ma door opgelost E As-conferentie te Salzburg H I werd Zondag beëindigd KATHOLIEKEN VOLTOOIT UW EIGEN UNIVERSITEIT! Gruwelijk moord de justitie r een Trein ramt rijtuig LIJK IN DEN KOFFER GEÏDENTIFICEERD 0 VEREENSTEMMING VOOR 100 PROCENT” MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 Op weg naar Deventer Naar een Telegrafiach arreatatiebevel ter Onderzoek naar tweeden koffer „In vreedzame afeet” -ien apoor? naar De gelicht Dader in Semarang gearresteerd Mgr. Orsenigo bezoekt Z. H. den Pauy Paard gedood en wagen vernield Hofmeeater vermoordde zyn vrouw en veratopte het lijk op de Veluwe Van de vyf inzittenden werden twee damea ernatig gewond De internationale apanning aprake gekomen? Alle aporen leidden Amaterdam Het reaultaat der conferentie Koffertje met kleeren waa in een bagagedepot af gegeven „front tegen de omsingeling”? Een nuntiua voor Litauen Squalus” Internationale kweatiea kunnen moeten tot oploaaing worden gebracht Waschnummer „273” had gespaard. zelf be ver- en te die noodig zijn om hem naar Nederland over te laten brengen. Tal van autoriteiten waren op het vliegveld ter begroeting aanwezig. Te Brussel is de vijf en twintigste verjaardag van den slag btf Haelen met groote militaire ■parades herdacht Omtrent de verdwijning der vroüw om streeks den 22sten Juni vernamen wij nog, dat de familie er destijds reeds haar verwon dering over heeft uitgesproken, dat zij er vandoor was gegaan. De vrouw stdnd zeer gged aangeschreven. Een halfbroer van de vermoorde is nog naar het bureau Pieter Aertszstraat gegaan om te vragen of de po litie aan haar opsporing kon medewerken. Buitenlandsche en Duitsche kringen te Salz burg. die de besprekingen aldaar met aandacht volgen, bevestigen dat Csaky. wiens aanwezig heid te Salzburg was opgemerkt, de stad vóór de aankomst van Ciano had verlaten en sinds dien niet is teruggekeerd. Na de ontdekking van het lijk, dat in verre- gaanden staat van ontbinding verkeerde, is dit opgezonden naar Utrecht, waar de sectie is ver richt. (troffen, het onderzoek heeft mr. Zondagochtend is te Mlerlo-Hout op den onbewaakten overweg bjj wachtpost 37 een rijtuig door een personentrein uit Helmond gegrepen. Zooals men zich kan Indenken, heeft het be richt van het gebeurde alom groote ontsteltenis teweeggebracht. In de nabijheid van de vroegere woning van het echtpaar, welke nog niet ver huurd is, groepte men regelmatig samen om het gebeurde te bespreken. Nog steeds gingen Zater dagmiddag autoriteiten in en uit. De groote kof fer, die bij Terschuur was gevonden, is in de woning binnengebracht en verschillende getui gen werden ter plaatse verhoord. Alles wordt in het werk gesteld om het gebeurde te recon- strueeren. De sigarenwinkelier heeft medegedeeld, dat de gevonden koffer geheel gelijk is aan den hut koffer, welken hij heeft helpen dragen. ge- ver- zijn jn- PORTSMOUTH (New Hampshire), 12 Aug. (Reuter). Reddingsploegen der marine zijn er vandaag in geslaagd voor- en achtersteven van de gezonken duikboot ..Squalus" ongeveer 60 voet van den zeebodem te lichten, en treffen thans toebereidselen om het vaartuig naar ondiep wa ter te sleepen. Dit is echter niet mogelijk. tenzij het verzoek van den echtgenoot uitgaat, doch deze verklaar de nadrukkelijk, dat hij de vrouw met een an deren man had gezien en dat zij niets meer van hem wilde weten. De verdachte K. is vroeger reeds eenmaal ver oordeeld wegens een vermogensdelict van slechts geringen omvang. oe meer men gelijk wil hebben, hoe minder men het krijgt Op de andere teruggevonden meubels is geen spoor aangetroffen. De politie verzegelde de De Amsterdamsche recherche heeft Za terdag met groote kracht en met succes het onderzoek voortgezet in de geruchtmakenae moordzaak in verband waarmede hofmees ter K. in Indië is gearresteerd en verschil lende nieuwe en bezwarende aanwijzingen tegen den verdachte in handen gekregen. Het is zeer waarschijnlijk, dat de man zijn vrouw met een mes heeft doodgestoken en haar daarna afschuwelijk verminkt heeft om het lijk onherkenbaar te maken. Slechts de romp is teruggevonden. Het hoofd en de le dematen ontbreken evenwel. Dé afmetingen van den romp stemmen overeen met de postuur der vrouw, waaromtrent familieleden de politie uitvoerig konden inlichten. Bij het lijk zijn ook kousen aangetroffen, welke meermalen waren gestopt. De vrouw, die zeer zuinig was, had een bijzondere manier van stoppen en familieleden hebben verklaard, dat deze manier bjj de gevonden kousen was toege past. Zoo werd bjj het onderzoek geen enkel détail overgeslagen. Ook eenige kleedlngstukken, waarin het lijk was gewikkeld, zijn reeds her kend. Zaterdagnacht is in een der tuinen nabij de woning, waar het drama zich heeft afgespeeld, een bijl gevonden, welke aan K. heeft toe behoord. Deze had de bijl gegeven aan een kennis, die hem op Zijn beurt weer had weggeschonken. Op deze bijl, die in beslag is genomen, zijn echter geen bloedsporen «an| In het belang van de Blécourt den politiescheikundlge dr. Hulst uit Leiden verzocht nogmaals sectie te verrichten op het lijk en reeds Zaterdagmiddag zou deze zich naar Utrecht begeven. van Weesp 1 ge- Het uitzicht bij den overweg kan goed ge noemd worden. Het ongeluk moet worden toe geschreven aan het feit, dat B. zijn aandacht besteedde aan een uit de richting Eindhoven naderenden goederentrein, waardoor hij den uit de richting Helmond komenden extra-tretn niet heeft gezien. Met het getuigenis van den goudsmid had de Justitie een uiterst belangrijk spoor in handen gekregen. Reeds spoedig stond vast, dat de vrouw, die bij den goudsmid had gewerkt, gewoond had op de tweede étage van perceel Pjjnackerstraai 4 en dat zij ge huwd was met P. L Koorens, hofmeester oerde klasse van de Mij. „Nederland” die op 5 Juli met de „Johan de Witt" uit Am sterdam was vertrokken naar Batavia. De plaats, waar Donderdagmiddag de hut koffer met den luguberen Inhoud werd ge vonden, ligt langs den grooten verkeersweg Amersfoort-Apeldoorn en K. moet hier ge passeerd zfjn, toen hij in den avond van 24 Juni van Amsterdam naar Deventer reed. Onderweg moet hij gestopt hebben om den zwaren koffer uit den auto naar den berm van den weg te sleepen, waar hjj hem tus schen de .struiken verborg. Eerst zes weken later zou de koffer, die geen enkel bijzonder kenteeken droeg, door bramenzoekers worden ontdekt. Verder heeft, naar Havas bericht, de H. Stoel Mgr. Vallega benoemd tot nuntius in Lltauen en tevens agreement verleend voor de benoe ming van Oirdvanlnls als gezant van Lltauen aan het Vatlcaan. Men ziet hierin teekenen van verbetering in de betrekkingen tusschen Lltauen en het Vaticaan. De H. Stoel heeft de diplomatieke betrekkingen met de regeering te Kaunas gestaakt na de in cidenten, welke zich hebben voorgedaan tusschen Litausche studenten en leden der katholieke unlversiteits-actie. De regeering had toen be sloten de theologische faculteit op te heffen en tevens de „Katholieke Actie” te ontbinden. Vrijdagavond is in de woning aan de Pijnacker- straat te Amsterdam een zeer uitgebreid onder zoek Ingesteld door den bekenden politieschei- kundige Van Ledden Hulsebosch. In verschillen de vertrekken, om. in de keuken bij den goot steen en in een zijkamertje, waar een divan had gesta&n. werden sporen aangetroffen, die op bloed duldden. Enkele dier sporen zjjn reeds als bloedsporen herkend. In Duitsche officieuze kringen wordt in het bijzonder gewezen op de buitengewone vriendschap en hartelijkheid, waarmede de beide ministers van Buitenlandsche Zaken elkander bejegend hebben. Dit beteekent volgens de Duitsche opvatting niet alleen ROME, 12 Aug. (D.N5.). Naar van oe- trouwbare zijde vernomen wordt heeft Z H de Paus gisteren den te Rome vertoevenden nuntius te Berlijn, Mgr. Orsenigo, ontvangen. Het onderhoud met Mgr. Orsenigo. dat een uur duurde, heeft in politieke kringen alhier de aandacht getrokken omdat men vermoedt, dat het verband houdt met de internationale spanning. Zaterdagmiddag om half twee had mr. de Blécourt reeds bericht uit Indië ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat K. te Sema rang was gearresteerd. Zoo spoedig mogelijk zullen nu alle formaliteiten worden vervuld, Van de besprekingen tusschen Hitler, Ciano en von Ribbentrop^werd geen officieel communiqué verstrekt. Wel echter worden wij nader ingejicht door een mededeeling van het D.N.B.. waa?in wordt verklaard, dat de conferentie van Zondag heeft ge diend tot opheldering van de vragen, die Zaterdag waren open gebleven. Zondagmiddag is graaf Ciano per vliegtuig weer naar Italië vertrokken, en om vijf uur te Rome aangekomen. In hetzelfde vliegtuig bevond zich de Duit sche ambassadeur te Rome, von Mackensen. De politie in Nederl.-Indië heeft te Semarang een 34 jarigen hof meester derde klasse van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland' arresteeerd, die ervan wordt dacht zijn 40-jarige vrouw in woning in de Pijnackerstraat te Ai sterdam te hebben vermoord en het e* stoffelijk overschot, waarvan hoofd, armen en beenen nog ontbreken, in een hutkoffer in de bosschen onder Terschuur te hebben verstopt. Daar het drama zich derhalve in de noofd- stad moest hebben af gespeeld, werd de leiding van het onderzoek door de Utrechtsche Justitie overgedragen aan den Ofticlex van Justitie te Amsterdam, mr. de Blécourt, die daarbij krach tig wesd geassisteerd door den waamenienden chef van het bureau Pieter Aertszstraat, com missaris G. H Jutte. Een belangrijken getuige trof de Justitie in een buurman van den verdachte, den sigarenwin kelier J. Hulscher, wiens zaak gevestigd is in de Pijnackerstraat 6. tegenover de Vredeskerk. Op den avond van Zaterdag 24 Juni, om on geveer zes uur, kwam verdachte bij hem in oen winket en vroeg of hij even wilde helpen bij het naar beneden dragen van een koffer. De bewuste koffer bleek een groene hutkoffer te zijn van het bekende model, die op het portaal van de tweede étage stond. De sigarenwinkelier bood de behulpzame hand Een der voornaamste getuigen in dit drama is een sigarenwinkelier, die den verdachte be hulpzaam is geweest bij het uit de woning dra gen van den zwaren hutkoffer met het stoffelijk overschot. Een stille getuige, het waschnummer „273", dat op het lijk werd gevonden, is oorzaak geweest, dat de Justitie in uiterst korten tijd het drama heeft kunnen ophelderen. Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur von den kooplieden, die op weg waren naar de markt te Bameveld. in het struikgewas langs den grooten weg van Amersfoort naar Apeldoorn, nabij Terschuur een groenen hutkoffer, die goed verscholen lag. Zjj openden den koffer en ont dekten het zwaar verminkt** lijk van een vrouw dat in verregaanden staat van ontbinding ver keerde Men veronderstelt in den delegaties nastaan de kringen, dat de besprekingen van Zaterdag avond. voor zoover het de kern betrof, feiteijjk reeds geëindigd waren en dat het bezoek van Zondag vooral een beleefdheidsbezoek was. In hotel Oesterreichlscher Hof te Salzburg werd het noenmaal gebruikt door Ciano. Rib bentrop de ambassadeurs Attolico, von Macken sen en de voornaamste leden der delegaties. Voorts Is het nog gelukt een deel van den inboedel op te sporen bij een opkooper in de buurt van verd.'s huis in de Pijnacker straat. Onder die opgespoorde meubelen en stoffeering bevindt zich een karpet, waarop zich groote vlekken bevinden. Waar schijnlijk zijn dit bloedvlekken. Het karpet heeft nJ. gelegen in de zijkamer, waarvan de vloer eveneens bloedvlekken vertoont. De politie te Deventer stelt thans een onder zoek in naar een tweeden koffer, daar ver dachte K. eenige weken geleden in Deventer is geweest, met een auto, waarin zich twee koffers bevonden zouden hebben. Op het oogenblik is dit onderzoek nog zonder resul taat. Zaterdagmiddag zijn nog familieleden van K. te Deventer gehoor*! In nauwelijks tweemaal vier eh twintig uur na de ontdekking van den koffer met den gru- weljjken inhoud is de Justitie hier tè lande met medewerking van de Indische jüttitieele auto riteiten er dank zjj de snelle samenwerking tus schen beide justitieele apparaten in geslaagd éen luguber drama nagenoeg volledig tot klaar heid te brengen/Reeds is een zoo overstelpend bewijsmateriaal tegen den verdachte. Petrus Lambertus Koorens genaamd, verzameld, dat aan zjjn schuld bijna niet meer kan worden getwijfeld. Vóór de woning, waarin de moord te Amsterdam moet zijn gepleegd, bestond Za terdagmiddag veel belangstelling. deur van verd.’s vroegere woning in de Pijn ackerstraat. Voor het huls is een politiepost geplaatst. Toen geleidelijk aan vrijwel absoluut zeker kwam vast te staan, dat K. zijn vrouw had ver moord. heeft de justitie telegrafisch aan den of ficier van justitie te Batavia verzocht hem te arresteeren. Op 4 Augustus is de ,,Johan de Witt” te Batavia aangekomen en Woensdag as. zal het schip de terugreis aanvaarden. Er was de justitie alles aan gelegen zijn ar restatie te bewerken, voordat K. in de gaten kon krijgen, dat men hem reeds op het spoor was. Zaterdagnacht om half twee is het telegram met verzoek om aanhouding verzonden en in den vroegen ochtend machtigde de rechter-commis saris mr. Dfjksterhuis den officier van justitie om een draadloos bevel tot inhechtenisneming naar Batavia te verzenden. een vriendschap van 160 procent, doch ook een bereidheid van 106 procent der beide asmogendheden. De viering der geboorte van Prinses Irene in Nederlandsch Indië. Voor het paleis van den via werd door de troepen een aubade gebracht en gedefileerd De bijeenkomst vond plaats in den geest van den zoowel in de vriendschapsverdragen als in de formeele verdragen neergelegden plicht tot consultatie en hét recht tot consultatie. De beide ministers van Buitenlandsche Zaken heb ben alle hangende politieke kwesties besproken en de Duitsche en Italiaansche buitenlandsche politiek in volledige overeenstemming bevon den. Zjj zjjn van. de volkomen overeenstemmen de overtuiging, dat deze kwesties tot een op lossing moeten en kunnen worden gebracht. Natuurlijk heeft het vraagstuk Danzig een be langrijke rol gespeeld, daar dit zich thans heeft ontwikkeld tot het meest brandend probleem ter wereld. Sedert 22 Juni had niemand de vrouw meer gezien of iets van haar gehoord. Voor de Jus titie stond het al spoedig vast, dat deze vrouw en de vermoorde dezelfde moesten zjjn. Ver schillende omstandigheden wezen hier op en naarmate het onderzoek vorderde werd de ze kerheid, dat men op het goede spoor was. grooter. In de week na den moord heeft K. als hof meester den technischen proeftocht van de „Oranje” meegemaakt en in het begin van Juli vertrok hjj weer met de .Johan de Witt” naar Indië. Met groote geraffineerdheid heeft hij zijn daad begaan en daarbij zijn toevlucht genomen tot de laagste middelen om ontdekking te voorko men. Hij maakte slechts één fout. Het wasch nummer in een der kleedlngstukken werd hem noodlottig. Een gruwelijk misdrijf is dientenge volge in twee dagen tljds tot klaarheid gekomen. Aan de justitie, die in dezen met de grootste voortvarendheid heeft gewerkt, komt een woord van bjjzonderen lof toe. De v(jf Inzittenden, de landbouwersknecht B en vier bejaarde boerenvrouwen, werden uit het rijtuig geslingerd. B. en twee der vrouwen kwa men er met eenige schrammen af. De twee andere vrouwen waren er erger aan toe. Vrouw S. had een gebroken arm en een diepe hoofd wonde, terwijl vrouw C. ernstige inwendige ver wondingen had opgeloopen. Men vreest voor haar leven. Beiden zijn per ziekenauto naar het St. Anthoniusgasthuis te Helmond vervoerd. De dokters Kerssemakers uit Mierlo en Vln- gerhoets uit Helmond verleenden de eerste hulp. Het paard werd gedoad. het rijtuig totaal versplinterd. Zondagochtend heeft de politie v van een Inwoners te Nigtevecht aanwijzingen ge kregen welke misschien tengevolge kunnen heb ben. dat de tweede kist, waarin de aan den romp ontbrekende ledematen geborgen moeten zijn, door de politie gevonden zouden kunnen wor den. De man fietste in den avond van 24 Juni ruim 10 uur op den Kanaaldijk naar Nigtevecht, toen hij eensklaps een luiden slag hoorde, veroorzaakt door een zwaar voorwerp, dat in het Merwede- kanaal geworpen werd. Op dat oogenblik bevond de fletser zich aan de tegenovergestelde zijde van de brug, welke zeer hoog boven het water ligt, zoodat men van den Kanaaldijk af niet zien kan wat zich aan de andere zijde van de brug afspeelt. De man kon nog wel zien dat het voor werp, dat zoo n luiden plons In het water ver oorzaakt had. een kist was. maar deze verdween ook onmiddellijk in de diepte, zoodat zij een vrij zwaren inhoud moest hebben. Zooals het in dergelijke gevallen gaat, heeft hij er de eerste dagen nog wel over nagedacht en hij bleef ook attent of de pers hierover iets naders zou kunnen vertellen, maar toen dit uitbleef was het gebeurde al spoedig uit zijn geheugen verdwenen. Toen de bijzonderheden over den moord in de-4cranten verschenen achtte hij het zjjn plicht de politie volledig hieromtrent in te lichten. De coalitieverdragen der democratieën leiden van dag tot dag tot een steeds verdere verstij ving in de houding van Polen, waardoor Duitschland niet alleen in zijn eer. doch ook in de behandeling van zijn volksgenooten op de meest gevoeligste wijze wordt getroffen. De be sprekingen hebben op alle vraagstukken een overeenstemming opgeleverd en er bleef geen enkele vraag over. Tegenover de In buitenland sche kringen opgeloken berichten, dat op het bezoek van den Itallaanschen minister van Buitenlandsche Zaken nog verdere besprekin gen zouden volgen, wordt er in welingelichte kringen op gewezen dat bjj de besprekingen te Salzburg voorloopig alle acute kwesties volledig zijn afgehandeld, zoodat verdere besprekingen niet noodig zullen zijn. SALZBURG, 14 Aug. (Havas). De Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken. Ciano, is Zondagochtend tegen elf uur opnieuw door Hitler ontvangen. Dit onderhoud, waarbij ook von Ribbentrop tegenwoordig was, eindigde tegen kwart over twaalf. Toen K. met den auto, welken hjj zelf be stuurde, vertrok, had hjj den sigarenwinkelier H. nogTgevraagd voor hem een telegram te ver zenden naar zjjn familie in Deventer, dat luid de: „Kom naar Deventer. Plet.” De sigaren winkelier heeft dit telegram telefonisch opge geven aan het hoofdpostkantoor. Het betalings bewijs van den Postgirodienst gaf onomstoote- Ijjk zeker den datum aan, waarop de koffer was vervoerd. Zoo heeft de recherche ontdekt, dat de hof meester op 30 Juni dus zes dagen nadat hjj den rit met den tot voor enkele uren nog zoo geheimzinnigen koffer met den luguberen in houd maakte een handkoffer met vrouwen- kleeren door een kruier naar het Centraal Sta tion heeft laten brengen. Op zjjn bevel werd de koffer In het bagage- depot van het C.S. afgegeven. Deze koffer Is in beslag genomen en bevindt zich thans op het politiebureau aan de Pieter Aertszsiraat. Hij bevat een belangrijk deel van de garderobe van de vrouw. Er wordt een onderzoek door dr. Van Ledden Hulsebosch ingesteld, of er zich misschien bloedvlekken op de kleeren be vinden. Dit wegbrengen van de kleeren is in tegenspraak met een verklaring, die de verd. ongeveer een week vóór 30 Juni heeft afgelegd tegenover zjjn schoonzuster, die naar Jeanne, verdachte’s vrouw, vroeg. Tegen haar immers had hjj gezegd: „Mijn vrouw is er van door met een anderen man en ik wil haar nooit meer zien. Ik weet ook niet, waar ze is.” Toch brengt hjj ruim een week later een koffer met kleeren van de vrouw naar het bagagedepot van het C.S. De zuster herkende den Inhoud als eigen dommen van verd.'s vrouw. Voorts spoorde de politie den auto op, dien verdachte had gehuurd bij een garage in Am- sterdam-Zuid. Het is een kleine vieruersoons gesloten wagen, waarmede de hutkoffer is ver voerd. Men kende verd bij de garage wel er. had er geen bezwaar tegen hem een autq te verhuren, zonder chauffeur. In de correspon- dentlemappen bevond zich nog het door den hofmeester onderteekende huurcontract. Hij heeft den auto een paar dagen in gebruik ge had. In de afgeloopen zeven weken is het wa gentje natuurlijk herhaaldelijk gebruikt en schoongemaakt, doch het wordt thans door d- Van Ledden Hulsebosch onderzocht. en hoewel de koffer uiterst zwaar was, slaag den zjj er toch gezamenlijk in het gevaarte •n een voor de deur staanden luxe-auto. welke had gehuurd, te laden. K. was toen eerst «enige dagen terug van een aels naar Indië Toen men hem naar zijn vrouw vroeg, verklaar- depitf, dat deze er met een anderen man van door was. Hjj zou haar zelfs met een ander In een auto hebben zien rijden K. had daarop het besluit genomen de wo- l* verlaten en in weinige dagen tljds had “U het geheele meubilair aan opkoopers ver kocht. Het meerendeel van dit meubilair was gekocht met geld, dat zjjn vrouw zuinig bijeen In politieke kringen te Rome wjjst men vol gens Havas op het gunstig verloop der bespre kingen te Salzburg en op de eensgezindheid tusschen Italië en Duitschland. Maar tevens wordt er in Romeinsche kringen op gewezen, dat de besprekingen vooral betrekking hebben gehad op zeer algemeene onderwerpen en men zich zou vergissen dooi* te denken, dat het re sultaat „een onheilspellende beslissing of een vreeseljjke intrigue" zou zijn. Deze Romeinsche kringen wenschen in de conferentie te Salzburg niet anders te zien dan een bijeenkomst der ministers van Buitenlandsche Zaken op een onweersachtig oogenblik in den internationalen toestand. Intusschen ontkent‘men niet, dat het Danzig-vraagstuk uitvoerig besproken is. Het schijnt echter, dat geen practische besluiten genomen zjjn. Het vraagstuk is. zoo zegt men. Jn vreedzame sfeer" bestudeerd en men is voornemens „de natuurlijke oplossing" te be vorderen. Verder meent men in dezelfde kringen te weten, dat gesproken is over een eventueele samenwerking met Japan. Het is duidelijk, dat de „omsingeling” door de democratische mo gendheden besproken is en dat' de belde mi nisters zich voorstellen een „anti-omsingelings- politiek" daartegenover te stellen. Het zou dan de vraag blijven, welke landen bereid zullen zjjn aan een dergellike actie actief mede te wer ken. Naar Italiaansche meening zouden Zuld- Slavië en Hongarije en eventueel Bulgarije ge acht kunnen worden „met de spil te sympathi- seeren”. Het eerste onderzoek werd geleid door den burgemeester van Bameveld, den heer J. Wes- trlk en den substituut-officier van Justitie te Utrecht, jhr. mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford. Op een der kleedlngstukken, waarin het stoffelijk overschot was gewikkeld, werd het waschnummer „273” aanijetroffen. Vrijdag is door den politle-radio-omroep aan alle wasch- inrichtingen verzocht te willen nagaan, wie on der dit nummer stonden ingeschreven. Slechts korten tjjd na het verspreiden van dezen óproep vervoegde zich aan het bureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam een goud- smit, die de politie een werkschort toonde met hetzelfde waschnummer. Nauwkeurige verge lijking toonde aan, dat beide waschnummers, die in schrijfletters met Oost-Indlschen inkt op het goed waren aangebracht, geen onderlinge Verschillen toonden. Het schort was het eigendom van een vrouw die regelmatig bjj den goudsmid werkte. Op Maandag W en Dinsdag 20 Juni had zij voor het laatst haar werk gedaan. Ook op Vrijdag 23 Juni zou zij komen, doch de goudsmid kreeg van haar man bericht, dat zji ongesteld was. Daarna had de goudsmid niets meer van haar gehoord.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 15