Kabouter Flip zijn vriendje Wip en voor ger De Pool Wreszynski het gerechtshof EEN WOORD VAN DEN COMMANDANT VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1939 UIT DEN OMTR£K Limmen i Kleingoed £/^tond-aan-den-Hoef Waarland ST. PANCRAS OUDORP Behandeling uitgesteld voor onbepaalden tijd RX. e.h.b.o. OUDKARSPEL Mr. van Nier op achtte zyn verblijf in Nederland een groot zakenbelang NOORDSCHARWOUDE OUDE-NIEDORP UIT HET A.F.C.-KAMP BROEK-OP-LANGEND1JK ZUIDSCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND K.J.M.V.—L.T. afd. Alkmaar en omgeving Caetricam HARENKARSPEL Werkgroep R.K. Staatspartij Rinnegom Schermerhorn STAD Het bestuur. hun ZONDAG armen. goed consul den Amerikaanschcn uur. inder- d. Velden; Wil- van in den 21 het ZK op- Het Bestuur. oud 1 .?<--• rt BI so Wip begon weer lets van zijn schrik te be komen en dacht direct: „Dat moet ik gauw aan Flip gaan vertellen.*’ En weg was hij, nagekeken door den jongen. Flip had intusechen al onge duldig gewacht op de afgesproken plek. Ko- van Amster- stof Naar de Missie. Wegens vervroegd vertrek naar de Missie te Sera wak (Noord-Borneo) xal father J. Dekker reeds as. Zondag onder beide H.H. Missen een afscheidspredikatie houden. In de Troonrede, die H.M. de Koningin bij de opening der Staten Generaal uitsprak, ko men de woorden voor: te ni M n< Fi St n h< ■rd en naak- van R Se P« cc be- be- van in die Dames en heeren van 18 jaar en ouder, die deel willen nemen aan een cursus E. H. B. O., kunnen zich Maandagavond tusschen 78 uur opgeven bij het Broederhuis, Nasaaulaan. ke hi th Di tli Ut va D lel m aa qt ke he VRIJDAG eerste Vrijdag 8.18 Communie uttreiken; 8. De kerm*s aan het Noordeinde. De kermis aan het Noordeinde behoort weer tot het ver leden. De drukte op deze kermis was niet zoo bijzonder groot. Het aantal kermisattracties was ook niet overmatig groot. In de belde café’s is druk gedanst, terwijl de bioscoop van Kok Co. alle drie dagen een mooi programma heeft vertoond. Vooral bij de voorstelling var Maandagavond, toen „Merljntje Gijzen’s jeugd’ Herkozen Bij de op Woensdag 27 Sept, ge houden stemming ter verkiezing van een lid van dagelijksch bestuur van de banne St. Pan- cras is de heer K. Duif Cz. alhier herkozen. sier bevindt. Dit stuk heeft niet direct betrek king op de tenlaste gelegde oplichtingen, doch op verd.’s relatie met de Amsterdamsche Bank. Inmiddels was weer een getuige verschenen, die verklaringen aflegde over groote verterin gen door verdachte. Tenslotte bekende verd. dat hij het geld van Toni M. voor privé-doeleinden had ge bruikt. Pres.: Dat is een stap vooruit. De ver duistering geeft u nu tenminste toe. Verd.: Maar de visa zouden in orde ko men. Pres.: Ja, dat zal wel, maar de passen van de familie M. lagen in uw nachttafel tje en daar bleven ze. Afscheid hoofdonderwljzer Met ingang van 1 October as. is aan den heer H. Janssonlus, hoofd der U. L. O. school te Noordscharwoude, eervol ontslag verleend wegens het bereiken van De verdachte had een heele UJst vragen om via den rechter-commissaris aan juffrouw M. voor te leggen. De zaak werd voor onbepaalden tijd uitge steld. Het handelde langstelling, de balie, de ternationalen „Met groote dankbaarheid heb ik kennis genomen van den geest van toewijding en dienstvaardigheid, die in dezen emstlgen tyd. zoowel in Nederland als onder alle be volkingsgroepen in de Overzeesche gebleds- deelen op zoo verheffende wijze tot uiting komt.” Aagje Arie Pankras Afscheid Zuster Kok. Onder enorme be langstelling heeft Woensdagavond in de zaal van de „Prins Maurits” van den heer Gelder te N. Niedorp, na een 2114-jarigen staat van dienst, de wijkverpleegster van het „Witte Kruis", Zuster Kok, afscheid genomen van de inge zetenen van bovengenoemde gemeente, waar onder uit den aard der zaak zeer vele oud- patiënten. By ontstentenis van burgemeester Plulster, werd de avond Ingeleid door den vice-voorzltter, den heer Rempt, die namens de Witte Kruis- afd. een prachtige mand met bloemen en een couvert met inhoud aanbood, terwijl namens de burgerij van N. Niedorp een mooi bureau werd geoffreerd. Nameps de ingezetenen van 1 Veld- Zljdewlnd en Oude Niedorp werd door mevr. KoopmansTas met passende bewoordingen een prachtig Persisch kleed aangeboden. Verder werd nog door velen het woord gevoerd en mocht zuster Kok geschenken v^n verschillen den aard ontvangen van schodljeugd en perso neel te Nieuwe Niedorp, van de vereeniging tot uitzending zwakke kinderen en van de plaatse- Hjke Vrouwen Vredesbond. Alles wat dezen avond werd gesproken was een en al lof voor het zoo vele jaren onvermoeid en met volledige toewijding werken van zuster Kok als wijkver pleegster. Wat veelal voor een groot deel for maliteit pleegt te zijn, was hier, en wel te recht, van A tot Z van harte gemeend. Velen was het aan te zien en niet het minst zuster Kok zelf, dat dit afscheid zwaar vieL Velen zuilen haar missen en wel niemand die door haar is verpleegd geweest zak haar kunnen vergeten. Naast haar boven alle twijfel verhe ven capaciteiten als verpleegster, was zij fen vrouw met groote gaven van geest en hart, die ten allen tijde een weldadlgen indruk bij de lijdenden achterliet. Kortom, zuster Kok was altijd en overal welkom, *t geen dan ook op dezen afscheidsavond in allerlei vorm tot uiting kwam. Na afloop was zuster Kok dan ook zoo ont roerd en aangedaan en kon zij bijna geen woor den vinden om allen te bedanken. Thans gaat zuster Kok, begeleid van de beste wenschen van de N. en O. Nledorpers zich vestigen te Bergen om wat God geve, nog'vele jaren van een wel verdiende rust te kunnen genieten. den pensioengerechtigden leeftijd. De heer Janssonlus, die vanaf de oprichting van de school aan het hoofd dezer onderwijs inrichting heeft gestaan, heeft zjjn arbeid steeds op uitstekende wijze verricht. De dagelijk- sche besturen van de gemeenten Zuidschar- woude, Noordscharwoude en Oudkarspel welke gemeenten de school hebben gesticht, hebben dan"'ook gemeend, dit afscheid van den eminen- ten onderwijzer niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van de B. en W.’s van bovenge noemde gemeenten is de heer Janssonlus harte- lijk toegesproken. Verschillende sprekers ge tuigden van hun waardeering voor den arbeid van den vertrekkenden onderwijzer. De burge meester van Noord- en Zuldscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler heeft den heer Janssonlus namens de gemeentebesturen een prachtig schil derij aangeboden, voor welke attentie de heer Janssonlus zeer erkentelijk was. De heer Janssonlus gaat zich te Alkmaar vestigen. Zooals bekend zal aa. Zondag de noodcom- petltie van den D.H.V.B. een aanvang nemen Ons eerste elftal is daarbij ingedeeld in groep A van afd. Noord, tezamen met KGB 1, Grashop pers 1, de Valken 1, Always Forward 2, LBW 1. REO 1 en Berdos 1. De besturen van AFC en Berdos hebben echter gemeend, gezamenlijk bij het Bondsbestuur met klem om een andere in deeling te moeten verzoeken, dit in verband met de groote kosten, die uiteraard aan bovenge noemde indeeling verbonden zijn. Voor Zondag as is echter vastgestfld KGB AFC 1 en zul len de AFC-ers dus, als de Indeeling gehand haafd blijft, 4e reis naar Bovenkarspel moeten aanvaarden. Het vertrek is bepaald op twee uur van af het Waagpleln. Men denke aan het legi timatiebewijs. AFC 2 is wel in een zware afdeeling terecht gekomen, tezamen met Hugo Boys 1, SRC 1, Con Zélo 1, VZV 1. LSW 2, VIOS 2 en Kolping Boys L vormen zij groep H, eveneens van afd. Noord. Hier Is voor as. Zondag vastgesteld AFC 2—SRC 1, deze wedstrijd wtordt gespeeld op ons terrein aan den Westerweg en vangt aan om half drie. Ook hier denke men om het legi timatiebewijs. Voor het derde elftal werd nog geen wedstrijd vastgeeteld. Het heeft ons verwonderd, dat een onzer leden reeds afbericht zond. Heeren dat kan natuurlijk niet, wjj hebben teneinde allen in de gelegen heid te stellen om te spelen, arte elftallen inge schreven, maar laten onze leden er nu ook voor zorgen, dat die drie elftallen niet alleen de com petitie compleet beginnen maar ze ook com pleet beëindigen. Dat was toch de afspraak? Werk gegund By onderhanasche aanbeste ding is de bouw van een nieuwe pastorie voor de Chr. Ger. Gemeente alhier aan den heer C. de Geus alhier opgedragen. Ziekteverzekering voor de transportarbeiders Voor de transportarbeiders van Broek op Lan- gendljk, Noordscharwoude en Warmenhulzen is, in overleg met De Koophandel, Centraal Beheer en de arbeidersorganisaties een nieuwe regelinj Wreszynski, qpn Pool van geboorte, stond te recht, wegens twee gevallen van oplichting. Tot voor korten tyd was hij woonachtig te Los An geles, doch sedert November van het vorige jaar bevindt hjj zich in het Huis van Bewaring te Amsterdam. Zjjn arrestatie in een der deftigste damsche hotels deed indertijd veel stof op- waalen, niet omdat de belde oplichtingen waar voor hl) thans in beroep terecht staat, zoo bij zonder belangrijk zijn, maar omdat Wreszynski in de flnancieele wereld vele jaren een zekere rol heeft gespeeld, niet altijd tot genoegen van de regeeringen der landen, waar hij vertoefde, zoodat hjj herhaaldelijk uitgewezen werd. Hjj verrichtte als compagnon van kolonel Norris, een Engelsch financier, of als diens lasthebber bankzaken, die voornamelijk bestonden uit deblokkeeren van vorderingen op crediteuren in landen met een beperkt betalingsverkeer. Een paar jaar geleden was Norris een figuur om welke een geheimzinnig waas hangt, gewik keld In een geruchtmakende procedure met het Unllever-concem over *t deblokkeeren van vor deringen. Het proces werd te Parijs geype eindigde door een schikking. De Unilever 'n te deel uit van een pool, een combinatie crediteuren, waarin ook de Amsterdamsche Bunk was vertegenwoordigd. De Unilever trad uit de pool, waarvoor Norris .en Wreszynski bleven optreden, zeer tot nadeel van de Am sterdamsche Bank, die voor mlllioenen schade leed. Een vervolging van W. voor deze bena- deeling van de Amsterdamsche Bank was uit technisch-juridische overwegingen niet mo- geljjk. Banne. De gewone Jaariyksche he^" schouw zal door de Banne warden gehouden op Donderdag 5 October aa. Het was een*-jongen Plotseling hoorde Wip hem zeggen: „Dank je wel, kleine eekhoorn, dat je me wakker gemaakt hebt. Je pluimstaart kriebelde me zóó in m'n gezicht, dat mil slaap meteen weg was. Ik geloof.dat ik een heden tijd geslapen heb. Wat zal ik er van mijn baas van langs krijgen!" Gerechtshof groote de zijde tegen den Wreszynski, Geboren: Allda, M. H„ d. van Christiaan J. de Groot en M. M. Schots; Leendert, M., z. van Jacob Bellis en L. M. Kootje. Ondertrouwd: Salomon Adelaar en Victoria L. M. C. M. De Smedt; Johannes N. Zandvoort en Wilhelmina Chr. Bos; wybe Elzlnga en Maria K. H. Pruim boom; Franclscus J. Meur en Marljtje Veel; Petrus J. van Staten én Ja coba Jonker; Oscar Schenk en Neeltje E. Oudes. nu net canon areunt over onze grenzen, Mjn M meer noodlg dan ooit. De Katholieke Jongeren weten, dat hun ide alen zijn belichaamd in de doelstellingen van de Staatspartij en daarom is het dure plicht haar rangen te versterken. Voor de naaste toe komst moeten we paraat zijn of paraat maken. Daarom roept de werkgroep al haar leden, vrienden en belangstellenden op om Maandag 2 October 's avonds half negen aanwezig te zijn in het gebouw Nieuwesloot, naast de Nutspaar- bank. De heer Venneker zal het woord voeren. Ook zjj die 's lands wapenrok dragen zijn van harte welkom. DONDERDAG 9 30 uur Huwelijksmis er huwelijksvoltrekking van Gerardus Kaan dorp en Agatha Meijne. Van 5 tot 7 uur oiecht- hooren. Te 7 uur H. Uur voor de Mariacongre- gatie en 's morgens algemeene H Communie. van de maand. Tc 1.45 gezongen H Mis Gelezen H H. Missen te 7.30, 8 en 9 uur. Te I uur Lof ter eere van het H. Hart met October- maand gebeden. ZATERDAG feest van O. L. Vrouw Rozen krans. Biechthooren van 48 uur: 8 30 Manalot Gedurende de Octobermaand lederen «vonrf 7 uur (Zaterdag 6.30) kort Lof met October gebeden voor het herstel van den vrede. Laten alle parochianen, zoowel mannen als vrouwen, zooveel mogelijk dit Lof bijwonen, vooral in deze zorgvolle tijden. As. Zondag collecte voor de Op verzoek van de verdediging werd de zaak geschorst om eenige vraagpunten voor te leggen aan Toni M„ die wegens ernstige ziekte niet ter zitting kan ver schijnen. Ineens zag hy tusschen struiken iets eigenaardigs. Onbeweeglijk stil en stijf lag er iets donkers tusschen het groen. Wip sloop naderbijmaar bleef op het zelfde oogenblik van schrik stokstijf staan. Het vreemde wezen op den grond begon zich te bewegen. dat hij kende. Pres.: En wie was die Amerikaansche consul, die vriend van u? Verd. wilde een langdradig antwoord geven, maar de president stond op naam en adres. Verdachte: Ik ben zijn naam en adres verge ten. Pres.: En bent u consul van Argentinië? Kunt u dat bewijzen? Verd.: Ja zeker, maar papieren om dat te be wijzen heb ik niet. Ik was consul van Argentinië voor de stad Dresden, ’t Was meer een eeretitel. Tenslotte vertelde deze getuige onder gioo- te belangstelling van het Gerechtshof, dat hij schadeloos was gesteld. Hij had de zes duizend gulden teruggekregen van de Am sterdamsche Bank. De twee gevallen van oplichting zijn van Let soort, dat in de strafkamers van rechtbanken en gerechtshoven in den lande herhaaldelijk wordt behandeld: „kleingoed”. Het eerste geval betreft de oplichting ten na- deele van Juffrouw Toni M., een Oostenrijksche dame, die echter reeds geruimen tijd in Neder land vertoefde^ Zij had kennis gemaakt met Wreszynski en hem verteld, dat drie harer naaste familieleden, die te Weenen woonden, gaarne naar Amerika wilden emlgreeren. Wreszynski, die in den breede over zjjn rela ties had verteld en zich bovendien voor Argen- tijnsch consul uitgaf, zou dit wel even in orde maken. Maar er was veel geld voor noodlg.... voorlezing van een stuk, dat zich in” het dos en zoo wist hy haar te bewegen hem f 4.000 te geven. In de tweede plaats zou hjj den koopman P F. H. hebben opgelicht voor f 6.000. Deze man was bij W. in dienst getreden als secretaris. Wreszynski deed een verhaal over een tip uit Zweden. Hij zou 150 procent winst kunnen ma ken. Ook vertelde hjj van zijn relaties met de Amsterdamsche Bank. Als bewljs*oonde hij een stuk, waarin hem 120.000 pond sterling werd beloofd, wanneer hij zou slager, in het deblok keeren van een groot aantal vorderingen op Duitsche e. a. crediteuren. De koopman-secre- taris liet zich bepraten en nam in de „Zweed- sche affaire” deel met 16.000. In eerste instantie ontkende W. beide lichtingen. ..Ter handhaving van de volstrekte onzij digheid. waartoe ons land geroepen is en waaraan het zich met inzet var» alle krach ten wijdt, heb ik mij genoopt gezien bevel te geven tot de mobilisatie van zee- en land macht. Tot mijn groote voldoening heeft die mobilisatie, evenals de daarop volgende con centratie, zich op voorbeeldige wijze vol trokken. Beide deelen onzer weermacht ver vullen, met den besten geest bezield, moeilijke en soms gevaarvolle taak.” Inderdaad de taak, die in deze dagen op de weermacht rust is zwaar. Zij stelt hooge eischen niet alleen aan de Commandanten der onder deden, maar ook aan den soldaat, aan den huisvader, die zijn gezin, den zoon, ouderlijk huis heeft moeten verlaten om volg te geven Hij deed het met ernst op het gelaat maar met blijheid en trots in het hart, dat hjj zijn deel kan bijdragen tot het bereiken van het verheven doel, de handhaving van Neerlands onafhankelijkheid. Groot zijn de offers, die de soldaat in deze tijden brengt, offers niet alleen van mate- rieelen aard maar zeker niet minder op gees telijk en cultureel gebied. Veel moest hij ach terlaten wat voor hem steun en leiddraad in zijn geestelijk en moreel leven was. Het stemt tot vreugde wanneer we verder in de Troonrede de woorden lezen, die Hare Ma jesteit wijdde aan den geest, die ook over hen die geen deel van de weermacht uitmaken vaardig is geworden. Zij luiden: Hienfiede brengen wij nogmaals in herinne ring dat heden (Vrijdag) -avond onze afdeeling haar eerste vergadering van dit nieuwe winter seizoen opent. Alle ongehuwde R K. Jonge Land- en Tuin bouwers van Alkmaar en omgeving sporen wy aan deze vergadering by te wonen, welke om 730 uur in café Bos, Waagpleln, geopend wordt door den Bondsmoderator Rector Beune uit Leiden. HEDEN achttiende Zondag na Pinksu-ren. begin van de Octobermaand, toegewijd aan O. L Vrouw van den H. Rozenkrans. Feest van den H Bavo. Patroon van ons Bisdom. Eucharisti sche dag. Hoogmis met volkszang. Van 4 uur tot na het Lof uitstelling van het H. Sacra ment. Te 4 uur aanbidding voor de school kinderen; 4.30 voor alle afdeelingen var dc H. Familie; 5 uur voor alle afdeelingen van de Mariacongregatie. Te 7 uur Marialof met Ro zenhoedje voor de overleden pastoors en wel doeners der parochie, Octobergebeden en gebed voor den vrede. Predikatie en collecte coor Father Castricum voor zjjn missie. MAANDAG feest van de H.H. Engelbewaar •en. DINSDAG feest van de H. Theresia van het Kindje Jezus. Na het Lof Marlacongngatin afd. III. Vastendag voor de Derde Orde. WOENSDAG feest van oe H. Franclscus van Assisië. Na de H.H. Missen van 7 en 8 uur gene rale absolutie voor de leden der Derde Orde 7.30 H. Familie voor afd. II. 9.30 gezongeu Hu welijksmis en Huwelijksvoltrekking van Petrus Beentjes en Marg. Oskam. uur van Van die toewijding en dienstvaardigheid ge tuigt ook de oproep van het Comité „Ontwik keling en Ontspanning van de militairen gele gerd te Alkmaar.” Het streven van dit Comité, dat zich ten doel stelt te voorzien in de behoefte aan geestelijk en cultureel voedsel van hen. die dit alles thans grocöendeels zouden moeten ontberen, verdient oprechte waardeering. Mij als Garnizoenscommandant te Alkmaar, is het een behoefte het comité dank te zeg gen voor zjjn initiatief en mjjn volle instem ming met zijn arbeid uit te spreken. Moge zich uit dit initiatief een krachtige en doeltreffende actie ontwikkelen. Dan zal onge twijfeld het hooge geestelijke en morecle pen, waarmede de troepen te Alkmaar onder de wapenen kwamen gehandhaafd kunnen worden ten zege der gemoblllseerden en tot heil ons geliefd Vaderland. De Rcs. Lui tenant-Kolonel Garnizoenscommandant H. C HONIG. Vorslschade De nachtvorst heeft hl den nacht van Woensdag op Donderdag groote schade toegebracht aan de nog te veld staande slaboonen. 20 pond boter ontvreemd Toen de melk rijder Jac. Ursem met zijn melkauto van de fabriek in de Schagerwaarde terugkeerde *n stopte op den Oosterdjjk bij den Woud meers weg, miste hij een tijm, inhoudende 20 pond boter. Hij wist zich te herinneren, dat de boter nog op den auto stond bij zijn .laatste stopplaat^ n.l. bjj den heer A. Nlerop te Dirkshorn. Hoe de boter van den auto Is verdwenen is tot nog toe een raadsel. De boter Is nog niet terugge vonden en van den dader ontbreekt elk spoor. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, zoon Simon Petrus Kruljer en Guurtje Maria Spaans, Agatha CaUjarina Cornelia, dochter van JO" hannes Adrianus Bruin en Cornelia Peironelia Bruin; Jan, zoon van Hendrik Rijs en Wilbei- mina van der Bel; Johannes, zoon van Bartho lomeus Boon en Petronella Johanna Cathann Kuil boer; Catharina Elizabeth, dochter van Bruin en Immetje Jong; Johanna Elizabeth Maria, dochter van Lourenclus Groen en Anna Johanna van Langen; Anna Marie, dochter v*h Gerrit van der Werft en Anna Schejjen; Catharina, dochter van en Kaatje Noordstrand. Getrouwd: Hendrik Haaima, 21 jaren, arbeider en Helena Adriana Bakker, Harenkarspel; Meen niet, dat een politieke partij slaapt, yjlang geen stembusgeranunel te hooren valt. -- Principes kunnen nimmer naar den achter- werd gedraald, was de bioscoop goed gevuld. grond worden geschoven en voorabin dezen tijd. Zondag/ i Oct. 18e Feestdag van de H. Missen zal Pater Nico v. d. Molen een pre dikatie houden en collecte voor zijn Missie. Om half 8 de H. Mis voor Joannes Maria en Adriana Apeldoorn; 11 uur de Hoogmis voor de parochie. 2 uur Lof, daarna vergadering van de Derde Orde. Voor de schoolkinderen is de tentoonstelling van de Missienaalkfing niet geopend Zondagmid dag 12 uur, maar Zaterdagmiddag van 56 uur. Voor de grooten Zondagmiddag van 35 en van 6 uur tot half 10. MAANDAG om 7 uur de H. Mis voor Marga- retha en Joannes Noort. Plm kwart voor 8 H. Mis voor Petrus Groen. Anna Meyne en Maria Zonneveld. Half 8 Congregatie voor de dames DINSDAG 7 uur H. MIs tot zekere Intentie; plm. kwart voor 8 H. Mis voor Plet Kool en Maartje Levering. WOENSDAG feestdag van den H. Franclscus van Assisië. 7 uur de H Mis voor Adrianus Pe trus Valkering; plm. kwart voor 8 H. Mis voor de leden van de Derde Orde. 8 uur Mannencon gregatie. DONDERDAG 7 uur H Mis voor Joannes de Wit en Geertruida Zuurbier; plm. kwart voor 8 H. Mis voor Anna Hollander geb. v Beëk en dochter Clasina. Biechthooren voor de 1ste Vrij dag van 56 uur. VRIJDAG 1ste Vrijdag van de maand, bijzon der toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van het Genoot schap van het H- Hart; plm. 8 nur H. Mis voor Joannes Apeldoorn. Half 8 Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 7 uur H. Mis voor Vader en Moe der; plm. kwart voor 8 H. Mis voor Geertrulda Boenderrtaker. Biechthooren van 34 voor de schoolkinderen; 48 voor de volwassenen. ZONDAG 8 Oct Half 8 de H Mis voor Joan nes Admiraal. Onder de H.H Missen collecte voor de armen van onze parochie. Gedurende de Octobermaand zal na de H. Mis van 7 uur. dus om half 8. het Rozenhoedje wor den gebeden met de voorgeschreVen gebeden van de Octobermaand. met utttelling van het H Sacrament. Tanium Ergo en de zegen met het Allerheiligste, plm. kwart voor 8 de tweede H. Mis. getroffen voor de ziekteverzekering der trins- portarbeiders. In de uitkeeringsbedragen Is geen wijziging gekomen. Alleen de premie is ver hoogd. 18de Zondag na Plnkstercn. H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 2 uur Vesers met Oc- tobergebeden. MAANDAG geen H. Mis in Maria-Oord. 8.15 uur H. Mis. DINSDAG H. Missen om 7 en 8.15 uur. WOENSDAG H. Missen om 7 en 8.15 uur. 7 uur Marialof met Octobergebeden. DONDERDAG 7 uur H. Mis; 8.30 uur Rozen hoedje en Octobergebeden. 9 30 uur gez. hu welijksmis MooljKujjs. Biechthooren van 0—7 uur. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, 0 15 uur H. Mis; 7.30 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Octobergebeden. ZATERDAG H. Missen ob 7 en 8.15 Biechthooren op de gewone tijden. Zondag na Pinksteren. de Allerheiligste Rozenkrans. On- Molen een pre- ZONDAG eerste Zondag van de maand. Om 7 uur ’s morgens uitstelling van het Allerheilig ste tot na het Lof. 7.30 voor overl. fam. Bleeker— Kramer* (10 uur voor de parochie; 2 uur Lot. MAANDAG 6.30 voor pastoor j. Volkering; 7.30 voor Cath. Weel, hsv. van Jac. Pancras vanwege het genootschap St. Joseph. DINSDAG 6.30 voor P. Nieuwboer en Cath. Schagen; 7.30 voor overl. lam. DoodemanZut. 's Avonds 7.30 conferentie voor de gehuwde vrouwen. WOENSDAG 6.30 voor Gertrudis Lokln; 7.30 voor Pastoor Bekkering, ’s Avonds 7.30 congre gatie voor de jongens van 1825 jaar. DONDERDAG 7.30 voor overl. ouders Danen- bergJong; 9.30 voor bruidegom en bruid. Des avonds 7.30 congregatie voor de jongens va i 1417 Jaar. VRIJDAG 6.30 voor overl. fam. BakkerBoots 7.30 voor Nicolaas van Ophem. ZATERDAG 6.30 tot bijzondere intentie; 7.30 voor Dirk Doodeman. Biechthooren van 58 uur. Toni M. in aanraking met Wreszynski. In den ondertrouw zijn opgenomen: Jo Nannes van Warmenhuizen en Neeltje Bruin van deze jpamrhle MISINTENTIES ZONDAG 1 October 6 45 voor Johannes Nieu wenhuizen; 8 uur voor Wilhelmina Brakennoff— Limmen; 9 uur voor de le*n van de Hanzas 10.15 voor de parochie. MAANDAG 2 Oct. 7 uur voor Anna Schot- vanger—Bisschop; 7.30 voor Theodoor Hendrik Oldenboocn; 8 uur voor pastoor Oostwaard; 9 uur voor Aferie Smit. DINSDAG 3 Oct. 7 uur voor overl. tam WeelSchilder; 7.30 voor Henrica Beentjes— Zonneveld: 8 uur voor Nico de Ruyter; 9 uu voor een zieke. WOENSDAG 4 Oct. 7 uur voor overl. fam KrimpBrandjes: 7.30 voor Adriana Lomer fte Wejjer; 8 uur voor Dirk Twisk; 9.30 gezongen Huwelijksmis. DONDERDAG 5 Oct. 7 uur voor Cornells Nil- man, Anna de Goede en overl. zoon; 7.30 voor Franctsca Steenman—Kuiper; 8 uur voor Petrus Kuys; 9.30 gezongen Huwelijksmis. VRIJDAG 6 Oct. 6.45 voor de leden van het Gen. H. Hart; 7.30 voor Jacobus de Njjs, Geertr. Brakenhoff en overl. kinderen; 8 uur voor Ca tharina DernisonSchoonhoven; 9 uur voor Notaris Jacobus Stuyt. ZATERDAG 7 Oct. 7 uur voor Elisabeth Lief- tingv. d. Wijst; 7.30 voor Nicolaas Zonn»veld. 8 uur voor Cornells Melker; 6.45 by de Zuster voor de overl. armen der parochie. ZONDAG 8 Oct. 6.45 voor Allda "TwiskLute: 8 uur voor de parochie; 9 uur voor overl. moe der en zuster: 10.15 voor Anna Beentje»—Kuiper ZIEKEN Petrus Schermer; Petronella v. d. Velden; Wil helmina Beentje»—Veldt; Cornells Lute. CATECHISMUS Meisjesschool: Leerjaar 2a 96. 97. 98 KI K.t leerjaar 2b KI. K. 111, 112, 113; leerjaar 3 le‘ 14 en 15 herhalen; leerjaar 4 les 20; leer laar 5 20; leerjaar 6 les 23; leerjaar 7 les 30 en 31. Jongensschool: klas II les 7 no. 119. 122, les 18 no. 123, 124, 126; klas III vraag 100, 101, 102, 103; klas ina en IVa les 22; klas IV les 22; klas V les 26; klas VI les 25; klas VII les 32. President van het gerechtshof was mr. Joh. M. Jolles, procureur-generaai mr. J. Versteeg. Als verdedigers traden op mr. Th. Muller Massis en mr. F. Mannheimer. Het O. M. had acht getuigen charge opge roepen. Het bleek echter dat de hoofdgetuige M. niet was verschenen, omdat zy in een sana torium vertoeft. Als eerste getuige hoorde het Hof hoofdin specteur R. Stoett, chef van de vreemdelingen politie. Deze verklaarde, dat verdachte «enige malen op zijn bureau was geweest voor de ver lenging van de verblyfvergunning. Den eersten keer was de heer mr. Van Nierop, directeur van de Amsterdamsche Bank, meegekomen, die had gezegd, dat het een zakenbelang was, dat verd. in het land bleef. e Vervolgens kwamen de getuigen A charge aan de beurt. De eerste die voor het hekje kwam was de koopman-secretaris. Hy vertelde hoe hy zich had laten bepraten om f 6.000 af te geven. Deze getuige had verdachte leeren kennen in een groot hotel in de binnenstad. Daar bracht hy Toni had hem verteld, dat zy Amerikaansche visa voor de passen van haar familieleden wilde hebben, Wreszynski had tegen getuige gezegd, ZONDAG 1 October. 8 uur H. Mis voor het geesteiyk en tydeiyk welzyn van onze parochie; 10 30 H. Mis tot herstel van een zieke. Om half 3 het Ubf met Rozenhoedje en voorgeschreven ge beden. Heden opening van de Octobermaand. Feestdag van den H. Bavo MAANDAG 7.45 H. Mis voor overl. ouders; Des avonds om 8 uur Mariacongregatie voor de meisjes. Feestdag van de H.H. Engelbewaarders. Heden en volgende dagen na de H. Mis het Ro zenhoedje. DINSDAG 7.45 H. Mis voor Elisabeth Emma Graaf. Feestdag van de H. Theresia van Kindje Jezus. WOENSDAG 7 45 H. Mis voor Cornells nyn en overl. familie Deckwltz. Feestdag den H. Franclscus van Assisië. DONDERDAG 7.45 H. Mis voor de armen van onze Parochie, "s Avonds van 78 uur gelegen heid om te biechten. VRIJDAG 8 uur gezongeu H. Mis voor de le den van het Apostolaat des Gebeds Eerste Vry- dag van de maand. *s Avonds om 7.30 het Lof met Rozenhoedje. ,TlgtDAG 7.45 H. Mis voor Dina van "t Hof. Van 5 3b tot 8.30 gelegenheid om te biechten, ZONDAG 8 October. 8 uur H. Mis voor geeste- lyk en tydeiyk welzyn van onze Parochie; 10.30 H. Mis voor overleden familie Schipper. De gebeden worden verzocht voor Bertha Jonk, die met de HJI. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Gedoopt: Catharina Maria Rood en Nicolaas Joannes de Lange. MEDEDEELING ZONDAG 15 October is de Vroegmis weder om half 8 en de Hoogmis om *10 uur. Dien Zondag gelegenheid tot het betalen van plaatsengelden. Amsterdamsche Donderdag onder vooral van strafzaak financier door den officier van justitie een internatio nale misdadiger was genoemd, wiens prac- tyken niet voor die van Stavisky onderdoen. By de behandeling voor de rechtbank op 13 April J.l. vorderde het O.M. de maximum straf voor oplichting, n.l. vier Jaar gevan genisstraf. De rechtbank wees conform de zen hoogen eisch vonnis, doch bracht twee maanden voqrlooplge hechtenis in minde ring. Klooster Karmel In den Karmel bestelde misintenties worden alken ochtend voor de H. Mis aan de E.E.Z.Z. aanbevolen. Deze bidden dan heel byzonder voor de opgegeven intentie en voor degenen die de H. Mis bestelden. ZONDAG 1 Oct.; Achttiende Zondag na Pinksteren Feest van den H. Bavo, patroon heilige van de Kathedralekerk van Haarlem, gezongen H. Mis om 8 uur. Na de H. Mis uit stelling van het Allerheiligste tot aan het lof om 5 uur. Onder het Lof gebeden van de No vene ter eere van de H. Theresia. Na het Lof gelegenheid om de relikwie te vereeren. DINSDAG 3 Oct.: Feest van de H. Theresia van Llsieux, patroonheilige van den Karmel van Egmond. Gezongen H. Mis om 8 uur. Om 5 uur Lof met predikatie. Volle aflaat kan verdiend worden door een ieder die de kapel van den karmel bezoekt en daar bidt tot in tentie van den Paus. VRIJDAG 6 Oct.: Eerste Vrijdag van de maand. Gezongen H. Mis om 8 uur. Na de H. Mis litanie van het H. Hart en toewyding. Eerste dag van novene ter voorbereiding op het feest van de groote H. Theresia. Van 56 uur aanbidding. ZATERDAG 7 Oct. Feest van den H. Ro- •enkrans. Gezongen H. Mis om 8 uur. Van 5 tot 6 uur aanbidding. De H. Mis is eiken ochtend om 8 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om half 8 en onder de H. Mis. De Theresiakapel is'altyd geopend en voor iedereen toegankeiyk behalve Zondagmiddag tot 10 uur. Bloemen. De Eerw. Zusters Carmelitessen zullen met de grootste dankbaarheid bloemen in ontvangst nemen voor het aanstaande feest van de H. Theresia van het Kindje Jezus. H. Theresia van t Kindje Jezus bidt voor de weldoeners van den Karmel. vooral ook voor degenen, die nog eens willen denker! aan den nieuwen in aanbouw zijnden Karmel op Us- land. die zyn ge- aan het bevel tot mobilisatie. en, 21 jaren, beiden wonende te Harenkarspel; Adrianiw Bommer, 26 jaren, tuinbouwer te Warmennuf zen en Jacoba Pronk, 25 jaren, wonende t® Harenkarspel. Overleden: Johannes Jacobus Vollerlng, 62 jaren, pasfoor te Harenkarspel. KRUISVAART Zondag om 8 uur worden de leden van de Vier oudste bans verwacht in de Kindermis om 8 uur. Plaatsen in de vier eerste banken; onder de H. Mis algemeene H. Communie by gelegen heid van ons patroonsfeest St. Michlel. Iedere Kruisvaarder zorgt in keurig uniform op tyd aanwezig te zyn per fiets. Jas meenemen, ook al schynt de zon; vyf kampgeboden In een tasch achterop gebonden. Brood voor één maal tijd meenemen. Na de H. Mis gaan we naar den burcht. Vandaar vertrek in formatie naar het kamp. Denkt er om. dat alles meetelt voor he* tor nier. Doe je best om de oriflamme bult te maken. Om vyf uur is alle» afgeloopen. DIRECTEUR DUIN EN BOSCH ZONDAG achttiende Zondag na Pinksteren Feest van St. Bavo, hoofdpatroon van het Bis dom. "s Morgens om 8 uur gezongen H. Mis voor Willem Zonneveld en Elisabeth Tromp. DINSDAG feest van de H.H. Engelbewaarders, ’s Avonds om 5 uur bibliotheek. VRIJDAG eerste Vrydag yan de maand. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Daarna gelegenheid om te biechten MARIACONGREGATIE Donderdagmorgen om 7 uur gemeenschappe- lyke maandeiyksche H. Communie voor aile af deelingen. 's Avonds om 7 uur H. Uur voor afd. X en n. Deze week zullen de prefecten de contributies innen en de leden van de Prlscagroep gaan rond voor de missie. Verdachte beweerde vervolgens, dat hy eenige dagen later aan Toni M. de 4000 had ’^uggegeven maar even later had ze hem het geheele bedrag weer ter hand gesteld tegen een kwitantie, waarop stond, dat ze het geld terug zou krijgen, als de visa niet in orde kwamen. De procureur-generaai mr. Versteeg verzocht De directeur van een groot hotel verklaarde, dat verdachte hem in October 1938 f 500.ter leen had gevraagd om de rekening van een an der groot hoofdstedeiyk hotel te kunnen beta len. Verdachte: Enkele dagen later zou ik zen be- langrljk bedrag uit Engeland krygen. Mr. Muller Massis: Verdachte heeft daad een belangrijk bedrag in Engeland tegoed. We hebben de afrekening zelfs gezien. Het getuigenverhoor was hiermede ten einde en de griffier las de verklaringen van Toni M. voor. By het slotverhoor wilde de president nog weten, hoe verd. aan het geld is gekomen om zyn schulden te betalen. Verd.; Van „Melan". Pres.: Waarmede kunt u dat bewijzen. Verdachte legde een uitvoerige memorie over aan het hof, maar bewijsstukken waren er niet by. Het hof ging naar aanleiding van deze kwes tie en om te bespreken of de niet verschenen getuigen alsnog moeten worden gehoord, raadkamer. Na heropening der zitting werd eerst een Amsterdamsche juwelier gehoord, die inmid dels was komen opdagen. „Consul Wreszynski” had tn October 1937 een ring by hem gekocht. Een jaar later kwam verd. opnieuw by hem om een platina arm band te verkoopen, om naar hy zelde’’zyn ho telrekening te kunnen betalen. Op den armband had hy Wreszynski 250 ter leen gegeven. Eenige dagen later had hy het geld teruggegeven, waarby hy een bank biljet van 1000 ter wisseling aanbood aan den hotelportier. Pres.: Was dat geld van Toni M. of van uw secretaris afkomstig? w Verd.: Neen, dat was myn eigen geld. President: En wat hebt u met de 4000 van juffrouw M. gedaan? Dat geld wilde ik aan Melan geven. Die zou de kwestie van 4e visa in orde maken. Pres.: U was toch zelf de man met vriend op het Amerikaansche consulaat.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 20