Lief en Dirndlcostuum b o o R B leed van het buitenleven Z---T it U Zelf Kokkerellen I de A L S D E D G Voedsel en schoonheid Het Hef Geheim van zeven Schoorsteenen ■■1 I s REESINK II regenachtigen vacantiedag op een V erjaardags-cahe Jeugdig Een echt Amerikaansclie proef DOOR AGATHA CHRISTIE 1 KOOKLES OP GRAMOFOON- PLATEN BUITEN ONTBIJTEN hoort tot de prettige dingen van de zomersche vacantie GROENTENTEELT IN DE SAHARA? - SANITAIR en zomersch: de bonte Dindljurk WE KOCHTEN NIEUW GOED IN DEN UIT VERKOOP Westlandsche schotel '4 ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 I fi ran sou n goede I lang- 15 was zal wel opluchten,” stemde Anthony van poos «Wordt vervolgd) dlt ge- beteekent in Voor de Vrouw rel- en- nd- 6B1TIS e*nni<| lom ge ne- Een Fransche gramofoonplatenfabriek bericht dat de fabriek met Kerstmis de beste zaken heeft gedaan met kooklessen op gramofoonplaten. Er zyn reeds meer dan 250 verschillende pla- bracht. Naar bet schijnt, werden de meeste pla ten verkocht aan mannen, die bij de opsomming der lekkernijen de verleiding niet kondeh weer staan om het zoo ook eens te probeeren. Mogelijk zjjn er dus met Kerstmis Fransche huisgezinnen geweest, waar de aardappels tot moes zijn gekookt, omdat op het kritieke mo ment de gramofoon opnieuw moest worden op gedraald. ten dikwijl muntji Uit a»- ge- VOOR ALLE Iers ch- sné, ezit ud- yan >ere van al- ge en ma de >la- ren ttfn der gen che »nd. tak gen J Bedenken we dan. voorv» by alle ondergoed, dat direct met de huid in contact komt, dat het goed reeds door verschillende handen ge gaan is, en men er nooit zeker van is. of het geheel vrij is van iedere besmetting, hoe ge ring ook. Nieuw goed meteen wasschen Is echter jam mer. want bet .nieuwe” gaat er dan aoo at. We kunnen even goed volstaan met stuk voor stuk te strijken met een goed-warmen Ixxit, waardoor alle eventueele ziektekiemen vernie tigd worden. Ook nieuwe zakdoeken strijkt men, vóór ze te gebruiken. Hetzelfde effect wordt bereikt, wan neer men de kleedingstukken eenige uren in de zon hangt of legt. Alleen krijgt men hierbij het risico van verschieten. Nieuwe zijden kousen laat men, vóór men ze draagt, eenige uren weeken in koud water. Ze sluiten dan beter om het been, rimpelen niet, en zullen minder gauw gaan ladderen. Nieuwe schoenen die de eerste dagen dikwijls een brandende pijn onder de voeten geven, door het in de zolen nog aanwezige looizuur, loopen gezet worden of. en dat maakt s een heel leuk effect, oude zilveren waaraan oogjes bevestigd zijn. Verder hangt het er natuurlijk van af. of een hoofd deksel noodzakeljjk is. Bij feilen zonneschijn kan deze groote ronde hoed nog wel eens goede diensten* bewijzen. Is de lucht bewolkt, dan is een krans bloemen of een eenvoudig lint met een strikje bovenop het hoofd 'by voorkeur voor heel jonge meisjes een aardige afwis seling. Een hoofddoek kan er natuurlijk ook heel goed bij gedragen worden. In kousen en schoenen is veel variatie te brengen, afhanke lijk van het doel, waaraan ze moeten beant woorden. Heel leuk staan altijd witte wollen kniekousen met een'Ingeweven of -gebreid pa troontje en schoenen af sandalen In de kleur van de Japon Men kan gerust zeggen, In de Dirndldracht het schaap met de vijf pooten voor het buitenleven gevonden te hebben. kan men op een vochtige dweil zetten, waardoor het looizuur uit de zolen trekt. Het is beter, nieuw schoeisel niet direct den heelen dag aan te houden, maar de eerste paar keer slechts enkele uren, waardoor de schoenen toch evengoed „Ingeloopen” - worden, eri men' zichzelf pijnlijke voeten bespaart. Nieuwe wit linnen schoenen, die den 'eersten keer wat smoezelig geworden zijn, behandelt men niet met het witte preparaat, waardoor ze de kalkwitte kleur krijgen Met water en zeep laten ze zich uitstekend schoonmaken, en <K oorspronkelijke llnnen-kleur blijft dan behou den. Corsages, hoedenranden, linten, japonzoomen. al wat door de weinig soigneuze ultverkoop- behandellng was gekreukeld, wat smoezelig mag zijn geworden, Is boven den stoom te* herschep pen. In deze gevallen bereikt kokend» stoom méér dkn een warme bout. Drie ons zachte biscuits. Een kwart pond roomboter. Een kwart pond margarine. Anderhalf ons poedersuiker. Twee eetlepels cacaopoeder. Een half ons hagelslag voor garneerlng: De boter zacht roeren met de poedersuiker, daarna de cacao toevoegen. Banketbakkersroom maken van circa een halven liter melk, een stokje vanille, vier lepels bloem en drie lepels suiker. Dit koud laten worden en dan door de chocoladeCréme roeren. Een laag biscuits In "n cakevorm leggen, hierover heen een dikke laag chocoladecrème strijken, daarna weer biscuits zoo voortgaande laag om laag De bovenste laag Is chocolade, waarmee ook de zijkanten be streken worden. Vervolgens wordt het geheel met de chocola- de hagelslag Bestrooid en koud gezet om liefst pas na vier en twintig uur aangesneden en ver orberd te worden. ZUTPHEN - ROTTERDAM (L«uv*hav«n 127) AMSTERDAM d BergaC©’5 M«taalhand«l\ Print Hendrikkade 162 Vroeger kenden wij geen tomaten en vroe ger aten wij geen kaas bij den wannen maal tijd. Maar nu wij met beide hebben leeren om gaan. smullen we van een warmen tomaten schotel. die met kaas Is bereid. Door de hooge voedingswaarde van kaas kunnen we met een dergelyken schotel uitstekend den geheelen maaltijd doen We laten het recept volgen van zoo’n éénpansgerecht" berekend op vier tot zes personen: BREI MET NEVEDA-WOL 1 Asn de N V N-d Wolspinnerij Hcorengrscht 4R3 A dam <C. S JlHl M H gelieve m(j op te ee- ven waar Ik Neveda Wol en Gratia Neveda Hrelpatmnen In mijn woonpl kan verkregen Adrea: WoonplaatsJ De Universltelt van California heeft enkele mijlen van Los Angeles een tuinbouwkundig prdefstation gebouwd, dat waarschijnlijk geheel eenlg Is In haar soort. Volgens de ervaringen, die men daar de laatste vijf jaren heeft opge daan. Is het best mogelijk, dat op een goeden dag de wereldvoedselvoorziening onafhankelijk gemaakt wordt van het weer en den rijkdom van den bodem. De experimenten van de uni versltelt staan onder leiding van professor A. R. Davis, die met Dr. W. F. Gericke samen werkt. Oericke kwam het eerst op de gedachte, dat een plantencultuur met aarde eigenlijk een onvruchtbaar en ondankbaar werk was. omdat de vruchten Immers gedwongen werden aan planten en boomen te groeien, die langzaam de verschillende voedingsstoffen uit den grond op trokken.* Het was toch veel eenvoudiger, de planten weten?” zicht. „Voor t oogenbllk over nlemands slaapkamer Over uw Fransche gouvernante. Hoe tent u aan haar gekomen?” „De man is lichtelijk van de kook.” stelde Bundle vast. „Nu dan. we hebben haar gekre gen door een soort van beurs en ik betaal haar honderd pond 's jaars en haar voornaam is Genevlève. Nog Iets meer weten?" „Die Beurs komt er niet op aan zei Anthony .Maar hoe waren haar getuigschriften?" „Schitterend gewoonweg. Ze was tien laar bU de gravin van Hoe-heet-dat-alweer ge weest. „Hoe-heet-dat-alweer val....»" „De gravin van Breteull. OhAteau de Breteull. Dinard „Heeft u die gravin zelf gesproken? Of is alles per tn-ief afgehandeld?” „Per brief.” „Hm!” zei Anthony. „U maakt me nieuwsgierig.* zei Bundle. „U maakt me nieuwsgierig. Is het liefde of te t misdaad?” „Waarschijnlijk doen en daarom heeft ze mij gevraagd, bemin nelijk tegen u te zijn. Dus ben ik beminnelijk, met kracht en vuisten als t moet.” ..Daar is geen kracht van vuisten voor noo- dig,” verzekerde Anthony haar. Maar als ‘t u niet schelen kan, heb ik liever dat u niet hier, maar in een bootje op het meer beminnelijk tegen me bent.” „Geen slecht idee." zei Bundle nadenkend. Ze gingen het jiad naar het meertje op. „Ik moet u nog iets vragen zei Anthony, toen ze in de kano zaten en hjj pagaaiend het bootje naar het midden van het meer stuurde. ..vóór we een ander, werkelijk Interessant onder werp ter sprake brengen. Plicht gaat vóór ge noegen, nietwaar?” „Over wiens slaapkamer moet u nu weer wat vroeg Bundle met een martelaarsge- Eversleigh zat aan één stuk door Virginia aan te staren. George, diep onder den indruk gezien de omstandigheden van de belang rijkheid van zijn positie, deed gewichtig en sprak gewichtig, het laatste uitsluitend tegen den baron van Isaacstein. Honkie en Snoekte waren „uit den band” door de ongesteldheid van tAn gouvernante en door het interessante van een moord in huls en moesten voortdurend onder den duim gehouden worden. En Mr. Hiram Fish kauwde maar, kauwde langzaam en zwaarwichtig en zei ongeveer geen woord Hoofdrechercheur Battle was gelukkig voor item! een uur geleden verdwenen en niemand wist, waar hU gebleven was. „Goddank, da's afgeloopen.” fluisterde Bundle bU het opstaan Anthony toe. „En vanmiddag zijn we vrij. George gaat met het buitenlandsche Misschien zult u zeggen: dat is niets voor ml) zoo'n Dlrndljurk. Het is mogelijk, dat het u als een verkleedpartij voorkomt, wanneer u een dergelijk pakje zoudt aantrekken. Maar het feit, dat deze dracht hoe langer hoe meer veld wint, is toch wel een bewijs, dat ze eenige prac- •tische eigenschappen moet bezitten, die voor net bultAileven van veel waarde zijn. Het is natuurlijk niet noodlg, zelfs niet op heel war me dagen, dit oorspronkelijk uit Opstenryk af komstig boerencostuum aan te trekken om er mee in het hartje van Amsterdam of Den Haag te gaan wandelen. Alles op zijn plaats, dus ook dit. En voor bui ten is het heusch heel practisch. Het wordt dan ook hoe langer hoe meer de geliefkoosde klee dt) voor kampeersters, voor de bewoonsters van zomerhuisjes aan de plassen, de Friesche me ren; in het Gooi of op de hei. Voor alle zotner- geneuchten is deze waschbare, weinig besmet telijke jurk bruikbaar. Van den smaak van de draagster hangt af, in welke kleur en van welk soort goed de overgooier gemaakt wordt. Het beste is gebleken, hiervoor een eenVbydlge ka toenen stof te nemen in gedekte tinten, liefst met een klein werkje er in. omdat effen altijd besmettelijker is. En hoewel het doel van elke japon in de eerste plaats aantrekkelijkheid moet zijn, is het toch van veel belang, er spe ciaal bij deze kleeding op te letten, dat het practische met het aesthetlsche vereenigd wordt, zoodat door het kiezen van het juiste materiaal niet alleen een fleurig geheel ont staat. maar tevens een jurk, die tegen alles kan. zon, regen, op den grond zitten (en daar na niét vol kreukels opstaan), en eens een beetje morsen of spatten, zonder er direct on toonbaar uit te zien; die bovendien niet belem mert bij hard loopen of. als het noodlg is, op een hek klimmen, over een sloot springen of in een roeiboot stappen. Heerlijk is dat. als je een pakje aan hebt. waarin je nu werkelijk doen kunt, wat je wilt, 1 zonder aan de kreukels hier en de vlekjes daar 1 te hoeven denken, zonder krampachtig in de schaduw te moeten zitten, omdat het in de zon verschiet en zonder als een haas te moeten 1 vluchten bij de eerste regendruppels om niet 1 risico te loopen, dat je plotseling krimpt. Het is werkeiyk wonderlijk, hoeveel voordeelen de- 1 ze combinatie biedt. Dte Oostenrijksche boerinnetjes wisten het wel. Heusch. het staat hcelemaal niet gek en het is toch zeker veel beter een blouse te dragen, die niet bij iedere beweging uit je rok springt bij kampeeren is bukken bijv, on vermijdelijk maar die door den overgooier keurig bedekt wordt en altijd netjes op haar plaats blijft. En wie zou de voorkeur geven aan een knellenden tailleband. wanneer het zonder kan en bij welke beweging dan ook de rok nooit te nauw is of afzakt. Door het schortje krijgt men toch min of meer den indruk van „rok en blouse” en de schortbanden behoevgn niet onnoodlg stijf gestrikt te worden. Ol Het blousje kan van luchtig materiaal zijn en het practische is, dat hierin veel variatie bestaat, al naar gelang de temperatuur, dus bj) koel weer wat dikker, eventueel van hetzelfde goed als het schortje, bjj erge hitte b.v. van organdie of glasbatist of andere luchtige weef sels. De pofmouwen zijn heel flatteus en staan bijna iedereen. Op het japonlijfje kunnen hou- een voedseloploaslng ter beschikking te stellen en dan friach en vroolljk laten groeien. Na een bescheiden begin is men tegenwoordig al zoo ver. dat zelfs groote frultboomen in voedaelop- losslngen groeien. Men heeft enorme lage va ten gemaakt, die beneden een kuip met een voedseloploaslng hebben en daarboven een net van ijzerdraad of een tweede laag met vloeistof, en daarop drijft op een kurkplaat de eigenlijke boom, die met zijn wortels natuurlijk door de verschillende lagen heendringt en de wortel- uiteinden in de voedseloplossing dompelt. Met zulke drijvende boomen moet men on verwachte successen hebben behaald. Het is naar men beweert voortgekomen, dat men van zoo'n geprepareerd ..veld”, ter grootte van een hectare, een tomatenoogst van 350 ton verkreeg Dat is natuurlijk een enorme op brengst. En nu is het volgens de Amerikanen maar een kwestie van tijd meer, dan wdtdt de hcelë wereld op deze wijze van voedsel voor zien. Het gaat er maar om, de installaties zoo goedkoop mogelijk te maken. En dan kan men op het zand van de Sahara evengoed zijn groen ten kweeken als ergens in een kamer van een of anderen wolkenkrabber in New York. Men heeft niets dan wat kiemende planten noodtg, een net van Ijzerdraad, vanwaaruit de planten hun wottels neerlaten, en wat frlssche lucht en zonneschijn, welke laatste ook' kunstmatig kan worden geleverd Maarvoor het zoover is. kan er nog wel eens 'n kink In den kabel komen I Ziefoo, ons eerste ontbijt bulten! Eindelijk een ■innig, warm weekend en 'n zomerverblijf en jogé's, die van „landelijk” houden. Het kost wei nig moeite als het zulk weer is, vroeg uit de weren te komen en energiek alles In t werk «e stellen, om den eersten maaltijd van den dag weds in de buitenlucht te genieten. Het brood pnpalrt er lekkerder, de boter is er roomiger, de thee geuriger, enfin, u kent dat, alles Is er Ijeter gezonder en zonniger dan binnen op zoo’n dag. Het hindert niet, dat af en toe een vlieg U, pet melkkannetje een bad neemt of een nieuwsgierige by onverwachts vastkleeft op uw Boterham met Jam, misschien in de veronder stelling dat het een nieuw soort bloem is, dat Bw stoelpooten wegzakken in 1 gras, zoodat plotseling uw kin op den tafelrand rust en de Jonnepajong door het eenige rukwlndje van dien aomerdag overstag gaat. Dat zonder reden on welriekende geuren van het pasbemeste land ran den buur-boer welwillend over u heen strjj- gen, t komt er allemaal nleta op aan, tóch Is de kaas pittiger, het ei verscher en de radijs gnappender dan bij hen, die dit alles missen door nu nog lui in bed te liggen en straks In een benauwde huiskamer ontbijten. Natuurlijk moet U tr eenige moeite voor doen pet bulten gezellig te maken. Onze foto laat zien, boe dit te verwezenlijken is. Een blauw met writ -eruit zeiltje vormt een uitstekende bedekking voor het oude tuintafeltje, dat daardoor onmld- dellljk tot een modernen ontbjjtdisch wordt ge promoveerd. Daarop komt het blauw en witte eervles goed uit en de theemuts is eveneens be- pjeed met een wit en blauw chintz, dat zich niets aantrekt van het felste zonlicht, omdat bet weet, dat het boven verschieten verheven is. Gezellige bloemen verhoogen natuurlijk altijd het feestelijk aspect en leuke papieren servetjes zijn nuttig in dit geval, omdat ze na afloop van den maaltijd met schillen en theeblaren In den asch- bak kunnen verdwijnen en niet omslachtig In de wasch moeten of, voorzien van de noodige herkennlngsteekens, den volgenden dag smoeze lig en vlekkerig het aanschijn van de tafel be derven, omdat ze door hun kreukelige vorme loosheid den frisschen indruk totaal te niet doen. Het servies mag natuurlijk best van een andere kleur zijn, rood of geel, wit of crème (geen groen, omdat dit altijd bjj de natuur vloekt), of u neemt het tafelzeiltje In 'n andere tint en kunt dan zelf combinaties creëeren, die uw oog aangenaam aandoen. Aardige glazen schaaltjes kunnen ter aanvulling dienen en eierlepeltjes In verschillende kleuren staan oof altijd vroolljk. Het is wel eens leuk, als je zoo landelijk leeft, iets te weten van de leefwijze van de bevolking om je heen, zoo totaal verschillend van die van menschen, die voor een’ paar weken hun vacan tie temidden van hardwerkende boeren gaan doorbrengen, om daar een welverdiende rust te roeken en weldoende stilte na het roezemoezige stadslawaai. Bij de Friesche boeren gaat het zóó. In den hooitijd hebben ze om drie uur 's mor gens hun paarden al voor den wagen gespannen en na een kop koffie, die vanaf den vorigen avond klaar staat, gedronken te hebben, ver trekken ze naar het land, om hun eerste voer hooi voor dien dag binnen te halen. Nadat ze daarna de koelen gemolken hebben, komt het ontbjjt, hoofdzakelljk bestaande uit lekker Friesch roggebrood met een dikke plak droog spek, rjjkelljk oversproeid met thee. (In verge lijking met het luchtige ontbijt van stedelingen is dit wel eenigszins zwaar te noemen). Tot tien uur wordt de arbeid dan hervat, waarna de boerin de koffie buiten brengt. Het eetgerei te niet zoo modern als het hierboven beschrevene, maar eenvoudig en doelmatig is het zeker. In een koperen ketel jvordt de koffie al dadelijk met melk en suiker gemengd en ze wordt ge dronken uit emaille bekertjes met oortjes of uit kopjes, waarvan de schoteltjes gesneuveld zjjn. Dit losse gerei wordt in een doek geknoopt en met de onafscheidelijk erbij beboerende koek op het land gebracht, soms wel een kilometer ver. Een kwartiertje van rustig geslurp is een welkome onderbreking van zwanen arbeid der Anderhalf k twee kg. aardappelen. Een half pond uien. Anderhalf pond tomaten. Een ons boter. Twee ons belegen kaas. Een afgestreken eetlepel zout. Een kopje water. Snipper de uien fijn en laat ze tien minu ten zachtjes smoren met de boter, in een ge sloten pan. Doe er dan een kopje water, de geschilde en doorgesneden aardappelen en het zout bij. Laat alles een kwartier koken. Snijd de tomaten in vieren, leg ze op de halfgare aardappelen en laat ze nog tien minuten mee- koken. Strooi tenslotte de geraspte kaas over de tomaten. Roer voor het opdienen alles door elkaar (niét stampen) en geef het gerecht warm. ••O!" Anthony's gezicht werd wel een paar tentimeter langer. „En mademoiselle heeft migraine,” voegde hij •r luid-op. op ontevreden toon aan toe. »Wat heeft dat er mee te maken?” „Waarschijnlijk niets, maar ik had haar wil- *•1 spreken. U moet weten dat ik ontdekt heb. dat die tweede kamer van den hoek de kamer Waar ik 1 licht vannacht heb zien opgaan, u Weet wel de kamer van mademoiselle is.” „Merkwaardig!" >J«. We hebben alle kans dat ’t op niets Uitdraait. Maar toch zal ik moeite doen, Wtedemoiselle vandaag nog te spreken te krijgen.” De lunch was een beproeving. Zelfs Bundle, hiet haar goedgehumeurde onpartijdigheid, was In staat de leden van het zonderling gezel- •chap wat nader tot elkaar te brengen De “kron en Andrassyj waren de correctheid in eigen persoon maar keken, of ze bij een maal tijd in een grafkelder aanzaten. Lord Caterham daag onverschillig en keek gedeprimeerd. BUI stoere werkers, waarna ze tot het middaguur vol yver doorgaan. De klok van twaalf te niet koud of moele beenen strekken zich onder een welvoorzlenen dlsch. Boonen met uitgebakken spek, gevolgd door kamemelksche pap, zullen de hongerige magen vullen. Veel tyd te er echter voor dezen vreedzamen maaltijd niet, want na twintig minuten wordt het werk gewooniyk her vat tot drie uur, waarna thee met vele boter hammen, belegd, met kaas en roggebrood ver orberd wordt- Nu te de melktijd aangebroken. Daarna worden kalveren en varkens gevoerd en als er niet ‘hóg een voer hooi naar binnen ge haald behoeft te worden, te de dagtaak voor vandaag afgeloopen en wordt om ’n uur of acht de laatste maaltijd genuttigd. Deze bestaat uit „postro d l. tarwemeel gekookt met karnemelk, tot een stijve massa ontstaat, die gegeten wordt met spekvet en stroop. Als toespys volgt dan nog een bord kamemelksche pap. Dit te het waardig besluit van een dag vol vlytlgen en zwaren arbeid, waarna de welverdiende nacht rust volgt, die om half negen of negen uur begint. Dit dagmenu zou voor onze magen wel wat overladen zyn en ons ondanks het buitenleven niet goed bekomen; maar ieder het zyne. En ten' eUc met twee recePten’ ln handel ge- zoo prettig als wij het vinden onze maaltyden ----- - - - •- in de open lucht te consumeeren, zoo rustig te het voor den boer zyn voortdurend buiten-zljn te onderbreken met eten binnenshuis. Het eenige bezwaar te de ontzettende vliegenplaag. De om liggende stallen en de rieten daken der boer derijen, de mestputten niet te vergeten, zyn ideale broednesten voor deze lastige insecten. De boeren houden dan ook alles zooveel mo- geiyk dicht, maar dat helpt weinig en zoodra de eene hand naar een stuk koek grypt, moet noodzakelyk de andere den zwarten zwerm ver jagen, die er zich onmlddeliyk op nestelt. Trouwens al is 't dan niet In die mate daar moet u met 't buitenleven altyd wel op rekenen, dat behalve uw hartelyk uitgenoodigde vrienden, ook deze ongenoode gasten uw maal- tyd wenschen te deelen en wanneer u dat niet goed vindt of pogingen ln t werk stelt hen te verdrijven, zult u ondervinden dat ze brutaal ge noeg zyn ln nog grooter getale zoemend aan vallen te plegen op uw jampot of botervlootje en kunstig balanceerend het randje van uw theekop bewandelen. Aan het ontbreken uwer invitatie storen ze zich heelemaal niet en dit te o a. een van de genoegens van het buiten zyn, die op den koop toe genomen moeten worden. Het is dienstig niet bang voor Insecten of al te vies uitgevallen te zyn, wanneer de zomer- plannen zich uitstrekken tot een landeiyk ver- biyf, want anders hebt u geen leven. contingent naar de Abbey om staatsaangelegen- heden te bespreken." „Dat toe. „Die Amerikaan kan me niet zóóveel schelen," ging Bundle voort. „Vader en hy zyn urenlang roet met hun eerste uitgaven Zet ze maar in een afgelegen hoekje O. Mr Fish.” dit tegen het onderwerp van hun gesprek, die dat oogen- blik uitgekozen had om naar haar toe te komen ..ik ben Juist bezig, een rustlgen maar pret- tigen middag voor u te verzinnen." De Amerikaan boog. „U te wel vriendeiyk. Lady Eileen.” „Mr Fish heeft anders al een rustlgen chtend gehad.” zei Anthony leuk-weg. Mr. Fish keek hem scherp aan. Geraspte rauwe wortelen piet citroensap is niet alleen zeer gezond, maar het verhoogt de blankheid van de teint. Een glas water, gedronken op de nuchtere maag werkt als een Inwendige reiniging. Een koningin van Egypte at groote hoeveel heden rabarber per dag. omdat dit haar schoon heid ten goede kwam. Groene sla bevat A B en C vitaminen. In oude tyden toen men van vitaminen nog niets wist, werden echter aan de kruidendranken te gen slapeloosheid steeds fynverdeelde sla blaadjes toegevoegd. Oranje wortelen vormden een yan de Ingre diënten van den Griekschen liefdesdrank. Wor telen zyn ryk aan B-vltaminen, die een goe den Invloed hebben op het zenuwgestel. Waar- schyniyk houdt een en ander wel met elkaar verband. By de Oostersche volken geldt de rauwe ul als het beste voorbehoedmiddel tegen ziekten Gekookte en gebakken uien echter zyn vry on verteerbaar. By het doen van die vraag keek hy Anthony scherp aan. „Iedereen moet morgen by het onderzoek na de lykschouwing aanwezig zyn.” legde Anthony hem uit. „O. te 't 'm dat! Zit er heusch niks anders achter? Byvoorbeeld, dat de gasten van Lord Caterham verdacht worden?” „Maar Mr. Fish!” „Nee, niks. Ik begon me alleen wat onge rust te maken. Maar, natuuriyk. 't te niet door iemand in huis gedaan. Dader van bulten ge komen, niet? Een van de deuren was open niet?" „Ja.” zei Anthony, met z'n oogen recht voor zich uit. Mr. Fish zuchtte Na een paar oogenbllkken zwygen begon hy, op een toon alsof hy zichzelf diep beklagenswaardig vond: „Jongmensch, weet Je. hoe ze X water uit een myfl krygen?” „Nee. Hoe dan?” „Door te pompen en steeds maar te pompen maar X te monnikenwerk, hoor! Aha. daar heb ben we onzen Jovialen gastheer. Dien moet ik juist hebben.” Mr. Fish wandelde weg Geen tien tellen later voegde Bundle zich weer by Anthony ,,'n Eigenaardige snyboon. hè?" zei ze. ,.U hoeft niet daar Virginia rond te speuren.* ■el ze opeens scherp. „Dat deed Ik niet." .Ja. dat deed u wel Maar.tn elk geval te ze nu niet disponibel. Ze heeft wat anders te „U heeft me zeker gezien! Ja, dat was een uitgezocht plaatsje. Er zyn van die momenten. Mr. Cade, waarop ver van het gewoel der wereld het eenige motto voor een man te." Bundle knikte hen beiden toe en liep door Mr. Pish en Anthony wandelden samen zaam op. i „Ik vind, dat ze gruwelyk veel drukte maken van die geschiedenis van gisteravond," begon de Amerikaan. ■Ja, wel wat.” zei Anthony. „En die ouwe heer met z’n kale hoofd. zeker familie van den overledene, niet?" „Iets dergeiyks, geloof Ik.” „Die Balkanstaten weten wat,” ging Mr Fish voort. „Vanmorgen liep hier 't gerucht, dat de overledene in leven een Kcninkiyke Hoogheid was. Weet u ook. of daar lets van aan te?” „Hy stond hier als graaf Stanislaus bekend.” gaf Anthony ontwykend ten antwoord Mr. Hiram kneep z'n oogen half dicht en zei als eenlg commentaar op dat antwoord: .Sjonge, sjongel” Een poos lang bewaarde hy een diep stil- zwygen. „Die politle-meneer van Jullie.” begon hy dan weer, ..Battle heet-le. geloof ikIs dat nogal wat?" „Volgens Scotland Yard wel," zei Anthony droogjes. „Hy lykt me nou niet van de plentersten." ging Mr. Fish voort. ..Geen gang ln, niets geen vang in. Die verordening byvoorbeeld dat niemand het huis uit mag.... wat heeft dat nou ln?” niets dan spoken-zien van myn kant. Laten we'er maar niet verder over doorgaan." „Laten we er maar niet verder over door gaan. zegt hy nonchalant, nu hy alles weet wat hy had willen weten. Met uw hand op uw hart, wie verdenkt u. Mr Cade? Virginia, ate de minst waarschyniyke.of Bill." „Of u!” ,,’n Engelsche aristocrate wordt lid van de Broederschap van de Roode Hand, "t Zou met onaardig zyn....” Anthony begon te lachen. Hy mocht Bundle wel, ook al had hy een heilzame vrees voor den alzienden blik van haar Intelligente grijze oogen. zult wel trotsch op dit alles zyn." zei hy opeens, met een gebaar naar het groote huis in zyn lyst van keurig onderhouden terrassen. Bundle kneep haar oogen half dicht en hield haar hoofd schuin. Naar mooi, aardig nachtgoed gaat het hel- meiyk verlangen van elke vrouw uit. Maar de luxe, die men langzamerhand op dit gebied tentoongesteld ziet kan lang niet iedereen zich permit teeren. De vrouw, wier wensch in deze het echter wint van haar krap kleedgeld, laat een van de vele verleideiyke zyden dessousstoffen door haar vingers glyden, laat door de verkoopster eenige meters afknippen en zet zich vervolgens met naald en draad tewerk om het begeerde tot het hare te maken. Nu is er één schaduw kant aan mooi nachtgoed en dat is. dat men zich by zooiets teers en snoezigs, zoolets ragfyns en delicaats elgeniyk meteen een kamenierster zou moeten aanschaffen, om het kleedlngstuk in zyn ongerepten staat te houden. Alleen al het stryken van een luxe-nachtgewaad neemt een tydsduur ln beslag, die de doorsnee vrouw daar onmogelyk voor beschikbaar kan stellen. En daarom te de hierby geschetste nachtpon zoo geknipt voor de vrouw, die het altyd druk heeft en tóch iets aardigs wenscht te hebben, omdat het strijken van dit schynbaar ingewik keld nachtgewaad hoegenaamd geen moeite op levert. Het aardige gefronste lyfje is nameiyk ver kregen door aan weerskanten een lint door te rijgen, hetwelk er vóór het wasschen wordt uitgehaald. Aan stof Is tweemaal de hoogte noodlg plus het extra materiaal, dat het ln- haalsel vraagt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 13