We luisteren naar Daladier stelt een diagnose van Europa’s kwalen l I van mi Een verdrag duistere krachten Beraadslagingen te Tokio Tsvetkowitsj is afgetreden Dringend beroep op medici s I i WIJZIGINGSPLAN VOOR BRITSCH KABINET en HEFTIGE ONTPLOFFING TE COVENTRY SPANJE BLIJFT ZEKER NEUTRAAL MACHTIGING AAN DE INDISCHE REGEERING „Met de vryheid en het leven van Polen is het lot der andere volkeren van Europa zelf op het spel gezet Duitsche telefoons gestoord? Een nachtelijk huwelijk Brief van den H. Vader aan Koning Leopold Antikomintern thans overleden? Fransche renners niet naar Milaan Zondag 27 Augustus Maandag 28 Augustus POSTVLUCHTEN s r. fr e- ftestaurant DORRIUS 4 1 4 4 1 4 4 -e -6 -e 4 -6 4 i i 4 •8 4 4 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 1 Het AJJP meldde Vrijdagavond laat: j een geen prins-regent •n naar d- DRO1TW1CH, 1500 M. DEUT8CHLANDSENDER. 1571 M. Kalmte vereischt HILVERSUM L 1875 en 414.4 M. solisten. m-.m.v. HEEN TERUG KEULEN. 456 M. HILVERHUM Tt, 801.5 M. Kath. 19 21 NORV-Ultaending 23 26 21 I9 22 17 BRUSSEL, 322 en 484 M. 32» M. 25 25 2C 23 2C 8 21 21 )9 21 2l 19 484 M. 484 M.: 22 20 - r Buizerd -6 -P Generaal Hlsalckl en admiraal Osoeml, die op weg waren naar Neurenberg om het partijcongres by te wonen op uitnoodiging Japanner» niet Neurenberg Vormt nieuwe regeering, waarin ook Kroatische boeren rol zullen spelen Vyf dood en, vele gewonden en aanzienlijke materieele schade 8.35 ..Aennchen vin Tharau”. zangspel. 11.30 Kleinorkest. Kamermuziekkwartet. maak Ik een aanlig 8 35 Amusementsorkest. 11.30 Kleinorkest en cltherduo. 13 30 Oramofoonmuzlek. 1 30, 5 30. 6.50 en 7.30 dito. 8 20 Cabaretprogramma. 10 30 Oramofoonmuzlek Omtrent de eigenlijke oorzaak van dit verschijnsel In het verkeer met Dultsch- ^.land hebben wij geen Inlichtingen kunnen verkrijgen. Later op den avond, tegen den nacht, werd alleen „storing" opgegeven als reden, dat een verbinding met Dultschland niet tot stand kon worden gebracht. Verbindingen kwamen Vrydag- avond niet door 9- 0- 0- j- 6- e- Voor ’t aangaan van verzekering»- overeenkomsten 4 50 Leslie Bridgewater-harpkwlntet. 5 40 Menges-strykjsextet. 6 20 Berichten. 6.50 Le London String Players. 7.40 Willie Walker-octeü. 910 Berichten. 9.25 Leslie Jeffrie’s orkest. 10.00 Orgelspel. 8.00 Oramofoonmuzlek. 8.16 Berichten. 10.20 Orgelspel. 10 50 Declamatie. 11.10 Oramofoonmuzlek. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Oramofoonmuzlek. 12.15 Berichten. 12 17 VARA-orkest. 2.00 Oramofoonmuzlek. 3.00 Declamatie. 3.30 Zang en orgel. 4.00 Oramofoonmuzlek. 5 00 Esmeralda. 6 00 Orgelspel. 6.28 Berichten. Muzikale causerie. 7.10 Voor schakers. 7.30 Pianovoordracht. 8.00 Berichten ANP. 8 15 VARA-orkest 9 00 Esmeralda en solist. 9 30 VARA-orkest. 10.00 Berichten ANP. 10 10 Esmeralda. 10 80 VARA-orkest. 11.00 Dansmuziek. 9- 0- 9- ’k I Vierjarig jongetje verdronken Donderdag werd het vierjarig zoontje yan da familie Van der Valk te Naaldwijk vermist. Na dat de politie den geheelen dag in de vaart nabij de ouderlijke woning tevergeefs had ge dregd, hebben enkele mannen, die des avonds nog ee_ns de vaart afzochten, het lijkje opge haald. In verband met de geneeskundig verzorging van de burgerbevolking 23 21 21 22 den ge- 9- N. Z. Voorburgwal b. h. Spul, Amsterdam. PLATS DU JOUR LN LA (ART! I F BRUSSEL. 323 en 484 M. 322 M.: AMSTERDAM LEIPZIG BOEDAPEST.. ATHENE RHODES ALEXANDRIè LYDDA Bagdad BASRAH DJ ASK ■8 1 i 1 J -e -e ■f 4 -e -6 -6 -e -9 •9 •0 -9 •9 «0 -0 •0 -0 •0 -0 «I -17 -0 -0 •0 -0 9- i: O U Uit Hankau meldt Domei, dat de Frahsche concessie aldaar voor het vrije verkeer ia ge opend, te beginnen Vrydagmorgen om 6 uur, nu een overeenstemming tot stand is ge bracht tusschen de Japansche autoriteiten en de autoriteiten der Fransche concessie. Een nachtelijk huwelijk! Het klinkt als de titel van een of ander sensationeel Amerikaansch filmverhaal. Toch heeft zich zoo’n in ons land nog nimmer voorgekomen gebeurtenis Vrijdagnacht te Hengeloo tO.) af gespeeld. van den Führer hebben besloten hun reisplan te wijzigen en naar Marseille te gaan en vandaar naar Zwitserland. Hier zullen zij eenlgen tyd blijven om af te wachten tot de Internationale toestand opklaart. Waarschijnlijk zal over enkele dagen een communiqué worden uitgegeven Driemaal per week luchtpost naar indië De Fransche premier Daladier besprak in een radiorede den Europeeschen toestand Later werd gemeld, dat in verband met bomaanslag te Coventry drie personen arresteerd zyn, waaronder een vrouw. Van niet-officieele zyde wordt de ontploffing toegeschreven aan het lersche Republikelnsche leger. Verder bericht Havas, dat president Vargas van Brazilië aan Koning Leopold een telegram zond om zijn instemming met diens vredesop roep te betuigen. President Cardenas van xico verklaarde eveneens zeer te sympatl met het streven der Oslo-staten. CASTEL GANDOLFO, 35 Aug. (Havas). Hier wordt vernomen, dat Koning Leopold van Bel gië aan Z. H. den Paus den tekst deed toeko men der rede, welke hij na afloop der confe rentie der Osio-staten te Brussel uitsprak. De H. Vader antwoordde aan den Koning door middel van een eigenhandig geschreven brief, waarin Hij den wensch uit, dat de gevoelens welke de Belgische souverein uitsprak, gunstt- gen weerklank bij de betrokken partijen mogen ondervinden. 9,00 en 9.30 Gramofoonmuzlek 10.00 Derxeaux-orkeat 10.20 Gramofoonmuzlek. 12 30 Zang 1.05 Gramofoonmuzlek. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. - 4 45 Gramofoonmuzlek. 5 05 Zang 5 35 Gramofoonmuzlek. 6 35 Felix Raugel-koor. 7.20 Gramofoonmuzlek. 8 35 Flultvoordracht 8.50 ..Mademoiselle PrudhommS". opéra. 10 60 Gramofoonmuzlek. Geen deelneming aan de wereld kampioenschappen RADIO-PARIS, 1648 M. 9 00 en 9.30 Gramofoonmuzlek. 12.35 Orgelconcert. 1.05 Zang. 1.20 Victor Pascal-orkest. 2.20 Gramofoonmuzlek. 3.20 Vrooljjk programma. 3 50 Zang. 4.20 Zang. 4.50 Vrooiyk r’ 5 20 Van de Wi 6 05 Gramofoonmuzlek. 7.20 Gramofoonmuzlek. 8.35 Zang 8.50 Symphonieconcert 10.50 Gramofoonmuzlek 1U0 Eddie Foy’s orkest. Valk Oehoe' Uil Gier Wielewaal programma. Walle-orkest. Karachi. - Aug. 17 Instemming met vredesoproep van Belgischen souverein Maar waarom dreigt de kwestie-Danzig heden bijvoorbeeld een Europeeschen oorlog te ontketenen? Dat komt in de eerste plaats omdat zij, opgediend onder bedreiging met geweld en reeds begeleid door uitgebreidcre eischen, de kwestie stelt van de vrijheid en het leven van Polen. Met de vrijheid en het leven van Polen, dat wil zeggen, met het leven en de vrijheid van 33 miliioen men- scheiyke wezens is het lot der nndere volke ren van Europa zelf op het spel gezet. Van verschillende zijden bereikt ons het bericht, dat in onzen dienst door eigen er varing bevestigd is. dat in den loop van den avond een storing is opgetreden in, het internationaal telefoonverkeer met Dultsch land De Nederlandsche telefonisten konden wel de Duitsche bereiken en de gedane aanvragen doorgeven, doch de verbindingen kwamen niet tot stand, hetzij doordat, vol gens de mededeellng der Duitsche telefo-< nisten ..geen gehoor" werd gegeven, hetzy doordat er .storing" zou zijn. Onder de^ steden, met welke geen verbinding kon wór den verkregen, behoorden oa. Berlijn. Praag en Düsseldorf. JODHPUR.... ai.i.AHARan CALCUTTA RANGOON.... BANGKOK.... PENANG MEDAN SINGAPORE. BANDOENG BURGOS, 25 Aug. (Reuter) De Spaansche politiek is geheel gericht op het bewaren van tie neutraliteit. Tot nu toe zijn geen troepen naar de grens gezonden en er is ook geen aan duiding, dat Franco de manschappen, die kort geleden gedemobiliseerd zijn, onder de wapenen wil roepen. De pers is algemeen van oordeel, dat de vrede vermoedelijk bewaard zal worden. Men verwacht veel van Italië als besllssenden factor. In Russische politieke kringen te Moskou heerscht volgens P.A.T. de overtuiging, dat het anti-komintempact heeft opgehoudeh te bestaan in verband met de afsluiting van het Duitsch-Russische pact. Deze opvatting wordt ook uitgesproken door Duitsche krin gen in Moskou. LONDEN, 25 Aug. (Reuter). Uit gezag- hebbende regeeringskringen verluidt dat wijzigingen onder oogen gezien worden in het kabinet in geval van oorlog. Het plan, dat thans voor oogen staat, is de vroegere conservatieve ministers en de leiders der oppositie-partijen uit te ncodigen om zit ting te nemen in de landsregeering. Tege-.. lOkeriyd zal er een a-g. inner cabinet ge vormd worden, bestaande uit ongeveer ze ven ministers. I* Men denkt, dat dit inwendige kabinet waar schijnlijk zal omvatten; Chamberlain, Halifax. Simon, lord Chatfield, Attlee, wanneer hij daar toe bereid is, Sinclair en Churchill. Bovendien zal het aantal leden van het kabinet worden uitgebreid en is het mogelijk dat* Eden in het kabinet terugkeert. In dit verband is het belangwekkend op te merken, dat in hun vergadering van heden de drie executieven der Labour-beweging be. sloten hebben dat Labour geen portefeuille zal aanvaarden in een oorlogskabinet, tenzjj de goedkeuring verkregen wordt van een voltal lige gedelegeerdenconferentie der Labour-party met inbegrip van de vakvereenigingen. Reuter verneemt dat tot dusverre nog voorstel Is gedaan in deze aangelegenheid aan de Labour-party. 9 20 Gramof conmuzlek. 10.30 Orgelspel. 1135 Orgelconcert. 12.30 Grauroloonmuzlek. 12 50 en 1.30 Orkest. 150 en 2.50 Gramofoonmuzlek 3.35. Koor 4.30 en 4.55 SÜlBaofoonm'Uslek 6.05 Gramofoonmuzlek. 6 50 Pianovoordracht. 720 Gramofoonmuzlek. 8 20 Cabaretprogramma. 9 20 Orkest! en koor. 10.30 Populair concert. 11.20 Gramofoonmuzlek. Telegram van Moscicki aan Koning Leopold BUITENZORG, 25 Augustus (Aneta). Heden zijn per Staatsblad de regelingen af- gekondlgd ten einde de regeering te mach tigen tot het aangaan van verzekeringsover eenkomsten op net terrein van scheep- en luchtvaart, in geval van oorlog, oorlogs gevaar of in andere buitengewone omstan digheden. 8 50 De ..Drel Muzikanten”. 13.30 Militair orkest. 1.35 Nedersakaenorkcat en aoilat. 2 30 Populair concert 4.30 Amusementsorkest. 6 45 Zang en plano 7.35 Gramofoonmuzlek. 8 35 Militair orkest. 9 40 Hans Bund a orkest en aollat. 11.30'Melnlnger Landtea-Kapel. 11.40 Kleinorkest en Cltherduo. „Ik heb mü hedenavond eenige oogenblikken tot u willen richten omdat het in de moeiiyke uren die wy beleven noodig is, dat het hoofd van de regeering der republiek in voortdurend contact biyft met het Fransche volk. OU volgt, het is mi) bekend, met gespannen aandacht ons optreden voor het heil van den vrede des va derlands. Gy kent mij voldoende om te weten, dat ik om een oorlog te bezweren alles zou doen wat menscheiykerwyze mogelyk gedaan kan worden. Ik zal niet ophouden een beroep te doen op de rede van alle volkeren en ik geloof, wanneer ieder verantwoordelyk staatsman oprecht den vrede wil alle problemen geregeld kunnen worden door vrye en loyale onderhandellngen. 13 20 Gramofoonmuzlek. 13.50 en 1.30 Orkest. 1 50. 5 30 en 5 55 Gramofoonmuzlek 6 35 Pianovoordracht. 7 05 Zang. 7 35 Gramofoowmuzlek. 8 20 Orkest. 10 30 Zapg. 11.00 Gramofoonmuzlek DEUT8CHLANDSENDER. 1571 M. De 35-jarige Henny Voskamp, kantoorbe diende bij g|e uitgevers Smit en Zoon, had zijn huweiyk met de 24-jarlge Gr^pia Zeggers, eveneens in Hengeloo, bepaald op 31 Augustus as. Dit voornemen werd Donoerdag evenwel wreedeiyk verstoord door 't oproepingsbevel, dat de bruidegom als dienstplichtige ontving, om zich onmiddeliyk in werkelijken dienst te bege ven. Alle Illusies, waarvan de verwerkelijking zoo nabij scheen, dreigden door dit bencht in rook op te gaan! Hoelang zou het misschien duren voor zij elkaar zouden wederzien? Dit was de vraag die in de eerste oogenblikken den gedachtengang der beide geliefden beheerschte. De liefde is echter vindingrijk; dat bleek ook in dit geval. Men stelde zich met het gemeente huis in verbinding, en daar toonde men zich rnensch genoeg om te begrypen wat er in de harten der aanstaande echtgenooten omging. En zoo geschiedde het, dat Vrydagnacnt omstreeks kwart over twaalf het jonge paar, vergezeld van familieleden en vrienden de trappen van het stadhuis beklom, om zien naar de trouwzaal te begeven, waar alles voor de huwelyksvoltrekking in gereedheid was ge- braotot. Ondanks, of wellicht juist dank zij. het ongewone uur, was er zoowel bulten het stad huis als in de trouwzaal veel belangstelling voor de plechtigheid. Het huwelijk werd vol trokken door den wethouder, den heer H Voogdgeert. In een hartelijk gestemde toespraak tot de echtelieden, wees deze op de ongewone omstandigheden, waaronder het huwelijk plaats vond. Hy hoopte dat het getij spoedig zou kee- ren, en dat het jonge paar weldra weer ver- eenlgd zou worden, om als man en vrouw elkaar een steun te zijn onder alle omstandigheden des levens. Omstreeks kwart voor één was de plechtigheid ten einde en reeds Vrjjdagmoi gen in de vroegte moest de bruidegom zijn bruid verlaten, om in Assen zyn dienstplicht te gaan vervullen. Verdër heeft de Poolsche president der repu bliek. Moscicki, aan Koning Leopold een tele gram gezonden va nden volgenden Inhoud: „Ik heb kennis genomen van de edele rede voering van Uwe Majesteit en oprecht bewon. dering gevoeld voor de daarin uiteengezette beginselen. Polen heeft steeds de gedachte ver dedigd, dat een duurzame macht nooit geves tigd kan worden op onrechtvaardigheid, ge pleegd tegenover zwakkeren. Eveneens heeft Polen steeds de beste garantie voor den vrede gezien in een regeling der internationale pro blemen langs den weg van onderhandellngen. gebaseerd op billijkheid en op eerbied voor de wederzydsche rechten en belangen.» TOKIO, 25 Aug. (Domei). Premier Hlra- noema is thans in voortdurend contact met prins Konoje. den minister zonder portefeuille en den president van den geheimen raad. Voorts houdt de premier contact met Koerahei Yoeaxa, den lordgrootzegelbewaarder. met betrekking tot zyn besluit om het binnenlandsche front te wyzlgen om op doeltreffende wijze op te treden ten aanzien van den nieuwen toestand, die is ontstaan door de afsluiting van het niet-aan- valspact tusschen Duitschland en de Sovjet unie. Er is nog geen officieel communiqué uitge geven. doch welingelichte kringen gelooven, dat er spoedig een zal worden uitgegeven, waar- schyniyk in het begin van de volgende week. BELGRADO, 25 Aug. (Avala). De regee- ring van Joego-Slavlê is xooals wij reeds in een deel onzer vorige oplage meldden algetreden. Prins-regent Paul heeft wederom aan Tsvetkowitsj opgedragen een nieuwe regee ring te vormen.. In geval van oorlog zouden ook Churchill, Eden en Attlee toetreden 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.20 Gevarieerd programma. 1.20 Gramofoonmuzlek. 12.35 en 1.30 J. Schnyder’a orkest. 11.50 Gramofoonmuzlek. 12.35 en 1.30 J Schnyder’a orkest 2.15 Gramofoonmuzlek. 2.20 Reportage. 2.50 Gramofoonmuzlek. 3.50 Reportage 4.05 Gramofoonmuzlek en reportage. 5.20 Dansmuziek. Franschen, wij willen vrij blijven, wy wil len den vrede, maar zouden niet kunnen aanvaarden ons te onderwerpen aan de sommatie van het geweld en aan de heer- schappy van het onrecht. Fransche mannen en vrouwen, ik behoef U uw plicht niet aan te geven. Ik weet, dat gi) vastbesloten zyt om met alle offers het lot van het vaderland te verzekeren." Algemeen programma, verzorgd door de VARA Geysendorffer Van Veenendaal Van Dijk Von Weyrother Van Balkom Smirnoff Er is niemand onder u, die niet begrypt dat wanneer door sen gebrek aan helder inzicht of door lafheid wy het een na het ander al deze volkeren zouden laten omkomen, dat dan, na ons woord te hebben verloochend, ons ideaal verraden, onze levensbelangen te hebben mis kend, wy zonder eer, zonder vrienden, zonder steun zouden staan, wanneer weldra deze onder neming tot overheerschlng van Europa zich plot seling tegen ons vaderland zou keeren. Om een vredesfront te vormen tegen alle po gingen tot agressie hebben we met andere lan den verplichtingen aangegaan, met alle landen, die een geiyke verplichting’ als wy wilden aan vaarden in denzelfden geest van menschelijke solidariteit. Met dit doel hebben wy om. met Rusland, in overeenstemming met Engeland, politieke en mi litaire besprekingen aangekuoopt. Wy hebben alles in het werk gesteld om ze tot een succes te maken en wy dachten, dat zy tot een geluk kig einde zouden komen, toen Rusland, plotseling zyn politiek en zyn leer omverwerpende, met Duitschland een pact onderteekende, dat het in staat stelde zich te onttrekken aan de verplich tingen, die de politiek, welke het steeds openlyk had uitgesproken, oplegde. nPe duistere omstandigheden waaronder over het pact is onderhandeld, het uur waarop het werd gepubliceerd, dc bewoordingen van zyn ar tikelen toonen duidelyk dat het de kansen ver hoogt van een agressie op de vrienden van Frankryk en op Frankrijk zelve. Echter hebben alle mogendheden reeds haar stem doen hooren tegen de ontketening van geweld, er werden reeds in grootan getale pogingen ondernomen en reeds werd een begin gemaakt met verwezen- lyking van pogingen tot behoud van den vrede. Het Opperhoofd der Kerk heeft een beroep gericht tot de wereld op die hooge gevoelens van menschlievendheld en broederschap, die alle menschen moeten vereenlgen. Roosevelt heeft edelmoedig en dapper het initiatief genomen om de naties uit te noodigen hun geschillen te onderwerpen aan een practisch onderzoek en aan een rechtvaardige en belangelooze arbitrage. De Koning der Belgen, de souverein van het land, welks martelaarschap tydens den oorlog ons nog voor den geest staat, heeft zich in be woordingen. die het hart van alle menschen ontroeren, gericht tot de redelykheid van alle verantwoordelyke mannen. Op al deze oproepen en pogingen heeft Frank rijk reeds geantwoord. Het heeft onmiddeliyk geantwoord en heeft hun zyn algeheele adhaesie en vurige goedkeuring gegeven, zal die geven en herhaalt dit. Vóór alles zyn thans noodig kalmte en koel bloedigheid. Daarvan geeft Polen het bewjjs door den onbetwistbaren moed dien dit land sinds verscheidene maanden betoont. Om het heil en de vrijheid te verzekeren van de volke ren evi de onafhankelykheld der naties, die evehals wjj zelve de vitale belangen en de eer der menschheid verdedigen, verzamelt het vast beraden Groot-Brittannlë zyn krachten en de krachten van zyn rijk, gelyk wy onze krachten verzamelen. Voor de verdediging van de vryheid vormen Frankrijk en Engeland nog slechts één enkel blok. r In deze voor het lot der wereld plechtige uren willen wU allen gelooven dat ondanks alles do w-ysheld en het verstand ten slotte zullen zege vieren. Wanneer echter ons streven vergeefsch mocht blijven zouden wy, Fransche mannen en vrouwen, een beroep doen op uw moed en uw wil om niet de slavernü te ondergaan, op den wil. die de jongemannen bezielt, welke by hon derdduizenden zich aangemeld hebben by de regimenten, met die ernstige en zwygende vast beradenheid waarvan nog nooit een volk, dat door oorlog werd bedreigd, een zoo schitterend voorbeeld heeft gegeven. KEULEN, 456 M. 8.35 Sollstenconcert. 9.50 Gramotoonunizlek. 12 50 Berlljnsch Phllh. orkest. 130 Gramofoonmuzlek. 2 20 Populair concert. 3.20 Concert. 7.50 Leo Eysoldt’a orkes» en soliste. 9.20 Derde acte opera .Tannhkuaer". 11 00 Amusementsorkest. 12 30 Concert. 6 20 Reportage. 6.50 Rgfllo-fantasle. 7 10. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuzlek. 9.20 Symphonieconcert m.nr v soliste. 11.00 Dansmuziek. 1150 Gramofoonmuzlek. LONDEN, 25 Aug. (Reuter). Vanmiddag te half drie heeft zich een heftige ontplof fing voorgedaan in Broadgate in het een. trum van Coventry. Hierbij zijn vijf perso nen om het leven gekomen, terwijl velen werden gewond. De schade, welke werd aangericht aan autobussen, trams en particuliere auto's, alsmede winkelruiten, wordt op eenige hon derdduizenden ponden sterling geraamd. De gebeele straat was bezaaid met stukken glas en brokstukken, waartusschen de doo- den en gewonden lagen. Naar verluidt is kort na de ontpioffjng iemand gearresteerd. PARIJS, 25 Aug. (Havas). De minister president Daladier heeft hedenavond een radiorede uitgesproken, waarin hy het vol gende zei: DROITWICH. 1500 M. 12 35 Montague Brearley's orkest 1 20 Lyrlch kwarte». 1 50 Trotse's banjo-ensem4>le. 2 35 BBC Bchotsch orkest en soliste. 3 35 Falkman's Apache-orkeet en collate. 4 20 Gramofoonmuzlek. Gezien den abnormalen toestand en de vei ligheidsmaatregelen. door Frankryk getroffen, heeft men het raadzamer geoordeeld, de Fransche renners en leiders niet naar Mileen te laten afreizen. Frankrijk zal dus in de Wereldkampioen schappen 1939 niet vertegenwoordigd zijn. De kabinetsformateur Tsvetkowitsj heeft volgens Reuter aan de pers medegedeeld dat hjj hoopt nog vanavond naar Bied te kunnen gaan om prins-regent Paul rapport uit te brengen. Het aftreden van het oude kabinet en de vorming van een nieuw werd verwacht in ver band met de overeenkomst, welke is gesloten met den leider der Kroten, Matsjek. en waar- schyniyk zullen vertegenwoordigers van de Kroatische boerenparty zitting hebben in deze nieuwe regeering. 11.05 Voca.il concert 11 35 Harry Engleman s kwintet. 12.20 Marlne-orkest. 1.50 Orgelconcert. 2.20 Liedjes by de piano. 2.35 Northern Ireland-Zangers 3.05 BBONorthem Ireland-orkest 3.35 GramcWoonmuzlek. 4.20 Orgelspel. 4.50 Gramofoonplaten 5 20 Isidore Schwtller's strtjkseptet 6.20 pertchten 7.10 BBC-orkest en solist. jf 8.05 Alfredo CampoH's salonorlrest 8.35 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten 10.Os Radlötooneel 10.25 Cello en plano 10.55 Victor Sllverster's dansorkest. 11.50 Oramofoonmuzlek. 12.15 Berichten. X RADIO-FARISi 1648 1«.'i allernoodioste te kunnen koopen Welnu: onthoud door verkeerde zui nigheid de bestaansmogelijkheid aan uw evenmensch niet. Geef hem het gewone werk dat u hem anders zoudt schenken. Leef en laat leven. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.16 Berichten, gramofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst. •11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuzlek 12.00 Berichten- 12.15 Zang met plano. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.30 Amsterdamsch 3.00 Causerie ..Hoe rota tuint Je?" 3.40 Gramofoonmuzlek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuzlek. 6.15 Gramofoonmuzlek. 6.30 Berichten, vragenuur. 7.00 Berichten. 7.45 Gramofoonmuzlek. 8 00 Berichten ANP. 8.15 De Postillons. 9 00 Causerie ..Amalia van Solms 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur. 10.30 Apollo-ensemble. 11.25 Gramofoonmuzlek. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM L 1875 en 4144 M. 9 001000 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 800—12 00 AVRO. 9.00 Ber. Tuin bouw half uur. 9.30 Gramofoonmuzlek. 1200 Filmrubriek. 12.25 Berichten. Omroeporkest. 1.00 GramcWoonmuzlek met toelichting. 1.30 Causerie .Huizenbouw in Indlè”. 1.50 Gramofoonmuzlek. 2 00 Boekbespreking. ^2 30 Omroeporkest en soliste. *3.15 Orgelspel. 3 30 De Vagebonden en soliste. 4.15 Ensemble Iliescu. 4 35 Uit Milaan: Reportage. 5.00 ..Kunst aan ’t Volk". 5.30 Esmeralda 6 15 John de Mol’s Swing Specials. 6 30 Sportpraatje. 6 45 Sportnieuws ANP en gramofoonmuz. 7.05 en toch ben ik van meening, dat. 7.30 Sylvia en solist. 8 00 Berichten ANP. radiojournaal.' 8 20 Resldentle-orkest en solist. 9.15 Declamiatle. 10.00 Omroeporkest. 10 40 Uit Milaan: Reportage. 11.00 Berichten. De Twilight Serenader». HILVERSUM II, 301.5 M. 8 30 KRO. 9 30 NCRV. 12.15 KRO, 5 00 NCRV. 7.4511.30 KRO 8 30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 0.50 Ned Herv. dienst. 12 15 Berichten. 12.15 Betichten. Radiotooneel t. g. M1 d d e na t an dscongres Q2.35 Gramofoonmuzlek. 100 Boekbespreking. ?120 KRO^örtceat. 2.00 Gramofoonmuzlek. 2 30 KRO-Melodlsöen en solist. 3.15 Gramofoonmvsi®*- 4.30 Causerie ..Alle zielen naar het licht omhoog te dragen door los te binden, wat hen met het lage vereent: Dat is de nieuwe levenst|jdlng.’’ 5 05 Geref. dienst. 7.45 Gramofoonmuzlek. 00 Berichten ANP. 8 15 Gramofoonmuzlek. 8 35 KRO-Melodisten en solist. 9 15 KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.00 Esperantolezlng. Het aantal geneeskundigen, dat zich als ver- vanger heeft laten inschryven by het plaat- singsbureau van dé Nederlandsche Maatschappij is onvoldoende onder de tegenwoordige omstan digheden. Om die reden doen de hierboven ge noemde instanties een dringend beroep op de geneeskundigen, mannelijke zoowel als vrouwe lijke. die in de gelegenheid zijn hulp te bieden aan de burgerbevolking, welke in sommige dea len van ons land thans, tengevolge van de tijds omstandighedenvan medische hulp verstoken dreigt te geraken. Ook op de directies van de ziekeninrichtingen wordt een beroep gedaan om maatregelen te treffen, dat een of meer van de aan hun in richting verbanden geneeskundigen in dé gele genheid worden gesteld aan den oproep gevolg te geven. De geneeskundigen, die zich beschikbaar wil len en kunnen stellen, worden verzocht, zich onverwyid op te geven onder opgave van adres en telefoonnummer by den geneeskundigen hoofdinspecteur van de volksgezondheid te 's-Gravenhage. Mauritakade 55. tel. 116164 De geneeskundige hoofdinspecteur van de volksgezondheid en de Nederlandsche Maat- tchappy tot bevordering der geneeskunst deelen ens mede, dat voortdurend aanvragen binnen komen om vervangers voor onder de wapenen geroepen artsen, aan welke aanvragen niet kab worden voldaan. Leef en laat leven Het leven moet zooveel mogelijk zijn gewonen gang gaan. Leef en laat leven. Wees daarom bedachtzaam voorzichtig, zuinig maar niet gierig' Pot niet op. doch laat anderen blijven verdienen. Doe normaal uwe inkcopen en laat herstellen wat herstelling noodig heeft Zoo blijft de arbeid in de wereld, -zoo helpt de een den ander het best, critieke tijden door te komen Ge moet nu vooral den stelregel tn toepassing brengen: leef en laat leven Ge zift blij uerk te hebben, geld té Aug

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 18