WES LAND NIEUWS HOORN 7' Steradent Van dag tot dag Fa c van rente, sing. den Ii D. A. Alkma verte I I »>ch ka 1 MAANDAG 28 AUGUSTUS 1939 Westfriescfre agenda OOSTÉRBLOKKER 28 Auguttui H 29 Auguatua DRUKTE IN DE STAD Het groen overheerscht ONZE KAPELAAN pi nwro SPIERDIJK 2 voor H.P.C. AMICITIA 3. Feller kampioen jonge duiven ZEILEN SLUITING VACANT1EKAMP LUTJEBROEK WESTERBLOKKER Feestelijkheden af gelast JO he L. Aanvulling Kerklijst MARKTEN Twee raadaleden gingen heen Afacheid Militairen in het Gezellenhui* r De gemeenteraad van Oude Niedorp op grooter terrein Pastoor Koppert verricht de inwijding Scholen worden gebruikt militaire doeleinden COMMISSARIS DER KONINGIN TERUG WEDSTRIJDEN'OP alkmaardermeer Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein I H I Zouaven” Maria-conffregatie en Graal onder nieuwe leiding LANGER VACANTIE Q 1 September Opening Automobielbedrijf Aug ter i 30 Auguatua ring. de polder „De Kaag". Gemoderniseerde zaak Oe PAROCHIE O. L. VROrw VISITATIE Heil van uit PAROCHIE VAN DEN H. MICHAëL Voetbaluitslag. Plan ZuidGebrs. Vis 34 Des FNKUT'ITFN Weteri J. R. Wlgmans 42 p.; 5. J. v. Mierlo op het Dit werd aangenomen. ge- 49 uur k| aan. f 4829.14, met een batig saldo Ai Ootes Schipper; Oude den Politienieuws. X Wegens het verkoopen van fruit met ongeijkte gewichten werd door de pl- litie proces-verbaal opgemaakt tegen twee koop lieden. resp uit Grooteproek en Blokker. Ged be- De op van P. Prins. Oost- imstra. Zaandam. Recej van wtg M. den voor verb lang van klein Wijziging en aanvulling verordeningen. B en W. stellen den Raad voor het ambtenarenre-« glement, het arbeidsovereenkomstreglement en de verordening gemeente-pollUe 1935 te wijzigen en aan te vullen volgens de stukken den raads leden toegezonden. zonden met betrekking tot de gemeentebegroo- tlng. dienst 1939. Grootendeels zijn deze opmer kingen van adminlstratieven aard. B. en W- stelden dan ook voor deze wijziging in de primi tieve begrooting aan te brengen Aldus besloten. De Minister van Sociale Zaken berichtte dat Den onze in rul De hel Au hg chl tat bei He di< St All zij nu on I digi II ter. I nieu 1 I bet Het I straf I bescl I men I waar I bij ai I waan I schal I kome F schav f zeker Hel king. De het j den over I Koninginnedag. De feesten, georganiseerd door de Oranjevereeniging „Juliana”, dreigen in verband met den onzekeren toestand geen door gang te kunnen vinden. Het bestuur zal zich al thans beraden wat het doen moet, nu de scholen door militairen bezet zijn Banneverkiezing. De gehouden candldaat- stelllng voor het bestuur van de Banne Wester- blokker, ter voorziening in de vacature ontstaan wegens het niet meer herkiesbaar stellen van den heer C. Schouten, had tot gevolg, dat bij enkele candidaatstelllng is gekozen de heer P Blaauw. als lid van het Dagelljksch Bestuur.‘De candidaatstelllng in deze vacature had plaats door de R. K. stemgerechtigde ingelanden, onder leiding van de R. K StaatspartiJ-afdeeling. B. en W. van Hoorn brengen ter openbare kennis, dat het onderwijs aan de openbare scho len voor voorbereidend lager onderwijs, gewoon lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs, alsmede aan de gemeentelijke huishoud- en in» dustrieschool voor meisjes, na beëindiging van de loopende vacanties, tot nadere aankondiging voorioopig niet zal worden hervat, in verband met het gebruiken van de schoolgebouwen voor militaire doeleinden. Eerste Vrijdag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt vanaf half 7; 7.15 de Litanie van het H. Hart en te 7.30 H. Mis -met uitstelling van het Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal op Vrijdag 1 September des avonds te 730 uur voor de laatste maal In de oude samenstelling in openbare vergadering bijeenkomen. met de leiding van het mannelijk jeugdwerk, terwijl hem tevens de zorg voor de R. K. militairen toegewezen is. dagavond 25 Augustus van zijn verlof teruggekeerd zijn de gezongen Allerheiligste. Te 7 uur H. Hartlof. biechthooren van te 7 uur Rozenhoedje. Zooals Zondag onder de H.H. Missen van den preekstoel is voorgelezen, zal de welaerw. heer J. M. Dijsselbloem thans voornamelijk belast worden met de zielzorg van het Sint Jansgast- huis; in de kapel zal hjj eiken morgen de H. Mis lezen. Dit geschiedde tot nu toe door fa thers van het Missiehuis. Kapelaan Dijsselbloem zal dus nu al zijn krachten kunnen wijden aan het geestelijk heil der zieken, wat, gezien zijn groote liefde voor de lijdenden, een groote vol doening voor hem zal zijn. ZUneerw. zal thans biechthooren in den biechtstoel op de galerij. De weleerw. heer H. Bakker is thans volledig betast met de zielzorg van het R. K. Weeshuis aan het Achterom. De leiding van de Graal en de Marlacongre- gatie in onze parochie, die tot nu toe berustte in de handen van dezen kapelaanzal thans worden overgenomen door onzen nieuwen ka pelaan. den weleerw. heer C. J. Graaf, die zal biechthooren in den biechtstoel aan de Epistel- zljde achter in de kerk, waarin tot nu toe ka pelaan Dijsselbloem steeds biechthoorder De weleerw. heer L. J. Njjs blijft beli Zondag had de sluiting van het vacantle- kamp „Zon en Vreugde” aan den Berkhouter- weg plaats, ditmaal zonder gezamenltjken op- rnarsch. Voor het laatst maakten de kinderen nogmaals gebruik van de schommels en andere toestellen. Verschillende vaders kwamen met hun kleintjes een kijkje nemen. Niet zonder spjjt zullen de kinderen voor een Jaar afscheid genomen hebben van het Vacantlekamp. We weten zeker uit veler naam te spreken, als we den leiders, abbé C. Bijman en den ove rigen leiders en leidsters van harte dank zeg gen voor de goede zorgen aan de talrijke kin deren besteed. De kinderen hebben in deze va- cantiedagen veel genoten en.... zijn moeder niet tot last geweest! financieele hulp van het werkfonds. De onderhandelingen. welke met het werk fonds zijn gevoerd, 'hebben niet tot het ver wachte resultaat geleid De architect van den rijksgebouwendlenst heeft bezwaren ontwikkeld tegen het plan, aan welke bezwaren B en W niet wenschen tegemoet te komen. Deze bezwa ren betreffen zoowel een goedkoopere uitvoe ring van verschillende onderdeden als een ver sobering van het ontwerp, zooals dit in het prae-advles is omschreven B en en W achten het gewenscht om van de hulp van het werkfonds voor financiering af te Tal van militairen woonden Zondag de H. Mis bij, wat een ongewonen' aanblik opleverde. Om kwart over elf was een der galerijen van de kerk geheel bezet door de ..groentjes", -erwUl er nog verschillenden beneden in het Godshuis plaats hadden genomen. p 's Middags konden de militairen in het Ge- zellenhuls verpoozing zoeken. Door het mooie weer was het niet druk. Velen prefereerden een wandeling op straat of in de parken. Verschillenden echter biljartten of lazen in kranten en tijdschriften, terwijl enkelen afzon derlijk aan een tafeltje plaatsgenomen hadden om brieven naar huis te schrijven. De gezellen sloten zich spoedig bij de militairen aan. 39 p.; 8. D. van Berkum 36 p.; 7. P. Feller 33 p.; 8. J. R. Wlgmans 30 p.; 9. idem 27 p.; 10. idem 25 p.; 11. J. Honing 23 p.; 12. D. van Berkum 21 p.; 13. J. van Mietlo 19 p.; 14. D. Feller 17 p.; 15. J. R. Wigmans 15 p.; 16. C. Swinkels 13 p.; 17. D. Feller 11 p 18. J. Koning 9 p. Eindstand jonge duiven kampioenschap 1939: 1ste kampioen D. Feller 271 p.; 2de kampioen J. R. Wigman 253 p.; 3de kampioen D. van Ber kum 226 p.; 4 J. van Mierlo 215 p.; 5. P. Feller 198 p.; 6. P. Schoenmaker 173 p.; 7. C. Swinkels 146 p.; 8. J. Koning 135 p.; 9. J. Houter 117 p.; 10 J. van Hinten 54 p.; 11. J. Wiggerta 20 p.; 12. Gebr. Lieshout 18 p. Sharpys: 1. Slee van C. I dy van J. Vorst. Zaandjjk.I Zaanklasse: 1 Robbedoei zaan; 2. Avanti van TJr-L Gemengde klasse: A. 1 Mug van G. Rem, Koog aan de Zaan; B. 1 Avanti III van L. Lem- stra. Zaandam; C. 1. Nells van P. Scheerman, Zaandam. Vergadering Hoofdingelanden. In café „De Witte Eenhoorn" werd genoemde vergadering gehouden, welk voor de laatste maal werd ge leid door den heer C Schouten Jz.. als voor zitter van de Banne Oóaterblokker. Ingekomen waren verschillende stukken be trekking hebbende op verhooging van het zo- merpeil. het uitvoeren van werken in werkver schaffing met een rjjksbijdrage van 70 pet enz., alles in goedkeurenden en gunstlgen zin. zoodat bedoelde stukken, alsmede een advies van den heer C. Pennekamp. zich beklagend over de gevolgen van verhoogden waterstand op zijn per ceel. waarvan adressant veel last wordt veroor zaakt. alle voor kennisgeving werden aange nomen. Mededeeling volgde dat bij enkele candldaat- stelling zijn gekozen de heeren J. J. Schouten, tot voorzitter; A. Groot, tot lid van het Dag. Bestuur en J. Deken laftr.) tot Hoofdingeland Door de opschuiving van de twee eerstgenoem- den moet nog in een daardoor ontstane vacature in het college van Hoofdingelanden worden voor zien Volgde herziening der Politieverordening. Bij de artikelsgewijze behandeling werden de noodige veranderingen aangebracht betrekking hebbende op de verhooging van het waterpeil De kwestie handhaving van de zomerschouw lokte nogal eenige gedachtenwisseling uit. Een voorstel tot handhaving, met toevoeging van een onthefflngsclausule door het bestuur te verlee- nen, door den heer A. Groot ingediend, werd na ampele overweging aangenomen. Nadat de geloofsbrieven van de nieuwgekoze- nen door de heeren RuUter, Broertjes en de Boer waren nagezien en in orde bevonden, werd tot toelating besloten. Bij de bespreking over de uit te voeren kroos- werken werd er op aangedrongen dat de aan nemers voor een meer correcte oplevering zul len zorgen als vorig jaar De herfstschouw werd bepaald op 1 Novem ber as. Bij de rondvraag vroeg de heer A Groot naar de mogelijkheid om zelf een sluiswachter aan te stellen. De voorzitter wilde dit punt aanhouden tot de volgende vergadering. De heer Broertjes wees er op dat ondanks den drogen zomer er dit jaar. ook in het hooge ge deelte der Banne. goed water in de slooten is geweest Hiervoor bracht spr. een compliment Onder dank voor de aangename samenwer king sloot de voorzitter deze vergadering. Kinderfeesten. Dezer dagen vergadert Ce schoolfeestcommissie ter bespreking van de te houden kinderfeesten op Vrijdag 1 Septem ber. Besloten werd dien dag aan te vangen te 9 uur (o.t.) op het voetbalvelo. Alle kinderen van beide scholen worden dan verwacht ter uitvoering van Ce onderscheiden spelen, waar aan prijzen zijn verbonden. De Graal. Alge mee ne Korfbal. Op 31 Lutjebroek 2 ontvangt Enkhuizen 2. 1 Sept gaat Lutjebroek 1 naar Enkhuizen 1. 7 Sept Lutjebroek 1 ontvangt Zwaag 1. 8 Sept ontvangt Lutjebroek 2 Grootebroek 2. De wedstrijden beginnen om 7 uur. B. M. klasse C: 1. Cor van P. van Bergen. Zaandam: 2. van J. Schilp. Koog aan de Zaan. 3 7 van A. Veenman. Zaandam. - B. M. klasse A: 1. Catharina van J Hempe- nius, Wormerveer; 2. Kievit van J. Steenstra, westzaan; 8. Kemphaan van W. van Vlierden, Koog aan de Zaan. B M klasse B: 1. Rakker van K. Ortelee. Zaandam; 2. Begel van J. Schilp. Koog a. d. Zaan. 6 M. B. M. klasse A met vaste kiel: 1. Yll try van J. Fenenga. Beverwijk; 2. Unrust van J. de Vries. Uitgeest; 3. Better Tims van C. Groot. Alkmaar. 6 M. B* M. klasse A, met mlddenzwaard: Pie ter van P. Blauw. Zaandam; 2. Ideaal van A. Prins, Zaandam. 6 M. B. M. klasse B: Olympia van P. Spits, Uitgeest; 2. 7 van P. Koning, Zaandam; 3. Upl va“„8' v' Houten. Koog aan de Zaan. •hr, Heiloo; 2. War- Vrijdagavond vergaderde de raad van Niedorp ten raadhuize onder leiding van burgemeester. VOORZITTER opende de vergadering welkom, waarna hij eenige woorden sprak plaats, waaraan door 80 schepen werd deelge nomen. Voorts had ook een wedstrijd voor mo- torbooten plaats. De uitslagen luidden als volgt: B. M. klasse C: 1. Cor van P. van Bergen. Zien en stellen dit den Raad vt>or. De aanbesteding is bereids geschied i ons blad gepubliceerd. De beslissing Inzake de gunning wordt aan gehouden tot na den dag na de raadsvergade- De Commissaris der Koningin in de provincie NoordhoUand, Mr. Dr. A. Baron Röell, is Vr(j- buitenlandsch en heeft Zaterdagmorgen ambtsbezigheden hervat. Wijziging uitbreidingsplan. Btf het PEN bestaat het voornemen om ten behoeve van de verbetering der stroomvoorzienfng van West- friesland en wel in het bijzonder voor deze ge meente een bovengrondsche hoogspanningslijn te bouwen met als eindpunt een openluchtsta tion voor opstelling van transformatoren en bljbehoorende apparaten. Als plaats van bedoeld openluchtstation, het welk in de onmiddellijke nabijheid van deze ge meente dient te worden opgericht, is het oog gevestigd op een perceel gelegen aan den Zuld- slngel ten oosten van den provincialen weg en ten zuiden van den spoorweg HoornEnkhui zen Dit perceel is opgenomen In het uitbreidings plan en bestemd voor land- en tuinbouw. Daar onderhandelingen ertoe hebben geleld, dat de 'hoogspanningslijn naar Medemblik zoo veel mogelijk bulten het uitbreidingsplan Is ge houden. stellen B en w. den Raad voor, het uitbreidingsplan in dien zin te wijzigen, dat genoemd perceel wordt aangewezen als indus trieterrein Het bestuur vanu de Oranjevereeniging heeft in verband met den gespannen toestand, zeer tot zijn leedwezen moeten besluiten de pro- gramma-punten voor de feestelijkheden van 31 Aug. »a als autotocht voor ouden van da gen en de Ronfle van Hoorn af te lassen. Omtrent de andere programma-punten zal heden een beslissing worden genomen. Verbouwing tot brandweergwrago. Zooals bekend is. wordt het msterloël van de,brand weer ondergebracht in de brandweerearage aan het Zulderkerknlein Gedurende de laatste jaren doet zich steeds meer het bezwaar gevoelen dat deze garage een tekort aan bergruimte biedt Voor de berging van kleeding en schoeisel van het brandweerpersoneel Is eigenlijk geen ge schikte plaats aanwezig De bestaande toestand levért ook nog andere bezwaren op Bij de garage ontbreekt een drooginstallatie voor het slangenmaterieel Een zoodanige Installatie van zeer gebrekkige constructie bevindt zich bij de voormalige kostelooze school. Dit is te ver van de garage. Ook de verwarming der garage laa: veel te wenschen over. Bestaat de wenschelljkheld om in dezen toe stand verbetering te brengen reeds sedert eenige jaren. zoodra de nieuw aangebrachte automo- blelbrandspuit is afgeleverd zal het gebrek aan bergruimte zich in nog meerdere mate doen gevoelen. B. en W zijn van oordeel, dat niet moet wor den overgegaan tot vergrooting van de bestaan de garage, maar dat een gedeelte van de voor malige kostelooze school aan de Kolterman- straat moet worden verbouwd tot brandweerga- rage. ET zullen tal van voorzieningen moeten worden getroffen, die B en W. in hun prae- advies nader onuchrtjven. De kosten van dit plan worden geraamd op f 3800.—. Met een verbouwing van de bestaande garage is naar raming f 4300.gemoeid. Naast de vele voordeelen van het plan tol verbouwing van de voormalige kostelooze school is deze oplossing wat de ramingen betreft, dus nog f 500.— goedkoopër, dan de verbouwing van de bestaande garage. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten a. tot het verbouwen van een gedeelte van ge noemde school en tot inrichting van dat ge deelte tot brandweergarage: b voor de uitvoe ring van dit werk een crediet van f 3800.— be schikbaar te stellen. De post van onvoorziene uitgaven is f 286 39 gebracht. De Fokvereeniging ..Samenwerking” verzocht de beschikbaarstelling van een medaille voor de op 9 September te houden najaarskeurlng. B en W. stelden voor, dit verzoek niet in te deze gemeente voor het ontvangen van een bU- DTWRDAG 7 uur Communie uilre’ken. 8 30 uur wuweiHV«mls met Veni Creator. WOVX'ODAO 7 15 uur voor Eneelbertus der Tfl*n DONDERDAG 7 uur Communie uitreiken 8 Uur pezoneen MIs bil <rele<^nheid van de verlarinp ven H M. de Koningin, voor Cornells Vis en ovavipden kinderen, 's Avonds van 7 tot 8 uur W«cbf.hooren. VRT.TDAG. F“ss' uur •jezenwn TT 1 van Jezus voor r- Ros Wart. 7ATFRDAG 7 15 uur voor Maria de Goede- Van Leeuwen. van 7 tot 4 en 6 tot 8 Uur »»a1a«»ent»eid om te biechten. 70WOAG. eer-»e Znndae. tevens Fuchari.sli er he rle’ 7 mr Vmewnls voor overleden familie Breed en v. d Ftnlst. 8 15 uur Communie uitrei- ken 9 70 mw Hoogmis voor het ffee-teHik en tiidelHk welrUn der Parochie 's Mlddaes 130 uur lof tot sluiting der aanbidding Onder de H TT Missen jw-hooiaollecte voor de Altaarsiera- den. Alles oude tijdl. kapitaaldienst was het eindcijfer der ontvangsten f 36443.41. uitgaven f 38054.38. nadeellg saldo f 161097. De rekening 1938 van het Burgerlijk Armbe stuur staat op een totaal xvan ontvangsten en uitgaven van f 2222 Z 2 22_ van f 632.03. De begrooting 1939 dient te worden gewij zigd in verband met het bovengenoemde schrij ven van Ged. Staten. ZATERDAG: voor de grooten; We maken u opmerkzaam op de regeling van de kerkdiensten en het communiceeren. welke in het kerkportaal hangt. Bij den koster kan men steeds centstuk ken wisselen voor het zakje tdat is: voor onze kerk) In den loop van de maand September sullen de zelatrlcen de offertjes ophalen voor het Apostolaat des Gebeds. rfo VrUdag van de maand. 7 15 Mis t«r eere van Iwt B Harl r. familie Kramer en 's Avonds 7 uur Tof ter eere van het H met ter gelegenheid van de geboorte van prinses Irene Ook de internationale omstandigheden werden door voorz besproken. Hjj sprak de hoop uit dat God den drukkenden toestand waarin wij verkeeren spoedig van ons mag wegnemen en dat zü. die thans onder* de wapenen verblijven spoedig tot hun gezinnen mogen terugkeeren. De notulen van de vorige vergadering werden aldus vastgesteld. Ontvangen was een schrijven van de Staten betreffende opmerkingen t.a.v. de grooting dienst 1939 en het verkrijgen van de rijkssteun voor het Jaar 1939. Ged Staten deelen daarin om. mede, dat wan neer de algemeene voorwaarden door den ge- gemeenteraad zullen zijn aanvaard, de Minister van Binnenlandsche Zaken kan goedvinden, dat op de gemeentebegrootlng voor 1939 voorioopig een bedrag van ten hoogste f 7300 als steun uit 's Rliks kas kan worden uitgetrokken. De alge meene voorwaarden verbonden aan de toeken ning van Rijkssteun aan noodlijdende gemeenten werden reeds aan de gemeente gezonden. In verband hiermede stellen B. en W. voor het in verband hiermede noodige nieuwe besluit te willen bekrachtigen. De raad ging hiermede acccord. Voorts werd door Ged Staten bij bovenge noemd schrijven een nota van opmerkingen ge- .Penny brengt uitkomst” en „Inspecteur Vlijmscherp op avontuur” in het Wilsontheater te Hoorn (18 jaar). In het voorprogramma „Ons Prinsesje loopt". In café Bijman te Spanbroek, vergadering van 7.30 uur. Raad Enkhiazen. .Jenny brengt uitkomst” en ..Inspecteur Vlijmscherp op avontuur" in het Wilsontheater te Hoorn (18 Jaar). In het voorprogramma „Ons Prinsesje loopt Als laatste der jonge duivenvluchten stond j.l. Zondag Marbehon op het program, afstand 326 K M. Reeds te 6.40 uur gingen onze vogels aldaar los. met prachtig weer en N.O. wind. Onder hoogspanning der liefhebbers werd de komst der eerste vogels afgewacht. De beslis sing voor het kampioenschap zou immers vallen. Wij kunnen ons dan ook het sportief genot van D. Feller voorstellen toen om 11 uur 53 min. de eerste prijswinnaar bij hem op ’t hok neer streek. zijn baas door deze prestatie het kam pioenschap brengende. Nog was het niet genoeg, want ook de tweede prijswinnaar stormde zijn hok binnen, en zette dus nog meer luister bij dit fenomenale kampioenschap, dat op werkelijk schitterende wijze door D. Feller werd behaald. Een goed gevlogen seizoen werd op prachtige wijze besloten In dezelfde minuut werd door P. Feller de derde prijs verdiend. Ook de wissel- beker. uitgeloofd door J. v. Mierlo. kwam in het bezit van D. Feller, terwijl de Saarloosprjjs werd gewonnen door C. Swinkels. Het tweede en derde kampioenschap Jonge duiven werd behaald resp. door J. R. Wigmans en D. van Berkom. Aan alle kampioenen en prijs winnaars onze hartelijke gelukwenschen voor hun prestaties. Wat de kermisvlucht betreft, dit is een groot succes geworden en dient zeker 'n volgend jaar herhaald te worden. De uitslag hiervan was D. Feller. J. R. Wijnen en J. Koning ieder 1 pak paling. P. Feller. D v. Berkom en C. Swinkels ieder een 1 pak nougat. Op bijzonder gezellige wijze werden door den voorzitter de prijzen uit- geretkt. waarna nog 'n grootsche huldiging der kampioenen volgde Het is 'n Zeer geslaagde dag geworden en nog geruimen tijd bleven allen gezellig in „De Witte Engel" bijeen. Hier volgen de eindstand en de uitslag van Zaterdag J.l. 1. D. Feller 51 p.; 2. idem 48 p.; 3. P. Feller 45 p.; 4. J. R. Wigmans 42 p.; 5. J. V. Mierlo drage in de kosten van de steunverleenlng B over het dienstjaar 1939 in aanmerking kan komen. Behandeld werd een. schrijven van het meentebestuur van Zuidwokie betreffende ad- haeslebetuiglng aan een schrijven gericht door genoemd bestuur aan den Minister van Defensie, waarbij wordt belpeit het daarin te willen lei den, dat alle militairen, behoorende tot de z.g. zelfstandige ondernemers ongeacht hun maat schappelijke positie een kostwinnersvergoeding ontvangen, die zoodanig is. dat zij geen schade lijden. B. en W. zijn van oordeel, dat ook t.a.v. dit schrijven het eertijds door den raad ingeno men standpunt om geen adhaesie te betuigen aan adressen moet worden gehandhaafd. B. en W. stellen dan ook voor dit stuk voor kennisge ving aan te nemen De raad ging met dit voorstel accoord. B. en W. stelden voor de kosten aan ’t La ger Onderwijs vast te stellen volgens art. 55 van de L. O. Wet 1920 Het gemiddeld aantal leerlingen w»s in 1939 eo De totale kosten waren f 645.05. en W boden de gemeenterekening 1938 Deze sloot voor den gewonen dienst in ontvangsten op f 70466.24, uitgaven f 72661.88, nadeellg saldo f 2195 64. Voor den ..Penny brengt uitkomst” en „Inspecteur Vlijmscherp op avontuur” in het Wilsontheater te Hoorn (18 jaar). In het voorprogramma Ons Prinsesje loopt”. 4 uur. Raad Hensbroek. 8 uur, Raad Medemblik. In café ..De Vriendschap” te Weere bal gelegenheid van de kennis. Hoorn, Zaterdagmorgen 9 uur. De laatste carillonklanken waren nog niet verstomd of het gejoffel van trommels weer klonk door de straten met. als begeleiding de doffe tred van -vele soldatenschoenen. Opgewekt en monter marcheerden de jon gens door de straten, zoodat we hieruit conclu deerden. dat ze goed geslapen hadden en de ochtendkug hun uitstekend had gesmaakt. In en rondom de depots heerschte vanzelf sprekend groote drukte en ondanks den toe stand was de stemming zeer vroolijk en opge wekt. Het ..groen” overheerschte de stad, groen met en zonder sterretje. Gerequireerde auto's beladen met stroo en andere ingrediënten reden af en aan weer geweest. Den geheelen dag zijn de militairen in de 's Middags 12 en 's namiddags 6 uur was het eten halen In formatie ging het naar de keu-, kens waar ieder zijn portie werd toebedeeld en een welverzorgd maal kon worden verorberd. Gedurende den avond hadden de jongens vrijaf. Ongekende drukte heerschte in Hoom’s binnenstad Het was uiterst gezellig, mede door het mooie weer, waardoor tal van Horineezen een wandeling gingen maken. Zondag heerschte dezelfde stemming en wer den de restanten soldij omgezet in stukken worst, slaatjes en anderszins. Een soldatenmaag is niet zoo vlug verzadigd Laten we hopen dat de jongens in Hoorn kunnen wennen. Zoo’n pretje is het eigenlijk ook niet, zoo ver van huis Maar ja. als het va derland roept, nietwaar! De stad van Coen herbergt weer soldaten. Voor hoelang? Laten we hopen voor kort. Niet om de leden van het regiment, want die mogen we wel. maar misschien zouden heel wat menschen rustiger slapen. De radioberichten over „de gespannen inter nationalen toestand" werden ook hier op straat in groepjes druk besproken. Het praatje van bakker en slager begint thans niet met „mooi ^weertje, mevrouw" maar, nou Jawaar zou het over gaan De eene straat-politicus wist het nog beter dan de andere. Het aloude spreekwoord: de beste stuurlui staan aan wal, werd nog eens na- drukkeljjk bevestigd. Intusschen hopen we maar, dat de slager weer spoedig tot z'n jnool weertje, mevrouw” terugkeert, want al kan men niet zeggen, dat hier een groote beklemming heerscht, de inter nationale toestand drukt allen toch. Onbewoonbaarverklaring. Daar het perceel Westerstraat no. 38, bewoond door den eigenaar H. B. Reekers, in zoodanlgen toestand verkeert, dat het gevaar oplevert voor de veiligheid der gebruikers en anderen, stellen B. en W. den Raad voor dit perceel onbewoonbaar te ver klaren. Parochieberichten. In verband met den in ternationalen toestand hebben de Jongens en meisjes tot nader bericht geen school De be waarschool en naaischool zullen evenwel u Vrijdag weer beginnen. De spaarbank zal tot nader bericht niet in de R K Jongensschool, maar ten huize van den heer H F Fluitman. geopend zijn des Dins dags van half 8—half 9 WIM'! lAND. 26 Aug. Mlddenprljs v. d. We»tl. veilingen. Alicante 22—26 cent, champion 20—28 cent per kg. Netmeloenen 810 cent. II 56 cent per stuk Tomaten: A 50. B 50 cent per bak. An dere soorten onverkocht. MEDEMBLIK. 26 Aug Velllngsver. ..St. Jozef”. Aardappelen: grove 85—90 cent, fijne 85—90 cent. Borgers 1.10130 Wllde.Duc 90 cent. Slaboonen 1—1 20. Gele kool 1.00. Roode kool 1 00, Uien 1.10 —1.20. AVENHORN, 26 Aug. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken 2750 kg. Eigenheimers 1802.20 per 100 kg 58700 kg. Roode kool 11.20. 5500 kg. Gele kool 100. 22700 kg. uien: gewone maat 2.402.90. drielin gen 1.50-^170, nep 2 30—2 70 per 100 kg 74600 tg augurken: grof 4787 cent, basterd 92 cent, stek 17 cent, bommen 1011 cent per 25 kg. 575 aak dubn. Slaboonen van 15 kg. 0.901.70 per 15 kg- ENKHUIZEN. 26 Aug. Vlsch. Aan den Gem. Vlschafslag werd aangevoera door 27 vaartuigen 6000 pond Koraal, prijs 913.5 cent per pond en door 7 vaartuigen 1027.5 cent per pnod. BLOKKER. 25 Aug. „Op Hoop van Zegen" Komkommers 1.903.50, Gele kool 11.60. Roode kool 11.50. Zigeunerin 11.0019. Slaboonen 6 00 12. Snljboonen 7.80—11. Augurken 4.009. Me loenen 11 00-1-22. Advocaat 1.8)—3.50. Pr de Tré- voux 6.50—11.10. Dirkjes 4-507.80. Witte Drui ven 30.0031. Druiven 24.0030, Perziken 2.50— 8.90. Blauwe Kwetspruimen 6.109.30. Idem witte 4.70J-7.10. Reine Victoria 11.50—18.70. Tomaten 4—5.10 Prolef'cbessen H.uO—18, Clapps 9.00—14. Trosperen 1.50—3 30. Yellow 9.00—15. Kruidenier 9.9014.80. Goudbal 1.602 90. Fr. Suiker i vo— Zooals blijkt uit een advertenfie in ons nummer van Zaterdag zal het nieuwe Automo bielbedrijf van den Official Ford Dealer, de fa. Geerling en Wlnkelaar, aan het Keem. alhier. Dinsdagmiddag om 3 uur- officieel geopend’ worden. MAANDAG-avond 7 30 uur Congregatie voor de jonge mannen. DINSDAG 7 uur de H Mis voor Cornells Ligt hart; 8 uur Klaas Visser: eld--s Dirk Hofland en overleden familie, 's Avonds 7.30 uur Lof ter eere van de H H. Martelaren van Gorcum met vereering hunner relikwieën. WOENSDAG algemeene Klndercommunie 7 uur Jantje Jong; 8 tt Piet Jong Gerrits; elders overleden armen dér parochie. Heden geen meis jescongregatie. DONDERDAG 7 uur voor Cornells Visser; 8 uur Mia Buurman; elders Gerrit Rood en Maria Schipper, ’s Avonds van 67 uur biechtgelegen heid. VRIJDAG. Ie Vrijdag vaiy de maand. 7 uur gezongen H Mis als jaardienst voor Cornells Jong; 8 uur voor overleden priester; elders over leden armen del parochie, ’s Avonds 7 30 Ix>f ter eere van het H Hart met Litanie. ZATERDAG 7 uur overleden fam Sijm; 8 uur Gerrit Rood en Maria 8 uur Klaas Goedhart. ZONDAG as. 7 uur jaardienst voor Hermanus Ligthart; 10 uur Joannes Schaap. Examen melkcursus Door de L.T.B.-afdec- l:rig alhier werd dezen zomer een melkcursus ge organiseerd. De Jury op 't te houtjen examen werd gevormd door P Eriks, die de theoreti sche lessen had verzorgd, J. J. van Schle en C. Pijper, allen te Hoorn en Th. A. Schipper te Spanbroek, die als voormelker de practlschp lessen had gegeven. Aan alle cursisten kon het diploma van de „Commissie ter verbetering van de Melkwinning in Nowd-Holland" worden uit gereikt. In volgorde Van het behaalde aantal punten laten we hier de namen van de ge slaagden volgen: C. Korfage. P. W. van Kam pen. W. Koopman. A. Roosje. N. Wierlng en Jac. Mes. Het examen «werd af genomen op het bedrijf van den heer J. B. van Kampen, voor zitter van de plaatselijke afdeeling van den L T. B Na de uitreiking van de diploma’s werd het woord gevoerd door den heer Van Schie Haarlem, die bij de cursisten aandrong op prac- tische toepassing van het geleerde en aan alle medewerkenden dank bracht. De heer J. B. van Kampen besprak de voor geschiedenis van den cursus. Spr. richtte har te lijke woorden tot den voormelker, den heer Schipper, door wiens goede zorgen een groot deel van het succes te danken is. Hij verzocht den geslaagden, propaganda voor een nieuwen cursus te willen steunen. De heer Eriks bracht dank aan den heer J B. van Kampen en echtgenoote voor de gast vrijheid op zijn boerderij ondervonden. Een der cursisten, P. W. van Kampen, bracht mede namens de overige deelnemers dank aan 'ëerkrachten en organisatie en overhandigde -en cadeautje aan den voormelker. Deze week ziln Mlsaen. uitgezonderd Zaterdeo. a’leen in de kerk DINSDAG 7 uur voor Pieter Karsten. WOENSDAG 7 uur voor Aafle Bakker. avonds 7 uur Meisjescongregatie (Jongste afd.) DONDERDAG 7 uur tot zekere Intentie Des avonds 8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, eerste Vrildag. 7 uur gezonven H Mis ter eere van het H Hart van Jezus, door de Con ewn» ritsten ZATERDAG 7 uur In Bethlehem voor Nico la as Groot en overleden familie. 8 uur in de kerk tot zekere Intentie Na den middag om 5. 6. 7 en 8 uur biechthooren. ZONDAG 7 uur Oom Ti'mie ultreiken 7 30 uur Vroegmis voor d» Parochie- 10 uur Hoogmis voor Catharina BootsSchuitemaker. 2 uur Vesnerr. Deze week Dinsdag 29 Augustus begint de Lagere School weer wegens beëlndieine van de vacantie. echter niet de Bewaarschool. Deze be gint op 4 September a.s. heer WAYBOER gevoelde zich verplicht deze laatste door hem bijgewoonde raadsver gadering het een en ander te zeggen. Zooals men weet, treedt spr vrijwillig uit den raad Spr. dankte den voorzitter, diens belde voor gangers. voor de ondervonden samenwerking gedurende spr.’s raadslidmaatschap. Verder heeft spr. niemand te bedanken dan het secre- tarie-personeel voor de wijze, waarop dit hem steeds tegemoet is getreden. De heer MOLENAAR, die niet precies weet hoe lang hij in den raad heeft gezéten, heeft tijdens zijn raadslidmaatschap vier burgemees ters meegemaakt. Voorz. dankte dezen en den raad voor de samenwerking. Hjj hoopte, dat dit in de toekomst zoo mag blijven. Spr. wensch- te den raad en de gemeente Gods besten zegen toe. De heer BAKKER meende, nu twee trouwe raadsleden den raad gaan verlaten, een klein waardeerend woord te moeten spreken. Men heeft altijd lij vrede en vriendschap sameng?- werkt. Spr. was den beiden scheidenden dank baar voor de wijze, waarop zij de belangen der gemeente hebben behartigd bij het beheer der gemeentelanderiJen. Dat hebben B. en W. steeds op prjjs gesteld. Ook de voorzitter sprak eenige vriéndelijke woorden tot de beide heeren. die tijd noch moeite hebben gespaard in het belang der ge meente. HU dankte hen voor de vele goede diensten, aan de gemeente bewezen en hoop te. dat zij nog belangstelling voor de hier be handelde zaken zullen houden, en dat zU lan8 gespaard mogen blUven voor hun gezinnen. Daarna sluiting. DINSDAG: 7 uur Lof. DONDERDAG worden alle schoolkinderen weer verwacht in de H. Mis van half acht bij gelegenheid van den verjaardag der Konin gin. Te 7.3B gez. H. Mis, We brengen nog eens in herinnering, hoe prachtig de schoolmls met de medewerking der ouders bezet was in de laatste weken vóór de vacantie. Des avonds biechtgelegenheid van'79 uur. VRIJDAG: en In Bouw van een aula ®p de Algemeene Be graafplaats. Op de gemeentebegrootlng voor het dienstjaar 1939 is een bedrag van f9500 uitgetrokken ten behoeve van den bouw, de meubileering en verdere inrichting van een aula op de algemeene begraafplaats dezer ge meente. De bedoeling was, dit werk uit te voeren met 9.90—14 80. Goudbal 1.602 90. 3.50. BOVENKARSPEL, 26 Aug .De Tuinbouw" Aardappelen: Duke 8695 cent. Schotscbe: grot 7.00. fijne 0 95—1X15. kleine 0.95. Bintje 70—85 ct-. Blauwe 130. Bonte 1.101.50. Elgenh 0.80135 per baal. 3200 stuks Bloemkool: I 5.709.20. II .703 30. III 150 per 100 stuks. 10 zak dubb. Slaboonen van 15 kg. 1.30—1.50 per 15 kg 37500 kg. Roode kool 1110. 6500 kg. Gele kool 120. 2500 kg Witte kool 80—90 cent per 100 kg. baal Uierf: groote 1.10. drielingen 6070 cent P®r baal. TER AAR. 26 Aug. Centrale Veiling. Augurken: fMn 2.90. fijnbaaterd 1.10. basterd 0.80. grof 3® 61 cent, stippel 15 cent, fijnstlppel 38 cent. Zondagmiddag had de feestelUke opening plaats van het vergroote voetbalterreln der „Zou» ven". BU deze gelegenheid verleende het Harmoniekorps ..St CaeciUa” welwillende mede werking. welke een opgewekte sfeer verwekte. Een stralende, milde zon bracht het noodige op timisme te midden der spanning, welke ook meermalen den toon der gesprekken beheerschte. Onder de talrUke aanwezigen merkten we o.m. op leden van het Parochiaal Comité. Kerkbe stuur en verschillende raadsleden. benevens pastoor Koppert en kapelaan van DUk en het bestuur van „Union", dat een vriendschappelijke match zou spelen. Na een plechtige inwijding door Pastoor Kop pert. bracht voorzitter Bot dank aan allen, spe ciaal aan den beschermheer, die aan het tat standkomen van dit terrein hadden meegewerkt HU herinnerde aan den toestand van voorheen, toen het kleine terrein voor ontwikkeling van 1 spel een geduchte handicap vormde Tevens rele veerde hij de hartelijke verhouding tirsschen Union en Zouaven welke priizenswaardig ge noemd mocht worden. Namens hef Par. Comité sprak de heer Ligt hart. die erop wees hoe vele ouders voorheen ge kant waren tegen het voe’balspel als zoodani" terwifl het thans wordt beschouwd als de schakel in het Kalboll-ke vereenlcingsleven. De heer G Po'njan dankte als voorzitter van Union voor de nitnoodl<dng on dezen wedstmd en hoonte on dit terrein nog vele genoeglUke gpor»mldda”en bii te wonen Onder leid’ng van scheidsrechter Phiüonl (TTonrn! had hl»m« de wedstrild plaats, door Union met 20 verdiend gewonnen Na afloon werd aan den aanvoerder dier club, door den voorzitter der Zouaven met een tbenssseli’k woord een herinn»rinosbeker uitgereikt, ge schonken door pastoor Koppert. Zaterdagavond heeft de heer F. Krul onder veel belangstelling zUn geheel gemoderniseerde zaak heropend. In de afgeloopen weken is de voorpui bijna geheel vernieuwd, met het ge volg. dat men nu een veel mooier overzicht krUgt op de geëtaleerde artikelen. Het breede raam geeft tevens gelegenheid het frissche in terieur te overzien, waaraan alle zorg is besteed. Naast de waarlUk groote verbetering valt vooral het oog op de groote Verscheidenheid van stofzuigers, waschmachines. tal van ver- llchtingsornamenten, van prachtige groote lam pen tot niet minder mooie schemerlampjes en niet te vergeten de radiotoestellen, die in ver schillende merken, met de nieuwste verbeterin gen, aanwezig zUn. Degene, die een nieuw toestel wil aanschaf fen zal hier zeker iets van zUn gading vinden. Tusschen de goed-geëtaleerde artikelen merk ten wU tal van bloemstukken op. wel een be wijs dat de heer Krul allerwege sympathie ge niet. •We wenschen den heer Krul, die tevens er kend installateur is, veel succes toe. Onder gunstige weersomstandigheden hadden heden op de Alkmaardermeer door de zellver- eenlging „De Onderlinge" gehouden wedstrijden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 2