Koninklijke onderscheidingen HR 1 1 1 h f g .4 r WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 Onthef fingsbepaling SCHEPENVORDERINGSWET Religieuzen Katholiek Sociaal leven Priesters Kunstenaars Commissarissen der Koningin Vice-president Raad van State LANDBOUWMONOPOL1E- BESLUITEN n ra ci la C« w Vaststelling van de vergoeding i (Vervolg.) j te Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland van de Orde van T ▼an van i te van W. PoeUtra. hooldverpleger- V 4 4 Di od boproott kal awn—I <U«a kat moozi baaalat ÏM CC Ilde divisie van het Koninklijk Nederlandsch-In- disch leger; P. Th. J. Hendriks, pastoor op Aruba; voor to Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: A. Th van Rijen, lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant, te Tilburg; mejuffrouw I. Seybel, voorzitster der Vrouwe- lyke Jeugdbeweging voor Katholieke actie ,JJe Graal", te Vogelenzang. Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: Arth. van Schendel, letterkundige, te Sestri- Levante (Italië). «11 ge vo va G te te m m LI or et D sc ht zo ai ka O1 ht Pt Pt vc magazijn l. J. W. R or re aa ru 4dl da m d H bt k> ai Bevorderd tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Minister van Staat, vice-president van den Raad van State. dr. J. J. H. Derckx. oud-profesaor te Rolduc, wonende te Arcen (L.) Th. J. M. Madlener, legeraalmoezenier der Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. H Jurres. kunstschilder, te Amsterdam; A. J. Kropholler, architect, te Wassenaar. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. J,, Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, te Gronin gen. Bevorderd tot commandeur in Oranje-Nassau: mr S baron van Heemstra. Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arn hem. -WMU, n,uw» “O. P. J. Bannenberg, te 's Hertogenbokch. se cretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie. By K. B. van 29 Augustus is een algemeens maatregel van bestuur vastgesteld, waarbij te bepaald, dat wanneer Ingevolge artikel 3 van do zeeschepenvorderingswet 1939, een vordering te gedaan, de vergoeding, welke door den betrok ken minister in onderling overleg met den Fee der of by gebreke daarvan met den elgenaat van het schip wordt vastgesteld, zal worden be paald op het gemiddelde van de bevrachting»- tarieven geldende gedurende een aan het tijd stip der vordering al dan niet onmiddellyk ’voorafgaand, door den minister van Ecostgmi- sche Zaken aan te wijzen tijdvak van ten minste dertig dagen. Wanneer omtrent de vergoeding in onderling overleg, als bedoeld in het voorgaande artikel, com- k der «beding aan de leggen rfekening Martens—Hillebrand, te Amsterdam; C. A. Wal raven. magazynbed. by het Hoofdbestuur der PTT., te ’s Gravenhage: W. A. Begelinger, magazynbed. by het Hoofdbest, der P.T.T., te 's Gravenhage; D J. van Zomeren, bode by he! Hoofdbest, der P.T.T.. te ’s Gravenhage; J. C. Goedman, bode by het Hoofdbest, der PTT., te s Gravenhage; J. Th. van Bergen, kantoor knecht by den dienst der P.T.T., te 's Graven hage, postkantoor; H. Borst, kantoorknecht by den dienst der P TT., te Utrecht, post- en tele graafkantoor; J. Postma, kantoorknecht by den dienst der P.T.T., te Amsterdam, postkan toor: D van Bekkum. kantoorknecht by den dienst der P.T.T, te Hilversum; W. Wylhuisen, Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: C. Vermeulen (broeder Felix), R. K. orde broeder van de congregatie der Broeders den H Aloysius in Nederlandsch-Indië; mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga), R K. ordezuster van de congregatie van de lief dezusters van den H. Carolus Borromeus, ver pleegster by het St. Carolus-xiekenhuis te Ba tavia. tel ridder in de Orde van Oranje-Nassau: 8. Brandenburg, directeur der N V Tilburgsch- Waterleiding Maatschappy. te Tilburg; mevr, presidente van iats". te Arn- te Rotter- de, Orde By K. B. van 29 Augustus is aan importeur* en exporteurs van crisisproducten ontheffing verleend van het bepaelde in artikel 2 van het crtsis-landbouwinvoermonopollebeslult 1939. resp. het bepaalde in artikel 2 van het crisis-land- Sbuwuitvoermonopoliebeslult 1939, voor zoover betreft invoer dan wel uitvoer van crisisproduc ten. ten aanzien waarvan krachtens voornoetnde besluiten door den minister van Economische Zaken niet een crlsis-organlsatie als monopolle- houdster is aangewezen. Dit besluit is met Ingang van 29 Augusto.* in werking getreden. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje - Nassau: F. Bobeldyk. kunstschilder, te Amsterdam; A. F. Coolen. letterkundige, te Deurne; Albert W. van Dalsum.— tooneelspeler. Schoort; Max L. J. Kloos, concertzanger. te Hilversum; mevrouw M. S. E. Scharten—Antink, letter kundige. te Florence; Ch. H. M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht. geen overeenstemming is bereikt, *j»! die missie, bedoeld in artikel 4, tweedt zeeschepenvorderingswet 1939, del# vaststellen op een redeiyk cyfer. Zy z vaststelling van dat cyfer ten grondslag* leggen een door haar op te maken exploitatie-: van het schip over de reis at dan tijdsduur, waarvoor het gevorderd is. Zy stelt den reedet in de gelegenheid, daartoe gegevens te verstrek ken. Anderzyds is de reeder verplicht alle ge gevens te verstrekken, welke de commissie nood- zakeUjk acht. Dit besluit treedt in werking met ingang van 31 Augustus. Benoemd tot grootofficier in de Orde Oranje-Nassau: Mgr. Eugene van Rechem. algemeen overste der Zusters van Liefde te Gent, hulpbisschop van Gent, tltulalr-bisschop van Carpasla. Benoemd tot commandeur in Oranje-Nassau: dr. P. J. M van Oils, te Roermond. E. Cats, lid der firma Dunlop te Soerabaja N. de Ligt, teur der koffie-ondememlng (Banjoewangi)Ir. A. F. Wehlburg, ingenieur by 's Lands Waterstaat te Bandoeng; P R. F. de Rochemont. gewezen bouwkundige bij den Dienst der Staatsspoorwegen te Soerabaja: A. S. J. Brouwer, hoofdkantoorhoefd 1ste klasse by den dienst der Posteryen, Telegrafie en Te lefonie. te Soerabaja; G E. A. C Schreuders niet gegradueerd Inspecteur by den dienst der Staatsspoorwegen, te Batavia; J. Idema, hootd administrateur, burgeriyk ambtenaar bit den magazyndienst der artillerie van het Konmkiyk Nederlandsch-Indisch Leger; M. van Btirken. gezaghebber by de Gouvernements Marine in Nederlandsch-Indië; H. F. Chateau, gewezen commies met den persoonleken titel van hoofd commies, chef de bureau bij het Departement van Onderwys in Suriname; mejuffrouw A. M Klijn <Soeur Gonzales), hoofd van de hoeden- vlechtschool der Roomsch-Katholleke gemeente in Suriname; A. Ph. Samson, apotheker, te Paramaribo; E. Senior, agent van de Hamburg- Amerika Linie op Curasao; J. W. P. Peillker, hoofd van den Lands-Radlopost te Willemstad (Curacao); M. Alvares Correa, voorganger van de Nederlandsen Hervormde Israëlitische ge meente op Curacao; L. J van Dyk, hoofdcom- mies by het Departement van Koloniën; F Hartman, technisch hoofdambtenaar by het Technisch Bureau van het Departement van Koloniën; L. D Petit, lid van het hoofdbestuur der Konlnkiyke Vereeniging „Oost en West’’; C Kok. gewezen hoofdagent der Moluksche Han- delsvennootschap; A. P. F. Keiler, vertegenwoor diger te ’s Gravenhage van de N. V. Stoom vaart Maatschappy ..Nederland”, te Amsterdam. Is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in silver, aan: P. C. N. van Straten, bode by het Dep. van Fin., gedetacheerd by het Dep van Alg. Zaken als bode-portler; W J. Koeken- berg, bode bij de Eerste Kamer der Staten- Generaal; E. Bekkers, bode aan het Dep. van Buiten!Zaken: in goud, by bevordering, aan: M. C. Ultter- broek. brtg.-maj. Rijksveldwacht, t< Hilversum C. de Korte, huismeester H. van Bew. te te Gra venhage; in goud, aan; daal: zyn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Beuwens, referendaris by het Departement van Koloniën: ir. W. L. Uter- mark algemeen conservator der Afdeellng Han- delamuseum van het Koloniaal Instituut te Amsterdam; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: M. E. A- van Goor, kolonel-titulalr der infanterie van het Kbnlnkiyk Nederlandsch-Indisch leger, wd. hoofdambtenaar ter beschikking van den leger commandant; A. Goudswaard, dirigeerend apo theker 1ste klasse van het Koninkiyk Neder- landsch-Indiach leger, directeur van het Mate rieel van den Militairen Geneeskundigen dienst; A. M. Sierevelt. lultenant-kolonel der infanterie van het Koninkiyk Nederlandsch-Indisch leger, gewesteiyk militair commandant der Molukken; J. A. Verkuyl. luitenant-kolbnel der Infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; ir. O. C D. de Boer, majoor der artillerie van hét Koninkiyk Nederlandsch-Indisch leger; F. Ruinen, gepenslonneerd majoor-tltulair der in fanterie van het Koninkiyk Nederlandsch-In- disch leger, officier-adjudant. tevens admini strateur. by het Koninkiyk Kbloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: C- Th. de Booy. secretaris van den Volksraad; E. A Zeillnga, secretaris van het Gouvernement van Nederlandsch-Indië; mr. H. Bekkering, of ficier van justitie by den Raad van Justitie te Boerabaja, met buitenlandsch vertof; H J Top. chef van de Arbeidsinspectie in Nederlandsch- Indië; W H Haasse. inspecteur van Financiën in algemeenen dienst in Nederlandsch-Indië: B Kryger. hoofd van het Bezoldlgingsbureau in Nederlandsch-Indië: J. T. W Gmelig (zich noemende en schryvende Meyllng). inspecteur in algemeenen dienst by den Dienst der In- en Uitvoerrechten en AccUnzen in Nederlandsch- Indië: H. J. Sonneveldt. resident van Kedoe: W. A- van der Capellen, resident van Cherlbon: G. Schwencke. assistent-resldent 1ste klasse van Bandoeng; A. 8 L. Spoor, assistent-resldent 1ste klasse, leider van het Bureau voor de con versie van- Landbouwconcessles in erfpachts- perceelen te Medan: mr. R A. A. C. Roovers. secretaris van de stadsgemeente Batavia; dr. H. J. Levelt. adviseur voor de Decentralisatie in Nederlandsch-Indië; mgr. dr. H. M. Mekkel- holt, apostolisch prefect van Benkoelen en pas toor te Palembang; H J. Crtxmen, R-K. gees- teiyke van den 3den rang te Kakaskasen (M.i- nado); ds B. Keers, predikant by de Protes- tantsche gemeente te Bandoeng, vice-voorzitter van het bestuur over de Protestantsche Kerk in Nederlandsch-Indië; dr K P. C. A. Gramberg, zendellng-arts van de Doopsgezinde Zendings- vereenigmg te Tajoe Midden-Java)dr. R. J. F. van Ze ben, directeur van de Nederlandsch- Indlsche Artsenschool te Soerabaja en van de School tot opleiding van Indische tandartsen, aldaar; G. S Sanders adviseur voor het In- landach onderwys in Nederlandsch-Indië; K. E Fhmcke. directeur van de Landsdrukkery te Ba tavia’ ir Raden Mas Pandji Soerachman Tjo- kroad'lsoerto. hoofd van de onderaf dueling Con sultatiebureaus en Kleinindustrie van de af- deeUng Nyverheid van het Departement van Economische Zaken in Nederlandsch-Indië: dr. ir. J. Th. White, hoofd van het Bodemkundig Instituut van het Departement van Economi sche Zaken in Nederlandsch-Indië; J. Th. Krol, algemeen procuratiehouder by de firma John Peet Cote Batavia; dr. H Kolkman, voor zitter van de Algemeene Vereeniging van Rub berplanters ter Oostkust van Sumatra; dr. P. Honig, directeur van het Proefstation voor de Java-Sutkerindustrle te pasoeroean; B N. Oud- raad, hoofdvertegenwoordiger van de Bataaf- sche Petroleum Maatschappij, Handelszaken. te Soerabaja. met buitenlandsch verlof; J. P. Adèr, hoofd van verkeers- en handelszaken by den dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch- Indië; W R. van Nauta Lemke, gewezen afdee- Ungshoofd bij den dienst der Posteryen. Tele grafie en Telefonie in Nederlandsch-Indië; Ir. D Willebrand, hoofd van de aideellng Spoor- wegtoezicht van het Departement van Verkeer en Waterstaat in Nederlandsch-Indië; Ir- K. K. J. L Steinmetz, directeur van de haven van Soerabaja: Th J. M Madlener. legeraalmoezé~ nler der Ilde divisie van het Koninkiyk Neder- landsch-Indisch leger: dr. W M Duyker, leger- predikant te Malang; W J Leyds Jzn-, secre taris van het Departement der Marine; Ir. L. G. Laugguth Steurwald. superintendent der Mangkoenegarosche ondernemingen te Soera- karta; D P Rempt. plaatsvervangend directeur der Nlllmy te Batavia, penningmeester der In dische Maatschappij voor Werkverschaffing; mr. C. Silthoff. voorzitter van het Hof van Justitie in Curacao; J. H Sprocket, voorzitter van de Staten van Curacao; w. Gauw, havenmeester van Curacao; P. Th. J. Hendriks, pastoor op ArubaJr. W. J G de Baas, hoofdingenieur by het technisch bureau van het Departement van Kbloniën; E C Zimmerman, handels- waarnemer van Nederlandsch-Indië voor de Vereenlgde Staten van Amerika, te New York: A. F. Ruimschotel. tydeiyk waarnemend hoofd van het Verkoopkantoor van ’s Lands Mynbouw- producten te Batavia, thans werkzaam te ’s-Gra- venhage; S A. Reitsma. gewezen hot fdambte- naar van den Dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch-Indië, te Utrecht; W. A. Alle- mand. gewezen bedryfsleider van de Neder landsen-Indische Waterkracht Exploitatie Mti.; ir. J M Goslings, directeur van de N V. Ne derlandsen-Indische Gas-Maatschappy. te Rot terdam; P A Waller, voorzitter van de Vereeni ging van Kinabast-Producenten, te Amsterdam: lot ridder in de Orde van Oranje-Nasaau. met de zwaarden: H Hanssen, kapitein der artillerie van het Koninkiyk Nederlandsch-Indisch leger; dr J. Visser, officier van gezondheid der 2de klasse van het Koninkiyk Nederlandsch-Indisch leger; W J. van Gulik. kapitein van den gene- relen staf, van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger, met buitenlandsch verlof; T. E J. de Ble. kapitein der Intendance van het Ko ninkiyk Nederlandsch-Indisch leger, adjudant, tevens fd Intendant van het Huis van den Gou verneur-Generaal tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Grevers. inspecteur van het tucht-, op- voedlngs-, reclasseerlngs- en armwezen in Ne- oerlandsch-Indië; mejuffrouw mr. W. C. Kobus. griffier ?an den Raad van Justitie te Semarang; L. R. M. Mustamu. kantoorhoofd by het De partement van Justitie in Nederlandsch-Incië; T. Beemer, griffier 1ste klasse by den Land raad te Meester -Cornells; J. Looyenga, referen daris by de Generale Thesaurie van het De partement van Financiën in Nederlandsch- Indië; H. W. Reinking, controleur by den Dienst der Landelyke Inkomsten, hoofc' eener Land- rente-afdeeling in Nederlandsch-Indië; J. W de Jonge, controleur by den Dienst der in- en uitvoerrechten en accynzen in Nederlandsch- Incië; N. W. Bastiaans, gewezen beheerder 1ste klasse by den Dienst der Opium- en Zoutregie in Nederlandsch-Indië; mr. A. A. Lammers in specteur van Financiën in Nederlandsch-Indië; L. M R le Bruyn, commissaris van politie 1ste klasse in Nederlandsch-Indië; J. P. K. van Eechoud, commissaris van politie 2ce klasse in Nederlancsch-Indlë; mr. J. Gerritsen, contro leur B B. 1ste klasse, belast met bestuur over de afdeellng Serdang (Oostkust van Sumatra); M Passer, lid van den gemeenteraad van Padang en lid van oen Minangkabauraad; H. J. de Groot, assistent-resicent van Poerwakarta; C. Vermeulen (broeder Felix). R.K ordebroeder van de congregatie der Broeders van den H Aloysius in Nederlandsch-Indië; mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga). R-K ordezuster van c<e congregatie van de liefdezusters van den H Carolus Borromeus, verpleegster by het St Carolus-zlekenhuis te Batavia; K R. Rlttich. beheerder van de Leprozerie Hoeta Salem <Ta- panoell); J. Wetsteln, voorzitter van de confe rentie van zendelingen der Utrechtsche Zen- dings Vereeniging te Manokwarl; mevrouw E J. BoonstraQuërngester, particuliere te Ban- doefig; H P V. Plantema, gewezen schoolhoofd by het openbaar Westersch lager onoerwys, thans hoofd der ongesubsidleerce Ardjoeno- school te Bandoeng; C. J. Bottemanne, leider van de onderafdeeling Zeevlsschery by het De partement van Economische Zaken in Neder- landsch-Indlë; Ir. H. Vbnk. landbouwconsulent, tyceiyk waarnemend inspectëhr van den land bouw voor het gewest Sumatra, met buiten landsch verlof; fr. J. van der Ploeg, landbouw consulent, toeegevoegd aan het hoofd van den Dienst van den Lanobouw in Nederlandsch- Indië; tr. P. C. J. Meys, opperhoutvester by den Dienst van het Boschwezen te Palembang; F. L. Mente, boscharchitect 1ste klasse by een Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch-Indië. Cats, lid der firma Dunlop en Koiff Soerabaja N. de Ligt, administra- der koffie-ondememlng „Malangsari de wed E Hartngs—Hyman, de Vereeniging ..Kinderbewaar, hem; J. J. Backer Dirks, tandarts, te Rotter dam; dr. P. W C. M. Busch, arts, te Amsterdam; B. H. J. Schouten, apotheker, te Alkmaar; F- van Wering, arts, te Groningen; v. Nolet. arts, te Oldenzaal, J. M R. F. Beckers, te Venlo, hoofd van den Vleeschkeuringsdienst kring Vento; mejuffrouw s. Büvlg, adjunct-directrice van de Kweekschool vt>or Vroedvrouwen, te Am sterdam: L. Ph Wöhrmann. oudste directeur der N.V- Boekbindery voorheen fa. C. H. F Wöhrmann en Zonen te Zutpben; G. P. J. Bannenberg, te te-Hertogenbosch, secretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie; J. W. Wil lemsen, wonende te Haarlem, voorzitter van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jon ger» Werkloozen te Amsterdam; H. C. Nykamp. te Enschede, lid van het bestuur van het RK. Werkliedenverbond in Nederland; J. Schipper, te Utrecht, secretaris van het Chrlsteiyk Natio naal Vakverbond in Nederland; is bevorderd: tot grootofficier m de Orde van Oranje-Nassao: dr W Th de Vogel, gepen- aionneerd Nederlandsch-Indisch hoofdambte naar. vertegenwoordiger van Ned.-Indië in hel ..Comité permanent de l'office international dHygiëne publlque", te Hilversum; te benoemdtot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: Zyne Hoog heid Pangeran Adipati Ario Mangoenagoro VII. adjudant in buitengewonen dienst van H. M de Koningin, hoofd van het Mangkoenagorooche H,uis en Zelfbestuurder van het Mangkhenago- rosche Ryk. kolonel-commandant van het Mangkoenagorosche Legioen; zyn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw; B Roep lid van het College van Gedelegeerden uit den Volksraad; H. E. Th Arriëns, lid van de Algemeene Reken kamer in Nederlandsch-Indië; mr. W. F. C. J. Baukema. president van den Raad van Justitie te Semarang: R K. A. Bertsch. Gouverneur van Midden-Java; K J. A Orie. Gouverneur van Soerakarta; A. I. Spits. Gouverneur van Sumatra; C. H ter Laag, resident van Celebes en Onderhoorigheden met buitenlandsch verlof; P. J. Goedhart, resident van Riouw en Onder- hoorigheden: M- van Rhyn. resident van Ma li ado; A- Oranje, resident van Palembang; dr. P. J. A. Idenburg. directeur van Onderwys en Keredlenst in Nederlandsch-Indië; prof. mr. J M J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechts- hoogeschool te Batavia; prof dr. B J. van de> Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoo- geschool te Batavia, prof. dr. H. R. Woltjei, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng; H. J. van Mook. directeur van Eco nomische Zaken in Nbderlandsch-Indië; dr. J. H Becking, hoofdinspecteur, hoofd van den Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch- Indië; ir. Ch. F. van Haeften. directeur van Verkeer en Waterstaat in Nedeslandsch-Indië: ir. J. L. Moens, hoofdingenieur, voorzitter van de Vorstenlandsche Waterschapsraden; O- A- Ilgen. generaal-majoor der infanterie van hel KonlnUtoc Nederlandsch-Indisch lager, com mandant der Ilde divisie; H. ter Poorten, ge neraal-majoor. hoofd van den Generalen Staf van het Koninkiyk Nederlandsch-Indisch leger; mr. P. N. van der Stok, gewezen raadsheer in het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië; C. H. de Goeje. gewezen hoofdinspecteur, hoofd van den dienst van scheepvaart in Neder- togdsch-Indig...J.....M de Booy. directeur van Oe Koninklyke Nederlandsche Maatschappy tot Qptoitatle vap Petroleumbrortnep in Neder landsen -Indlë; mr. D A Delprat. lid van den raad van bestuur van de N.V. Koninklyke Ne- derlandsch-Indlsche Luchtvaart Maatschappy; W. Ruys Bzn directeur der N.V. „Rotterdam- ache Lloyd” te Rotterdam; w. Labohm, direc teur van de NV. Koloniale Bank, te Bloemen- daal; H. F. Hillema, particulier, te Bloemen- het K NI L. A. vi neerden Tnajoor-t K NIL. J. Geurib de titulaire rang van majoor, aan den gepen- zionneerden ritmeester der cavalerie van he» KJt.IL. F. A. de Bruyn; de titulaire rang van eerate-luitenant, aan den gepensionneerden onderluitenant der in fanterie van het KNIL. A. Groenendyk. menie; J. Groot Cz. voorheen late kalandreur by de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; W. A. van Leeu wen. drager by de N.V. Utrechtsche Begrafe- nisvereenlging te Utrecht; G. Eshuis, knooper; H. J. Slaghuis. sterker en G. A. ter Stege, keurder by de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; A. Dierink, wever by de N.V. H. Hedeman Jr.’s Textielfabrieken, te Almelo; A. Oostendorp, wever by de N.V. Katoenmaat- schappy voorheen Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; Th. J. Kuipers, smeerder en B A. Mönnlnk, spinner by Van Heek Co., N.V, te Enschede; H. Hemmers, arbeider by de N V. Katoensplnnery Bamshoeve, te Enschede; W. M. Jurgens, katoendrukker by Gerh. Jannlnk Zonen N.V.. te Enschede: A. Holtkamp. wo nende te Enschede, portier by dé Boekeloech» Stoombleekery N.V. te Boekelo; J. H Pot. ke- telmaker-ploegbaas en G. 8. A. Metternich, draaier by de Machinefabriek Cebr Stork St Co. N.V., te Hengelo (O); O. J. Kollëttetaart, wonende te Hellendoorn, arbeider by de Ko ninklyke Stoomwevery te Nyverdal N.V.; J. Lage Venterlnk. sterker by H. P. Gelderman A Zonen N.V., te Oldenzaal; F A. Bruggink. pak ker; H. J. Heck, schildersknecht; W. Jallnk. spinner; en A. Perik. wever by de N.V stoom- Splnneryen en Weverijen v/h S. J. Spanjaard, te Borne; B. Smoes, arbeider by Jansen tl Tllanus N.V.. te Vriezenveer.G. J. Wea, ar beider; A. Rietveld, touwpoetser en J. Menge rink, wever by de N.V. Katoenfabrieken v/h Arntzenius Jannink Co., te Goor; J. Meyer, kleermakersknecht by de firma J. Jana, te Zwolle: J. M de Fooy. wonende te Diepenveen, onderbaas by de N.V. Industneele Maatschappy voorheen Noury van der Lande te Deventer Is verleend: de titulaire rang van luitenant-generral. aan den gepenslonneerden kolonel der artillerie C. J. M. Collette, wien sedert de titulaire rang van generaal-majoor is verleend; de titulaire tang van generaal-majoor, aan den gepenslonneerden kolonel der infanterie O. Dames; aan den gepenslonneerden kolonel der artillerie J. G. Tinbergen; aan den gepension- neerden lultenant-kolonel der genie F. Dekker, wien sedert de titulaire rang van kolonel is ver leend; de titulaire rang van kolonel, aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolonel der infan terie P. W. van Weeren; aan den gepensionneer* den reserve-luitenant-kolonel der infanterie J. W. Klein; aan den gepenslonneerden reeerve- lultenant-kolonel voor speciale diensten A C. de Neeve; aan den gepenslonneerden lultenant- kolonel der artillerie jhr. D. Mollerus* aan den gepenslonneerden lultenant-kolonel der artille rie J. A. G. James; aan den gepenslonneerden lultenant-kolonel der Koninklyke marechaussee P. Plekema; de titulaire rang van lultenant-kolonel. aan den gepenslonneerden majoor-magazynmeester der artillerie J. H. van Velsen; aan den majoor T S Rooseboom. van den staf der artillerie; de titulaire rang van kapitein-lultenant-ter- zee. aan den gepenslonneerden lultenant-ter- zee der eerste klasse P. van Waasdyk; de titulaire rang van majoor, aan den gepen- stonneerden kapitein der infanterie J. G. Hare- maker; aan den gepepsionneerden kapitein der infnterie J. L. Hamel; aan den gepensionneer- den kapitein der Infanterie J. E. L. Sas; aan den gepenslonneerden kapitein der Infanterie C. F. van den Benden; aan den gepenslonneerden kapitein-magasynmeester der artillerie J. T. Lemaire; de titulaire rang van officier van den manne- stoomvaartdlenst der eerste klasse van de Ko ninklyke marine-reserve, aan den officier van den marlne-stoomvaartdienst der tweede klasse van de Koninklijke marine-reserve W. D. van Os; de titulaire rangvan generaal-majoor, aan den gepenslonneerden kolonel der infanterie van het Koninkiyk Nederlandsch-Indisch Leger J. C. J Bongers en aan den gepenslonneerden kolonel-titulalr der genie van het KN.IL H. van Tongeren; de titulaire rang van kolonel, aan den gepen slonneerden lultenant-kolonel der genie van he» KNIL. p ’L de Gaay Fortman; aan den ge penslonneerden dirigeerend officier van gezond heid 1ste klasse van den militair geneeskundi gen dienst van het K.N.IL. D. H. Arends en aan den gepenslonneerden lultenant-kolonel der in fanterie van het K.N.IL. 8. C. Planting» de titulaire rang van lultenant-kolonel. aan den gepenslonneerden majoor, der artillerie van het K NIL. H. Cramwinckel; aan den gepen- sionneerden majoor-tltulair der infanterie van .Pelt en aan den gepenslon- Pair der infanterie van het gen: P. A. Rotteveel: P. Vorst; G. Leek; in silver, met de zwaarden, aan: de opper wachtmeesters te paard der Kon. marechaussee' P. J. den Hamer, commandant brigade Olden zaal; In brons, met de zwaarden, aan: den mare chaussee te paard p. Pauw van de brigade Gla- nerbrug; in goud, aan: H. J. van Emmerik, te Vogelen zang, gemeente Bloemendaal, eerste haltechef by de N. S.; J. van der Pyl. te Utrecht, baas'13 klasse by de N. 8.N. J. M. van Wensen, te Utrecht, teekenaar by de N. 8.; in zH ver, aanG. de Key zer, - te Schevenln- gen. gemeente ’s Gravenhage. kantonnler-haven- meester van den Rykswaterstaat by de buiten haven; L. W. Moviat, te Amsterdam, eerste seinhuiswachter by de N.S.; J. de Haan, Utrecht, le seinhuiswachter by de N.S.; W. C. Swart, ie Alkmaar, machinist by de N. S.; A. Molman te Amsterdam, oud-controleur by de N. Z. H. T. M.; G. W Steinmetz, te Utrecht, chef van ag perronbuffetten op het Centraalstation te Utrecht; in brons, aan: P Zwaanswyk. te Haarlem voorman by de N. 8.; A. M. Mulder, te Amers foort. draaier by de N. S.; P. C. B. Erkelens. te ’s Gravenhage, rijtuigschilder by de N.V. Ge mengd Bedryf H. T. M.; in goud, aan: J. H. Pasman, plaatselyk direc teur by de N.V. Expedltie-ondernemlng Van Gend en Loos, te Den Helder; K. P. Hogendoorn, voorzitter van de Ver. .J’loralla’’ te Huis ter Heide, gemeente Zeist; J. J. van Male, assistent by den dienst der Rykszulvelconsulenten. tc Utrecht; in zilver, aan: H. D. Scherft, filiaalhouder by de firma J. P. van Vliet, te 's Gravenhage; H. S. van der Hulst, bode bij het Departement var Economische Zaken te 's Gravenhage; J. S. Ester, binder by den Octrooiraad te ’s Graven hage; G. B. Tobias, winkeldief by de firma Et. Delaunoy. te Amsterdam; J. Schweiger, vertegenwoordiger by de N.V. Gebroeders Catz’ Handelsver., te Amsterdam; A. J. de Wit, te Linschoten, secretaris vin de Coöperatieve Ver eeniging „De vier gemeenten”, te Montfoort’ M. B. Heyi, reiziger by de firma C. J. van den Berkhof en Zonen, te Utrecht; J. van Dya, boschbaas by de familie Kneppelhout van Sterkenburg, te Driebergen-Rysenburg; C. Wil mink, administratief beambte by de Machine fabriek Gebr. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.): in bron», aan: P. A. Curré, tuinarbelder bij den heer W. F. C. H. Graaf Aldenburg Ben- tlnck en Waldeck-Llmpurg. te De Steeg, ge meente Rheden; A. Willemsen, wonende te West er voort, jachtopziener by de familie Fro- vein te Arnhem; A. Mulder, boacharbelder by de familie Sandberg van Leuvenum, te Leuve- num, gemeente Ermelo; R. van Egdom, tuinman by den heer jhr. C. A. de Pesters, te Zeist; J. Aantjes, tuinknecht by den heer C. F. de Roo van Alderwerelt, te Oudenryn; J. Reyners, wis sel looper by de N.V. Expeditieondernemlng Van Gend en Loos, te Utrecht; A. Leusink. kantoor bediende by de Kon. Weefgoederenfabriek C T. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.); J. Wee- gink, kantoorbediende by de Kon. Weefgoede renfabriek C. T. Stork en Co. N.V., te Hengele (O.); G. Gossen, tuinman by den heer J. C. Homan te Coevorden; in goud. aan: J. M. van Schalk, waarnemend chef-verpleger by den Gemeenteiyken Genees kundigen en Gezondheidsdienst, te Amsterdam; J. Mey, voorheen werkmeester by de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen, te Velsen; in zilver, aan: D. J Masselink, magazijnmees ter by de N.V. Gazelle Rywielfabriek voorheen Arentsen en Köillng. te Dieren, gemeente Rhe den; J. Huiskamp, coupeur by den heer W. A. Eisma, te Arnhem; B. H. van Enter, flllaalche* by Reiman. Stok en Kersken's Vereenlgde Ex peditiebedrijven N.V., te Arnhem; C. W. A. Ha geman. voorheen voorman-zetter by de N.V. Drukkers- en Uitgeverszaak v/h van Mastrigt en. Verhoeven, te Arnhem: L. J. Wevers, voor werker by de N.V. Dutch Button Works W te Aalten; G. Sta verman, weversbaas by de firma Ainsworth en Co. te Groenlo; L. F. Korpel. pianostemmer by de firma Benner en Swager- man. te ’s Gravenhage; mejuffrouw F. H. van der PolVlasveld, huishoudster by den heer mr. A. Rletema, te 's Gravenhage; C. de Mos. baas by de N. V. Reedery A. van der Toom Jz., te Scheveningen, gemeente s Gravenhage; L. F. Leuven, chef by de N.V. Glashandel v/h L. J de Wolf, te 's Gravenhage; P. Kramer, meesterknecht by de firma M Dekker Jzn., te Zaandam; W C. H. Wlehe- meyer, meesterknecht by de Kon. Manufac- tuurindustrie M. J. van de Waal Sc Co., te Am sterdam; mej. P. Licht, huishoudster by mevr. H. J. M. van den Brink-van Munnen, te Am sterdam; mej. N. M. van der Wal, verpleeg ster. wonende te Heemstede; J. Holkamp, chef by de Ver. Blikfabrieken N.V., te Krommenie: C. Kat. voorheen baas by de N. V. Ver. Kon Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; D. Schermer, voorheen baas van de expeditle-afdeellng by de N. V. Vereenlgde Ko ninklyke Papierfabrieken der firma Van Gel der Zonen, te Velsen; W. Bat tem, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen. hoofdmaker by de N. V. Vereenlgde Koninklyke Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen te Velsen; - J. v. Koperen, magazynchef by de N.V. Olle- fabrieken Noë Sc Co„ te Haarlem; G. J. de Groot, magazynchef by de firma Adolf Meier Sc Co., te Utrecht; mej. W. van den Helm, dia cones by het diaconessenhuls, te Utrecht; W. Kelderman, in dienst van Maison Schmitz, le Utrecht; mej. J Hettema. huishoudster by den heer A. Roodenburch. te Soest: H. G. Kennedy wonende te Driebergen-Rysenburg. chef-zilver- bruneur by de N. V. Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken. Gerritsen en van Kempen te Zeist; J. H. Reuvekamp, sec tie ba es by de N. V. H. ten Cate Hzn. en Co. te Almelo; J. Diepenmaat, weversbaas by de N. V. H. He deman Jr.’s Textielfabrieken te Almelo; W. J. Drees, chef by de N. V. Almeloache Ververij en Chemische Wasschery Palthe. te Almelo; J. Leushuis, touwbaas by de N V. Katoenmi.j v.h. Gebrs. Scholten en Co te Almelo; G. J. Krab be, baas by de Machinefabriek Gebr. Stork Sc Co. N. V„ te Hengelo (O); J. W. ter Horst, chef-baas by de Kon Weefgoederenfabriek C. T Stork Sr Co.. N. V.. te Hengelo (O); P M Smit, wonende te Hellendoorn, touwbaas by de Kon. Stoomwevery te Nyverdal N. V.: Th. A Wisslnk, splnnerybaas; B. A. Achterbosch. touwbaas bij H. P. Gelderman Sc Zonen N. V te Oldenzaal; A. Boswinkel, en H. W. Boswin kel. bazen by de N. V. Katoenfabrieken v.h. Arntzenius Jannink Sc Co., te Goor; H. J. Rip- hagen. afdeellngschef by de N V. Bakhuis, „Olba” Vleesch-, Conserven- en Groentefabrie- ken, te Olst. in brons, aan: N. van den Heuvel, knecht by de Confectiefabriek L. WUst, te Culemborg; W Kluytenberg. kleermaker by den heer W. A. Elsma. te Amhëm; M Steemers, kleermaker by den heer W. A. Elsma, te Arnhem: J. B. Roeterink. wevér by de Deventer Tapytfabriek Maurits Prins, te Dinxperlo: G. A. Jansen, wonende te, Eefde. gemeente Gorssel. houtzager by Comeeoor's Houthandel N. V. te Zutphen. mej. W. Vlsscher. huisjuffrouw by den heer dr J Wittop Koning. te 's Gravenhage; H. van den Arend, letterzetter; J. Landman, voorheen letterzetter en C. L. H. Metz. voorheen machi- nezetter by de N.V. Boek- en Kunstdrukkery voorheen Mouton en Co., te te Gravenhage; N. Kwetsle, boekbinder by de N.V. Esveha v/h Ph. Simons Sc Co„ te te Gravenhage; mej. J. H. Smite, dienstbode bij de familie Wolterbeek, te teGravenhage; P. J. Scheen..hoofdbeateller by de firma GroenewoldHortus, te Amster dam; C. de Waal, nachtportier by de N.V. Ex ploitatie Maatschappy Nederland, te Amster dam; mej. 8. M. Schwab, in dienst van de familie Balk, te Haarlem; J. W. F. Nieuwveen. letterzetter by de N.V. Drukkery voorheen De Erven Loosjes. te Haarlem; L. de Graaf, blik slager by de Ver. Blikfabrieken N.V., te Krom- Benoemd tot officier in de Orde van Qranje- Nassau: prof. A. H. P. Cleophas, te Warmond, geeste- lyk adviseur van den Katholieken Nederland schen Boeren- en Tulndersbond; J. C. Aalberse, kanunnik, officlaal van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem; F. JE H van de Loo. kanunnik officia»! v»n het aartsbisdom, te Utrecht; Th. Buysrogge. deken en pastoor te Steenber gen; huismeester by de Ryksasyls voor psychopathen. te Avereest; P. J. Knoop, adj.-dir. Centr. Bur. van de Ver. van Reclasseeringsinst., te Amster dam; in zilver, aan: H. Ch. L. Meyer, brig. Ryks- xelda’acht te Hilversum; S. Griffioen, orig. Ryksveldwacht te Woerden; J. Tiemens, werk meester by den arbeid by de strafgev. te Haar lem; in bron», aan: B Allnk. Ryksveldw-brig.-tlt. te Markelo; G Bekke. Rijksveldw.-brig.-tlt., te Weerselo; 8. Hollander. Rykaveldw.-brig.-tit., te Tlel; J. L. van Noord. Ryksveldw.-brig.-tit„ te te Gravenhage; A -Mater, bewaarder H. van Bewaring te Alkmaar; In goud. aan: C. L. van den Wyngaard, adj.- hoofdbrandm.. te Amsterdam; A. P. Bcmas, ambt, van adm. by de Inspectie der burgerw., te Gravenhage; H. M. Beck, adj.-commies t»l den postdlent, te Gravenhage (postkantoor); B. J. Somsen. adj.-commies by den postdien-t te Arnhem; J. Laban, opzichter der telegr. en telef.. te Wassenaar; W. Paling, opzichter telegr. en telef.. te Amersfoort; J. J. Zebregs. bureei- ambt. le klasse, te te Gravenhage (centr. werk plaats der telegr. en telef in zilver, aan: A. Labrie, brig, van polltie- hoofdbranc^wacht. te te Gravenhage: K. A. J. Vonk, brig* van politie, te te Gravenhage; P. J van der Krcgt, hoofdagent van politie-recher cheur. te Wassenaar: D. W Brouwer, adj. bu- reauchef by de politie, te Amsterdam; F J. C. de Jongh; brandmeester, te Amsterdam; H. Vos. bode van den burgemeester, te Amsterdam: J. Balk, schipper by den havendienst, te Amster dam; J. H Commu. brig, van pol., te Utrecht’ C. Westerveld. hoofdagent van pol., te Utrecht; L. Gelling, oud-veldw. gem. Vlagtwedde, wo nende te Ter Apel; mej. A. J. van Dorth, schrij ver 1ste klasse in tyd. dienst, te te Gravenhage Hoofdbest, der P.T.T.)A. Hollanders, klerk by het Hoofdbest, der PTT., te te Gravenhage: B Havelaar. chef-magazynbed. by het Hoofd best. der P TT., te te Gravenhage; J. F Andries sen, assistent 1ste klasse by den dienst der P.T.T. te Utrecht; D. Beets, ass. 1ste klasse by den dienst der P.T.T. te Amsterdam, postkan toor; G. van Barneveld, ass. 1ste klasse by den dienst der P.T.T, te Zutpen; F. F. Staakman, ass. 1ste klasse by den dienst der P.T.T., te te Gravenhage. postkantoor; H Noorddyk. hoofdbesteller by den postdienst, te te Graven hage. postkantoor; J. Th. Geurtsen. hoofdbe- steller by den postdienst, te Amsterdam, post kantoor; W. Ponte, hoofdbesteller by den tele graaf- en telefoondienst, te te Gravënhag», telegraafkantoor; A. J. van den Blink, conduc teur 1ste klasse by den dienst der P.T.T., te Utrecht, Inspectie spoorwegpostdieristA. van der Wenden, kantoorh. bij den dienst der P.T.T. tc Oldemarkt; D Spaarman. kantoorh. bij don dienst der PTT. te De Ryp; mej. R. Scheelj. telefoniste 1ste klasse, te te Gravenhage. tele foonkantoor: mej. M Th. Heemskerk, telefo niste by den interloc. dienst, te Alphen aan den Ryn; C. Heyblok. schrlfwer by den P.TT- dienst. te te Gravenhage. postkantoor; H. On- vlee. chef-monteur der telegrafie en telefonie, te Arnhem; A. Lindner, chef-monteur der tele grafie en telefonie, te Utrecht; J. C. Scheffer, monteur der telegrafie en telefonie, te IJmuiden. J. van Gellecum. vakwerkman-chauffeur, s Gravenhage. Ryksautomoblelcentrale; in brons, aan: C. Blok, agent van pol., te te Gravenhage; S. Kareis, agent van pol., te te Gravenhage; K Ratelbrand. agent van po'„ te Amsterdam; N. J. A. Bösensell, agent van pol., te Amsterdam: A. Kars, hoofdbrandw. bfl de Utr. Vryw. Brandweer, te Utrecht? mej. W kantoorknecht by den dienst der P.T.T., te Arnhem; J. J. Everhard. kantoorknecht by den dienst der P.T.T., te Apeldoorn; G. A. Tap kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te 's Gravenhage postkantoor; Q. van Lun, bestel ler bij den PT.T.-dienst, te Vreeswyk; G. J. Lantlnk, besteller by den P.T.T.-dienst. te Goor; A. Solleveld, besteller by den P.T.T.-dienst, te te Gravenhage. postkantoor; P. J. Labots, bestel ler by den P.T.T.-dienst, te Velp (Geld.); D Kwast, vakwerkman der telegrafie en telefonie te Zaandam: in goud. aan: H. du Pon, technicus 1ste klasse by het Path.-anat. Lab. der Ryksuniver- sltelt te Lelden; Chr. Sirag, technicus 1ste klasse by het Hist. Lab. der Ryksuniversltelt te Lelden’ L. C. Keereweer. koordirigent, te Amsterdam; Jan van Veen, dirigent van het Chr. Muziek gezelschap „Wilhelmina" te Glanerbrug; in zilver, aan: W. K. Rommes, aman by de Ryksunlversiteit te Utrecht, wonende te Zul len; J. F. O. Clausing, concierge by het gem. gymn. te Apeldoorn; H. Gysen. dlr. der Muzlek- ver. „Concordia” te Vinkeveen; F. van der Laa- ken, amanuensis by het Ryksmuseum i Nat. Hist, te Leiden; A. Roelofs, organist Slnt-Jansteen. in goud. by bevordering, aan: J. van de Putte, hoofdkommies dlr. belastingen. Invoer rechten en accynzen te Amsterdam; H. van den Ham. hoofdkommies dlr. belastingen. invoer rechten en accynzen te Amsterdam; W. van der Laan, hoefdkommies dlr. belastingén. Invoer rechten en accijnzen te te Gravenhage; in goud. aan: L. H. Slothouwer, gewezen boek houder ten kantore van de hypotheken, het ka daster enscheepsbewyzen te Zwolle; in zilver, aan: L. W Vischer, expediteur bj het magazyn van het materieel van het Depar tement van Financiën; A. Suldema, adjunct- commies dlr. belastingen, Invoerrechten en ac- cynze'n ter Inspectie dlr. belastingen te Zeist. G. A. van Eek, voorheen commies der registra tie en domeinen, wonende te Doesburg; J. van Heuvel, assistent dir. belastingen, invoerrechten en accynzen. te Amsterdam: J. Scholten, gewe zen assistent dlr. belastingen. Invoerrechten en accynzen te Tlel; P. de Kort, assistent dlr. be lastingen, Invoerrechten en accynzen te Am sterdam in goud. met de zwaarden, aan: den opzichter van fortificatiën der eerste klasse J. M Mante; in goud, aan: den machinist by het loodswe zen in het 4de en 5de district W Bakker; den commies by het Staatsbedrijf der ArtlUerle- Inrichtlngen P. H. Westerhuls; in zilver, met de zwaarden, aan: de opper- schippers by de Kon. marine J. H. A. Goed- knegt en H. J. Steyn; den adjudant-onderof ficier der mariniers 8. Faber: den oppertorpedo- maker by de Kon. marine W N. Bouwman; der oppervliegtulgmaker by de Kon. marine J M. A. Both; den majoor-monteur by de Kon. ma rine S. G. Kuster; de adjudanten-onderofficie”- administrateur: H. Schaaf, 12de regiment infan terie; B. Tromp, 7de regiment infanterie; A W. H. Knelfer, regiment grenadiers; J. H. Ver heul, korps rydende artillerie; den adjudant- cnderofficier. administrateur militair van kleeding te Bergen op Zoom, Vermeulen; den reserve-adjudant-onderofflcier- ad minis tra teur A. Kalkhoven, van het 7de re giment Infanterie, werkzaam by het vrywillic. landstormkorps Stelling van Amsterdam; de adjudanten-onderofflcier-instructeur; L. Schct- lelmeer, 20ste regiment infanterie; P. J. Postma. 2de regiment Infanterie; W. G. L. Evers. 9de regiment motorartlllerië; A. C. van Rooié. 3de regiment veldartillerie; J. van der Have, School voor reeerve-offlcleren der bereden artillerie’ den adjudant-onderofflcier-instructeur-waar nemer A. J. A. van Beurden, van het 3de lucht- vaartregiment; den adjudant-onderofficier-ma- gazynbeheerder der artillerie H. W. Nieuwen huls; den opperwachtmeester-admlnlstrateur W M. de Meyer, van hét 3de regiment huzaren; de sergeanten-majoor-instructeur: F. P. Peyster, InfanterleachletschoolM. de/Valk, korps polltie- troepen; J in zilvee, aan: den adjunct-commies by dc Rykswerf te Willemsoord I. VCTvnaas; den baas der ernstvuurwerkers by de Rykswerf te Wil lemsoord H. W. Dllg; den commandeur eerste klasse der werfsjouwers by de Rykswerf te Willemsoord A. Botter; den binnenloods te.* standplaats Amsterdam G. P. Baas; den bin nenloods ter standplaats Vlissingen P. van der Vliet; den zeeloods in het 4de en 5de district G. Tymont; den gepensionneerden adjudant- onderofflcler der genie G. Flach; den gepensi onneerden opperwachtmeester-hoefsmld F. L. Wante; den schrijver tweede klasse by het De partement van Defensie A. de Vrind; den op zichter eerste klasse by het Staatsbedryt der Artlllerie-Inrichtlngen H. Plugge; den bode bfj- het Departemerft van Defensie M Boer, In brons, met de zwaarden, aan: den korpo- faal-stoker by de Kon. marine J. Labeur; dec matroos der eerste klasse J. A. Leenhoutó; den kleermaker by de Koninklyke marine J Broere; den remonteryder der eerste klasse by het ar- tillerle-paarden-depot J. Jansen; In brons, aan: den hulpbeheerder by de ma- gazynen van kleeding en levensmiddelen der marine te Amsterdam H. W. B Lewis; den ma chinebankwerker by de Rykswerf te Willems oord A. A. Gerritsen; den tweede-matroos aan boord van het motorbetonnings- en verlichtlngs- vaartulg Vliestroom te Harlingen E. de Gorter; den llchtwachter by de verlichting op de Wes- terschelde te Walsoorden G. J. Broere; den op zichter by het Centraal Magazijn van kleeding en uitrusting te Amsterdam A. van Swieten de Blom; de werklieden by de ArtUlerie-Inrichtin-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10