/Dr.Dushkind r< Bob Maas wint hoofdprijs in de starklasse Nederlaag tegen Frankrijk met verrassende uitslagen NIEUW NED. RECORD DE HOLLAND-WEEK 2 VAN BRASSER 4 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 ZEILEN Veel spannende strijd f PAARDENSPORT AMERICAN CIGARETTE Concours-hippique te Wassenaar ATHLETIEK Groepswedstrijd bleef in Loosd recht - I <4 (F.) „Niet ontevreden” te voor de sec.; m klaaaer 1. R. LJBr-'t ft taP.~ Wie tegenvielen 7 7. 7. a*n- Maas Van Beveren verwachtte zyn nederlaag Wedttrijden door fraai zomerweer begunstigd Landenwedetryd ging niet door; Amerikanen moeiten aftuigen Brasser, die Zondag op de 400 M. horden een, nieuw Nederlandsch record vestigde de van t on- Heinz onaan- in het op een Eindresultaat: 1. Frankrijk 92 punten; 2. Ne derland 76 punten. Een andere tegenvaller was de nederlaag van WH van Beveren op het nummer 100 meter hardloopen. De Franschman Valmy bleek zoo sterk te zijn en liep In zulk een fraaie stijl, dat van Beveren hem niet»kon Ijijhouden en met Hinken achterstand op de tteede plaats over de finish ging. Het moet echter gezegd wor den, dat van Beveren dit seizoen op het num mer, 100 meter lang zoo sterk niet Is als op de 200 meter, zoodat deze nederlaag, hoewel misschien niet verwacht, toch geenszins onbe grijpelijk is. Een derde deceptie. De nederlaag in de esta fette. Hoe zwaar werd hiér het gemis van Osen-( darp gevoeld, want duidelijk kon men zien, dat Karl Baumgarten als eerste man in de ploeg niet getraind had. Immers het overgeven van de estafette-stok geschiedde dermate stuntelig, dat onze jongens zeker wel een drietal meters verloren en natuurlijk deze achterstand niet meer konden Inhalen, temeer waar tegenover hen stond een Fransche ploeg in volle conditie, een équipe, die er zoowaar in klaagde het na tionale Fransche record met 03 seconde te ver beteren en te brengen op 42.3 seconde. „Ik ben over mijn nederlaag In het nummer 100 meter niet verbaasd aldus onze crack WH van Beveren na afloop van den Interland-wed strijd NederlandFrankrijk .In de eerste plaats heb ik dit jaar niet zulke enorme pres taties op de 100 meter kunnen boeken: mijn beste tijd was 10.8 seconde; in de tweede plaats de offlcieele prijsuitreiking volgde btj monde van voorzitter P. E. Moes. De uitslagen lulden: Internationale Starklasse: 1. Atalanta. stJt. Z. S. Karpf (Marine Regatta Vereln); X Rhythm, st Joh. J. Abberley (Pequet Y club»; 2. Till 7 st. F. Schaefer (Münchener Yacht Club) 4. Bern 2. st. A. L J. Maas (K.W.V. Loos drecht); 5. Scout 2. st. Müton Wegeforth (San Diego Yacht Club). Intern. 12 vlerk, meter klasse a: 1. Ronny 2. st. F. Overmans (W. V Aeglri; 2 Wilgenhoek, st J. H. Louwerse (K. W V Loosdrecht); 3. Flevo. st. A E Dudok van Heel (idem); 4. Wa tergeus. st. W. Ooedegebuure (WV. de Water geuzen); 5. Ronny 3. st. Ch Overmans (W. V. Aeglr). Intern st. -- zich diens landgenoot André, erin slaagde het Nederl. record met niet minder dan 12 se conde te verbeteren en te brengen op 555 se conde De wijze, waarop deze record-verbetering tot stand kwam, doet de hoop leven, dat het bij deze ééne wijziging niet zal blijven. Brasser, die verschillende onderdeelen van dit nummer nog kan verbeteren, zal zeker in staat bin ken nog één en ander van dit record af te knab belen en dit nader te brengen tot het niveau van de beste Europeesche prestaties. Al zijn er dan verder geen Ncderlandsche records verbe terd. toch moeten wij nog van andere verras sende prestaties gewag maken, prestaties, die even onverwacht als welkom waren, aangezien aan den anderen kant verschillende teleurstel lingen te noteeren vielen. Onaangename verrassingen waren er echter ook voldoende. Zoo denken wij in de allereerste plaats aan de nederlaag van Frits de Ruyter op het nummer 1500 meter. Het begon zoo hoop vol; onmiddellijk na de start nam de Ruyter de leiding op den voet gevolgd door de Franschen Berthaud en Messner. Na ongeveer 700 meter zakte de Ruyter echter iets af; Berthaud pas seerde hem. maar hij slaagde er toch in Mess ner achter zich te laten. Kalkman speelde hier bij geen rol en geraakte steeds meer achter. Op korten afstand volgden de andere drie ath- leten elkaar; de Ruyter kwam weer naar voren, Passeerde Berthaud. die even later ook Mess ner voorbij moest laten gaan. En op de laatste 100 meter bleek onze landgenoot te weinig aus- dauer te hebben om het duel met den Fransch man vol te houden, hij werd gepasseerd, geraak te daardoor zichtbaar ontmoedigd en kwam zelfs nog met Hinken achterstand als tweede aan. Het nummer 100 M. hardloopen tijdens de internationale athlefiekwedstrijden derland—Frankrijk in het Olympisch Stadion te Amsterdam ▼rifwei voortdurend heeft Frankrijk m Aen tanden-athletiekwedstrijd teren Neder- hnd. welke ontmoeting voor een handjevol tovoeéKnraers in het Olympisch Stadion werd gehouden, de leiding op punten ge- h»d. zoodat het geen verwondering behoef de te wekken, dat de bezoekers ten sioUe den kamp met een verschil van 16 punten wannen. Er vielen verrassende uitslagen te noteeren aan beide zijden, er werd één Ne- deriandsch en één Fransch record veabe. terd, terwijl in enkele nummers de sponning veer groot was. Daarentegen kon op enkele teopmimmers de vege bijzonder gemakkelijk «Orden behaald. De nederlaag is met dat al veel kleiner geworden dan men over het algemeen wel beeft durven verwachten en dit ondanks het feit, dut onze ploeg door de afwezigheid van Ooendarp in eerste instantie en Spanjerdt ep de tweede plaats een aanmerkelijke ver zwakking had ondergaan. Immers indien fteendarp v«n de party zou zijn geweest, dan hadden wij beslist geen nederlaag ge leden in het nummer 100 meter hardloopen en dan was misschien ook de zege |n de es tafette aan onar zijde geweest. Het hoojdnummer, de Internationale Startklasse, tijdens de Holland-week op de Loosdrechtsche plassen r 7.17 M.; 3 Baudry (F.) 7.07 M.; 3 Baleuo (F.) 7,06 M; 4 van Loozen (N.) 623 M. Discuswerpen: 1 Noél (F) 48.45 M 3 Winter (F.) 43 92 M; 3 de Bruyn (N.) 43,10 M.; 4 de Graaf (N.) 3920 M. 100 meter hardloopen: 1 Valmy (F.) 10.7 aac.; 2 van Beveren (N.) 109 sec.; 3 Heinz Baum garten (N.) 11 sec.; 4 Goldowsky (F.). 800 meter hardloopen: 1. Hansenne (F.) 1 min. 53.8 sec.; 2. Leveque <F.) 154.9; 3. Bou- man (N.) 1.56.4; 4. Wemink (N 5000 meter hardloopen: 1. El Ghazy (F.) 15 min. 9.5 sec.; 3.. Lalanne (F.) 15.13.3; 3. Kruse <N.) 16.04.1; 4. Slegt (N.) 16.16.8. Kogelstooten1. Oreel (N) 14.72 m 2. de Bruyn ?N.) 14.54 m.; 3. Drecq (F.) 14 27 m.; I mandeerd. H M. de Koningin had voor dit num mer een züveren medaille beschikbaar gesteld. Winnaar werd ..Ginger” gereden door mej. H. E. J. M. ten Bos. Het voorlaatste nummer was het concours voor offlcler-dienstpaarden om den prys van St. Joris. Z.K.H. Prins Bernhard had hiervoor een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Bij de voerkeuring werd gevraagd het afleggen van de dressuurproef van den samengestelden wedstrijd en het volbrengen van eenlge gehoor- zaamheidsproeven. Bij de eindkeuring moesten de paarden op stang en trens en met sabel wor den gereden. Gevraagd werd stilstaan bij op- en af stogen en rust bij het sabels trekken. De uitslag luidde: 1 kapt. G. van Drlem met ..Enfant Terrible”; 2 It. J. J. Gruppelaar met ..Paddock's Pride"; 3 It. T. Rouffaer met ..Ra leigh”; 4 It. J. L. Hollert met „Kobold”; 5 kapt. J. E. Bruine met ..Tabouret”; 6 It. J. Bdsschie- ter met .JHske.” Eervolle vermelding ma J. Jhr. den Beer Poor- tugael met „Boheme.” Als slot van het concours volgde het zware springconcours om den prijs van Wassenaar. In de eerste ronde telde alleen het aantal fouten. Het parcours was 750 M. lang, waarom een maximumtyd van 129 sec. was toegestaan. Het aantal hindernissen bedroeg 17 met een maxi- mumhoogte van 1.55 M. Alleen ..Peacock” onder „Ben” c-”- - loos parcours Het mededinging Ingeschreven. De uitslag luidt: 1 It. Gruppelaar met ..Pea cock 0 ft.; 2. 3 en 4 kapt, de Fkulne met „Er- nica", P. Leeuwenburg met .Facha" en kapt. Greter met ..Carina", allen 4 ft.; 5 kapt. Ton- net met .Kantaka" 7 ft.; 6. 7, 8 en 9 kapt, de Bruine met ..Tabouret”. H. L M. van Schalk met .Banta Bell”. D. C. T. Modderman met .Festhy" en P. Leeuwenburg met JSk. George”, allen fouten. ben ik reeds tydens den vjjflandenwedstrijd In Brussel onder den indruk gekomen van het uitstekende loopen van Valmy. Het stond toen voor mU vut. dat het zeer moeilijk zou zijn dezen athleet in Amsterdam een nederlaag te bezorgen en u ziet, ik ben In mijn verwachtin gen niet bedrogen. Onze nederlaag in het estafette-nummer kwam evenmin onverwacht. Het groote vraag stuk is altijd weer het wisselen en ook ditmaal heeft dit ons parten gespeeld.' .Ben je in je kwaliteit van aanvoerder van de ploeg tevreden?" ,4a, ik vind den uitslag zeer eervol. We heb ben zelfs enkele verrassende uitslagen kunnen noteeren. als daar zijn onze overwinningen in het kogelstooten en verspringen en ik kan al leen dit zeggen, dat ik, juist nu het verschil in punten zoo gering Is. des te meer betreur, dat Osendarp niet van de party kon zijn. Ik hoop echter, dat we in de gelegenheid zul len worderi* gesteld het volgend jaar revanche te nemen „Ik ben niet ontevreden over den uitslag." aldus de heer Strengholt. voorzitter van de K N A.U.. „en ik ben volkomen in het gelijk ge steld, dat het verschil in punten niet zoo heel groot zou zijn We zouden het den dag der verrassingen kunnen noemen, zoowel in dén aangenamen als onaangenahjen zin van het woord. Aangenaam dat was om maar cens een voorbeeld te noe men de overwinning In het verspringen, een zege van Houtman In prima conditie: genaam bij voorbeeld onze nederlaag nummer 1500 meter, waarbij ik zeker zege van De Ruyter had gerekend. In elk geval ben ik zeer voldaan over het uitermate sportieve verloop van den wedstrijd en ik hoöp, dat deze gevolgd zal kunnen wor den door een reeks andere wedstrijden tusschen Nederland en Frankrifl tevens laatste dag ondanks de I 2. Wlrtz m.; o^Jaas) met 68 punten KKarpf) 66 punten. 12 vlerk, meter kl. A: 1. F. Overmans iRon ny 2) 69 punten tegen 2. J H. Louwerse (Wil gen hoek) 66 punten id. 12 vlerk, meter klasse B: 1. A. G. Guelcher (Mieke 2) 81 punten tegen 2. J. Vlaming (Hoera 2) 66 punten. Olympiajollenklasse A: 1. Ernst Bickel en J. H. H. J. de Jong elk met 73 punten, resp 2e. 4e en le en 4e. Ie en 2e. Daar de laatste stryd beslist Is Ernst Bickel hoofdprijswinnaar. Derde in deze klasse was Dudok van Heel (Sklm> 59 punten. 12 voetsjollenklasse A: HeUa. Gerbranda 56 punten tegen Windewiek, H. C. M. Heslenfeld 52 punten. 12 voetsjollenklasse B: 1. Plnzoo. A. van Vaen Jr. 52 punten tegen Pinquln. Markus 52 en 51 punten Pampusklasse met bijaeilen: 1. Oppassertje. H. Stumpe. met 42 punten tegen 2 Taling (L. O. Schuller tot Peursum) 40 punten. Olympiajolienklasse B: 1. Schuimbekken st. B. H. v. d. Vaart met 60 punten tegen 2. Twinkle st W Boots. B. M.-klasse: 1. I. Come Well. st. R. J. W. Uylenbroek met 65 punten tegen 2. Adri, st. P. Leeuwls met 62 punten. Noord Nederlandsche 16 vlerk Nix. st. G. van Harten met 66 punten, tegen 2. Jaro 2. st. J. Hulk met 50 punten. Prachtig zomerweer begunstigde de wedstrij den van hei Concours Hlppique te 'Wassenaar op den tweeden dag. Reeds vroeg in den mor gen begonnen de wedstrijden met verschillende dressuurproeven. welke aan de springconcour sen plegen vooraf te gaan. In den middag werd allereerst om den prijs van het Jagersduln gereden. Bij de eerste serie sprongen van 26 ruiters klasseerden zich 10 rui ters, die eenmaal moesten overspringen. Voor den uitslag werden de fouten en tijden bij el kaar opgeteld. Luitenant Hollert reed tweemaal een foutloos parcours met het rljkspaard Ko bold, waarmede hij op de eerste plaats beslag legde De overige deelnemers maakten allen fouten. De uitslag luidde: 1 It. J. L. Hollert op „Ko bold". 0 ft.. 179 sec.; 2 lt.-kol. J. M. de Kruijff op .Jtapallo" 4 ft. 171 sec.; 3 kapt. G. A. van Drlem op ..Avanti" 4 ft.. 187 sec.; 4 It. H. H. Jetken op ..Dolf" 7H ft.. 205 sec.; 5 kapt. C. Tonnet op .Bord” 8 ft.. 166 sec.; 6 It. T. Rouf faer op ..Raleigh” 8 ft.. 173 sec.; 7 R. A. b. Davidson op ..Bruintje” 11 ft.. 198 sec.; 8 dr. M. Eysvogel op Roserea” 12 ft., 200 sec.; 9 J. Parqul op „Jack” 21 ft., 197 sec De samengestelde wedstrijd bestond uit lichte dressuur, springconcours b. en een lichte cross De prestaties zoowel van paarden als ruiters Met wat had kunnen zijn, willen wij ons in deze, nabeschouwing echter niet bezighouden, doch liever de resultaten bespreken en dan al lereerst gewagen van de schitterende record- verbetering van onzen horden-crack Brasser op het nummer 400 meter horden, die opge jaagd door den Franschman Carrére en voor De derde, tevens laatste dag van de Holland Week 2 ia ondanks de minder gunstige vooruitzichten, toen t* elf uur een plasregen de zaak in de war dreigde sturen, goed verloopen. De start der stars te twaalf uur en van de 12 vlerk, meter een kwartier later ge schiedde nagenoeg zonder wind en het ge heel scheen een drijfpartij te zullen wor den. De Wind liep even later naar het Noordan en blies toen dermate in de zei len. dat het aspect van de wedstrijden ge heel veranderde. De sharpies rondden de boeien aan het Schildershuls en het Witte Huis nagenoeg gelijk en ook bij de aan komst bleken ze in snelheid niet grootere stars onder te doen I ^De dag der verrassingen”, zoo noemde I de Unie-voorzitter de ontmoeting van Zon- I dag in een gesprek, dat wij na afloop van I den wedstrijd met hem hadden. Maar dan I verrassingen, zoowel in den aangenamen als onaangenamen zin. I Aangenaarrj, dat was by voorbeeld de I schitterende zege van Houtman in het num- I mer verspringen met aanloop. Houtman, die er met een sprong van 7 meter 17 in I slaagde beide Franschen-, die sterk favoriet op dit nummer waren, achter zich te laten. Ben aangename verrassing was eveneens de bezetting van de beide eerste plaatsen in het nummer kogelstooten door Oreel en de Bruyn en de eerste plaats van Lutkeveld in het speerwerpen. Een verrassing en wat voor één was eveneens het üitstekende loopen van den jeugdigen athleet Blok, een jóngen, die er nog komen moet, die nog al les te leeren heeft, die geen inter nationale routine bezit en \desondanks een wedstrijd liep, die er in alle opzichten zijn tnaf. waren voortreffelijk en de onderlinge verschil len bleven zeer gering. Lt. Rouffaer met Ra leigh was het meest succes vol. Hij won met 221 punt. De uitslag van dezen wedstrijd om den prijs van Haesebrbek luidt: 1 It. T. Rouffaer op ..Ra leigh” 221’4 punt; 2 It. W. F. K. Bisachoff van Heemskerk op ..Marquis” 219 p.; 3 freule I. van Zuylen van Njjevelt op „Prinses” 2174 p.: 4 dr. Eysvogel op ..Roserea” 217 p.; 5 kapt. G. R. Timme op .Balla” 216’i p.; 6 kapt. C. Tonnet op ..Lord” 214)4 p.; 7 L. van Loon op „Hot Stuff” 212 p. Eervolle vermeldingen: R. Davidson op „Kruintje” 207 '4 p.; dr. Schurmann op .Blar ney ”-boy 158 "4 p. Aan den wedstrijd om den Prix Caprllli na men uitsluitend zij deel, die paarden in voor bereiding hebben voor de Olympische Spelen Kapt, von Hemert stond na de dressuurproef ver vooraan, doch by het springconcours pas seerde de heer van Leeuwen met ..Malke” zijn concurrent. De uitslag was derhalve: 1 Van Léeuwen op .Maike” 553 punten; 2 kapt, von Hemert op .Agadon” 52m p.; 3 lt. Baron van Lynden op „Hunze” 515% p. De overige vijf deelnemers kregen een eer volle vermelding. Het invitatle-concours landbouw tuigpaarden eenspannen werd gewonnen door Elza van D. E. Mellema. De tweede prijs was voor Plet, even eens van den heer Mellema. Hetzelfde concours voor tweespannen was voor het span „Elza” en „Goudfazant” van D. E. Mellema. De tweede prUs werd behaald door ..Lucas" en „Plet” van denzelfden eigenaar. De duoklasse voor rypaarden werd gewonnen door het schimmelduo Starbeck” en .Btar- light” van den heer R. J. J. Hlemstra. In den middag werd ook gereden om den prijs van den Biertap”, een zware dressuurproef. waarbij het te rijden progiynma werd gecotn- Blok had In deze 400 meter-race alles te win nen en niets te verliezen. Hü wist, dat hem de vierde plaats was toebedacht en misschien ook daarom gooide hij zich na de start moedig in den £rijd en nam hy na Karl Baumgarten da- delljk de tweede plaats in. Hoe de Franschen ook aanvielen, hoe moedkgjty Ook streden, Blok gaf geen krimp, tot na 300 meter zyn jeugd en zyn gebrek aan routine een woordje gingen meespreken. Blok werd eerst gepasseerd door Peyre, daarna door Marcillac, maar hy was desondanks de man, die het meeste applaus kreeg. De overwinning van Wil van Beveren op het bummer 200 meter hardloopen kwam nl^t verwacht; wel de tweede plaats van I! Baumgarten voor Bucourt en Omnes, terwyi ook de zege van Brasser in het nummer 110 meter horde In de lyn der verwachtingen lag. Een wonderiyke vergissing vond by het polsstokhoogspringen plaats. De stryd tus schen Ramadier. Vlntousky en Lamoree ging gelijk op. de drie athleten sprongen over 3.80 en 3.90 meter en toen werd de lat op 4 meter gelegd. Bij zyn tweede poging slaag de Lamoree er In ook op deze hoogte over de*lat te komen, hetgeen dus een nieuw Nederlandsch record (het oude record staat sinds jaren op naam van Van der Zee met 3.90 meter) beteekende. Officials en athle ten kwamen hem gelukwenschen met deze prestatie, welke hem plotseling onder de beste polsstokhoogspringers van Europa plaatste. Maar toen moest de hoogte officieel wor den nagemeten, opdat het record erkend zou kunnen worden. En flmsterend ging het over de tribunes, dat da jury zich maar 20 c.M. vergist had en dat de hoogte slechts 3.80 meter /bedroeg. Zoo is dus deze wedstrijd geëindigd in een eervolle nederlaag met 16 punten verschil. En dat met een verzwakte ploeg. Het geeft hoop voor de komende wedstrijden, maar het betee- kent tevens, dat er nog veel en hard gewerkt zal moeten worden aan de Nederlandsche ath- letiek ten einde met succes de buitenlandsche athleten, die ook niet stil zitten, te kunnen be- strydên. Onze ploeg gehandicapt door afwezigheid van Oeen- darp en Spanjerdt Noél (F 14.10 m Speerwerpen: 1. Lutkeveld (N.) 64.11 m.; 2. Frinot (F.) 61.71 m.; 3 Aarts (N.) 56 97 m 4. Ducher (F.) 56.36 m. 200, meter hardloopen: 1. van Beveren (N.) 21.7 sec.; 2. Heinz Baumgarten (N.) 21.9 sec.: 3. Bucourt (F.) 22.2 sec.; 4. Omnes (F.). 400 meter hardenloop: 1. André (F) 54.9 sep.; 2 Brasser (N.) 55.5 sec. (daarmede het ten name van Buhrman staande Nederlandsche record met 1.2 sec. verbeterende); 3. Carrére (F.) 57 sec.; 4 Buhrman wegens blessure op gegeven. Hoogspringen Lapointe (F.) va X Vq Feacock” onder lt. Gruppelaar en opder kapt. Tonnet maakten een fout- - laatste paard was buiten De Dultscher Karpf had in de starklasse den geheelen wedstrijd de eerste plaats bezel, gevolgd door den Dultscher Schaefer, die met een geleend zeiltje van Ir. Loeff voer Boe Maas, die als vyfde gestart was. lag by het Witte Huis nog op de derde plaats, doch ver speelde op het eerste kruisrak in de tweede ronde weer een plaats, die door Schaefer werd Ingenomen De laatste kwam zelfs voor Wege- torth en Maas, zoodat de volgorde van komst was Karpf, Abberlew. Schaefer, en Wegeforth De Stryd In de 12 vlerk, m had in verband met den draalenden wind eeh eigenaardig ver loop. waarby de Ronny 3 en de Wllgenhoek rèsp. van Overmans en J. H Lx>uwerse by het Witte Huls een behooriyken voorsprong had den. gevolgd door de Ronny 2 van F Over mans. De rest van de vry groote vloot wyzigae zich geregeld, zoodat de einduitslag was F Overmans, gevolgd door Louwerse. A. E. Du dok van HR-1. Goedegebuure en Chris Over mans. Het was dan ook geen wonder dat F Ov&mans den hoofdprys won. De stryd in de Olympiajollenklasse A was mede door de groo te deelneming en een start niet een behooriyk briesje sensationeel. Zoowel de zeilers, die hoog lagen als In het midden en heelemaal laag, schoten om beurten naar voren. By de boel aan den driesprong rondde Gülcher als eerste gevolgd door Dudok van Heel, de Jong en Ernst Bickel. Reeds by de derde boei had Ernst Bickel de tweede plaats mgenomen achter Dudok van Heel, "evolvd door de Jong en Gülcher. By de keerboel had de Jong de leiding ver overd gevolgd door Bickel, doch ten slotte wist de laatste toch beslag, te leggen op de eerste plaats, gevolgd door de Jong en Borgerhoff Mulder, die vanuit het middenveld handig naa' voren had weten te komen Dudok van Heel ging als 5e door de finish en was ten slotte nog door J. R. van den Berg gepasseerd. De Jong en Bickel hadden na drie dagen elk 73 punten. Aangezien de laatste stryd besliste en Blckel daarin eerste was kreeg de Dultscher den hoofdprys De strijd in de vergroote B M.’s op de Noord- Nederlandsche 16 vlerk, m.y klasse was weer fel, zoowel in de A- als In de B-klasse. Natuurlijk Is de groote deelneming hiervan In de eerste plaats de oorzaak en by de ver schillende boelen was het' een gedrang van je welste. De landen wedstrijd in de Starklasse kon dit maal n(pt doorgaan, aangezien de Amerikanen hun schepen moesten aftuigen, in verband met het aanstaand vertrek. De stryd van Zondag was dus tevens be slissend De groepswedstryd in de 12 vlerk, meter klasse werd met 10 In plaats van 12 deelne mers gevaren, daar de beide Duitschers Teddy Renken en R. Ringel Muller moesten afreizen Voor de Nordd'eütsche Regatta Vereln en de Blankeneser Segel Club voer dus elk maar 1 man. zoodat beide ploegen beslist voor den hoofdprys waren uitgesloten De Amsterdammers behaalden de eerste plaats door Jac. F. Stap, terwijl Ott 7e werd, zoodat ze 14.1 punt bemachtigden. Ook Aegir weerde zich geducht door bezetting der 2e en 3e plaats, hetgeen 17 punten opleverdC en In de totaal- klasseering op de 2e plaats bracht voor Loos- drecht, dat met de 5e en 6e plaats genoegen moest nemen en dus 11 punten vergaarde. Te zeven uur vereen Igden de zeilers en of ficials zich voor een diner, terwül te negen uui* 1. Manent (F.) 1.87K m.; 2. 1.87’4 m; 3 Van Driel <N> 1.75 m.; 4. Van der Tooien (N.) 1.75 m. Kogelsllpgeren1. Houtzager (N.) 51.54 m.; (F.) 50 85 m 3 De Bruyn (N 47.10 4. Saint Pé (F.) 45.59 m. 400 meter hardloopen: 1. Karl Baumgarten (N.) 48.5 sec.; 2. Peyre (F.)' 49.7 sec.: 3 Mar- xillac (F.) 50.2 sec.; 4. Blok (N.) 503 sec. 1500 nieter hardloopen: 1. Messner (F.) 3 min. 55.8 sec.; 2. De Ruyter (N.) 3.56.1; 3. Ber- thau<^ (F.) 4.01.1; 4. Kalkman (N.). U Estafette 4 x 100 meter: 1. Frankrijk met de athleten Fusil, Goldowsky. Bucourt en Valmy 41.3 sec., daarmede het Fransche record met 03 seconde verbeterende; 2. Nederland met de athleten Karl Baumgarten, Gryseels. Heinz Baumgarten en Van Beveren 423 sec. 12 vlerk, meter klasse B: 1 Mleke 2, G. Guelcher (K. W V. Loosdrecht); 2. Hoera 2. st. J. Vlaming (W. V. de Koenen); 3. Holland 2. st. W. Klaver (W V Amsterdam): 4. Bries, st. D. Thyssen (Loosdrecht); 5. Win dekind. st. Mej. A M A van Santen (K. W. V. Loosdrecht). Intern. Olympiajollenklasse A: 1. Goesting, st. E Blckel (Münchener Yacht Cl.);'2. Zomerweel de. st. J H H. J de Jong (de Kaag); 3. Daptv nia. st P. H. R Borgerhof Mulder (Loosdrecht); 4. Magneet, st J. R. v d Ber« (Loosdrecht); 5 Skim. st. M. Dudok van Heef (Loosdrecht). Intern. Olympiajollenklasse B: 1 Schulmbek- ker. st. B H. v. Vaart (Loosdrecht): 2. Borrel tje. st. F W Sythoff (de Kaag); 3. Twinkle. sL W Bootz (Loosdrecht); 4. Propae, st. N. J. Broertjes (Loosdrecht). Intern. 12 voetsjollenklasse A: 1. Hella. st. J. Gerbranda (Haart. Jacht. Club); 2 Snapje. st. A. Kok (Z en R V Nieuwe Meer); 3 Repl (st. J. Vollebregt (K.Z. en R V de Kaag) Intern. 12 voetsjollenklasse B: 1. Pinquln. sL B. Markus (W.V. de Koenen); 2 Pinzon, st. A. van Veen Jr. (W V. Aeglr); 3. Red Puckle. st. Mej. E J. A. van Senden (Loosdrecht). Pampusklasse (met byzellen); 1. Nkwremeer, st. T. Folkers (K. W. V Loosdrecht); 2 Oppas sertje. st. H. Stumpe <de Kaag); 3. Taling, st. L C. Schuller tot Peursum (Loosdrecht). Pampusklasse (zonder byzellen); 1. Albatros, st. O. Vis Jr (Loosdrecht). Vrybuiterklasse: 1. Sam Cornelissen 2. st. J. Eillander (W V. het Witte Huis). B M klasse: 1. I Come Well. st. R J Uylen broek >W V Aeglr); 2 Adri. st. P. Leeuwls (W.V. Amsterdam); 3 Komeet, st. Mej. M M v. d. Vaart (Loosdrecht); 4. Hydra st. N. Bonneur <W V. Aegir). Noord Nederlandsche 16 vlerk, meter klasse: 1. Nix st. G. H. van Harten (Loosdrecht); 2. Encore st H. J Mathieu (Loosdrecht); 3. Tctx st A. D. Bakker 'Loosdrecht); 4 Kwaje Hoek st. K L v. d Horst (Loosdrecht)5. Jaro 2 st. J. Hulk (Loosdrecht). Noord Nederl. 16 vlerk, meter klasse- 1. Snip Snap. st. J v d Smit Jr (W.V van het Wjtte Huls); 2 Roerdomp, st. J. Brunt (W.V. van het Witte Huls); 3 Slipper, st. J R. v. d. Ley (idem); 4. Tjobe. ft.. K de Beyl (Idem); 5 Rie- telaar 2. st. D. J. Bakker (tdenv Intern, groepswedstrijd intern. 12 vlerk, meter klasse: 1. w. V Aeglr. 17 punten, met de Gebr. Overmans, resp 2e en 3e: 2 W. V. Amsterdam, 14.1 punt, met Jac. F. Stap (le> en B. E. Ott (7e)j 3. K. W V'Loosdrecht 11 punten met J. H Louwerse (5e) en A. E Dudok van Heel Jr. (6e); 4. Nordd. Regatta Vereln1 7 punten met P. Lensman (4e). Teddy Renken kon niet meer meedoen; 5. W. V. de Koenen 3 punten met J. Vlaming (9e) en J. F. J. Schoten (10e); 6. Blankeneser Segel Club 3 punten met J. Gahde (7e). R. Ringel Muller moest afseneid nemen. Einduitslag groepswedstrijd: 1 K. W. V. Loosdrecht 48 pnt.; 2. W. V. Aeglr 46.1 pnt.; 3. W. V. Amsterdam 43.1 pnt.; 4. Nordd Regatta Ver 41.1 pnt. 5, Blankeneser Segel Club 18 pnt.; 6 W. V. de Koenen 14 pnt. Hoofdpryzen Starklasse: Bern 2 (Bob, tegen 2. Atalanta (Lt. Z. L Wy laten’ ten slotte de uitslagen volgen: 110 meter horden: 1 Brasser (N.) 143 sec.; 2 Brisson (F.) 153 sec.; 3 Onnes (F.) 159 4 Hagedoorn (N.). Polsstokhoogspringen: 1 Ramadier (F.) 390 M 2 Vintousky (F.) 3.80 M.; 3 Lamoree (N.) 3£0 M 4 Verkes (N.) 3.50 M. Verspringen met aanloop: 1 Houtman (N.) 5

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 9