zijn vriendje Wip en F ALKVlAAR BEURS VAN AMSTERDAM R ^"AkkeUue Kabouter Flip I IJ I I 1 4. T DE ONBEKENDE HO I t in de kapel Wi u ZATERDAG 28 OCTOBER 1939 VI M Politienieuw* UIT SCHAGEH S.R.C.-nieuw* •t Veld W ormer Een zeldzaam feest BURGERLIJKE STAND Schoort Wormerveer ’t Zand N.D AM MH L -2. J. IN Kunstmestdistributie Brandstof fentoealag Hel Aflevering gasmasker* Burgerlijke stand Vervoer van arbeider* in werkverschaffing behagen Zondag 29 October Zondag I Novembor 1939 ZONDAG: 7 uur H. MIs voor de overt, fam Buüberts-Roekam10 uur voor de -Parochie. Herhahngs-katochlsmus na de Hoogmis. Tuitjehorn W leringen VRIJDAG 27 OCTOBER 1939 DINSDAG WERELDSPAARDAG Blaitac geioatde, dM toto* aou en L» >1 t Aanvang Congregatie Van Zondag 29 October Zondag 5 November 1939. 7 ret- 8 voor de Parochie; 10 over- MIs voor de Pronk 4% voor 5% i antwoord op deze vraag luidde beveetl- teruggeroe- DOOR A. HRUSCHKA e getuige Inlichting geven, zei de zakelük. (kerk) 7 uur Directeuren om de de onbekende *t huis zonder de zegels te Vorige Opening Blotkoersen Heden 63 ICO 103% 169% 113v» 90% 62 100 t w ex dividend nomiuMd Shell Onion Oil Tidewater 399 V. 227 227 03% 120 I66*« 136 148 118*4 102*. 116 116% 107% 107% 12A 10A 81 2% stad sittl deel wor eom H kab hed Tetr Willem 8 uur: de Des 99 y. 72% 29A 37% 139% >20 270 75*4 94% 64% 80% 86% t4W .0% 280% 17% 55 8% 20% 100% 72 28% 38 139% 317 275 1C4 169 H5 92 75*4 94 65 80 86% 64*4 iCtt 398 226 26 103 119% '66% 137 146 V aan Hol N<x Hol Om oom 26% 32/, 69% 5-% 21/. 6A 36% 4% Dea lelden ten di worde; we Ri De 1 kou t die th Men ste w< doet 1 een ge .dat v< tra 11 te. Mee beweri enkele in Zu stadt i de Fli zou ki niet ti klein i Flnsch aan F bestaa pensee „bied ii Hed. en om dulstei hou we: met zv tenaf nochta lantaa proef i Er i gehoue werkin vaar c vooral verstel ren. I Oostze land, Spa 26A 31% 69% 57% 2i% 6% 205% '55% 163% 110% 87% 153 50 4A 11 ove Oos wol nig 280*. 17% 56% 8A 20 t. 81% 2% 7% 15A 2A C% M. 205% 50 64% 114*4 86% ■54 Vr to in dere dwaï waai en t C. E werd dede het i dure ••"V’J iSypjQ Aan aUe I reeds om de vrij te fen on stagne verder daar t het G Rletlai de weldoeners der kerk. Des middags om 3.30 uur maandelijksche bijeenkomst voor de Edel- wacht In de kerk. Des avonds geen Lof. ZATERDAG uitreiking der H. Communie om 7 en 7 30 uur. Om 7.45 uur gezongen Jaargetijde voor de weldoeners van het Armbestuur. Des avonds van 68 uur biechthooren. ZONDAG as. 5 November, 23ste Zondag na Pinksteren. 7.30 uur uit dankbaarheid. 9.30 uur parochie. Onder de H.H. Missen maandcollecte voor onze eigen kerk, welke collecte dringend in uw aller milddadigheid wordt aanbevolen 2.30 uur oefening van den Kruisweg voor de overledenen der parochie, bijzonder voor hen, wier namen op de Doopceel staan opgeteckend. Na den Kruisweg zegen met het Allerheiligste. DEN OEVER: 8 uur voor de zielerust der sol daten, die gedurende dezen oorlog gesneuveld zjjn. 10 uur tot zekere intentie. Gister mocht het echtpaar Jonker—i ten, In de Kabelstraat alhier, het zeldzame feit herdenken van z’n zestigjarig huwelijks feest. Straat en woning waren door de buren feestelijk versierd en het diamanten bruids paar mocht talrijke mondelinge en schriftelijke gelukwenschen ontvangen. Aan belde oudjes (de man is 84 en de vrouw -89 jaar) en hun kinderen, klein- en achter kleinkinderen onze hartelijke gelukwenschen. Geboren: Antonlus H. R.. zoon van Richard v. H. Teunissen en G. L.-,M Verbeme. OndertrouwdRenger van Buren en Pem- mlgje G. Moraal; Gerardus P. Groot en Adria na M. P. Besteman; Theodorus Pater en Anna Tervoort; Barend Walstra en Roelof je E. Tim merman; Harm J. Bakker en Geertrulda van Donkelaar. De héér J. P. Schilder, Noord A 23 alhier, is door den voedselcommissaris In deze provincie aangewezen voor het uitreiken van formulieren voor de kunstmestdistributie. Onliever Calve. Delft Alg Kunstzijde Van Bertel's Patent Nieuwe Philips Ned Ford Fokker Industr Buitenland Anaconda Kennecott Bethl Stee! O. 8 Steel Rep. Steel 0 8 Leather Intern Nickel Stand Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Radjang Lebong Petroleum Kon Olie Gaboes Perlak Peudawa Continental OU 19 >03 - 115% 16% 107 07 alllllllll De brandstoffentoeslag zal evenals vorig jaar weder worden gegeven aan ondersteunde en bü een werkverschaffing geplaatste werkloozen, alsmede aan gesteunde boeren en tuinders die in groep B zijn gerangschikt. De toeslag be draagt ten hoogste van 29 Oct. t/m 25 Nov. 1939 f 1—van 26 Nov. 1939 t/m 9 Maart 1940 f 1.30 en van 10 Maart t/m 13 April 1940 f 1. ZONDAG: 7 uur 9 voor de parochie^: Peter en Rita hadden kans gezien bü elkaar te kruipen in den achtersten wagen. Het meisje vermaakte zich met Wip, die al zijn kunstjes voor haar vertoonde. Zoo reisden ze zonder op onthoud den heelen dag verder. Peter vroeg £ch af. waar ze nu wel zouden terechtkomen; zeker niet in ooievaarsland. Eén ding was gelukkig: de steen den ooievaar was nog in hun bezit. Peter had hem In zijn zakdoek geknoopt en diep In zijn zak weggestopt. Eerst tegen den avond werd door Rinaldo „halt” gecommandeerd. De vuren wer den aangelegd, het eten klaar gemaakt en daaromheen smulden ze allen van dikke mout- iwp en de rest van den reebout. Weekdienst (E.E.Z.Z.): en Eerw, Naar wij vernemen zullen verklaringen om trent soort en maat van aan te schaffen gas maskers, die moeten worden overgelegd bü be stellingen door particulieren ten postkantore, voor deze gemeente t.z.t. worden afgegeven door het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, aan het kantoor van gemeentewerken aan de Loet. DINSDAG 6.45 tot bekeering van de zondaars; 7.45 voor Joannes Scholten. WOENSDAG 6 30 voor een overleden pries ter; 7.33 voor de overleden familie HlUe; 10 uur voor de parochie. DONDERDAG 6 uur voor de geloovige a»len; 6.30 voor Adrlanus Portegljs; 7 uur gezongen H. MIs voor de overleden leden van het Begra fenisfonds; 8 uur voor de overleden ouden Lin ders en Peeters; 8.30 voor de geloovige zielen; S uur voor de geloovige zielen. VRIJDAG 6.45 voor de levende leden van de Broederschap van het Godd. Hart; 7.45 voor een overleden vader. ZATERDAG 6.45 voor Cornelia Keyzer Strooper; 7.45 voor de overleden familie Hil- brand. ZONDAG 6.30 voor Petrus Doedens; 7.30 voor overleden Priesters; 10 uur voor de parochie. Maar kon u eigenlijk uit zün verzoek niet epmaken. dat hij wilde Inbinden? Misschien.... als Ik hem niet zoo goed had gekend. Maar Ik wist, dat hü nog verre van murw was. Alleen feiten konden hem klein krijgen. Juist daarom verhaastte ik mün reis ■aar Gras. Wat wilde u eigenlijk te Oraz? Inlichtingen Inwinnen aangaande een betrekking, waarop voor mij uitzicht bestond. Een oorlogakameraad van mij, de zoon van den voornaamsten firmant der machinefabriek Rodek 4 Oo. ts Weenen, had mü vroeger ge- Begd, dat zün vader te Graz een filiaal wilde oprichten. aan welks hoofd hü, Alfred Rodek, wou komen te staan. Toen Meder Co. wegens erwt «ren vtandtgh eden een gedeelte van haar per soneel moest ontslaan en Ik mü onder de slacht- eMers van dien maatregel bevond, sloeg de •pnge Rodek mü voor, In het door hem bestuurde H. Communie wordt uitgereikt om 5 uur, 6.30, 7 uur en 7.30. Om 5 uur wordt het H. Sacra ment ter aanbidding uitgesteld tot na de H. Mis van 7 uur. Om 7 uur Lof met Litanie en acte van to?wüding. Na het Lof vergadering van de propagandaclub. Te 3 30 biechthooren voor de kinderen. ZATFRDAG biechthooren te 3.30 voor de kin deren der hoogste klassen en verder om 4. 5, 6, 7 en 8 uur. ZONDAG eerste Zondag van de maand. Volle aflaat. Na de Hoogmis verkooping van de open gevallen en niet betaalde plaatsen. St. Marthavereeniging: kerk Griet Borst en Nel Veldman; Vereenigingsgebouw Emmy Spaan- sen en Anny Kamper. Geboren: Mathüs Dirk, soon van Dirk Ber nardus Ruig en van Catharina Büpost. Getrouwd; Jaiobus Snel en Anna Catharina Raven. 4 --gebo-i den vasten- en onthoudlngsdag. DINSDAG-middag van 35 uur gelegenheid Om te biechten. WOENSDAG: Feestdag van Allerheiligen, te vieren als Zondag; de H.H. Missen als op Zon dag. Ook het communlceereq. Onder de H H. Missen achaalcollecte voor de armen van onze parochie, welke ten zeerste In de milddadig heid van de parochianen wordt aanbevolen. Dezen middag om 2 uur maandelüksche bij eenkomst voor de leden van de Derde Orde (geen bestuursvergadering). Om half 3 Zielen vespers met predikatie voor de geloovige zie len en Octobergebeden. Na de Vespers biecht gelegenheid. zoolang er achtereenvolgens biech telingen zullen zün. Vanaf heden 12 uur tot en met den volgenden dag kunnen de geloovlgen, onder de gewone I voorwaarden van biecht en H. Communie, een vollen aflaat verdienen, zoo dikwüls zü de kerk bezoeken en tot intentie van Z. H. den Paus bidden: zes maal Onze Vader, zes maal Wees gegroet en zes maal Eer aan den Vader enz. Deze aflaat is alleen toepasselük aan de zie len In het vagevuur. De geloovlgen kunnen de len aflaat inplaats van op dezen dag ook ver dienen vanaf Zaterdag 4 Nov. (12 uur) tot en met Zondag 5 Nov. DONDERDAG: Allerzielendag. Om half 7 en half 8 H.H. Missen aan het zü-altaar. om half en uur stille H.H. Missen aan het hoofd altaar. om half gezongen Requiemmis voor de overledenen, die staan ingeschreven op de lijst van de doodceel. Na de H. MIs van half laatste Octobergebeden. Op lederen dag onder het octaaf van Aller leien kunnen de geloovlgen een vollen aflaat A.s. Zondag SRC 1Con Zelo 1. hall drie. Terrein Laagzüde. Opstelling SRC: Doel: Piet Berkvens; achter. Jb. van Stralen en Oer. Polesz; midden: O. Schilder, Militair en KI. Llmmen; voor: G Oudejans. P. Stikkelman, Fr. Koomen, F. Berk vens en militair. Reserves: G. de Ruyter enJb. Stam. Terrelndlenst: Jb. van Stralen, G. Oude jans en J. Kroone. Staatsleeningen 1% Ned Obllg. 3% Nederl 1936 Nederl Cert. 3% Ree 1937 3—3% Obllg 1938 3% Xndlè 1937 514 Youngl <M K-verkl.i Banken Amsterd Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-Mü Industrieën Voor vergoeding van vervoer van arbeiders naar en van de werkverschaffing geldt tot en met 23 Maart 1940 de volgende regeling: voor afstanden van minder dan 2 x 10 K.M. dage lijks af te leggen wordt geen vergoeding ge geven; arbeiders die dagelüks 10 tot 15 K.M. hebben af te leggen ontvangen een vergoeding van f 0.50 per week en zü die meer dan 2 x 15 K.M. moeten afleggen worden in den regel voor rekening der gemeente vervoerd. ZONDAG, feest van Christus Koning. 6.15 en 8.45 uur Communle-uitrelken. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; om 4 nur optocht met vlaggen en vaandels der jeugdvereenigingen ter eere van Christus Koning van Ons Huis naar de kerk; om half 5 plechtig Lof met predikatie en Te Deum en toewüdlng aan Christus Koning. MAANDAG half 8 Jongenscongregatle. DINSDAG, Vigilie, geboden vasten- en ont- houdingsdag; van 57.30 uur biechthooren; om half 8 Meisjescongregatie, groote afd. WOENSDAG, feest van Alle Heiligen; te vie ren als Zondag; om 6 uur en half 7 Communle- uitrelken; 6.45 de Vroegmis; om 8 uur en half 9 Communle-uitrelken; half 10 de Hoogmis; van 6730 uur biechthooren; half 8 plechtige Zie lenvespers, Octobermaandgebeden en predica te. DONDERDAG. Allerzielen; om 6 uur het eer ste drietal H.H. Missen; om 7.15 het tweede, waarvan te 8 uur de gezongen Requiemmis voor overleden weldoeners der kerk; 's avonds half 8 oefening van den Kruisweg met Rozenhoedje. VRIJDAG, eerste Vrüdag; 6 uur uitstelling van het Allerheiligste en Communle-uitrelken; half 7 gez. H. MIs, na de H. Mis van half 8 Tantum Ergo; 's avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG: Presterzaterdag; van 7—8 uur biechthooren. 3 uur Kruiswegoefening voor den vrede, 7 ZONDAG 7 uur voor Anna StoopRoczcn- daal; 9.30 voor het geestelük en tüdelük wclzün van de pareehie. MAANDAG 7 uur voor de overleden aimen der parochie. DINSDAG 7 uur voor Quirinus Jonker. WOENSDAG 7 uur voor Gerrlt Pater en echt- genoote; 9 30 voor het geestelük en tüdelük wel- zün van de parochie. ZONDAG 29 October: Plechtig feest van Christus’ Koningschap, tevens Eucharistische Zondag. Het Allerheiligste staat ter aanbidding uitgesteld van 7 uur tot en met de October- oefeningen. welke ’s middags om 2.3(Kuur aan vangen. De volgorde dezer oefeningen is dan aldus: Korte Aanbidding, voorgeschreven gebe den voor de Octobermaand en zegen met het Allerheiligste. Verwacht wordt, dat zooveel mo- gelük alle parochianen dezen Zondag tot de H. Tafel naderen. 7.30 uur Maria Reuther. 9 30 uur plechtig gezongen Hoogmis voor het geestelük en tüdelük welzün der parochie. Onder de H.H Missen collecte voor onze hulpkerk te Den Oever s Avonds om 7 uur plechtig Lof met feestpredi katie, Litanie van het H Hart, Akte van Toe- wüding en Te Deum. DEN OEVER: 8 uur voor de leden der Broe derschap van den Levenden Rozenkrans. 10 uur tot zekere Intentie. MAANDAG: 7.55 uur den heer Joannes An- tonius Vendel en overleden kinderen. Des avonds om 7.30 uur oefeningen voor de Octobermaand. DINSDAG: Vigilie voor Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudlngsdag. 7.55 uur Petrus Keü- zer en Maria» Catharina Boersen. Biechthooren voor de schoolkinderen van Stroe en van Den Oever om 12.50 uur, voor de overige kinderen om 3 30 uur, voor de volwassenen van 67.30 uur. 7.30 uur oefeningen voor de Octobermaand. WOENSDAG: feest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. 7.30 uur Jan Poppen. 9.30 uur tot zekere Intentie. Na de Hoogmis uitstelling en oefeningen voor de Octobermaand. Des avonds biechthooren van 67 uur. Om 7 uur Zielenlof met predikatie. DEN OEVER: 8 uur voor de levende en over leden leden van „Het Weldoenersboek”. DONDERDAG: Allerzielen. 6.30 uur Overleden weldoeners 7.30 uur. Joannes Keijzer. 8 uur tot intentie van Z. H. den Paus. 9.30 uur plechtig gezongen Requiem voor alle geloovige zielen. Na deze H. Mis begeven zich allen al biddend in processie naar het kerkhof, waar een korte toe spraak wordt gehouden en waar gebeden wordt onze dierbaren, die op het kerkhof be graven zün. Des avonds om 7.30 uur Zielenlof en Rozenhoedje. DEN OEVER: 7.30 uur tot intentie van Z. H den Paus 8 uur voor alle Geloovige Zielen. VRIJDAG, eerste Vrüdag van de maand, bü- zonder toegewijd aan de vereering van het God- delijk Hart. Uitreiking der H. Communie om 7 en 7.30 uur 7.45 uur gezongen Jaargetüde voor Vorige uyetung Blotkoersen Heden De mannen bleven nog wat bü het smeulende vuur zitten, terwül de vrouwen en kinderen weer in de wagens kropen voor den nacht. Peter en Flip, die naar de mannen lagen te luisteren verstonden aleen maar het woord „ESpagnoi.’ Flip dacht, dat dat woord wel eeru „Spanje’ kon beteekenen. De laatste dag van October staat te boek als de Wereldspaardag en de Spaarbank „St. An tonlus van Padua” van de afd. Den Helder van den R. K. Volksbond, waarbü heel Katholiek Den Helder spaart, vestlgd daar gaarne speciaal de aandacht op. Zoo ooit dan Is wel in deze benarde -üden gebleken, dat wie spaarde, zorgde voor de toe komst: velen konden In deze tüden hun kost bare spaarcentjes aanspreken, om onvoorziene aankoopen te doen of onvqprzlene uitgaven mo- gelük te maken. Zü waren in het verleden spaarzaam en voorzichtig geweest en profiteer den thans van dat appeltje voor den dorst. Sparen Is een bron van volkskracht en volks welvaart; er zün er ook, die In deze tüden meer ontvangen dan voorheen; dat zü denken aan de toekomst, waarin het kan verkeeren. Vooral is het van groot belang, dat men de jeugd de deugd van sparen bübrengt; zü zullen er in hun later leven wel bü varen. De Spaarbank St. Antonlus houdt de volgen de week een extra zitting In verband met den wereldspaardag; men verzuime niet daarvan gebruik te maken en zün eigen spaarpenningen of die van zün kinderen aan de veilige safe van de Spaarbank toe te vertrouwen; men zie de ad vertentie. Gevonden: doos bonbons. Achtergebleven: 7 schapen en een graskalf Verloren; twee rUwielplaatjea, een armband een bruin lekkertje, een rijwiel, paar hand-' schoenen en een portemonnaitje. z uur Kruiswegoefening voor den vrede, 7 uur Lof met toesp-aak en huldiging van Koning Christus. MAANDAG7 uur bü de Zusters ter eere van qt. Jozef tot sekere Intentie; 8 uur. DINSDAG: 7 uur voor Joannes Duün Joanna Stroomer: 8 uur voor Petrus Henne- man. WOENSDAG: 7 uur voor de Parachie; 10 uur Voor Simon Overtoom en Helena de Pater DONDERDAG: 7 en 10 uur voor de geloo vige zielen; 7 30 en 9 uur voor de overledenen volgens de Intentie van Z. H den Paus; 8 u. voor de overleden fam. van Stralen Portegüs; •30 voor Catharina KonünKoe. VRIJDAG: 7 uur tot eerherstel; uur voor Benricus Timmermans en overleden familie. ZATERDAG: 7 en 8 uur ter eere van den H Carolus Borromeus voor de Priesters van de Broederschap ZONDAG: 7 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur voor Joannes Rottier van den R.K. On- derwüzeésbond. afd. Den Helder. MAANDAG om 7 uur H. Mis bü de Zusters waarvoor de H. Communie wordt uitgereikt in de Kerk. Om 7 uur 's avonds is er October- oefenlng. en om 8 uur Congregatie voor de Vrouwen. DINSDAG om 7 uur Octoberoefenlng S6 is er biechtgelegenheid. WOENSDAG is het feest van Allerheiligen. ben. 1 Leek waarschünlük. dat hü zich had ge kwetst aan een in h vak van de echrüftafel Uggenden briefopener; want op verscheidene papieren in het middelvak zag men bloedige vingerafdrukken, terwül bü het eerste onder zoek op die papieren geen vlekje te bespeuren was. Men had eenlge van die vingerafdrukken laten vergrooten; in dien vorm waren zü toe gevoegd aan het dossier. Trouwens, de bekende detective Silas Hempel, die In het belang der beschuldigden arbeidde, had al die dingen reeds veel vroeger waargenomen en ook den weg aangeduid, waarlangs was binnengedrongen, schenden. Dit geschiedde daags nadat Ida Leitner den man in 1 grijs voor de tweede maal had ge zien, toen hü over den tuinmuur klauterde en later voor haar de vlucht nam, toen hü be merkte, dat zü hem in t oog had gekregen.... Uit een en ander kon met voldoende zekerheid worden opgemaakt, dat de gevonden vinger afdrukken afkomstig waren van den man In 't grijs. De heer Hempel sou dit later nog duidelüker aantoonen, want hü had de voet sporen van den man ontdekt en er verscheidene afdrukken van genomen. Het publiek was zeer stil en luisterde met jespannen aandacht. Men zag de gedaante van den man In t grüze sportcostuum, die bü de eerste behandeling van de zaak was voorge steld als een „onnoozel wandelaar”, of zelfs als 'n „fantoom”, uitgroeien tot den hoofdpersoon van t proces.... SUas Heopei wc»» *iknlr1 sn naakt ZONDAG 6.30 voor het geestelük en tüdelük welzün van de parochie; 730 voor Jeannes Scholten; 10 uur voor een overleden priester MAANDAG 6.45 voor Margaretha Apeldoorn oe Jong; 7.45 ter eere van Maria voor den vrede. -• Men haalde een nog al afgedragen grü» sportcostuum te voorschijn en de voorzitter vroeg de zooeven gehoorde getuigen, of dkt het costuum kon zün. hetwelk de onbekende bü die gelegenheid droeg. Allen antwoordden bevestigend Juist zóó had 't costuum er uitgezien, misschien een beetje minder afgedragen dan nu. Thomas Birkwieser verklaarde zeer stellig, dat er geen twüfel kon bestaan; hü herkende het costuum aan den tweeden knoop van de jas. Die knoop was lichter van kleur dan de andere en waarschün lük eerst later aangebracht. Die knoop had toe vallig z’n büzondere aandacht getrokken, toen hü, in het struikgewas verborgen, den vreem deling gadesloeg. Omtrent den eigenaar van dit costuum zal ons een ani voorzitter. En hü gaf bevel Mr. L6rs uit de getuigen kamer te halen. Mr. Lörs, gelief ons te zeggen, wat u zooal hebt waargenomen, èn bü uw eerste onderzoek op de plaats van de misdaad, èn de tweede maal, toen u zich met het parket op „Rozenhof” bevond. Mr. Lörs verklaarde duidelijk en dat tusschen de eerste en de tweede bezich tiging door de justitie iemand in 1 huis moest zün geweest; dat punt liet geen twüfel over. De persoon in kwestie had alles in de grootste wan orde achtergelaten en blükbaar de kamer van den vermoorde afgezocht en vooral de vakken en laden van de achrijftafel doorsnuffeld. Hü mnsat naar een bepaald eoerwerp gesoebt heb- 7 uur Wüker ^geb. Stam; cn Zeereerw. F’ van 46 en Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V L O O Allied Intercontin Ruber Scheepvaart Java-Ch-Japan HoU.-Am.-Lün Kon Ned Stoomboot Scheepvaart- Unie Rott Lloyd St. Nederland Suiker H. V A Java Cultuur N L 8. O Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabaab Ene Kansas City South South Railway Heineken's Bier te vieren als Zondag De H H. Missen als op Bondag. Collecte voor de sieiaden. Na de Hoog mis wordt het Rozenhoedje gebeden voor ’t Allerheiligste. Om 3 uur Vespers van Allerhei ligen, onmlddellük gevolgd o oor de Vespers van Allerzielen. Om 7 uur is het eerste ge deelte van de getüden voor de overledenen, daarna predicatie gevolgd door de De Profun- dis en 5 maal het Onze Vader en Weesgegroet voor de overledenen. DONDERDAG begint nel eerste drietal BH. Missen om 7 uur en het tweede drietal om 9 uur. Om 10 uur gezongen Rouwmls voor alle geloovige zielen, ’s Middags Is er biecht gelegenheid voor de kinderen en van 57 uur voor de parochie. Om 8 uur 's avonds zal het H. Uur beginnen met de Octoberoefenlng. VRIJDAG le Vrüdag van de maand Om 8 uur gezongen H. Mis met acte van toewü dlng Om 7 uur ’s avonds Lof ter eere van het B. Hart met litanie en acte van toewüdlng. ZATERDAG Is de tweede H. Mis om 8 uur Van 45.30 is er biechtgelegenheid. Om 7 uur to er Lof ter eere van de H. Moeder Gods met Rozenhoedje voor de bekeering der zondaars. ZONDAG as. is het Eucharistische dag Al- gemeene H. Communie voor de leden van den Stillen Omgang. Wie op Christus Koningsfeest na gebiecht te hebben te Communie komt, en zich toewüdt aan Christus kan een aflaat van 7 jaar ver dienen. In Uw gebeden worden aanbevolen: Anna BlomBlom en Emma van Gaveren Strobbe. die voorzien zün van de H.H. Sacramenten der zieken, alsmede de ZeerEerw. Heer Arnol- dus Bekkering, pastoor van Schiebroek en de ZeerEerw. Heer Henricus Moes, rustend Pas toor van Zwaagdük. die In den Heer zün leden. DONDERDAG 6 uur voor Willem Dekker, 6.30 tot intentie van Z. H. den Paus; 7 uUr plechtig gezongen Requiem voor alle overleden geloo vlgen. VRIJDAG 7 uur gezongen H. 'levenden en overleden leden van de Broeder schap van het H. Hart van Jezus. voor Elisabeth een paar klompensokjes en een ZONDAG: 23ste Zondag na Pinksteren. Feest Van Christus’ Koningschap. De parochianen worden dringend uitgenoodlgd op dezen feest- dag te communlceeren. De H.H. Missen om 7 uur (Vroegmis), half 9 (Hoogmis) en om half 11 (stille H. MIs). De H. Communie wordt uit gereikt om half 7. onder de Vroegmis, om kwart over 8 en onder de Hoogmis. Na de Hoogmis „de profundls” voor de overledenen, die rtaan Ingeschreven op de lü«t van de dood deel. Half 2 Mariacongregatie voor de meisjes en jongedames. Half 3 plechtig Lof. vernieu wing van de opdracht van heel de wereld aan het Goddelijk Hart. Octobergebeden en Te Deum. Zü. die deze plechtigheid büwonen en bidden tot Intentie van Z. H. den Paus kun nen een aflaat verdienen van 7 Jaren; zü, die bovendien gebiecht en gecommuniceerd hebben kunnen een vollen aflaat verdienen. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen. ZATERDAG 7 uur Roozendaal. ZONDAG 7 uur voor de levende en overleden leden van de Rüwie'.club St. Martlnus; 9.30 voor het geestelük en tüdelük welzün van de paro chie. HEDEN feest van Christus' Koningschap. 22e 'Zondag na Pinksteren. Algemeene H. Communie van -eneel de parochie. Om 6 uur en 6.30 wordt de H. Communie uitgereikt. Onder de. H.H. Missen collecte voor het parochiaal studiefends. Om 9.30 plechtige Hoogmis. Te 12.45 voorbe reiding voor de hernieuwing der doopbelolten. Om 7 uur plechtig Lof met Octoberoefeningen, Acte van Toewüdlng met de Litanie vau het H. Hart van Jezus en Te Deum. Aflaat van 7 jaren en 7 maal de groote vasten, die hieroü tegenweordig zün en bidden tot intentie van Z H. den Paus. Volle aflaat voor degenen die na gebiecht te hebben communlceeren. maandag en DINSDAG na de H. Mis ge legenheid tot betalen van de vaste plaatsen. DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding. Biechthooren na de H. Mis tot 9 uur. 's Middags om 3.30. 4, 5, 6, 6.30 en na het Lof. Om 7 uur Sluitingslof met de gebeden van de Octobermaand. WOENSDAG Hoogfeest van Allerheiligen te I vieren als Zondag. Om 6 uur en 6.30 wo.dt de H. Communie uitgereikt. De H.H. Missen als op Zonaag. Onder de H.H. Missen collecte voot het waslicht gedurende de zlelemaand. Men wordt verzocht zelf ook een kaars te ofieren voor de geloovige zielen Na de H.H. Missen genera;» absolutie voor de leden van de Derde Orde. Om 7 uur Zielenvespers met predikatie en voorgeschreven gebeden. Na het Lof nog ge legenheid om te biechten. Van af heden 12 uur tot morgenavond na het Lof blijft de kerk geopend t:t het herhaaldelijk verdienen van volle aflaten, alleen toepasselük op de zielen in het Vagevuur. Voorwaarden: biecht en H. Communie en telkens herhaald kerkbezoek met minstens zesmaal Onze Vader. Wees Gegroet en Eere zü den Vader tot Intentie van Z. H. den Paus. DONDERDAG Allerzielen. De H. Communie wordt uitgereikt om 5 uur, 5.30 en voor en onder de H.H. Missen, ’s Avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de geloovige zielen en laatste Octobergebeden. Om 4, 5, 6.30 en na het Lof gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrüdag van de maand. De ZONDAG half 8: Hermanus Verkeer; 10 uur voor het geestelük en het tüdelük welzün van de parochie. MAANDAG 7 uur: Maanddienst Bierman en hsvr. Cornelia Schouten; tot zekere Intentie bü gelegenheid eener pro fessie. DINSDAG 7 uur: CVrnelia Dubbeld en Al bertus Pater; 8 uur: Leden van den Eucharis- tischen Bond. WOENSDAG half 8: uur: overleden familie Dekker-Bruüns DONDERDAG half 6; voor alle geloovige zielen; 6 uur: tot intentie van Z.H. den Paus; half 7: Nicolaas Koomen en Petronella Rood en overleden kinderen; 7.30 uur: tot intentie van Z.H. den Paus; 8 uur: voor alle geloovige zielen. VRIJDAG 6 uur: Cornells de Eoer en over leden familie; half 8: Leden Broederschap „H Hart ZATERDAG Maria overleden Zusters van Bergen. ZONDAG half 8: voor de parochie; 10 uur: Anna Slükerman geb. Boots. Het Communlceeren begint vandaag „Ach teraan en wen na de Consecratie. Het gend. Ik heb, verklaarde Dr. Otto, het Intreden van zulk een stoornis zelfs als een feit aan genomen, daar Ik mü anders de laatste woor den van den zieltogende niet had kunnen ver klaren. Wat bedoelt u daarmee, dokter? Eenvoudig dit: Ik zelf, notaris Kolb- ried en vele andere personen, die gelegenheid hadden gevonden om den Jongen Eltz van nabü te leeren kennen, waren van den beginne af overtuigd van zün onschuld. En Ik geef u de verzekering, dat niets bü machte la geweest, die overtuiging te doen wankelen. Ida Leitner werd nogmaals opgeroepen. Zü moest zegge*» wat zü wist aangaande den man in ’t grijze sportcostuum, dien zü op den dag van de misdaad en later nog eens, den 19den Mei, had gezien. Ida, die in den loop van de tweede instruc tie verscheidene keeren was gedagvaard en nu te Graz als tweede meld diende, had allen schrik voor de justitie verloren en baar ver klaring was bepaald en duldelük. Op haar volgden een reeks getuigen, die allen den In ’t grüs gekleeden vreemdeling hadden gezien en de beschrijvingen, die zü van hem gaven, stemden onderling vtakomen overeen. Ida en de jonge Thoma* Birkwieser hadden hem van nabü gezien; zü verklaarden, hem onmlddellük te zullen herkennen ato hü met hen werd geconfronteerd. half 7 voor Maria Klever- laan en overt, ouders, half 9 voor de overle denen. die staan ingeschreven op dc doodceel. VRIJDAG: 7 uur voor overl. fam. Dapper Kampers. 8 uur voor de overleden weldoeners van de kerk. ZATERDAG: 7 uur voor Cornells Nanne, uur voor Maria IJpelaan. por Catharina Louter, half lalf 11 tot zekere intentie ZONDAG 29 Oct.: 22ste Zondag na Pinkste ren. Feest van Christus’ Koningschap. Onder dé H.H. Missen collecte voor het St. Nlcolaas- feest der sehoolklnderen, waarbü tevens kin deren van werklooze en behoeftige gezinnen büzonder herdacht worden. Gelet op de edel moedigheid, waarmee de parochianen steeds de armencollecte gedenken, hebben wü het volste vertrouwen, dat deze collecte ons In staat zal stellen het beoogde doel te verwezenlüken. Des avonds om 5 uur plechtig Lof, waaronder ro zenhoedje met Octobergebeden. toewüdlng aan het H. Hart volgens voorschrift der kerk en de lofzang Te Deum. MAANDAG-avond om 7 uur Octoberlof. DINSDAG: Van 67 uur gelegenheid te biechten. Om 7 uur Congregatie voor meisjes. 1ste afd. met Octoberlof. Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten, en onthoudlngs dag. WOENSDAG: Feestdag van Allerheiligen. De H.H. Missen om 5 uur. half 8 en 10 uur de Hoogmis, waarna rozenhoedje met Octoberge beden. Des avonds om 7 uur Zielenvespers met pre dikatie. Vanaf Woensdag 12 uur tot Donderdagavond te verdienen volle aflaat, toepasselük op de geloovige zielen, zoo dikwüls mei* de kerk be zoekt en bidt tot intentie van Z. H. den Paus en zes maal Onze Vader en Weesgegroet en Glorie zü den Vader enz. DONDERDAG: Allerzielen. De H.H. Missen om half 7, 7 uur, om half 8, 8 uur de'-gezongen Requiem tot intentie der overledenen op doodceel, om half 9 en 9 uur ongeveer, avonds 7 uur rozenhoedje tot sluiting van de Octobermaand VRIJDAG: 1ste Vrüdag van de maand. Om half 7 wordt de H. Communie uitgereikt. Om 8 uur gez. H. MIs. Des avonds om 7 uur H. Hartlof. ZATERDAG: van 58 uur biechthooren, om 7 uur Marialof. begin met zün verklaringen. Terwül hü spreekt, is ’t zóó stil, dat men een speld zou kunnen hooren vallenHü legt ’t Hof de door hem verzamelde vinger- en voetafdrukken voor. Nu gaat er een onrustige beweging door da zaal. Zelfs de drie beschuldigden, die tot dus verre roerloos op hun bank hebben gezeten, ,rlchten 't hoofd op en luisteren blijkbaar verrast. De voorzitter heeft Mr. Lörs pen en gevraagd: Hebt u misschien nog iets anders aan» gaande uw tweede bezoek op de plaats der mis daad mede te deelen? Ja, mijnheer de voorzitter, nog een voor naam feit. Wü hebben bü die gelegenheid naar het zoo druk besproken testament van den heer Winkler gezocht en het Inderdaad gevonden. Waarlük een feit van belang. Wees xoo goed ons zoo breedvoerig mogelük In te lich ten. Ik stel er prüs op. dat het waar en hoe ter kennis van het publiek komt. De ontdekking was eigenlijk aan een toeval ta danken. Ik zelf had van den beginne af ver moed, dat het testament zich bevond In een antiek meubelstuk, waarin de heer Winkler papieren en kostbaarheden bewaarde en reed» bü mün eerste bezoek ter plaatse had ik In die kast naar het testament gezocht zoo nauw keurig mogelük, meende Ik.... Toen Ik mü de tweede maal op „Rozenhof” bevond, en wei In ‘t gezelschap van den heer procureur, ten wü nogmaals: want ook met dat doel w*» het parket naar Vrlebueweiler gekomen. (Wordt vervolgd» verdienen, alleen toepasselük aan de geloovige zielen, wanneer zü onder de gewone voorwaar den van biecht en H. Communie het kerkhof bezoeken en bidden voor de overledenen. Op lederen dag van het jaar kunnen de ge- loovigen een aflaat van 7 Jaren verdienen, wan neer zü een kerkhof bezoeken en bidden voor de overledenen. VRIJDAG: Eerste Vrüdag van de maand. Om 8 uur gezongen Requiemmis voor de over leden weldoeners van de kerk. ZATERDAG: Priesterzaterdag. Gemeen- schappelüke H. Communie voor dé kinderen, die het laatst hun eerste H Communie heb ben gedaan. Ook de andere kinderen zün zeer welkom ZONDAG: 7 uur voor Afra Smit, half 9 voor de parochie, half 11 tot zekere intentie. MAANDAG: 7 uur tot zekere intentie, kwart voor 8 voor Geertje Jonker. DINSDAG: -7 uur voor Hendrik Polle, kwart voor 8 ter eere van den H. Antonlus. WOENSDAG: 7 uur voor Jacob Hopman en overl. fam.. halt 9 voor de parochie, half 11 tot zekere intentie. DONDERDAG: nieuwe zaak was georganiseerd. Rodek had op dat oogenbllk geld noodig, en Ik stelde hem de som, die mü bü het ontslag uit den militairen dienst was ultgckeert, ter beschikking. Hü dacht dat de nieuwe fabriek binnen eenlge maanden geopend zou worden en dan kon ik onmlddellük mün betrekking aanvaarden. Voor zoolang ging ik met mün vrouw te Vriebusweiler bü mün moeder inwonen, een eind te maken aan ’t getob van Winkler. wilde' ik den 22sten April te Graz Alfred Rodek gaan opzoeken. om hem te vragen, hoe de zaken stonden en er. zoo mogelijk, ’n beetje spoed achter te zetten. Rodek had mü ook in de tot de fabriek behoorende huizen ren woning beloofd. In mün positie was het voor mü een niet te versmaden voordeel geweest, althans spoedig die woning te kunnen betrek ken. want dan was ik van 't gez-ur van oom Winkler af geweest. Ook voor die aangelegen heid wilde ik naar Graz. Hardl had kalm en zakelijk gesproken. Zün verklaringen waren duldelük; méér en meer ge raakte men onder den indruk, dat hetgeen hü naar voren bracht de zuivere waarheid was. XXVI De volgende getuige was Dr otto. De voorzitter stelde hem een nog al Inge wikkelde technische vraag, die als volgt ken worden samengevat; Was de schotwonde in de hersens van dien aard, dat zü stoornis in de verstandelüke vermogens en in het normaal ge bruik van de toatougea U* mmlddemiK gavolg te viontan» dl JunJwteKteB

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 12