W ie zonder zonden is KLEEREN SLANKEN 1 HAftENmet wortei op GEZICHT en LICHAAM, waarbij weder aangroeien uitgesloten. REIS DE TABLETTEN ..AMAIGRITOL” van Dr. Schmidl doen geleidelijk en zonder gevaar of eetregel vermageren - Vele getuigschriften Alle Apotheken en Drogisten r H9C VOOR DE de 0 lotten en r—1 pannen ttlf I X Het Geheim van zeven Schoorsteenen I J ZATERDAG 29 JULI 1939 Ws UIT 5 Zomers eten we slaatjes Menschen uit mijn wijk Waarom J- Wie slank wil blijven *- w- VOOR OP TOSA” Prijtf 1,75 DOOR AGATHA CHRISTIE r I WE KOCHTEN NIEUW GOED IN DEN UIT VERKOOP Vera Borea onhvierp dit man telpakje met blauu) en u)it ge streept jasje op effen grijzen rok V isch-slaatje Groene mayonnaise KENT U Dr. E. HOEKSTRA’S Zalm-sla Selderie-sla Lunch-slaatje A. V A n ge- be- en plotse- te of ook aan- oru en kele kleine stukjes grapevrucht. met lagen hak P. V. H. verwijdert voor altijd i HOOFDSTUK XIV on» ons op een dwaalspoor te kerel, die Mr. Cade," zei wel," ad Lprd Caterham. .Gek. (Wordt vervolgd.) I f Voor d 1 I je was „niets' sa kan telde 930 nde- igre- catie het Drinke koffie en thee liefst zónder en anders met matig suiker. een te en 1» i den S 1« irten i bU ngs- een den den, gen. iden laatst Elisa- kun moet ervan zoeken." ■n der 19. •opa- leene t ter een van zich ver moet ester wer- hou- pro- iften ;iüg- essie alle voor taakt eente ’weg De zomer is een soort feest en daar booten feestelijke kleeren bjj. De planten en boomer., alles In de natuur tooit zich zoo mooi mogelijk en dat Inspireert ons om mee te doen. We zijn wat kwistiger met ruches en kleurige kleinig heden, met corsages en lintversiering. De hier geschetste Is gedacht van bandfluweel of ribs- lint op een crêpe de chine blousetje. Maar zijn we er wel van doordrongen, dat een dergeljjke streep-versiering, die de aandacht trekt, alleen een prettig effect kan hebben op een slank figuurtje? Dat wordt er dan ook zeer door ge flatteerd, omdat door de breedte-werking boven de taille de heupen des te smaller schijnen Zoon blousetje dat eigenlijk, een zeer gekleeden indruk maakt, is zoo uiterst makkelijk zelf te maken; wie met een grondpatroon kan omgaan, knipt een eenvoudig modelletje met ruimte In het schouderstuk. Het lint wordt er met kleine, onzichtbare steekjes opgenaaid. De strikjes vóór krijgen zorgvuldig geknoopte, gelljkgroote lus jes. welke we onzichtbaar vastzetten. Kleur op kleur, bijvoorbeeld donker-pervenche op lichten ondergrond geeft een gedistingeerd effect. Een gedurfde, maar buitengewoon mooie combinatie; die we onlangs op de modeshow der Hollandsche modellen zagen, was een pervencheblauwe blouse op een roestbruin rokje. Maar een derge- Ijjke tegenstrijdigheid van kleuren op één mensch kan ook héél alleen maar door hyper- slanken gedragen worden. rd op over leentc i dat ver- *an eraan dezj •n zaï ouw 2- Deze Amerikaansche vader, die zijn jongste in de warme zomer dagen van de buitenlucht wilde laten profifeeren, maar nóch tuin, nóch balcon tot zijn be schikking had, kwam op hei lumineuze idee, een soort kooi ie laten maken van stevig ijzer draad, waarin het wiegje pre cies past. Met sterke staven zit het ijzeren gevaarte aan den buitenmuur bevestigd. Een voorbeeld ter navolging? men op een vochtige dweil zetten, waardoor het looizuur uit de zolen trekt. Het is beter, nieuw schoeisel niet direct den heelen dag aan te houden, maar de eerste paar keer slechts enkele uren, waardoor de schoenen toch evengoed Jngetoopen” worden, en men zichzelf pijnlijke voeten bespaart Nieuwe wit linnen schoenen, die den eersten keer wat smoezelig geworden zijn, behandelt men niet met het witte preparaat, waardoor ze de kalkwitte kleur krijgen. Met water en zeep laten ze zich uitstekend schoonmaken, en de oorspronkelijke linnen-kleur blijft dan behouden. Corsages, hoedenranden, linten, Japonaoomen. al wat door de weinig solgneuse ultverkoop- behandellng wat gekreukeld, wat smoezelig mag zijn geworden, is boven den stoom te herscheppen. In deze gevallen bereikt kokende stoom méér dan een warme bout. was opinie, dat valsche vlag maken.” „Maar dat is Bedenken we dan, vooral bij alle ondergoed, wat direct met de huid in contact komt, dat het goed reeds door verschillende handen gegaan is. en men er nooit zeker van is, of het geheel vrij is van iedere besmetting, hoe gering ook. Nieuw goed meteen wasschen is echter jam mer, want het „nieuwe” gaat er dan zoo af. We’ kunnen even goed volstaan met stuk voor stuk te strijken met een goed-warmen bout, waar door alle eventueele ziektekiemen vernietigd worden. Ook nieuwe zakdoeken strijkt men. vóór ze te gebruiken. Hetzelfde effect wordt bereikt, wan neer men de kleedingstukken eenige uren in de zon hangt of legt. Alleen krijgt men hierbij het risico van verschieten. Nieuwe zijden kousen laat men, vóór men ze draagt, eenige uren weeken in koud water. Ze sluiten dart beter om het been, rimpelen niet, en zullen minder gauw gaan ladderen. Nieuwe schoenen die de eerste dagen dikwijls een brandenden pijn onder de voeten geven, door het in de zolen nog aanwezige looizuur, kan Bij de werkvrouw in de Raamsteeg moet de blijde gebeurtenis zich vanavond of vannacht afspelen. Het zal haar eerste kindje zijn. Nau welijks ben ik binnen en heb ik een begin ge maakt met mijn toebereidselen, of ze zegt: „O, zuster, wat jammer, dat mijn man er nou niet bij kan zijn. Wat zal hem dat spij ten!” „Hoezoo? Waar is uw man dan?” ,Hy is niet in de stad. Al een paar weken in Twente, in de werkverschaffing.” „Maar mag hij voor een gebeurtenis als deze dan niet overkomen?” De vrouw wachtte even, alvorens te antwoor den en zei toen: ,Ja, dat weet ik eigenlijk niet. Had ik daar nou maar eerder aan gedacht, dan had ik er over kunnen schrijven. Maar, och, hjj zal zelf toch ook allicht op dat idee gekomen zijn en dan zal hij het ook vast wel gevraagd heb ben. Dan mag het zeker filet.” Restjes gekookte koude visch worden klein verdeeld en vermengd met kapertjes, wat fijn gehakte augurk en een snufje zout. Een ge woon slasausje van olie, azijn en peper doet de rest, waarbij een handjevol fjjnverdeelde sla blaadjes voor een prettige kleur zorgt. is gewone mayonnaise, waar een mengsel door heen geroerd is van zeer fijngehakte kruiden als peterselie, wat splnazleblad. thym, dragon, pimpernel 's Avonds laat werd de wereld verrijkt met •en kleinen, spartelenden en gezonden burger van maar even 9 pond. Den volgenden ochtend, by myn eerste be zoek. toonde de jonge moeder my verheugd een brief, die het stempel Oldenzaal droeg. Ik moest en zou hem lezen. Het was de taal van een man, die in teedere bewoordingen zijn vrouw moed inspreekt in de laatste zware da gen voor het groote gebeuren. Wat onhandig geschreven en krom gesteld, maar getuigend van een warme liefde. „Vanmorgen gekomen”, zei de vrouw biy, „maar hy schrijft niets over komen.” „Als u my het adres van uw man wilt geven, lal ik hem schryven, dat hy een gezonden zoon heeft gekregen en dat alles goed is verloopen." Even weifelde de vrouw. „Nee.... uh...dank u, zuster. De juffrouw van hiernaast heeft al beloofd voor my te •chrijven. Daar bleef het by voor dien dag, maar van my had zich intusschen een niet nader te be palen en uiterst vaag gevoel van onzekerheid meester gemaakt, waarvoor ik echter geen en kelen redeiyken grond kon vinden. Weer een dag later kreeg ik een nieuwen brief te lezen van den vader, een brief vol har- teiyke gelukwenschen, lieve woorden en ont roerende betuigingen van spyt, dat hy juist in deze dagen niet bij zyn vrouw kon zyn en zyn eigen kind niet eens kon zien. Ik troostte de eenzame moeder met enkele machtelooze woor den en vroeg wanneer haar man terug zou ko men. „Dat hangt er van af”, zei ze met tranen in de oogen, maar een nadere verklaring van dit vage antwoord bleef zy schuldig. En toen sprak ik de tooverspreuk uit, die een heel bouwsel van leugens en bedrog, samenge houden door ontgoochelingen en teleurgestelde liefde en vertrouwen, deed Ineenstorten, alsof er met één geweldigen ruk de fundamenten on der werden weggeslagen. vader niet aanwezig is. Juffrouw. „Onveranderiyk dezelfde als in elk geval van moord: wat Is' de beweegreden, die er achter zit? Wie profiteert van den dood van prins Michaèl? Die vraag moeten wy beantwoorden vóór we verder kunnen gaan.” „De revoluUonnaire party in Herzo-Slowa- kye,” begon George Lomax. Hoofdrechercheur Battle legde hem met een gebaar dat wel wat in eerbied tekortschoot, het zwygen op. ..De Broederschap van de Roode Hand ie t niet geweest, meneer,” zei hy beslist. ..Maar dat papier dan. 1 Papier met die roode hand cr op!” ..Neergelegd brengen!" George Lomax was door dat antwoord in zyn waardigheid getast. „Hoor eens. Battle, dat kun je onmogelyk be slist weten.” .Ja, Mr Lomax, dat weten we wél beslist. De Broederschap van de Roode Hand is een oude en goede kermis van ons. Van het oogenbiik van de ontscheping van prins Michaèl af zyn ze geen oogenbiik onder onze oogen uit geweest. Dat is, om zoo te zeggen, het elementaire werk van onze afdeeling. Binnen een straal van een kilometer zouden wy ze niet in zyn buurt toegelaten hebben." „Ik ben het volkomen met Mr. Battle eens." zei Isaacstein. schuldige moeten wy ergens anders dere voornamen trouwboekje hebben?" In de oogen tegenover mij stond hevige ont steltenis. „Wat bedoelt u?" vroeg ze dom ling snibbig. „Uw trouwboekje wilde ik graag hebben, u weet wel, het boekje, dat u by het trouwen op het stadhuis hebt gekregen.” x „Waarvoor?” „Omdat de namen van het kind daarin moe ten worden Ingeschreven by de aangifte.” „Kan dat nog niet wat wachten?” „Ik ben verplicht het binnen drie dagen doen. En waarom zoudt u wachten?" Haar weerstand brak als een riet doormid den en haar trots versplinterde als glas op een marmeren plaat. Zy wendde zich naar den muur en begon hartverscheurend te snikken. Stil heb ik je laten uithuilen, arme, getrapte vrouw. Wat kon ik anders doen, toen ik eens klaps de diepte van je ellende peilde en de flarden van je verscheurde ziel zag drüven op een stroom van leed, die, langen tyd door je wil en je zelfrespect ingedamd, nu plotseling losbrak. De eenige van wie je hulp verwachtte, een vriendeiyk en bereidwillig familielid, dat je op je verzoek gefingeerde brieven stuurde, heeft ten spyt van zyn goede bedoelingen je verdriet nog schrynender gemaakt Want die lieve woorden moeten als druppels gloeiend lood in je hart gebrand hebben, waarin Je nog het geliefde beeld van een verrader droeg. Bedrogen, maar dappere moeder, met Je ge schonden eer en je fierheid, die je tot het laat ste toe „trachtte te verdedigen achter den wan kelen wal van een armzalige comedie. Hoeveel dagen vol wroeging en nachten vol angst heb je doorgemaakt alleen met je gewond hart en je knagend verdriet om hem, wiens laf bedrog met je liefde ook je eer roofde. Maar jy was niet laf. want moedig heb je aanvaard. Je misstap was ernstig en er be staat geen verontschuldiging voor. Maar ach, i» „niets” en behoorde tot de grauwe mas- van de godsdienstloozen, waarvan de sta tistiek verbysterend nuchter het stygend tal registreert. Je had dus niet veel middelen van verweer, al vloeide ook voor jou voldoende genade uit de eeuwige liefdebronnen om weer stand te bieden. Maar de stem van het bloed was zoo heet en het glansde alles zoo mooi verleideiyk. Doch wat je ook verweten kan worden, geen halfheid en lafheid, want je nam alles op je en werd geen stille moordenares. Je was min der eerloos dan zy. die hooghartig en meewa rig op je zullen neerzien, met zedepreken in den mond en hun hooggehakte schoenen op je hart: die je wellicht met denzelfden gemani- cuurden vinger zullen nawyzen, dien zy op hieven tegen den Schepper van het leven om Hem de wet voor te schryven; die, zelfs in wet tige liefde gebonden, de gevolgen niet wilden aanvaarden uit gemakzucht en die hun eer redden door een geheime misdaad, waardoor Gods scheppingsdaad belemmerd en erger nog het reeds geschapen leven vermoord werd. Je had meer vertrouwen in de Voorzienigheid, dan zy, die twyfelen, of de Almacht wel in stand zal houden, wat de Eeuwige Liefde schiep, die het beter weten dan de Alwetende en den Eeuwigen Wetgever hun godslasterlijke amen dementen opleggen. Je bent schuldig, maar minder schuldig dan zy. Je bent te beklagen, maar zy zullen het meer zyn op den dag. waar op geen aardsche nacht meer volgt. Want jouw troost is het, dat voor lederen zondaar genade bestaat, maar dat de halven, de lauwen wor den uitgespuwd. op. zoo haastig, meneer. Dat heb ik niet nu toch allemaal in orde, beste kerel,” zei Lord Caterham. „Ik zal Tredweli •eggen, dat hy je koffers moet laten halen." „U js heel vrlendeiyk, Lord Caterjiam. Maar...." „Geen maren! Natuuriyk kom je hier logee- **n. De. Cricketers is gewoonweg onmogelyk.... te wonen en te eten en te slapen bedoel ik.” „U komt hier natuuriyk!” drong Virginia levendig aan Anthony voelde de veranderde houding van de Menschen om hem heen. Dat had hy aan Virginia te danken. Haar positie in dien specialen maatschappe- Ulksn kring was zoo verzekerd en aoo onaan- Ete eiken dag eenige rauwe vruchten. Neemt een grapefruit als ze eigenlyk onover- komelyken zin heeft in chocola. Drinke eenige glazen water per dag, maar nimmer aan de maaltyden. Slaat eens een maaltyd over, als ze heelemaal geen trek heeft. Laat van' de aardbeien met slagroom den room onaangeroerd. „En als tegenprestatie heb ik Mrs. Revel toen verteld, dat ik me, tot myn spyt. genoodzaakt had gezien voor uw vriendeiyke ultnoodlging te bedanken,” legde hy Lord Caterham uit. „Zy bestemd voor een ander en ik was van ik niet het recht had, onder van uw gastvrijheid gebruik te erby was ik aanhoudend bang te veel te zeggen. Je begrypt toch wel waarom, hé. Battle? Die dingen mogen geen publiek geheim worden.” „Neen,” zei Battle, „dat mogen ze niet. Maar ze worden t altyd. Merkwaardig genoeg.” Even leek het. of het breede bleek-gele ge zicht van den man naast den haard vertrok in een glimlach van spot, maar het volgende oogenbiik was het weer even beheerscht en even bestudeerd-zonder-uitdrukklng als eerst. „Om te beginnen, hoe denk je over dat jong- mensch uit De Cricketers?” vroeg Lomax. „Geloof Je nog. dat hy onschuldig is?” Battle haalde even nauw merkbaar zyn schouders op en zei: „Het. verhaal dat hy gedaan heeft, klinkt ge loofwaardig Gedeeltelyk kunnen we 1 toetsen aan de feiten En ik zal natuuriyk naar Afrika telegrafeeren, verzoeken om inlichtingen aan gaande zyn antecedenten." „Dus u beschouwt hem als niet-medepllchUg?" Battle hief zyn breede. gespierde hand kal- meerend „Niet gezegd.” „Wat Is uw opinie over deze misdaad, hoofd rechercheur?" vroeg Isaacstein opeens. Hy had een zware lage stem, een stem met een klank, die eerbied afdwong. Een gedeelte van zyn succes als financier had hy aan die stem te danken. „Ik héb nog geen opinie. Mr. Isaacstein: Ik heb nog niet eens het antwoord gevonden op de eerste vraag die ik mezelf gesteld heb," „Hoe luidt die vraag?" Neme liever bruin brood, roggebrood Zweedsch brood dan wit. BLOEDZUIVERENDE PILLEN Thans ook verkrijgbaar ia doosjes van 55 'ets., inh. ruim 60 pillen. Verder 90 cent en 1.56 By de verpakking van elk doosje bevindt zich een gebruiksaanwijzing. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. os. te Amster dam by Apoth. Sanders. Rokin 8; Drog. De Boer. Overtoom 91.'Te Hilversum by Drog. De Vries. Kerkstraat 98. gelijke straatsteenen of de hobbelige boach- ‘««emaakt met dotjes mayonnaise en nog en- paden, die u zoon afschuweiyke pyn veroor zaken. De moderne molières van zacht leer of peau de suède met de grappige hakken in drie laagjes, verschillend gekleurd, bidden alle ge legenheid om zonder bezwaren uren lang te kunnen wandelen over alle grondsoorten en plaveisels. Voor warme dagen of reizen in zui delijke richting zyn sandalen of opengewerkte schoenen meer aan te raden, natuuriyk ook weer met lagen hak; de elegante modellen waarin de voet echter niet den minsten steun heeft, kunnen beter voor 's avonds dienen. Het geheim van „goed” gekleed te zyn is: doelmatige, eenvoudige en voor de gelegen heid passende kleeren te dragen en bovenal, kleeren, die Je staan Het heeft geen nut ,Jn de mode" te zyn, als de vorm van den hoed niet past by je gezicht en de snit van japon of mantel niet geschikt is voor je figuur. En dat Is een van de voordeelen van het mantelpakje, dat vrijwel elke vrouw er zich goed in voelt, omdat het zoo gemakkeiyk draagt. BREI MET NEVEDA-WOL 1 Aan da N V Ned. Wolspinnerij Heerengracht «S3 A'dam <C. M.H.. U gelieve my op te ge ven. waar Ik Neveda Wel en Gratis Neveda Bretpatraaea In myn woonpl kan verkrijgen Naam Adres: Woonplaats: In hem gewekt had toonde hy niets toen Mrs. Revel en de nieuwbakken gast „De Schoorsteenen' samen weggingen, keek hy hen zwygend na. Mr. Fish volgde daarin «yn voorbeeld. „■n Sympathieke Lord'-Caterham. Prettig voor Mrs. Revel, dat de meneer uit Der Cricketers een goede bekende van haar Is." ze/ de Amerikaan. „Kennen elkaar zeker al »mg. niet?” ‘^lykbaar moet ik het kind by den burgeriyken stand gaan aangeven. Hoe moet het heeten?” „Walter”, antwoordde ze zonder eenige denking. ..Een mooie naam! En verder?”.... Geen an- Goed. mag ik dan uw Een pond versche zalm, twee hardgekookte eieren, drie kleine tomaten, twee mooie, vaste slakropjes, groene mayonnaise. De gekookte zalm wordt in stukjes gedeeld en gedurende een uur gemarineerd. Intusschen wordt het noodlge aan de sla gedaan. Zondigt u wel eens tegen het voorschrift, dat u sla nooit met een mes mag behandelen? De bla deren hooren voorzichtig van den stronk ge trokken te worden, waarna ze in schoon water worden gespoeld en in een doek gedroogd, zon der dat we ze daarby kneuzen. Een platte scho tel wordt met de sla-bladeren belegd, daarop komt de zalm, die rondom gegarneerd wordt met kwarten van de harde eieren en de to maten. Het geheel wordt overgoten met de mayonnaise, waarop weer een kleine gameering van zalmbrokjes wordt gelegd, als etiquetje voor den gast, die zich het eerst mag bedienen van den maagdelyken schotel, dat we hier mei „zalm", als verborgen heeriykheid. te doe’ hebben. WAARBORG: 8CHRIFTELIJKE GARANTIE VRAAGT GRATIS BROCHURE AAN ELIZABETH TURNER’S PRODUCTEN HOORNBRUGLAAN 29 K RIJSWIJK Z.-H. Maar behalve dat onwillekeurige, even snel knippen met zyn oogleden, bleef oe onverstoor baarheid van Battle’s maskergezicht gehand haafd. Van de gevoelens, die de ontmoeting tusschen Virginia Revel en Anthony Cade in hem gewekt had als die ontmoeting gevoe lens En van De rauwe selderieknol wordt In zeer dunne plakjes gesneden. Een remouladesaus maken we als volgt: drie eidooiers worden uitgeroerd met een theelepeltje Franschen mosterd, tot de saus dik wordt. De olie wordt druppelsgewyze byge- voegd tot een dik sausje is ontstaan, dat op smaak wordt afgemaakt met enkele druppels citroensap, peper en zout. Door deze saus wordt de gesneden selderie geroerd, waarna het scho teltje wordt gegarneerd met slablad. augurk, tomaatschyfjes en wat dies meer zy. Een sla tje, dat aan smaak wint, wanneer t zeer kou' op tafel wordt gebracht. Twee kleine grapevruchten. anderhalf koud kalfsvleesch, enkele slabladeren. De gehalveerde grapevrucht wordt ontdaan van alle witte vezeligheid, die aan het vrucht- vleesch. dat we eruit genomen hebben, vast zat, waarna het vruchtvleesch In kleine brok jes gesneden wordt en vermengd met het in stukjes gesneden kalfsvleesch. Een versch ge roerde mayonnaise, die wel wat gepeperd mag zyn en waarin de mosterd niet Is gespaard, harmonieert volgens Amerikaanschen smaak uitstekend met dit zomergerechtje. dat als volgt wordt opgediend. In de halve, leege grape- vrucht-schll wordt een groot slablad gelegd of meerdere kleine en daarop komt het slaatje. POLITIEKE EN FINANCIEELS .AANTEEKENINGEN Omdat alle slaatjes koud gegeten licht verteerbaar zyn, en er sappig en ®PPet'Jte- iyk uitzien en omdat we er resten, die we In warme dagen niet lang mogen bewaren, on- middeliyk In kunnen verwerken. Variatie kun nen we er in brengen, zooveel we aan en combinatievermogen beschikken, en variatie doet eten, wat een belangrijke factor is In den zomer, als we eigenlyk zoo nu en dan met alle liefde een maaltyd zouden overslaan om dat de drukkende atmosfeer ons allen eetlust ontneemt. Nu we midden in het reis-seizoen zitten, is de puzzle, die ons bezighoudt; welke kleeren zyn het meest geschikt voor uiteenloopende «■eersgesteldheden, flatteus en tegelykertyd be schuttend tegen de grillige buien, die moeder natuur er In den zomer ook op na houdt. De broeierige regenmantel is per slot zoon ver velende dracht. Het vlotte pakje op onze afbeel ding van Vera Borea heeft een manteltje van wit en blauw gestreepte stof, terwbl de rok effen llchtgrys is. Hlerby staat een blauwe blouse het leukst, hoewel er natuuriyk ter afwisseling best een witte of gryze by gedragen kan worden. Zoon mantelcostuum Is „altyd goed", ’s Mor gens, als het mooi zonnig weer is. laat u het jasje open hangen, of u neemt het over uw arm. waarby het aanbeveling verdient een sportieve, eenvoudige blouse te dragen. By koe ler weer eventueel een dun wollen truitje of jumpertje. ’s Middags staat hetzelfde geheel toch ook weer chic, als er een meer gekleede blouse maar geen k^nt of gebloemde stof dat zou te druk worden en daardoor het cachet bederven uit het jasje te voorschyn komt. En ‘s avonds zal Iedereen In u de goedgekteede touriste herkennen, die haar kleeren zóó weet te kiezen, dat ze niet een onmogelyk aantal koffers en valiezen mee moet sleepen om voor iedere gelegenheid een passend gewaad by zich te hebben, maar die handig genoeg Is er mét een minimum aan bagage steeds vlot en cor rect uit te zien. Voor ’s avonds zoudt u den sportleven breedgeranden hoed, zooals de foto laat zien, kunnen vervangen door een mutsje of kapje, achter op het hoofd te dragen, even tueel met een volletje, maar vooral alles heel eenvoudig en natuuriyk in een bUpassende kleur. Het spreekt vanzelf, dat ook schoenen, handschoenen en tasch deze eigenschap moeten bezitten. Ook in deze attributen kunt u met een beetje goeden smaak zooveel variaties brengen, als u wilt, waardoor dikwyis een heel ander effect verkregen wordt, zoodat u niet den Indruk krijgt: ik loop ook altyd In dezelfde kleeren. Ook heeft een mantelpak het voordeel, dat door het meenemen van eenige waschbare bloesjes, die werkeiyk byna geen plaats innemen In uw koffer, u steeds weer het behagelyke gevoel zult hebben, frisch en ontdaan van alle stof en vuil, dat nu eenmaal noodzakelyk by Iedere reis schynt te hooren, te voorschyn te komen. Jasje en rok kunnen gemakkeiyk uitgeklopt of afge borsteld worden en daar een soepele wollen stof niet kreukt, blyft het geheel er steeds goed dat ik haar nooit over hem heb hooren spreken O, ja, dat is waar ook. Mr. Battle, Mr Lomax heeft naar u gevraagd. Hy is in de blauwe kamer." „Goed, Lord Caterham. Dan zal ik nu meteen naar hem toe gaan." Battle vond de blauwe kamer dadelyk. Den korten duur van zyn verblijf in aanmerking ge nomen, begon hy al goed op de hoogte te raken van de indeellng van het groote huls. ..Ah!.... ben Je daar, Battle,” begroette Lomax hem. Ouder gewoonte liep hy, met zyn handen op zyn rug, ongedurig heen en weer. Hy was niet alleen. In een van de groote stoelen by den haard zat een man. een zwaargebouwde man met een dik, geelbleek gezicht, doordringende zwarte oogen, een grooten krommen neus en een wilskrachtige kin. Hy was zeer correct gekleed in een jachtcoatuum van Engelsche stof, maar zyn kleeren zaten hem. of hy er zich niet in thuis voelde. „Kom binnen. Battle." ael Lomax geïrriteerd. ..En doe de deur achter je dicht. Mag ik even voorstellen hoofdrechercheur Battle Mr Herman Isaacstein." Battle boog beleefd. Hy had In den laatsten tyd vee! over Herman Isaacstein gehoord. En al zat de groote finan cier daar nu nog zoo kalm en rustig en al liep Mr. Lomax nu nog zoo bedryvtg en quasi- vertoornd heen en weer. Battle wist wel wie van de twee mannen de sterkste persoonlykneid was. .Nu kunnen we vry met elkaar spreken," zei Lomax. „Met Lord Caterham en kolonel Melrose zoo maar onder uw gastvry dak opneemt," zei Anthony. „Te meer, daar Ik één van de verdach ten ben. Maar 't maakt het voor Mr. Battle heel wat gemakkelijker.” „Hoezoo, Mr. Cade?" vroeg de hoofdrecher cheur. „Veel minder moeite om me in de gaten te houden,” zei Anthony leuk-weg. En aan het even snel knippen van de oog leden over de staalgrauwe oogen zag hy. det zyn schot doel had getroffen. tastbaar, dat degeen dien zy protegeerde, zonder critiek in dien kring opgenomen werd. Hy dacht aan de revolver in den hoogsten boom van Burnham Beeches en genoot! „Ik zal Tredweli zeggen dat hy je koffer of je valies of zoo moet laten halen," herhaalde Lord Caterham. .Jammer, dat we onder deze omstandigheden geen drijfjacht kunnen hebben. Maar dat gaat niet. Als ik maar wist, wat ik al die dagen met Isaacstein moest doen!.... Een ongelukkige boel De In het nauw gedreven gastheer zuchtte neerslachtig. „Ziezoo, dat is dan in orde,” zei Virginia „En dan leg Ik meteen beslag op u, Mr. Cade, öm mee naar het meertje te gaan. Daar is het rustig en daar zyn we ver van het gewoel der wereld, enz., enzJa. t is wel erg voor Lord Caterham, dat dit nu juist In z'n huis gebeuren moest! Maar t Is de schuld van George Lomax Die heeft dit week-end georganiseerd.” ,Ja," zuchtte Lord Caterham. „Maar ik had 'm nooit z'n zin moeten geven." Met het air van een sterken man. die door een enkel zwak oogenbiik in moeiiykheden ge raakt Is. keek hy de aanwezigen aan. „O, maar dat gaat vanzelf, kun Je absoluut niets aan doen.” zei Virginia. „Hy houdt je zóó stevig vast, dat je niet weg kunt komen. Ik loop al maanden rond met het Idee patent te nemen op toelaatbare jaslapellen.” „Ik wou. dat Je 't deed,” grinnikte haar gast heer. J3iy, dat Je hier komt. Cade. Ik heb steun noodig." ^k apprecieer het buitengewoon, dat u mij verzorgd uit zien.' Eventueel kunt u ook nog een mantel meenemen van dezelfde stof als de rok of maar dit alleen voor heel slanke, lange figuren een bypassende cape. Het hangt er natuuriyk van af, wat het doel van uw reis is; trekken hooge of koele oorden u aan. dan Is 't zeker goed nog een extra kleedingstuk mee te nemen, want niets Is zoo onaangenaam als het gevoel, eigenlyk te dun gekleed te zyn vooi de heerschende temperatuur. En vergeet u dan vooral niet een paar practlsche. gemakkeiyk zittende wandelschoenen met platte of half- hooge hakken mee te nemen. Ze zyn tegen woordig te kust en te keur In alle modellen en kleuren Je krijgen. Is er iets ergers denkbaar dan op reis pyn aan je voeten?! Dat vergalt alle plezier. Zet u dus de Ijdelheid In zooverre opzy. dat u uw schoenen niet juist een half nummer te klein neemt, waardoor u op den duur meer strompelt dan loopt en zeker niet in staat bent het natuurschoon of de merk waardige oude geveltjes om u heen te bewon deren, maar steeds tobt over de martelend on- bosch- DATIS ,Nu

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 21