zware weer eens veel te Lambrichts daalt één plaats het klassement „De gele trui is een last” Arie van Vliet was zijn concurrenten De Nederlanders doen het goed in den Tour Sportsnippers Tour de France KLINK VERUIT DE SN! ACHTERVOLGER Derksen kampioen der amateurs, Van Linden titelhouder in de categorie der onafhankelijken in in THANS IS ARCHAMBAUD VIJFDE MAANDAG 24 JULI 1939 Klink schakelt Schulte uit Reaultaten Onze ploeg staat ook weer zesde Slecht» één spannende •printrit N I In de twaalfde etappe een vyfde plaat» voor Ton en een zevende voor Albert v. Schendel Een Arie van Vliet in ongenaakbaren vorm on gen a a kb? hij reeds was tijdens ’de wedstrijden om den Grooten Prijs van Amsterdam heeft Zondagmiddag in het Amsterdamsche stadion met groot overwicht beslag weten te leggen op den nationalen sprint titel vóór den amateurkamproen Jan Derksen en den onafhankelijke Ane v. d. Linden. Het kampioenschap der achtervolgers was voor Klink, die in de finale met groot verschil Groenewegen klopte. Vietto ondervindt hoeveel waar heid er schuilt in deze uitlating van Karei van Weynendaele Ir -W mrI IT DE SPORTWERELD op De uitslag luidt: HM i. pei Arie van Vliet schreef 10 weer, maar Van een specialen verslaggever i i [i >40 V. 19 Situatie der Nederlander» (Van een specialen verslaggever). pL m. SSÏ Draverijen op Mereveld 1. Klink Archambaud 1. A. Klink I sprint professionals: le rit: 1. A. v. d. Vijver; 2e rit: 1. A. d. Vijver. Egmond Eg mond een zesde’en een rang- ■ar. lou net rde r L 14. Derksen kon in den tweeden rit al evenmin roet in van VUet’s kampioensdisch gooien. De amateur-kampioen liet zich in den voorlaatsten bocht door een demarrage van van Vliet vei- rassen en kreeg toen geen kans meer om selfs maar aan diens wieltje te komen toen zicht me ter tijd 1 min. 32 2 sec.: KM tijd 1 mln. 35 sec Pruzendraverij eerste klasse 2080 meter: 1. Snowdown. 2 min. 56 sec.. KM tijd 1 min. 25.4 sec.; 2. Precies. 2 min. 56.8 sec.. KM tijd 1 min. 25 sec. Prijzen draverij, vierde klasse 1650 meter: 1. Bobichon. 3 min. 27 sec. KM tjjd 1 min. 29.1 sec.; 2 BaroUne. 2 min. 28 sec.. K. M ttfd 1 min. 29.7 sec. Tel. 18516 ■on la lt 11 ii«- dp oor O» chi De drie sprintkampioenen kwamen tegen el kaar uit In de finale om den algemeen Neder- landschen sprinttitel. wer i t« de ran locrr erd >en ito. Mng cht. s^n nert ich- *op. op- V€a- irt 25 and. aria. niaL Aug. nut. Pa- aagt izen ken. trek elige »ud, net on, era. Bo- Br 05e ar- IX. met ma nt V in. Ier id. en m H. tn. xt ►u- CA m. 35 allee »ei- n 19 •cht. KX- bur» 9625 Bosland plaatste zich tweede in den stayerwedstrijd achter Bakker, waardoor deze beide renners in de morgen te verrijden finale komen De uitslagen luiden: Finale sprint amateurs: le rit: 1. J, Derksen 12 1/5 sec.. 2. P. Smits; 2e rit: 1. J. Derksen 12 1/5 sec.. 2. Smits. Om den derden prijs: le rit: 1. Pronk 13 sec., zonder tegenstander, daar Ooms niet was opge komen. Finale Vliet 12 2/5 sec.. 2. J. V. Vliet 12 2/5 sec2. Om den derden prijs: le rit: 1. J. 13 sec.; 2. J. Pijnenburg; 2e rit: J. 12 4/5 sec.; 2 J. Pijnentxirg Tijdens athleUekwedstrjjden te Haarlem is de Hagenaar De Bruyn erin geslaagd zijn Neder landsen record discuswerpen van 46.14 te bren gen op 46.58. Tijdens de internationale sportwedstrijden te Garmisch Partenkirchen heeft de Italiaansche athlete, mej. Claudia Testoni. het wereldrecord op de 80 meter horden verbeterd door dezen afstand af te leggen in 11.3 sec.. Precies een week geleden had zij het record met 11.5 sec. op haar naam gebracht. De directeur van hotel Wfimar te Rotterdam, de heer J. O. W. Feitsma. is Zondagochtend te 10.18 uur op de grens van de gemeente Rotter dam gestart voor een zwemtocht naar Hoek van Holland. Te 14.06 kwam hij aldaar in de Berg- haven aan. Deze afstand bedraagt ongeveer 38 Kilometer. 1 van Wynendale drager ervan een In den derden rit paste Derksen beter op. Trouwens, toen had hij in v. d. Linden ook ren veel gemakkelijker tegenstander en kon hif zon tekort aan tactisch inzicht door formidabele «•ettieid vergoeden. Op deze wijze won hij dan een voorsprong Til burger De finale is in een gemakkelüke zege voor Klink geëindigd. Groenewegen was snel weg. maar al gauw waren de bordjes verhangen en lag Klink tientallen meters voor. Het lekke bandje, dat Groenewegen reeds daarvoor voor een nederlaag had behoed, bleef ditmaal uit en met zeer groot verschil werd Klink fraai en verdiend Nederlandsch kampioen De dag werd besloten met den voorwedstrjjd om het Kampioenschap stayers over 100 K.M., die een tamelijk vervelend verloop had. om dat Bakker reeds kort na het begin den kop nam en nadien den voorsprong regelmatig wist te vergrooten. Nummer twee. Bosland. noteer de 4 ronden achterstand, waaruit wel blijkt, dat er van strijd geen sprake was. De finale wordt Dinsdagavond gereden. zooals men 1 Nederland Marseille was voor een goed deel nog in Zon dagsche rust toen de etappe begon. Het ging in uiterst langzaam tempo, een stuk kroop over de fraaie wegen en kronkelde zich omhoog langs de beboechte bergpaden. Gang was er niet in, wel de afmatting van de uren. De zon brandde: 2785 K.M. fietsen, onbeschut, door deze Intense warmte. Men mocht zelfs niet ver langen, dat het harder zou gaan dan met een tempo van 25 KM per uur. Totdat Neuens vlak voor Saint Raphael wegliep. De renners werden wakker, doch alleen Jaminet bereikte den Luxemburger. In deze volgorde ging het over de eindstreep. Na een rust van vijf kwartier in het woelige, warme badplaatsje, waar de belangstelling wer kelijk opdringerig werd, startten de renners Een prachtige achtervolging zagen we in de halve finale van Klink tegen Schulte. De vlie gende Brabander vertrok het snelste er. boekte na één ronde 5, na twee ronden 8 M voorsprong Maar toen zette Klink even door en na drie ronden lagen de renners precies gelijk. Tot en met de zesde ronde bleef het zoo, maar toen legde Klink er nog een schepje op en nam een voorsprong, welken hij ondanks een .jam" tot in de voorlaatste ronde wist te handhaven. Door een uiterste krachtsinspan ning kon Schulte in den laatsten halven kilo meter nog tot drie meter ophalen, maar voorko men kon hij de verrassende zege van den jeug digen Wlërlnger toch niet meer. groepjes verdeeld bij- de finish aankwamen met vrij groot onderling verschil in tijd. - De moeiljjkste. de ongetwijfeld schoonste klim van deze etappe, was de Col d'Eze met de Grande Col Nice. Daar was bet. dat enkele renners zich onderscheidden en als eersten in Monaco voor de groote tribunes, welke perma nent zijn voor de autoraces door de finish gin gen. Het was een schoone tocht, maar een weinig interessante, hoewel uiterst vermoeiende wed strijd. Doch men mag nu eenmaal niet verlan gen. dat de renners lederen dag opnieuw hun volle kracht kunnen geven En al zouden ze dat wel Willen, dan nog zouden zelfs deze reuzen van den weg daartoe niet altijd in staat zijn Trouwens er blijven nog enkele zeer moeilijke etappes over voordat de karavaan in Parijs te rugkeert en het zou ontactisch zijn van de ren ners om rich thans reeds volkomen leeg te rij den. Op Mereveld werden draverijen gehouden, welke de volgende resultaten hadden: Aanmoedigingsdraverij. vierde klasse 1650 M.: 1. Amalia in den tijd van 2 min. 32.2 sec., kilo- Caid. 2 min. 33 sec.. (Van onzen redacteur) De vijfde rit tanschen v. vliet en Derksen was de mooiste van alle en ook de eenige spannende. Derksen, die aan den kop lag, demarreerde in de voorlaatste bocht met groote snelheid. Van Vliet, die ru*m twee lengten achterlag, scheen -geslagen, maar in een formidabele eindspurt wist de wereldkampioen nog met een half wieltje te winnen en daardoor ook thans den natio nalen titel in de wacht te sleepen. vanuit de tweede pcsitie met een haive lengte. In zijn tweede ontmoeting tegen v. d. Linden <4e rit) vertrok v. Vliet in de laatste 200 M. vanaf den kop. Wel stond hij zijn tegenstander toe naast hem te komen, maar verder dan cen halve lengte wist de Amsterdammer *t ondar.KS alles niet te brengen Bet kampioenschap der verschillende catego rieën heeft den favorieten niet al te veel moeite «pgeieverd. Nergens was een derde rit iv-od- mkelijk. hetgeen er op wijst, dat de krachten vrij duidelijk afgeteekend waren. Bjj de amateurs moest Derksen bet opnemen tegen Smits. In den eersten rit vertrok nu vanaf den kop en dwong Smits tot een féue spurt om zfjn wiel te houden. In de laatste bocht gaf ook Derksen alles wat hjj vermocht om in den goeden tjjd van 12 1/5 sec met twee lengten verschil te winnen. In den tweeden rit vertrok "Bmits van i Tactisch liet Derksen rich door den Tegemar trekken om ten tweeden male met groot - schil te winnen en daardoor op den titel der amateurs beslag te leggen. Bjj de onafhankelijken waren de bloemen, zooals verwacht, gemakkelijk voor v. d. Linden. In den eersten rit wachtte hij aan den kop kalm de spurt van Herbershof af en won uien zender moeite met behoorlijk verschil Voor den tweeden rit behoefde v. d. Linden al evenmin zijn beste krachten te geven. Herbershof. die nu van kop vertrok, had absoluut geen macht en was reeds in de laatste bocht gedecideerd geklopt. Even groot was bl) de professionals de over macht van v. Vliet. In zijn eersten rit dwong hij v. d. Vijver naar den kop Hjj beantwoordde diens sprint eerst in de laatste 200 M. ten volle en won met groot gemak In den tweeden rit verliep het al evenzoo; alleen was het verschil by de finishlijn toen wel iets minder, omdat v d. Vjfver zijn laatste kans hardnekkig ver dedigde. MONTE CARLO. 23 Juli. Lr karavaan is te Monte Carlo aangekomen, na een wonder- mooien tocht langs de Mlddellandsche Zee en een hevige klimpartij van Nice naar Monte Carlo over de Turtle. In „Bristol" vonden wij de Nederlandsche renners op hun kamer, uit rustend van de vermoeienissen van den dag. welke meer ontstaan zijn door de hitte een klimaat, dat de Nederlander niet gewend is en de ontzaglijke drukte langs de wegen Want het leek wel of heel de Rivléra zich langs de route had verzameld en kilometers lang moesten de renners schreeuwende, tierende, juichende en Derksen 13 2 5 sec.. 2. v. d. Linden; 4e rit: 1. A. van Vliet 13 2/5 sec., 2. v. d. Linden; 5e rit: 1. A. van Vliet 12 2/5 sec.. 2. Derksen; 6e rit: 1. J. Derksen 12 3/5 sec.; 2. A. v. d. Linden Totaalklassement1. A. van Vliet 4 p., 2. J. Derksen 6 p.. 3. -A. v. d. Linden 8 p. VoorwedstrUd kampioenschap van Nederland stayers 100 K.M.: 1. Bakker, achter Wiersma. 1 uur 22.6 sec.; 2. Bosland (Kaser) op 4 ronden; 3. Buis (Ceurremans) op 7 ronden; 4. Gramser Sterke) op 16 ronden; 5. Reuter (Velthuis) op 36 ronden Opgegeven Domhof, Loskamp en Fransman. Maar nu één ding en dat willen we tn vollen ernst zeggen: de Tour de France is niet het belangrijkste nieuws uit het och tend- of avondblad en de Nederlandsch» ploeg is niet de beste van allen, die eigen lijk de eerste plaatsen tn alle klassementen verdient. Want als de Italianen met hun geduchten kopman Bartali gemist kunnen worden, waarom zou dan niet evengoed de Nederlandsche ploeg tn de Ronde van Frankrijk mogen ontbreken, zonder dat dit aan de aantrekkelijkheid daarvan ook maar eenig nadeel berokkent? En zou soms alles spaak loopen wanneer er eens j/een Tour de France werd verreden? Welnu dan, men tnteresseere zich voor den Tour zoo men wil. men zij er desnoods enthousiast over, maar men verlieze in ’s hemelsnaam de juiste verhoudingen niet uit het oog. En tenslotte: men roepe vooral geen „hei" voor de Nederlandsche ploeg over den dijk, in casu over de finishlijn van het Vélodrome d’Hiver te Parijs is btn- nenge komen. Voorloopig kunnen we in ieder geval ton der eenigen schroom of valsche beschei denheid getuigen: De Nederlanders doen het goed in den Tour. voor den tocht naar Monaco. Ook nu weer gin* het langzaam, maar de strijd begon .op 4e Grande Col Nice, waar Arc ham baud en Sylver Maes als klimmers en als dalers ultblonken. WU registreerden snelheden van 70 k 75 KM. per uur tijdens de afdaling. Zoo konden vele renners niet volgen en bij kleine groepjes re den zij Monaco binnen, ook hier ontvangen door een menigte belangstellenden. In den stryd om den derden prijs lag Pij nenburg vijf ronden lang op Schulte voor, om inzinking te krijgen, die hem zijn kostte. Eén ronde later had den echter het voordeel weer aan zijn kant en met 4 8 5 meter voorsprong ging hij ten slotte als eerste door de finish. Om den strijd spannender te maken hadden^ de organisatoren deze etappe Ui twee stukken verdeeld. Het eerste vai^ 157 KM. van Marseille naar de badplaats Saint Raphael en het tweede van Saint Raphael4 naar Monaco over 121.5 Kilometer. Op deze wijze is men er inderdaad in ge slaagd althans tweemaal een aantal kilometers wat spanning te geven. Vóór Saint Raphael nam de Luxemburger Neuens met den Fransch- man Jaminet aan zijn wiel een geringen voor sprong. welke voldoende bleek voor de eerste en tweede plaats. Hetzelfde geschiedde Monaco van den Col d’Eze af. in het kwam. Archambaud was snel naar boven geklommen gevolgd door Sylver Maes en de lange afdaling naar Monaco toe werd in zulk een verschrik kelijk tempo afgelegd, dat de renners in kleine Ook bij onze landgenooten was er maar één klacht: de warmte. Doch niettegenstaande deze warmte heeft Albert van Schendel thans in de algemeene rangschikking de dertiende plaats bereikt, op een betere is hij nog nooit in een Ronde van Frankrijk geklasseerd geweest. De oudste npn Schendel gaat momenteel uitste kend Hij heeft geen last meer van zijn blessu re. opgeloopen bij een val In de Pyreneeën. Lam brichts heeft zijn vijfde plaats in de algemeene rangschikking moeten afstaan aan Archambaud, die gisteren en vandaag heeft gewonnen. Lam brichts voelde zich ook loom en de warmte hinderde hem. Bij Dominicus ging het ook al niet zoo best terwijl de Korver daarentegen juist weer voortreffelijk reed. Hcllemons hand haafde zich en Anton van Schendel kon in het tweede gedeelte van deze etappe niet meeko- men. omdat hu in het eerste stuk, waarin hjj een vijfde plaats bezette, te veel van zijn krach ten had gevergd. De renners onderweg Pijnenburg en Groenewegen zagen hun rit driemaal wegens een lekken band ontijdig be ëindigd. maar de vierde maal bleek Groenewe gen. die trouwens telkens al voor had gelegen, beduidend sneller. De Amsterdammer nam al spoedig een voorsprong, vergrootte dezen ge leidelijk, om ten slotte met een flinke over winning Zijn verjaardag te vieren. - Finale sprint onafhankelijken: le rit: 1. A. v. d. landen 12 4/5 sec.; 2. Herbershof: 2e rit: 1. A. v. d. Linden 13 2/5 sec.; 2. Herbershof O® den derden pr.: 1. v Rijn 16 2/5 sec. (te Loo niet opg.). Achtervolging: halve finale le rit: 6 36; 2. Schulte 636 2/5; 2e rit: J. Groenewegen 6.44.1. 2. Pijnenburg 656.1 Finale: 1. Klink 636.4. 2. Groenewegen 649 1 Om den derden prijs: 1. J. Pijnenburg 651 2/5 sec.; 2. Schulte 6.52 1/5. Om den nationalen sprinttitel: le rit: 1. A. van Vliet 12 4/5 sec.; 2. A. v. d. Linden; 2e rit: Vliet 12 sec., 2. J. Derksen; 3e rit: 1. J. 1. Neuens. 5 uur 11 mln. 15 sec; 2 Jaminet, zelfden tijd; 3. Archambaud. 5 uur 11 min. 28 sec; 4. Neuvllle. 5 uur 11 min. 54 sec; 5. T. v. Schendel, 5 uur 11 min. 56 sec; 6 Fournier. 5 uur 12 min 16 sec. In deze groep werden ver der ex aequo geklasseerd S. Maes. Vissers. A. v. Schendel. Lambrichts, Vlaemynck en Vietto: op de zeven en dertigste plaats Hellemons 5 uur 12 min. 50 sec; in dezelfde groep De Korver; op de vijf en veertigste plaats Dominicus. 5 uur J3 min. 35 sec. Tweede gedeelte: 1. Archambaud. 3 uur 34 min, 20 sec; 2 S Maes. zelfden tUd; 3 Gallien. 3 uur 35 mln. 50 sec; eveneens Thiétard, Jami net. Vietto, A. v. Schendel, AurelHe. Kint, De Korver en Rltserveldt: 27. Lambrichts, 3 uur 38 mln. 14 sec.; 43. Dominicus. 3 uur 40 ttan. 23 sec; 45. Hellemons. 3 uur 43 min 3 sec; 49 T. v. Schendel. 3 uur 45 min 45 sec. Door ook in den zesden rit v. d. Linden te slaan, bezette Derksen de tweede plaats in dit klassement. In den eersten rit vertrok v. d. Linden voor van Vliet. De Woerdenaar bleef kalm wachxn tot de laatste JOO meter, zette toen even aan en won, hoewel met weinig verschil, toch gc- Bzkkelijk. MONACO. 23 Juli. Het kan soms gebeuren, dat de route van de Ronde van Frankrijk interessanter is dan de wedstrijd, welke langs die route wordt gereden. Er gaan etappes voorbij zon der pogingen tot stryd van de renners, die rustig hun kilometers affietsen, waarna aan het slot van zulk een etappe enkele kilometers inderdaad geweldig hard wordt gereden, omdat er ten slotte toch een winnaar moet zijn. Zoo was het in dq twaalfde etappe van Marseille naar Monaco, over een afstand van 278.5 K.M., welke van daag door de renners in de ronde is afgelegd. Erg bloedig is het duel echter niet ge weest. Terwijl Lambrichts kalmweg zijn gang ging en al hooger en hooger klom op die vervaarlijke bergruggen, moedig en in stijl dien landgenoot en mededinger ver raste, sukkelde op de helling van den eer sten col een Vervaecke. de groote adelaar van de Pyreneeën, steendood. onmachtig om het tempo te volgen van de andere reu zen der bergen, onmachtig ook tegen de verrassende klimkunst van een bewoner der lage landen bij de zee. En Felicien gaf op. „Een lekke band," schreef het eene Belgische blad. Een lekke band, alsof niet anderen, alsof niet onze landgenooten in deze ook hun portie gehad hebben en den strijd desondanks (natuurlijk) voortzetten.' .jZiek” wist een tweede correspondent aan zijn blad te. seinen. Of'bok niet een Domi nicus gesukkeld heeft met een gestel dat totaal van de kook was, of niet zoovele anderen den last van de klimaatswisseling der Pyreneeën hebben ondervonden.' We geven niets om dien lekken band, noch om die ongesteldheid van Felicien. We we ten alleen,-dat hij den strijd staakte in het zicht van de bergen, waar hij zijn geweldige kracht tot ontplooiing zou gaan brengen en waar hij een debutant uitdaagde tot een duel op dat moeilijke wapen: klimkunst. Maar Vervaecke voorvoelde zijn nederlaag en wilde die koste wat kost vermijden. HU kon zijn „zit” niet krijgen en liep boven dien gevaar een moreel pak slaag te krijgen van een onbekenden Nederlander. En Feli cien wilde niet voor knecht spelen op een terrein waar hij tevoren koning kraaide. Geloof me vrij, waarde lezer, dat heeft Vervaecke ertoe doen besluiten dejt strijd ld staken en niet die ziekte, noch die lekke band. tientallen tusschen lachende menschenmassa's doorrijden Voor Archambaud en Sylver Maes. die op de Turbie waren uitge- loopen. werd het een zegetocht, zich dat moeilijk in het nuchlere kan voorstellen. Ongelooflijk is dat medeleven van de bevolking met den Tour; lederen dag. van heel In de vroegte tot ’s middags laat, staan er weer massa's langs de wegen, steeds zijn het anderen, maar eiken keer vinden de zelfde tooneelen van juichend huldebetoon en enthousiaste aanmoedigingskreten plaats. De renners mopperen en zien hel niet meer, ze zijn er Immuun voor geworden en ook wij. critlsehe journalisten, die een levend en on misbaar bestanddeel van de karavaan zijn ge worden. beschouwen deze tooneelen langzamer hand als iets normaals, als iets wat er bu hoort, en nog niet met een mes kan worden af- gesneden. Maar in Saint Raphael, het eind punt van de ochtendetappe. de badplaats aan de Oöte d’Azur, voerde het mondaine publiek scènes van enthousiasme op, welke records be- teekenen sedert het vertrek uit Parijs Vietto, de leider, woont in deze streek en dus moest vooral hü het ontgelden In theorie nad- den de politie en de gendarmes de organisatie bij de aankomst keurig geregeld, maar zoodra was .Xe Maillot Jaune' gearriveerd, ot de hou ten hekjes bezweken onder den druk van dui zenden lichamen. De kleine, magere Vietto, die doodmoe en badend in zijn zweet, was binnengekomen, tril lend op zijn dunne beenen. werd bestormd door het publiek. Men drukte hem zijn nanden, klopte hem op zijn schouders, aaide zijn gele trui en som migen trachtten hem te omhelzen. Plotseling een noodkreet: de nerveuze joneen sloeg met de armen om zich heen, zijn gezicht was ver wrongen. Hij wenschte met rust gelaten te worden, in z’n eentje ergens te zitten aan het strand, ver van de dwaze menschen. die ver schrikt terugdeinsden toen zu in plaats van een lachenden favoriet, een brullenden jongen zagen. Stampend van woede op het asphalt Niet voor niets zet Karei dat de leiderstrui voor den zware last beteekent In tegenstelling met den dag van de ▼oorwedstrüden was het nu prachtig de publieke belangstelling er waren pl.nri. 5000 toeschouwers bleef toch voor deze nationale kam pioenschappen ver beneden peil. De algemeene rangschikking luidt thans: Vietto 82 uur 45 mln 03 sec. 2. 3 Maes 82 46.52. 3. Vlaemynck 82 5 2 02 4 Vissers 8254 18 5. Ar chambaud 82.5450 6. Lambrichls 8237.97. 7. Marcalllou 82.59.11. 8. Disseaux 83.1.14. 9. Thié tard 83 2 49 10 Rltserveldt 83 437. 11. M Cle mens 83.834. 12. v. Overberghe 83.10.02. 13. A. v. Schendel 83.1431. 14 Passat 83 15.15. 15. Fréchaut 83 15 20 25 Dominicus 83.46.51. 32 De Korver 83.53.47. 46. T. V. Schendel 84338. 46 Hellemons 8436.48. Het Landenklassement luidt1België B 248 uur 57 min 53 sec. 2. FrankrUk A 24934 27. 3. België A 24939 24 4 Frankrijk Z O. 249 43 22 5. Frankrijk N. O 249 433 1 6 Nederland 34932.1?. 7. FrankrUk Z. W. 249 58 18 8. Luxem burg '250.58 26 9. Frankrijk W 25118 12. Zwitserland 25230 49. „Awel manneke, wacht maar tot tn de bergen, dan zullen we eens zien wat ge presteert." Aldus Vervaecke, de groote Fe licien. die het vorig jaar tweede werd ach ter den ongenaakbaren Bartali en die voor den aanvang van den Tour de France '39 als een der favorieten te boek stond. En dat „manneke" was Lambrichts, een een voudige Limburger, bewoner van een vlak land en debutant in den Tour de France. Lambrichts nu stond waarlijk niet met èen mond vol tanden. .JJa’s goed." kreeg me neer Vervaecke ten antwoord, „ik klim lie ver 5 dan 3 minuten." En daar bleef het bij Een ongeltjk duel tusschen meester en leer ling stond den volgers txin den Tour in de ongenaakbare Pyreneeën te wachten. Het geval Lambrichts is synoniem voor de verrichtingen van de Nederlanders in dezen Tour. De jongens rijden werkelijk uitstekend en zag men bij den start in Pa rijs maar nauwelijks de acht witte truien met de rood-blauwe banden, reeds na en kele etappen kwam daar verandering tn, omdat die rare .Hollanders" zich in eiken rit als duvels in een doosje gedroegen en, zeer tot ongenoegen van de favorieten, tel kenmale hun berekeningen kwamen ver storen. En nu zijn diezelfde Hollanders toch maar even de gevaarlijke out-siders gewor den, die niet meer „weg" mogen en die op elke vlucht door een leger Belgen en Fran- schen tot de orde teruggeroepen worden; nu zijn diezelfde Hollanders, wier deelna me aan den Tour langen tijd maar zeer du bieus was, plotseling de verrassing van dezen wedstrijd geworden, met dertiende plaats in de algemeene schikking en een zesde plaats in het lan denklassement, slechts enkele minuten achter de geduchte Belgische ..Azen". WEDSTRIJD TEGEN HET HORLOGE 6MSSE. SECTOR 1 MARSEILLE COGOLIN toulon AClOTAT 12de ETAPPE 23 JULI 278 KM OCONTRdLE PLAATSEN Oh 2 MONACO

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 19