'Ma DE CHARME Wat al lang mode is ROGGEBROOD MOEDER DE TABLETTEN „AMAIGRITOL” van Dr. Schmidt doen geleidelijk en zonder gevaar of eetregel vermageren - Vele getuigschriften Alle Apotheken en Drogisten HAREM mui de 5 Het Geheim van Schoorsteenen zeven ing 1M> Café ten M cum. HOLS’ KATTENBROOD het lekkerst. REESINK schimmel en Holsteiner Schnitzel geen prullenmand Dan ïïfi: DOOR AGATHA CHRISTIE SANITAIR ert rpe- J A- den „TOSA" Prijst 1.75 Wed. J. van Nnenen tt Zn. UNNENFABRIU* ZEELST si Meerveldhoven fel K «995 -200 uizetten Unnenkasl- aan vulling Een ruime koelkast, Welgevuld, is in de hondsdagen een vorstelijk bezit voor de huisvrouw van de roos iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim brei met neveoa-wol 1 Aan de NV. Ned. Wolspinnerij Heerengracht 483. A'dam (C-l M.H.. U gelieve mf) op te ge- ven. waar ik Neveda Wol en Gratis Neveda Brelpatronen in mijn woonpl kan verkrijgen g Naam Adres Deze creatie van fijne, zwarte kant, verwerkt met zwarten en Witten ondergrond, is even ge schikt voor gezette als Voor st anke figuren Maak er ZATERDAG 22 JULI 1939 ut s Gehakt met verscholen eieren Kunnen we vleesch braden? Nierbroodjes I vormt Vraagt Uw winkelier verwijdert voor altijd GEZICHT op en M Woonplaats S. K VU1 me nadenkend gefronste met 23 tele- ze (Wordt vervolgd) HOOFDSTUK XI 1847 13 l ouw 1 op «p- 22 linde ■nd: Übe- de tot R te Aug. ■ffie- tnen- VOOR ALLE 10 ct. per pak. van la ten vel um, in- ties sag sn. »p, en de; Jt; o? •rf a. DUW- War- H.A. nker. b. h. wei- te il. *ris, ver- om- pen. om- ïuts, toe tten, pen. (iels, ken, c en GRATIS IpaTMKHI Op warme dagen is 1 een gesukkel met het roggebrood, dat telkens weer, wanneer we ’t uit de kast halen, vol zit met donzige schimmel- plekjes. Wat is toch eigenlijk schimmel? Niet anders dan een verzameling uiterst kleine plantjes, beter gezegd zwammetjes. die met fijne draden groeien, en in groepen bij elkaar, het fluweelige dons vormen. Uit deze spoordragers stuift een microscopisch fijn poeder naar buiten, de sporen, die voortdurend in de lucht zweven en overal neervallen. Komen ze terecht op een geschikt organisme, dan groeien ze uit en nor men de gevreesde schimmel, waarvan één be paald soort, de „grauwgroene schimmel", vooral op leer en roggebrood voorkomt. Gunstige voor waarden voor de ontwikkeling zijn: een vochtige, donkere omgeving, en niet te lage temperatuur. Het is dus zaak, 's zomers het roggebrood in een geventileerden trommel te bewaren en op een droge plaats. Een afdoend middel om ’t roggebroodje schim- melvrij te houden, is: den buitenkant eerst stevig af te borstelen en dan het geheele stuk een ©ogenblikje op den broodrooster aan alle kanten licht te roosteren. Het neemt even tijd, maar het spaart de vele door-schimmel-aangetaste rand jes en hoeken, die afgesneden moeten worden, en verloren zijn. LICHAAM, waarbij weder aangroeien uitgesloten. WAARBORG: GEEN BAAT UW GELD TERUG 1RAAGT GRATIS BROCHURE AAN ELIZABETH TURNER’S PRODUCTEN HOORNBRUGLAAN 29 K RIJSWIJK Z.-H. Als men een dag wandelt of fietst In onzs mooie bosschen, waar de prikkelende geur hangt van warm gestoofde dennenaaiden, als men over de hei dwaalt of op excursie gaat langs slootkanten en kleine vennen, dan merkt men Is het op het Kurhausterras of in de hotel- hall te koel, dan is een kleine cape van zil vervos of van eenvoudiger zomerbont één nood- zakelijk kleedingstuk; het geeft behalve een practische, ooit een flatteerende beschutting tegen kou vatten. Als een dergeljjke onmisbare aanvulling bij temperatuursverschillen kan ook een los bont dienen, 'dat gemakkelijk in con certzaal of schouwburg over den arm meege nomen kan worden. En als slotaccoord hult u zich bij het naar huisgaan in een avondman tel een lange getailleerde zwartfluweelen jas zou bij deze japon uitstekend passen die u voldoende tegen de nachtlucht beschermt en u kunt tevreden zijn over de harmonie van uw toilet, waarvan elk onderdeel bijdroeg tot het vormen van een 'charmant en perfect geheel. Het is een schreiend kindje, een schreeuwend hoopje verdriet in de groote, hooge kamer. Tot de stem komt. En met de stem twee sterk- zachte handen, die het kindje opbeuren en vlak bjj het bewegend geluid brengen. Het is iets heel wonderlijks. De stem spreekt en kindjes zieltje speelt in een zonnlgen, geurenden ge- lukstuin. En het schreiende kindje is nu een stil kind je, dat met groote, dlep-ernstlge kijkers de be weging ziet, de wonderbare beweging, waardoor het geluld naar zijn hartje klinkt 100 gram boter. 4 ansjovissen. 4 eieren. 4 au gurkjes. Wasch. zout en paneer en bak de schnitzels als in bovenstaand recept staat aangegeven. Zorg dat de ansjovissen en de augurkjes klaar zijn, rol de ansjovisjes niet op. Bak nu van de 4 eieren spiegeleieren en leg op lederen schnitzel een spiegelei. De 4 filets, die Iedere ansjovis oplevert wor den ruitvormig over het spiegelei gelegd en de augurkjes verder als gameering van den schotel gebruikt. bied gebracht wordt, een genre, dat eigenlijk al jarenlang weinig afwisseling bood. Maar omdat kant een geliefkoosd materiaal is en bij uitstek geschikt voor den zomer, heeft het zich tot nog toe temidden van andere stoffen, die „kwamen en gingen" steeds kunnen handha ven. Niettemin zijn de modellen van kanten japonnen op den duur wel wat stereotyp gewor den. bijna klassiek; het bleef altijd een „robe de style". Daarom vormt deze robe een wel kome afwisseling op dit gebied. Ook is het ge schikt voor alle figuren. Het zal gezette vrou wen slank doen schijnen, omdat de kant zwart is en té slanke figuren zullen wat gevulder lij ken door den wjjden rok. die in dat geval nog wat extra ruim aangezet kan worden. Hoofdrechercheur Battle verschijnt ten tooneele Lord Caterham was zóó bang, dat Lomax hem niet éénmaal, maar verscheidene malen zou moeten spreken, dat hij den geheelen verderen ochtend besteedde aan een inspectiereis door de terreinen om het park van „De Schoorsteenen' zelf. Tenslotte dreef de honger hem naar huis ..En." redeneerde hij „nu zal het ergste ook wel achter den rug zijn." Kant is altijd heel flatteus en bezit de won derbaarlijke eigenschap, dat ze Iedereen staat. De doorschijnende mouwen van deze Japon ma ken een tuchtigen, zomerschen Indruk en de kleine sleep geeft het geheel een zeer gekleed cachet. Er kunnen avondsandalen bij gedragen worden, bijvoorbeeld van zwart lakleer, of wil men iets levendigers, dan gouden of zilveren schoentjes, al naar gelang uw sieraden, die echter zeer sober moeten zijn, aangezien over daad dadelijk schaden zou en eenvoud het pa rool is bij een toilet als dit. Eventueel kan in het haar een klein speldje of kammetje van goud of zilver worden gestoken. Bloemen, die men tegenwoordig veel in avondkapsels ziet, zijn by deze japon al te druk, evenals een corsage. Ook de haardracht zelf dient heel eenvoudig te zyn, hoogstens wat losse krullen in den nek, of. Indien het beter by uw gezicht past. bo venop het hoofd en anders voor de typen, die dat kunnen dragen, een streng glad kapsel met een scheiding in het midden en een lage wrong. Het haarprobleem is wel een belangryk onder deel, daar het by een verkeerde keuze veel kan bederven en andersom ook erg veel bydraagt fot een geslaagd geheel. Zorgt u er dus vooral voor, dat uw kapsel geen afbreuk doet aan uw Japon, maar daarmee zooveel mogeiyk in over eenstemming is en als het ware de „finishing B Maar wat er biykbaar nog lang niet uitgaat, is het bedrukken en beborduren van hetgeen we dragen, met allerlei mogelyke en ónmoge lijke woorden, die dlkwyis den naam van de draagster beteekenen. maar het daar lang niet altyd by laten. Stoffen zien we bedrukt met kortebeteeke- nisvolle zlrtsneden als: je vous aime. met re devoeringen van politieke kopstukken, met mer ken van sigarettendoosjes! Met muzieknoten van bekende refreinen Dat zijn dan de uitwas sen van de gril, die zich in bescheidener vorm tevreden stelt met den geborcuurden naam of de initialen van de draagster of met den plaatsnaam van een oord, waaraan men dier bare herinneringen heeft. Op het blousetje, dat hier is gereproduceerd, heeft deze bakvisch alle namen vereeuwigd van de klassegenootjes met wie ze eindexamen deed. Het is een aardiger uitgaaf van het rozenroo- de Jumpertje. dat ons onlangs getoond werd, en dat kennelyk was bedoeld om gedragen te worden door een analyste of een studente in de chemie, geornamenteerd als het was met lou ter scheikundige formules, die kris kras in 1 weefsel waren ingewerkt. Wie haar werkkring op deze wyze in haar kleedingstukken wil demonstreeren. die zou zich een cyfer-dasje kunnen aanschaffen. zooals de teekenlng toont. Het zou by een telefoniste of by een boekhoud-assistente kunnen passen. En de secretaresse, die leeft met het steno- bloc in de hand, kan zichzelf een ceintuur toe- eigenen met de steno- teekens Het is een mo degril, die vele mogeiykheden bleot. In de groote. donkere zaal zat het jongetje rechtop in bed. Wat was 't weer akelig stil! Alleen in t bed asm den overkant, waar Jan Meertens lag, hoorde Je zacht kreunen. Maar Jan lag te kreunen in z’n slaap, dat merk te je op 't laatst niet meer. Ze sliepen allemaal, hy alleen niet. Hy kon niet! De zuster was er ook al vandoor, die bleef natuuriyk weg tot elf uur. Hoe laat zou 1 nu wezen? overal, waar ook, dat hier eerder menschen ge weest zyn. want er liggen papieren, ysbekertjes, sigarettendoosjes, schillen en blikjes. Niet alleen dat dit onsmakelyk is. maar ook. en meer nog. Is 't in hooge mate ontsierend. Daarom zou niet iedereen het als "n plicht voelen, en meehelpen, om de heeriyke, de prachtige natuur, waar lêdereen hetzelfde recht op heeft, intact te houden? Het is goed be schouwd soon kleine moeite. De moeiiykheld zit 'm er meer in. er aan te denken. Huismoeders, wy zouden u willen vragen, u op 't hart willen drukken: let er op en leer uw kinderen van jongsaf, geen papieren bulten te laten liggen. Een vrouw, die netjes op haar eigen huls is. moet ook geen rommel dulden in het groote huls-van-iedereen, met den vloer van mos, de wanden van groen blad en het lichtblauwe djk. Ais er gepicknickt wordt, dan gaat er altyd wel een mand of rugzak mee en daarin is na het eten meer dan genoeg plaats, om de ..af gewerkte" papieren mee terug te nemen. Eier schalen en frultschillen kunnen in een stuk papier gedaan worden en thuis weggegooid. Wil men. om de een of andere reden, het afval niet meenemen, dan moet dit. zoo goed en zoo kwaad als het gaat, begraven worden, diep onder het zand. VAN DEN Dommelstr. 2 BRXEL Ar 2INDHOVKN VERSTER DE LINNENWEVERS SINDS Onze populaire huweiyksultzet onder volle 5,a7ütle’ Bemerkt en geborduurd, nog geer. ■I. Vraagt monstercollectie Een heeft met de Lord Caterham wenkbrauwen. ..Battle is hoofdinspecteur Battle van Scot land Yard. Een man van buitengewone dis cretie. Hy heeft de betreurenswaardige ge schiedenis met de Party-kas voor ons be handeld. „Wat is dat geweest?" vroeg Lord Caterham geïnteresseerd. Lomax .Maar waarom zou Mr. Isaacstein hem ver moord hebben? Hy is toch Juist hierheen geko men, om kennis niet hem te maken?" „Financleele-kringen-taktlek." zei Lord Cater ham. „O, en dat brengt me op een idee.... Isaacstein zal wel matineus zyn. Kan dus elk oogenbük binnenkomen. Zakenmenschen zyn er altyd vroeg by. of Je ryk bent of niet om half tien ben Je in de city.” Door het open raam drongen geluiden van een auto, die met een groote snelheid de oprylaan kwam opracen, naar binnen. „Codders," riep Bundle. Vader en dochter gingen naar het raam en praaiden den elgenaar-bestuurder van den auto, toen deze, met een knarsend aanzetten van de remmen, voor den ftoofdingang stilhield. „Hierin, Lomax, hierin!" riep Lord Cater ham met een uitnoodigend gebaar. George Lomax achtte het beneden zyn waar digheid om het raam in te klimmen. Hy verdween door de voordeur, en kwam twee minuten later, aangediend door Tredwell. op de gebrulkeiyke manier de kamer binnen „Ontbyt eerst op je gemak, kerel." zei Lord Caterham, onder het handen-geven door „Wil je een gebakken nier?" Lomax veroordeelde de nier, door een onge duldige handbeweging, tot een langer verbiyf in haar zilveren gevangenis. „Verschrlkkeiyk. dat dit gebeurd is. Een ramp, gewoonweg een ramp!" ,Ja. daar heb 1e gelyk In Wat haddock?” „Neen. neen. Ik wil niets eten, t Moet ge sust worden, ten k-k-koate van a-a-alles ZUTPHEN - ROTTERDAM (L»uv«hav«n 127) AMSTERDAM Afd v d Berg A Co's Met44lhand»l 1 Pring Hendrikkade 162 Het kleine menschje groeit en in zyn hoofd je wordt iets wakker dat begrip heet. Stamel- klankjes komen er. die woorden moeten worden. Het kindje zoekt in zyn klein hoofdje en luis tert, luistert naar de stem. Die komt vanuit een vreemde wyde ruimte, of van héél dicht- by. En zoo dicht, dicht by, dat is het veiligst. Het kindje zit in zyn hoogen stoel. Door de open tuindeuren komen de geuren van den zomer naar binnen en brengen vreemde gelui den mee. Het is alles heel nieuw. By den kinder stoel zingt een stem. Tot het stil wordt.... En nu is het zoo licht ’geworden in dat kleine hoofdje: het kindje kykt en weet, wat die stem is, wat dat veiiig-beschermende is en een klein zonne-zleltje bloeit open in eerste geluk Door, den lichten zomermorgen doet een yl stemmetje het Allereerste woordje trillen: Mamma Maar Lomax had juist de ontdekking ge daan. dat Bundle nog steeds in de kamer was en zich nog Juist bytyds herinnerd, dat hy eveneens in alles discretie moest betrachten. Hy stond op. „We mogen geen tyd vermorsen met praten. Om te beginnen moet ik een paar telegram men wegsturen." „Schryf jy ze, dan geeft Bundle fonisch op." Lomax schroefde touch" vormt voor uw verschyning. Avond- taschje en -schoenen dienen eenlg contact met elkaar te hebben en vooral geen openbare kleu- ren-vyandschap te vertoonen. Maar dit is na tuuriyk een onderdeel, dat aan uw goeden smaak zeer zeker is toevertrouwd. zyn Vulpen los en begon ongeloofiyk snel te schryven. Toen het eerste telegram klaar was. schoof hy het Bundle toe. die geïnteresseerd begon te lezen. „Alle menschen. wat een naam." zei ze. Baron, hoe heet hy in s hemelsnaam?" „Baron Lolopretjzyl.” Bundle knipperde met haar oogen. „Ja. nu zie ik het. maar het zal een toer zyn om 't de juffrouw op. het postkantoor aan haar verstand te brengen.” George ging in hetzelfde vlugge tempo met schryven voort. Toen hy klaar was. gaf hy het resultaat van zyn werk aan Bundle Daarna keerde hy zich tot den neer des huizes „Het beste wat jy kunt doen, Caterham...." Hy keek naar den muur, dien kon je zoo’n beetje zien schemeren. Thuis lagen ze vast ook al in bed. behalve vader en moeder natuuriyk. Lollig boek had moeder vanmiddag voor 'm meegebracht! Vervelend dat ze ’s avonds nooit mocht ko men, dan verlangde je Juist zoo erg naar d'r. 's Avonds moest je slapen, zei de zuster, maar die had makkelyk praten; die hoefde zich niet te liggen vervelen met zoo’n beroerd been. Als Je thuis niet In slaap kon komen, dan kwam moeder by Je zitten en ze praatte zoo leuk met je. allerlei leuke dingen vertelde ze. net alsof je nog een klein jochie was. En dan viel je vanzelf in slaap Als je niet verder kon met Je huiswerk en vader had ’t zoo druk, dan was moeder er nog. hoor! Ze legde zoo fyn alles uit en samen, ieder aan een hoek van de tafel, maakten ze de sommen. En dan keken ze later, of ze er alle bei hetzelfde uit hadden. Als er dan een fout zat, ergens, dan moest je zelf uitvinden, wéér ’t mis was en dan verbeterde je 1 zelf. En toch hielp moeder je! Het Jongetje lag nu in de kussens en staarde naar het plafond. Wat was dat zwart! In zyn klein jongenshart woelde het. Wat zei moeder toen ook weer? Wat zei ze nou? Hy had akelig gedroomd en de dokter stond 'm aan te kyken en de zuster gaf 'm een knip- 'oogje Maar moeder was er ook, gelukkig, en die bleef een heele poos by ’m en wat was dat ook weer toen ze wegging? Het was iets heer- lijks maar niemand mocht er wat van weten! Het Jongetje, dat zich toch zoo groot al voelde, bloosde, als hy er aan dacht Wat was het plafond zwart! Hy doezelde weg. zoetjes, zoetjes.... Hy viel in slaap tegen Moeders schouder en moeder hield hem zacht vast.... Donker.... Heel uit de verte klonk een lieve stem: ...m'n eigen groote jongen!" Het jongetje glimlachte in zyn slaap. „Gepocheerde eieren, mylord" „O neen, dank je wel,” zei Lord Caterham ontevreden. „Ik houd niet van gepocheerde eieren Zien er zoo onsmakelyk uit. Bederven den eetlust al, als je er naar kykt. Neem ze weg, Tredwell." Tredwell en de gepocheerde eieren verdwenen even onhoorbaar ais ze gekomen waren. „Gelukkig dat hier in huis niemand zoo be lachelijk vroeg ópstaat." zei Lord Caterham dankbaar en met nadruk. „Alleen is t nu weer vervelend, dat we 1 ze straks moeten zeggen." Hy zuchtte diep. ,Jk zou wel eens willen weten, wie hem ver moord heeft," zei Bundle. „En waarom?" Hy sloop door een kleine zydeur het huis bin nen. En vandaar, door een tamelyk donkere gang, naar zyn heiligdom. Hy dacht, dat nie mand zyn terugkomst bemerkt had. maar daarin vergiste hy zich. Hy zat nog geen minuut in zyn gemakkelyken stoel of er werd geklopt. En op zyn „ja" kwam Tredwell binnen. „Neem me niet kwalyk, mylord...." „Wat is er nu weer. Tredwell?" ..Mr. Lomax heeft gevraagd of hy u, dade- lyk als u thuiskwam, in de bibliotheek mocht spreken." Op die discrete manier bracht Tredwell ter kennis van zyn heer en meester, dat hy nog niet thuis behoefde te zyn. als hy dat niet wilde. Met een zucht stond Lord Caterham op. .,’t Moet toch, of ik 't nu of straks doen. In de bibliotheek, zeg Je?" „Ja, mylord." ..Dat gaat ons, goddank, niet aan,” zei Lord Caterham. ..Dat moet de politie maar zien te weten te komen. Niet, dat Badgworthy ooit iets te weten komt. Ik voor my hoop, dat het Newsman en consorten geweest zyn." -Met andere woorden....?” -Het All-British Syndicaat.” ges-s-sust worden." En wat het sussen, èn wat het stotteren betreft, kwam Bundle’s voorspel ling uit. „Ik begryp volkomen, hoe Je je voelt,” zei Lord Caterham deelnemend. „Maar eet iets, eieren met spek, of wat haddock." „Een absoluut onvoorziene complicatie nationale ramp concessie ingetrokken „Kalm-aan.” riep Lord Caterham vaderiyk. ..En eet iets. Je hebt voedsel noodig, dan voel Je je onmiddeliyk veel beter. Een paar ge pocheerde eieren, by voorbeeld. Zooeven waren er hier nog een paar gepocheerde eieren „Ik heb geen eten noodig." zei Lomax. ,Jk heb behoorlyk ontbeten en zelfs al had ik dat niet gedaan, dan zou Ik op 't oogenblik toch niets willen hebben. We moeten overleggen, wat ons te doen staat. U heeft t nog aan nie mand verteld?" „Tja.... 'n paar menschen weten het natuur iyk. Ik en Bundle. En de politie. En Cart wright. En begrypeiykerwys m'n heele dienst personeel." Lomax kreunde. „Hou je kalm, kerel, hou je kalm." zei Lord Caterham bezorgd „Als Je maar lets had wil len eten! Je begrypt toch wel. dat Ik een lyk, dat vermoord Is. niet stil kan houden, 't Moet begraven worden en al die dingen meer. Heel Jammer maar niets aan te doen.” Lomax werd opeens heel kalm. .4e hebt gelyk, Caterham. Dus je hebt de plaatseiyke politie er ln gehaald Dat Is niet goed. We moeten Battle zien te krygen „Battle! Battle! Wiet is Battle?" vroeg Wat is d® charme van de roos, die wy de eer hebben aangedaan, tot Flora’s koningin te ver heffen? Is het de zachtzoete geur, die een be- toovering heeft, intenser dan elke andere bloem? Is het de fluweelen kleur, waar licht af lykt te stralen? Of is het de edele rangschik king van de fyn porceleinen blaadjes, die het gele hart van meeldraadknopjes voorzichtig dekken? Deze dieprose, enkelvoudige strfUkrooa is naast de rambler een van de meest dankbare bloeiers in den zomertuin. Afgeknipt laten ze zich goed schikken in een lagen schotel, zooals de foto toont. Het is geen fabeltje, dat een snufje kamerplantenmest in het water, de rozen langer gaaf doet biyven. Het kortstondige leven dat rozen, vooral wan neer ze eenmaal geplukt zijn, beschoren is. be knotten we nog meer door de rozen in een tin nen vaas te zetten. Vooral theerozen zyn daar gevoelig voor. De koningin der bloemen voelt zich slechts welbehaaglyk in glas. Wie den ro zengeur wil vasthouden moet rozenblaadjes, liefst van witte rozen, drogen in de schaduw en ze daarna in den matig verwarmden oven leggen tot ze broos zijn Men wryft ze daarna tot poeder, om er kleine sachets mee te vullen, die men tusschen de dessous legt. „Ja,” zei Lord Caterham ongerust. is alles aan my over laten." „Met alle soorten van genoegen." zei Lord Caterham bereidwillig. „Ik was juist tot dezelfde conclusie gekomen De politie en Dr. Cartwright zyn in de vergaderzaal met het eh.lichaam, je weet wel. Dus als je ze spre ken wiltIk stel het huis en alles wat er by behoort geheel tot je beschikking. Doe maar, wat Je wilt.” „Buitengewoon welwillend." zei Lomax „En als ik Je misschien ergens over moet spre ken Maar Lord Caterham was al door de deur ln den versten hoek verdwenen. Bundle had zyn gemanoeuvreer, om dat doel te bereiken, met een geamuseerden glimlach aangezien. „Ik zal die telegrammen nu meer even gaan versturen.", zei ze. „U weet den weg naar de vergaderzaal?" „Ja, Lady Eileen." Met een lichte buiging voor zyn gastvrouw ging Lomax de kamer uit. 1 kalfsnier of 2 varkensniertjes, 1 2 fyn ge hakt uitje. 40 gr. boter, een paar lepels bouil lon. peper, noot, gehakte peterselie, 10 sneed- jes brood De nier blancheeren. gaar koken, pl.m. 1'2 uur en fijn hakken of malen De ui licht frui ten in de boter; de nier en een paar lepels bouillon toevoegen en dit samen laten stoven, pl.m. 1 4 uur. Het vocht binden met aange mengde bloem en de saus afmaken met peper, noot en peterselie. De stukjes brood in boter bruin bakken of roosteren en beleggen met het mengsel. De broodjes warm opdoen. 600 gram kalfsgehakt, één sneedje oud brood. 100 gram boter, peper, zout, nootmuscaat. 1 eidooier. 2 hard gekookte eieren gepeld Bereid het gehaktmengsel als gewoonlijk en vorm er een langwerpigen platten lap van. Leg ln het midden daarvan de belde hardgekookte eieren naast en achter elkaar, sla de lap dicht en vorn. een langwerpigen stevigen bal Paneer en bak dezen. Laat het gehakt koud women en sny er met een zeer scherp mes dunne plak ken van. In iedere plak zal dan 'n dun plakje el te zien komen Met een takje peterselie ver sierd. is dit een aardige schotel voor den kof fiemaaltijd. ..Braad het vleesch ln den oven in een braad slee of op de kachel ln een gletyzeren pan,” lezen wy in het brochuurtje: ..Zóó bereidt ge uw vleeschgerechten”. uitgegeven door de Pro- paganda-Commissie voor meer vleeschverbruik van den Ned Kath. Hanzebond van Slagers- patroons. Ontegenzeggelyk is het waar, dat vleesch in den oven gebraden, wat smakelijkheid betreft, het verre wint van het enkel met onderwarm- te gaargemaakte stuk vleesch. Niet elke vrouw omdat maakt is. Een pretentieloos handboekje als het hierge noemde. dat ons ter recentie werd toegezonden, kan de vrouw, die voor de taak staat, dageiyks een smakelyken maaltyd Immer met varianten, ter tafel te brengen, goeden dienst bewyzen. Uit dit brochuurtje. dat beknopt, maar ln voldoende mate onderricht, hoe men vleesch moet behandelen, nemen wij een drietal recep ten over uit de negen en tachtig, die o m. den tekst vormen By zomerfestlviteiten hoort een luch tige japon. De ereatle op bygaand plaatje zal voor veel gelegenheden dienst kunnen doen, want het Is een smaakvol en toch eenvoudig geheel. Een beechryvlng is eigen!Uk overbodig, aangezien de foto duidelyk genoeg voor zich zelf spreekt. Aardig is het bolero-achtlge jasje met de effen zwarte voorpanden én het jeug dige witte kraagje. Het wit wordt even her haald ln de twee punten op den rok en schynt door onder het zwart kanten lyfje, wat egn le vendig effect geeft. Inderdaad, variatie ont breekt aan deze japon niet: het is weer eens iets heel anders, dan wat gewooniyk op kantge- huis- êchter is hiervan doordrongen, ook al ze er misschien nooit op attent ge- 4 kalfsschnitzels. peper, zout en paneermeel.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 9