„Nieuwe Langedijker Courant", van Zondag 17 April 1892. Kleermaker. OPROEPING. 4. J. Tonsen, 5. D. Versluis. 6. P. Zijlmans, 7. A. G. Voordendag, 8. M. Verkuijl Az.. te Haarlemmermeer. te 9. Wed. Meijerink Meijer, te Beschikbaar twee aanhoudingspremiën van f 100, toegekend aan de Nos. 1 en 2. No. 3 ont vangt f 50, zijnde de helft van een te Bever wijk niet toegekende premie. „Cesar" N. P. S. No. 31, van den heer P. Boekei Cz., te SCHAGEN, wordt gestationneerd bij A. B. Wagenaar te Beverwijk en ontvangt ""*i subsidie van f 250. daarvoor Buitenland. Duitschlaiul. Prins Bismarck heeft de vol gende dankbetuiging uitgevaardigd: „Op mijnen verjaardag heb ik ditmaal een groot ter aantal gelukwenschen, begroetingen en ge schenken ontvangen dan in vorige jaren. Hoe warmer daarin de welwillendheid wordt uitge sproken, waarover ik mij bij een groot aantal mijner landgenooten in het rijk en in verre lan den mag verblijden, zooveel te meer drukt het mij, dat mijne krachten en die der mijnen niet toereikend zijn om aan ieder mijner vrienden naar de behoefte mijns harten uitdrukking te geven aan mijne gevoelens van dankbaarheid. Ook de bewijzen van waardeering, die mij den 1 April op zoovele plaatsen in Duitschland en waar elders Dnitschers wonen door openbare feesten en redevoeringen zijn ten deel gevallen, strekken mij tot blijdschap en eere, maar ver meerderen ook mijne onafgedane schuld van dank voor zooveel liefde. Het maakt mij geluk kig, aan den avond mijns levens op de werk zaamheden en kampstrij den daarvan terug te zien, wanneer ik bij mij zeiven mag zeggen dat ik mij daardoor wel onverzoenlijke tegenstanders, maar in den lande ook vele vrienden heb ver worven waaronder de warme weder talrijker zijn dan de lauwe. Van harte betuig ik dank aan allen, die mij bij mjjne verjaardag door uiting hunner gezindheid in dit bevredigend bewust zijn hebben verstrekt". Denemarken. Het gouden bruiloftsfeest van den Koning en de Koningin zal in alle opzich ten een zeldzaam feest wezen. De Fransche pre sident Carnot zal het pantser-smaldeel naar Ko penhagen [zenden, ook Turkije en Oostenrijk zullen schepen zenden om de jubilarissen te be groeten. Yan de Keizerin van Rusland, zijne dochter, ontvangt de Koning ten geschenke zes witte arabische paarden, een zeer kostbaar en zeldzaam cadeau. Er heeft weer een verschrikkelijke storm gewoed in den Staat MISSISSIPPI. Yier dagen lang regende het met stroomen en zonder op houden. Op vele plekken overstroomden de rivie ren bruggen werden medegesleept, de spoorwe gen en rijwegen verwoest en tal van huizen omvergeworpen. In Aberdeen vaart men in schuitjes over de straten. Er heerscht groote angst onder de bevolking. Een man van gewicht is de pas overleden kolonel Pickett Nelson, in Amerika, die 200 kilo woog. De man was dan ook 9 voet en een duim groot. In de lndépendance Beige komt een portret voor van den anarchist Ravachol. Hij heeft een te rugstootend gezicht, met vele van de verschijn selen, waaruit professor Lom broso wil opmaken, dat iemand geboren misdadiger is. De neus staat scheef, de ooren zijn zoogenaamde hengselooren, die op verschillende hoogte van het hoofd staan, een breed ontwikkelde onderkaak etc. Op zijn 15de jaar verliet hij de school, zon der iets te weten en van dat oogenblik af vangt .een reeks van grootere en kleinere misdrijven aan waarvan sommige niet te noemen zijn. Dr. Delba, die een bijschrift levert bij bovenbedoeld portret, zegt dan ook als volgeling van Lom- broso, dat Ravachol kwaad moest deen, onder welken vorm dan ook, en dat de justitie zorg moet dragen, dat hij nimmermeer in aanraking komt met de menschheid. In hetzelfde nummer van genoemd blad wordt de legende herhaald, dat Ravachol van afkomst een Limburger zou wezen. De anarchist Chareyre, die te Parijs metRa- chol valschen munt maakte, en zich op het oogenblik te Barcelona schuil houdt, is door de Fransche rechtbank tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. De zaak van Ravachol zal slechts twee dagen duren, en het vonnis 30 April worden uitge sproken, als tegen-demonstratie van de Mei-be weging. In het Hongaarsche dorp KALOCSA- SZENTBENEDEK heeft een geweldige brand de kerk, twee scholen en 67 huizen in de asch gelegd. Te ANTWERPEN is dezer dagen met eene Engelsche stoomboot een Russisch meisje aange komen, 2.35 M. lang en pas 15y2 jaar oud. De jonge reuzin is door een rijke familie aangeno men als kindermeid. De moordenaar Deeming. De berichten uit Melbourne zijn allen eens dat aan de schuld van Deeming niet meer te twijfelen valt. Welk een zeldzaam-brutale schelm hij is, blijkt wel daaruit dat hij na den moord op miss Mathers te Melbourne, in diezelfde stad een lokaal huurde en daar het meubilair van hunne woning en zelfs de wapens, waarmee hij haar vermoord had, aan den meestbiedende ver kocht. Een der getuigen kochtr op die verkoo- ping ee'n kanarie in eene kooi en Deeming zei tot hemzorg asjeblieft goed voor het diertje, ik kan er moeilijk van scheiden". Het is slechts door een toeval, dat men den moord van Deeming op zijne vrouw en zijne vier kinderen te Rainhill, heeft ontdekt. Toen in zijne woning te Melbourne eene huiszoeking werd ge daan, vond de politie er o. a. een gedrukte kaart, waarbij Deeming uitnoodigde tot een feest op Rainhill. Zooals men weet, heeft hij inderdaad kort na den moord in zijne villa te Rainhill een feest gegeven. Daar de kaart niet ingevuld was en geen ander dan de gastheer die alzoo kon bezitten, was dit voor Deemings identiteit een goed bewijs, terwijl de politie erdoor opmerkzaam werd op den moord te Rainhill. Intusschen loopt te Londen weer een gerucht, dat Deeming toch Jack the Ripper wezen zou. Een naaister die in Whitechapel woont, de wijk waar Jack the Ripper bij voorkeur zijn misda den pleegd, verhaalt dat zij in 1888 in intieme verhouding heeft gestaan tot zekeren Lawson. Dit nu is een van de namen die Deeming heeft gedragen. In den avond van 19 September was hij van 9 tot 11 uur bij haar en twee uur later vond men in Berner Street en Mitre Square de vermoorde lijken van Elizabeth Stride en Mary Eddowes, verminkt door de hand van Jack the Ripper. Den volgenden dag ontmoette deze vrouw Law son weer. Hij was zenuwachtig en las gretig de verslagen der couranten over den dubbelen moord. „Kijk eens naar het uur waarop de moorden zijn begaan, zei hij tot haar, „ik kan die niet ge pleegd hebben wel De naaister lette niet op deze uiting, maar toen zij er later over nadacht en de verhalen over Deeming in de couranten las, en zijn portret zag in de geïllustreerde bla den, verklaarde zij zeker te zijn dat haar vriend Lawson en Frederick Deeming een en dezelfde persoon zijn. Het geheele verhaal behoeft evenwel nadere bevestiging. Merkwaardig is het, dat de politie van Deemings leven van 1887—1889 niets weet, terwijl dit juist de tijd is geweest van Jack the Rippers meeste moorden. Op de terechtzitting voor het voorloopig on derzoek gedroeg Deeming zich zeer grillig en vreemd. Dikwijls praatte hij lachend met Lyle, zjjn advokaat. Naar de publieke tribune ziende, riep hij uit: „Kijk, al de mooie meisjes op den eersten rang!" Daarop schoof hij zijn das recht en zei: „ik wou dat ik wat beter gekleed was, ik ben niet erg presentabel." Op een oogenblik ontdekte men dat hij sliep. Een politieagent moest hem wakker schudden. Een oogenblik daarna sprak hij een vrouwelijke getuige, die hij nauwelijks kende, bij haar doop naam aan en zei: „Loop heen ondeugd." Toen de jury wat lang uitbleef, om over het vonnis te beraadslagen, riep hij uit„Moet ik de heeren gezworenen komen helpen?" Na de uitspraak van het vonnis „schuldig", verklaarde Mr. Lyle, Deemings advocaat, dat hij op den dag der definitieve behandeling van de zaak, den 22en Deemings abnormaliteit en on verantwoordelijkheid pleiten zal. Hij beweert, dat Deeming het slachtoffer is van een erfelijke kwaal, dat hij als monster geboren is en nooit zijn vrijen wil heeft gehad. Ziedaar dus die treu rige stelling voor de zooveelste maal voor de rechtbank gebracht, 't is niet onwaarschijnlijk, dat Deeming reeds nu begonnen is door zijne vreemde houding voor de rechtbank, de rechters onder den indruk van zijn waanzin en ontoere kenbaarheid te brengen. Binnenland. Uit 's Gravenhage meldt men aan het Hbld. Thans is vastgesteld, wanneer het bezoek der Koninginnen aan Amsterdam zal plaats hebben. Hare Majesteiten zullen uit 's Gravenhage ver trekken Vrijdag 22 April op het gewone uur. Het verblijf in de hoofdstad zal tot Donderdag 28 April duren. De audiënties zullen plaats heb ben Maandag 25 en Dinsdag 26 April. Het ge volg van HH. MM. is nog niet aangewezen, doch zal later worden vermeld. Vóór zoover tot nog toe bekend is, zal het bezoek van onze Koningin en de Koningin- Regentes aan het Duitsche Hof ongeveer eene week duren. Reeds worden in het zoogenaamde „Nieuwe Paleis" te Potsdam de voor HH. MM. bestemde apartementen gereed gemaakt, terwijl ook de Keizerlijke familie met den geheelen hofstoet naar de zomerresidentie zal verhuizen, die bij eenigszins gunstig weder juist in het voorjaar verrukkend is. Met het oog op de aan staande bevalling der Keizerin zullen de feeste lijkheden bij het bezoek der Koninginnen wel meer tot den intiemen familiekring beperkt blij ven. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën heeft op Vrijdag den 15 April niet plaats gehad. Omtrent de ontvangst en de uitvoering van het muziekkorps der Grenadiers en Jagers te ANTWERPEN wordt door het Hbl. van Ant- a. het volgende medegedeeld: „Dat de ramp van Anderlues aanleiding zou geven tot eene reeks liefdadigheidsfeesten, omha lingen en andere middelen om hulp in te zame len. wisten wij vooraf; doch het was niet te verwachten, dat de ramp door eene zoo treffende betooging als die van Zondag zou gevolgd zijn. Oude veten zijn vergeten!" „En de vroegere ruziemakers (want vijanden waren wij nooit) reiken elkaar de hand. De Hol landers en de Walen verbroederen te midden der vreedzame en vredelievende Vlaamsche be volking van Antwerpen." De ontvangst kenmerkte zich door groote op gewektheid. Behalve de consulgeneraal, de leden der Hollandsche club en eenige Nederlandsche officieren, bevonden zich aan het station een muziekkorps, dat ons volkslied speelde, en tal van Belgische officieren. Onze muziekanten maak ten een goeden indruk. Duizenden bewogen zich langs de straten, om den stoet, die zich aan het statiou had gevormd, te zien. In de „Harmonie" werd de eerewijn aangeboden. In de feestelijke versierde zaal, waar ook de busten onzer Koninginnen naast die van Leo pold II en de Koningin van België, prijkten, zaten burgemeester en schepenen op de eerste rijen in hun ambtsgewaad. Verder de gouver neur der provincie en tal van autoriteiten. Over de uitvoering is slechts een woord van lof. Burgerlijke Stand. Gemeente Oud-Karspel. GETROUWD: Geene. ONDERTROUWD14 April. Jacob Verkroost, jm., 23 jaar, te Zijpe, en Antje Kroon, jd., 23 jaar, alhier. 15 April. Willem Bakker, jm., 23 jaar, alhier een Grietje de Leeuw, jd., 19 jaar, te Heiloo. Jacobus Berkhout, jm., 27 j. en Jantje Bekker, jd., 20 jaar, beiden alhier. GEBOREN: Geene. OVERLEDENDieuwertje, d. v. Cornelia Zut en Maartje Buur, 11 m. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEM. OUD-KARSPEL. Zondag 17 April, voormiddags 9.30, Ds. Stram- rood. Maandag 18 April, geen dienst. NED. HERV. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zondag 17 April, voormiddags 9.30,Ds.Hab- bema. Maandag 18 April, voormiddags 9.30, Ds. Hab- bema. NED. GER. GEMEENTE. Zondag 17 April, voormiddags 9 en namid dags 2 uur, de heer Boeijenga. Maandag 18 April, voormiddags 9.—, de heer NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag 17 April, geen dienst. Maandag 18 April, Tweede Paaschdag, voor middags 9.30, Ds. Ludwig. NED. HERV. GEM. BROEK OP LANGEDIJK. Zondag 17 April, voormiddags 9 en namid dags 2 uur, Ds. Gemser. Maandag 18 April, voormiddags 9.—, Ds. Gem ser. DOOPSGEZINDE GEMEETE. Zondag 17 April, voormiddags 9.30, Ds. Vrijer. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zondag 17 April, voormiddags 9.30, Ds. Gide- onsebevestiging van nieuwe Lidmaten. Maandag 18 April, voormiddags 9.30 en na middags 2.30, Ds. Gidionse. NED. GEREF. GEMEENTE. Zondag 17 April, voormiddags 9.preekle- zen, en namiddags 2 uur Ds. Wijers van Alk maar. Maandag 18 April, voormiddags 9 uur, preek- lezen. ALLERLEI. Wat een Redacteur zoo al te slikken krijgt. De man, die 't ieder naar den zin maakt, moet nog gevonden worden. Door velen wordt echter verlangd dat een redacteur zoo'n man is. Dat vinden wij in de volgende mededeelingen uit de portefeuille van een der bladen bewaar heid: 1. Wanneer zal u toch eens met dat gezanik over de waterleiding ophouden Uwen lezers ver veelt het reeds lang. Uw abonné P. 2. Wanneer krijgen wij nog eens een artikel over de waterleiding? Of denkt de redactie daar aan heelemaal niet meer? X. 3. Als u niet zorgt, dat uwe courant beter op tijd komt, zeg ik mijn abonnement op. 4. Uw courant moet 't laatste nieuws ook op nemen, anders neem ik liever dedie altijd telegrammen geeft. 5. Het papier van uwe courant is zoo dun, dat men de artikelen op de andere zijde aan den voorkant kan lezen. Kan dat niet veranderen? 6. Mijne vrouw gebruikt de oude courant om worst in te draaien. Kunt u mijne courant niet wat minder vet drukken? 7. Laat die zwetsredeneeringen over hooge politiek, die niemand leest, toch weg. Lever liever een landbouw-artikel ..8. De artikelen over het mesten van varkens zlJn f?°ed voor buiten. Uwe courant mag er wel aan denken, dat zijn 800 abonnés in de stad aan die varkensartikelen bedroefd weinig heb ben. 9. Uw overzicht over de verkoopingen is goed kan u daarbij ook nog niet de verhuringen van meiden en knechts opnemen Dit zou van veel zljn voor alle dienstboden, die uw courant allen lezen. 10. U bespreekt de gebeurtenissen op politiek gebied niet uitvoerig. Denk daar eens aan 11. Ik doe aan geen politiek; wat kunnen mij die politieke tinnegieters schelen, die uw redacteur zelf niet gelooft 12. Waarom brengt u geen weerprofetieën meer? Ik weet wel, dat zij niet veel om de hakken hebben, maar zij zijn wel aardig. 13. Mr. de redacteur, wie schrijft toch, in vre- des naam, die dolle artikelen over het weer? Meent u, dat iemand daaraan gelooft? Geef liever een overzicht over de windrichtingen, zooals de Hollandsche bladen. 14. Bij uwe bekende bereidwilligheid verzoek ik u, ook de nieten der loterij op te nemen. U zal daardoor velen verplichten. 15. Wie heeft u toch aan de loterij geholpen Het loten werkt slecht op 't volkLaat ze liever sparen en schrijf er tegen. 16. Wat hebben uwe lezers aan die vervelende reeks cijfers der Staatsloterij Zet er liever een mooien roman voor in de plaats. 17. Dat vrijen en trouwen is schering en in slag in uwe feuilletons. Neem ook eens iets an ders op, bijv. een wetenschappelijk feuilleton. (H. Dbl.) s Nachts is er brand uitgebroken, de politie en de schutterij zijn spoedig op den been. Eindelijk komt er nog een schutter buiten adem aanloopen. Commandant: „Je komt veel te laat!" Schutter„Neem me niet kwalijk, ik woon zoover af." Commandant: „Dat is geen verontschuldiging. In t vervolg zorg je, datje dichter bij den brand woont Jantje heeft eene kleurdoos gekregen met de boodschap erbij, dat hij er niet van mocht snoepen. Als je er van snoept ga je dood, waarschuwde mama. Den volgende dag zag Jantje een begrafenis stoet voorbij trekken. Die heeft zeker ook van de verf gesnoept, niet waar, mama. - Tante Klaartje bracht een bezoek aan haar zuster, de mama van kleinen Frits. Mama werd even door de meid buiten de deur geroe pen, zoodat tante een oogenblik alleen moest ge laten worden. Ga even eene voetbank voor mij uit de andere kamer halen, Frits, zei tante. Frits aarzelde. Waarom ga je niet? luidde haar vraag. Ja ziet u, tantelief, antwoordde Frits, en zijn oogen keken glinsterend naar de tafel, dan blijft u alleen in de kamer met de koekjes! Advertentiën. GEVRAAGD: Een flinke Jongen, bij K. Koppen, aan de Sluis te Noord- scharwoude. SÊÊjlË^» Bc ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van LANGEDIJK en Omstreken te berichten, dat hij zich te TVoordseha,!*- wou.de met 1 Mei zal vestigen als Hopende door net model en degelijk werk uw gunst te mogen verwerven, blijft hij, na minzame aanbeveling, UEd. dw. Dien., D. SANDER. Tevens zullen aan hetzelfde adres IIULLEN worden geplooid. Zij, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van Mejuffr. KKIETJE SLOOVES, weduwe van den Heer PIETER HOPMAN, gewoond hebbende te Noordscharwoudeen al daar op 4 April 1895 overleden, zoomede de Borgtochthouders, worden verzocht daarvan OPGAVE of BETALING te doen vóór 1 MEI 1892, ten kantore van den Notaris DUKEK, te Zuidscharwoude.

Nieuwe Langedijker Courant | 1892 | | pagina 3