5h millioen tekort O Vreeselijk ongeluk slagerij HET SCHEEF GESLEPEN VERGROOTGLAS Huisknecht in een hotel verbrand in HET MOORDDRAMA TE AMSTERDAM ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT WEER TOL WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1939 Kerkelyk Leven Deken Mgr. J. H. Vaas Dom. R. Schutte O.S.B. Staat van baten en lasten De Graal in Australië Te ver in zee gegaan Er Straffen NIET OP T VERKEER GELET Hat noviciaat der Uhui iww «o» Nazar st* in SiwMgMxM in de Mm MteMéefew Kinderlijkje ontdekt in rioleering Toestand der prinsessen uitstekend Lichamelijke opvoeding in de Jonge Wacht Kleine jongen schiet slacht- apparaat af op zijn vriendje Opnieuw twee Vrouwen van Naza- reth daarheen vertrokken By het rooken van een sigaret in brand geraakt Weekend op het Nationaal Buiten centrum te Soesterberg Politie dregt zonder resultaat in het Merwedekanaal Twee arbeiders gewond, van wie een ernstig Eenvoudige viering van zyn* veertigjarig priester jubilé Zestigjarig priesterfeest luisterrijk gevierd Prinses Juliana mocht gisteren het bed verlaten Kind door boerenwagen overreden en gedood AGENT VAN POLITIE ERNSTIG MISHANDELD ONDER BETONMOLEN TERECHT GEKOMEN BEHOEFTIGE NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND MEISJE IN ZWEMBAD VERDRONKEN Te Deventer wordt even eens gedregd was noch voldoende reddings- m at er i aal noch voldoende toezicht Aan de fa. Mendelssohn en Co. te Amsterdam is voorloopige surséance van betaling verleend Wielrijder door trein gegrepen en op slag dood Hofmeester blyft ontkennen i Rotterdammer om het leven gekomen I van f 213.17390A73 De nog leven •K In den nacht van Zondag op Maandag te de 19-jarige J. Schmit, huisknecht in een der hotels te Valkenburg, door het rooken van een algaret in bed In brand geraakt. In Bombay werd een groote demonstratie gehouden, waarin de Indische bevolking haar verlangens ten opzichte van Engeland kenbaar maakte Maandagmiddag is de 60-jarige J. de Greet bit Wouw, toen hij per rijwiel den onbewaak te» overweg aldaar passeerde, door den trein uit Vllsslngen. welke op weg was naar Roosen daal, gegrepen. Het slachtoffer werd omstreeks honderd me ter meegesleurd en was op slag dood. ken. Het slachtoffer woonde te Maastricht was het oudste kind uit een groot gezin. Faal geaaï vaar areiaig g»US eant. Aartsbisschop Mannix heeft voor dit doel een huis gekocht, dat gelegen is aan de Yarra ri vier, midden in de stad Melbourne. Het is een oud Engelsch Tudorhouse met vele kamers, en cmgeven door een mooi aangelegd terrein, een unieke gelegenheid dus om jonge vrouwen te interesseeren en te trainen voor haar toekom stige taak als leidster. Melbourne is een modem aangelegde wereld stad met ruim 1 millioen inwoners. Er is even als in de andere steden van Australië een bloel- De Rijks Inspectie voor de ondersteuning van behoeftige Nederlanders in het buitenland moet ingevolge Koninklijk besluit, nader worden aan geduid als Rijks Dienst voor Je ondersteuning van behoeftige Nederlanders in bet buitenland. De administrateur bij het Departement van Btn> nenlandache Zaken. H. J. van Santen te met <te wawreuif van de funotte van (terectear hete af Baten: Kassa, goud en coupons Debiteuren in guldens Debiteuren in vreemde valuta Bultenlschatkistbiljetten Fondsen Nog te ontvangen fondsen Deelnemingen Syndicaats rekeningen Onroerende goederen Te Deventer wordt gedregd in een kolk naar een vermisten koffer van K. of naar eenige andere voorwerpen, waarvan men gezien heeft dat deze te water zijn geworpen. Men brengt dit te water werpen omstreeks oen tijd, dat K. in Deventer was. in verband met het drama te Amsterdam. Gemeentewerklieden te Doetlncljém ontdek ten 's morgens bij het openen van het pomp station der gemeentelijke rloleering aan den Keppelschenweg op het rooster het lijkje van een pasgeboren jongetje. Onmlddellljk werd de gemeentepolitie gewaar schuwd, die een minutieus onderzoek begon. In dit verband verzoekt de Inspecteur van Politie te Doetinchem aan hen, die eenige aanwijzin gen kunnen geven tot opsporing van daderts) zich ten polltlebureele te vervoegen. 217 853 389 34 Het tekort bedraagt* dus 5.6793*391 Gisteren. Maria ten Hemelopneming, was in de Benedictynsche Priorij te Egmond een aan tal vrienden van Egmond bijeen om met het convent op eenvoudige wijze het 40-jarig pries terfeest te vieren van Dom R. Schut té 033, sub-prior van de Egmondsche Priorij. Tegen half twee ging Schmit slapen De eige naar van het tegenover gelegen hotel ontdekte tegen half drie brand op een der bovenkamers van het hotel. HU alarmeerde direct zUn collega, die toesnelde en den huisknecht in een brandend bed vond. De jongen was reeds zeer ernstig met brandwonden overdekt. De ijlings ontboden geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzakelUk. Van ochtend is Schmit aan zUn verwondingen bezwe- en Da sehuldeiachars lallen Donderdag 39 November te twaalf aar in de raadkamer van de derde kamer der rechtbank werden gehoord, teneinde nader te beslissen ever de definitieve verleening van de snnéanre van betaling. De voorloopige surséance veiieend met ingang van Maandag, terwijl publicatie hier van werd bevolen in drie Nedevlandsche. een Fransche. een Engebcbe. een Ameri kaanse!», een Belgische, een Zweedsche en een Duitsche reelaat Lasten: Crediteuren in guldens Crediteuren in vreemde valuta Consortiale crediteuren Nog niet betaalde chèques «4 577965 96 57315911.10 95 742 538 71 17083 99 ok de jongste kabinetscrisissen en de thans bereikte oplossing wor den door het N.S.B.-orgaan met het bekende scheef geslepen vergroot glas bezien eh de resultaten van deze beschouwingswijze zijn natuurlijk nave- t 316.74999 36 960 15197 30 051 13091 30.050 983.— 98 829900..— 13 359 191 7 033 322 25 14 611330 74 1.100 906 90 Op het Nationaal Buitencentrum van de Jonge Wacht te Soesterberg is een weekend gehouden over de UchamelUke opvoeding. 4 Juni van dit jaar was in ae Vlaming straat te Delft een vechtpartij ontstaan, waarby de 33-jarige polltie-agent L. H. B. tegen het hoofd was getrapt, tengevolge waarvan hen een «ware hersenschudding had bekomen. Als ver dacht van deze openlijke geweldpleging, met vereende krachten gepleegd, stonden Dinsdag voor de Haagsche rechtbank terecht de 34- jarige chauffeur P. J. P. K., uit Den Haag, ce ^O-jarige koopman J. R., uit Delft en de 34- jarige tulndersknecht D. C. B., uit Den Haag. Subsidiair waren ten laste gelegd te zamen en in vereeniglng toebrengen van zwaar licha- tneiyk letsel, gewelddadig verzet met vereende U rookt graag T WRIGLEY’S PJL na elke pijp, sigaar of sigaret, verdubbelt bet rookgenot. Het vartviackt 4v Mom aa kaakt 4a taakea •ehooa aa aterk. Kauw 4e verkwlkkenkv P.K. aa olkou waaltOk. kat eterkt tv va- ■■W«| aa bevorkert ke spOavertariaa. kaapt vaakaag aa( eakele pakjaa ao keakl er eleeke een paar bu ke kaak. Op het feest van Mana ten Hemel opneming. heroacht de hoogeerwaarde heer de ken mgr. J. H. Vaas, van het dekenaat Leeu warden, rector van het St. Bonlfacius Hospitaal en oud-pastoor der parochie van de H. Bom- facius en Gezellen, den dag. waarop hy voor zestig jaren de H Priesterwijding mocht ont vangen. Uit dankbaarheid droeg de jublleerende pries ter des morgens half negen een plechtige Hoog mis op in de St. Bonifaciuskerk. waarbij hl) werd geassisteerd door vier oud-kapelaans dezer parochie, namelijk pastoor G. B Ellenbroek uit Arnhem, als diaken, pastoor J. Hanenkamp uit Winschoten als sub-dlaken. terwijl als cantores fungeerden pastoor H. Bruggeman uit Ooster- beek en rector L. Sanders uit Amersfoort. Als cereqioniarius fungeerde de eerwaarde heer P. v. d. Laan, student te Rome. Het presbyterium was voor deze gelegenheid feestelijk met bloemen en groen versierd. Het zangkoor zong o.l.v. zijn directeur, den heer J. Bos. de Missa in honorem 8 Thérèse de Jésus Enfante van J. Nieland voor gemengd koor. Na het H. Misoffer hief deken Vaas met krachtige stem het Te Deum aan. Na het Te Deum zong het zangkoor nog het Cantate Do mino van H L. Hassler voor vierstemmig ge mengd koor. Van twaalf tot een uur recipieerde de jubilaris in het gymnastieklokaal van dr Boni f Sb iussc hooi Het uitzicht ter plaatse Is slecht. Een wacht huisje, dat niet meer als zoodanig dienst doet, doch hetwelk wel bewoond wordt, beperkt het zicht aanzienlijk Na enkele oogenblikken vertraging heeft trein de reis voortgezet. gelukken Een geneesheer, die hort daarop ter plaatse k<wam. kon slechte den dood oonriatil ren. BU het door de politie ingestelde onderzoek te gebleken, dat geen voldoende reddingamateriaai en geen voldoende toezicht m het zwembassin was. waarop het in overleg met den burgemeea- ter is gesloten Nadat de pachter op het politie bureau waa verhoord, is hij op vrije voeten ge steld. Opnleuw*zjjn twee Vrouwen van Nazareth Zaterdag 13 Augustus met het SS. Ormonde naar Australië vertrokken, om op verzoek van Z. D. H. Mgr. Daniël Mannix, Aartsbisschop van Melbourne Victoria, In Zijn Diocees met het Katholieke Actie-werk voor Jonge Vrouwen te beginnen. w -w y anneer het „Nationale Dagblad" een campagne op touw zet tegen iets of Iemand, dan schrijft het vaak, dat het dat iets of dien iemand onder het vergrootglas neemt. Dat is on waarschijnlijk eerlijk en oprecht van dit N.S.B.-orgaan. Het vergrootglas speelt in de N.S.B.-politiek een geweldige rol, en ook een lachwekkende, omdat het scheef geslepen is, zoodat de beelden, die men er door waarneemt, vaak het effect maken van lachspiegelcaricaturen. Door het vergrootglas der N S B. bezien werd Mussert de man, zonder wien Nederland geen toekomst meerheeft, werd Oss een wilde «olifant, die weerlooze marechaus sees vertrapte, werd de R. K. Staatspartij tot autoritaire Staatsgreeppanlj, subsi diair Inqulsitie-partij, werd ons land een Augiasstal van corruptie en semietisch bederf, werd Goseling een Schuschnigg, Albarda een kussende Judas, en de vlot tende Nederlandsche schuld tot een staatsbankroet. De arme N.S.B.-ers, die krachtens het „Fuhrerprinzip" gedwon gen worden als maar door het vergroot glas van het „Nationale Dagblad" te kijken, moeten in hun hart wel waan zinnig van angst worden te midden van de hun voorgetooverde gedrochtelijke en afzichtelijke spookbeelden en het moet hun toeschijnen, dat Nederland een fi liaal van de hel is, zóó afgrijselijk en gruwelijk, dat zelfs de meest aangrijpen de verbeeldingen van Dante's „Inferno" er liefelijke kinderspeeltuin-idyllen bij worden. De abonné's van het „Nationale Dagblad” zijn "eabonneerd op verstik kende nachtmerries, die hun door den heer Rost van Tonningen gewapend met een scheef geslepen vergrootglas als een helderziende met een kristalbol worden voorgedroomd. Of het ooit bij hen op komt, dat droomen bedrog plegen te zijn en dat een scheef geslepen vergroot glas gezichtsbedrog pleegt op te leveren, wagen wij te betwijfelen, want daarvoor is een onbewaakt oogenblik noodig en wij weten niet of onbewaakte oogenblik ken toegestaan worden in de N.S.B. met haar leldersprincipe. Zondagmiddag is het veertienjarige meisje M. Sijstermans in het zwembad de Hltjearifver te Heerlerheide verdronken. Het meisje, dat niet zwemmen kon. wilde e«n bal. die langs den kant van het bad dreef, uit het water halen. Zii ging op de gladde ce menten glooiing staan, gleed uit en bwam in het diepe water terecht. Onmlddellljk sprozw hsae tante, mej. H.. de drenkelinge na en het gelukte haar het kind boven water te halen, maar omdat zij niet tegen de gladde helling op kon, moest zij het weer loslaten. Inmiddels was de pachter van het bad met een plank toege sneld. maar het gelukte hem niet, tante an nichtje uit het water te halen 8 heeft toan een paal genomen en mej. H kon hiermede op het droge gebracht worden. Zjj sprong onmut- dellUk weer in het water om haar nichtje boven te brengen Zij heeft het meisje opgehaald en met behulp van den paal op den kant gebracht. Een broer van mej. H. en een dame hielpen eveneens bij de reddingspogingen. Het meisje was buiten bewustzijn De heer H heeft nog ge tracht door kunstmatige ademhaling de levezw- geesten op te wekken, hetgeen niet meer moeM De nationale hoofdleider H. v. d. Bergh gaf bij de opening als de bedoeling van deze bijeen komst aanDe elementen van lichamelijke vor ming in het Jonge Wachtwerk te toetsen op hun bruikbaarheid en hun volledigheid. Daartoe waren uit de verschillende bisdom men leiders bijeengekomen. De leiding berustte by den heer A. Michels, leeraar M. O. Lichame lijke Oefeningen en den natjonalen leider drs. K. Peters. Deze laatste hield een inleiding over de taak van de Jonge Wacht inzake lichamelyke op voeding. Hij zette daarbij uiteen, waarom dit onderdeel der -vorming In eenheid met de andere opvoe- dingsgebieden in de eigen beweging verzorgd werd. Bovendien toonde de spreker aan. dat de vol ledige oefening van alle lichamelyke functies In de Jonge Wacht werkelyk doeltreffend ver zorgd wordt, al is dit door de typische vormen waarin het gebeurt, voor buitenstaanders niet altyd duideiyk De uiterst gevarieerde werkzaamheden, oefe ningen en spelen, geven vooral in het kader van het buitenleven een alzydige lichamelyke vor ming. Dit bleek uit al de andere besprekingen die gewyd waren aan de praktyk van de lichamelyke opvoeding in de Jonge Wacht, en die telkens gevolgd werden door practise!» training onder leiding van den heer Michels. Deze practyk omvatte de volgende drie soorten van lichaamsoefeningen, zooals die in de Jonge Wacht volledig ,tot hun recht komen, en die samengevat worden onder de volgende slag zinnen: Maak je lichaam gezond en leer je gezxmde lichaam goed gebruiken Voorts: Ontplooi je leven. By de sluiting van dit vruchtbaar week-end beloofde de heer Michels evenals In de voor afgaande jaren ook In de toekomst zyn mede werking in de Jonge Wacht. Het hoogtepunt van deze viering was een plechtige H Mis. opgedragen door den gryzen jubilaris. By de H. Handeling werd de cele brant geassisteerd door Dom A. Helmlch OSB als diaken en door Dom F. Gerritsen O.S.B als sub-dlaken. De schoone en verheven plech tigheid die geschiedde volgens streng liturgische regels, woonden o.m. de prior Dom Huyben O.SB. en het geheele convent, de familie van Dom Schutte en een aantal vrienden van Eg mond, onder wie prof dr. G. Brom, jhr. C. van Nispen tot Sevenaer, de heeren J. J. Wubbe en Alphons Laudy by Na het H. Offer kwam men in tntiemen kring byeen. Men meldt ons van offlcieele zyde, dat het met den gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Ji^iana en de jonge Prinses Irene steeds goed biyft gaan. H. K. H. Prinses Juliana heeft Maandag reeds gedurende korten tyd het bed mogen verlaten. SEMARANG, 15 Aug. (Aneta). De ver dachte van den gruwelyken moord te Amster dam. de hofmeester K., zal waarschyniyk de volgende week op transport naar Nederland worden gesteld. Het gelelde zal zeer vermoede- lyk bestaan uit twee Europeesche hoofdagen ten. De verhooren van den verdachte worden deze week gedurende enkele uren per dag voortge zet. K. wordt streng geïsoleerd gehouden, ten einde hem onkundig te laten van alles wat reeds bekend is. De hofmeester K. biytt volharden in zyn ont kennende houding. Gisterenavond werd hy op nieuw verhoord, doch ook ditmaal leverde dit geen resultaat op. Te Bedum is het 8-jarig zoontje van de familie Oosterhof uit Oldenzijl. gemeente Ulthulzer- meden. dat in Bedum gelogeerd was en by een slagersknecht achter op de flets zat. door een boerenwagen gegrepen en op slag gedood. De jongen sproag wa M Hete m Mte Met op De Amsterdamsche rechtbank heeft Maandag voorloopige auraéan- ce van betaling verleend aan Men delssohn en Co., Amsteidam. De rechtbank benoemde tot be windvoerder» mr. M. van Regteren Altena. advocaat en procureur te Amsterdam. A. Pier»on te Baarn. firmant van de firma Pierson en Co., bankiers te Amsterdam, en A. W. A. Meyer, procuratiehouder der firma Hope en Co. Amsterdam. Omstreeks drie uur Dinsdagmiddag bemerk ten eenige menschen op het strand te Wasse naar. dat twee personen zich te ver in zee had den gewaagd en In gevaar verkeerden Kort daarop ging de reddingsbrigade in zee. teneinde het tweetal op het sttand terug te brengen Men wist het tienjarig dochtertje van de familie C. uit *s-Gravenhage In bewusteloo- zen toestand op te pikken, doch haar oom, de 27-Jarige M uit Rotterdam, in wiens gezelschap zy vertoefde, kon men niet ontdekken. Met vliegtuigen van Ypepburg. welker as sistentie werd verzocht, werd de omgeving af gezocht, doch men heeft M niet gevonden, zoo dat als vaststaand moet worden aangenomen, dat de man verdronken te. Nadat een geneesheer met behulp van een zuurstofapparaat en het toepassen van kunst matige adeqihaüng de levensgeesten by het meisje had opgewekt, werd het kind per zieken auto naar het ziekenhuis san het Westeinde te 's-Gravenhage vervoerd, en aldaar ter obser vatie opgenomen. Hoewel men de hoop op herstel nog niet heeft opgegeven, bestaat er toch weinig kans, date men den jongen in leven zal kunnen houden. De officier van Justitie achtte de vecht party bewezen, evenals het feit, dat alle verdachten daaraan hadden medegedaan. Daar het aan deel van de verscmllende verdachten niet kan worden vastgesteld, moet hier een veroordee- ling volgen ter zake van geweldpleging diet vereenigde krachten. Daar hier een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bedie ning het slachtoffer geworden is, eischte hy een strenge straf, nJ. een gevangenisstraf van twee jaren, tegen elk der verdachten. krachten tegen ambtenaar of deelneming aan een vechtparty met den pohtie-agent. Een Delftsch assistent-geneesheer, die den verwonden agent heeft behandeld, verklaarde, dat deze een zware hersenschudding had be komen. benevens schaafwonden aan handen en voorhoofd. De agent heeft gedurende acht we ken geen dienst kunnen doen. Zelf als getuige gehoord, verklaarde de agent, dat hy nog steecs zenuwachtig was en last had met zyn .geheugen. Tijdens het betoqstrooien voor een werk, dat te Zalk de aannemersfirma Schrale en Col. te Zwolle, voor bet rijk uitvoert, te een der pon ten van een betonmolen uitgegleden, met het gevolg, dat twee arbeiders onder bet neerstor tend werktuig zijn terecht gekomen. Een der arbeiders. J. v. d. Berg, uit Hatte- merbroek. werd niet ernstig gewond Hy kou. na ter plaatse te z|jn verbonden. n»ir huls worden vervoerd. De andere arbeider. J, Hei develd, eveneens uit Hattemerbroek. liep ern stige inwendige kwetsuren op. Hy te in zorg- wekkenden toestand per boot naar bot steken- hui» te Kampen owwgntwachh, nant. Merkwaardig daarbij echter te, dat de door het Nationale Dagblad opgeroe pen naargeestige vertooningen verras send veel gelijkenis i^Mponen met de spoken, die de meestWniodoxe liberalen meenen te zien. Zoo wordt het nieuwe kabinet een verraderlijk Roomsch-Rood monster, gekleed in Christelijk-Hlsto- risch en kleurloos cellophaan, en zoo wordt jhr. mr. de Geer, die iedereen desgewenscht dispenseerde om overleg te plegen zelfs met zijn tante, de man der financieele tekorten, de weg bereider en bevorderaar van den finan- cieelen chaos, waarin ons democratisch staatsbestel ten gronde zal gaan. Aan financieele tekorten hebben de N.SB- ers blijkbaar evenzeer een broertje dood als die liberalen, die onder alle omstan digheden zweren bij een tot op den hal- ven cent klopperid huishoudboekje. Ja renlang is Dr. Colijn door de N.S.B.-pers verguisd als de kapitalistische aanpas- ser en bezuiniger, die het werklooze volk, opofferde aan het Gouden Kalf, maar thans wordt hij tot voorbeeld uitgespeeld tegenover jhr. de Geer, omdat de eerste tijdens een stijgende wereldconjunctuur in de jaren 1922, 1923 en 1924 er in slaag de de slinkende tekorten om te zetten in een overschot, terwijl de laatste tij dens regeeringsperioden in een dalende wereldconjunctuur met steeds groeien de tekorten zat te houden. Zulk een man nu, die niet eens de wereldconjunctuur als Nederlandsch minister vermag te beheerschen, zal nu gaan regeeren, ter wijl de internationale spanning toe neemt, de werkloosheid nieuwe uitgaven vordert en Indië slagkruisers eischt. En het blad besluit: „Voorwaar, de taak van het kabinet is groot, doch waar is de groote man die deze taak aan kan? In dit kabinet zeker niet!" Natuurlijk niet. Die onder het ver grootglas van de N.S.B. groote man is, zooals vanzelf spreekt, de heer Mussert, die alle eigendommen van de partij over eenkomstig het leidersbeginsel in den meest letterlijken zin des woords „be heert” als zijn rechtmatig persoonlijk bezit, waarmee hij kan doen wat hij ver kiest, en waarvoor hij geen kloppend huishoudboekje ter verantwoording be hoeft over te leggen. Hij moge dan in Nederland geen toekomst meer hebben, maar Nederland is niet de heele wereld, nietwaar? De verdediger, mr. C. W Dubbink. vroeg een gecombineerde straf en onmiddeliyke invrij- hetdsteling van de verdachten B. en R. lechtbank wees dit verzoek af. Uitspraak 29 Augustus. end katholiek leven, waardoor het groote mo gelijkheden biedt voor het leeken-apostolaat. Hier te dan ook het Nationale Bureau voor Ka tholieke Actie gevestigd. Aartsbisschop Mannix te de groote leider van de Katholieke Kerk in Australië, en was daar voor President van het Seminarie Maynuth in Ierland Vanaf het begin van de vestiging van de Vrouwen van Nazareth in Australië heeft hy met groote belangstelling haar werk gadegesla gen en steeds meer aangedrongen op een zelf standige vestiging in zyn Diocees. r Zooals men weet, te het nu drie jaar geleden, dat de eerste vyf Vrouwen van Nazareth naar Australië vertrokken, waar zy te Sidney al spoedig haar .headquarters" vestigden. Eenigen tyd daarna werd ook hier een eigen Noviciaat opgericht, wat gevestigd, is in Spring wood, in de Blue Mountains, waar alreeds ver- schlUénde begaafde Australische jonge Vrouwen haar opleiding ontvingen. En zoo zyn deze twee Vrouwen van Nazareth nu vertrokken met biyheid en geestdrift voor oe taak, die haar in Melbourne wacht en hopen zy mee te mogen helpen aan den groei van de Joeg? Vrouwen-beweging. wy wenscheh haar by dit mooie werk Gods ryksten zegen toe. Het te prettig te mogen constateeren. dat de justitie en politie van vele kanten medewerking krygen by haar pogingen t drama, dat zich aan het einde van Juni in de Pynackerstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, volledig te recon-' strueeren. De oproepen, die zy In den loop der laatste dagen door middel van radio en pers tot het publiek hebben gericht, met verzoek om in lichtingen naar aanleiding van bepaalde aan wijzingen. zyn niet onbeantwoord gebleven. Zoo ging het met den oproep naar aanleiding van het waschnummer, welk verzoek om inlich tingen tót het vinden van het goede spoor leidde, vervolgens was het een zakenman, die zich als leverancier van drie koffers, waarby de groote hutkoffer, aanmeldde, en nog tal van andere personen hebben zich de laatste dagen by de politie gemeld in de veronderstelling wellicht belangryke aanwyzlngen te kunnen geven En het spreekt wel van zelf, dat de politie, die thans haar aandacht heeft geconcentreerd op het zoeken naar de nog ontbrekende deelen van het gevonden lyk. de haar verstrekte inlichtin gen nauwkeurig bestudeert In de hoop een spoor te vinden. Zoo vervoegde zich Zondagmiddag een inwoner van Weesp by de gemeentepolitie aldaar’met de mededeellng dat hy op den avond van 24 Juni JJ„ toen hy zich per flets naar huls begaf en zich ter Hbogte van de nieuwe ver- keersbrug over het Merwedekanaal by Weesper- karspel bevond, een plons in het water had ge hoord. Het bewuste voorwerp zou naar zyn meening een kist of een koffer hebben kunnen zyn, die van de brug in het water zou zyn gegooid. Deze was vrywel onmiddellyk gezonken. Door by- zondere omstandigheden was hy in staat den juisten datum van dit voorval te hebben ont houden. evenals het tydstip. dat tusschen half tien en tien uur 's avonds zou hebben gelegen. Ih de bladen had hy van het drama gelezen en het was hem uit den aard der zaak opge vallen, dat de datum, waarop de hofmeester den grooten hutkoffer heeft vervoerd, overeenkwam met den dag. waarop hy dien plons In het water had gehoord. De Weesper politie stelde de justitie nog dienzclfden dag met deze mededeellng in kennis en Maandag heeft de Amsterdamsche politie byna den geheelen dag op de aangegeven plaats gedregd Resultaten heeft dit dreggen echter niet gehad. Maandag te een ernstig ongeluk gebeurd in de alagery van den heer H. te Blenck. Diens 7- jarig zoontje was met Ti vriendje, den 8-jartget V. F. uit Venlo, in den winkel aan het spelen. Op een gegeven oogenblik maakte de kleine H. zich meester van het veiligheidsslachtapparaat, dat hy op zyn vriendje richtte. Het wapen ging af en verwondde het jongetje V. F. ern stig aan het hoofd In zorgwekkenden toestanc. werd het naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht, waar onmiddellyk operatief werd in gegrepen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 21