Katholieke Illustratie l I I I 25ste BULLETIN 25 October 1939 1 Waarin ligt het stijgende succes van de MIDZA? In elk Roomsch gezin 99 r WVw HlDZft 0 SPAART MIDZABONS 12^ ct. p. w. 1.62h p. kw. NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD Schoort Oud or p Inderdaad/ voor U wegen de Midza voordelen het zwaarst I van De Midzd zaken zijn speciaal zaken op moderne leest geschoeid. Elke Midza winkelier is specialist in zijn vak, dat hij tot in de finesses kent. Met grote zorg keurt hij de artikelen op kwaliteit. Het beste is im mers nauwelijks goed genoeg voor zijn Midza klanten. Door zijn lagere exploitatiekosten kan hij goedkoop calculeren. Persoonlijk staat hij elke klant ten dienste met vakkundig advies bij het bepalen van de keus. Zijn service is d la minute. En als erkentelijkheid voor Uw con tante betaling ontvangt U nog gratis de waardevolle Midza bonnen. H 1. — 1. — Ook U valt eerr uitkeering ten deel Volgende uitkeering 9 November ax INTEEKENBILJET Kort gezegd: in de „service” van de deelnemende winkeliers tegenover hun klanten Nergens is de bediening beter. Deze week f 175.uitkeering aan 66 gelukkigen voor Ingeleverde guldens-bons aan: 20 10— 7.50 7.50 5— W armenhuizen Egmond-aan-den-Hoef H. I gewone en Schermerhorn Pronk, Trijntje uur. 7 uur AGENDA MANNELIJKE JEUGDBEWEGING 7.50 S Maria Margretha Catharina Pronk gebo- of Naam Adras Woonplaats bij de eerw. Communie. f f f f f f f f f f f t i f t f t f 1 2 2 2 2 2 2 2 2.— 2 2.— 2 2.— 5 3— 3 2 2.— 2 2 2 1.— 1— 1.— 1.— 1.— 1.— 1.— 1— di h< R opgenomen: Kooyman uit mi O< ve kr ee: Ml 1 an <u< de nu Hl he ka 1 da: ter da leg we on: f f f i f f f f f f f HEDEN 22ste Zondag na Pinksteren. feest van Christus-Koning Algemeene H Communie der parochie met vollen aflaat. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de R. K. Militairen tehuisen. De H. Communie wordt uitgereikt te 7 uur 8.45 en onder de H. Mis. De stille H. MIs te half 8. tfe Hoogmis te 10 uur. 's Middags om half 2 de verplichte Marlacongregatle voor de meisjes beneden de 17 jaar. 's Avonds om 7 uur plechtig Lof, waaronder de toewijding van ge heel de parochie aan het Allerheiligst Hart van Jesus met den Lofzang Te Deum. Elk huisgezin vertegenwoordigd. Na het Lof biechthooren zoolang er biechtelingen zijn. IN DE WEEK de H.H. Missen om 7 en 7.50 uur met Octoberoefenlngen. Voor en onder de H.H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt. MAANDAG de H. Mis om 7 uur Zusters. Om 7 uur uitreiking der y. 5 3 3 2. — 2.— 3 3 3 3 3 3 3.— 2— 2— 2 2. — 1.— 1.— 1.— 1.— 1 1.— L— 1— 1.— 1.— B. E., Verdronkcnoord 103, Alkmaar C. H. O., Voormeer 32, Alkmaar G. S.. Lindenlaan 51, Alkmaar A. J. K., Lindenlaan 47, Alkmaar G. C., Lindenlaan 26, Alkmaar J. v. B., 2e Tuindwarsstraat 6, Alkmaar A. S„ Stationstraat 80, Alkmaar D. B., Ropjeskuil 30, Alkmaar K. O., Stationstraat 56, Alkmaar A. N., Varnebroek 17, Alkmaar C. v. d. M„ Langestraat 86, Alkmaar T. B.. Holleweg 58, Heiloo Th. H., Zaadmarkt 59, Alkmaar Mej. B., Friescheweg 57b, Alkmaar A. C. v. d. V., Prins Hendrikstraat 28, Alkmaar Mej. G. D., Rijksstraatweg 366, Heiloo J. H., Park 9, Alkmaar C. S., Friescheweg 38, Atkmaar J. G., Fnldsen 39, Alkmaar W. B., Westerweg 85, Alkmaar A. S., Akerslaan 16, Alkmaar H. D., Verdronkenoord 9, Alkmaar A. J. P., Dr. Schaepmankade 21, Alkmaar G. v. ’t V., Jaagpad 38, Alkmaar doorhalen wat niet wordt verlangd. Inzending geschiedt cent postzegel. Een abonnement op het leidende geïllustreerde Ka tholieke weekblad ligt bin. nen Ieders bereik. Weke lijks een schat van prach tige Illustraties en boeien de lectuur van blijvende waarde voor ZONDAG: 22ste Zondag na Pinksteren. Feest van Christus' Koningschap. De parochianen worden dringend uitgenoodigd op dezen feest dag te communiceeren. De H.H. Missen om 7 uur (Vroegmis), half 9 (Hoogmis) en om half 11 (stille H. Mis). De H. Communie wordt uit gereikt om half 7, onder de Vroegmis, om kwart over 8 en onder de Hoogmis. Na de Hoogmis „de profundls" voor de overledenen, die staan Ingeschreven op de lijst van de dood- ceel. Half 2 Marlacongregatle voor de meisjes en jongedames. Half 3 plechtig Lof, vernieu wing van de opdracht van heel de wereld aan het Goddelijk Hart. Octobergebeden en Te Deum. Zü, die deze plechtigheid bjjwonen en bidden tot Intentie van Z. H. den Paus kun nen een aflaat Verdienen van 7 jaren; zjj, die bovendien gebiecht en gecommuniceerd hebben kunnen een vollen aflaat verdienen. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen, den vasten- en onthoudlngsdag. leer U negen èeJftièza' iccriceten het zuaarst! sa be th 7 uur Lof ter eere’van de H. Maagd. ZONDAG Eucharistische Zondag. voor de parochie: half 9 tot zekere intentie; 10 uur Hoogmis voor de leden van den Eucharistl- schen Bond. In den ondertrouw zijn 2e afkondiging van Joannes Schoort en Divera Klaver. 2e afkondiging van Petrus Moech en Marga- retha Kroon uit de Lijnde. Rinnegom ZONDAG, 22e Zondag na Pinksteren; half 8 de H. Mis voor Gerardus Liefting en Marta Nuyens; 10 uur de Hoogmis voor de parochie. Onder de H.H. Missen collecte voor onze eigen armen; 2 uur Lof met Rozenhoedje voor den vrede en gebeden van de Octobermaand. MAANDAG 7 uur H. Mis voor Nicolaas Ber nardus Roozen; kwart vóór 8 voor petrus Groen en Arje Meijne eg Maria Zonneveld. DINSDAG, Vigilie van Alle Heiligen, geboden vasten- en onthoudlngsdag. 7 uur voor Marga- retha en Joannes Noort; plm. kwart vóór 8 voor Joannes Apeldoorn. WOENSDAG, feestdag van Alle Heiligen.' te vieren als Zondag; de H.H. Missen als op Zon dag; half 8 de H. Mis voor Joannes de Wit en Gertrudis Zuurbier; 10 uur de Hoogmis voor de parochie. Onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden van onze kerk. In plaats van om 2 uur des avonds om 7 uur Zielenvespers met pre- dlcatle en Rozenhoedje voor de geloovige zie len. Vanaf 1 November 12 uur tot 2 November ’s nachts 12 uur kan men onder de gewone voorwaarden (Biecht en Communie) lederen Congregatie: Deze week geen congregaties. Wel algem. H. Communie op 't feest van Chris tus. Koningschap. Zaterdag a.s. 4 Nov. Priesterzaterdag. BurcWtvrede: .Denk niet aan jezelf" Zondag 29 Oct.: Feest van Christus’ Koning schap, hoofdfeest van de Kruisvaart. Dienst Zondagsmissaai: C. Kemper, O. Tesse- laar, P. Zutt. Onder de H. Mis van 8.30 uur, welke opge dragen wordt tot jullie Intentie, algem. H. Com munie voor Michielsknapen en St. Jansknapen. De Michielsknapen nemen plaats vooraan aan de epistelzljde; de St. Jansknapen aan de Evan- geliezjjde. Allen keurig In uniform. Na de H. MIs: feestontbjjt voor de Et. Jansknapen in het Patronaat. Om 2 uur: bijeenkomst In de kerk voor het geheele cohort. De districtsdirecteur, de wel- eerw. heer L. Pennock, zal dan de aspirant-St Jansknapen installeeren. Daarna feestbjjeen- komst In het Patronaat, waaronder: rangver- hooglng van Mlchlels en St. Jansknapen, Chris tus’ Koningvlering, tooneel, muziek en zang door Kruisvaarders en St. Jansknapen. Ouders, zoowel van Kruisvaarders als 8t. Jansknapen,- worden In de kerk en In het patro naat verwacht!! 's Avonds na het Lof film voor alle KJ.C.-er^ en St. Jansknapen. Maandag: Banuur voor Franciscus. Tarcislus en André Thayeban. Woensdag: Allerheiligen: Dienst Zondkgsqüs- saal: M. Moech, J. van Wonderen en Br. Dec ker Jbzn. Ontspanning als op Zondag: begin tafelten- nistournooL Donderdag: Om 730 uur Guyban. Avondwake voor de Kruisvaart. Woensdag: Kringen voor St. Jansknapen. „He raut van den grooten Koning”. Christo Regi! 8t. Josephgezell^n: Zondagmorgen: kwart v, twaalf: Kolplngsspaarbank. 's Middags: half drie: Bibliotheek. Vrijdagavond: Vrije bijeenkomst. Trouw aan Kolplng! Zondag na Pinksteren. Algemeene H. Communie van geneel de parochie. Om 6 uur en 8.30 wordt de H. Communie uitgereikt. Onder de H.H. Missen collecte voor het parochiaal studlc'cnds. Om 9.30* plechtige Hoogmis. Te 12.45 voorbe reiding voor de hernieuwing der doopbeloften. Om 7 uur plechjlg Lof met Octoberoefenir.gen, Acte van Toewijding met de Litanie van het H. Hart van Jezus en Te Deum. Aflaat van 7 jaren en 7 maal de groote vasten, die hierojj tegenwoordig zijn en bidden tot Intentie van Z H. den Raus. Volle aflaat voor degenen die na gebiecht te hebben communiceeren. MAANDAG en DINSDAG na de H. MIs ge legenheid tot betalen van de vaste plaatsen. DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding. Biechthooren na de H. Mis tot 9 uur. ’s Middags om 3 30, 4. 5, 8, 6.30 en na het Lóf. Om 7 uur Sluitingslof met de gebeden van de Oct^bermaand. WOENSDAG Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. Om 6 uur en 6.30 wordt de H. Communie uitgereikt. De H.H. Missen als op Zonaag. Onder de H.H. Missen collecte voor het waslicht gedurende de zielemaand. Men wordt verzocht zelf ook een kaars te otteren voor de geloovige zielen Na de H.H. Missen generale absolutie voor de leden van de Derde Orde. Om 7 uur Zielenvespers met predikatie en voorgeschreven gebeden. Na het Lof nog ge legenheid om te biechten. Vap af heden 12 uur tot«morgenavond na het Lof blijft de kerk geopend t:t het herhaaldelijk verdienen van volle aflaten, alleen toepasselijk op de zielen In het Vagevuur. Voorwaarden: biecht en H. Communie en telkens herhaald kerkbezoek met minstens zesmaal Onze Vadèr, Wees Gegroet en Eere zij den Vader tot intentie van Z. H. den Paus. DONDERDAG Allerzielen. De H. Communie wordt uitgereikt 5 uur, 5.30 en voor en onder de H.H. Missen, ’s Avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de geloovige zielen en laatste Octobergebeden. Om 4, 5, 6.30 en na het Lof gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. De H. 'Communie wordt uitgereikt om 5 uur, 630, 7 uur en 7.30. Om 5 uur wordt het H. Sacra ment ter aanbidding uitgesteld tot na de H. MIs van 7 uur. Om 7 uur Lof met Litanie en acte van toewijding. Na het Lof vergadering van de propagandaclub. Te 3.30 biechthooren voor de kinderen. ZATFRDAG biechthooren te 3.30 voor de kin deren der hoogste klassen en verder om 4. 5, 6, 7 en 8 uur. ZONDAG eerste Zondag van de maand. Volle aflaat. Na de Hoogmis verkooping van de open gevallen en niet betaalde plaatsen. St Marthavereenlglng: kerk Griet Borst en Nel Veldman; Vereenigingsgebouw Emmy Spaan- sen en Anny Kamper. f f f f f f t voor ingeleverde vijftigcenls-boits aan: M. W„ Stationstraat 58, Alkmaar A. V., Westerwëg D 2, Alkmaar M. v. d. L., Kinheimstraat 10, Alkmaar P. V., Paternosterstraat 12, Alkmaar I. Z., St. Anthonlusstraat 13, Alkmaar M. O., Langestraat 18, Alkmaar M. C. K., Verl. Stuartstraat 82, Alkmaar C. E, Lindenlaan 59, Alkmaar H. MISINTENTIES ZONDAG 7.30 voor de overl. fam. HesRos; 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. MA4NDAG 7 uur tot zekere intentie; voor de overl. fan^ HeddesBiersteker. DINSDAG 7 uur voor Wilhelmus en Catharina Verhaar; 7.50 voor Aafje van BaarLangendljk. WOENSDAG 7.30 ter eere van Maria uit dankbaarheid; 10 uur voor Cornells Pietersz. Punt. DONDERDAG 6.30 voor de overl. fam. Vader Jonk; 7 uur voor Gre Blom; 730 tot intentie van Z. H. den Paus; 7.50 voor alle geloovige zielen. VRIJDAG 7 uur voor Piet van Dom; 7.50 uit dankbaarheid. ZATFRDAG 7 uur voor overl. fam. Kamper v Diepen; 9.30 tot Intentie van bruidegom en bruid. ZONDAG 7.30 voor het geestelijk en tljd'Hjk welzijn van de parochie; 10 uur voor de overl. fam. van Wonderen. f f f f t f voor ingelev. vijf-en-twlntig-cents-bons aan Mej. A. H., Kinheimstraat 24, Alkmaar P. T., Everdingenstraat 18, Alkmaar half 7 voor Maria Klever- laan en overl. ouders, half 9 voor de overle denen. die staan ingeschreven op de doodceel. VRIJDAG: 7 uur voor overl. fam. Dapper Kampers, 8 uur voor de overleden weldoeners van de kerk. ZATERDAG: DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudlngsdag. 's Avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag. De H. Communie worüt uit- Cerelkt te 7 uur, 8.45 en onder de H. Mis. De stille H MLs om half 8; de Hoogmis om 10 uur. Avonds om 7 uur plechtige Zielevespers met Rozenki ansgebed en preek. Na de Hoogmis en na de Vespers biechthooren zoo lang er biechte lingen zijn. DONDERDAG Allerzielendag. Uitreiking der H. Communie van af half 7 en verder onder iedere H Mis. De eerste H. Mis te 6.30 en ’-erder leder half uur. De plechtig gezongen H. MIs van Requiem om 7.50. 's Avonds om 7 uur oetenlng van den H. Kruisweg tot lafenis der geloovige zielen. Na den Kruisweg biechthooren zoolang er blecntelingen zijn. Van Woensdagmiddag 12 uur tot Donderdag avond te verdienen vollen aflaat voor de ge- loovlg? zielen zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bidt tot Intentie van Z. H. den Paus (zesmaal Onze Vader en Wees Gegroet en Eer aan den Vader». VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. Bij zonder toegewjjd aan de vereering van Jezus’ I’. Hart. Om 750 de gezongen H. Mis met Li tanie van het H. Hart, ’s Avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje en toewijding aan Jezus’ H. Hart. ZATERDAG eerste Zaterdag. Prlester-Zater- dag. L'an offert men gebeden en H. Communie voor de heiliging der priesters. Om half 10 Venl Creator en gezongen Huwelijksmis voor brui degom en bruid. Om 11.15 biechthooren voor de schoolkinderen, 's Avonds van 58 uur voor de overige geloovlgen. ZONDAG 23ste Zondag na Pinksteren. Eerste Zondag van de maand. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de kerk, aan alle parochianen heel buzender aanbevolen. Algemeene H. Com munie om 7 uur voor de leden der jeugdvereeni- glngen. Alle leden nemen daaraan deel. G. B., Lindenlaan 11, Alkmaar R. B., Westerweg D 2, Heiloo A. O., Spoorstraat 21, Allernaar E. K., Kweerenpad 19, Alkmaar P. L.. Zeglis 29, Alkmaar J. B„ Uitenboschstraat 37, Alkmaar C. H. v. E., Snaarmanslaan 82, Alkmaar M B., Friescheweg E 51, Alkmaar P. de W„ J. v. Scorelkade 31, Alkmaar P. de B., Blaeustraat 24, Alkmaar A. B., Nassaupleln 12, Alkmaar P. A. P., Wognumschebuurt 6, Alkmaar T. 8., Limmerhoek 28, Alkmaar H. J. v. W., Butterlaan L 3, Heiloo C. P„ Overdlestraat 41, Alkmaar L O., Hulgbrouwerstraat Alkmaar M. L., Westerllcht, Alkmaar F. L M., Ramen 16, Alkmaar W. d. B., Achterweg 58, Petten R. H-, Houtweg 6, Alkmaar PAROCHIE O. L. VROUW GEBOORTE ZONDAG. 730 uur overl. familie Broersen en de Lange; 10 uur geestelijk en tydelijk welzijn van onze parochie. Feest van Christus’ Koningschap. Des middags orft half 3 Lof met Rozenhoedje en voorgeschreven Octobergebeden. Na de Hoogmis Is er gelegenheid om boeken te halen bij de RK. Bibliotheek. MAANDAG, 7.45 uur H. Mis Joannes Petrus Hermes en familie. Avonds om 7.30 uur Maria-Congregatie voor de Jonge Mannen. DINSDAG, 7.45 uur H. Mis voor Willem Kaaij. Vigilie van Allerheiligen. Geboden vasten- en onthoudlngsdag. Van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG, Allerheiligen, verplichtend te vieren als Zondag. 730 uur H. Mis voor geestel. en tijdel. welzijn van onze parochie. Om 10 uur Marla Petronella van Diepen. Des middags 230 uur Zielen-Vespers, preek en biechthooren. DONDERDAG, Allerzielen. 7 uur H. Mis fam. Hermes v. d. Bos; 7.30 uur tot intentie van Z. H. den Paus; 8 uur voor alle geloovige zielen. 's Avonds om 7 uur Kruisweg en Rozenhoedje tot sluiting van de Octobennaand. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand. 8 uur H. Mis voor de leden van het Apostolaat des Gebeds. 's Avonds 7 uur Lof met Eereboete. ZATOIDAG 8 uur H. Mis voor dê overl. fazn. Schipper. Van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG, 5 Nov. 7.30 uur geestelijk en lijdelijk welzijn van onze parochie. 10 uur voor de meest verlaten geloovige zielen. De gebeden worden verzocht voor Bertha Jonk, die met de laatst*. H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. GEDOOPT; Oudejans. Mededeelingenle. Na de Hoogmis voor het Tantum Ergo litanie van het H. Hart van Jezus en akte van toewijding aan Christus Ko ning. Om 2 uur installatieplechtlgheid van de St. Jansknapen in de kerk. 2e. Voor het verdienen der aflaten op Aller heiligen en Allerzielen bij leder kerkbezoek bid den zes Onze Vaders en Weesgegroeten en Eere aan den Vader enz. 3e. DONDERDAG. Na de gez. H. Mis te 8 uur gaan wij bjj gunstig weer gezamenlijk naar het kerkhof. Volgorde der bedetocht: voorop de zangers en andere mannen, daarna de vrouwen. Onder het octaaf te verdienen, onder gewone voorwaarden, volle aflaat bij godvruchtig bezoek van kerkhof, dagelijks. ZONDAG: Feest van Christus Koning. 7 uur H. MIs v. de parochie. Algemeene H. Commu nie. Half 9 H. MIs voor de K.J.C.; 10 uur plech tige Hoogmis voor pastoor Joannes Brinkman. Na de H.H. Missen collecte voor onze aimen, welk* bijzonder wordt aanbevolen. Half 7 plech tig Lof met lofzang Te Deum. MAANDAG 7 uur H. MIs tot zekere intentie in de kapel; 7 uur H. Mis In de kerk tot zekere intentie, ’s Avonds 7 uur gebeden van de Octo- bermaand. DINSDAG, vigilie van Alle Heiligen, geboden Vasten- en Onthoudlngsdag. 7 uur Martlnus PronkCornelia Quant Theeu- wls Pronk; 7.45 Joannes v. DiepenCath. Kor- ver en kinderen. Biechthooren van 6—9 uur. Dea avonds 7 uur gebeden van da Octobermaand. WOENSDAG 1 November: Feest van Aller heiligen, te vieren als Zondag. 7 uur Jacobus Latenstijn; half 9 t. z. 1.; 10 uur de Hoognü» voor de parochie: 2 uur kort Lof met October- oefeningen en van 3 tot 6 uur gelegenheid om te biechten; uur zielen-Vespers en preek, vkn af 12 uur 's middags volle aflaat te verdienen bij leder kerkbezoek, na gebiecht en gecommu niceerd te hebben. DONDERDAG, 2 November. Allerzielen, h MIs te 5 uur voor alle geloovige zielen; half 6 tot Intentie van Z. H. den Paus; 6 uur Petrus Blank. Anna Groot, Cath. Blanke 7 uur geloo vige zielen; half 8 Intentie van Z. H. den Paus* 8 uur gez. voor hen., wier namen zijn Ingei schreven. 7 uur 's avonds Kruisweg voor over ledenen en rozenhoedje, ’s Avonds geen H. Fa milie. VRIJDAG, 1ste Vrijdag, toegewijd aan het Allerh. Hart van Jezus, 6 uur gez. jaargetij voor pastoor Wiilemse; 7 uur gez. jaargetij, voor de weldoeners der parochie, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus; half g Marlacongregatle jongere meisjes van 14 tot 17 jaar. Ouders zendt u dochtertje naar de Congre gatie van half 8 tot kwart over 8; niemand blijve weg. ZATERDAG 7 uur Petrus Pronk, Trijntje Hoogwater en, overl. fam. 7.45 Jap Vreeker, Elt- d. Molen. Biechthooren van 58 Mej. T., Bovenweg 85. Koedijk G. B. L., Liefdelaan 27, Alkmaar Mej. de B., Koornlaan 3. Alkmaar M. K., St. Annastraat 37, Alkmaar M. H., Boekel 2, Alkmaar G. V., Snaarmanslaan 95. Alkmaar J. L-, Zandersloot 35, Heiloo P. J. O., Scharloo 20, Alkmaar N. B., Koningsweg 17, Alkmaar K. d. B., Schoutenstraat 1, Alkmaar R. de G., B. Bottemannestraat 45, Alkmaar Mej. C., Oudorperdijkje 45, Alkmaar De e<tm(ni«tretle verstrekt op aanvrage gaarne gratie proefnummers. Reeds g«- abonneerden worden vrién delijk verzocht vrienden en bekenden tot Inzending van onderstaand formulier aan te sporen. kath. illustbatib Nseeaulaan Si, Haarlem DINSDAG-middag van 35 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG: Feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag; de H.H. Missen als op Zen dag. Ook het communiceeren. Onder de h’h. Missen schaalcollecte voor de armen van onze parochie, welke ten zeerste In de milddadig heid van de parochianen wordt aanbevolen. Dezen middag om 2 uur maandelijksche bij eenkomst voor de leden van de Derde Orde (geen bestuursvergadering). Om half 3 Zielen vespers met predikatie voor de geloovige zie len en Octobergebeden. Na de Vespers biecht gelegenheid. zoolang er achtereenvolgens biech telingen zullen zijn. Van«f heden 12 uur tot en met den volgenden dag kunnen de geloovlgen, onder de voorwaarden van biecht en H. Communie, een vollen aflaat verdienen, zoo dikwijls zü de kerk bezoekenden tot Intentie van Z. H. den Paus bidden: zes maal Onze Vader, zes maal Wees gegroet en zes maal Eer aan den Vader enz. Deze aflaat is alleen toepasselijk aan de zie len In het vagevuur. De geloovlgen kunnen de zen aflaat Inplaats van op dezen dag ook ver dienen vanaf Zaterdag 4 Nov. (12 uur) tot en met Zondag 5 Nov. DONDERDAG: Allerzielendag Om half 7 en half 8 H.H. Missen aan het zü-altaar. om half 8 en 8 uur stille H.H. Missen aan het hoofd altaar, om half 9 gezongen Requiemmis voor de overledenen, die staan Ingeschreven op de lijst van de doodceel. Na de H. Mis van half 9 laatste Octobergebeden. Op lederen dag onder het octaaf van Aller zielen kunnen de geloovlgen een vollen aflaat verdienen, alleen toepasselijk aan de geloovige zielen, wanneer zü onder de gewone voorwaar den van biecht en H. Communie het kerkhof bezoeken en bidden voor de overledenen. Op lederen dag van'het jaar kunnen de ge loovlgen een aflaat van 7 jaren verdienen, wan neer zü een kerkhof bezoeken en bidden voor de overledenen. VRIJDAG: Eerste Vrüdag van de maand. Om 8 uur gezongen Requiemmis voor de over leden weldoeners van de kerk. ZATERDAGPriesterzaterdag. Gemeen- schappelüke H. Communie voor de kinderen, die het laatst hun eerste H. Communie heb ben gedaan. Ook de andere kinderen zün zeer welkom. ZONDAG: 7 uur voor Af ra Smit, half 9 voor de parochie, half 11 tot zekere Intentie. MAANDAG: 7 uur tot zekere Intentie, kwart voor 8 voor Geertje Jonker. DINSDAG: 7 uur voor Hendrik Polle, kwart voor 8 ter eere van den H. Antonlus. WOENSDAG: 7 uur voor Jacob Hopman en overl. fam., half 9 voor de parochie, half 11 tot zekere Intentie. DONDERDAG: keer *n vollen aflaat verdienen, zoo dlkwüls men de kerk bezoekt ên telkens bidt 6 x Onze Vader, 6 x Wees Gegroet en 6 x Eer zü den Vader. De volle aflaat is alleen toepasselük op de geloo vige zielen. DONDERDAG. Allerzielendag. Kwart vóór 7 uitreiking van de H. Communie. De eerste se rie H.H. Missen begint om 7 uur gezongen H. MIs voor alle geloovige zielen; 2e H. MIs voor vader en moeder; 3e H. Mis tot intentie van Z. H. den Paus. Tweede serie HH. Missen be gint om 9 uur voor Adrlanus Petrus Valkering; half 10 de tweede H. Mis tot intentie van Z. H. den Paus; 10 uur gezongen Requiemmis voor alle geloovige zielen; 'a- avonds,7 uur Kruisweg voor de geloovige zielen. VRIJDAG, eerste Vrüdag van de maand; 7 uur gezongen H. MIs voor de leden van het Ge nootschap van het H. Hart van Jezus; plm. 8 uur voor Dirk Baltus; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart ZATERDAG 7 uur _1. Mis voor vader en moe der; plm., half 8 voor Veronica v. Duin geb. Dirksen en overl. kinderen. ZONDAG half 8 voor Joannes^ LiefUng Maria Lucia Zuurbier. 7 uur voor Cornells Nanne, uur voor Maria IJpelaan. ZONDAG: 7 uur voor Catharina Louter, half 9 voor de parochie, half 11 tot zekere intentie. f T uitjehorn ZONDAG 7 uur voor Anna Stoof)Roe zen- daal: 9.30 voor het geestelük en tüdelük welzijn van de parochie. MAANDAG 7 uur voor de overleden armen der parochie. DINSDAG 7 uur voor Quirinus Jonker. WOENSDAG 7 uur voor Gerrlt Pater en echt- genoote; 9.30 voor het geestelük en tüdelük wel zijn van de parochie. DONDERDAG 5 uur voor Willem Dekker. 6.30 tot intentie van Z. H. den Paus; 7 uur plechtig gezongen Requiem voor alle overleden geloo vlgen. VRIJDAG 7 uur gezongen H. Mis voor de levenden en overleden leden van de Broeder schap van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 7 uur voor Elisabeth Roosendaal. ZONDAG 7 uur voor de levende en overleden leden van de Rüwielclub St. Martlnus; 9.30 voor het geestelük en tüdelük welzün van de paro chie. 1 HEDEN feest van Christus’ Koningschap, 22e HEDEN: 22ste Zondag na Pinksteren. Hoog feest van Christus Koning. Schaalcollecte voor onze kerk. Vroegmis voor Jacobus de Waard. Hoogmis te 10 uur voor de geestelüke en stof- felüke belangen der parochie en-van leder der parochianen afzonderlük. Des middags te 2 uur Marlacongregatle voor de oudste afdeeling meisjes. Te 2 30 uur Lof nr. 63—61-Antlphoon van het feest 82-78-71-40. Bü gelegenheid van het feest van Christus Koning worden alle parochianen vriendelük verzocht de vlaggen uit te steken, voorzien van den Pauselüken wimpel. MAANDAG: Te 7.15 uur voor Lucia Roskam, wed. van Cornells Ruiter. DINSDAG: Vigiliedag, geboden vasten- en onthoudlngsdag. Te 7 15 uur voor overl. ouders V. d. KerkhofZoetemelk. Biechtgelegenheid van 6.45 tot 8 uur. Alle parochianen houden er rekening mede, dat het morgen Zondag.» is. Er wordt dus van daag voor twee dagen ‘ingeslagenT' opdat de Winkeliers niet door onze schuld zouden ge noodzaakt zijn op Zondag slafelük werk te doen of te laten doen. WOENSDAG: Feest van Allerheiligen. De •chaalcollecte voor onze kerk. Vroegmis te 7 30 uur voor Cornelia Greuter, 10 uur Hoogmis voor de geestelüke en stoffel.üke belangen van dé parochie en van ieder der parochianen af- Sonderiük. Des middags te 2 uur uitstelling van het Allerheiligste en Octoberoefenlngen. Des avonds te 7 uur plechtige Zielenvespers Biet predikatie, waarna biechtgelegenheid. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot morgenavond kan men onder de gewone voorwaarden een vollen afla^t verdienen, uitsluitend toepasse lijk op de geloovige zielen, zoo dlkwüls men de kerk bezoekt en bidt tot Intentie van Z. H den Paus, en wel zes maal het Onze Vader, aes maal het Weesgegroet. DONDERDAG: Allerzielen. Gedachtenis van alle geloovige zielen. Niemand vergeet vandaag «ün overleden dierbaren,, en we bidden allen een extra gebedje voor de parochianen, die ons In het afgeloopen jaar ontvallen zün. Te uur uitreiking van de H. Communie, waarna de eerste H. Mis voor degenen die hun offer gestort hebben in de bus voor H H. Missen achter In de kerk. Te 6.30 tweede H. MIs tot intentie van Z. H. den Paus. Te 7 uur plech tige Requiem voor alle geloovige zielen. Onder de tweede H. MIs Octoberoefenlngen. VRIJDAG: Eerste Vrüdag van de maand. Uitreiken van de H. Communie te 6 uur en te 6.30. Te 7 uur plechtige Requiem voor de wel doeners der kerk. ZATERDAG: Priesterzaterdag.' Te 7 uur plechtige Requiem voor de overleden leden en aelatricen van het Genootschap ter eere van het Ooddelük Hart. Onder de H MIs de geza- menlüke H Communie van al onze schoolkin deren. Biechtgelegenheid van 4 tot 6 en van «30 tot 8.30 uur. ZONDAG as.Vroegmisvoor oyerl. famjlie StrootmanValkering. Overleden: Joanna Berkhout»—Bekker. In den ondertfouw zün opgenomen: Simon Adrlanus Wittebrood en Catharina Keüser van St. Cornelius te Llmmen, derde afkondiging; Joannes Dekker en Maria v. Schagen uit Heer- hugowaard, tweede afkondiging. e llLLlu’ ULLLLL' ILU ULOU

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 22