weereens veel te snel af zware Lambrichts daalt een m Arie van Vliet was zijn concurrenten plaats het klassement „De gele trui is een last” De Nederlanders doen het goed in den Tour Sportsnippers Tour de France KLINK VERUIT DE SNELSTE ACHTERVOLGER Derksen kampioen der amateurs, Van der Linden titelhouder in de categorie der onafhankelyken in THANS IS ARCHAMBAUD VIJFDE - - Klink schakelt Schulte uit Situatie der Nederlanders Draverijen op Mereveld Archambaud Slechts één spannende sprintrit Arie van Vliet Onze ploeg staat ook weer zesde ;ers was voor klopte. een vyfde en een zevende Sc hendel Een Arie van Vliet in ongenaakbaren vorm ongenaakbaar als bij reeds was tijdens de wedstrijden om den Grooten Prijs van Amsterdam heeft Zondagmiddag m het Amsterdamsche stadion met groot overwicht beslag weten te leggen op den nationalen sprint titel vóór den amateurkampioen Jan Derksen en den onafhankelijke Arie v. d. Linden. Het kampioenschap der achtervolg. Klink, die in de finale met groot Verschil Groenewegen In de twaalfde etappe plaat» voor Ton voor Albert Vietto ondervindt hoeveel waar heid er achuilt in deze uitlating van Karei van Weynendaele De renner» onderweg 4 MAANDAG 24 JULI 1939 tor DE SPORTWERELD De uitslag- luidt: weer, maar (Van een specialen slag ge ver V. den (Van een specialen verslaggever). ‘1 Resultaten Om den renners Klink bleef toch pioenschappen cl- ler- Tijdens atletiekwedstrijden te Haarlem is de Hagenaar De Bruyn erin geslaagd zijn Neder landsen record discuswerpen van 46.14 te bren gen op 46.58. TUdens de internationale sportwedstrijden te Garmlsch Pagtenkircben heeft de Itaiiaansche athlete, mej. Claudia Testonl, het wereldrecord op de 80 meter horden verbeterd door dezen afstand af te leggen in 11.3 sec.. Precies een week geleden had zij het record met 11.5 sec. op haar naam gebracht. toen zicht derden pr.: 1. opg). De drie sprintkampiocnen kwamen tegen kaar uit in de finale om den algemeen nA, landschen sprinttitel. Finale sprint onafhankehjkenle rit: 1. A. v. d. Einden 12 4/5 sec.; 2. Herbershof; 2e rit:_l. A. v. d. Linden 13 2/5 sec.: 2. Herbershof Rijn 16 2/5 sec. (te Loo niet Door ook in den zesden rit v. d. Linden te slaan, bezette Derksen de tweede plaats in dit klassement. De directeur van hotel Weimar te fjotterdam. de heer J. O. W. Feitsma, is Zondagocntend te 10.18 uur op de grens van de gemeente Rotter dam gestart voor een zwemtocht naar Hoek van Holland. Te 14.06 kwam hij aldaar in de Berg- haven aan. Deze afstand bedraagt ongeveer 28 Kilometer. groepjes verdeeld bij de finish aankwamen met vrij groot onderling verschil in tijd. De moellljkste. de ongetwijfeld schoonste klim van deze etappe, was de Col d’Eze met de Grande Col Nice. Daar was her. dat enkele renners zich onderscheidden en als eersten in Monaco voor de groote tribunes, welke perma nent zijn voor de autoraces, door de finish gin gen. Het was een schoone tocht, maar een weinig Interessante, hoe<el uiterst vermoeiende wed strijd. Doch men mag nu eenmaal niet verlan gen, dat de renners lederen daz opnieuw hun volle kracht kunnen geven. En al zouden ze dat wel willen, dan nog zouden zelfs deze reuzen van den weg daartoe niet altijd In staat zijn Trouwens er blijven nog enkele zeer moeilijke etappes over voordat de karavaan in Parijs te rugkeert en het zou ontactisch zijn van de ren ners om zich thans reeds volkomen leeg te rij den. Bosland plaatste zich tweede in den stayerwedstrijd achter Bakker, waardoor deze beide renners in de morgen te verrijden finale komen Derksen kon in den tweeden rit al evenmin roet in van Vliet's kamploensdisch gooien. De smateur-leampioen liet zich in den voorlaatsten bocht door een demarrage van van Vliet ver rassen en kreeg toen geen kans meer om zelfs maar aan diens wieltje te komen. dan een voorsprong Til burger zooals men Nederland De finale Is in een gemakkelijke zege voor Klink geëindigd. Groenewegen was snel weg, maar al gauw waren de bordjes verhangen en lag Klink tientallen meters 'vpor. Het lekke bandje, dat Groenewegen reeds daarvoor voor een nederlaag had behoed, bleef ditmaal uit en met zeer groot verschil werd Klink fraai en verdiend Nederlandsch kampioen. De dag werd besloten met den voorwedstrfjd om het kampioenschap stayers over 100 K.M., die een tamelijk vervelend verloop had, om dat Bakker reeds kort na het begin den kop nam en nadien den voorsprong regelmatig wist te vergrooten. Nummer twee, Bosland. noteer de 4 ronden achterstand, waaruit wel blijkt, dat er van strijd geen sprake was. De finale wordt Dinsdagavond gereden. Op Mereveld werden draverijen gehouden, welke de volgende resultaten hadden: Aanmoedigingsdraverij. vierde klasse 1650 M.: 1. Amalia in den tijd van 2 min. 32.2 sec., kilo- metertijd 1 mfn. 32 2 sec.; 2. Caid. 2 min. 33 sec., KM tijd 1 mln. 35 sec. Prijzendraverij eerste klasse 2080 meter: 1. Snowdown, 2 min. 56 sec.. K M tijd 1 min. 25.4 sec.; 2. Precies, 2 min. 56.8 sec.. KM tijd 1 min. 25 sec. Prijzendraverij. vierde klasse 1650 meter: Is Boblchon, 2 min. 27 sfc. K M tijd 1 min. 28.1 sec.; 2. JBaroline, 2 min. 28 sec., K. M. tijd 1 min. 28.7 sec. Achtervolging: halve finale le rit: 1. Klink 6 36 2. Schulte 6.36 2/5; 2e rit: J. Groenewegen 6.44.1, 2. Pijnenburg 6.56.1. Finale: 1. Klink 6.36.4, 2 Groenewegen 6 49 1. Om den derden prijs: 1. J. pijnenburg 6.51 2/5 sec.; 2. Schulte 6.52 1/5. Om den nationalen sprinttitel: le rit: 1. A. van Vliet 12 4/5 sec.; 2. A. v. d. Linden; 2e rit; 1. A. v. Vliet 12 sec., 2, J. Derksen; 3e rit; 1. J. (Van onzen redacteur) Erg bloedig is het duel echter niet ge weest. Terwijl Lambrichts kalmweg zijn gang ging en al hooger en hooger klom op die vervaarlijke bergruggen, moedig en in stijl dien landgenoot en mededinger ver raste, sukkelde op de helling van den eer sten col een Vervaecke, de groote adelaar van de Pyreneeën, steendood, onmachtig om het tempo te volgen van de andere reu zen der bergen, onmachtig ook tegen de verrassende klimkunst van een bewoner der lage landen bij de zee. En Felicien gaf op. „Een lekke band,” schreef het eenc Belgische blad. Een lekke band, alsof niet anderen, alsof niet onze landgenooten in deze ook hun portie gehad hebben en den strijd desondanks (natuurlijk) voortzetten! „Ziek" wist een tweede correspondent aan zijn blad te seinen. Of ook niet een Domi nions gesukkeld heeft met een gestel dat totaal van de kook was, of niet zoovele anderen den last van de klimaatswisseling der Pyreneeën hebben ondervonden! We geven niets om dien lekken band, noch om die ongesteldheid van Felicien. We we ten alleen, dat hij den strijd staakte in het zicht van de bergen, waar hij zijn geweldige kracht tot ontplooiing zou gaan brengen en waar hij een debutant uitdaagde tot een duet op dat moeilijke wapen: klimkunst. Maar Vervaecke vocrvoelde zijn nederlaag en wilde die koste wat kost vermijden. Hij kon zijn „zit" niet krijgen en liep boven dien gevaar een moreel pak slaag te krijgen van een onbekenden Nederlander. En Feli cien wilde niet voor knecjit spelen op een terrein waar hij tevoren koning kraaide. Geloof me vrij, waarde lezer, dat heeft Vervaecke ertoe doen besluiten den strijd le staken en niet die ziekte, noch die lekke band. TC I1V. X. X». v. d. Linden; 5e rit: 1. 2s Derksen; 6e rit: 1. J. Derksen 13 2/5 sec., 2. v. d. Linden; 4e rit: 1. A. van Vliet 13 2/5 sec., 2. A. van Vliet 12 2/5 sec., Derksen 123/5 sec.; 2. A. v. d. Linden Totaalklassement: 1. A. van Vliet 4 p 2. J. Derksen 6 p„ 3. A. v. d. Linden 8 p. Voorwedstrljd kampioenschap van Nederland stayers 100 K.M.: 1. Bakker, achter Wiersma, 1 uur 22.6 sec.; 2. Bosland (Kaser) op 4 ronden; 3. Buis (Ceurremans) op 7 ronden; 4. Oramser «Sterke) op 16 ronden; 5. Reuter (Velthuis) op 36 ronden 1 Opgegeven Domhof. Loskamp en Fransman. Een prachtige achtervolging zagen we in de halve finale van Klink tegen Schulte. De vlie gende Brabander vertrok het snelste er. boekte na één ronde 5, na twee ronden 8 M voorsprong. Maar toen zette Kiink even door en na drie ronden lagen de renners precies gelijk. Tot en met de zesde ronde bleef het zoo, maar toen legde Klink er nog een schepje op en nam een voorsprong, welken hij ondanks een „ram” tot in de voorlaatste ronde wist te handhaven. Door een uiterste krachtsinspan ning kon Schulte in den laatsten halven kilo meter nog tot drie meter ophalen, maar voorko men kon hjj de verrassende zege van den jeug digen Wieringer toch niet meer. MONTE CARLO, 23 Juli. Er karavaan is te Monte Carlo aangekomen, na een wonder- moolen tocht langs de Middel landsche Zee en eenTievige klimpartij van Nice nijar Monte Carlo over de Turtle. In „Bristol” vonden wfj de Nederlandsche renners x>p hun kamer, uit rustend van de vermoeienissen van den dag, welke meer ontstaan zijn door de hitte een klimaat, dat de Nederlander niet gewend is en de ontzaglijke drukte langs de wegen Want het leek wel of heel de Rivièra zich langs de route had verzameid en kilometers lang moesten de renners schreeuwende, tierende, juichende en Maar nu één ding en dat willen we in vollen ernst zeggen: de Tour de France is niet het belangrijkste nieuws uit het och tend- of avondblad en de Nederlandsche ploeg is niet de beste van allen, die eigen lijk de eerste plaatsen ift alle klassementen verdient. Want als de Italianen met hun geduchten kopman Bartali gemist kunnen worden, waarom zou dan. niet evengoed de Nederlandsche ploeg in de Ronde van Frankrijk mogen ontbreken, zonder dat dit aan de aantrekkelijkheid daarvan ook maar eenig nadeel berokkent? En zou soms alles spaak loopen wanneer fr eerfs geen Tour de France werd verreden? Welnu dan. men interesseere zich voor den Tour zoo men wil, men zij er desnoods enthousiast over., maar men verlieze in ’s hemelsnaam de juiste verhoudingen niet uit het oog. En tenslotte: men roepe vooral geen „hei" voor de Nederlandsche ploeg over den dijk, in casu over de finishlijn van het Vélodrome d'Hiver te Parijs is bin nengekomen. Voorloopig kunnen we in ieder geval zon der eenigen schroom of valse he beschei denheid getuigen: De Nederlanders doen Jiet goed in den Tour. In den eersten rit vertrok v. d. Linden voor van Vliet. De Woerdenaar bleef kalm wacn.cn tot de laatste 100 meter, zette toen even aan en won, hoewel met weinig verschil, toch, gc- makkelijk. Marseille was voor een goed deel nog in Zon- dagsche rust toen de etappe begon.-Het ging in uiterst langzaam tempo, een stuk kroop over de fraaie wegen en kronkelde zich omhoog langs de beboschte bergpaden. Gang was er niet in, wel de afmatting van de uren. De zon brandde: 2785_ K M fietsen, onbeschut, door deze Intense warmte. Men mocht zelfs niet ver langen, dat het hardar zou gaan dan met een' tempo van 25* K M. per uur.’ Totdat Neuens vlak voor Saint Raphael wegliep. De renners werden wakker, doch' alleen Jaminet bereikte den Luxemburger. In deze volgorde ging het -over de eindstreep. Na een rust van vijf kwartier In het woelige, warme badplaatsje, waar de belangstelling wer kelijk opdringerig «werd, startten de Om den strijd spannender te maken hadden de organisatoren deze etappe in twee stukken verdeeld. Het eerste van 157 K.M. van Marseille naar de badplaats Saint Raphael en het tweede van Saint Raphael naar Monaco over 121.5 Kilometer. Op deze wijze is men er Inderdaad in ge slaagd althans tweemaal een aantal kilometers wat spanning te geven. Vóór Saint Raphael nam de Luxemburger Neuens met den Franse li man Jaminet aan zijn wiel een geringen voor sprong. welke voldoende bleek voor de eerste en tweede plaats. Hetzelfde geschiedde. Monaco van den Col d'Eze af, in het kwam. Archambaud was snel naar boven geklommen, gevolgd door Sylver Maes en de* lange afdaling naar Monaco toe werd in zulk een verschrik kelijk tempo afgelegd, dat de penners in kleine Pijnenburg en Groenewegen zagen hun rit driemaal wegens een lekken band ontijdig be ëindigd, maar de vierde maal bleek Groenewe gen. die trouwens telkens al voor had gelegen, beduidend sneller. De Amsterdammer nam al spoedig een voorsprong, vergrootte dezen ge leidelijk, om ten slotte met een flinke over winning zijn verjaardag te vieren. voor den tocht naar Monaco. Ook nu weer ging het langzaam, maar de strijd begon op de Grande Col Nice, waar Archambaud en Sylver Maes als klimmers en als dalers uitblonken. Wij registreerden snelheden van 70 k 75 K.M. per uur tijdens de afdaling. Zoo konden vele renners niet volgen en bij kleine groepjes re den zij Monaco bfhnen, ook hier ontvangen door een menigte belangstellenden. Het kampioenschap der verschillende catego rieën heeft den favorieten niet al te veel moeite opgeleverd. Nergens was een derde rit ncod- sakelijk. hetgeen er op wijst, dat de krachten vrij duidelijk afgeteekend waren. Bij de amateurs moest Derksen het opnen.en tegen Smits. In den eersten rit vertrok nu vanaf den kop en dwong Smits tot een fci»e spurt om zjjn wiel te houden. In de laatste bocht gaf cpk Derksen alles wat hij vermdfeht om in dep goeden tjjd van 12 1/5 sec. met twee lengten verschil te winnen. In den tweeden rit vertrok Smits van nop Tactisch liet Derksen zich door den Tegelaar op trekken om ten tweeden male met groot ve.- ■chil te winnen en daardoor op den titel der amateurs beslag te leggen. Bij de onafhankeljjken waren de bloemen, zooals verwacht, gemakkeljjk voor v. d. Linden. In den eersten rit wachtte hij aan den kop kalm de spurt van Herbershof af en won vocn zender moeite met behoorlijk verschil Voor den tweeden rit behoefde v. d. Linden al evenmin zjjn beste krachten te geven. Herbershof, die nu van kop vertrok, had absoluut geen macht en was reeds in de laatste bocht gedecideerd geklopt. Even groot was bij de professionals de over macht van v. Vliet. In zijn eersten rit dwong hjj v. d. Vjjver naar den kop. Hij beantwoordde diens sprint eerst in de laatste 200 M. ten volle en won met groot gemak. In den tweeden rit verliep het al evenzoo; alleen was het verschil bij de finishlijn toen wel iets minder, omdat v* d. Vijver zij» laatste kans hardnekkig ver dedigde. In tegenstelling met den dag van de voorwedstryden was het nu prachtig de publieke belangstelling er waren pl.m. 5000 toeschouwers voor deze nationale kam- ver beneden peil. De algemeene rangschikking luidt thans; 1. Vietto 82 uur 45 mln. 03 sec. 2. S. Maes 82.46.52. 3. Vlaemynck 82.52.02 4. Vissers 82 54J8. 5. Ar chambaud 82.54.50. 6. Lambrichts 8237.07. 7. Marcaillou 82 59.11 8 Disseaux 83.1 14. 9. Thié- tard 83249. 10. Ritserveldt 83 4.37. 11. M. Cle mens 83.834. 12. v. Overberghe 831002. 13. A. v. Schendel 83.14.21. 14. Passat 83.15.15. 15. Fréchaut 83 15 20. 25. Dominicas 83.4031. 32. De Korver 83.53.47. 40. T. v. Schendel 84X50. 46. Hellemens 8430.48. Het Landenklassement luidt: 1. België B 248 uur 57 min. 53 sec. 2. Frankrijk A 24934.27. 3. België A 2493924 4. Frankrijk Z. O. 249.43.22. 5. Frankrijk N. O. 249.4331. 6. Nederland 349.52.19. 7. Frankrijk Z. W. 249 58.18 8. Luxem burg 250.58.26. 9. Frankrijk W. 251.18 12. 10. Zwitserland 252.20.49. De vijfde rit tunechen v. Vliet en Derksen was de mooiste van alle en ook de eenige spannende. Derksen, die aan den kop lag, demarreerde in de voorlaatste bocht met groote snelheid. Van Vliet, die ruim twee lengten achterlag, scheen geslagen, maar in een formidabele eindspurt wist de wereldkampioen nog met een half wieltje te winnen en daardoor ook thans den natio nalen titel in de wacht te sleepen. 1. Neuens. 5 uur 11 min. 15 sec; 2. Jaminet, zelfden tijd; 3. Archambaud. 5 uur 11 min. 28 sec; 4. Neuville, 5 uur 11 min. 54 sec; 5. T. v. Schendel, 5 uur 11 min. 56 sec; 8. Fournier. 5 uur 12 mln. 16 sec. In deze groep werden ver der ex aequo geklasseerd: S Maes, Vissers. A. v. Schendel. Lambrichts, Vlaemynck en Vietto: op de zeven en dertigste plaats Hellemons 3 uur 12 min. 50 sec; in dezelfde groep De Korver; op de vijf jen veertigste plaats Dominicus. 5 uur 13 min. 35 sec. Tweede gedeelte: 1. Archambaud. 3 uur 34 min. 20 sec; 2. S. Maes, zelfden tijd; 3 Ga Uien, 3 uur 35 min. 50 sec; eveneens Thlétard, Jaml- net, Vietto, A. v. Schendel, Aureille. Kint, De Korver en Ritserveldt; 27. Lambrichts, 3 uur 38 mln. 14 sec.; 43. Dominicus. 3 uur 40 mln. 23 sec; 45. Hellemons. 3 uur 43 min. 3 sec; 49 T. v. Schendel. 3 uur 45 min 45 sec. vanuit de tweede positie «met een halve lengte. In zijn tweede ontmoeting tegen V. d. Linden (4e rit) vertrok v. Vliet in de laatste 200 M. vanaf den kop. Wel stond hij zijn tegenstander toe naast hem te komen, maar verder dan een halve lengte wist de Amsterdammer ’t ondanks alles niet te brengen. Het geval Lambrichts is synoniem voor de verrichtingen van de Nederlanders in dezen Tour. De jongens rijden werkelijk uitstekend en zag men bij den start in Pa rijs maar nauwelijks de acht witte truien met de rood-blauwe banden, reeds na en kele etappen kwam daar verandering in, omdat die' rare „Hollanders" zich in eiken rit als duvels in een doosje gedroegen en, zeer tot ongenoegen van de favorieten, tel kenmale hun berekeningen kwamen ver storen. En nu zijn diezelfde Hollanders toch maar even de gevaarlijke out-siders gewor den, die niet meer „weg" mogen en die op elke vlucht door een leger Belgen en Fran- schen tot de orde teruggeroepen worden; nu zijn diezelfde Hollanders, wier deelna me aan den Tour langen tijd maar zeer du bieus was, plotseling de verrassing van dezen wedstrijd geworden, met een zesde en een dertiende plaats in de hlgemeene rang schikking en een zesde plaats in het lan denklassement, slechts enkele minuten achter de geduchte Belgische ..Azen”. In den derden rit paste Derksen beter op. Trouwens, toen had hij in v. d. Linden odk een veel gemakkelijker tegenstander en kon htf zün tekort aah tactisch inzicht door formidabele snelheid vergoeden. Op deze wijze won hij Ook bij onee landgenooten was er maar één klachti de warmte. Doch niettegenstaande deze warmte heeft Albert van Schendel thabs in de algemeene rangschikking db dertiende plaats bereikt, op een betere is hjj nog nooit In een Ronde van Frankrijk geklasseerd geweest. De oudste van Schendel gaat momenteel uitste kend. Hij heeft geen last meer van zijn blessu re. opgeloopen bij een val in de Pyreneeën Lam brichts heeft zijn vijfde plaats in de algemeene rangschikking moeten afstaan aan Archambaud, die gisteren en vandaag heeft gewonnen. Lam brichts voelde zich ook loom en de warmte hinderde hem. Bij Dominicus ging het ook al niet zoo best terwijl de Korver daarentegen juist weer voortreffelijk reed. Hellemons hand haafde zich en Anton van Schendel kon in het tweede gedeelte van deze etappe niet meeko men, omdat hu in het eerste’«tuk, waarin hU een vijfde plaats bezette, te veel van zjjn krach ten had gevergd. tientallen tusschen lachende menschenmassa’s doorr’üden. Voor Archambaud en Sylver Maes, die op de Turtle waren uitge- loopen, werd het een zegetoent, zich dat moeilUk in het nuchtere kan voorstellen OngelooflUk is dat medeleven vafi de bevolking met den Tour; lederen dag, van heel in de vroegte tot 's middags laat, staan er weer massa's langs de wegen, steeds zijn het anderen, maar eiken keer vinden de zelfde tooneelen van Juichend huldebetoon en enthousiaste aanmoedigingskreten plaats. De renners mopperen en zien het niet meer ze zUn er immuun voor geworden en ook wU, critische journalisten, die een levend en on misbaar bestanddeel van de karavaan zUn ge worden, beschouwen deze tooneelen langzamer hand als iets normaals, als iets wat er bij hoort, en nog niet met een mes kan worden af gesneden. Maar in Saint Raphael.’ het eind punt van de ochtendetappe. de badplaats aan de Cóte d’Azur, voerde het mondaine publiek scènes van enthousiasme op, welke records be- teekenen sedert het vertrek uit Parys Vietto. de leider, woont in déze streek en dus moest vooral hu het ontgelden. In theorie nad- den de politie en de gendarmes de organisatie bij de aankomst keurig geregelc. maar zoodra was .Xe Maillot Jaune” gearriveerd, of de hou ten hekjes bezweken onder den druk van dui zenden lichamen. De kleine, magere Vietto. die doodmoe en badend in, zün zweet, was binnengekomen, tril lend op zjjn dunne beenen, werd bestormd door het publiek. Men drukte hem zjjn nanden, klopte hem op zijn schouders, aaide zjjn gele trui en som migen trachtten hem te omhelzen. Plotseling ten noodkreetde nerveuze jon»en sloeg met de armen om zich heen, zijn gezicht was ver wrongen. Hjj wenschte met rust gelaten te worden, in z'n eentje ergens te zitten aan het strand, ver van de dwaze menschen. die ver schrikt terugdeinsden, toen zjj in plaats van een lachenden favoriet, een brullenden jongen zagen. Stampepd vsfa woede op het asphalt Niet voor niets zei Khrel van Wynendale dat de leiderstrui voor den drager ervan een zware last beteekent1 MONACO, 23 Jéli. Het kan aoms gebeuren, dat rpute van de Ronde van Frankrijk intereaaanter is dan de wedstrijd, welke langs die route wordt gereden. Er gaan etappes voorbij zon der pogingen tot strijd van de renners, die rustig hun kilometers affietsen, waarna aan het slot van zulk een etappe enkele kilometeis inderdaad geweldig hard wordt gereden, omdat er ten slotte toch een winnaar moet zijn. Zoo was het in de twaalfde etappe van Marseille naar Monaco, over een afstand van 278.5 K.M., welke van daag door de renners in de ronde is afgelegd. Jn den strijd om den derden prijs lag Pij nenburg vjjf ronden lang op Schulte voor, om inzinking te krijgen, die hem zijn kostte. Een ronde later had echter het voordeel weer aan zijn kant en met Ii5 meter voorsprong ging hij ten slotte als eerste door de finish. De uitslagen lulden: Finale sprint amateurs:^Se rit: 1. J. Derksen 12 1/5 sec., 2. P. Smits; 2e rit: 1. J. Derksen 12 1/5 sec., 2. Siriits. Om den derden prijs: le rit: 1. Pronk 13 sec., zonder tegenstander, daar Ooms niet was opge komen. Finale sprint professionals: le rit: 1. A. v. Vliet 12 2/5 sec.. 2. J. V. d. Vijver; 2e rit: 1. A. v. Vliet 12 2/5 sec., 2. v. d. Vijver. Om den derden prijs: le rit: 1. J. v. Egmond 13 sec.; 2. J. Fijnerfburg; 2e rit: J. v. Egmond 12 4/5 sec 2. J. Pijnenburg „Awel manneke, wacht maar tot in de bergen, dan zullen we eens zien wat ge presteert.” Aldus Vervaecke, de groote Fe licien, die het vorig jaar tweede werd ach ter den ongenaakbaren Bartali en die voor den aanvang van den Tour de France ’39 als een der favorieten te boek stond. En dat „manneke" was Lambrichts, een een voudige Limburger, bewoner van een vlak land en debutant in den Tour de France. Lambrichts nu stond waarlijk niet met een mond vol tanden. „Da’s goed,” kreeg me neer Vervaecke ten antwoord, „ik klim lie ver 5 dan 3 minuten.” En daar bleef het bij Een ongelijk duel tusschen meester en leer ling stond den volgers van den Tour in de ongenaakbare Pyreneeën te wachten. WEDSTRIJD TEGEN HET HORLOGE TCANNÊS MARSEILLE C060UH-- 12de ETAPPE 23 JULI 278 FM OCONTRÖLE PLAATSEN

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 13