Er wordt recht gesproken 0oor het blood ven naartwlarwn woedt de akker der Kerk vrucht baar. Van dag tot dag El F< min HOORN NIEUWS Westfriesche agenda 1 PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT MEDEMBLIK EDAM Ki HEEMSKERK Opbrengst Pijltjesdag MARKTEN Beneden peil Het afgeloopen jaar kan gunstig genoemd worden DE OMZETTEN VAN DE VEILINGEN 27 September WORMER bet wei teil kei hui AIc. BoysWest-Frisia 74 Bi n „ALWAYS FORWARD” ONDERDIJK OOSTERBLOKKER TUITJEHORN HOOGWOUD 26 September ANDIJK WERVERSHOOF HOOGKARSPEL ZWAAG VERKOOPINGEN IN ONS GEWEST DE SCHOOLKWESTIE TE WOGMEER ENKHUIZEN Een kwade karaktertrek? Te hard geelagen Kleine menechelyke zwakheden DINSDAG 26 SEPTEMBER 1939 ZIJPE o. navolgenswaardig r- l UUB O -V. >r bos 1—1», De T3 de onparlementaire zeer T« Collecte voor de militairen was het - O. van Beek en L. Gorter Cz.. alhier. z zo I Da 1 C MU op uur „Heidenbrigade'' en „De aanhouder wint" in het Wllsontheater te Hoorn (14 jaar). haar buurvrouw eenlge woorden toe te voegen. Genoemde juffrouw kwam daardoor natuur lijk bjj den rechter op het matje, want de be- leedlgde partij had. zooals gewoonlük in der- R. K.' W. 8. V. De uitslagen van de ge speelde wedstrijden zijn W. S. V. aV. V. Z. a 0—3; V. V. Z. c—W. 8. V. b 3—1 en V. V. Z. b W. 8. V. c 0—8 Woensdag Tl September des avonds te 7.30 uur wordt een ledenvergadering gehouden In Ons Huis. t Zondag speelde West-Frisia den eersten wed strijd In de noodcompetltle. Het was te voor sten, dat deze wedstrijd een andere uitkomst zou geven, dan in normale omstandigheden het ge val sou zjjn. De Boys trappen af onder stroo menden regen, die het veld tot overmaat van ramp glad maakt Spoedig wordt de eerste goal In het W.-F.-doel gemaakt, 10. Kort daarop neemt W.-F. revanche en maakt 11, waarna de rust intreedt. Na de thee blijkt Klopper uit gevallen te zijn en vervangen door Tool. W.-F. heeft de leiding van het spel en schiet den bal in het doel. 12. De Boys weten weer gelijk te tnaken, 22, gevolgd door een 3e en 4e goal, 42. W.-Frisia schijnt een moment sterker te zün en Edelenbosch weet er 43 van te maken. De leden van Alc. Boys verhoogen de score tot «—3. West-Frisia dringt te ver naar de midden- llnle: dit wordt haar noodlottig en koet een punt, 73. Dangermond kon deze nederlaag blijkbaar niet verkroppen en weet nog een punt te maken. D g< „I 4 4 J ,.l „1 •v or di bi; ke ga ie Ri «e De dükafgravtng Met de dljkafgravlng is men thans reeds zoover gevorderd, dat over de geheele lengte de dijk tot de gewenschte hoog te is afgegraven. Het werk dat hoegenaamd geen stagnatie ondervindt, vordert snel en thans kan alle aandacht worden gewijd aan het te be- harden wegdek, waarmede men in tusschen reeds voor het grootste gedeelte is klaargekomen; twee stoomwalsen zijn hiervoor dagelijks in actie. Voor het verkeer en de bewoners is nu het ergste leed geleden en men kan nu reeds zien dat de nieuwe gereed te komen weg een groote ver betering zal blijken te zijn. Opbrengst PtjltJewdag. De opbrengst van de collecte voor de Katholieke Jeugdbeweging bedroeg in deze parochie f 24 60 den gevierd. Tenslotte werden besprekingen gevoerd met de adverteerders van de Parochieklok, waarbij werd gekomen tot een definitieve regeling om het bestaan van de Parochieklok te verzekeren. Na de rondvraag volgde sluiting. De verkoop van de pijltjes ten bate van het RK Jeugdwerk in ons bisdom heeft in onze parochie opgebracht de som van 82,00. Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot de heer L. Davidson is benoemd tot Inspecteur van politie te Den Helder. Het fanfarecorps 8t. Hildegardis In nood. Reeds langen tijd verkeert ons fanfarecorps in flnancieele zorgen. Het karig inkomen van onze tuinders en arbeiders gedurende de laatste ja ren gebood de uiterste zuinigheid en daarom zag men zich gedwongen een paar jaar geleden de contributie te verlagen. Door een zuinig be heer en door de bijdragen van eenlge donateurs wist men het leven nog wat te rekken. Nieuwe muziek of Instrumenten konden niet worden aangekocht, terwijl ook het onderhoud der in strumenten te wenschen overliet. Het was wel geen Ideale toestand, maar men hoopte zoo de fanfare in stand te kunnen houden. Nu ech ter de mobilisatie is ingetreden en een 8-tal leden in militairen dienst zijn, is het aantal betalende lerjpn tot 27 leden teruggeloopen. Daardoor zijn de ontvangsten gedaald tot ver beneden het noodzakelijke bedrag en staat thans onze fanfare voor den ondergang, tenzij alle parochianen (maar dan ook allen) door het ge ven van vaste bijdragen toonen, dat men onze fanfare niet wil missen. Er is altijd bij bepaalde gelegenheden gezegd, dat onze fanfare onmis baar is, laat men nu eens toonen, dat men het voortbestaan van de fanfare op hoogen prijs stelt. De leden geven zelf het goede voorbeeld, door te besluiten de contributie met 6 cent per week te verhoogen. Ook de directeur, de heer Peetoom, zegt zjjn volle medewerking toe en is bereid groote offers te brengen. Met het Kerkbestuur zal worden onderhandeld over vrij stelling van zaalhuur of het geven van een flinke reductie, terwijl het de bedoeling is om as. herfst een uitvoering te geven in Eenigen burg. om de Inkomsten wat te verhoogen. Oud-leden die om de een of andere reden hebben bedankt, zullen wordt aangespoord om weer lid te worden. Reeds tal van muziekver- eenigingen hebben den laatsten tijd den strijd om het bestaan moeten opgeven, laat men nu gezamelijk eens trachten, onze fanfare voor den ondergang te behoeden. We kunnen er van ver zekerd zijn, dat de fanfare ons dankbaar zal zijn voor onzen steun in dezen moeilijken tijd, terwijl wij zelf straks bij een of ander feest met voldoening kunnen terugzien op het resul taat van onze milddadigheid. Volgende week zullen een paar leden de huizen der parochianen bezoeken, teneinde donateurs aan te werven. Laat ze niet teleurgesteld vertrekken. Ongeval. Zaterdagmorgen geraakte de be stelwagen van de Coöperatie te Winkel in de Ringvaart, terwijl de besteller zijn boodschap pen afleverde aan een naburige woning. Het paard is waarschijnlijk geschrokken en achter uit met den wagen te water geloopen. Met veel moeite kon eerst het paard en daarna de wa gen op het droge worden geheschen. De Inhoud van den wagen was echter waardeloos geworden en de besteller kon. na van droge kleeren te zijn voorzien, eerst naar Winkel terugkeeren om nieuwen voorraad te halen. Voor de militairen. Op initiatief van Zus ter de Bruin is besloten wekelijks een brel- avond te houden om voor de militairen warme kleedlngstukken te breien, hoofdzakelijk wollen mutsen, handschoenen en dergeljjke. Deze brei- avonden zullen lederen Vrijdag in de school te Hoogwoud plaats vinden. Op 3 Juli heeft in een van Alkmaar» straten weer een fiks burenruzietje eenlge gemoederen hevig geschokt en mejuffrouw J. G. G. verleid Cath. Winter alhier; Ger. de Ruiter alhier en M. Al te Assendelft. Verloting uitgesteld Door bijzondere om standigheden Is de trekking van de loterij ten bete der Ver. Koninginnedag en Harddraverij- vereeniging tot nadere aankondiging uitgesteld Polderschouw - Op Dondeirlag 5 October a.s. zal vanwege het bestuur van den polder ..De Uitgeester en Heemskerkerbroek” onder deze gemeente een schouw gevoerd worden over wa teringen, vaarten, tochten noot- en hetnslooten. Mfaslefllm. Zaterdag 23 en Zondag 24 Sep tember IJ. werd in het R. K Vereenlgingsgebouw door pater J. Smit S.V.D. een causerie met lichtbeelden gehouden over de missie op het eiland Timor, welke een groote belangstelling mocht ondervinden en dit ook in alle opzichter, verdiénde. Zooals gisteren in dit blad vermeld, is de wel eer. heer J. F. v. d. Kolk, thans kapelaan in de parochie van de H. Engelbewaarders te Den Haag benoemd tot pastoor te Tultjenhom. De nieuwe herder dezer vriendelijke Noord- hollandsche parochie werd den 26en Juli 1806 te Beverwijk geboren. Na zijn lager onderwijs volbracht hij een deel zijner gymnasiale studie aan 't 8t Ignatluscollege der pater Jezuïeten te Amsterdam; hij voltooide ze aan het seminarie Hageveld. Te Warmond volgde hü de phllosophl- sche en theologische cursussen en werd in 1020 priester gewijd. Zjjn eerste zielaorg oefende hü uit als kape laan te Waddinxveen, welke plaats hjj na en kele jaren verwisselde voor Schevenlngen (pa rochie O. L. Vrouw van Lourdes). Getraind in het werk der grootere steden plaatste zijn bis- schop hem daarna in de hoofdstad, waarbij ge durende eenlge jaren als kapelaan der parochie van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand een groote werkkracht aan den dag legde. Merk waardig dat hij toen als pastoor den tegenwoor- digen bteachop van Haarlem had. Sinds vijf jaar arbeidt kap. v. d. Kolk nu in de parochie van de H. Engelbewaarders te Den Haag. Met hoeveel werkkracht en geestdrift hjj bezield is, moge blijken uit het feit, dat hü als geestelijk adviseur van vele vereenlglngen optrad; vooral de jeugd was het dankbare ter rein waarop kap. v. d. Kolk werkte De jongste afdeeling der melsjes-congregatie. de Joaefsge- zellen en de athletlek, tooneel en muziekver- eenlglngen, welke worden samengevat onder den naam Sint Rataël stonden onder zün zorg. Hü was ook de stuwkracht van de propaganda, de katholieke garde. Een ieder hield van den kape laan en hü sympathiseerde met een leder. Van daar dat hü vandaag na het bekend worden der benoeming doir vHen per telefoon werd ge- lukgewenscht. Te Tultjenhom zal de nieuwe pastoor een dankbaar arbeidsveld vinden voor zün groote werkkracht. ..Heidenbrigade” en „De aanhouder wint" in het Wllsontheater te Hoorn (14 jaar). 8 uur Raad Obdam. 8 uur, Raad Grootebroek. Gedaagd Op het te Zaandam gehouden examen van den Ned. Bond'tot het redden van Drenkelingen slaagden onze plaatsgenooten mej. A. Kooüman Cd. en de heeren G. de Vries, D. Dijkman en D. Mook voor het A-diploma en de beer Jac. Vriend Wz. voor het B-diploma De geslaagden werden opgeleid door de heeren D De collecte voor de militairen heeft opge bracht de som van 320, voorwaar een mooi bedrag, waarvoor de burgerü een warm dank woord verdient Ook den vüftlg collectrices zün een woord van warmen dank gebracht. WARMENHUIZEN. 23 Sept. Aardappelen: Blauwe eigenheimers 1002.40, drielingen 1.60 blanke eigenheimers 1002.20. groote blanke eigenheimers 1.80, Zeeuwsche blauwe aardap pelen 2 502.80. uien: gele uien 2.70200, gro ve uien 2.80200, drielingen 11.10, gele nep 2.703.10, roode kool 1.602, gele kool 1.60— 2.70, witte kool 0 80—1, slaboonen 6.20—1200. snüboonen 600—6.70, bieten 1.10—1.70, 106 aanvoerders, handel vrü goed. WARMENHUIZEN, 25 Sept. Blauwe eigenheimers 2.30, drielingen 1.30, gele nep 2.70, witte kool 1.10 aanvoerders. BEVERWIJK. 26 Sept. Snjjbloemenvelllng *t Centrum. Diverse Troochrysanten 8—32, Gladio len 213. Zinnia's 47. Asters 38. Physalis 8 16. Trltoma's 6—13. Bik 5—0. Dahlia's 4—16, He- llanten 38. Afrlcanen 47, Goudsbloem 13. Pulling 613. Rayonnanten 3—8, Amerikaause he Anjers 1.60—3. Roeen 1686. BEVERWIJK. 25 Sept. 1939 Vereenlgde Veilin gen ..Kennemerland en Vrije Veiling"Spinazie per kl. kist 4064. Postelein per kl. kist 3850. Sla per 100 krop 60—3.60, Andijvie per 100 krop Opgedragen Het bouwen van een aula op de algemeene begraafplaats te Enkhuizen is op gedragen aan den heer O. Vertelman Wz., aan nemer alhier. R.K. Voetbal K GB 1—V.V.W. 1 4—2. Door de Junioren werd een aanvang gemaakt met de competitie met nogal wisselvallige uitslagen. V.V.W. aWest-Friezen a 80; Wit Rood a V.V.W. b 121; Union bV.V.W. c 30. De Hanse De R K M V. de Hanze. afdeeling Wervershoof-Onderdük-Zwaagdük. vergaderde in café „De Roos” onder voorzitterschap van den heer 8. N. Weel. De voorzitter werd tot af gevaardigde gekozen nssr de Centrale vergade ring op 8 November as. Besloten werd een flinke 8t. Nlcolaasactle op touw te zetten. In de commissie werden be noemd de heeren C. Bot, C. Schouten. G. Pouw, J. Verlaat en J. Peerdeman, de twee laatsten uit het bestuur. Besloten werd een hulpcomité in te stellen eventueel ten behoeve van de echtgenooten van Opbrengst collecte. De dezer dagen alhier gehouden collecte voor de blinden, heeft do somma van f 25.00 opgebracht, De Werkloosheid. In deze gemeente stonden in de week van 18 tot 23 September 0 werk loosen ingeschreven, die allen aan de werk verschaffing zün geplaatst. Muzikale rondgang- Het R. K. fanfarecorps „Dr Nuijens” maakte Zondagmiddag een mu zikaler: rondgang door de gemeente. Het 'korps tracht op verschillende plaatsen marschmuziek ten gehoore. terwül een tweetal leden bü de donateurs en andere Inwoners aanklopte om flnancieelen steun. Algemeen Armbestuur In verband met de stempeling voor de Arbeidsbeurs op Donderdag zal in den vervolge voor het betalen van re keningen door het Armbestuur zitting worden gehouden des woensdag van 3 tot 4 uur njn. Burgerlijke Stand Geboren: Claslna Ca tharina, dochter van P. M. Zonneveld en Marg. de Wit; Martha Johanna, dochter van H. N van Dam en M J. van der MeüTheodorus Al bertus Maria, soon van Jac. Beentjes en Joh M. Bleeker; Cornelia. 1. van P. L. van der Kolk en Chr. A. Teellng. Ondertrouwd; Mart. Hartog alhier en Joh. Slükerman te Alkmaar. Gehuwd: Corn. L. Wassenaar te Véteen en BargeHgke stand. Geboren: Johanna K A., d. van G. P. Phlllpeen en A. M Tuin. Ondertrouwd: Q. J. van Nuland, 23 J. (Anna Paulowna) en A. J. Bakker. 21 j. K. Schenk, 26 j. (Wierlngerwaard) en 8. M. EriKS, 21 j.; J. N Raven. 25 j. en J de Beurs, 24 j. Getrouwd: C. Nierop, 21 j. en G. Ott, 22 j. Overleden: O. Bouwman, 27 j., man van Grietje Tlel. nierswoning met eM 1 - - Te aanvaarden bü betaling. HOOGKARSPEL/Not G W Koerman. Vrüdag 28 September 1939, 's morgens 10 (oude tüd) in het café „Bantam” te Hoogkarspél, ten verzoeke van mevr N. Brander te Den Haag: Diverse zeer nette Meubilaire Goederen als: 3 slaapkamer-ameublementen, buffet, bureau, boe kenkast, linnenkast, diverse kasten, tafels, stoe len, mahoniehouten uittrektafel. waschtafels met stellen, bedden met toebehooren, pendule-stel, klok, barometer, servies- en glaswerk, schemer lamp. kristallen kroon, mangel, diverse vloerbe dekking en wa< meer wordt aangeboden. Not. G. W. Koerman, op Dinsdag 3 October 1939, des ochtends 10 uur (oude tüd), ten sterf hui»» van mej, de Wed. Q Bruin—de Wit, te Hoogkarspél (a. d. Dorpsweg A 211): Huisraad en Inboedel als: tafels, stoelen, klok, lamp, ta- felkastje, theekast, karpet, kachel, linnenkast, keukengerief, glas- en aardewerk. 2 veerenbed den met toebehooren en wat meer wordt aange boden. OBDAM. Notaris P. H. Hllbrand te Obdarn, op Dinsdag 26 September 1939. 's avonds 6 uur (zonnetüd) in het café „De Admiraal”: Eert per ceel best Bouwland (Oostzijde), groot 1 36 90 H A, in gedeelten en massa. Eigendom van Jb. Vlaming en te aanvaarden Kerstmis 1939. OOSTHUIZEN. Not. C. Havemaker. op Donder dag 28 September 1930, des morgens 10 uur in het café van den heer J Kaan te Oosthuizen, ten verzoeke van de erven van wülen A. de Wit, den goed onderhouden inboedel, wo. 2 crapeaux, m. 4 stoelen, piano. 2 haarden, tafels, waarvan 1 met bladen uitschuifbare theetafel, stoelen, schil derijen. spiegels, schrijfbureau, bureaustoel, les senaar. boekenkast, boeken, sjoelbak, electr. kacheltje, kapstok, ledikanten waarvan één 140 Z.M breed, matrassen, bedstellen, kasten, gordü- ben. matten 3 kamers inlaid linoleums loopers, I gemobiliseerde leden, lampen, wringer, keukengerei enz. van O. Dokkum en M. G Rieuwerts; Helena E.. d. van J. Domburg en M. Mantel; Rina, d. van B. Bob en E. Tool; Nally, d. van W. Groot en L. de Jong. Ondertrouwd: J. Broertjes en A. Bouwman; W. M. C. Visser en H. Scholten; 8. N. Out en A. M. Mol. Getrouwd: Aato-ongevaL Maandagmorgen reed een vrachtauto van den héér Nierop. bestuurd door den heer P. K. tegen een boom. De chauffeur zelf kwam er goed af. 1 zoontje van P K. werd aan de neus gewond en klaagde over dulaelig- heid. Erger was het met het knechtje J. K die vrü ernstig aan den knie gewond werd. Nadat door eenlge Juist passeerende perso nen eerste hulp was verleend, werd dokter Barnhoorn gewaarschuwd Als oorzaak vsn de botsing wordt genoemd, dat de chauffeur de contróle over het stuur verloor toen hü een sigaret wilde aansteken De vrü ernstig bescha digde auto werd per kraanauto naar Hoorn vervoerd. Voor de Militairen. Vanavond (Dinsdag) wordt door „8t. Caecilia” voor alle militairen een avond gegeven In de R. K. Mllitalrenver- eeniging. waar naast muziek ook een blüspel zal worden opgevoerd. Een voorbeeld. Verkiezing Banne. In de gehouden verga dering voor de stemgerechtigde leden van de Banne, uitgeschreven door de R K. Klesver- eenlging werd met groote meerderheid de heer J. Wester opnieuw candidaat gesteld voor het dagelüksch bestuur en de heer 8. Clay als Hoofdingeland. Za L.T1 ring gade De Zün sa tie pen i ders. dat end rijn. De volgs bou» linge mis* tie z zün De hoofi den ling zeer De inste przcl ze d zesde leerji He lager Vo San trage ren maat deelt Be regie sture met LT1 Do te st Kam gen 1 ra. C De toov< De I men P. Korf maker en G. Wezelman; 8. van der Veen en W. Jongert. Overleden: E. de Groot m. 20 j; 8. Klopper m. van G. Swagerman. 84 j; G. Swagerman. wed. v. 8. Klopper. 83 j; W. Boendermaker, m. v M. Bakker; P. Rooker, m. v. A. Kuper, 66 j. BERKHOUT. Notaris Verhoef en waam. No taris J. Dirkzwager, op Donderdag 5 October 1930, des avonds 7 uur (Zomertüd). in het café „De Ridder 8t Joris” te Berkhout, ten verzoeke van de erve mw. de wed H. Bakker: Een woon huis te Berkhout, aan het Oostelnde. plaateelük gemerkt A 26 en A 27, met ondergrond en voor en achter gelegen erf. groot 1.29 A. In 2 gedeelten verhuui d bü de week, voor resp. 3.— en f 250 per week. GOORN. Notaris Verhoef!, op Woensdag 27 Heptambei 1939, des avonds 7 uur (n.t.), in café Bontje. 1. Een huis, in tweeen bewoonbaar, met schuur en erf. te Goorn, gem. Berkhout, groot 4.40 A. 2. Een perceel bouwland te Ursem groot '1.36 20 H A Tb aanvaarden, sub 1 op 1 Mei 1940 en sub 2 met Kerstmis aj. Beboerende tot de nalatenschappen van wü len de echtelieden Aldert de Jong en Maartje Winter. HAUWERT. Mr. H. de Boer, cand.-notaris te Hoogwoud, waarnemende het kantoor van not. H de Boer, aldaar, op Donderdag 28 September 1939, des avonds 8 uur zomertüd, ten verzoeke van de erfgenamen van mevr, de wed. C. Slag- ter, in het café van den heer Hoek: Een rente- te Hauwert, groot 3.18 A. Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus Pe trus. z. v. A. P. Loos en H. Koopman; Adrianus Johannes, z. v. H. v. Schalk en O. M. Düt', Johannes Gerardus, z. v. J. Wtnnubst en G. Grooteman; Ingetje, d. v. W. Gleien en H. P. van Mourik; Geert, z. v. D. Struik en I. Klaver; Hendrika Adriana, d. v. H. C. van Gemat en A. Zeeman; Elisabeth, d. v. J. Jacobs en A. E Christ Jans. Ondertrouwd: A. Meurs en G. Lageveen. Getrouwd: M. W. Santegoets en E. H. Blok ker; O. Krul en G Bos. Gemeenteraadsvergadeniw:. Maandagavond vergaderde de raad der gemeente onder voor zitterschap van burgemeester de Boer. Na opening werden de Ingekomen stukken behandeld. Hierna volgde de benoeming van 2 leden van het bestuur der instelling voor Maatschappelük Hulpbetoon wegens periodieke aftreding van de heeren J. Dekker en E. Oorver. Naaat de ge stelde candidaten zag de heer Tuin (CommJ gaarne ook als candidaat gesteld de heer Ver nis (Cornm.). Met algemeene stemmen werden hierna voor bovengenoemde functie gekozen de heeren W Way (R.K.) en de heer E. Corver. Het uitbreidingsplan voor het gedeelte der gemeente, gelegen achter de R.K. kerk, als mede van de daarbü behoorende bebouwtngs- voorschriften werd ongewijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Hierna kwam het verzoekschrift in behande ling van eenlge Ingezetenen om de kermis dit jaar door te laten gaan Het verzoekschrift was Ingediend door de heeren: W Steün, C. Klein Dunnebier en Kl. Schavenmaker en was bege leid met een petitionnement met 644 handtee- kenlhgen. De heer VALKOOG (8.DAF.) was van mee- nliw. dat dit oude volksgebruik door moest gaan. De heer BOON (RK.), die namens de R.K. fractie sprak vond het geen aangename mate rie om te bespreken, maar het is hier de vraag wat weegt het zwaarst Als wü a! de maatre gelen welke in het land genomen zün in oogen- schouw nemen, vinden wij het onverantwoorde- lük, hier kermis te gaan vieren en is de katho lieke fractie tegen een kermlsvlering en zal dus tegen stemmen. De heer JONGEJANS was van meening, dat alles zün gang moest gaan, dus ook de kermlsvlering Verder spraken hierover nog de heeren Bül. Schoone, Noom, Veenls en v. d. Laan, waarna het verzoek in stemming werd gebracht met als gevolg, dat het met 3 stemmen vóór en 7 stemmen tegen werd ver worpen. Nadat de voorzitter in de rondvraag enkele vragen en opmerkingen had beantwoord werd de vergadering gesloten gelüke gevallen, uit wraak een aanklacht in gediend. De juffrouw die de leelüke woorden had ge zegd, ontkende hardnekkig en zei bovendien al le! leelüks van de ander, die haar al negen jaar lang heeft getreiterd. Deze laatste opmerking deed den rechter op merken, of verdachte wel eens aan verhuizen had gedacht. „Welnee, daar verhuis ik niet voor”, verwonderde antwoord. Kr was als getuige ook nog een man uit Oterleek, die toevallig tijdens het mondduel de plaats des misdrüfs voorbükwam en die ver- In de per 5 dezer gehouden gemeenteraads vergadering van Obdarn te een voorstel van B. en W. aangenomen om met Ingang van 1 Ja nuari 1040 de leerplichtige kinderen (4) ce ■’i- Wogmeer, die zooals vanaf de opheffing der 0.1. school te Bplerdük in 1932 te geschied, de oJ. school te Berkhout bezoeken naar een oJ. school te Hoorn te doen vervoeren. De moUveering van dit voorstel luidde dat de. huidige zeer hooge vervoerkosten (400 ■s jaar») aanmerkelük konden worden vermin derd. We vernamen nader dat de ouders van dit raadsbesluit in beroep «uilen gaan. Uit bevoegde bron vernamen we voorts over deze kwestie nog dat er bü de opheffing van de oJ. school te Bplerdük in 1932 toen bur gemeester Dekker nog aan het hoofd der ger meente Obdam stond van ouderszljde be dongen is dat er voor leerlingen uit de Wog meer steeds vrü vervoer zou zün naar de o. 1. school te Berkhout. Het verschilpunt ligt nu in het feit of de plaats Berkhout wel zoo stellig naar voren te gekomen, daar hieromtrent in de notulen, naar onze zegsman vernomen had. niets te te vin den. B. en W. van Obdam meenen dan ook vol komen vrü uit te kunnen gaan. Naar Hoorn zou het vervoer per autobus moeten geschieden. Hoorn—Spierdük vormt voor deze leerlingen evenwel geen directe ver binding: het vervoer zou vla AvenhomGrost- hulzen dienen te geschieden. Tenslotte vernamen we dat voor 1 leerling tusschen woonplaats en bushalte een afstand van 2H KM en voor de overige leerlingen een afstand van 1600 meter ligt, per dag dus af te leggen afstanden van respectievelük 5 en 3U KM. Borgerlljke Stand. Geboren: Anne, d. van J. Landman en A. Koster; Nicolaas J. M z. van A. A. Woestenbürg en G. M. Bos; Hendrik W„ van J. Brinkman en J. van Dük; Anneke A., d van H. Mensch en A. Wüngaarden; Maria E„ <L van 8. Blok en G. God vliet; Elizabeth M„ d. Volgens de opgave van de Provinciale Com missie uit de Veilingen in N. Holland is de totale omzet van de veilingen in'N. Holland gedurende het tüdvak van 1 Januri 1939 tot 1 Augustus Iets gestegen. De omzetten waren ongeveer f 425000 hooger dan in hetzelfde tüdvak van het vorige Jaar. Alle aangesloten veilingen deelen echter lang niet mee in den vooruitgang. Slechts enkele veilingen, een elftal, hebben een stüglng ge- maakt. De overige twintig hebben een daling van een omzet te vermelden^» Tengevolge van de goede prijzen van de kool hebben de veilingen te Warmenhulzen en Noord- scharwoude een goede beurt gemaakt. Noord- scharwoude steeg van f 870.346 tot f 1 201.978. of met 38 terwül Warmenhulzens omzet met 42 steeg van f 381.008 tot f 542.693. De omzet van de Broeker veiling te slechts met 0 4 ge stegen. Ook Avenhom heeft een grooteren om zet gehad dan in JanuariAugustus 1938, n 1. f 232 074 tegen f 200.703 in 1938. Van de veilin gen uit deze omgeving kan ook Obdam nog vermeld worden onder de veilingen, wier omzet is toegenomen, nJ. van f 154.034 tot f 178.406. De veiling te Wognum heeft de grootste omzetstij ging gehad, d wz. in procenten uitgedrukt. Met 400 steeg dese veiling van f 66.622 tot f 00061. Verder is er de Alkmaarsche veiling, welker omzet met ruim 7 te gestegen ven f 166560 tot f 177 424. De veilingen uit Kennemerland blüven, <mge- twüfeld tengevolge van den tegenslag met de aardbeienoogst alle beneden den omzet van ver leden jaar Heiloo te ruim 34 achteruitge gaan. Castricum ruim 14 De beide Bever»ij ker veilingen resp. 8 (Ver. Veilingen) en 5 (Bet). Geboren: Jacobus A I. z. van 8. Molenar en 8 Jonk; Catharina J. M. d. van C. Steur en T. Schilder; Theodorus J. J. z. van C. Bond en E. Kwakman. Ondertrouwd: C. Sier 24 j. en G. Konlng 22 J.; J. Zwarthoed 25 j. en A. Tuüp 24 J.; O Nleuwe- boer 37 J. en M. Ridder 31 j. Getrouwd: F. Schilder 27 j. en N. Veerman 24 J-; H. Mous, 37 J. en E. Runderkamp 34 j.; L. Kemper, 24 j. en T. Kunst 10 j.; J. Butter 21 j. en G. Buljs 10 j. Overleden: C. C. Salm 74 J. vrouw van 8 de Koe. 0.803.10. Wortelen per bos 36. Selderij per bos 11.5. Pieterselie per boe 11.5, Aardappelen (kiel) per 100 K.O. 2 402 80. Tomaten per KG. 48. Prei 36. Uien 34. Pronkboonen 3.5S, Waapeen 24, Bloemkool I per stuk 1015. idem 2e soort 3.5—7. Komkommen I 48. Idem II 23. Meloenen 410. Knollen 5—7. Snüboonen fl17, Dubb. boonen 817. Spenleboonen a. dr. 1619. Kaaanüboonen 2026. Troeboonen 1824. Groene kool 24. Roode kool 23. Aardbeien p. doosje 1727. Appelen per K.O. 48. Peren 8 13. Druiven 1822. Chlneesche rooi 35. Bleten 34. Nero 16. TER AAR. 25 September. Centrale veiling. Spinazie 0.2Ó0.32. AndUvle 411, Sla 0.302.20. Vellen 8. Snüboonen 0.602.10. Prtnaeaeeboonen 1.20. Witte Pronken 3038. Spekboonen 8070, Uien 2 30—3 70 Witte kool 1 30. Savoye 2 70, Bos peen 1.00—250. Rabarber 0.90. Bloemkool 150— 1L—Meloenen 2.0011—, Tomaten 2 00—2.80 OBDAM. 25 September. Veiling „De Tuinbouw" Aanvoer 8500 Kilo Roode Kool 1002.50. 5825 Kilo Gele Kool 1.00—1.80. 12100 K G. Uien 240 3 10. 8900 K.O Roode Bleten 0 80—2.2000 KG Wortelen 000^1.30. 700 K.G Wltkrop 130 1.40. 940 zak slabóoneri 1.65—0.—. 1 ENKHUIZKN. 26 Sept. Vlachbertcht. Aan de Qemeente-vlacbalalag werd aangevoerd door 7* vaartuigen 0000 pond enoekbaars 14—7 ct. pond en door 10 vaartuigen «00 pond paling 1»14 ct. f>er pond. BLOKKER. 25 Sept .Op Hoop van Zegen BI Druiven 14.00—2Ö. BI Kweteprulmen 4—670. Reine Victoria 1100 38. Tomaten 4-5.30. Oleeer Wildeman 4 30-8 50 Goudreinet 4 10—7. Gr»**0®* 2 50—3 90. Kleermaker 3 10—6. Transparant 7t» 14 Conference 6 50 12 70. Beurr* Hardy 13 09- 19. Bonne Louise 15 00—21 Maagaenperen 450- 7 60. Sinjeur 812 10. Soldaat 6 80—1190. Her togin Elza 4 10—6.70. Beurré de Mérode 4 50—8.70. Boerengroen 2.10—4 30. Nouveau Polteau 4 00-6. Andijvie 0 901.70. Slaboonen 11.70—13. Snijboo nen 10 90—13 70 Uien 2 10—2 90. Roode kool 210 —2 90. Gele kool 2.302 70. Groene kool 3 60— 3.10, Komkommers 1.903.50, BI. Eigenheimers 3 10—3 80. Boapeen 3 30--4 50. Meloenen 7.0015, Dirkjespeer 4 506 80 Jac Lebel 2.305.10. Con- selller 3 10—6 90. Keswick 3.00—7. William 4— 790. Durandeau 3.40—5.80. Napoleon 47 80. Leehlpont 11.0015. Augurken 1 5012 40. Ver- tlllon 3.60—t’ Noten 28 00 32 Triumph de Vien ne 15 00 19 PURMERIND 25 Sept Afslagver Beemeter. Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 2.003. Bonte 3—3.60. per 100 kg. Slaboonen: dubb. met draad 8.0011. Idem z. dr. 6.00—13. Stoksnljboonen 8.0018. breede Stam- snljboonen 6.0010. Pruimen 2.0019 per 100 kg. Komkommers 15.60 per 100 stuks. Tomaten: A 4 007 B 4—5 50 per 100 kg Blonmkool 2 00—13 per 100 stuks Roode kool 1 60—4 50. Savoye kool 2005. Spinazie 6 00—13 Poeteleln 4.0010 per 100 kg Sla 0.50— 2 80. Andüvle 0 50—2 40 per 106 krop Rabarber 1.00—3. Wortelen 2—7 60 per 100 boe. Uien 2.80—300. Prei 2.004 per 100 kg. Drui ven 12.0022 per 100 kg Meloenen 3.0019 per 100 stuit». Appels: Zoete Bellefleur 25.50, Bis- marek-appel 1008. Bramley Seedling 100S. Charles Roes 3.00—14. Ctxrtln Keswick 2.00—8. Fisher's Eersteling 1.006. Graham Jubll* 2.00—6, Notarisappel 2.009. Present van Engeland 2.00— 8. The Queen 3 00—8. Tra nap de Cronsels 2.00 13 per 100 kg. Peren: Beurré d'Amanlls 2.0014, Beurré Clalrgeau 1.007. Beurré de Mérode 2— 7 50. Beurré Hardy 4 0018 Boerengroen 100S. Conference 2.0018. Conselller de la Cour 2.007, Diamant 4 00—11. Durandeau 2 007. Duchess Williams 2.00—8. Eva Ballet 2.00—10. SC. Ger- malnpeer 100—5. Gleser Wildeman 26 50. Ber- zogln Elsa 3 008. Kamperveen 1005. Louise Bonne 5 00— 21. Maagdenperen 2.007. Margue rite Marlllat 2 00—14, Perzlkpeer 1.00—8. Seigneur d'Esperen 2 0018. Soldat Laboureur 1.0012. Trlomph de Vienne 3.0019. Vertllon 1008 per 100 kg BOVENKARSPEL. 25 Sept .De Tuinbouw" 1100 baal aardappelen. Duke 4080 cent. Bintje 8090 cent. Blauwe 1401 50. Bonte 130, Klgenh 0.95—1 05. grof 75—80 cent per baal. 77000 stuks Bloemkool: I 7.80—12.80, H 2 80—6.30. ni 1 50 per 100 stuks 55 zak dubb Slaboonen 1 10 3.10 per 15 kg. 3000 kg. Bleten: middel 1.20. klei ne 3—3.40 per 100 kg. 8000 kg. Roode kool 1 60 2.40, 3000 kg. Gele kool 1.903.70 4400 kg. Witte kool 80 cent per 100 kg 350 baal Uien: grof 1.10 120, groote 1—130. drielingen 50«0 cent, nep 1.46—1 50 per baal 60 baal Wortelen 65—80 cent per baal WOGNUM. 25 Sept. Druiven 0.15—0.18, Sla boonen per K.G 10 0012.50. Wortelen per boa 3 60a—4 20. Sla per ioo kr. 0.50—1 20, Andijvie 0.70—1.10. Peren 4 40—10 ZWAAG. 25 Sept Velllngsver. „Bangert en O”. Aardappelen: Blauwe 1803 per 100 kg. Worte len 3 60—6 80. Bloemkool 5 90—11. Meloenen 700 14. Sla 1.202:30. An«Uvle 1.602.80 Waach- peen 1 605 20. Breek peen 1.503. Ulen 1 60-- 2 50. Prei 150. Groene kool 3.10—3 90. Gele kool 1503.10, Roode kool 3 504 40. Spinazie 4 10— 10 10. Poeteleln 710—0.90. Komkommers 2 30— 4.10. Slaboonen 8.00—15. Snüboonen 8.0020. Per ziken 8.40—13.40. Bleten 2—3 40. Knoteelderle A 2 00. Gr on Kroon 3 405.70. Zoete Appelen 4— 8.40. Jac Lebel 3.505.10. Schelllnkhouter 6.00— 17. Durandeau 45 40. Seigneur 4.401200. Wit te Druiven 19 00—26. Alicante 1700—18. Franken- thaler 16 00—24. Tomaten 4 008. d'Amanlls 5.W —10.10. Noten 31 00 38 Reine Victoria 13.00—30. Prinspeer 5.508 50. Bismarck 3 705 80. Lisa*- bon 8.00—11, Lebrun 3 90—0.80. Doyenne de Co rnice 18 0023. Soldat Laboureur 5.101030. Bonne Louise 10.0019. Triumph de Vienne 10 18 20. Williams 4 10—7 10. Beurré Hardy 9 10— 1710 Beurré de Mérode 3.20—7.80. Conference 5.60—11. Trosjraperen 3.40—2.70. Gleser Wilde man 400—820. Nouveau 4 205.10. Maagdenperen 3.30—6.90. Kleermaker 3.20—4. Present van Ba- geland 4.70—7 70. Transp. de Cronsels 4 70—13. Boerengroen 2.304, Hertogin Elza 3 405.40, ConeellTer 3 805. zorgt, had hü eenlge schrlftelüke verklaringen meegenomen van een paar veeartsen, die In gunstlgen zin hadden geschreven. Echter, de twee dorpsgenooten hadden ook verstand van veebehandellng en aangezien zü bleven volhouden, dat verdachte heel erg ruw was opgetreden en langdurig had geslagen met een stok, nam de officier aan, dat bü verschil in waardeering van het feit tusschen verdach te en de getuigen, de opinie van de getuigen die in de meerderheid waren en onder eede ston den, het meeste gewicht In de schaal legde. Bo vendien maakte de veehouder een proeftüd door vanwege een voorwaardelüke veroordeeling tot eeo maand gevangenisstraf, waaruit mocht worden afgeleid, dat de man alle reden had zich onschuldig te betoonen. Vanwege de slechte tlnancién van den vee houder vorderde de officier 14 dagen gevange nisstraf. Het vonnis was: tien dagen in he& gevang. Tenslotte zü vermeld het geval van de keurig aangekleede gehuwde mej. van D. uit Den Hel der, die In een winkel wat had gekocht en van de gelegenheid gebruik had gemaakt om een doosje poeder en een wit kralensnoer weg te nemen Met elkaar had het een waarde van een daalder. Het vrouwtje bekende haar daad onder een vloed van tranen en verzekerde, dat het de eerste maal was. dat ze iets stal. De officier geloofde dat laatste niet erg. want het zou wel toevallig zün geweest, dat ze reeds bü den eersten keer was gesnapt. Dat het „dametje", zooals de officier verdachte noem de, luxe dingen gestolen had. blükbaar om haar üdelheid te bevredigen, stond hem niets aan. Dat kon wel eens dulden op een kwaden ka raktertrek. De officier wilde wel eens weten hoe dat aat en of het werkelük de eerste dief stal van verdachte was Hü verzocht daarom de zaak aan te houden voor een reclaseerings- rapport. Aldus werd besloten. klaarde, dat de beleedlglng door verdachte wel degelük was geult. De officier vorderde in dit zaakje van bene den petl 8. of 4 dagen De rechter maakte er, omdat de verdachte een arme vrouw was. 5.of 2 dagen van. De veehouder G. uit ZÜP» moest op 11 Juü met een van zün jonge koelen naar den stier De koe was echter wat wild en nog niet ge wend aan een touw om haar kop. Tenslotte kwam het zoover, dat ze heelemaal onhandel baar werd en toen ontstek de veehouder in toorn en sloeg de koe stevig op haar huid en trapte haar nog, toen ze door de herrie in een greppel terecht was gekomen. Twee dorpsgenooten hadden het geval gade geslagen en ergernis genomen aan het optre den van den veehouder, aoodat as meenden aangifte te moeten doen wegens dierenmishan deling. De man gaf voor den rechter volkomen toe. de koe, die hü heel moeilük mee kon krijgen, t» hebben geslagen, maar hü ontkende, dat hü de perken te bulten was gegaan. Om te bewijzen, dat hü een boer was, die goed voor zijn vee De Maandagavond gehouden Forward-verga- derlng werd door den voorzitter, den heer F. Kwaad, geopend met eenlge woorden ter nage dachtenis van het overleden lid T. Freese. Voor Zün zlelerust werd door allen een gebed ge stort. Na de voorlezing der notulen werd door den waarnemend secretaris, den heer B. van Meel, het jaarverslag voorgelezen. Allereerst werd het overlüden van den heer Toon Freese gememoreerd. De vereenlging tel de 90 leden. Het eerste elftal speelde een voor name rol in de IVCB-competitie. De eere-tltel mocht niet behaald worden. Op dezen werd door St. George beslag gelegd, welke club met dit resultaat werd gefeliciteerd. Het eerste elftal eindigde op de derde plaats Het tweede elftal te in zün afdeeling kampioen geworden met vüf punten voorsprong. Het der de elftal deed geen daverende dingen. Er heerscht veel waardeering voor den op per leider van de junioren, den heer Van den Berg. Ook den anderfen lelden werd dank bracht. Met de 1 cents-mteale-actle heeft Forward een mooi succes geboekt. De club bekleedde de derde plaats in Noordholland met een opbrengst van 2325 Den voorzitter werd dank gebracht voor het vele werk, dat hü in het belang der vereenlging verricht heeft. Tenslotte werd gehoopt, dat allen, vooral in deze tüden. elkaar zouden steunen, opdat er steeds fair en sportlef gespeeld zou worden. Applaus) Den penningmeester, de heer Van Meel Br., bracht hierna het financieel verslag uit, dat in optimtettechen toon gesteld was. De ont vangsten bedroegen 144300. waaronder een post van 301 aan ontvangsten van den wed strijd ForwardSint George. De uitgaven be liepen t 1386.87. In kas was 118 30 Dank werd gebracht aan de vele vrienden en het kerkbestuur voor de verleende hulp. Gememoreerd werden de verdiensten van déh heer T. Freese als tweeden penningmeester Het tweede elftal en het B-elftal van de junioren: den kampioenstitel behaald. Onder gelukwensch werd het diploma van het junio ren-B-elftal aan den heer Van den Berg over handigd. De voorzitter werd vervolgens bü acclamatie herbenoemd, evenals de bestuursleden, de hee ren Van Meel Br. en Enttus. Besloten werd de vacature van tweeden pen ningmeester voorloopig open te laten. Er zün plannen om wekelüks een bode de contributie te laten innen. Het lid van de kascommtesie, de heer Renekens, werd herbenoemd. Als tweede lid werd de heer Bakker aangewezen. In de plaats van den heer Sdiermer werd in de elftalcommissie benoemd de heer F. Kaag. De andere leden werden herbenoemd. De heer Rozenmever stelde zich niet meer beschikbaar als secretaris. De voorzitter bracht dezen heer van harte dank voor het vele werk, dat hü voor de vereenlging heeft verricht Omtrent de functie van secretaris zal men zich nog beraden. De heer Renekens had zich niet langer be schikbaar gesteld als juniorenleider; hem werd dank gebracht, speciaal vor het werk verricht voor het Juniorentoumooi. De heer Jac. van Berkum heeft zich bereid verklaard als junio ren leider op te treden. Er is echter nog een junlorenlelder noodig. De heer Van der Berg, di^gedurende negen jaar als leider van de junioren is opgetreden, heeft voor deze functie bedankt. De voorzitter sprak een hartelük dankwoord voor het vele werk, verricht voor Always Forward. De heer Van Belkom heeft zich beschikbaar gesteld als terreinknecht. De mogelükheld be staat echter dat deze heer spoedig de stad zal verlaten. Bü de rondvraag verklaarde de heer Van der Berg, dat het trainen van junioren aeer dankbaar werk is Op doktersadvies heeft spr. zich moeten terugtrekken. Den nieuwen trainer zal hü gaarne büstaan. Door den heer Verbeek werd voorgesteld om voor den aanvang van den eerstvolgenden wed- strüd van het eerste en tweede elftal eenige minuten stilte te betrachten ter nagedachtenis van het overleden lid T. Freese. De vergade ring stemde hiermede in. Besproken werd nog de mogelükheld van training in het gymnastieklokaal, en de moge lükheld om de dienstplichtige leden die meU verlof zün, 's Zondags mee te laten spelen. De elftalcommissie zal Vrijdagavond na de congregatie büeenkomen om diverse vraagstuk ken te bespreken. De voorzitter hoopte tenslotte op de mede werking van allen en sloot hierna de verga dering De Alkmaarsche Politierechter, Mr. Krabbe, had tijdens zün audiëntie van Maandag allerlei echte prutszaakjes te behandelen, varieerende van een burenruzietje tot een klein diefstallet je. Het eerste geval was nog het ergste et> bovendien wat tragisch. De Heldersche Juffrouw A. K. zat met haar zuigeling van vüf maanden op bet beklaagden bankje, omdat zü van een Heldersche familie waar bij zü als dienstbode in betrekking was ge weest. eenige goederen had ontvreemd Verdachte, die troosteloos huilde, was een gescheiden vrouw en had trouwplannen met een man, die door münheer Wlggers, die een voorlichtingsrapport over de vrouw moest uit brengen, een minder gunstig bekend staand iemand werd genoemd. De heer Wlggers achtte een geldboete ongeschikt en een voorwaardelüke veroordeeling ook HU kon geen oplossing ge ren. De officier achtte de zaak nogal eenvoudig Reclzsseering meende hü »1» uitgesloten te moeten beschouwen, mede met het oog op den as man van verdachte. De officier vorderde drie maanden gevangentesstraf. De rechter veroordeelde de vrouw, die maar steeds erbarmelük weende en riep, het nooit meer te zullen doen, tot zes weken gevangenis straf. Bü de bespreking van het winterprogram werd medegedeeld, dat het 25-jarig bestaan der af deeling. dat In den komenden winter zal worden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 2