr. besloot met den wenscb, dat dr. PhiUps nog lange jaren getuige zou mogen zyn van den stygenden groei van het bedryf. dat als zyn levenswerk moet worden beschouwd. Gepakt «n gezakt voor de vacantie, zelfs mot groote kampeeruitrustingen, wilt U naar de mooie Wadden eilanden f Zeer goedkoop en comfortabel brengen luxe salonboofen, die een regelmatigen dienst onder houden, U er heen. Een prachtige tocht over hof Usselmeer, Afsluitdijk, enz - Vanal Amatardam i Retour TaxelF. 2.7B 1.— M Vlieland on Terschelling M 9.7> - 4. Harlingenm3.— 3.10 Leeuwarden vla Harlingen t, 3.492.99 NOORDZKKTOCHTKN i Juli on Augustus, dagelijks behalve Zaterdags. - Passage vanaf Amsterdafr le Mas 2.79. 2o klas 1.79. Vraagt volledige dienstregeling en prijzen aan bij PIIDIRÏJ KCm MV, d. Rart«rk.d«, 5. AmstardaM TU. 44400 (4 Dezer dagen kwamen de hoofdbesturen van de Katholieke Organisatie voor het Grootwin kelbedrijf (K.O.G.), van den Ned. katholieken vakbond voor den Textleldetailhandel .jSt. WUlibrordus” en van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assislë” te Utrecht in vergade ring byeen, bjj welke gelegenheid na onderling overleg besloten werd tot de oprichting van een Katholieke Stichting voor de Opleiding in den Textleldetailhandel. Doel van de Stichting is het oprichten en instandhouden van cursussen in het geheele land ten behoeve van hen, die zich in den textleldetailhandel de noodige vakbekwaamheid wenschen eigen te maken resp. te voldoen aan de straks te stellen wettelyke elschen (Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937). De practyk heeft voorts geleerd, dat een zoo groot mogelijke uni formiteit in de opleiding dient te worden nage streefd. Het Stichtingsbestuur bestaat uit een af vaardiging van 4 personen van elk der hierboven genoemde organisaties. Het secretariaat is ge vestigd Jan Luykenstraat 12 te Amsterdam (Z.). Telefoon 92108—94760. Onze reis naar de Zwitsersche ea Italiaansche meren, naar Bazel, Luzern. Como. Milaan. Padua. Venetië en den Hongaarschen Donaudroom Boedapest, is een jubileumreis omdat dit het vijfde jaar ia waarin we naar Boedapest reizen- En het is het tweede jaar, dat we dit over Zwitserland en Italië doen. Daarom is alles zoo goed verzorgd. Alle buitenlandache autoriteiten helpen ons de reis van 7 tot en met 20 Augustus tot uw reissprookje, tot uw vacantiedroom te maken I Hebt u zich al opgegeven aan de Vereenigde Ka tholieke Pers ’t Kazteel van Aemstel, N.Z. Voorburgwal 65-73. Amsterdam, telefoon 46878? Vraagt een geïllus treerd uitvoerig prospectus aan. Men reist onder beproefde deskundige ka tholieke leiding in Roomsch verband. Sluiting der aanmelding 19 Juli. Alleen vóór Katholieke Nederlanders. Geer pas noodigl Volgens opgave van den rentmeester Staatsdomeinen te Zwolle hebben zich voor de thans door den Staat in pacht uit te geven 24 boerderijen, waarvan 5 zullen worden gebouwd in de provincie Friesland. 12 in de provincie Groningen en 7 in het land van Vollenhove, naby Giethoorn (provincie Overysel) in totaal 262 gegadigden aangemeld. Van deze personen wonen 241 in de vier noor delijke provinciën, n.l. 51 in Friesland, 104 in Groningen. 44 in Drenthe. 42 in Overysel en 21 in de overige provinciën. Naar deze gegadigden zal thans een uitgebreid onderzoek worden Ingesteld. In verband met het relatief groot aantal re flectanten zal dit onderzoek gerulmen tyd vor deren en zal de toewyztng. naar verwacht mag worden, eerst in den loop van de maand Sep tember kunnen geschieden. Vervolgens sf>rak mr. M. P. L. Steen berghe, minister van Economische Zaken. Onder de verschillende, hierby aanwezigs autoriteiten, bevonden zicl^ o.m.: zyne Exc. mr M. P. L. Steenberg.tje, minister van Economi sche Zaken, jhr. mr. dr. A. van Ryckevorsei, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, dr. H. M. Hlrschfeld, dlrecteur-generaal van Handel en Nyverheid. B. en W. van Eindho ven en prof. dr. ir. J. Goudriaan, dlrecteur- generaal der Nederlandsche Spoorwegen. Spr. ging vervolgens na aan welke persoon- Wke factoren het succes toe te schryven is, oat dr. Philips van zyn levenswerk heeft ge maakt. Daar zyn in de eerste plaats uw veelzijdige* vakbekwaamheden In technisch, commercieel en financieel opzicht. Daarnaast hebt gy de leiderscapaciteiten en de organisatorische talenten ontplooid, welke het mogelijk maakten de technische en econo mische ontwikkeling ui uw bedryf op te van gen, en dit op een ordeiyke wyze te doen uit groeien tot een evenwichtig organisme, dal doelmatig functionneert en in staat was ce schokken op te vangen, die oorlog en hevige economische crisis teweegbrachten. Ondanks periodes van snellen vooruitgang is het geen revolutiebouw maar soiled Hollandsch metsel werk. waaruit het Philipsgebouw bestaat. Het is zeker niet uw geringste verdienste, dat de ordening in uw bedryf niet van boven af is opgelegd. Dit zou trouwens niet doelmatig zijn bevestiging bleek, dat de directeur van den bond Inderdaad gewaarschuwd was. ook al herinnerde hy zich zulks niet meer. Een en ander was voor de Rechtbank vol doende aanleiding om vast te stellen, dat de Bioscoopbond tout was. Mr. Karsten had nog getracht de meenlng Ingang te doen vinden, als zou zyn cliënt te goeder trouw hebben gehan deld, doch de Rechtbank oordeelde, dat de Bios- bond het effect terug moest geven en de kosten van het geding te betalen had. terwyi zy de getuigenverklaring van den directeur van den Bioscoopbond als onaannemeiyk qualiflceerde. Onder de vele geschillen, welke het Offlcleele orgaan van den Bioscoopbond in zyn nummer behandelt, hebben wjj omtrent zaak niets aangetrpffen. «oor den DAGDIENST VLISSINGEN-HARWICH v v Eveneens Zaterdagavond is een felle brand uitgebroken in de kapitale boerdery van den heer H. Torringa (elg. wed. J. Torrlnga), staande te Warfhuizen In de gemeente Leens. In korten tyd stonden het woonhuis en twee groote aan grenzende schuren In lichter laaie. De familie, die zich reeds ter ruste had be- gegeven. kon zich nog tydig in veiligheid stel len. De brandweer van Leens bestreed het vuur. De beide schuren, waarin He oogst reeds ge- deelteiyk was geborgen, werden een prooi der vlammen. Het woonhuis is voor het grootste ge deelte eveneens afgebrand. Van den Inboedel kon slechts weinig gered worden. Tot in verren omtrek was de brand waar te nemen, vandaar dat de Groningsche brand weer gealarmeerd werd. Deze rukte uit. doch keerde aan de grens der gemeeente Leens ge komen. onverrichterzake terug. De burgemees ter van Leens. de heer J. N. Spoelstra, was op bet terrein van den brand ^aanwezig. Vele honderden toeschouwers sloegen In het nachte- lyk uur het blusschlngswerk eveneens gade. De oorzaak van den brand is onbekend. Nederlandsche volk kan zich ge- pryzen, dat het door de eeuwen een aantal van eminente onder- •lemers-figuren heeft voortgebracht. Overvloe dig kunnen zy uiteraard nooit rijn, er zyn tij den geweest, dat zy nagenoeg ontbroken heb ben. In de 17e eeuw waren zy ryk gezaaid Eerst in de tweede helft van de 19e eeuw en in de 20e eeuw wordt dit peil opnieuw bereikt In de reeks van lllustre ondernemers-flgurcn, die de renaissance van Nederlands economische leven sinds het einde van de vorige eeuw heb ben gedragen, zyt gij, mynheer Philips, onge- ’wyield een der prominenten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 5