Laatste Nieuws IEUWS vriendje Wip Kabouter Flip en zijn BEURS VAN AMSTERDAM STAD! Alkmaar, 8 Sept. „Onze posities verbeterd” Wisselkoersen <1 zeven Het Geheim van de Schoorsteenen V VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1939 AGENDA BURGERLIJKE STAND ACHT BOMMEN INGESLAGEN SCHOORL actie VOEDSEL VOOR DE ARMEN Apoihekertdientt TER Modeshow Failliet verklaard DE KAASMARKT WARMENHUIZEN Bevorderd Beurs-Thermometer NOORDSCHARWOUDE STOP HET LICHT WEG WERK GEGUND OUDKARSPEL PRIJSVERHOOGINGEN? CENTRALE WERKPLAATS UIT DEN OMTREK OUDORP HARENKARSPEL VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1939 Dierenbescherming kW DOOR AGATHA CHRISTIE 1/^ Landbouw jongerendag uitgesteld VOORKOMING VAN MISVERSTAND Gemeentelijk Radio- d ietribatiebedryf rUp Het Franeche legerbericht meldt plaattelijke vorderingen Schi^erwerlcen gegund De luchtbeschermingsdienst in 17 '4 '^«4 P«t kracht uit /ÏL (Gedeeltelijk, gecorrigeerd) Baanstraat, prijsopdrijving zal worden veroor- vor- van en Sept. onze ver in zyn 7.60 teer vaat teer vast 4231 vast teer vast teer vast Rubber teer vast teer vast teer vast Rubber i 79% Kr- J31 V IM ..Misschien kun je me dat ook HOOFDSTUK XXVIII KONING VICTOB de M Lord Caterham gelnteres- vroeg Jr* „Maar wie heeft hem dan vermoord T" riep J nominaal t aa ex-divtdend positie beterd.” Voor liefhebbers hebben wy nog ter beschik king eenige mooie jonge poesjes. Wy maken de menschen er op attent dat we geen dieren Aan N.V. P. Daalder's Aanneembedrljf is door den Rijkswaterstaat gegund het herstellen van het bij het Rijk in beheer zijnde gedeelte van het Noordelijk havenhoofd te Medemblik. 25 Augustus vond van dit werk te Haarlem de aanbesteding plaats, waarbij voornoemd be drijf op één n% laagste inschrijver was met een bedrag van 5100 De gunning werd toen aangehouden. Loco-Burgemeester In de gehouden ver gadering van het college van B. en W. is aan gewezen om den Burgemeester bij ontstentenis te vervangen, de heer C. Bakker, wethouder. A. J. Dobbe. landarbeider te 't Zand. gem. ZIJpe Mr H. M. Fruin, r. c. Dr. Mr. A. G. M. Buiskool cur. C. Lampers, aannemer te Kolhorn. gem. Bat-, singerhorn. Mr. J. Krabbe r. c. Mr. J. P. Wind hausen cur. Dese heeft de groote reis al verschillende ma len gemaakt en onder zijn leiding gaan we ons oefenen in het vliegen over lange afstanden. Ook geeft hy ons verschillende nuttige raadgevin- Van. 1. 2. Vorige Slotkoersen 119% 169% 115 85% 75 90 62% 79% 8 83% 9% 63 100 119 171 118 90 1% 6* 13% Opening Heden Ingevolge het* raadsbesluit van 5 September j.l. hebben B. en W. bevorderd tot hoofdklerk by het gemeenteiyk bureau voor Sociale Zaken alhier, de heeren A. J. Elte en C. 'J. Groot. barstte hy uit. „En nu probeerde ae t my te doen. Ik wou hsar de revolver afnemen en haar ermee doodschieten, maar zy ging door t wor stelen af. Die slechte vrouw Is dood.* „Vrouw!* riep George Lomax uit. Ze liepen naar de plek, waar de worsteling had plaats gehad Op den grond, met de revol ver, waaruit het doodelyk schot gekomen was, nog krampachtig m haar hand geklemd en met een uitdrukking van boosaardige woede en haat op haar gezicht, lag.... mademoiselle Brun, de gouvernante! Oblig 1936 Cert 28% 43 163 363 290 63 100 it as nu i vrouw 342 '6% 60 8 23 36 25 4* 85 4200 I >88% 4 32 32 OC 42 35 430% 218 229 94% 224 133 '67% iOS 89 152 52 4% 108 127 128# 128% 113 115 >19% 161 134 131 36.35 4495 42 80 I.88A 9.80 6 50 430 214 227 94 114 160 135 128 121% 34% >25 >26 112 112 80 I l% 5% 13 13» 12 Opening Heden 36 25 44.75 42 50 <■88% de de zich 33H 60% 49% 19% 6% 42% 5% Londen Beriyn Parys Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.-Y (cable Rome Praag Madrid 22'% 135 169 109 89% 154 58 363 44.95 43 00 >.88A ’5 91 62% 79% 84 83% 8* a.». TmUh niet zouden a bepaalde else, gemeente een plan zouden opleggen, commissie niet aanvaarden. Zij Aan den heer J. P. Langendyk. Fontein Ver- schulrstraat alhier, is gegund het schilder-, glas- en behangwerk van 14 middenstandswo- nlngen door fa. A. Hoekmeyer alhier aan het Dr. Schaepmenplein te bouwen. figuur, die tegen het schijnsel van de electrl- sche zaklantaarns maar flauwtjes gestlhouet- teerd werd, te herkennen, sprong er lets, met een schorren kreet van woede, langs hen heen. Vor. slotk. heden 8 Sept. 7.59 65 0? 4.23 31.90 42.35 Hier ter stede heeft zich uit de verschillende liefdadige instellingen een comité gevormd, dat in samenwerking met de plaatseiyke militaire commandanten de overschotten van voedsel uit de militaire keukens zal distribueeren onder de armlastigen in deze gemeente. Men zal daar bin nenkort een aanvang mee maken. zy, die voor verstrekking van het eten fri aanmerking wenschen te komen, worden ver zocht naam en adres, alsmede de grootte van het gezin, schrlfteiyk op te geven by den Ar menraad. Langestraat 87. minister van Blnnenl. Zaken een samenwerking tusschen Alkmaar en Oudorp worden bevolen. Voorts werd besloten met de gemeente Alk maar en omringende gemeenten een gemeen schappelijke regeling aan te gaan terzake samen werking ten behoeve van het behandelen en verplegen van slachtoffers van .luchtaanvallen. De chirurgische patiënten worden behandeld in een der ziekenhuizen te Alkmaar en de piet rurgische patiënten in het Weeshuis te De Hierna sluiting. 7.69 650Q 4.38 32.32% 32 30 42 40 je motto ook weer? Den vrijen teugel laten, sel toegebracht heeft niet? Dat heb Ut van Je geteerd. Ik heb mon-1 -- 1'8 76 31% 43 172 365 295 30» 55* 63 50% 2041 6% 41% 5% Deze kinderen zyn altyd erg vriendelyk voor de ooievaars. Ze plagen ze nooit en probeeren niet om de eieren uit het nest te halen. Als de ooievaars in het najaar aegvliegen naar de warmere landen, zeggen de kinderen ze altijd vriendelyk gedag 336 >6% 60% 7» 21% Zoo'n reis gaat maar niet direct. Weken van te voren worden er reeds door de ooievaars ver gaderingen gehouden, waar alles voor den groo- ten tocht wordt voorbereid. De sterkste en verstandigste ooievaar wordt tot leider gekoaen. Raadsvergadering De nieuwe raad kwam Dinsdagavond 8 uur voltallig byeen onder voor zitterschap van den burgemeester, den heer W. Bos. De voorzitter heette in de eerste zittingsperiode den nieuwen raad welkom en ging over tot be- eediging. Hierna werden de wethouders gekozen. Vervolgens deed de voorzitter nog enkele me- dedeelingen betreffende de luchtbescherming. Naar aanleiding hiervan werd besloten er in toe te stemmen, dat het stadsgedeelte der gemeente, het z.g. Ooievaarsnest zal worden ingedeeld by den luchtbeschermingsdienst der gemeente Alk maar. By weigering door Oudorp zou n.l. door den Leather Nickel Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Radjang Leoong Petroleum Kon Olie .7.. Gaboea Periak Peudawa Continental Ol) Zondag- en nachtdienst van apotheek Wanna, Rltsevoort 8. Ondanks de midzomer-temperatuur was de aanvber op de kaasmarkt vandaag echt win- tersch. slechts 61000 kg lagen op het Markt-, plein. De oorzaak hiervan zal wel zyn. dat de handel, angstig geworden door de tydsomstan- digheden, deze week veel aan de fabrieken ver kocht heeft. De pryzen verrieden eveneens een crisisstemming, er werd tot 22 gulden betaald en beneden de 20 gulden was niet te koopen Waarschijnlijk heeft de handel met speculatieve oogmerken wat voorraad willen opdoen, omdat men niet weet hoe in den winter de situatie zal worden o haar zoo bekend voorkwam. Rechercheur Battle kan u vertellen, dat er een soort van complot bestond om Mrs. Revel hier van De Schoor steenen weg te houden. Ze hebben het zelfs ge probeerd door kans op een beschuldiging van moord, door het lichaam van iemand die dood geschoten was, in haar huls te brengen, 't Was een man die als straf voor vermeend of echt verraad door de Broeders van de Roode Hand vermoord werd, naar de mise en scène, 't weg lokken van de bedienden en het binnensmokke len van het lichaam plus het ontbreken van het gebrulkeiyke vislte-kaartje met de Roode Hand deed iemand anders achter de schennen vermoeden. Dat bracht me op het idee van een verband tusschen de verschillende onbegrij- pelykheden hier en Herso-Slowakye. Mrs.* Revel was de eenige van de gasten van dll week-end. die daar geweest was. Daarom dacht ik eerst, dat een ander misschien de rol van prins Michaël gespeeld had en dat ae bang waren geweest voor ontdekking, maar dat bleek al gauw glad ernaast te syn. Maar door die ver onderstelling kwam ik op de gedachte, dat de rol van mademoteelle Brun wel eens door een ander gespeeld kon worden en toen ik tusschen daten het beweren van Mrs. Revel, dat het geslcht van de dame in kwestie haar bekend voorkwam, verband zocht, begon er licht in de duisternis te komen. Want nu kwam ik tot de conclusie: zy wil biykbaar niet herkend wor den en Mrs. Revel is degeen die haar kan her kennen. dia haar al half en half herkend heeft.’ De Landbouw jongerendag, die op 13 Sep tember 1939 té Hoorn zou worden gehouden is cioor de buitengewone omstandigheden voorloo- plg voor onbepaalden tyd uitgesteld. Gisteravond heeft bescherm ingsd ien st gehouden. Verondersteld werd, dat op acht ver schillende plaatsen in de stad een bom op een huis was gevallen, daar brand had veroorzaakt en gewonden had gemaakt. De plaats van deze oefeningen was niet vooraf publiek gemaakt, soodat het aantal toeschouwers niet zoo erg groot was. hetgeen de oefeningen natuurlyk vergemakkeiyklfc- Niet tot ons genoegen hebben we, toen een half jaar geleden ook uitgebreide oefeningen werden gehouden, moeten opmerken, dat aa.i de orit .iisatie en de geoefendheid van de leden van den luchtbeschermingsdiënst nog heel wat te verbeteren was. Het is ons nog minder een genoegen te moeten opmerken, dat thans nu men toch zooieel gelegenheid heeft gehad om de verschillende feilen weg te werken, het met de geoefendheid nog weinig beter is gesteld. Zeker, er waren er verscheldenen, die 'n lofwaar- dipen yver en bekwaamheid aan den dag leg den. maar velen «visten niet wat ae precies moesten doen, noch hoe ze het moesten doen, hetgeen by het publiek den onvermydelyken spot opwekte. Dat was zoowel met het verbin den der „gewonden", met het gebruik van gas maskers. als met het blusschen van een brand waarby de brandweer op een zekere plaats niet wist hoe met een motorspuit om te moeten gaan. We zulten niet te veel in byzonderheden af dalen. maar constateecen. dat deze openbare oefening in groote lynen een teleurstelling was. Het zal noodig zyn. dat men veel en practisch oefent in behooriyk groot verband en liefst op een besloten binnenplaat* zoolang men vog niet volkomen zeker is van zyn zaak. Oefenen in het publiek is heel mooi en kan van propa gandistische waarde zyn. echter dan. wanneer men er vooruit van overtuigd kan zyn, dat het behooriyk zal gaan. Intusschen: we leven in een gevaariyken tijd en we weten vandaag niet, wat ons morgen kan gebeuren Het is daarom zeer gewenscht. dat met den groots ten spoed de ergste fouten wor den wecgewerkt. Om dat te bereiken is vooral de ernstige wil van alle leden van den lucht beschermingsdienst noodig. LUn 1: Hilversum I. Lyn 2: Hilversum II. Lyn 3: Keulen 8.00935. Parijs Radio 935- 10.50, Radio PTT. Nord 103(1—1230. Brussel VI. 12.20—14.20. Keulen 1430—15.50, Brussel Fr 15.50— 17.20, Parys Radio 1730—1735. Brussel Fr 1735—18.05. Brussel VI. 18.06—1935, Keulen 19 35—22.20. Brussel VI. 2230—2230, Brussel Pr. 2230—23.00. Keulen 23.00—24.00. X4jn 4: Brussel VI. 8.009 20, Radio P.T.T. Nord 9301035, London Regional 1035113J, Droicwich 11.5014.20. London Regional 1430— 1-530, Droitwich 1530—15.50. London Regional 15.50— 17.20. Droitwich 1730—2130. London Regional 21.5022.05, Droitwich 22.0624.00. Lyn 5: Diversen. APPELSTROOP Staataleenlngen 3% Ned 3% Neden 2% Neden 3% Rec 1937 3—3H Oblig 1938 3% Indlë 1937 5%% Youngl (MK-vers Banken Amsterd Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-MU. Industrieën Unilever Calvé. Delft Aig Kunstzyde Van Berkel’z Patent Nieuwe Philip» Ned. Ford Fokker Industr. Buitenland Anaconda Kennecott Beth! Steel O 8 Steef Rep. Steel O 8 Intern Stand Lemoine uit. zeggen..." Het laatste woord werd onverstaanbaar ge maakt door een schel fluiten, dat van bulten, van het terras kwam. Anthony sprong van zyn stoel op. Weg was zyn voorgewende noncha lance, zyn houding van niets au sérieux nemen. Zyn oogen schitterden, elke lyn van zyn lichaam sprak van doelbewuste kracht. .Je vraagt me, wie prins Michaël dAn ver moord heeft?” riep hy uit. „Ga mee. dan kun je t zien. Dat fluitje was het signaal, waarop ik heb zitten wachten De moordenaar van prins Michaël is in de bibliotheeknu, op dit oogenbltk 1 Hy open en sprong naar bujl den hem over het terras In de week van 31 Augustus tot en met 6 September 1939 werden, mede door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst: 3 kantoorbe dienden 2 timmerlieden. 1 machine bankwerker en 1 electriclën. In de Centrale Werkplaats bestaat gelegen- lieid om tydens werkloosheid arbeid te verrich ten in hun vak voor: kantoorbedienden, ma- gazynbedienden. timmerlieden. metselaars, schilder», bankwerkers, electrlciëns, instrument makers. monteurs, teekenaars. Shell Union OU Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Silau V t Q. O. Allied Intercontin Scheepvaart Java Ch Japan HoIL Am. L4jn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart-Unie Rott Lloyd St Nederland Suiker H V A. Java Cultuur n L a o Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Onion Pacific Wabash Erie Kansas City south South RaU way Betnekenl Bier duwde de middelste openslaande deur [ten De anderen volg- om het huis heen tot by de deuren van de bibliotheek. By de eerste bleef Anthony staan en duwde, langzaam voorzichtig. De deur draalde, zonder eenig ge luid te maken, naar binnen open. Anthony zocht tastend naar het midden van de zwaar fluweden gordijnen, trok de eene helft open en Het zyn metgezellen het vertrek zien. By de boekenplanken tegen den zywand stond een kleine, donkere gedaante. Haastig werd deeltje na deeltje van s*n plaats gehaald, be keken en weer neergezet. Zoo verdiept was de indringer in z"n werk, dat hy geen acht sloeg op de geluiden by de deur. Opeens, terwyi het groepje menschen op het terras nog geïnteresseerd naar binnen stond te gluren en tegriyk probeerde cm de kleine Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleen.prijshoudend Youngleentng nrlishondend PhUtjts Onliever A*u Koninklijke B V 4 Amsterd Tabak Amertk waarden 11* „t Zal niet gaan. Lemoine." zei Anthony. „Ik ben de laatste paar maanden niet in Amerika geweest. En dat kan ik gemakkelyk genoeg be- wyzen. Als koeling Victor prins Nicolaas geper sonifieerd heeft, ben ik niet koning Victor Maar weet Je zeker, dat *t een personificatie was? Dat het niet de man zelf geweest is?” Rechercheur Battle mengde tech nu opk in het gesprek. Jiee, Mr. Cade. De man was een bedrieger. Dat staat vast.” ,Jk zal Je niet tegenspreken. Battle," zei Anthony, „jy hebt de eigenaardige gewoonte om t altyd aan bet reehta eind te hebben. Maar staat het ook vast, dat prins Nicolaas toentertijd in den Congo overleden is?" Battle keek hem scherp aan. „Nee, dat staat niet vast. Ik zou er ten minste geen eed op willen doen. Maar 1 wordt algemeen als een feit aangenomen ’„Verstandig mensch. die je bent. Hoe luidt PARUS, 8 Sept. (Havas). Leger bericht nummer negen van 8 Sep tember de» morgens luidt: „WÜ hebben plaatselijke deringen gemaakt van wisselende beteekenis en op sommige punten aanmerkelijk Verduteteringseefening In onze gemeente zal hedenavond tusschen 9 en 10 uur zo- mertyd een verduisteringsoefening worden ge houden. Het begin der oefening zal worden aan geduid door een signaal te geven op toeters, ■terwijl het einde zal worden bekend gemaakt Banne. In de Woensdagmorgen gehouden vergadering van de banne Oudkarspel werd tot secretaris der banne gekozen de heer J. P. Bchrleken, in de plaats van den heer J. Schrie- ken, dit met ingang van 1 Januari 1940. Tot bestuurslid werd gekozen de heer G. Langedijk, terwyi de heer L. de Wit werd her kozen als hoofdingeland. Tot hoofdingeland van den polder Geestmer- ambacht, Oosterdyk en Molengeerzen werd ge kozen de heer C. Wagenaar. Namens het comité van het Alkmaarsch alge meen militair tehuis wordt meegedeeld, ten einde misverstand te voorkomen, dat as Zater dag geen openbare collecte zal worden gehou den. omdat deze gereserveerd wordt voor het comité tot ontwikkeling en ontsfïannlng van alle te Alkmaar gelegerde militairen, derhalve ook voor de te Alkmaar gevestigde militaire tehuizen. Het comité vbor het Alkmaarsch al gemeen militair tehuis beperkt zyn actie tot een inzameling op inteekeniysten. wy wyzen er onze lezers nadrukkeiyk op dat het hier bedoelde algemeen militair tehuis op het Hof neutraal is en dat daarnaast de confessioneel* groepen, ook de katholieken, een eigen militair tehuis bezitten, dat afhankelyk is van den steun der geloofsgenooten Red N.HD). Vorige Sotkoersep plaatsen die een eigenaar hebben, daar is de advertentierubriek voor. Door ons worden geen zwervers aangenomen, men bewaart ze een dag en tracht een plaats voor <Je dieren te krygen. Adres inspecteur: C. Verwer. Alkmaar. Geboren: Christiaan A., z. v. Adrianus Duin meier en W. sym; Maria E. C. M.. d. v. Cor nells Buis en A M Schröder; Marie, d. v. Cor nells A. Ochqué en M E. Put; Joannes, z. v. Johannes Zonderhuis en H. A. Taman. Ondertrouwd: Petrus F. Merts en -Antonia C. F. Tjeertes; Willem Roos en Anna C. Cor- nellsse; Pieter R. H. Noorman en Janna J. Mulder; Cornells A. de Groot en Hendrika Schipper; Gerrit N. Leering en Cornelia M van de Kamer; Tekke Meuleveld en Anna Pee- reboom. Maandomset veiling De omzet bedroeg in Augustus 1939 ƒ41.032.78 tegen ƒ35.70734 in Augustus 1938. sieur Lemoine den vrijen teugel gelaten. Ik heb zyn beschuldigingen niet ontkend. Maar toch ben ik bang, dat 't voor hem op een teleurstelUng uitloopt. Ik ben namelyk van opinie, dat je altyd een slag om je arm moet houden. En deze lichtelijk onpleizlerige com plicatie heb ik voorzien en daarom heb ik een soort van troef meegebracht. Die troef, of beter, die de troef vertegenwoordigt, is de Alkmaarsctee Lucht- ultgebreide oefeningen Terecht werd er ook in een onzer groote dag bladen op gewezen: .Dat het niet alleen een kwestie van goede ..koopmanschap, maar van zelfbehoud is. dat „een handelaar by den verkoop uit voorraad „rekening houdt met de vervangingswaarde.” De Kamer zou het ten zeerste op prys stellen Indien uwe Excellentie ter voorkoming van een te verwachten stroom van ongegronde pro testen van de zyde van het koopend publiek de in den aanhef bedoelde radiowaarschuwing nader zou willen toelichten, opdat het publiek een Juisten leidraad zal kunnen verkrijgen m niet elk geval van prysverhooging a priori ais werkelijke deeld. Vor slotk heden 7 Sept. 7.64 00 4.33 „Van het eerste oogenbllk af heb ik haar verdacht,” begon Anthony z’n uitleg. ..Den avond van den moord was er op haar kamer licht. Maar naderhand begon ik weer te twyfe- len. Ik ging naar Bretagne, won daar inlich tingen in en kwam tot de conclusie dat ik me moest vergissen. Wat tamelijk onnooeel van me was. Want ik had dadelijk moeten begrijpen, ook al had Gravin de Breteuil een gouver nante gehad, die mademoiselle Brun heette en ook al was ze vol lof over de gouvernante.... dat de mademoiselle Brun van De Schoorstee nen niet noodzakeiykerwys de mademoiselle Brun van de Gravin de Breteuil behoefde te zyn. Maar ik begreep het niet en begon met Mr. Fish onder de loupe te nemen. Pas toen hy me naar Dover achterna gegaan was en *t daar tusschen ons tot een verklaring was ..Eerst heeft ze mtfn meester doodgeschoten,” gekomen, begon er meer licht in de zaak te komen. Toen ik maar eenmaal wist, dat hy een Pinkterton-beambte was, die Jacht maakte op koning Victor. ging m*n achterdocht weer terug naar degeen, die dat gevoel het eerst op gewekt had.... Eén ding begreep ik niet: dat Mrs Revel de gouvernante herkend had. Maar toen bedacht ik. dat dat pas gebeurd was nadat ik haar ver teld had. dat mademoiselle Brun eerst gouver- nsnte by de gravin de Breteuil geweest was. En toen had ze alleen dat gezegd: begreep waarom het gezicht van Uitbreidingswee Alle actie tegen het uit breidingsplan is nog niet verstomd. Thans ligt het door B. en W. gewyzlgde plan ter visie tot 18 September. Wederom was door het comité van actie een vergadering belegd voor belang hebbenden en belangstellenden, ten huize van den heer P. Huiberts te Groet. Het gewyzigde plan, zooals dit nu ter inzage ligt, hebben wy reeds eerder uitvoerig, besproken, zoodat wy dit nu in hoofdzaken wel bekend mo gen veronderstellen. Het komt hierop neer, dat het plan 1933 vol ledig wordt gehandhaafd, behoudens enkele uit zonderingen voor natuurschoonryke gedeelten alsmede uitbreiding der bestaande kommen. De heer K. P. Zuurbier, als spreker namens het comité optredende, was dankbaar voor de aangebrachte wijzigingen, maar niet voldaan Dat er wUzigingen zyn aangebracht, is volgens spreker zeker niet het minst gekomen door de actie die reeds werd gevoerd Voor spreker biyft de grootste grief. dat maar willekeurig enkele stukken zyn uitge zócht, die onder het mom van „natuurschoon" waardeloos zyn gemaakt als bouwterrein, -door dat teveel grond noodig Is voor een enkel huls. En waarom mag aan den eenen kant op 22 me ter gebouwd worden, terwyi aan de andere zy de van den weg 40 meter daarvoor rxxMlig is? Is het gezicht op de duinen niet even mooi, ja zelfs mooier, dan een jjolderlandschap? Spr. is van meening. dat hier wel eenigszins persoon lijke belangen hebben voorgestaan. Een zeer groot nadeel biyft ook. dat geen overgangstijdperk wordt bepaald. Wanneer men alsnog in de gelegenheid gesteld kon worden de thans als bouwterrein geschikte en bestemde perceelen volgens de huidige bouwverordening te verkoopen. berokkende men a’thans niet zoo veel schade aan de Ingezetenen. Een termyn van drie Jaar achtte de commissie rede'.yk. ter- wyi zy over het algemeen een perceelsbreedte voor een bouwterrein van 25 meter voldoende vond; een bepaling van een maximum bebou wing van 30 pCt. zou hieraan kunnen vastge koppeld worden. Aangeraden werd, dat ieder persooniyk bezwaren by den gemeenteraad tegen dit ge wyzlgde plan zou inbrengen. De mogeiykheid, dat Ged. St&ten het plan accepteeren. wanneer het niet aan éhen voldoet, terwijl zy dan kan wenscht niet door een „boeman” bang te laten maken. Vrydagavond wordt te Schooi 1 vergaderd ten huize van pej. Tr. den Das, 's avonds om half negen. Zeer vruchtbaar kunnen wy dit soort vergaderingen, waar men graag gemeenteraad je speelt, niet noemen. Wy meenen derhalve, dat wy nu genoeg over deze historie hebben ge schreven en laten de rest gaarne over aan dén echten gemeenteraad, die nu de gevoelens van de inwoners zoo langzamerhand wel zal ken nen. Wy waclV-en maar weer op een andere actie! De traditie getrouw zal de firma B W. G Lienesch op Woensdag 13 Sept. as. de nieuwe herfst- en winte^rmodellen toonen. Voor nadere byzonderheden verwijzen wy naar de advertentie in dit blad. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst verzoekt de burgery hedenavond van 8 tot 10 uur maatregelen te willen nemen om het naar buiten uitstralen van licht te voorkomen, zulks mede ter oefening In den luchtbeschermings dienst. De openbare straat verlichting blyft branden. degeen, boven." „Boven?" seerd. ^Ja. hy heeft een paar onaangename dagen doorgemaakt, de arme stakker. Heeft van den een of den ander een leelyken tik og zyn hoofd gekregen. Ik heb 'm^verpleegd De sonore stem van Mr Isaacstein mengde zich nu In het terzett. „Kunnen wy niet raden, wie dat is?" „Misschien wel,* zei Anthony. .Maar....* Lemoine viel hem opeens fel in de rede. „Dat ia alles kletspraat. Woorden, mets dan woorden! Op die manier probeer je me er weer in te laten loopen. *t Kan zyn. dat je niet in Amerika geweest bent, je bent te glad om «oc tets te zeggen, als 't niet waar is. Maar dan is er nog iets anders. Moord! Ja. moord! De moord op prins Michaël. Dien nacht, toen jy naar den diamant zocht, ben je door hem gestoord." .Lemoine!" de stem van Anthony klonk scherp. ..Heeft koning Victor ooit een moord begaan? jy weet. evengoed als ik. neen, beter!.... dat hy niemand ooit Hchamelyk let- De zaklantaarn viel op den grond en schakelde door den val uit. Het volgende oogenbllk was het vertrek vol van de geluiden van de heftige worsteling, die by de boeken kast plaats had. Lord Caterham drong naar binnen, zocht tastend naar den schakelaar, vond het knopje en draalde het Ucht aan. Vóór de boekenkast waren twee gedaanten als wilde dieren aan het vechten. Vóór er echter iemand tusschenbeide kon komen, was het einde er al. De korte scherpe knal van een schot uit een revolver weerklonk en de kleinste van de twee gedaanten viel. De andere sprong op en keerde zich naar hen toe. Het waa Boris, een Boris met een doodsbleek gezicht en oogen die gloeiden van haat. dcor het luiden der kerkklokken te Dirkshorn, Waarland en Tuitjenhorn. De volgende voorschriften zullen daarby acht moeten worden genomen. De straatverlichting biyft branden. Het uitstralen van licht uit winkels, hulzen of gebouwenjs verboden. 3. Het verbed sub. 2 betreft tevens van bul ten af zichtbare voorwerpen, zooals lichtrecla mes, automaten, benzinepompen, klokken ene., alsmede woonwagens, woonschepen, stilstaande voertuigen, enz. 4. By het verlaten van huizen of gebouwen moet men er voor waken, dat geen licht door de geopende deur naar buiten Kan stralen. 5. Het gebruik buitenshuis van lantaarns, fak kels en andere lichtgevende voorwerpen is ver boden 6. Het verkeer kan gewoon doorgang vinden 7. De bewoners moeten de straat verlaten en zich binnenshuis begeven. 8. Een ieder is verplicht aan de bevelen of aanwyzingen van de politie of hulppolitie gevolg te geven. De manschappen der hulppolitie zijn kenbaar aan een witten band met het gemeen tewapen om den rechterarm. De luchtbeschermingsdienst roept voor het slagen van deze oefening aller medewerking in. Meerdere efeningen, ook op ander terrein, zul len volgen. Dieps- en Moorsmeerpoider. De schouw over kaden en slooten van de Dieps- en Moors- meerpolder zal plaats hebben op Donderdag 21 September as. De Kamer van Koophandel en Fabrieken »oor Hollands Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar, heeft het volgende adres gezonden aan den minister Vgn Economische Zaken. De Kamer van Koophandel en Fabriexen voor Hollands Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar, heeft met eenige bezorgdheid kennis genomen van uw dato 6 September J 1. door de radio en daarna door de dagbladen be kend gemaakte waarschuwing tegen de prys- verhoogingen De scherpelnntae luisteraar en de aandachtige lezer zullen ongetwijfeld de Juiste Strekking van uw woorden zeer wel hebben begrepen, doch de Kamer vreest, dat het groote publiek, hetwelk een eigen meening omtrent het begrip „kostprys-verhooging" pleegt te vormen, gauw geneigd zal zyn schier elke prysverhooging on gemotiveerd te noemen, terwyi. na deskundig onderzoek, zeer waarschljnlyk het tegendeel zal blijken Reeds ten tyde van de devaluatie van den gulden in 1936 heeft onze Kamer betoogd, dat zy geenszins Instemt met de houding van die kooplieden, die de neiging vertoollen om zich in tyden als de onderhavige ten koste van de gemeenschap te willen verrijken en uitslui tend op dien grond de prijzen aoo veel mogelyk gaan opvoeren. Geheel anders staat de Kamer echter te genover de handelwijze van de handelaren, die ♦en prysverhooging toepassen, gebaseerd op een koatprys met prospectief karakter, waarby dus rekening wordt gehouden met de te maken kosten en de te brengen offers, die in vele ge vallen exorbitant stUgen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10