H Koninklijke onderscheidingen a f WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 fo - i Oud-ministers Gezanten Hoogleeraren Staten-Generaal Hooge ambtenaren f •to y Stfpkens. in Dr. P. J. M. van Gils S. L. Hof. te M Orde de aan grootofficier in tot i gemeen overate der Zusters van V 4 Benoemd tot o Oranje-Nassau: mr. dr. ir. J. A. M. ven Bwuren, ood-Minteter van Waterstaat Benoemd tot eMteter to de Grde ran Orasije- Naaoaa: jhr. mr. G. 0. J, wn Resawn, chef torn bet jajgemeeaen dienaL Kabinet van den Minister en chef van de direc tie van het Protocol aan het Ministerie van Bto- Benoemd tot ridder to de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden: Prof. dr. J. E. de Quay. reeerve-kapstotn voor Benoemd tot Ridder to de Orde van den Ned. Leeuw: dr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Nederlandsch-Indië H. J. van Mook, directeur van Economische Zaken tn Nederlandsch-Indië; G. J. Teppema. administrateur by het Depar tement van Economische Zaken, te 's Graven- hage; mr. A. G. G. Ty deman, directeur der Ryks- postspaarbank, te Amsterdam. Kui- en het Den et Katholicisme kan styn sending in dene wereld niet vol ledig ontplooien vonder Universl- telten. Het ie daarom plicht ran lederen katholiek zyn eigen Ontrentte* naar ver mogen te steunen. Ridder in de orde van den Ned. Leeuw: prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal F. L. D. Nivard, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne- 4ertandseJ>en Leeuw: mr. J. J. B. Bosch, Ridder van Rosenthal, ge- <zant te Warschau; jhr. W. F. van hennep geeuwt te Pretoria. Benoemd tot groot-offietee to de Oran je-Nassau mr. J. A. N. Patyn, oud-Minister van BuMen- landsche Zaken; dr. J. J. C. van Dijk, oud-Minieter van De fensie; mr. J. A. de Wilde, oud-Minister van Btnnen- landsche Zaken en van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. oud- Minister van Sociale Zaken eh van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. De Staatscourant bevat de vol gende ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin ver leende onderscheidingen. Benoemd tot ridder in de Orde ran dea Neder- landschen Leeuw: mr. C. M. J. F. Geseling. oud-Minieter rass Justitie; prof. mr. C. P. M. Romme, oud-Minister vaa Sociale Zaken. Orde vaa hoofdinspecteur bij den luchtvaartdienst; Looxma van Welderen baron Rengers. Amersfoort, dijkgraaf van het waterschap De Bunschoter Veen- en Veldendijk, voorzitter van het waterschap Eemnes en voorzitter van het waterschap Beoosten de Eem; ir. G. B. R. de Graaff, te ’s-Gravenhage. hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; Ir. H W. Mouton, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat: ir. N. Th. Verhei), te ’s-Gra venhage. Rijkshoofdlnspecteur van het ver keer: J. En te, te Bosch en Duin (ge meente Zeist), hoofdinspecteur, adjunct-chef van den Dienst van het Vervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen; ir. E- B Kijlstra. te Bilthoven (gem. de Bilt), hoofdingenieur, chef van den rijtuig- en wagenbbuw bil de Nederlandsche Spoorwegen; ir. J. A. van der Ploeg, te Utrecht, hoofdingenieur, chef der werkplaatsen en magazijnen van weg en wer ken bjj de Nederlandsche Spoorwegen; Th P van den Bergh, te Amsterdam, directeur van de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij „Ra dio Holland'’: Ir. G. Duyfjes, te Heerlen, hoofd ingenieur bij de Staatsmijnen In Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau H. M. Schmidt Crans, te Rijswijk (ZB.). chef- instructeur der NV. Nationale Luchtvaart- schonl; D J. de Vries, te 's-Gravenhage. hoofd der handelsafdeeling en chef van de afdeeling buitenland van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V.; G. Spit, te Schiphol (gem. Haarlemmermeer), chef van den technischen dienst van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Neder land en Koloniën N.V; G Haremaker, te Koog aan de Zkan dijkgraaf van den Polder Wfst- zaan; p A. G. van Dijk, te Zierikzee. ontvan- ger-griffier van het Waterschap Schouwen; L. G. van Breen, te IJmuiden (gem. Velsen). wa terbouwkundige bij den Rijkswaterstaat; J F. H. Pruschen. te Haarlem, administratief amb tenaar 1ste klasse by den Rijkswaterstaat: J. N. C. Bejjersbergen van Henegouwen, te ’s-Gra- venhage. administratief ambtenaar 1ste klasse bjj den Rijkswaterstaat; H. Kortenhbff, te Utrecht. Inspecteur bij de Nederlandsche Spoor wegen: H. Kampschmldt, te Hilversum, afdee- lingschef 2de klasse bij de Nederlandsche Spoor wegen; J Reifkers, te Utrecht, hoofdcontroleur by de Nederlandsche Spoorwegen; w W. Tulj- ten, te Utrecht, onderafdeellngschef bjj de Ne derlandsche Spoorwegen: J. H van den Broek, te Glnneken, directeur der N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten BBA.; L. J. Alta. te Haarlem, oud-scheepswerktuigkundige. inspecteur bij den technischen dienst van de Stoomvaart Maatschappij ..Oostzee" te Amster dam; G. Doeksen. te Terschelling, president- commissaris van de N.V- Scheepvaart Maat schappij G. Doeksen en Zonen; H. Buist, te Delfzijl, Iste-officler aan het Internaat van de NPorderkweekschool .Abel Tasman"; Ir. E. M. Neuerberg. te ’s-Gravenhage. scheepsbouwkun dig Ingenieur bij de scheepvaartinspectie: tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: D. Hudig L.-J zn. directeur van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschap pij. te Amsterdam: prof H. A Kaag, te Tilburg; G. J. Teppema. administrateur by het Depar tement van Economische Zaken, te ’s-Graven hage G. L. Heeris. secretaris van de Neder landsche Reedersvereeniging. te ’s-Gravenhage; jhr mr. J. J. E van den Brandeler, wonende te Velp, gemeente Rheden. gedelegeerd com missaris van de Algemeene Kunstzijde Unie NV. te Arnhem: prof Ir. B. van der Burg, te Wage- ningen, hoogleeraar aan de Landbouwhooge- school. lid van het bestuur van den Algemeenen Nederiandschen Zulvelbond; jhr. J. van Vre- deoburch, te Cappellen (België), voorzitter van het Stamboek van het Nederlandsche Trek paard; ir. F. P. Mesu. te Bilthoven. gemeente de Bilt, directeur van den Cultuurtechnlschen dienst; Zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: O. Groeneveld, directeur der NV. Groeneveld van der Poll Co.’s Electro- technische Fabriek, te Amsterdam; C. F- J. Schellens, directeur der N.V. Eindhovensche Try pfabriek Schellens en Marto. te Eindhoven; zyn benoemd: tot officter to de Orde vaa recteur der Rijkspostspaarbank. te Amsterdam; L. J. LiJklema. inspecteur der posterijen, tele grafie en telefonie in algemeenen dienst te Haarlem; A. van Veen. Inspecteur der poste rijen. telegrafie en telefonie in algemeenen dienst, aangewezen als directeur van het post kantoor Amsterdam, te Amsterdam. Bevorderd ft>t officier in de Orde van Oran- je-Nasaau: mr. W. de Konlng, referendaris chef der afdeeling Pensioenen en Wachtgelden by het Departement van Binnenlandsche Za ken. te ’s-Gravenhage: B. H. Bakker, wethou der, te Hilversum: L. P. van der Heyden. se cretaris van het Haagsch Comité voor Volks feesten. te ’s-Gravenhage. e Benoemd tot officier In de Orde van Oranje- Naasau: mr. H. J. M. Loeff. burgemeester der Vught; P. A. Coiyn. burgemeester Benoemd tot ridder to de Orde van dea Ne deriandschen Leeuw: mr. A. Rombach, advocaat-generaal btj den Hoogen Raad der Nederlanden, te ’s Graven hoge; mr. J. G. Holsteijn. advocaat-generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Graven- hage. ridder in de Orde van den Ne- mr. J. J. B. Bosch. Rid- rezant te Warschau; jhr. W \r l*nt te Pretoria: L. F. Car- jktlt. aan het Departement ‘£aken; W. P. Montyn. E\; York. in de Orde v. Oranje- L Parjjs; G. J. Valkering, de Orde van Oranje-Nassau: Mgr. Eugène van j Rechem, al- 7 i Liefde teGent, hulpbisschop van Gent, titulalr-bisschop van CarpaxiR Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Naasau: mr. S. baron van Heemstra. Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arnhem. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne deriandschen Leeuw: mr. J. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, te Groningen; A. Th. van Rijen, lid van Gedeputeerde Staten van Noordbra- bant, te Tilburg; mr. A, G. G. Tydeman. di- Oran>-Naman: J. A. Avéres. oudste directeur van de N.V. Machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo (O); A. Blemond. wonende te Bloemendaal. president-commissaris van de N.V. ..Bouwstoffen’’ voorheen A. E. Braat te Am sterdam; J van Randwyk. wonende te Dor drecht. mededirecteur der NV. Handelmaat- schappy R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam; B Scholten J zn wonende te Almelo, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twenthe en Hengelo (O.); H. Smit van Gelder, wonende te Overveen. gemeente Btoe- mendaal, commissaris der N.V. Vereenigde Ko- ninkiyke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen; Ir. R. Sy bolts, te Zwolle. Rijksnyver- heidsconsulent en secretaris-pennlngmeester van de Stichting Nederlandsche Turf centrale J. W Verwey. directeur van Mirandolle, VoOt» <fc Co. NV., te Amsterdam; dra Ch L. H. Truyen. leider van het Crisis Uitvoer Bureau, te 's-Gravenhage; mejuffrouw ir. C. H Pontier, hoofdingenieur bij den Octrootraad. te ’s-Gra venhage; dr. ir. J. O. W. Sieger, directeur der N.V. Amsterdamsche Chlninefabrlek. te Am sterdam: G de zoete, wonende te Leidschen- dam, voorheen referendaris by hft Centraal Bu reau voor de Statistiek; Ir. A. W van de Plas- sche. te Voorburg, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijss. Hepkema, direc teur der Coöperatieve Condensfabriek .Fries land", te Leeuwarden; K L Gaalkema Schui- ringa. te Rulgezand. gemeente Oldehove. voor zitter van de Nederlandsche AkkerbouwcentralU en van de Nederlandsche Tarweoentrale: P. J. 't Hooft, te ’s-Gravenhage. inspecteur van den Veeartsen ykundigen dienst; prof. A. H P. Cleophas. te Warmond, geesteiyk adviseur van den Katholieken Nederiandschen Boeren- en Tumdersbond; B van den Berg, wonende ta Roordahuizum. gemeente Idaarderadeel. voor zitter van de Friesche Coöperatieve Zuivel Ex port vereeniging te Leeuwarden tot ridder in de Orde van Oranje-NaaaMt J E. Bindels, directeur van het Hotel .Kasteel Oud-Wassenaar te Wassenaar; M. H Binger, uitgever, te Amsterdam; R. Buisman, directeur van de N V. „R Buisman's Gebrande Suiker- poederfabriek”, te Zwartsluis: K. Dijk, lid van n de Kamer van Koophandel en Fabrieken, to 's-Gravenhage; H. J. Kerkhof, -algemeen pro curatiehouder by de N V. Industrieele Maat- schappy voorheen Noury van der Lande, te Deventer; H. Landstra, gedelegeerd commissaris, oud-directeur van de NV. Leeuwarder Papier- warenfabriek. te Leeuwarden; H. A. J. Man- naerts, lid van de firma J. Mannaerts, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken. te Tilburg: Th. Niemeyer, directeur van Theodorus Niemeyer N.V. Tabaksfabriek, te Gronihgen; G F. P. van der Peyl. directeur van de NV. Bouwmaterialenhander.,De Hoop**, te Temeuaen; L. J. Uytendaal. te GUze en Rijen, voorzitter van de Federatie van Vereeni- gingen v»n Nederlandsche Lederfabrlkantent J. T. visser, directeur van de N.V, ..Veneta” Vereenigde Nederlandsche Tapijtindustrie, te Hilversum; A. Woltman's Fabriek van en han del in bouwmaterialen en hout, te Heerenveen: J. J Jongerius. directeur van .Jan Jongerius N.V.’’., te Jutphaas; J. M Reu ten. te Roermond; ir. A. Hylkema. te Zutphen. Rykszuivelconsu- lent; C. M van T Hoff, te Apeldoorn, houtvester by het StaatsboschbeheerO. P J. Sweere. te Standdaarbuiten. voorzitter van den Katholie ken Vlassersbond West-Brabant: Joh. P. Jong- ma. te Huizum. gemeente Leeu ward era deel, voorzitter der Coöperatieve Veiling „de Tuin bouw”. te Leeuwarden; M J. Dings, te Roer mond. consulent en adjunct-secretaris-penning- meester van den Limburgse hen Land- en Tuin bouwbond: J. W. Smit, te Wlchmond. gemeente Warnsveld. lid van het hoofdbestuur van den Aartsdiocesanen Boeren- en TuindersbondF. van Til, te Ulrum. oud-voorzitter van de af deeling Ulrum van den Christelijken Boeren en Tuindersbond in Nederland; B. Havenaar, te Berkel en Rodenrijs, lid van het hoofdbestuur van den Christelyken Boeren- en Tuindersbond in Nederland: ir. J. S. Keyser, te Zwolle, secre taris van de Overyselsche Landbouw Maat schappij; H. J. Kruidenier Jzn.. voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging van Fruit-, Groenten- en Aardappelen Exporteurs, te Rot terdam; A A. Swart, te Zeyerveld. gemeente Vries, landbouwer en veehouder; H. J. Schnei ders. kassier by de Coöperatieve Boerenleen bank. te Obdam; C. J W. Hbdes. te ’s-Graven hage. directeur der N V.. Maatschappy ,J<u- tricia” te Zoetermeer; J. L. Groenewege. te Sint Maartensdyk. voorzitter van den Kring Tholen en lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw MaatschappyJb. Kaan K.zn Sr^ te Wleringerwaard. bestuurslid van verschiltenda landbouworganisaties; tot officier in de Orde van Oranje-Naaaaa: Leeuw: H. de Bordes, te Bussum. voorzitter -ara den Nederiandschen Werkloosheidsraaddr- to Smit, medisch adviseur der Rijksverzekeringa- bank. te Amsterdam; t«H offieejer in de Orde van Oranje-Naaaawj W. M. Nydam, voorheen lid en onder voorzitter van de commissie, bedoeld by art. 17 van de Warenwet, thans wonende te Soicy au Bac (Fr.): dr. H. K. de Haas, geneesheer-direc teur van het Oogiydersziekenhuis, te Rotterdam; J. G. E Gieskes. directeur van de Nederland sche SeintoesteUenfabriek N.V, te Hilversum; ,nr- B C. Slotenmaker, te Wassenaar, secretaris van de Federatieman Bedlyfsvereenigingen voor Ziekenge.uverzekCringE. J. A. A. Quaedvlieg. inspecteur van de Volksgezondheid, te ’s-Gra venhage; J. A. A Hartland, te Voorburg, direc teur van de Stichting Landverhuizing Ne derland; mr. C. J. Koch. voorzitter van den Raad van Arbeid, te Haarlem; missie der St. Vincentiusvereenlglng tot derverpleging en kinderbescherming, l Dordrecht. Benoemd benoemd tot groot-offk-ier in de Orde van Qranje-Naasau: mr. J. A. N. Patyn, oud-Minister van Buitenlandsche Zaken; dr. J. J. C. van Dyk, oud-Minister van Defensie; mr. J. A. de Wilde, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken en van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, oud-Minister van Sociale Zaken en van Onder- wys, Kunsten en Wetenschappen. Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. dr. Ir. J. A. M. van Buuren, oud-Minister van Waterstaat. Benoemd: tot ridder in de Orde van den Ne deriandschen Leeuw: mr. C. M. J. F. Goseling, oud-Minister van Justitie; prof. mr. C. P. M. Romme, oud-Minister van Sociale Zaken; prof, mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste" Kamer der Staten-Generaal; F. L. D. Nivard. lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Benoemd: tot officier in de Oroe v. Oranje- Naasau: D. J. Lambooy, referendaris, scus-chef van den Regeeringspersdlenst. Benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje- NaasauA. C. Rochat, oud-redacteur van het Utrechtsch Dagblad: Ch. L. F. Sarlet. journalist. Bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland. Minister van Staat, vice- president van den Raad van State. Benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: P. J. de Kanter. voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond en voor- zitter der Vereeniging Nederland in den Vreem de. Benoemd: tot ridd deriandschen Lo der van Rosent* F. van Lennej rière, adminia-,'^J van Buitenlaridsc eonsul-generaal te Bevorderd: tot off Nassau: L. Asscher. consul te Huil. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Naasau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen. chef van het Kabinet van den Minister en chef van de directie van het Protocol aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken; jhr. mr. W. E. van Panhuys, gezantschapssecretaris der 1ste klasse aan Hr. Ms. Gezantschap in Spanje; mevrouw C. A. Kluyver, referendaris aan het Departe ment v. Buitenlandsche Zaken; mr. D. C. J. H. Kropveld. advocaat te Londen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S. van der Maaten, secretaris-penningmeester van de Zweedsch-Nederlandsche Vereeniging te Stockholm; ir. H. Ubbens, ondervoorzitter van de Nederlandsche Vereeniging te Stockholm; K. Kwantes, secretaris-generaal der Nederland- zche Kamer van Koophandel te Parijs; mr. J. W. Wynaendts. advocaat te Parys; H. Berntsen, directeur der N.V. Philips Radio te Belgrado; J. A. Reyneke van Stuwe, oud-correspondent van het Algemeen Handelsblad, te Londen; D. Zyistra, te Tres Arroyos; E. C. J. Kuyper. cpr- - respondent van De Maasbode, te Parijs; U. K. H. Spaens, administrateur-gedelegeerde der N. V. Philips’ Fabrieken, te Parys; O. A. W. J. Tid- dens, kanselier by het gezantschap te Caracas; N. Brat, kanselier van het gezantschap te Cairo, tevens onbezoldigd consul aldaar; mr. J. I. Noest, consul, werkzaam aan het consulaat-generaal te San Francisco; H. J. E. van Osten, oud-con- ■ul te Boston,- Vertegenwoordiger van de Hol landAmerika-iyn te Parijs; A. van der Lin den, consul te Reims; A. C. de Beaufort, vice- consul te Cannes; J. Steenbergen, consul te Dresden; A. J. van de Moer, hoofdcommies aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: mr. A. Rombach, advocaat-generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra venhage; mr. J. G. Holsteyn, advocaat-generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra- venhage; mr. F. J. Lisman, president van de arrondissementsrechtbank te Groningen; mr. E. H. Hymans, officier van justitie by de arron dissementsrechtbank te Alkmaar; mr. P. Blussé van Oud-Alblas, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen no. 2 te Rot terdam, wonende te Dordrecht; mr. H. de Vis ser, deken der Orde van Advocaten, te Gronin gen; D. den Breems, secretaris van de Alge meene Synode der Nederlandsch-Hervormde Kerk, te ’s-Gravenhage; prof. dr. 8. Greydanus, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen; mgr. prof. dr. F. A. M. van Welle, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke Unlver- „sitelt te Nymegen; H.-Sleperda, hoofd der af deeling Comptabiliteit van het Departement van Justitie, te 's-Gravenhage. Bevorderdtot officier in de Orde Van Oranje Nassau: mevrouw de weduwe M. Ch. Honcoop geboren Beekveld, directrice van het Ryksop- voedingsgesticht te Zeist. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. W. Bolt, lid van de Algemeene Sy node en van de Synodale commissie van de Ne derlandsch-Hervormde Kerk, te Groningen: J. C. Aalberse. kanunnik, officiaal van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem: F. AE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van het aartsbisdom, ie Utrecht; Th. Buysrogge. deken en pastoor te Steenbergen; dr. J. J. H. Derckx, oud-professor te Rolduc, wonende te Arcen (L.); Ir. W. F. Meyboom, Inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid) by het Departement van Justitie, te ’s-Gravenhage; A. van Zoelen, Inspecteur der Ryksveldwacht, te ’s-Gravenhage; J. A. J. Barnhoom. directeur- ‘geneesheer van de Psychopatheninrichtlng „St. Paulus”, te Hello; J. Knoppers, notaris te Amers foort. Tot ridder ia de Orde van Oranje-Nassau: L. 8. van Zwet, .predikant by de Nederduitsch- Hervormde gemeente te Almelo; J. Barbas, pre dikant by de Nederduitsch-Hervormde gemeen te te Hengelo. (G.); H. Gelder, voorzitter van de Nederlandsch Israëlletlsche gemeente te De venter; J. C. Grlmyser, luitenant-kolonel van het Leger des Hells, wonende te Nieuwer-Am- ■tel; A. Bolderdyk, hoofdcommies by het De partement van Justitie, te 's-Gravenhage; F. Slot, hoofdcommies by het Departement van Justitie, te ’s-Gravenhage; mr. W. F. H. van Barrelo, commissaris van politie te Apeldoorn; C. Kool, commissaris van politie te Leeuwar den; P. J. H. C. Herten, districtscommandant der Ryksveldwacht, te Utrecht; C. D. H den Hartog, districtscommandant der Ryksveld wacht. te Arnhem; jkvr. C. G. W E. Repelaer van Driel, voorzitster van de Christelyke ver- •eni;l-.g tot verpleging en opvoeding van on en minvermogende, verwaarloosde ert onechte kinderen „Christina Stichting”, te ’s-Graven hage; J. P. M. Busch, voorzitter van de com missie der St. Vincentiusvereenlglng tot kln- te Benoemd tot ridder in de Orde van den Ned. jLeeuw: Prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de Katho liek Economische Hoogeschool te Tilburg; dr. A. S. T. Brandsma. hoogleeraar aan de Roomsch Katholieke universiteit te Nymegen; Mgr. prof. dr. F. A. M. van Welle, hoogleeraar aan de Roomsch Katholieke Universiteit te Ny megen; dr. Ph. S. van Ronkel, hoogleeraar aan de Ryksuniversiteit te Leiden; dr. L. S. Omstein. hoogleeraar aan de Ryks universiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar Ryksuniversiteit te Groningen; dr. W. Reindera, hoogleeraar aan de Techni sche Hoogeschool te Delft; dr. I. Snapper, hoogleeraar aan de gemeente- lyke universiteit te Amsterdam; prof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Batavia; prof. dr. B. J. van der-Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia; prof. dr. H. R. Woltjer. hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng- - ---- ■HimiriiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiifiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ i Lechner, te Arnhem; mevrouw M s E. Schat ten—An tink. letterkundige, te Florence; Ch. H M. Vos. beeldhouwer, te Maastricht; mr. H Westermann. secretaris van de Vereeniging .Hendrick de Keyser", te Amsterdam; tot ridder in de Orde van den Nederlamtechen Leeuw: J. C. Roelof sen. hoofdinspecteur by de Genera e Thesaurie van het Departement van Financiën; G. Warning, directeur v. d Twent- sche Bank, te Amsterdam; T. J. Slkkens. hoefd- inspecteur der invoerrechten en accynzen, te 's-Gravenhage; H. F Harms, hoofdinspecteur der directe belastingen te Rotterdam; A S Hennes, hooft Inspecteur der directe be'astln- gen te Arnhem. 1ste afdeeling; tot 'officier in de Orde van Oranje-Naaaaa: J. B. J. Peelers, referendaris by het Departe ment van Financiën; A. L. de Vlaming, chef van de Firma van Vloten en de Gyzelaar, te Amsterdam; dr. H. O. W. Wüst, directeur van de Nederlandsche Credieb-verzekering My., te Amsterdam; A. Icke, inspecteur der directe belastingen te Hilversum; J. G specteur der directe belastingen, invoerrechten en accynzen. toegevoegd kan het hoofd van do inspectie der directe belastingen te s-Graven hage; J. H. Dicke, Inspecteur der directe be lastingen. invoerrechten en accynzen, toege- vo^fcd aan het hoofd van de Inspectie der di recte belastingen te Rotterdam; P. Hartkamp, inspecteur der directe belastingen te Alkmaar, 1ste afdeeling; C. N. Dieters, inspecteur der registratie en domeinen te Utrecht, 1ste afdee- ilng; G. Overkamp, inspecteur der registratie en domeinen te Nymegen; J. H. Hageman, ao- countant by den Ryksaccountantsdienst. te Rot terdam; B Both, ontvanger der invoerrechten en van den accyns op de suiker, te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Naaaaa: D D. Heymans, hoofdcommies bij het Departe ment van Financiën; C. C. Vogel, ontvanger der directe belastingen, te ’s Hertogenbosch; N. R. Lubbers, ontvanger der directe belastingen, te Eindhoven; A. G. Jalink. ontvanger der directe belastingen, te 's Gravenhage, 1ste kantoor; L- van Buren Lensinck. ontvanger der registratie en domeinen, te Alkmaar; W. J. C. de Konlng. ontvanger der registratie en domeinen, te Lel den; F. A. L. Kater, gewezen landmeter van het kadaster, te Amersfoort; J. A. Aertsen. hoofd commies der directe belastingen. Invoerrechten en accynzen ter directie Rotterdam; A Kroon- stuiver, controleur der invoerrechten en accyn zen. te Amsterdam; E. F Stirrun. electrotechnlsch ingenieur by den Ryksgebouwendienst te *k Gra venhage; A. Stlgter, districtsbouwkundige by den Ryksgebouwendienst, te Arnhem: tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: de schout-by-nacht H. Jolles; de schout- bij-nacht: C. E. L. Helfrich; de generaal-majoor A. A- van Nynatten. commandant van het lilde legerkorps, tevens bevelhebber in de 3de mili taire afdeeling; de generaal-majoor J. Harberts, inspecteur der artillerie: de generaal-majoor H D. S. Hasselman, directeur voor het materieel der landmacht; zyn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Naanan. met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee R. van Tijen; de kapiteln-luitenant ter zee A. S. Pinke; de hoofdofficier van den marine- stoomvaartdienst der eerste klasse C. B. Een hoorn; de hoofdofficier van den marinestoom- vaartdienst der tweede klasse K. Bolk. Zyn benoemd; tot officier in de Orde van Oranje Nmsm. met de zwaarden: de kapiteln- luitenant ter zee P J. M Cikot; de gepenslon- neerde kapiteln-luitenant ter zee-titulalr A R. Meijer; de majoor van den generalen staf ir. J. Govers, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de majoor-intendant J. P. H van Aalst, intendant by het ITde legerkorps: de kolonel der Infanterie A. de Vries, comman dant vaé de VHIste divisie; de luitenant- kolonel der infanterie J. van Voorthuysen. com mandant van het regiment grenadiers; de lui tenant-kolonel der Infanterie J. F. de Ridder commandant van het 22ste regiment infanterie;' de luitenant-kolonel der cavalerie jhr. 8. M S. A A. de Marees van Swinderen. commandant \an het 4de regiment huzaren; de luitenant- kolonel der genie H. J. H. van Tarel. eerat- aanwezend-lngenleur te Utrecht; de reserve- kolonel van den generalen staf L. C. Prey; de reserve-kolonel der Infanterie dr G J. de Groot; de gepenslonneerde kolonel-Utulalr van het Ko ninklijk Nederlandach-Indlsche leger F. C Thomson werkzaam by het hoofdkwartier van de Vesting Holland; de reserve-dlrigeerend - officier van gezondheid der derde klasse dr. J Byte!, de gepenslonneerde kolonel der mili taire administratie J. F. H. Israël; is benoemdtot afficier in de orde van Oranje-Naaaaa: A. J. H C. C F. Huizer. af- deelingsehef by het Staatsbedrijf der Artlllerie- Inrichtingen zyn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenant ter zee der eerste klasse J A. de Gelder; de luitenant ter zee der eerste klasse J. E. A. Post Ulterweer; de luitenant ter zee der eerste klasse A. J Bussemaker; de officier-vli^ger der eerste klasse by de Koninklyke marine H. L. A. van der Kroef: de officier van den marlnestoom- vaartdienst der eerste klasse D J. Monté; de officier van gezondheid der eerste klasse by de Koninklyke marine P. H. M. de Roo; de officier van administratie der eerste klasse mr. D B A. Franken; de kapitein van den genera len staf J. J. ^Pape. adjunct-chef van den staf van het Iste legerkorps; de kapitein van den generalen staf C. D. Kamerling, toegevoegd aan den chef van den generalen staf: de kapitein van den generalen staf J. H. Jager, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapi tein van den generalen staf A T C Opsomer, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapitein van den generalen staf K van Ryn. werkzaam by de Hde Afdeeling B van het Departement van Defensie; de kapitein der infanterie J J. M de Bruyn, van het 11de regiment infanterie; de kapitein der infanterie J. M Steenbeek, van het 11de reglrfient infan terie: de kapitein der infanterie jhr. J. van Suchtelen. van het korps politietroepen; de ritmeester der cavalerie J S Boom, leeraar bij de Koninklyke Militaire Academie; de kapitein der artillerie F G. Dürst Britt, van het 1ste leglment veldartillerie; de kapitein der artillerie J Barendregt, van de brigade luchtdoelartille- rie; de kapitetn-waarnemer dr. J W wyn, van het 1ste luchtvaartregiment: de kapitein der genie J. C. Stumphius, eerstaanwezend-lnge- nieur te Amersfoort; de kapitein der genie A. Janssen, eerstaanwezend-ingenieur te Arnhem; de reserve-kapiteln voor speciale diensten D. J Tyssens. van het vrijwillig landstormkorps luchtwachtdtenst; de reserve-kapiteln voor al gemeenen dienst prof dr. J. E. de Quay; tot ridder in de Orde van Oranje-Naaaaa: J. Stocken hoofdcommies by de Rykswerf: A A. Gerritsen, hoofdcommies, hoofd der Xlde Afdeeling van het Departement van Defensie; tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeww: ir. G. Redeker, te Heemsted.e. hoofd- ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat; mr. J. Draayer, te ’s-Gravenhage. directeur van den Rykswaterstaat zyn bevorderd: tot afficier in de Orde van Oranje-Naaaaa: G. J. van Wyngaarden van Rees, te Utrecht, secretaris van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer; P M van Riel, te Amsterdam, directeur der flliaal- inrichting van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. zyn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Naaaaa: 8. L. Hof. te 's-Gravenhage. gemeente Vught; P. A. Colyn. burgemeester der gemeente Alphen aan den Ryn; G. Rit meester. burgemeester der gemeente Den Hel der; M. Vrijenhoek. -wethouder der gemeente 's-Gravenhage; mr. A. H. L. M. van der Marck, secretaris der gemeente 's HertogenboschG. J. Hardick. secretaris der gemeente Apeldoorn; mr. G. Engberts secretaris der gemeente Delft; L. Neher. directeur van den gemeentelyken te lefoondienst. te ’s-Gravenhage; Ir. W. B. I. Hofman, directeur der gemeentetram en -ve ren. te Amsterdam: mr. H. A. van Beusekom. administrateur, chef van de afdeeling Publie ke Werken ter secretarie van Amsterdam. Dr. A. J. M. Ie Nobel, oud-geneesheer-direc- teur van het Oude en Nieuwe Gasthuis en dé buitenstichting „Groot-Graffel”. %e Warns veld; dr. Ir. H. G. van Beusekom, inspecteur’ van de volkshuisvesting in algemeenen dienst, te ’s-Gravenhage; H. J. P. van Heek, voorzit ter van de Gewestelyke Landstormcommissle „Twenthe”. te Enschede. A. M. C. Seeuwen. luitenant-kolonel b. d„ oud-commandant der burgerwacht te Nfjme^ gen. wonende te ’s-Gravenhage; J. A. Tuyi £chultemaker. referendaris by het Hoofdbe stuur der Posteryen, Telegrafie en Telefonie, te ’s-Gravenhage; J. Ebens, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als hoofd van het telefoondistrict Deventer, te Deventer: S. W. Weisfelt, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie, te Middel burg; A van den Eelaart. referendaris der posteryen. telegrafie en telefonie, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en te lefoonkantoor te Leiden. tot ridder in de Orde van Oranje-Naaaaa: H. P. Gerritsen, hoofdcommies by het Depar tement van Binnenlandsche Zaken, te ’s-Gra venhage; A. Bax. lid van de Provinciale Sta ten van Noordbrabant. te Zevenbergen; mr. L. Trouw, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuldholland, te Brielle; H. Houtkoper, burgemeester der gemeenten Echteld en Lien- den; W TTi. de Leeuw, burgemeester der ge meente Eist; G. Slob, burgemeester der ge meenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuw land; L. Simonse, burgemeester-secretaris der ge meente Biggekerke; A. van Sonsbeeck, burge meester der gemeente Heino; H. J. J. Sengers, burgemeester der gemeenten Mook, Middelaar en Ottersum; J. H. Kamerbeek, referendaris, hoofd der IHe afdeeling der provinciale griffie van Noordbrabant, te 's-Hertogenboschmr. L. J. A. van der Harst, referendaris ter provin ciale griffie van Zeeland, te Middelburg; W. K. H. Anten, hoofdcommies ter provinciale griffie van Utrecht, chef van de 4e afdeeling en van het Kabinet van den Commissaris der Koningin, te Utrecht: P. H. Dinjens, referen daris, hoofd der 2de afdeeling ter provinciale griffie van Limburg, te Maastricht; H. van Rossen Mzn., wethouder der gemeente Maas sluis; J. Onderdyk, wethouder der gemeente Middelburg; K. Oosterwold, wethouder, loco- burgemeester, der gemeente Termunten; H. Schuring, wethouder, loco-burgemeester. der gemeente Bellen; M. J. P. Vermooten, lid van den gemeenteraad, te Utrecht; H. H. van Hulst, lid van den gemeenteraad te Harlingen; J. Rulbing, secretaris der gemeente Zutphen; J. P. Knaapea, secretaris-ontvanger der gemeen te Geldrop; B. I. Zonnevyile, secretaris der ge meente Neuzen; H. Meinema, secretaris der ge meente Westdongeradeel; R. Neve. ontvanger der'gemeente Ruinen; J. M. A. Wind, districts- verificateur 1ste klasse by het Centraal Bu reau van Verificatie en Flnancieele Adviezen van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, te Leeuwarden; J. H. Leppink, con troleur der gemeenteflnanciën, te Nymegen; G. ter Heege, chef van de administratie van den centralen dienst voor de levensmiddelenvoor ziening. te Amsterdam; D. van der Ent. oud- chef van de rekening-courant-afdeeling der gemeentegasfabrieken. te Amsterdam; J. La ter, directeur der lichtbedryven en van het radio-dlstributlebedrljf, te Hilversum; A. Strab- bing, hoofdcommies, afdeelingschef en plaats vervangend secretaris der gemeente Assen; J. L. Lassen, te 's-Gravenhage; M. J. J. M. Pal men, directeur van de Maatschappy „Tydig”, dlrecteur-adminlstrateur van de Woningstich ting „Thuis Best", secretaris-penningmeester van de Vereenging „Ons Limburg”, te Heer len; P. G. de Vey Mestdagh, lid van de Gewes telyke Landstormcommissle „Rotterdam”, te Rotterdam; G. J. M. Strybosch, lid van het .Frieseh Nationaal Comité”, te Leeuwarden; J. Zandberg, lid van de Gewestelyke Land- stormcommlssie „Zuidholland-West", te ’s-Gra venhage; J. H. M. Schenk, commandant van de burgerwacht te MeerssenJ. Busquet. hoofd van den luchtbeschermingsdienst, te Heeren veen; mej. R. J. M. Pierson, presldente-pen- ningmeesteresse van het huis „Vluchtheuvel” te ’s-Gravenhage; J. P. Noordman, voorzitter van het College van Regenten van het R. K. Parochiaal Armbestuur, te Leiden; J. Deute- kom, diaken der Gereformeerde Kerk, te Am sterdam; J. van Donselaar, diaken van de Ned. Hervormde gemeente, te TreebeekHeerlen; L Salomon te Amsterdam; mevr. D. I. da Costa van den Bergh, ondervoorzitster van de Ver eeniging „Bet-San”, te Amsterdam; mevr. C. C. Schreuder—Nyland, te Amersfoort; S. Aptroot, te Groningen; mevr. H. A. E. M. Du- pont—^Verhuist, presidente van de St. Elisa- bethsvereeniging, te Heerlen; J. Juch, directeur der W. v. d. Berghstichting, te Noordwyk; ds. K. J. v. d. Berg, predikant te Amersfoort, be stuurslid der Ned. Hervormde Vereeniging voor Zenuw- en Geesteszieken; H. van Poelgeest, ondervoonitter van het hoofdbestuur der Ne derlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, te Leiderdorp; G. Oosferbroek, opper- brandmeester der gemeente Apeldoorn; A. Ier, referendaris der posteryen. telegrafie telefonie, aangewezen als directeur van post-, telegraaf- en telefoonkantoor, te Helder; H. Icke. hoofdcommies by het Hoofd bestuur der Posteryen, Telegrafie en Telefonie, te 's-Gravenhage; C. H. Bosch, commies by den post-, telegraaf- en telefoondienst, te Am sterdam 1 telegraafkantoor W. P. Hoogeveen, buitengewoon geëmployeerde by den tele graaf- en telefoondienst (groep 1) te 's-Gra venhage: J. J. M. L. Marchand, oud-hoofd- commies der posteryen, telegrafie en telefo nie, leider van de N.V. Marchand-Andriessen. te 's-Gravenhage is benoemd tot commandeur In de Orde van Oranje-Naasau: dr. P. J. M. van Glls, te Roer mond; zyn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: dr. Ph. 8. van Ronkel, hoogleeraar aah de Ryksuniversiteit te Leiden; dr. L. 8. Omstein, hoogleeraar aan de Ryks universiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar aan de Ryksuniversiteit te Gro ningen; dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. I. Snap per, hoogleeraar aan de gemeenteiyke universi teit te Amsterdam; dr. A. 8. T. Brandsma. hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke uni versiteit te Nymegen; dr. E. H. Renkema. in specteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage; dr. J. G. Rutgers, voorzitter van de commissie voor de examens teekenen middelbaar onderwys, te 's-Graven hage; Arth. van Schendel, letterkundige, te Sestri-Levante Italië zyn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. van Dam, te Amsterdam; N. Ottema! te Leeuwarden; Zyn benoemdtot officier in de Orde van Oranje-Naasau: mr. C. A. J. H. Prinsen, oud- secretarig van het College van Curatoren der Roomsch-Katholieke universiteit te Nijmegen; dr. J. A. Bruins, directeur van de 1ste ge- meenteiyke hoogere burgerschool te Amster dam; Th. H M. van den Donk, rector van het Sint-Catharlna Lyceum te Eindhoven; ir. C A. de Looze, directeur der Rykshoogereburger- school te Goes; dr. R. Mulder, oud-rector van het Gereformeerd gymnasium te Leeuwarden, wonende te Aerdenhout; mr. J. R. Goddard secretaris van het bestuur van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische We tenschappen te Rotterdam; ir. B. J. Haitsina Muller, oud-voorzitter der Geldersche Ver eeniging voor Kunstnyverheid te Zutphen; J. B. Smits, oud-directeur van het Instituut voor Kunstnifverheidsonderwys te Amsterdam; rru’, C. H. Thiebout, oud-voorzitter van het bestuui der ambachtsschool te Zwolle; C. J. Keure- naer, inspecteur van het lager onderwys in de inspectie DoeUnchem. te Velp; K. Zeeman, directeur der Rykskweekschool te Hilversum; dr. J. de Hullu, oud-Ryksarchlvaris, te Cadr- zand. dr. J. H. Jurres, kunstschilder, te Amster dam; A. J. Kropholler, architect, te Wasse naar; dr. F. A. J. Vermeulen, referendaris-tl- tulair by bet Ryksbureau voor de Monumenten zorg te 's-Gravenhage; mr. W. J. M. Weersma, voorzitter van .het bestuur der Groninger Or kestvereeniging te Groningen; tot ridder in de Orde van Oranje-Naaaaa: mej. dr. H. J. J. A. Ruys, ambtenaresse bjj de biblio theek der Ryksuniversiteit t« Leiden; dr. P. Th. Coebergh, leeraar aan de Roomach-Katho lieke lycea te s-Hertogenboech; J. A. M Mettrcp, leeraar aan de gemeenteiyke hoogere- burgerschool met 5-jarigen cuYsüs, te 's-Graven hage; J. L. O. Faber, directeur der 2de am bachtsschool, te 's-Gravenhage; B. Th. Hen driks, leeraar aan de ambachtsschool, te Heer len; d. H. Kolff, voorzitter van het bestuur der Industrie- en Huishoudschool, te Amers foort; Ir. A. P. Potma. adjunct-directeur der middelbare technische school te Haarlem; mej. W. J. wytema, directrice der Industrie- en Huishoudschool te Zwolle; mej. M. W. Barger, leidster van Christelyk Jeugdwerk te Zeist; mej. F. M Brouwer, leerares aan de Christelyke kweekschool te Zetten (gemeente Valburg); W 't Hooft, hoofd eener Christelyke school te Goes; mej. A. Ch. E. van Oosterom, stichtster der school voor slechthoorende’kinderen te 's-Gravenhage; ds. J. Schoonhoven, voorzitter der Vereeniging van het Lager Onderwys op Ge reformeerden Grondslag; te Rotterdam; W. Schuileman, oud-hoofd eener openbare lagere school te Utrecht; mej. I. Seybel, voorzitstei der Vrouweiyke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie -De Graal”, te Vogelenzang; W. C. Windhorst, oud-hoofd eener byzondere school te Heerlen; F. Bobeldyk, kunstschilder, te Am sterdam; A. F. Kooien, letterkundige, te Deurne; Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te Schoort; G. J. Honig, bibliothecaris van de Zaansche Oudheidkundige Vereeniging „Jacob Honig Jzn. Jr.", te Zaandijk; Max L. J. Kloos, concertzanger, te Hilversum; A. A. ran Pelt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 19