WES LAND Van dag tot dag DE TROMP VERTROKKEN Westfriesche agenda BLOKKER HOOGKARSPEL LUTJEBROEK PROVINCIAAL NIEUWS BEEMSTER HEEMSKERK MONNIKENDAM ENKHUIZEN MARKTEN PURMEREND GROOTEBROEK Krommenie viert feest DE RIJP MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939 GEZELLEN-BEDEVAART VAN HET DISTRICT ALKMAAR 21 Auguatua waardelyk het directeurschap heeft aanvaard. PAROCHIE VAN O. L VKOI W VISITATIE Dekker 22 Auguatua 23 Auguatua PAROCHIE VAN DEN H. MICHAëL DINSDAG 7 uur voor de overleden leden en Hr. Ms. flottieljeleider Enk- naar Enk- H Mis Stand en uit den Jan van Kuücweg Reine Victoria 4 1 K.M. zwemwedstrijd te Westzaan oorlogsbodem schouwd. en over- Tryntje slaan en hadden tevens een schitterend uitzicht op de duizendkoppige menigte, die zich rond het fort beneden had verzameld. „Menschen, dienen en sensaties" in het Wilson- theater te Hoorn <18 jaar). 8.30 (n.t.) in ..Het Gouden Hoofd” te Wes- terblokker, bijeenkomst van de R. K. kiezers voor de candldaatstelling van de Banne. 7 8 uur 11 Hee de naa E Her RÜi lan< H Keil R Hee in zen; op PhiJ van by 1 van Ir in leefi Ui geix tog in d A! in t den brce wer< scha aan teel brac Egm die 1 te b. af. i gebr hü a void Wik stier üi was Deze Bent Davi doch na t Scha klein van van De gesla hy d lem. zy 84-ja had geno der 1 dat Jan, Ung erket het dert heid horn In Zwar merli werd van IJsse waar ten 1 Jai van I Wille Eer Scha Haar vloed De lem huls slach vulde schot Toe lands Prins schoc Span. In houdt frlesli Bossi: Oran valler Op geérir aan e hy as pen. hem spanr de be zacht met z dwing Ooi Amstt brief, Bei. Vroed na ee bezen Amsti hunnt BIJ ge mee Verve toen Spaar in zyi «vene. pensle Na WOENSDAG 23 Aug.: Des avonds 7 uur H. Familie, afd. vrouwen. DONDERDAG 24 Aug.: 7.30 uur gezongen H. Mis voor de Broederschap der Eeuwigd. Aan bidding. Om 7 uur Dof. VRIJDAG 25 Aug.; Des avonds om 7 uur H. Kruisweg. ZATERDAG 26 Aug.: Des nam. van 39 uur biechthooren. 's Avonds 7 uur Dof. In den Heer overleden: Gerardus Groot Sr. naar Ned. Indie vertrokken, uitgeleide gedaan door duizenden, verlaat de haren de morgenuren als uitge- Helder vertoefde aan den een enorme 8.30 uur: Raad Sybekarspel. 8 uur o.t. op de kermis te Obdam in blos- coop-theater Kok en Co.: ..Concert in Tirol" met de „Wiener Sangerknaben. over de in den polder t derdag 31 Augustus a s. Jubileum. Zondag was het 46 jaar geleder dat de eerw. Zuster M. Gonzaga geprofest werd Deze zuster, hoofd der R. K Bewaarschool, is reeds gedurende 12 jaren hier werkzaam. Catharina Communie Parochie Des 730 en de Parochie ^^oor h«t bloed 'vWT martelaren I wordt de akker der Kerk vrucht- Boer. 8 uur voor dezelfde. DONDERDAG 7 irur voor Cornells Groot Elizabeth Poland; 8 uur tot zekere intentie VRIJDAG 7 uur voor Geertje Bakker—Koor- tens: 8 uur voor dezelfde. ZATERDAG 7 uur tot zeker intentie; 8 uur in de kerk voor Henricus Korven en Neeltje Rood, ’s Middags om 5. g. 7 en 8 uur gelegenheid om Heryk. De herijk van maten en gewichten zal dit jaar in het Waaggebouw plaats vinden, nJ. op Maandag 28 Augustus van 10 tot 12 uur en namiddags van 1 tot 4 uur. Dinsdag van 9 tot 12 en van 13 tot 15 uur. Voor de inwoners van Katwoude vindt dit eveneens in het Waag gebouw plaats en wel op Dlnsoag 29 Augustus tusschen 3 en 4 uur. het ggnoegen smaken het diploma voor goed en zindelijk melken te behalen en wel met in totaal de volgende punten: J. G. Lansing 29914, Joh. Rufter 296. mej. Corn. Oudhuis 28514. N Boon 278, mej. M. Borst v. Baar 274H, A. Stok man 279 p. De cursus werd gelelo door den heer C. P Jongens. wy vernemen verder, c*t de afd. D. Ts B voornemens is binnenkort een landbouwcursus te organiseeren. welke in het R.K. Clubhuis zal worden gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Maria, doch ter van Jan van der Horst en Johanna van Dijk; Son ja Kitty, dochter van Louis Cohen en Johanna Cohen. Gehuwd: Jacob Jongert en Cornelia Geurtje Johanna IJzendoom. Overleden: Hendrik Jan Visser 77 j. wedn. van Guurtje Kwakman; Maretje Ent, 71 J„ wed van Dirk Schot. Melkcunus. De afdeeling DTB heeft dit jaar wederom een melkcursus georganiseerd, welke Vrijdagavond is gehouden op de boerderij van den heer C. J. Borst. Alle cursisten mochten Het priesterfeest van pastoor Hollenberg. Tot een deel van de feesten by gelegenheid van het veertigjarig priesterfeest van den zeereerw heer pastoor Adr. Hollenberg behooren o.a. de avonden, aangeboden aan alle paochianen. en waarop de R K. Tooneel vereeniging Deo XIII opvoert Antoon Coolen’s „Kinderen van ons volk”. Deze parochie-avonden hebben een goed ver loop, de belangstelling is enorm en de opvoering van het stuk, onder leiding van den heer H. B. J. Brinkman, slaagt volkomen. Een waardig sluitstuk van de feesten ter ge legenheid van het 40-jarig priesterfeest van deken en pastoor Hollenberg. „Tromp" is Zaterdag uit Nieuwediep Het schip Belangstelling waa bij vertrek van een oorlogabodem nog nooit zoo groot Naar wij vernemen is er groote kans dat ook in de J. v. Kuikweg waterleiding wordt aangelegd, en de bewoners hiervan in het genot van goed drinkwater komen. Door enkele bewoners was tot de P. W. N. een verzoek gericht, hetgeen hoogstwaarschyniyk zal worden ingewilligd. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes van J v. d. Meer en M. Meurs: Jacobus F z. van J Vlaar en G. Th.*A. v. d. Linden; Ma rie. d.' van D. Verbrugge en J. Buter. Getrouwd: J. van Borneren, 26 jaar en A. Wilms, 27 jaar; J. C Eljk. 22 jaar en A. Tul- ninga. 21 jaar. Overleden: J. Pels, 37 jaar. vr. van H. Zwaan, te Enkhulzen; C. Joosten. 8 jaar, te Beemster; A de Wit, 61 jaar. wedn. van A. Beets, te Oost*- huizen; G. Groot, 68 jaar, wedn. van G. Koster. Pastoor J. P. P. Bomans op waardige wijze gehuldigd Viaacberij. Eindelijk kunnen thans ook be tere vangstresultaten worden gemeld. In het IJselmeer en vooral onder Monnikendam wordt oen laats ten tyd in fuiken veel snoekbaars ge vangen. De prys bedraagt circa 8 cent per pond. Voor de vlsschers is dit na het slechte seizoen een kleine meevaller. Er is een leege plaats aan de Buitenhaven, die voorloopig niet aangevuld wordt; het fraaie oorlogsschip. Hr. Ms. Flottleljclelder ..Tromp" is voor de eerste maal naar Ned. Oost-Indlë vertrokken en dat onder een belangstelling, zoo- als wy nog nimmer by het vertrek van een Nieuwediep hebben aan- rlfwielzaak te Sist (Geld.) kwamen twee De zaak brandde geheel uit .Menschen. dieren en sensaties” in het Wllson- theater te Hoorn <18 jaar). 7.30 en 10 uur o.t. op de kermis te Obdam in bioscoop-theater Kok jen Co. .Morgen gaat het beter" met Dily Bouwmeester. Op plechtige wyze is door de parochie Krom menie het 40-jarig priesterjubileum van pastoor J P. P Bomarfs herdacht. Zaterdagavond werd een danklof gecelebreerd door den jubilaris Voordat de jubilaris het kerkgebouw betrad werd een welkomstlied aan geheven Het hoofdalttufr was voor deze spe ciale gelegenheid prachtig versierd. Voor een tot dc laatste plaatrf bezette kerk sorak de feest vierende jubilaris de parochianen in treffende bewoordingen toe. waarin hy vooral uitdruk king gaf aan zyn vurlgen wensch om veel voor hem te bidden, hetgeen hy zou beschouwen als zyn mooiste cadeau by dit jubileum Zondag morgen had Krommenie een feestlyk aanzien door de vele vlaggen, uitgestoken door katho lieken en niet-kathloicken. ’s Morgens om 8 uur werd de feestdag ingezet met een kinder mis, waaronder byna allen ter H. Tafel nader den. Om 10 uur werd de plechtige Hoogmis op gedragen door den jubilaris met assistentie van de zonen der parochie, de weleerw. heeren Scha per en Jongkind. Het zangkoor zong op voor- treffelyke wyze de Mvsa ..Regina Martyrum van Reficè. voor gemengd koor. De feestpre dikatie werd gehouden door den oud-kapelaan der parochie, rector Groot In een gloedvol be toog. waarin vooral tot uitdrukking kwam, over welke groote gave van het woord de jubileeren- de pastoor beschikt, schetste spr. om de ver heven waardigheid van het priesterschap en maande de parochianen aan. veel voor hun her der te bidden. Met eenige treffende woorden be sloot spr deze schoone ■feestpredikatie De plech tige Hooomls werd besloten met de uitvoering van „Haec Dies” van Alph Franken, eveneens door het kerkkoor onder leiding van den heer Klltsie Des middags om 12.30 uur werd den herder een aubade gebracht door het R.K. Har- moniegezelschap ..Kunst en Vriendschap", waar bij het woord werd gevoerd door den heer Jb Neelen Toen pastoor Bomans des middags on geveer 2 uur het RK Vereenigingsgebouw be trad voor de offlcleele receptie, waren vele fraaie bloemstukken en cadeaux. om. van „de Algezn. Directediwwisaeling. Naar wy vernemen heeft de heer Evert Komng te Hoorn zyn ontslag Ingediend als directeur van de R K Harmonle- Het „examenmelken" op diverse boerderijen is thans aan de orde van den dag. Dit examenmelken wordt georganiseerd door diverse groote landbouworganisaties en de voornaamste zuivelfabrieken en heeft ten doel het hygiënisch en doelmatig melken te bevorderen. Hier ziet men hoe de heer Eriks, hoofdassistent van het Rijkszuivelbureau (staande) en de heer Pijper. bedHjfsleider der Rijksproefzuivel- boerderü te Hoorn, een „boerendochter" „onder vuur" nemen, op de boerderij van den heer Van Die pen in de Weere ^6* Burgert Stand Ondertrouwd H Tjepkema, 39 j. te Rotterdam «n A. Spearman, 24 J. Zuster Ancilla verplaats Niet zonder be langstelling zullen de parochianen vernemen, dat de Eerw. Zizster Ancilla. hoofd van de pa rochiale Meisjesschool door haar Overste is ver plaatst in gelyke functie naar de parochie van t Veld Bij dit heengaan past zeker een woord van oprechten dank aan deze© voorbeeldige reli gie use. die in de jaren van haar verbluf te Hoog- karspel. zoo geweldig veel heeft gedaan tot heil van de jeugd op velerlei gebied DINSDAG 7.15 uur voor Engelbertus van der Laan. WOENSDAG 7.15 uur voor Nlcolaas en overleden kinderen. DONDERDAG 7.15 uur jaardienst voor Mar tha Otrd--Noordeloos. VRIJDAG 7.15 uur. voor Diduina van Westen Bakker ZATERDAG 7 15 uur voor Martha Groot; el ders van Gerbrand Biersteker en Tryntje van I*euwen; s Middags van 3 tot 4 en 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten ZONDAG 7 uur Vroegmis Vriendvan der Gracht; tiltreiken: 9 30 Hoogmis T. Dangerels. 26 jaar. Getrouwd; N. Tros 24 Jaar en G Beets 21 j Overleden: C. Joosten. 8 j.. z van D. Jocsten en van J. Oiy (over! te Purmerend); J. Rol. 87 jaar. wednr. van Grietje Grüne. --van 0* Eeuwige Memorie; 8 uur voor Jacob Blank en Aaltje BlankKarsten WOENSDAG 7 uur voor Jscob en Trijntje de R. K. Wlnkeliersvereeniging In de gehou den vergadering werd het uitstapje van de win keliers met hunne cllënteele Woensdag 1.1. door den voorzitter gememoreerd, en geconstateerd dat deze tocht in alle opzichten geslaagd was. Besloten werd om degënen die in bezit van reisbonnen zyn en niet hebben deelgenomen aan het reisje 80 pct. van de waarde te vergoeden, ook kan het tegoed gereserveerd worden tot: volgend jaar. Dankbetuiging. Onze plaatsgenoote, mej. G. de Moes, die by de geboorte van Prinses Irene aan cje Prinselyke familie een gelukwensch in dichtvorm zond, ontving uit het Paleis Soestdyk een dankbetuiging. MEDBMBLIK. 19 Aug. Vellingsver. .At Joeet" Aardappelen: grove 0.90—1. f(jne 85—95 et.. Wil de Due 80—95. Borgers 80—95, Roode kool 100, Gele kool 100. Slaboonen 90105 cent. AVQtHOHN. 19 Aug. Codp. Land- en Tuin- .fc bouw- en Marktvereen. Avenborn en Omstreken. 8500 Kg. Eigenheimers 2—2.40 per 100 kg. 54700 '11 kg Roode kool 11.40 per 100 kg. 8800 kg. Uien: gewone maat 1.702 50. drielingen 1 802.30, nep 22.60 per 100 kg. 68500 kg. augurken: grof 65 70 cent, basterd 83 cent, stek 1728 et., bommen 1122 cent per 100 kg. 620 zak Sla boonen van 15 kg.: dubbele zonder tfraad 0 90 1.55 per 15 kg. t BOVENKARSPEL. 19 Aug „De Tuinbouw" 3000 baal aardappelen. Duke 8095. Schotscbe: grof 9095. fyne 90100. kleine 90. Bintje 80— 95, Blauwe 105125, Bonte 130140. Eigenhei mers 95115. kleine 5070. grof 70100 cent per baal 32000 kg. Augurken: tyn 6 206.80. fynbast 4—4.60, baat 3.60. grot 1.60—2 70, fynstek 100, grof stek 70 cent per 100 kg. 700 stuks Bloem kool: I 7 80—9.60. II 3.306. Hl 1.503 per 100 stuks. 80 zak dubb. Slaboonen 0.90115 per 15 kg. 35500 kg. Roode kool 1 1.10. 6000 kg. Gele kool 11.50, 1700 kg. Witte kool 90 cent per 100 kg BLOKKER. 19 Aug. ..Op Hoop van Zegen" Sla 2.70. Eigenheimers 22.80. Suikerperen 1.10 3.40. Dirkjes 3.70440, Roode bessen 56 50, groote Blauwe Pruimen 9.80 14.60. Blauwe Kwetsprulmen 11.0014. Witte Kwetsprulmen 8.0011, Reine Victoria 8.00—20. Yellow 12.00— 19. 'ER AAR. 19 Aug. Centrale Veiling Snyboonen 6065 cent. Prlnceeseboonen 6090 cent. Dubb. Stamboonen 60 cent. Witte Pronkers 3033 cent, Spekboonen 60 cent. Augurken: fyn 2.302.80, fijnbasterd 1.30. basterd 90 cent, grof 4456 cent, stippel 15 cent. ENKHUIZEN, 19 Aug. Veiling Bloemenlust Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 32 20. Schot- sche Muizen 23 10. alles per baal van 100 kg. ENKHUIZEN. 19 Aug. Vlscb Aan den Gem. Vlschafalag werd door 40 vaartuigen aangevoerd 6800 pond Koraal 3031 cent per pond en door 30 vaartuigen 3600 pond Lijnaal 3645 cent per pond. ALKMAAR. 19 Aug. N V. Elerveillng voor HoU. Noorderkwartier. Aanvoer 190.000 klpeleren 4— 4 90. kulkeneleren 3.053.90 per 100 stuks. voor 8 15 uur voor de Bchaalcollecte voor de Kerkschulddelging middags 130 Vespers. (Alles oude tyd). Oranjevereeniging", de „Werkmeestersbond", de Vereeniging „Vriendenkring", „de Graal" en van den heer J. H. A. M. Lan^pe van Wormer- veer. opgesteld. Namens de parochianen was reeds eerder aangeboden een fraaie altaaraan- kleeding en een enveloppe met inhoud Onder de familieleden van den priesterjubtlaris merk ten wy op den heer Bomans, lid van Ged. Sta ten, broeder van den jubilaris, M Weijtenburg, burgemeester Kalff, F. Groep, voorz der R.K. raadsfractie; W. Boon, papierfabrikant, Bche- veningen; pastoor Middelburg, de weleerw heeren Voets uit Wormerveer; rector de Groot. Bon. Schaaper. Jongkind en Rulgewaard uit Schie dam; H Noom, oudste lid Kerkbestuur en vele afgevaardigden van vak- en standsorganisaties en sportvereenlgingen. Alvorens de sprekers ge legenheid werd gegeven hun gevoelens te ver tolken. zong het R K. Zangkoor onder leiding van haar dirigent het ..Haec Dies” van Alph. Franken op lof waardige wyze. Kapelaan Bon trad, als eerste spreker op en bracht een woord van hulde voor al hetgeen de jubilaris heeft verricht op geestelyk en sociaal ^gebied, waar van de bereikte hoogte een biyvendc getuige nis is en een bewijs leveren van de vele werk zaamheden en offers die hiervoor gebracht zyn. Namens de schoolkinderen, waarvoor, in ver band met een te grooten toeloop, een andere dag is gereserveerd, overhandigden Willy Postma en Willy Draisma een portret van alle leerlin gen met een toepasselyk gedicht door eerstge© noemde, waarvoor de jubilaris zichtbaar ont roerd met enkele woorden dankte Hfema com plimenteerde de heer J. Caro den Jubilaris en bood een bloemstuk aan Namens dë oud-kape- laans sprak kapelaan Rulgewaard uit Schle- ,dam en bracht zijn harteiyke gelukwenschen over onder aanbieding van een Missaal. Namens het kerkbestuur werd het woord gevoerd door het oudste lid, den heer H Noom van Busch a. Dam. Namens het armbestuur werden sympa thieke woorden gesproken door den heer G. Luytlng De voorz. van G.V.O., de heer J. Neelen, overhandigde met een geestig speechje een kist je sigaren en de heer Vredenburg bood bloemen aan namens den Werkmeestersbond. Vervol gens bracht de jubilaris een woord van dank voor d« gel uk wensch. cadeaux en de zeer gey waardeerde belangstelling. Na dit offlcleele ge deelte maakten velen gebruik van de gelegen heid om den pastoor persoonlijk te complimen- teeren. ’s Middags Om 5, 6. 7 en 8 uur gelegenheid te biechten. ZONDAG 7 uur Communie uitreiken Vroegmis voor overleden familie Berkhout - Noordstrand: 10 uur Hoogmis voor 2 uur Vespers Wegers kerkschoonmeak zyn de HH Missen deze week tot Zaterdag allen om 7 en 8 uur in de kapel van Bethlehem Om 8 uur is de gele genheid voor de parochianen tot by wonen der Bij den noodlottigen brand in een kinderen om het leven. Gerrit Groot overleden Alhier is overleden tn den ouderdom van 88 jaar de heer Gerrit Groot, in leven lid van het parochiaal kerkbe stuur van Purmerend. De heer Groot, die tevens eere-prefect was van de H. Familie, behoorde tot de oprichters van het katholieke vereenigingsleven. Os was hy mede-stichter en oud-penningmeester van den R.K. Volksbond, in de moeliyke tyden van vóór 40 jaren. De uitvaartdienst voor zijn zielerust werd op gedragen door den Hoogeerw. Deken Adr. Hol lenberg, met assistentie van de beide heeren ka pelaans. terwyi de beaarding plaats had door den Eerw. heer J. Visser, pastoor te Wateringen, heemeef van den overledene. Burgerlijk» stand Overleden: A. Kuyper. wed. B. Beentjes. 87 jaren Ondertrouwd Alb de Boer alhier en Joh M Gerritsen alhier, onlangs te Amsterdam; Joh. M Kapteln te New York en E de Ruyter, al hier: Jac. H Kloes alhier en Alida M A. van der Maat te Beveryvijk. Polderschouw Vanwege het bestuur van den polder ..De Noorderbuitendijken" is aan kondiging geschied van een te houden schouw gelegen slooten op Don- De stad leek In storven; heel Den zonnigen Buitenkant, waar zich drukte concentreerde. De politie leidde bet ver keer in goede banen en liet op de Buitenhaven, Havenplein en naaste omgeving geen4 auto’s en fietsen toe. hetgeen goed gezien was. want alle ruimte daar bleek al spoedig Ingenomen door de duizenden belangstellenden. Tot tien uur was het om en nabij de „Tromp” het drukst. De honderden familieleden van de ruim 300-koppige bemanning mochten in de ochtenduren nog even aan boord, waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt; de ver schillende dekken, waarop zich de veelkleurige bezoekers bewogen, leverden zoodoende een on gewoon aspect op; tot zelfs in het kraaiennest hielden rich de bezoekers op. Het uur van schel den kwam als altijd te vroeg; om Uen uur moest alles, wat niet tot de bemanning hoorde, van boord zyn, terwijl alles wat tot de beman ning en équipage behoorde, zich let meer aan den wal mocht ophouden. Het was zoo een va- et-vient en tal van familieleden veegden een traantje weg om het afscheid van hunne dier baren. die voor énkele jaren het vaderland gaan dienen in de Oost. Intusschen stroomde de belangstelling naar het Havenhoofd en omgeving; de valreep werd aan den wal getrokken en met behulp van de sleepboot „Utrecht" zicht de „Tromp” haar ele ment, het ruime sop. In de omgeving van het Havenhoofd was de belangstelling overweldigend: geen plekje op het ruime plein by den aanlegsteiger, op het haven hoofd en den dyk rond Fort Louise was onbe zet; ook hier zorgde de politie weer, dat geen fietsen of auto's het publiek konden hinderen: alleen de auto van den fllm-operateur kreeg een plaatsje by het Hoofd. He» Havenplein was één groot parkeerterrein, waarop geen vierkante meter onbenut was gebleven. Nauweiyks was de „Tromp” loz van den waL of het plechtig moment van het elgeniyke ver trek na srde; voorbyvarende langs het Wacht schip en het Commandementsgebouw werd met vlagbetoon een militair saluut gebracht, terwyi de bemanning van de schepen, in lange rechte rjjen front maakte. Op het Fort Louise zagen we, als altijd, de verschillende Marine-autoriteiten, den Marine- cpmmandant, Schout bij Nacht H. Jolles, den Chef-Staf der Kon.. Marine, den kapt, ter zee J. C. v. d. Berg, tal van hoogere en subalterne officieren van land- en zeemacht en voorts de familieleden van de équipage van de „Tromp”: deze allen hadden vanaf het hooge fort een uitstekende gelegenheid het vertrek gade te Toen de „Tromp” langzaam maar statig naderde, zette het muziekkorps van het 21st» regiment Infanterie, o.l.v. majoor v. d. Mey zulks by afwezigheid wegens vacantie van de stafmuziek der Kon. Marine -2 plechtig het „Wilhelmus” in; langzaam klonk ons volkslied over de hoofden der duizenden; alles, wat mili tair was, stond in de houding, aldus de nation»'» hymne aanhoorend. 'Doch nauweiyks aren de laatste 'onen \an het „Wilhelmus” verklonken, of de Marine commandant. Schout-by-Nacht H. Jolles, riep, met zjjn uniformpet zwaaiend naar de beman ning van het passeerende oorlogsschip: „Drie maal Hoezee voor Hr. Ms. „Tromp”, waarmee de duizenden langs den wal enthousiast instem- den. Ook van de „Tromp” weerklonk een drie maal Hoezee en onder enthousiast gejuich en gewulf over-en-weer koos de „Tromp" losge laten door de „Utrecht”, op eigen kracht het ruime sop, terwyi de muziek vropiyke marschen ten gehoore bracht. Een eskader van 9 watervliegtuigen in for matie van drie cirkelde boven het Marsdiep als zilveren vogels, beschenen door de zomerzon. Op de reede aangekomen loste de saluutbattery van het vertrekkende schip een dertlen-tal sa luutschoten. als laatsten roet an den Marine commandant. welk saluut door de battery van Wier hoofd met evenzooveel schoten werd beant woord. De duizenden, die zich op het Havenplein verzameld hadden, spoedden rich naar den dijk, om zoolang mogeiyk het fraaie schip te kunnen zien; verrekykers en fototoestellen kwamen in actie en het gewulf nam geen einde. Full-speed zette de „Tromp”, onder commando van den kapt. It. ter zee J. w. Termytelen, koers in Zuidelyke -ichtlng, haar eerste reis naar het schoone Insulinde aanvangend. Jongens van Holland, aan boord van de „Tromp"; goede reis en tot ziens na behouden thuiskomst. Distributie van levensmiddelen In de week van 2128 Augustus is de winkelier C. Bleyen- daal aangewezen voor den verkoop van goed- koope onvermengde margarine alsmede bak en braadvet. Waterleiding Zuster An tol nine's feest. Het gouden feest van Zuster Antointne wordt in étappes gevierd Vrydag, de eigeniyite jubileumdag. is heel rus tigjes' verloopen Het kerk- en armbestuur met pastoor P Jongmans heeft in 'n ntieme byeen- komst de Jubilaresse gehuldigd. Pastoor Jong mans heeft de verdiensten van Zuster Antoinine gereleveerd en gewezen op het belangryke aan deel. dat de jubilaresse in de opvoeding der R K meisjes gedurende meer dan 40 Jaren heeft ge had. Namens alle parochianen werd haar een zom geld aangeboden, noodlg voor het aan schaffen van nieuwe banken in de kapel van het St. Pancratiusgestlcht 's Middags kwamen de ouden van dagen uit het St. Nlcolaasgestlcht deze religieuze geluk wenschen. Zondag na de Hoogmis kwamen vele paro chianen naar de Zuster om haar te feliciteeren. De zuster noodigde allen uit rondom haar plaats te nemen en zoo voelde iedereen zich spoedic thuis tn jle spreekkamers van het huls. Tallooz? bloemstukken getuigden voor de liefde van de Enkhuizers voor deze zuster. -■ Dinsdag zal het feest worden voortgezet, uit sluitend voor de Eerw Zuster, tcrwyi Donder dag een familiefeest gehouden wordt, zoodat Zuster Antoinine gedurende deze feestweek het middelpunt is van ons aller harteiyke vreugde! Prachtig zomerweer begunstigde deze bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Helloo De komst van de gezellen was zéér groot, ook ub. de omliggende plaatsen. De Intentie van deze bedevaart was. het behouden van den vrede in ons vaderland en in de geheele wereld. Te elf uur werd door den vice-praeses, kap Geels uit Alkmaar de plechtige Hoocmv op gedragen. waarby hit geassisteerd werd door de eerw. heeren kap. Schconderwoerd uit Warmen hulzen en kap. VreesWyk uit Rotterdam. Onder de“Hoogmis werd de predikatie gehou den door kap. Geels De eerw. spr. had tot tekst gekozen de beginwoorden van het Gloria: ..Et in terra Pax hominlbus. bonac volutatis". Me< deze woorden, aldus spr werd het verlosslngs we-k van Jezus Christus Ingeluid. Er is echter geen vrede en er zal ook geen vrede komen, zoo lang- men niet luistert naar de stem die zegt „Bonae voluntatis” van goeden wil. Daaraai’ ontbreekt het helaas maar al te vaak. St. Wlllibrord is hier gekomen met in zyn hand het kruis, en in zyn hart de liefde Waar zyn de menschen van goeden wil? Wanneer wy hier bij elkander zijn, toont dan uw goeden wil door uw naaste lief te hebben. Laten wy zéér zeker als katholiek het voorbeeld geven, ook door gebed, om zoo den vrede voor ons zelf en anderen te verkrygen Op lefwaardige wyze heeft de zangclub „Crescendo" van de afd. Alkmaar de tweestem mige mis van Perosi uitgevoerd. Nadat men den inwendlgen mensch wat ver- zterkt had werden om half twee een plechtic Lof gecelebreerd en processie gehouden. He’ Lof werd gecelebreerd door den hoogeerw. heer Deken Jacobs, met assistentie van kapelaan Schoonderbeek (Langedijk) en kap. Schóoner- woerd Warmenhuizen) De predikatie onder net Lof werd gehouden door kap Schoonderbeek. De eerw. spr. hield een treffende Maria-pre dikatie, waarin de gezellen nog eens duldeiy* werd voorgehouden, dat de H. Maagd In het leven de toevlucht en het voorwerp van groote toewyding van den gezel moet zijn. Wy moeten haar volkomen als onze Moeder beschouwen. Slechts met den steun van haar beachermih-; zullen wy geheel ons leven tegen de bekoringen bestand kunnen zyn. De zangclub van den Langendyk verzorgd* zeer goed de Lofgezangen. Met het Te Deuin werd deze zeer geslaagde bedevaart besloten. Vermelding verdiend de afd. Keepings Lyf- wacht van Langendyk. welke dezen morgen voor de eerste maal dienst deed, en wel op zeer stichtende en keurige wyze. DINSDAG 7 uur de H Mis voor Cornells Reus en Jo Ligthart 7 irur in de kapel der Eerw. Zusters voor Eerw Zuster Eusebia WOENSDAG Algemeene Kindercommunie. uur voor Dirk Bakker en Aafje JUnk: Gerrit Rood en Maria Schipper, 's Avonds 7 30 Meisjescongregatie vbor de ouderen. DONDERDAG 7 uur voor Joannes Schaap en Maria Schipper; 8 uur Regina IJselmundende Faber. VRIJDAG 7 uir Jaardienst voor Joannes Fit; 8 uur Mina Buurman. ZATERDAG 7 uur Immetje Meester leden familie; 8 uur Jaardienst voor Rood. ZONDAG as 7 uur Jaardienst voor MUndert Krijnsen; 10 uur voor de Parochie. De Graal Korfbalspel. 31 Augustus gaat Lutjebcoek TI huizen n. 1 September gaat Lutjebroek I naar huizen I. In de week van 21—26 Augustus zijn geen wedstryden vastgesteld wegens bezoek denspel- leidsters aan het leidsterskamp. In de haven van Westzaan organiseerde Wcstzaansche Zwemvereenlglng De Kroosdui kers Zaterdagmiddag haar jaariyksche 1 K.M: zwemwedstryd. welke was opengesteld voor leden van zwemvereeniglngen van den kring Noordholland boven het IJ van den KK Z B., leden van de organiaeerende vereeniging. als mede een propaganda-klasse Niet minder dan 150 deelnemers verschenen aan den start. De voornaamste uitslag luidt als volgt: Heeren: 1 P. Göbel, Nereus, Zaandijk in 17 min. 21 zee.; 2 A. C. van Hinte, Het Zwet, Wormer. 17 min. 45 zee.; 3 F. Mays, D-A.W„ Alkmaar, 17.84. Dames: 1 T. Bzkker, Nereus. Zaandijk. In 19 mln. 12 sec.; 2 A. Melk. Nereus, Zaandyk. 19 532; 1 A. Klünenn, D.A.W„ Alkmaar in 193ÏA Burgerlijke Stand Geboren: Johannes C. zoon van S P Wittebrood en van C. M J Smit Johannes P G z. van P. L. van 't Hof en van E. C. Roelofsen Maartje. d van T Kingma en van M Bouwman Ondertrouwd: c. van der Velden. 27 jaar 5 kapel St Caecilia alhier. Tot zyn opvolger is

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 2