Regenachtige voetbalouverture De D.H.V.B. twintig jaar oud Ook hier weinig verrassingen Weinig slachtoffers onder de sterkere clubs 0 De plichten van den supporter Prachtig werk oan V.S. V. k.f.c.-d.w.s. o-o JAARVERGADERING TE AMSTERDAM I ALLEEN V. V.A. VERLIEST GEVOELIG MAANDAG 25 SEPTEMBER 1939 V De Meer—V.V.A. 4-r-O A.D.O.-V.S.V. 0—4 V.V.Z.-E.M.M. 4—1 Strop Ajax—D.O.S. 32 Hongarye wint met 51 De resultaten K.N.V.B. G.V.O.—Volendam 0—7 WIELRENNEN HOCKEY ’t Gooi—Blauw-Wit 1—4 Verschillende hooge scores Olympische Spelen nu in Amerika? Zware nederlaag van Duitschland FINLAND—LETLAND 0—3 Stormvogels—Haarlem 4—3 - I Spartaan—S.J.C. 5—1 voor Nederlandsche Tour de France-renner» WALS-PELLENAARS WINNEN OP DE VEKABAAN JAARVERGADERING VAN DEN K.N.H.B. R 0. er zege. le KLASSE I.V.C.B. R.K.N.A.C.—Sitt. Boys Ar SCO- 4—0 3—2 0—7 J Schijndel— R.K T.V.V. Kolping—S.V.D Best VooruitZwaluw wyze met op de Naar uit New York wordt vernomen, heeft men In de boezem van het Amerikaansch Olym pisch Comité het plan opgevat nu de Olym pische Spelen te Helsinki niet doorgaan het Internationaal Olympisch Comité te verzoeken Amerika met de organisatie daarvan te be lasten. Men zou kans zien de Spelen in 1940 doorgang te doen vinden. De landenwedstryd FinlandLetland, welke Zondagmiddag te Helsinki gespeeld werd ein digde in een 3—0 overwinning voor de Letland- sche voetbalploeg, die met de rust reeds een 10 voorsprong had verkregen. R.K.O.N.S.—Kimbria PalemigLaura ExcelsiorLeon idas G.D.A.—D H L. SpartaanS.J.C. 2— 2 8—1 3— 2 3—3 2—2 2—1 1— 6 2— 5 0—0 3—1 De Meer— V.V.A Zwal. VooruitFortitudo G.y.OVolendam VV.Z.—E.MM De pittige ploeg van Velsen wist zich direct beter aan te passen aan de moeilijke omstandig heden. Het verwonderde derhalve niemand, dat V.S.V. bij de rust al een voorsprong van drie doelpunten had. Twee 'fouten In de Haagsche achterhoede gaven Van der Lugt gelegenheid een doelpunt te scoren (O2). Wel kreeg AB.O. eenige goede kansen, maar keeper Michel liet zich niet verschalken en verdedigde zijn doel subliem. Na een voorzet van den rechtbuiten bracht Heins voor VJS.V. den stand op O3. maar dit was slechts schijn. Met een prachtig schot bracht Van der Lugt den voorsprong van VJS.V. op 40. Alle pogingen van de Hagenaars bleven pogingen, zoodat V.S.V. zeer ver diend won. De ploeg van de Velsenaren sloot als een bus en vertoonde geen zwakke plekken, het geen niet van de Hagenaars gezegd kan worden. back trapte den bal namelijk uit den doelmond naar het oordeel van den scheidsrechter even wel van over de lijn. De blauw-wltten pas seerden den Oooi-keeper nog tweemaal, doch het laatste punt was ongeldig wegens buiten spel, zoodat de eindstand 14 was. 2—1 10-1 1—1 In het Noorden begon Sneek met een goede 30 zege op Veendam Achilles, de kampioen speelde in Leeuwarden tegen de club van alen naam met 44 gelijk, terwijl Velocltas met 31 geslagen werd door Heerenveen W.V.V. vierde zijn terugkeer in de eerste klasse met een dito nederlaag tegen O.V.A.V. $n Be Quick bewees door een 21 nederlaag op eigen veld tegen H.8.C., dat het voorloopig nog niet van zins is, de les van het vorig seizoen ter harte te nemen. BOEDAPEST. 24 Sept. In tegenwoordig heid van 25.000 toeschouwen is Zondagmid dag in het Ferencvaros-stadlon alhier de landenwedstryd Hongarije—Duitschland ge speeld. welke eindigde in een verdiende 51 overwinning voor de Hongaarsche ploeg Bij rust was de stand reeds 21 ten gunste van Hongarije. Behalve de afgevaardigden van de districten waren in „Krasnapolsky" ook aanwezig de voorzitter van de RKF.. ir. A. Hopster. en de bestuursleden R. de Vries en M. Verstegen, toen de D.H V B.-voorzitter. de heer Henri Putter, zijn openingswoord sprak. De heer Putter herinnerde aan de droeve in ternationale omstandigheden, die ook in ons land moeilijkheden hebben geschapen en niet in het minst in de katholieke sportbeweging In dit verband wees de voorzitter op den plicht om dubbel zoo hard te werken, om daardoor in stand te kunnen houden, wat in twintig jaar is opgebouwd. Vervolgens bracht de heer Putter het 20-jarig bestaan ter sprake, waarvan de viering moes', worden afgelast. Speciaal dankte hij het Haag sche districtsbestuur voor de noodeloos gemaak te voorbereidingen. Hjj sprak verder zijn verheugenis uit over hel toegenomen ledenaantal en over het uitsteken de spelpeil, doch laakte het gedrag van een groot aantal spelers, dat door clubchauvinisme gedreven een schande is voor de katholieke sportbeweging. In het afgeloopen jaar werd een nauwer con tact gevonden met de diocesane jeugdorganisa ties, waarbij de juniorenafdeelingen gebaat zul len zijn. Hartelijk dank bracht de heer Putter aan de distrlctsbesturen. die prachtig werk hebben ge daan en aan allen, die hun hulp aan den bond hebben gegeven. In gebed werden de overleden medewerkers, waaronder pater J. d’Aquin S. J.. herdacht. Na de openingsrede werden de uitstekend ver zorgde jaarverslagen besproken en onder dank zegging aan den secretaris-penningmeester. den heer G. Kruyver, goedgekeurd. Aanvankelijk waren de beide partijen op het oog even sterk, maar geleidelijk aan evenwel ontwikkelde Blauw-Wtt eenige meerderheid. Na ongeveer twintig minuten kon het, uit een scherpen voorzei, het eerste doelpunt scoren, na weinige oogenbllkken gevolgd door een tweede. Kort voor de rust kwam het derde doelpunt (0-3), Het moet gezegd worden, dat bet X Gooi, ook na de rust, wel eens tegenzat. Meerendeels evenwel verknoeiden *y hun kansen. Met een doelpunt wisten Mi de eer te redden, dat bo vendien nog door de gasten betwist werd; hun Zuid maakte historie met de 51 nederlaag van NA C. tegen Juliana, welke we zoo we daar al van overtuigd waren geweest toch nimmer zoo hoog zouden hebben durven ra men. PS.V. heeft blijkens zijn 30 overwinning op Helmond weer goede voernemens en ook de 20 overwinning van Noad bij Roermond is van uitstekend formaat. Longa deed knap werk door M.V.V. in Maastricht een 42 nederlaag toe te brengen; Willem II demonstreerde zijn overwicht op Eindhoven met slechts één doel punt verschil en BV.V. sloeg met dezelfde cij fers (21) het pas gepromoveerde Limburijia WaubachAlmania WH— Kerkrade VogidoVosta Neo—Achilles Orion— P H. ÏÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllT De strijd was nog maar eenige minuten oud, toen Stormvogels een penalty kreeg te nemen, wegens hands van Huysmans. Woudenberg trapte den bal netjes langs De Vries, 1—o. Nadat het spel eenlgen tijd op en neer was gegaan, zagen Prins en Verdam kans zich van den „lastlgen” Effem te ontdoen. De Vries dacht ten onrechte aan buitenspel, waarna Ver dam scoorde, 20. Direct hierna maakte Van Pel een mooi doelpunt, dat o.l. terecht werd ge annuleerd. De doelpunten waren nu goedkoop. Een mi nuut later kopte Smit een voorzet van Polanen keurig in. 21. Drie minuten voor de rust echter doelpuntte Prins opnieuw voor Stormvogels. Rust 31. Het begin van de tweede helft was voor Haarlem. Van der Hulst kreeg al gauw een mooie kans, doch hij zag den bal via Tol achter de lyn verdwijnen. Toen Smit na eenlgen tijd mid voor en Van der Hulst rechtsbinnen ging spelen, vlotte het ineens bij Haarlem beter. Eerst doelpuntte Van der Hulst met een formidabel schot en daarna schoot De Winter o.l, In buitenspelpositie den bal in *t nlt. 33. X Dreigde tenslotte nog op een IJ mulder ne derlaag te zullen uitloopen, doch vlak voor X einde wis Prins na een doelworsteling te ren, 43. noodig heeft. Piéteitsgevoelens niet laten gelden, omdat de bond levend organisme is, dat een taak heeft te zijn club de leiding heeft gegeven, bepaalt Spar taan zich tot de rust tot verdedigen. Na de thee komen de Rotterdammers direc’ sterk opzetten. Al spoedig krijgt Kuhn eer vrijen schop, waaruit hij recht op Broekhol schiet. Deze laat den bal vallen, waarna Veraart den voorsprong vergroot; 3—1. Nadat W. Men tink uit een voorzet van Veraart den stand op 4—1 heeft gebracht, wordt een der S.J.C.- spelers zoodanig in het nauw gedreven, dat hij den bal in eigen doe! schiet: 51. deden het resp. tegen HBS en Hermes D.V.3. wat bescheidener aan. maar wisten toch even eens den buit beide met 32 te bemach tigen. v In het Oosten klopte A.G.O.V.V. by van ouverture zijn ouder, rivaal N.E.C. 31, Go Ahead begon hoopvol door een zege bij Enschedesche Boys, maar Quick moest in Nijmegen de eer aan Elischede laten, dat door een 43 overwinning de nederlaag van zijn stadgenooten weer eenigszins goed maakte. Heracles bracht het bij Hengelo niet verder dan tot een gelijk spel, maar Tubantla paste beter op en sloeg Wageningen in eigen huis met 4— 3. Hier zijn het de gasten, die in hun elftal niet inlnder dan acht wijzigingen hebben moeten brengen, terwijl het kampioenselftal alleen van Dongen mist. 8 J.C. profiteert het eerst van den sterken *ind, welke van doel tot doel staat. Maar Ven- tvoy ia steeds op zijn qul vlve. Toch moet hb ■wichten als midvoor Groenewoud snel door breekt en den bal om hem heen In het net •peelt: 0—1. Kort daarop geeft W. Mentink een f0**1* P«ss aan Veraart, die.de partijen op ge lijken voet weet te brengen: 11. **dat F. Mentink uit een voorzeis van Kuhn Ook In het neutrale kamp zijn verras singen van groot formaat vrijwel over de geheele linie uitgebleven. Enkele vielen er wel te noteeren als bijv, de 40 zege van V.S.V bjj het zoo sterk gewaande A.D.O., de 3—0 overwinning van D.F.C. by C.V.V. en de groote 5—1 nederlaag welke N.A.C. van Juliana te slikken kreeg Verder is ook hier de competitie vry kalm en besproeid met zoo nu en dan een malsch regenbuitje, Ingezet. In afdeeling I heeft V.S.V. wel voor de mooi ste prestatie gezorgd. Door hun 40 overwin ning by A.D.O. hebben de Velsenaren een be lofte afgelegd voor het komende seizoen, waar aan we hen gaarne zullen houden. Blauw Wit deed het ook prima. De stadionbewoners sloe gen X Gooi op eigen veld met 41. Gaan ook deze Amsterdammers weer een rol spelen? Ajax had met D.OJS. heel wat moeite en won op het kantje af met 3—2. D W.S. rookte eeb zware pyp by K.F.C., dat hoewel zwaar geha vend, de vry volledige ploeg der Amsterdam mers een puntloos gelyk spel afdwong. Haar lem startte met een 43 nederlaag by Storm vogels. In afdeeling II is de belangryke ontmoeting in den Haag tusschen V.U.C. en Feijenoord eveneens in een puntjcoze draw geëindigd D. F C. had van zyn visite by C V V meer pleizler en won er met 30. Ook Sparta maakte tegen RFC. goede cyfers (4—1). DB.C. en Xerxes G.V.O. telde 5 Invallers tegen Volendam 3. Met den sterken wind mee trapt Volencjam af en nauwelijks is het spel enkele mfnïiten oud of Koning opent de score 0—1. Niet veel later krygt Sier den bal toegespeeld en passeert met een prachtlgen kopbal keeper Huygen 02. Welis waar stelde G.V.O. hier eenige goede aanvallen tegenover doch schoten van Koper en van van Gelderen worden keurig door keeper Sier ge keerd. Wanneer de bal by Koning belandt, pas seert deze eenige spelers en brengt den stand °P 0—3, om deze enkele oogenbllkken daarna t°t 04 op te voeren. Even voor rust maakt 81er er via een back 05 van. Nauweiyks was de tweede helft Ingegaan of de wftm speelde zoo goed als geen rol meer. Na hist noteerden we nog doelpunten van Sier 0—6 van Koning (0—7). Met dezen stand kwam bet einde. Voor het met 5 plaatsvervangers spelend K. F. C. zag het er niet gunstig uit, toen bleek, dat D. W. S. op byna volle sterkte was, maar op kranige wyze hield het vernieuwde K. F. C. stand. Zelfs namen de Koogers voor de rust byna de leiding, maar Bunschoten verknoeide de eenvoudige kans, welke de ex-W. F. C.-er Kok. die door zyn uitstekend spel gpviel, hem offreerde. In de tweede helft pakte D. W. S. dan ook beter aan. maar de hechte Koogsche defensie had er goed het oog in. Vooral doelman Schaap, die vorig jaar nog in de adspiranten speelde, toonde zich een waardig plaatsvervanger. Hoe D. W. S. ook zwoegde, het succes bleet uit. vooral toen een enkele goede scoringskans door onzuiver schieten te niet werd gedaan. Naar uit Parys wordt vernomen, zal de uitbe taling van de door de Hollandsche renners in den Tour de France verdiende gelden in de eerste week van October plaats vinden. Gezien de lage koers van den franc zullen de renners ongeveer 15 pCt. minder guldens ontvangen, dan by uitbetaling in Jbli het geval zou zyn geweest. De gages zyn Immers gecalculeerd in Fransche francs. Toen wij vóór eenigen tijd een lans bra ken voor de afschaffing der promotie- en degradatiewedstrijden, onder het motief dat deze wedstrijden vaak zulk 'n onprettig en onsportief karakter dragen, hebben we daarbij min of meer bewust 't karak ter van deze wedstrijden willen schetsen, in verband met de mentaliteit en den gemoeds toestand van de spelers zelve. In feite echter kunnen we ten deze 'n vollen stap verder gaan en ook ’t publiek betrekken bij de sfeer, waarin de ontmoetingen worden gespeeld; rheer nog: het daarvoor in vrij hooge mate verantwoordelijk stellen. Want het is nu wel waar, dat de speler op het veld alleen met zijn collega's, zijn tegenstanders en met den bal te maken heeft, in de praktijk komt het vrijwel zon der uitzondering hierop neer, dat h{j een open oor heeft voor hetgeen zich rondom het veld afspeelt, vooral wanneer zijn plaats in de ploeg zulks vergemakkelijkt. En waar men weet dat iemand, die op de een of an dere wijze geconcentreerd, of beter nog ge spannen is, gemakkelijk en zelfs zonder dat zulks zijn bedoeling was. een bepaalde daad verricht, waarvan het idee als een flits ook van buitenaf in hem wordt gewekt, is het toch waarlijk niet moeilijk om zich voor te stellen, welk 'n geweldigen invloed het publiek eigenlijk wel op den wedstrijd kan hebben. Een kalmeerend woord den mond houden is nog oneindig veel beter - kan een zeer goede uitwerking hebber., maar daarentegen schuilt er een zeer groot gevaar in het onbeheerschte chauvinisme, dat zich laat verleiden tot uitingen, waar van een bepaald soort supporters het mo nopolie schijnt te bezitten. Nimmer zullen we de strijdbijl tegen deze horde der onsportieven, die we niet op onze sportvelden wenschen, begraven, al vreezen we, dat de resultaten even mager zullen blijven als voorheen. Maar waar we voor enkele dagen de spelers opwekten om met den inzet van al hun krachten te probeeren van dezen nood een deugd te maken, willen we ook niet nalaten het pu bliek nog eens zeer beslist op zijn sportle ven plicht te wijzen. Een supporter mag zijn club een steun zijn, maar voor zijn tegenpartij nim mer een hindernis op den weg naar een ver diende en eerlijke overwinning. „Beheersch uzelve” is niet alleen voor den speler, maar óók voor den toeschouwer het eerste en voornaamste gebod "van het voet balveld. Men geve zich daar eens rekenschap van. lyk, maar wederom annuleerde de rechter dit doelpunt. By een hard schot Rollman, trapte Keizer den bal In eigen (2—2), maar nog geen twee minuten Verrassend is deze nederlaag in zooverre, dat Hongarye vyf doelpunten wist te maken tegen de Duitsche voorhoede een. De Duitschers maak ten een vermoeiden indruk en de gevoelige nederlaag behoort ten deele te worden toege schreven aan Goldbrunner, wiens reactie lang zamer was dan gewoonlyk, te langzaam voor den snellen en uiterst gevaariyken Hongaarschen middenvoor Szengeller. die er in slaagde de hattrick te verrichten. De twee andere doelpun ten kwamen voor rekening van linksbinnen Dudas en rechtsbuiten Kinczes. Uitblinkers aan Duitsche zyde waren Kupfer, Kltzinger en Lehner. By de Hongaren toonde dr. Sarosi zich heer en meester als aanvaller en als schakel tusschen midden- en aanvalsllnie. De 17-jarige doelverdediger Toth bleek een groote hinderpaal te zyn op der» weg der Duit schers naar den doelmond. Derde uitblinker was de spil Sarosi 3, in het byzonder door zyn kop- werk en zyn uitstekende spelverdeeling. Zeven minuten na aanvang van den wedstrijd had Hongarye reeds een 20 voorsprong ver kregen en eerst kort voor de rust werd een tegendoelpunt gemaakt. De drie overige doel punten werden gelykeiyk verdeeld over de tweede speelhelft. Vervolgens moest de bestuursverkiezing plaats vinden. Doch in verband met de plannen tot reorganisatie van de R. K. Voetbalbeweging. en gelet op de gevolgen, welke deze op de be- stuursformatie zullen kunnen hebben, had het bestuur verzocht de verkiezing uit te stellen tot uiteriyk Februari 1940. Tegen dien tyd heb ben de heeren H. N. Smits en A. Hubaty hun zetels ter beschikking gesteld. De districten Haarlem en Rotterdam hadden daar bezwaren tegen. De heer Ferdolage zei namens het Haarlemsche district, dat de heer Smits zyn arbeid niet voor 100 pet. meer kan doen en dat men daarom een versterking van De uitslagen van de op de Vekabaan gehou den wedstryden lulden: Omnium: sprint over drie ronden (600 meter): 1. pynenburg laatste 200 meter 13 2/5 sec.; 2, Zwartepoorte; 3. Wals. Tydrit over kwart Engelsche myi met vlie genden start: 1. Pynenburg 25 sec.; 2. Wals 26 4/5 sec.; 3. Zwartepoorte 26 4 5 sec. Wedstryd over 3 K M.1. Wals 3 pnt; 2. Py nenburg 6 pnt.; 3. Zwartepoorte 5 pnt. Totaal uitslag: 1, pynenburg «pnt.; 2. Wals 6 1/2 pnt.; 3. Zwartepoorte 312 pnt. Sprintwedstryd over drie ronden: 1. Van der Linde laatste 200 meter 14 1/5 sec.; 2. Pelle naars. Achtervolging over 5 K M Van der Voort loopt 60 meter in op Boeyen 6 mln. 47 sec Schulte loopt 25 M in op Savelsberg tyd 6 min. 33.4 sec. Koppelwedstryd over 60 K M 1. Wals—Pelle- naars 25 pnt.; Schulte—Boeyen 21 pnt.: 3. pynenburg—Savelsberg 18 pnt; op één ronde 4 Zwartepoorte—Van der Voort 11 pnt; 5. Van Ryn—Roes 7 pnt In „Krasnapolsky te Amsterdam heeft Zondag de Diocesaan Haarlemsche Voetbal bond zyn twintigste algemeene jaarverga dering gehouden. En nu de viering van het vierde lustrum, die in het begin van Sep tember te Den Haag zou plaats vinden, door de mobilisatie Jammerlyk mislukt was. maakte men van deze gelegenheid een gun stig gebruik door een sobere, doch niet min der harteiyke huldiging op touw te zetten. E.M.M. is het eerst aan het woord, echter wordt Wiegman niet gepasseerd hoewel hy enkele keurige schoten op het nippertje kan houden of corner kan werken. Langzamerhand komt ook V.V.Z. los en de Zaansche voorhoede onderneemt eenige zeer snelle aanvallen, waaruit Blakenburg weet te doelpunten; wegens buitenspel wordt dit punt niet toegekend. Na de rust onderneemt V.V.Z. direct derj aan val op het E M M.-doel. Nadat enkele zeker schonende doelpunten nog gered waren, moet een der backs tenslotte een kogel met de hand uit het doel slaan. De penalty wordt benut <10). V.V.Z. laat niet los en spoedig hierop is het de linksbuiten, die het tweede doelpunt scoort. Met snelle plotselinge aanvallen slaagt V.V.Z. er nog tweemaal in te doelpunten. E.M.M. ziet tenslotte enkele minuten voor het einde zyn vol houden beloond met een alleszins verdiend tegenpunt. Het einde komt met 41. In Krasnapolsky te Amsterdam kwam de Koninklyke Nederlandsche Hockey Bond onder leiding van jhr. mr. W. C. Hooft Graafland in jaariyksche algemeene vergadering bijeen. Op voorstel van den heer Kessler werd de heer Tj. van Holkema, die thans na negentien jaar zyn functie als bestuurslid van den K.N.H.B. neerlegt, met aller instemming tot eerelid be noemd. Het oude bestuur werd voor het aan staande vereenigingsjaar by acclamatie herko zen. Het vooral van het bestuur tot Instelling van een noodcompetitie werd met groote meerder heid van stemmen aangenomen. In het Noorden zal de indeellng nader worden vastgesteld. Van internationaal contact kan voorloopig geen sprake zyn. De mogeiykheid is echter niet uitge sloten, dat er wedstryden met België worden ge speeld, mischlen ook door militaire elftallen. Voor de rust wogen de partyen het meest tegen elkaar op ofschoon de Meer na vyf mi nuten spelen door van der Woude de leiding nam. Tot. de rust gaven de ploegen echter el kaar niet veel meer toe, 10. In de tweede helft pakten belde partyen flink aan, doch V. V. A.’s voorhoede kon niet voldoende op schot komen, terwyi de Meer- achterhoede er goed het oog op hield. Een tam schot van Koelman liet de V. V. A.-keeper glippen (201 en twee kort daaropvolgende uitvallen van de Meer leverden evenveel doel punten op, waarvan Kuypers de maker was Einde 40. Minder door de resultaten dan door de wijze waarop ze werden be haald, vallen er op den eersten dag van de noodcompetitie in de eerste klasse enkele verrassingen te notee- yen. Over het algemeen hebben de favorieten van het vorig jaar hun goeden naam wel alle mogelyke eer aangedaan, zoodat verrassingen van dezen aard achterwege bleven. Wel hebben ploegen, die het vorig jaar een bescheidener rol moesten spelen voor een veelbelovend begin gezorgd. Wjj halen slechts aan: NEO —Achilles ft—1, KolpingSVD 10—1, De Meer-VVA 4- GVO—Volendam 0-7. Mogen nog vele verrassingen van dien aard komen, om opnieuw het seizoen aan- trekkAük te maken. Overigens was het maar een regenachtige en daar door vaak unheimische ouverture, In Zuid I was het een tcch wel eenigszins bewogen dag. Kerkrade begon weer dave rend by WH, dat met 61 geknecht werd, maar niet minder kranig werk deed Sitt. Boys door een toch waarlijk niet zoo zwak RKNAC op eigen veld met 52 een lesje te geven. Pa- Jemig wist het thuis tegen Laura slechts tot een puntenverdeeling te brengen en ook RKONS moest het tegen Kimbria met de helft van den buit doen. Waubach. dat bezoek had van Almania, noteerde een kleine 21 zege. In Zuid II was het de dag van Kolping. Deze Helmondsche ploeg bad op eigen veld tegen •VD een draaglijke winstkans, maar dat de heeren er 101 van zouden maken, heeft WMiihUnlyk niemand in het rood-gele kamp verwacht. Schyndel deed het tegen RKTVV heel wat bescheidener aan en nam met een 2—1 zege genoegen. Best Vooruit en Zwaluw speelden op het veld van eerstgenoemde een wedstryd welke onbeslist bleef (11). In het Oosten is al dadelyk een van de wêd- Kryden gespeeld, die in de laatste Jaren steeds een hoogtepunt in het seizoen was: Vogido Vosta. De gasten, die het vorig jaar als over winnaars uit dit Enschedesche duel te voor- achyn waren getreden, wisten hun stadgenoot voorloopig niet te bedwingen, maar keerden toch met een kostbaar punt uit een 22 gelyk spel naar hun eigen home terug. NEO verbaasde vriend en vijand door een on verklaarbaar daverende zege op Achilles, dat maar eventjes met 81 werd Ingemaakt. Orion debuteerde dit seizoen met eer. bescheiden 32 overwinning op PH. Ook in het Westen hebben twee groote favo rieten weer den stryd aangebonden. De Meer, echter dat voorheen en met name In het vorige seizoen absoluut de mindere van VVA was, heeft ditmaal niets onbetuigd gelaten om te bewyzen dat zulks geen vaste regel is. De hoofdstedeiyke derby in Oost werd een klin kende 40 zege voor de gastheeren. zy zyn echter niet de eenlgen. Volendam, dat vorige week gestart was met een 21 overwinning op Zwaluwen Vooruit, verpletterde in Krommenie GVO met 70 en is daarmede in deze afdee ling recordhouder. Zwaluwen Vooruit bewees andermaal, dat het zyn promotie waard is en behaalde een kleine maar nuttige 32 over winning op Fortitudo. VVZ toonde zich de be sliste meerdere van EMM dat met een 41 nederlaag in den ransel naar het Gooi terug keerde. In West II verdedigde Spartaan zyn kan sen tegen zyn rivaal van het vorig jaar. De Rotterdamsche kampioenen bleken ook ditmaal de sterksten en wonnen met 51. Excelsior en teonldas deelden den buit. Voor 'n goede rentrée in de eerste klasse zorgde GDA. De Loosdui- ners sloegen DHL met 3—0. Gedurende vry wel het grootste deel van den stryd heeft DOS het beste van het spel gehad; met een enthousiasme, dat weldadig aandeed trokken de Utrechtenaren steeds weer ten aan val en alleen het slechte schieten en het veel te korte spel voor doel waren de oorzaak van het feit, dat dit enthousiasme met slechts twee doelpunten bekroond werd. Ondanks het tegen den sterken wind in spe len. slaagde Fischer er na zes minuten in Ajax met een ..kogel” de leiding te geven. DOS gaf echter geen krimp en kwam herhaaldeiyk vcor Keizer zonder nochtans te kunnen scoren. Toen by een plotselinge doorbiaak Dumortler keihard Inschoot, wees arbiter Wey ten onrech te naar de doeliyn voor off-side. DOS «X geenszins ontmoedigd en Rollman maakte na 34 minuten gelyk, waarna even la ter Piet van Reenen er weer 2-1 van maakte. Hiermee brak de rust aan. Al had Ajax in de tweede helft den wind mee. DOS bleef grooten druk op het Ajax-doel uitoefenen. Weer maak te DOS na 24 minuten door der, midvoor ge- maar wederom annuleerde de scheids- van doel later zorgde Byi voor het derde en winnende Ajax- doelpunt. (32). het bestuur moet men een vervullen. De voorzitter wilde echter wel piéteitsgevoe lens laten gelden nu het gaat om twee be stuursleden die respectievelyk twintig jaar en 19 1 2 jaar voor den bond gewerkt hebben In Februari 1940 is het reorganisatieplan gereed en dan wordt een algemeene vergadering belegd Tot zoolang wil men graag de oude formatie handhaven, omdat dit in het belang van het werk is. Op deze vergadering zullen in elk ge val de heeren Smits en Hubaty aftreden. En mocht het plan niet gereed zyn. dan nog zul len deze bestuursleden hun zetels ter beschik king stellen. Het voorstel tot uitstel werd tenslotte aan genomen met alleen de vyf stemmen van Rot terdam tegen. By de behandeling der begrooting die werd goedgekeurd deed de heer Kruyver me- dedeeling. dat op alle mogelyke wyzen naar versobering zal worden gestreefd, zoodat de fi nanciën op peil kunnen biyven. Wat dg vrij stelling van contributie voor militairen be treft, meende hy. dat er gevallen kunnen zyn, waarin betaling niet mogelyk is. doch in prin cipe meende hij. dat militairen vanaf den rang van sergeant f0 75 per Jaar gemakkelyk zou den kunnen betalen. Vervolgens feliciteerde ir A. Hopster, voor zitter van de R K. F het D. H. V. B -bestuur en deed uitvoerige mededeellngen over de sport beoefening voor militairen, waarvoor hy drin gend alle mogelyke medewerking der katholie ke vereenigihgdn en dier leiders en leden ver zocht. Op een vraag van den heer Saris (Rotter dam) zeide de heer Kruyver. dat vereenigin- gen, welke door de mobilisatie getroffen wor den. steun zullen vinden by het bondsbestuur. Hartelyke woorden sprak vervolgens de heer Joh. R. te Riele, die namens alle dlstricts-af- gevaardigden het bestuur geluk wenschtp m*‘* het twintigjarig bestaan. Hy wees daarby den prachtigen arbeid die is verricht door oprichters, van wie de heeren Putter, Kruyver en Hubaty nog altyd op hun post zyn. Met den wensch dat de bestuurders den bond quantltatief en qualitattef zullen zien groeien, bood de heer te Riele namens alle districten een gouden horloge aan, dat vol ger.-: de inscriptie bestemd was voor de spil van den D.H.V.B. De heer Putter nam het kostbare geschenk in ontvangst en zeide dat de Inscriptie, hoe sober ook. voldoende sprak en dat het horloge alléén bestemd kon zyn voor den heer Kruyver Hii overhandigde het geschenk onmiddeliyk onder enthousiast applaus aan den secretaris penningmeester. die getroffen dankte en gaar ne wees op het werk van zyn medebesluur- der^n. Namens het district Amsterdam bood de heei Deerenberg een foto van de eerste Junioren retraite aan voor het bondsbureau. Nadat de voorzitter ook de capaciteiten had geroemd van den heer Hubaty. huldigde hy en kele yverige werkers, wier verdienste het be stuur wilde erkennen door het lidmaatschap van verdienste. Achtereenvolgens spelode Rec tor Th. v. d. Lugt het onderscheidingsteeken op de jas van Jan Leeuwens, Den Haag. J. Saris. Rotterdam. H. v. Turnhout, Haarlem en O. Schrickx. Noordholland. A. Dykman. Den Haag, ontving de eere-speld van zyn voorzit ter. den heer N. G. M. vaa wyk. terwyi het zesde lid van verdienste, de Wllskracht-voor- zitter F. Grimberg. Amsterdam, door familie omstandigheden het onderscheidingsteeken niet in ontvangst kon nemen. De agenda vermeldde verder nog enkele voor stellen. waaronder een om vast te stellen, dat by een beslissingswedstrijd of bekerwedstryd. die in gelyk spel is geëindigd, een kwartier zal worden verlengd. Is dan nog geen beslissing gevallen, dan wordt wederom een kwartier ver lengd. Wordt dan wederom geen beslissing ver kregen, dan wordt de wedstryd opnieuw vast gesteld en eventueel weer verlengd. Eerst dan zal loting volgen. Dit voorstel werd aangeno men. Een voorstel van het district Amsterdam in zake het laten vervallen van promotie- en de- gradatle-wedstryden zal nader worden bestu deerd. Met een gebed voor den vrede werd ten slotte deze geslaagde vergadering besloten. Een spelkiek uit de te EnSthede gespeelde derby VogidoVosfa. De doelman der gastheeren weet een aanval der roodhemden onschadelijk te maken

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 9