CHIEF WHIP Alkmaar, 19 Aug. Twee kinderen bü brand gestikt s Ontginning van N.O.-polder langs den grooten weg prachtige vergezichtentrek in een sigaret hè, heerlijk dan zoo’n ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1939 De wethouders- verkiezing Geslaagd Love Affair AGENDA KAASW1MPELS Film Sport INGEBROKEN Droevig ongeval te Eist AAN DE LEDEN VAN A.F.C. Défilé der jeugd Een ernstige aanrijding A pot beker ad ie nat ROXY VERANDERING SPREEKUUR Beroepskeuze LIMMEN OUDORP I R. K. A. V.-TOURNOOI De uitslag van de loting 1 Tl i DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID1. I Samenatelling der commiaaie tot voorbereiding der organiaatie NEDERLANDSCH F’ABRIKAAT- WEEK 1939 ALLEEN WAT U WEGGEEFT KUNT U MEENEMEN OP UW LAATSTE REIS St. Vincentiusvereeniging - Alkmaar Kennemerpark 6 Giro 105019 Gemeentelijk Radio- diatributiebedryf HET OVERLIJDEN VAN- RECTOR BOON ALKMAARSCHE WIELERBAAN 4 HET TANDHEELK. INSTITUUT STATIONSWEG 90 - ALKMAAR T entoonatellingen Moedige reddera moeaten telkena weer hun pogingen ataken wegena den door dringenden rook Charlea Boyer en Irene Dunne in City Nog eena het Jongenaatadmotief in Victoria GEZELLENBEDEVAART NAAR HEILOO HEER-HUGOWAARD „Lord Jeff” R.K. DAMCLUB „D.D.D Het vertrek van den heer Schermerhorn „Een winnende aanhouder” en „Mr. Moto” V App A Bun Senioren en junioren De gemeenteraad van Oudorp Laatste oproep I STAD EUWS ZONDAG 20 AUGUSTUS MAANDAG 21 AUGUSTUS van mr. verzwaring rond de Alkmaardermeer. Het Bestuur qoot IVCB- O 5 I 8S« zal vanaf heden IEDEREN MAANDAG spreekuur houden van IK4K uur. ’s Maandagsavonds van 7SK uur. wel Is ten. voor 'n vlot c~ jeugdigen van geest en hart zullen film vreugde kunnen beleven. Voor as Maandagavond 8 uur staat wederom een rimultaan-séance op het programma, dit maal te geven door den voorziter. den heer H. de Jorag. Komt allen s.v.p. op tijd, belangstel lenden kunnen ook nu weer deelnemen. Jongen werd gewond aan de linker bovenarm, terwijl hij zijn linkerpols brak. De automobilist reed door, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De politie verzoekt dengene, die van het ongeval getuige waren, zich haan het bureau te meiden. Eindelijk vonden zjj de kinderen, die echter reed, door den rook waren gestikt. Onniid- dellijk werd kunstmatige ademhaling toege- paat, doch dit mocht niet meer baten. De lilkjea zijn naar de algemeene begraafplaats te Eist overgebracht. Overgeplaatet Onze plaatsgenoot, de heer W. Dammen, telegrafist aan de spoorwegen, is overgeplaatst naar Breda. achterblijven distrlcts-dlrecteur de laatste eer te sloot de VOORZITTER de vergadering. {Ongecorrigeerd.) rr 15 BV gb 15 85 st< «er S. D. en de helft wel verdiend is. De Zondag- en nachtdienst van 20—26 Augus tus- Apotheek B. H. J. Schouten, Eknmastraat 84. J. F maar H. VERVELD. k 8pr« ALf .lei roe 14! dri kg bot lint me S41 boe IN JN AL vei: F" m IC 15 lï\yer manen. Vrijdagmiddag om kwart voor vier werd in de Choorstraat een 15-jarlge kruideniersbe diende door een personenauto aangereden. De Oogenbükkeiyk werden reddingspogingen on dernomen Hierbij hebben zich zeer onderschei den de heeren Wannet, Polfllet en Span De va der der kinderen was echter zoo zeer verbijsterd, dat hy zich niet meer kon herinneren waar de kinderen lagen. als candldaat gehandhaafd blijven Thans het wachten op de bijeenkomst van de V. D - fractie en de liberale fractie op Maandagavond. i het Het eind kan voor de S. D. A P en de - van de liberale fractie eens teleurstelling zijn, die overigens In den nacht van Donderdag op Vrijdag !s door het vernielen van een ruit ingebroken in de fietsenzaak van den heer K op de Mient. De dief maakte 80.buit. ftnderhandsche ei koop Het tuinbouwbe drijf met huis en 2% H A. land, gelegen aan den Middenweg en eigendom van den heer A Blauw, is overgegaan aan den heer A. Muis te Uitgeest De geweldige rookontwikkeling maakte, dat de redders telkens het perceel moesten verlaten, doch met onversaagden moed drongen zij steeds weer het pand binnen. Bij beschikking van den Minister van Wa terstaat van 17 Augustus 1939 Is Ingesteld een commissie, aan wie wordt opgedragen de voorbereiding van de organisatie van de ontginning en kolonisatie van den Noord- Oosteiyken polder, met verzoek den Minis ter daaromtrent rapport uit te brengen. Vrijdagavond is door onbekende oorzaak een ernstige binnenbrand uitgebroken te Eist in het dubbele woonhuis Rijksweg Noord 9 en 11, be- woond door de gezinnen O. en J. Zeer vermoe- deljjk is de- brand ontstaan in den winkel, waarin een rywielzaak Was gevestigd. Herwonnen Levenskracht Zondag wordt er voor dit helaas nog zoo noodzakelijke doel een speldjesdag gehouden. Wij vertrouwen dat een aansporing onderzijds onnoodig Is. omdat allen gaarne een offertje geven voor de vereni ging die de tuberculose-bestrijding zoo krachtig ter hand nemt. j- van banken, beplantingen en leermiddelen zul— Medegedeeld werd dat daar thans één arbeider len ruim 1400 bedragen. w> i - j nr - awazI 4 a am V* daar- féze bede- allen door uw lat ons hoofdde- Mkmaarsche Ge- Wqrdt. lên" ver den dienst 1939. alsmede van de eerste suppletoire begTootlng voor dien dienst. Een-schrijven van de Commissie voor Malaria bestrijding om voor het jaar 1940 weder subsidie te mogen ontvangen, zal worden benan- deld by de gemeentc-begrooting 1940. Goedgekeurd was het besluit tot wijziging van het reglement voor het Burgerl. Armbestuur waarbij het salaris van den secretaris-penningt meester werd verhoogd van 50 op 100 per jaar. Thans stelden B. en W. voor het vak handen arbeid als leervak in te voeren op de openoarj lagere school. De eerste kosten zullen bedragen 187.76, terwijl de jaarlljksche kosten maximum 25 zullen bedragen Aldus besloten. Voorts stelden B. en W. voor de oude O L School Intact te laten en deze te gebruiken voor luchtbeschermingsdoelelnden. Voor afbraak neeit zij weinig waarde Aldus besloten. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een credlet voor de eerste Inrichting van de nieuw gebouwde O. u School. De kosten van meubilair, vernieuwen Kruisvaart. De leden van het Kruisvaart- cohort worden verzocht Zondagmiddag 3 uur aanwezig te willen zijn by het verenigingsge bouw. Om 3.15 uur zal naar Helloo worden ge wandeld, om daar te 4 uur deel te nemen aan het défilé voor den overleden districtg-dlrecteur. St. Jansknapen. die een fiets hebben, kun nen ook aan het défilé deelnemen. Maandagmorgen worden de Kruisvaarders verzocht te half tien by het vereenlglngsgebouw te zijn om deel te nemen aan de begrafenis plechtigheid. Rouwbanden zijn hedenavond te 8.30 uur te verkrygen by den directeur, kapelaan Velzeboer. Moge geen der Kruisvaarders om onzen bewijzen. Door de groote hoeveelheid zeer brandbaar materiaal, stond terstond het geheele winkelpand in lichter laaie. In het bovenhuis, waar het ge zin J. woonde, waarvan het echtpaar juist even afwezig was. lagen nog twee kinderen van resp. één en twee jaar te bed. City: .Love Affair”. Alle dagen 8 uur. Zondag 2, 4.15 en 8 uur. Woensdag 2 30 uur matlnée Victoria: .Lord Jeff". Alle dagen 8 uur. Zon dag van 2 uur af. Boxy: ..-Moto, de geheimzinnige” en .De aan houder wint”. Alle dagen 7.45 uur. lederen mid dag 2 30 uur: .Modem Times" met Charlev Chaplin. Een prestatie. Onze plaatsgenoote, de 17- Jarige mej. M. A. de Goede, die resp een en twee jaar geleden de diploma’s voor costumlére en lingerie-naaien behaalde, slaagde onlangs te 's Hertogenbosch voor het examen coupeuse. Op zich zelf ‘s dit niet zoo heel buitengewoon, maar het feit, dat zy geaurende elf jaren leer linge is geweest van het Doofstommen-lnstltuut te St. Mlchels-Gestel. maakt dit tot een keurige prestatie. Wy wenschen haar met haar nieuwe levenstaak ook veel succes toe. Wielerbaan: Wielerwedstrijden voor amateurs en nieuwelingen, Zondag 2 uur. Pat Het Algemeen Bureau voor Beroepskeuze, voorheen Singel 186, wordt op 22 Augustus a.s. herc-pend in het perceel Westelnde 7. De spreek uren zy n Dinsdagavond van 78 uur. Woensdagmiddag van 2.303.30 uur. Donderdagavond van 78 uur (na afspraak». Vrijdagmiddag van 2.303.30 uur. Vrydagavond van 78 uur. A B C D De B en C zersronde plaats. Alle wedstrijden duren 2 x 30 minuten, ter- wyi by gelyk spel door het nemen van 3 elf- meterschoppen beslist zal worden, wie als win naar wordt beschouwd. Tot 3 x toe zal dit eventueel herhaald worden. Is dan nog geen beslissing verkregen, dan zal de winnaar by lo- tlng worden aangewezen. In de finale wordt gerichte woorden zyn dank had uitgesproken, eerst 2 x 7<' minuut verlengd. De wedstryden sullen alle scheidsrechters worden geleld. TERMAAT. voorzitter afd Alkmaar d Kon Ned. Middenstandsbond M ENDEL. voorzitter afd Alk- Ned R K Middenstandsbond «voorzitter afd. Alkmaar v. d. Chr. Middenstandsbond Besloten werd B. en W. een crediet te ver leenen van 1500. Thans was men genaderd tot het laatste punt van de agenda, n.l. het onderzoek van de ge- lofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Een commissie, bestaande uit de heeren Staa l>aan en van der Post, onderzochten de stuKker en adviseerde alle gekozenen toe te laten, waar toe door den raad werd besloten. De heer STAA verzocht hierop een paar vragen te mogen stellen, wat werd toegestaan. Ten eerste vroeg hy over het straatwerk In het dorp, dat hy liefst zoo veel mogelyk door gemeente naren zou zien uitgevoerd. Het Is een onpleizierig gezicht, Indien iemand in onze gemeente werk loos is en een bepaald werd kan doen, het door iemand uit een andere gemeente wordt gedaan De VOORZITTER zeide. dat er in dit gevai weinig aan te doen was; de gemeente was niet by machte te bepalen, dat de herstelling van het straatwerk door een Oudorper moest ge schieden. De helft van de arbeiders moest doo> Alkmaar worden geleverd, en reeds had een Oudorper het grootste gedeelte van het straat werk verlrcht. Ten tweede vroeg de heer STAA naar de In vulling van de contröle-rapporten door den con troleur Er hebben hem klachten bereikt als zou deze eigenmachtig onjuiste uurloonen invuller zynde de basis-uurloonen en niet de werkeiyr. verdiende. Z. 1. maakt dit acties, zooals het ver krijgen van een hoegere classificatie voor d- steunverleening onmogeiyk. Bij een nauwkeurige beschouwing van de on derhavige formulieren bleek echter dat daaro> wel degeiyk de basls-uurloonen moesten worden ingevuld. De klachten berusten dus op een on juiste opgave van de betrokken arbeiders. De VOORZITTER sprak hierna een woord van afscheid tot den scheidenden raad. Inzonderheid tot den heer E. Schermerhorn, welke In de nieuwen raad niet zal terugkeeren. In de zes jaren van zyn raadslidmaatschap heeft de nee. Schermerhorn zich doen kennen als Iemand met een open oog voor de gemeentebelangen. Spr dankte voor hetgeen hy In hetb elang van de gemeente had gedaan en hoopte dat het der. heer S. met zyn gezin In den toekomst wel meent gaan. Naadt de heer Schermerhorn voor de tot hem Onze vroeger sadgenoot. de heer G. J. van der Meer, onderwijzer te Zaandam slaagde te Wapeningen voor de acte Landbouwgundlge. Heden slaagde te Utrecht voor de acte Fransch L.O.. onze vroegere stadgenoot, de eerw. broeder Amantius <J. Veel) thans te Laren N.-H. In Verband met het overlyden van onzen gees- telyken adviseur, den zeereerw. heer Rector Boon. 1S er Zondagmiddag 4 uur défilé van alle jeugdgroepen te Helloo. Wy roepen daarom alle leden van A.F.C. op. junioren zoowel als senioren, om aan dit défilé massaal deel te nemen Geen enkel lid mag bij dit laatste eerbetoon ontbreken. Een byzondere aansporing hebben de A.F.C. ers niet noodlg. t is een eereplicht en daarvan zullen allen zich kwy- ten. Zy. die per fiets gaan vertrekken om 3 uur van de Héllooerbrug. die echter de voorkeur ge ven aan wandelen vertrekken om half drie even eens van de Heilooèrbrug. Gisterenavond werd in Amsterdam de loting gehouden voor het «s. R. K. A. V.-toumooi, waarmede in de hoofdstad het voetbalseizoen officieus wordt geopend en waarvan op Zondag 3 September a.s. de voorwedstrljden zullen worden verspeeld. Kamteaal Boendermaker. Loudeluweg. Ber gen: Werken van Oerm de Jong en Kees Boen dermaker Dageiyks van 10—4 uur. uit deze gemeente werkzaam is. Meer arbeiders konden op dit werk niet geplatast worden. Hierna kwam in behandeling een schryven van den heer J. Schouten te Heerhugowaard, ver zoekende verlaging van de pachtsom van het do orhem gehuurde grasland in den polder Heer hugowaard. De VOORZITTER deelde mede, dat de huur- prys ƒ110 per HA voor den tegenwoor- digen tyd inderdaad te hoog is. De betrokken persoon is echter «elf voor den hoogen pry> aansprakeiyk. By de openbare verhuring Ir. Februari IJ. hebben enkele personen tegen elkan der opgebeden en nu leek het B en W niet ge- wenscht om reeds na een half jaar de huurprys te gaan verlagen, vooral omdat dit land voor den tyd van 10 jaar verhuurd is. B en W stellet, daarom voor de pachtsom voor dit jaar te hand haven en het volgend jaar deze aangelegenheid nog eens te bezien. De heer LEERING zou willen voorstellen voor 1939 de prys te handhaven en dan Ingaande 1940 by wyze van gunst toe te staan, dat de huurder van de huur wodt ontslyagen en het land weder ter beschikking van de gemeente komt. Dit ts mogelyk indien huurder en verhuurder hierin beide toestemmen. Aldus werd besloten. Van Ged. Staten was de goedkeuring kregen van de gemeentebegrootlng voor Werk opgedragen Aan de heeren Poland en Woffringa. timmerlieden en metselaars. 18 het werk opgedragen voor het bouwen van een bergplaats voor rekening van den heer S Vlaar te Hensbroek. den moeten worden). De heer Couwenhoven zal waarschyniyk De loting had tot resultaat dat de volgende vereenlglngen elkaar op den openingsdag zul len ontmoeten. 12 uur; St. GeorgeNEA. 1.15 uur: DOS8GVO (bekerhoudster) 2.30 uur: Zwaluwen VooruitRKAV. 3.45 uur: WSV—De Meer. demi-finales tusseben de winnaars A'en en D. alsmede de finale en -verlle- vlnden op Zondag 10 September Ljjn 1: Hilversum I. I4jn 2: Hilversum H. I4jn 3: Keulen 8.00—10.20, Parijs Radio 10 20— 1210. Radio PTT Nord 12.10—14.30. Keulen 1430—15.20, London Regional 1530—1620. Keu len 162017.20, Brussel Fransch 17.201750, Radio PTT Nord 17.50—18.06. Brussel Fransch 18.0518 20. London Regional 182019.40, Keu-' len 19.402038. Brussel Fransch 3035—2130, Keulen 21.30—2220. Brussel Vlaamsch 2320— 2320. Parijs PTT 2320—24 00. Lijn 4: Brussel Vla*mach 8.00920, Radio PTT Nord 920—935, Luxemburg 955—10 35, Droitwlch 10.3513.55. London Regional 13.55— 1430, Droitwlch 1430—1850, Brussel Vlaamsch 18.5019.05. Brussel Fransch 19.061930. Brus sel Vlaamsch 1930—1950. London Regional 1950—2130. Droitwlch 2130—2150. London Re gional 21.50—22 05, Droitwlch 22.05—24 00. Lyn 5: Diversen. Zooals men weet, zullen 27 en 28 Sept dagen van algemeene feestviering zyn. Voor verschil lende onderdeelen der festiviteiten zyn comités gevormd en zoo ook voor de afdeeling ..attrac tie". Dit comité, gevormd door de heeren Mas. Nordemann. Hoed en Melgers, heeft een plan gevormd, waarby zeer veel kaaswimpels gebruikt moeten worden Om nu daarover de beschikking te krijgen, is aan de bezitters van een kaas- wimpel een circulaire gericht, waarin wordt ver zocht dien aan haar te wHIen afstaan. Ztf. die misschien geen circulaire ontvangen hebben willen allicht met deze mededeellng genoegen nemen en evenzeer hun wimpel met stok aan het comité leenen. na den stok vooraf van hun naam te hebben voorzien. Lyn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum IT. Lyn 3: Keulen 835—1130, Brussel Fransch 1130—12 20, Brussel Vlaamsch 12 2014 20 Keu len li-“ -- - Keulen 1920. Zondag as. 20 Aug trekken de Gezellen •et District Alkmaar op ter bedevaart y O. L V. ter Nood te Helloo Wy roei om alle Gezellen dringend vaart mede te maken. Geefl tegenwoordigheid te kennen, i vies: Godsdienstzin, door ons zeilen daadwerkelyk begrepen Degenen die op de fiets gaan wwi uur v.m. ulteriyk aan ons Gezellenhu] wacht. Zij die den tocht te voet willen worden verzocht om 9.30 uur v.m. aan hl Gezellenhuis te zyn. Twee groote films met een actueel Holland journaal plus een mooie gekleurde teekenfilm. Een uitgebreid film-menu, dat den bezoekers ongetwyfeld prima zal smaken. Begonnen werd met ,,De aanhouder wint een geestige rol-prent. waar toch een flinke aan- moedignig in zit om niet by de eerste teleur stelling het byitje maar te leggen. Een Jonge- In deze commissie zyn benoemd: a. tot Ud en voorzitter jhr. Ir. O. C. A. van Lldt de Jeude, oud-minlster van Waterstaat; b. tot leden: mr. dr L. J. C. Beaufort, lid de Tweede Kamer der Staten Generaal. mr. Th. A. van Dyken. lid der Tweede Kamer. dr. R. H baron de Vos van Steenwyk. commissaris der Koningin in de provincie Dren the. dr ir. Th. van der Waerden. lid der Tweede Kamer, dr. V. J. P. de Blocq v. Kuffeler, hoofd- tngenleur-dlrecteur van den Rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken; J. E. van der Heyden. admi nistrateur by het departement van Waterstaat. H. Bakker, inspecteur der Registratie en Domei nen, J. D. Schouten. Inspecteur der Registratie en Domeinen, mr. H. W. J. Mulder, raadsadvi seur by het departement van Binnenlandsche Zaken. N. A. Nap. hoofdcommies by het depar tement van Binnenlandsche Zaken. Ir 8. Sme ding, directeur van den Wieringermeer; C. L. de Bruyn, secretaris van de directie van den Wieringermeer: A. Blaauboer. secretaris van de gemeente Wieringermeer. e. lid-secretaris mr. J. M Kan. hoofdcommies b»j het departement van Binnenlandsche Za ken; d. adjunct-secretaris H Burik. adjunct-com- mlcs by het departement van Binnenlandsche Zaken. kaart van het vouwblad, dat u allen één dezer dagen wordt bezorgd, cmgaand toe te zenden. in voor overleden Distcicts- H. Communiê oer De wielerwedstruden. die a*. Zondagmiddag zullen worden gehouden op de Alkmaarsche wielerbaan, beloven zeer interessant te wor den. Er Is een Olympische achtervolging met 4 sterke Alkmaarsche renners (waar natuuriyk P Evers, die In het N.W.U.-team zit, Is opgeno men), tegen 4 andere sterke renners, die hun best zullen doen om van het Alkmaarsche team te winnen. Dan hebben wy de sprints, die ook heel aar dig kunnen worden. Daarin starten G. Peters, Haarlem, die een veelbelovende sprinter is. de rappe Scheffer uit Amsterdam en E. Bos uit Alkmaar, die goede sprlntcapaciteiten heeft. Voor de pauze wordt een wedstrijd gehouden voor nieuwelingen en een afvalwedstryd voor amateurs en onafhankeiyken. Na de pauze wordt de 56 K M. koppelwedstryd verreden, die gezien het sterke veld van ren ners een harden stryd zal laten zien tot het einde toe. We hebben dan allereerst het sterke koppel EversGroet, dat al direct z’n best zal doen een ronde uit te loopen, maar we hebben ook het koppel O. Peters—T. Pynenburg, twee ren ners, die er alles op zullen zetten om dat te verhinderen. Hetzelfde zal het geval zyn met de koppels J. MatzenScheffer en J. Lust Schellingerhout. Enfin, alle koppels zullen hun best doen om zoo goed mogelyk uit den strijd te komen. Al met al belooft het een goede wle- lermiddag t» worden. inneringen blyft wekken comedie Ruggles of Red Cap. waarmede hy kele jaren geleden succes behaalde. Mac Carey behoort niet tot de regisseurs, die in de eerste plaats streven naar een oorspronkeiyke vorm geving en een feillooze filmtaal, maar dit neemt niet weg. dat zyn ernstige pogingen om zyn werk zoo goed mogelyk te doen, hem meermalen tot verrassende dingen noopten. Hetgeen ook in zyn jongste film Love Affair het geval is. De geschiedenis van de film bevat weinig oor- spronkeiykheld. maar Mac Carey weet nochtans den weemoed van een verloren liefde van tyd tot tyd voelbaar te maken. Met eenvoudige midde len doch treffend en hier toont hy zich een goed en bekwaam filmer, die ook tot betere zaken in staat moet zyn. Charles Boyer en Irene Dunne, alias Michel Marney en Terry McKay, ontmoeten elkaar op een oceaan boot Zij zyn beiden op weg naar New York om in het huwelyk te treden, zy het ook niet met elkaar Maar tüdens de reis worden zy ernstig verliefd op elkaar en het is bloedige ernst Michel, die een luierend schilder is. belooft te zullen gaan werken en Terry zal hem na vyf maanden ontmoeten op de zooveelste étage van het hoogste gebouw van New York. En deze ontmoeting zou Inderdaad hebben plaats gehad, indien het toevel niet tusschenbeide was geko men. Terwyl n.l. Michel staat te wachten, wordt Terry door een auto aangereden en zy worden van elkaar verwyderd Naar het schynt voor goed, maar ook thans treedt het toeval weer op. ditmaal ten gunste van de twee gelieven die elkaar tenslotte, eindelyk vinden. Dan is Terry een vrouw, die haar beenen heeft verloren en Michel een schilder, die het werken weer heeft geleerd. Nu en dan treft men in de film goede staaltjes aan van innige cinematografische verbeelding Zoo bijvoorbeeld in de volgende fase. Eenmaal heeft Michel samen met Terry zyn grootmoeder bezocht, die een Idyllisch huisje bewoont op Ma deira. De wyze oude vrouw wil de jongelui by elkaar brengen omdat zy voelt, dat dit meisje In staat zal zyn Michel in het rechte spoor te houden, zy gaan weer weg. nemen afscheid en als de ontmoeting tusschen Terry en Michel in New York is mislukt, gaat de jongeman op reis naar zyn grootje om by haar troost te zoeken. Hy komt in een leeg huls, waar alles hem her innert aan het Innig moment, dat de oude vrouw aan de piano gezeten een oud lied speelde, dat de beide jongelui nader tot elkaar wilde bren gen Dit Ued weerklinkt terwyl Mlchel in stilte en verlagen door het huis dwaalt en het is. als of fiet verleden een oogenblik herleeft. Hier be reikt Mac Carey met de allereenvoudigste mid delen zonder één moment sentimenteel te wor den, een weemoedige verlorenheid, die men on weerstaanbaar ondergaat. Er zyn tal van andere oogenbllkken. die aan- zieniyk minder geslaagd zyn en die niet boven het niveau der speculatieve commercieele pro ducten uit gaan. De film werd kenneiyk met RUcksicht op den publieken smaak gemaakt en mag in dit opzicht geslaagd genoemd worden Een meesterwerk is het dus niet. Maar een enkele maal staat men voor goede stukken film. Intusschen kunnen volwassenen een en ander gaan zien. Leo Mac Carey is een regisseur, wiens naam men niet zoo heel vaak hoort, maar die toch her- - --aan de vermakelyke en- Aan de leden der afdeelingen van de drie Nederlandsche Middenstandsbonden is de vol gende circulaire verzonden Verleden jaar organiseerde de Vereeniging Nederlandsch ’‘•abrikaat” in den tyd van net Regeertngsjubileum in samenwerking met de landelijke organisaties van het winkelbedrijf ‘n Nederlandsch fabrikaat week. Gezien de groote belangstelling, welke daar voor by de winkelbedrjj'-en bleek t^ bestaan, heeft de Vereeniging ..Neder andsch Fabrikaat” besloten ook in 1939 weer een dergelyke week te organiseeren Het daarvoor vastgeste de tijd vak ij van 16 tot 23 September as. Op de win- belbecryven wordt een beroep gedaan in die periode Nederlandsche waar, dus de producten van den arbeid van hun Nederlandsche mede burgers, naar voren te brengen; dit vooral door het inrichten nan Nederlandsch fabrikaat-ult- stalllngen. Aangezien het hier gaat om een nationale zaak en ook de middenstand zelf belang heeft bjj een geoznde bevordering onzer Nederland sche nijverheid meenen de drie Nederlandscne Middenstandsbonden hun volle medewerking aan dit Initiatief der Vereeniging ..Nederlandsch Fabrikaat” te moeten geven Daarom raden wij u aan de antwoord-bnel- De stroom van films met jongens in op voedingsgestichten houdt aan. Het is een on- vermijdeiyk gevolg van den succesvollen father Flanagan met zyn Boys Town en men kan niet beter <)oen dan berusten Ook hier zal binnen afzienbaren tyd het .dead end” bereikt zyn Mickey Rooney, de groote promotor van deze successen, speelt ook in .Lord Jeff" de hoofd rol en het is in groote vreugde te bemerken dat hy zich nog steeds op het goede pad bevindt Althans wat het karakter betreft. Zoo zien we hem hier in Dr Bamardo's House, ’n inrichting waar verweesde straatjongens wor den opgeleid tot rasechte karaktervolle Engel- sche zeelieden. n Nieuweling, Lord Geoffrey Braemer (Fred die Bartholomew ontrukt aan een vuig op- lichtersbestaan. geeft door zyn recalcitrant optreden aanleiding tot ernstige conflicten. Mickey Rooney, de held van de school, wendt al zyn invloed aan om Lord Jeff ten goede te keeren, hetgeen hem uitelndelyk gelukt. Voor het echter zoover is zyn er vele moei- lykheden op te lossen en het spreekt vanzelf dat daarbij het prachtige karakter der jongens van velerlei zyden belicht wordt. Zoo konden verscheidene sentlmentaliteiten niet vermeden worden, hetgeen niet behoeft in te sluiten dat de film geheel zonder verdiensten is Integendeel, regisseur Sam Wood zorgde voor verschillende frlssche en aardige momen ten, voor n vlot en sportief tempo en vooral aan deze De raad der gemeente Oudorp vergaderde Don derdagavond te 7.30 uur ten raadhulze onder presidium van den burgemeester, den heer W. Bos. de diverse Ingekomen stukken vermelden we eetlaetaajven va den minister van Soc. Zaken waarin dezehiededeelde geen vryheid te kunnen vinden een raadscommissie in audiëntie te ont vangen. Als motief voerde de minister aan, dat een bespreking toch niet tot verhooglng van do steunnormen voor het drpsgedeelte zu kunnen leiden. Besloten werd deze aangelegenheid voorloopis’ te laten rusten. In verband met het 60-jarig bestaan van dj Alkm. Vrijw Brandweer In September ai, ver zocht het huldlgingsccmlté om een bydrage in den aonkoop va een praktisch geschenk. B. en W stelden voor een bedrage van 10 te verleenen. De heer LEERING vond 10 *el wat laat, te meer nu het niet gevraagd wordt voor festivi teiten. Spr. stelde, gesteund door den heer van der Post, voor 25 beschikbaar te stellen. Het voorstel van den heer Leering werd in stemming gebracht en verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Leering, Staa en van der Post. Het voorstel van B en W. werd hierna z. h. st aangenomen. De geldigheidsduur van de geldende steun regeling voor werklooze arblders uit deze ge- meente werd door den minister van Soc. Zaken verlengd tot en met 30 December 1939. Naar aanleiding van een Ingekomen schryven van eGd. Staten terzake het doen van uit gaven voor f ros tel ykh eden by gelegenheid van de biyde gebeurtenis in de Prinselyke Familie werd besloten maximum 025 per leerling 'be schikbaar te stellen voor een eventueel te houden kinderfeest. Van den minister van Soc. Zaken was toe stemming ontvongen om eenige werkloozen tut deze gemeente te werk te stellen bjj de kade- 1420 1450. Brussel Vlaamsch 1450-^-1620, 16201820. Brussel Fransch 18 20—' Brussel Vlaamsch 19 2019.35, Brussel Fransch 1935—1950, Keulen 19.50—2225, Droit- wich 222522.50, Brussel Vlaamsch 2250— 2320, Boedapest 2320—24.00: Ujn 4: Brussel Vlaamsch 830—1106. Droit wlch 11.05—13.50. ParUs Radio 13.50—14.35, Droitwlch 143518.06. Brussel Fransch 16.06— 17 40, Droitwlch 17.401830, London Region*i 1830—18.50, Droitwlch 18.50—21.25, London Re gional 21.26—22.50. Droitwlch 2250—23 00, Keu len 23 00—24 00 Lijn 5Diveraen. Deze twee fracties zullen dan probeeren eens te worden over een candidaat. Of dat echter gemakkelyk zal gaan mag worden betwyfeld. want de helft van de libe rale fractie, de heer Stoutjesdyk zal hoogst waarschijnlijk weigeren deze byee-komst by te wonen, omdat hy niet wil meedoen aan dezen minder fraaien stryd om de wcthouderzetels. van welken stryd hy de richtlijnen door enkele anderen reeds uitgestippeld ziet De verdeeldheid in de kleine liberale fractie Is zeer groot ervdaarom worden alle krachten Ingespannen om de eenheid eenlgermate te herstellen. Verder is er nog de moeiiykheid. dat de voorzitter van de V. D-fractie, de heer Siets- ma. waarschyniyk niet beschikbaar zal zyn. zoodat de stryd zal gaan tusschen het nieuwe V. D-raadslid Eriks en den liberaal mr. de Groot, van wie laatstgenoemde zich tegen het benoemen van nieuwelingen verzet. We kunnen ons niet voorstellen, dat derecht- «che raadsmeerderheld dezen gang van zaken met welgevallen gade slaat, waarby nog komt, dat de Katholieken, die hun eigen nieuwe raadsleden voor de wethoudersfunctle onmid- deliyk hadden uitgeschakeld, toch we| heel moeiiyk een nieuweling van de S. D. A. P of V. D. kunnen aanvaarden. De Alkmaarsche partli-afdeellng van de S D. A. P. heeft Vrydagavnd in de Unie verga derd om de wethouders verkiezing -te bespreken Hoe gering de belangstelling onder de leden van deze toen zeer groote afdeeling voor de wethouders-aifaire wel Is. biykt uit het feit, dat slechts 16 leden aanwezig waren Men heeft over de zaak zeer uitvoerig gediscussieerd, want er waren verschillende leden, die het maar ver standiger zouden vinden, indien de 8. D A P.- fractie rich dezen keer, mede omdat zy geen geschikte candidaten heeft voor een wethou- derszetel «fwyzig hield Ook was er geen eenstemmigheid over den Candidaat voor het geval men wel mee zou doen Besloten werd tenslotte „een wethoudersze- tel te aanvaarden" (die zal eerst nog aangebo- In verband met het overlyden van der Districts-Directeur Rector Boon, zal door het Adjunctenaat Alkmaar en door het district Alktaiaar der K 3. Ceen massaal défilé worden gehouden op de stichting St. Wlllibrord te Helloo. Zondagmiddag 20 Aug. te 4 uur. De E.E.HH. Directeuren. Leidsters en Lei ders worden vriendeiyk verzocht met het vol gende rekening te willen houden. 1. Elke groep zorgt om 4 uur te Helloo pre sent te rijn, alwaar reeds aan den Ryksstraat* weg door aangewezen Leidsters of Leiders aan wijzingen zullen worden gegeven. 2. Na het défilé komt de geheele jeugd in de Kapel te Helloo byeen. 3. Voor eventueele fietsenstalling zullen aan wyzingen worden gegeven. 4. Op Maandagmorgen 21 Aug. wordt elke parochiekerk een H. Mis opgedragen de zielerust van onzen Directeur met algemeene Jeugd. 5. Op Maandagmorgen 21 Aug. ’s morgjiis om half elf worden alle jeugdgroepen wederom verwacht te Helloo om langs den weg geschaafd met vaandels, vlaggen etc. etc. de laatste eer te bewyzen. 6. Van alle groepen volgen twee personen den Eerw. Districts-Directeur naar zijn laatste rustplaats. Eventueele aanvullingen worden Zondagmid dag in de kapel te Heiloo bekend gemaakt. man heeft een nieuw-ontwerp voor een han delspan. maar wordt door de mannen die zulks kunnen financleeren herhaaldelyk afge scheept. ja letterlyk de deur uitgetrapt, doch telkens verschynt hy in een andere gedaante met zijn ontwerp in de hand, tot hy ten slotte gehoor vind, en nog een lief bruidje op den koop toe krygt. Wanneer we nog in verbazing nadenken, hoe zooiets bestaat, valt alweer de duisternis, de filmband rolt, en men komt onmlddeliyk in de mysterieuse sfeer van een nog onopgelost drama, waar de beroemde Mr. Moto de Gor- dlaanschen knoop zal ontwarren In Londen heeft zich plotseling een moor denaarsbende gevestigd en beginnen den geld magnaten zoon beetje aan het verstand te brengen dat alleen met het slyk der aarde hun leven is te redden Een van deze heeren wil niet aan de bedreigingen gélooven en zou er zeker in-geloopen. of liever, doodgeloopen zyn als Mr Moto zijn reddende hand niet had toe gestoken. Na allerlei spannende avonturen wor den de misdadigers gevad. en komt op t slot Amor óók nog even om den hoek zien; we nemen afscheid met het bevredigend gevoel, dat er ook nu weer twee jongelui gelukkig zyn, al is het dan ook maar op de celluloid band.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 14