a II t e 1S J kinderwagens I» MEUBELMAKERIJ. STOFFEERDERIJ DRAAIERIJ. Firma P. J. ea G. NIEBOP, M,Engelsche Komt, ziet en overtuigt U l Advertentiën van 1—5 regels 30 cent, elke regel daarboven 5 cent. FNIDSEN. Langestraat, ALKMAAR. De Nieuwe Gaper Bijvoegsel van de „Nieuwe Langedijker Courant", van Zondag 15 April 1894. c yrappiye ivumicit. Zeilen Loopers, in meer dan 50 dessins, 10 cents per el. Ontvangeneen groote partij Behangselpapier en Randen, houdt zich weder aanbevolen tot het leveren van MeubelenStoelen Spiegelsin ver schillende prijzen voorhanden, Ledekanten met Matrassenbekleede Stoelen Ottomannes etc. Voor nette aflevering wordt zorg gedragen. LUTTIK-OUDORP C 61ALKMAAR. Droge en bereide Verfwaren Licht en Donkergroen, Rood, Bruin, Wit, Zwart, enz. vanaf 25 cent de 5 ons. 1Jest clrogrentle "Verfolie, Lakken en Ver-nissen. I>rogrerij en. Verkrijgbaar bij W. Penaat W.Pz. Binnenland. Wij gaan vooruit, en de hoofdstad van ons land gaat voor, als men leest, dat aldaar den 17 April a.s. een na tionale worstelwedstrijd om het kampioenschap van Amsterdam zal plaats hebben. Geen katten meer uit de ton geknuppeld of hanen den kop afgebeten, geen stierengevechten als in Spanje, maar kloeke mannen in 't circus geplaatst, die gaan vechten en kampen, volgens vooraf vastgestelde regelen. Tot die regelen be- hooren onder meer dezeMen grijpt elkaar vrij aan, van de hals tot aan de heupen, nooit bij de beenen, terwijl het insmeren met vet of olie is verboden. Beentjelichten is verboden, doch het drukken van de kin op de borst van zijn tegenstander of het wegdrukken der kin door rechter- of linkeronderarm is toegestaan. De duur van het worstelen eener partij is be paald op acht minuten. Twee rusten, ieder be paald op 3 min., kunnen worden toegestaan. Indien na twee toegestane rusten niet beslist is, wie overwinnaar is, dan zijn grepen aan de beenen geoorloofd. Het hoofd van deze onderneming woont op de deftige Keizersgracht en de uitvoering van dezen menschenonteerenden worstelwedstrijd zal plaats hebben in het Paleis voor Volksvlijt. Arm Paleis! is dat uw Volksvlijt? (N. Advertbl.) De nieuwe muntbiljetten. De nieuwe muntbiljetten van f10 zijn in cir culatie gebracht. Zij zijn kleiner dan de oude en in bruine kleur gedrukt op een licht-zwarten ondergrond. Deze kleuren zijn gekozen, om vervalsching on mogelijk te maken. Blauw en rood kan men dobr middel van z. g. lichtfilters afzonderlijk fotografeeren en zoodoende de twee kleuren afzonderlijk nadrukken. Bruin en zwart zijn echter niet te onderscheiden, zoo dat het onmogelijk is om de twee kleuren na te drukken. Ook het watermerk is in twee tinten en verhoogt de moeilijkheid van namaak. In een der bussen werd het navolgende dich terlijke stembiljet gevonden De mas8aas ook als broeders te eeren, Hen op te heffen uit hun nood, Niets dat ik liever zou begeeren, Maar, mij door hen te zien regeeren, Hun leiders laten triomfeeren, Om al en alles om te keeren, Daar toch de toekomst nog zou leeren, Of 't zuiver spel is met die heeren, Dat waagstuk, neen dat is mij te groot. Het is niet noodig er bij te voegen op wien deze kiezer zijn stem heeft uitgebracht. Belangrijk voor de bijenteelt, Uit Beilen wordt gemeld: De landbouwer G. Vrijs te Laaghalen had wel eens gehoord, dat, wanneer men de bijen 's win ters in den grond begroef, ze niet inteerden. Ten einde hiervan de proef te nemen, werd een lichte bij den 10 October van 't vorige jaar op ongeveer een meter diepte in den grond begra ven. Toen nu dezen den 9 April te voorschijn werd gehaald, bleek, dat het volkje uitermate vlug was en de korf hoegenaamd niet aan ge wicht had verloren. Wanneer de proef van den heer Vrijs als doorgaande'regel kon gelden, zou dit zeker een aanwinst zijn bij de bijenteelt. Een studentengrap. Eenige studenten waren een aantal jaren geleden te Utrecht in de Heerenstraat op de kamer van een hunner bijeen. Tegenover die kamer stond de woning eener aanzienlijke we duwe met drie jonge, schoone dochters. Geen wonder, dat die dames de aandacht trokken en het onderwerp van gesprek werden der jongelui. Zij vernamen daaruit, hoe den vorigen dag de mannelijke huisbediende dezer dames op stel en sprong vertokken was en er deswege weer naar een ander werd uitgezien. Naar aanleiding hier van ging een der studenten de weddingschap aan, dat hij gedurende drie dagen die betrekking in dat huis zou vervullen. In passend gewaad bood hij nog dienzelfden dag zijn dienst aan en terwijl al de dames als om strijd het nette voor komen en de beschaafde manieren van den jonk man bewonderden, werd hij zonder nadere ge tuigen geëngageerd, om reeds den volgenden morgen tijdig in dienst te treden. De bewonde ring van het viertal schoonen klom bij het uur, dat zij den nieuwen huisknecht gadesloegen en hoorden redeneeren. Allen waren opgetogen, pre zen zijn werk en gedrag, zijn bescheidenheid en ontwikkeling en beklaagden hem, dat hij geen andere en betere maatschappelijke opleiding had ontvangen. Op den tweeden en den derden dag werden de oogen en harten al toenemend meer geboeid door zulk een geheel eenigen huisbe diende. Zijn komst had merkbaren invloed op de meest gewenschte stemming en het huiselijk geluk in het aristocratisch gezin, en zelfs buiten de woning konden de dames niet zwijgen van de zeldzame ondervinding, die haar ten deel ge vallen was. Intusschen was met dien derden dag de weddingschaptermijn ten einde en de jonkman, evengoed student als humorist, moest ondanks zich zeiven de aangename betrekking weder op geven. Hij wilde evenwel zijn persoon noch het geheim openbaren, de eer der verwijdering aan de dames laten en op een kleinen diefstal te dien tijde voor de wet niet strafbaar betrapt, gedwongen worden om, even spoedig als hij ge komen was, ook weder te vertrekken. Aan den vierden morgen weder tijdig uit de veeren en aan het werk, wachtte hij de eerst beneden ko mende freule met haren vriondelijken morgen groet af en beantwoordde dien met een zachte omhelzing en een stevigen kus. Maar nu dan ook keerde plotseling de kaart en was alles wel dra in rep en roer. Het geroep en gegil, de aanklacht en verontwaardiging deden het huis weergalmen. Onze held intusschen bleef onder al de beweging en bestaffing, die er plaatshad, de zachtmoedigheid en bedaardheid zelve. Maar dit nam niet weg, dat het oogenblikkelijk en eenstemmig over hem genomen besluit, het als uit één mond over hem uitgesproken vonnis luidde: „op staande voet vertrekken." De schul dige vroeg vergeving, beriep zich op gevoelig heid van zijn hart, en zou zoo gaarne den ge geven kus van hoogachting en toegenegenheid door een welgemeende zoen hebben uitgewischt, om wat hij misdreven had, op die wijze te wil len herstellen. Maar neen, hij zou en moest oogen blikkelijk vertrekken, waartoe hij dan ook ter stond aanstalten maakte en waaraan hij onder de nederigste beleefdheidsbetuigingen, zonder eenige pretentie op loon, voldeed. Als winner der onschuldige weddingschap werd hij in het midden zijner vrienden met den hoogsten lof ontvangen en bekroond en in menigen huiselij- ken en gezelligen kring werd deze studenten grap als model aangegeven. Een middel tegen slapeloosheid. Een Engelsch geneesheer, dr. Hunley, beveelt een wat hij noemt onfeilbaar middel aan, om slapeloosheid te bestrijden. „Zoo gij," schrijft hij, bevreesd zijt voor een slapeloozen nacht, steek dan uw hoofd onder de dekens en behelp u voor een oogenblik met een beperkte dosis lucht. Gij zult daardoor het zuurstofgehalte dei- lucht verminderen en bijna oogenblikkelijk in slapen. Daarbij loopt gij niet het geringste ge vaar, want gij kunt er zeker van zijn dat gij spoedig na het inslapen het dek van u zult af werpen en zooveel frissche lucht zult hebben als gij wilt," Dr. Hunley merkt verder op, dat dit stelsel door honden en katten gevolgd wordt, die, na een paar maal rondgedraaid te hebben, hun snuit in hun vacht steken, om in te slapen. Ook de vogels doen zoo, door kop en nek onder de vleugels te steken. Janmaat op avontuur. Twee matroosjes, die van Hr. Ms. fregat Atjeh deserteerden en zich waarschijnlijk eenigen tijd in de duinen verborgen hielden, hebben zich dezer dagen meester gemaakt van een bij Huisdui nen aan het strand liggende vlet met visch- en zeiltuig en zijn daarmee in 'zee gestoken. Zij zullen, wanneer hun geen ongeluk is overkomen, vermoedelijk aan het zuidelijke gedeelte van ons Noordzeestrand landen. Buitenland. Dame» aan het wijntrappen. Op zekeren tijd van het jaar gaan de Ita- liaansche dames uit wijntrappen. De druiven worden in eene ontzaglijk groote kuip geworpen en het sap, wordt er met de bloote voeten uit- gestamt. Als het met den wijnoogst zoover is, ziet men honderden jonge dames des morgens in groepjes uit de stad komen, met gezichten stralende van genoegen en opgewektheid. Zij gaan allen naar buiten om in de wijnkuipen te trappen. Dat is een feestdag voor haar en tevens een gezonde lichaamsbeweging. Bovendien heeft het nieuwe druivensap dezelfde heilzame uitwer king als een bad en de opstijgende dampen moeten zeer goed voor den maag zijn. Na het trappen wasschen de dames zich met warmen wijn, waarvan zij ook eene matige hoe veelheid nuttigen. Dat heeft eene op vroolij kende uitwerking, vooral opmerkelijk in den lust, waar mee de dames aan den dans deelnemen, die doorgaans den arbeid besluit. Toch een zangwedstrijd. Te Parijs zal een zangwedstrijd worden ge houden doorhanen. Dergelij ke hanenwed strijden zijn in het noorden van Frankrijk en in België reeds lang bekend en zeer geliefd, vooral onder de arbeidersbevolking. De hanen worden vóór een kraai wedstrijd formeel „getraind" en wie op den wedstrijd het grootst aantal ma len in een uur kraait, krijgt den eersten prijs. Het gebeurt échter wel eens dat een uitstekend voorbereide haan bij een wedstrijd verlegen is en geen geluid geeft. Over 't algemeen kraaien de hanen van het platteland beter dan die uit de steden. Er is te Seraing in België een haantje, dat het gebracht heeft tot 337 keeren in één uur. Aan de bank der firma Smith, te Londen, werd onlangs aan een handelsbediende 5000 pd. sterling in goud en banknoten ingewisseld Deze liet den zak met den kostbaren inhoud een oogenblik op tafel staan, omdat een vreemd heer hem eenige inlichtingen vroeg. Toen hij zich omkeerde, was de zak spoorloos verdwenen, zon der dat eenige aanwijzigen omtrent den vermoe- delij ken dief der 60.000 gulden konden gegeven worden. - Een inwoner van Nottingham in Engeland heeft onlangs een boot laten bouwen, 3 meter lang, 90 cM. breed en 75 cM- diep waarmee hij den Oceaan wil oversteken. Met dezen notedop zal hij eerst de Trente tot Huil afzakken om vervolgens langs de Zuidkust van Engeland in den Grooten Oceaan te komen. Hij rekent, dat zijne reis naar de Ver. Staten een maand zal duren. Het NIEUWSTE en GRAPPIGSTE VOORDRACHTENBOEK, bevattende een keur van komieke voordrachten, vroolij ke scènes, coupletten, berijmde koddige annecdoten, enz., enz. Prijs slechts 50 cents. INHOUDDe stille verklikker. Het geheim. - Mfjn vrouw is weg. - De reis door de wereld. - Mijn avontuur in Amsterdam. - Eén voor beiden is genoeg. - De koetsier. - Als ik eens kiezen mocht. Een vergissing. - De bedrieger bedrogen. - De gulzigaard. - Mijn eerste kermispret. - Het toppunt van vetstrooidheid. Een trouwpartij met hinder nissen. Bruin brood. Mijn lieve schoonmama. Eén week gehuwd. Mijn trouwe vrienden. Haast je niet. Influenza. - De barbier. Nu weet ik nog wel meer, maar daar zwijg ik liever van. Mop windzak. Eene prachtige verzameling komieke voordrachten voor alle vroolijke bijeenkomstm. Het geheele boek van 80 bladzijden, stevig papier, wordt na ontvangst van postwissel groot 50 cents of van elf blauwe postzegels, onmiddellijk franco per post toegezonden door J. D. DIJK, Boekhandelaar, Grachtstraat, Groningen. K-/2 ceui Schotsch Tapijt voor vaste kleeden, c.M. breed, 40 cents per el 1.ÏÜ 2.- echt Hilversum f2.- 23/4 el breed Vloerzeil, roode rug 45 cents 2 el breed Vloerzeil, roode rug 41 cents 13A el 34i/2 b IV4 tï ïj 25 Looper Zeil, 1 el breed, 17 J/2 centp. el Looper Zeil, roode rug 12x/2 Gutta Percha Kastranden in verschil lende soorten. Gutta Percha Tafelzeil 45 cents per el Inlijmdoek 30 cents per el Tafelzeil, de beste kwaliteit, geruwde rug 40 cents Gordijnfranje 10 cents per el Meer dan 1000 afgepaste Gordijnen, in meer dan 15 dessins. 7/4 breed Rood Gordijnstof 30 cents per el. Bijpassende Franje 11 cents Gordijnenkettingen 7% cent Groote massa fijne Japonstoffen voor 1/k van de waarde. Echte Brabantsche Kapkanten, Hullen en Hullenkantjes Wij vestigen de aandacht, voor naaisters in 't bijzonder, op de groote keuze Garneeringen. Zooeven ontvangen een buitengewone massa Heeren-, Jongeheeren- en kinder gemaakte kleedingstukkentot in de fijnste kwaliteiten, voor spotprijzen. welke tegen zeer lage prijzen worden opgeruimd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1894 | | pagina 2