M gevecht bij Krilgersilorp. sloep stuurboord no. 3." En ik bad de eer dat mijne sloep het eerst buiten boord was. Yan de andere boot, die onmiddellijk in den mist was verdwenen, en die misschien toch vlak bij was, waren de kapitein en een matroos over gesprongen. Het was de Peacemet graan van Galatz naar Liverpool gaande. Wat ons betreft, het bleek dat wij drijvende bleven op het aanvaringsschot. Het gevaar was lang niet geweken, vooral niet in dien dikken mist, en bij de vele schepen die daar waren, want het is in die wateren een drukke vaart. Langzamerhand kwam er nochthans meer orde. De sloepen werden geheel uitgerust, met versch drinkwater en scheepsbeschuit, vloeistof,kompas, instrumenten en kaarten enz. enz. Den geheelen nacht door bleven wij langzaam en steeds fluitende heen en weer stoomen, in de hoop de schipbreukelingen op te nemen, want de Peace moest zonder eenigen twijfel zinken. Wat een allerellendigste nacht! Ons schip zwaar beschadigd, ongelukkig midden in den mist, en dan het idee dat daar vlakbij die arme lui van de Peace misschien nog worstelden met den dood. We konden niet trachten te helpen. Want hadden we met een sloep ons schip verlaten, we zouden het door den mist niet teruggevon den hebben. 's Ochtends tegen een uur of zeven zagen we plotseling twee sleepen komen. Goddank, ze waren allen gered. Ik had die lui wel kunnen omhelzen van blijdschap, hoe smerig ze er ook uitzagen. Een en ander hadden ze kunnen red den, zooals den hond, een sextant, en den chro nometer, enkele kleedingstukken, enz. Maar de meesten bezaten niets dan wat ze aan het lijf hadden, en dat was bij velen niets dan een on derbroek en flanellen hemd. Hartelijk zijn ze aan boord van de Salak behandeld en toen ze gisferen van het Zeemanshuis vertrokken, was het: Three cheers for our friends on the Salak! Vrijdags en Zaterdags gingen we langzaam door, altijd in zwaren mist; eindelijk 's avonds ten anker, maar de officieren aan dek blij ven. Zondagsochtends kregen we den loods te pakken, de mist was iets dunner, en zoo stoom den we naar Lissabon door. Waarschijnlijk gaan we weer naar [Rotterdam om te dokken, want hier is geen dok, het bijlappen duurt echter al tijd lang genoeg. Ealb's weervoorspellingen. De winter van 1895/96 zal even mild na Nieuwjaar ver kopen als hij vóór dien dag begonnen is. Na tuurlijk wordt het nu en dan wel wat koud, ook krijgen we wel eenige vorst en sneeuw, echter blijft het weer betrekkelijk zacht en de temperatuur den geheelen winter door betrek kelijk hoog. Sneeuw zal er vooral vallen in Januari en in de eerste helften van Febr. en Maart. Het einde van Maart zal reeds vrij lauw zijn, terwijl het begin van April ons buitenge woon warm droog weer zal geven. Dat belooft een mooie Pasehen De laatste helft van April daarentegen, maar vooral het midden, zal koud en vochtig zijn, terwijl Mei, al valt er nog wat regen, over 't geheel als een droog warm tijdperk kan worden aangeduid. Met Juni evenwel begint het eerst goed te regenen en daalt tevens de temperatuur. De maand Januari zal betrekkelijk rijk zijn aan neerslag (regen en sneeuw); vooral in het eerste en in het laatste derde gedeelte der maand blijft de temperatuur betrekkelijk hoog. Sterke en aanhoudende sneeuwbuien zijn te verwachten omstreeks, 5, 9 en 11 Januari en in mindere mate omstreeks den 22sten. Tusschen 10 en 20 Januari ongeveer zal het koud zijn. H. M. de Koningin-Regentes heeft laten vragen naar den toestand van do slachtoffers van den brand op Donderdag te YLISSINGEN. Op het antwoord zond H. M. aan den Burge meester een bedrag van f 60 om dit ten bate van het gezin B. aan te wenden. Bij den brand verloren toch de ouders niet alleen hun kinde ren maar ook alles wat zij bezaten. Niets was geassureerd en niets kon gered worden. Uit HAARLEM schrijft men: Patrimonium'1 s afdeeling alhier is niet erg gelukkig met hare werkverschaffing. Nu de aan vankelijke werkzaamheden waren afgeloopen en er „gang" in de zaak kwam, vervlogen al onze illusiën in rook en damp. Dezer dagen brandde het door werkloozen opgezette gebouw tot den grond toe af. De oorzaak kan nog niet met zekerheid wor den medegedeeld, doch de politie doet onderzoek. De werkplaats was te 5 ure gesloten, en stond half 8 in lichte laaie, terwijl het aanwezige vuur met wat zand was uitgedoofd. Daar alleen zij geplaatst worden die, na onderzoek, blijken knappe menschen te zijn, is 't niet onmogelijk dat het „Ik geen werk, allen geen werk" in toepassing is gebracht. Mocht dit waarheid blij ken te zijn, dan is het te hopen dat de gerechte straf niet ontloopen worde. Het jaar 1896 is, zooals men weet, een schrikkeljaar. Daar de schrikkeljaren om de vier jaar komen, zou het jaar 1900 er ook een moe ten zijn. Maar dat is niet zoo. Het behoort tot die inderdaad fln-de-siècle jaren bekend ge noeg zal het nu zijn, ofschoon er onlangs nog in de Fransche academie over getwist werd, dat de twintigste eeuw begint met 't jaar 1901 en niet met 1900, daar toch 't eerste jaar onzer tijdrekening niet het jaar nul was. maar het jaar één, die jaren dus, als 1700,1800,1900, wier eerste twee cijfers niet door 4 deelbaar zijn. In zoo'n geval moet een schrikkeljaar uitvallen, daar ook de Gregoriaansche kalender niet pre cies met de feiten overeenstemt; het verschil wordt globaal op 8 dagen in 400 jaren gesteld. Da jaren 2000, 2400, 2800 zullen dus wel schrikkeljaren zijn. Het is de „N. R. Ct.", die dit mededeelt. Zij voegt er aan toe: „Een merkwaardigheid is nog, dat de schrikkelmaand Februari 1896 vijf Zater dagen telt op 29 dagen." Wij zien hiervan de merkwaardigheid niet in. Het is met alle schrik kelmaanden Februari zoo, dat er vijf gelijke da gen in voorkomen, genaamd al naar dat de eerste is. Of dit nu een Zondag, Maandag enz. of Za- tesdag is, doet er niets toe. De maand telt nu eenmaal 29 dagen, dat is vier weken plus één dag. Het eerstvolgende schrikkeljaar, 1904, zal flus in die maand vijf Maandagen hebben. Volgend staaltje van schandelijk boeren bedrog lezen wij in het Leidsch Dg hl. Een koopman in pluimgedierte heeft eenige boeren om en bij de Kaag leelijk beetgehad. Aan den een verkocht hij Italiaansche kippen met gele pooten en gelen snavel. Later ging deverf er af, en de boer had oude boere- kippen Aan een ander had hij eenige jonge kippen verkocht, die tegen den leg aan waren. Kort daarna verbleekten de roode kammetjes en het waren minstens 3 jarige kippen Aan een derde zou hij kuikens leveren. IIij kocht al de oude kippen van den boer en betaalde. Na enkele dagen kwam hij met de kuikens, die door den boer gekocht en betaald werden. Het viel den daggelder op, dat de beesten terstond geheel thuis op de werf waren en de plaatsjes wisten, waar wat te bikken viel. Dit vertelde hij, onder het koffiedrinken, aan den boer. Deze ging met de vrouw naar die slimme diertjes kijken. En nu gingen de oogen open de kippen waren dezelfde, die hij een paar dagen te voren ver kocht had, wegens ouderdom, doch door 't op knappen der kammen, pooten en vederen als verjongd waren wedergekeerd! Men schrijft uit AMSTERDAM aan de N. R. Crt. Bij de nadering van den gewichtigen datum der verloting van de gouden zuil mitsgaders 8000 kunstvoorwerpen kloppen weder vele harten on rustig nopens de inrichting der trekking. De Amsterdamsehe dagbladen zien zich ingezonden stukken toevloeien, waarin onderscheidene ano nymi er op aandringen, dat toch tijdig openbaar gemaakt moge worden, op welke wijze de trek king zal geschieden. Wij deelden vroeger reeds mede, welk systeem gevolgd zal worden en om welke redenen geen ander systeem kan worden toegepast. Om aan den opnieuw vernomen eisch van openbaarheid te voldoen, vermelden wij thans nog even, hoe de trekking zal geschieden. Er zullen drie bussen zijn, de eerste voorzien met nummers van 00 tot 99, de tweede eveneens voorzien met de nummers van 00 tot 99 en de derde voorzien met nummers van 000 tot 149. Het hoogste getal, dat uit de bussen getrokken kan worden, is dus, 1,499,999, het laagste getal 000,00.00, welk getal zal gelden voor 1,500.000. Men weet, dat er in 't geheel 1,500,000 lo ten zijn. Men bedenke voorts, dat na elke drie ledige trekking de getrokken nummers weder in de bussen worden gedaan en dat de trekking van een getal, dat reeds éénmaal getrokken is, als ongèldig zal worden beschouwd. Het is te hopen, dat het systeem, waarop, gelijk duidelijk gebleken en ook door ons vroe ger aangetoond is, niets is af te dingen, niet opnieuw een storm van misplaatste verontwaar diging zal doen. Slechts bijgeloovigen hebben over iets te kla gen. De trekking zal plaats hebben op den der tienden Januari. De gemeenteraad van ALKMAAR heeft besloten, den sedert 17 October des vorigen jaars geschorsten gemeente-ontvanger te ontslaan, en de door burgemeester en wethouders opgemaakte rekening over zijn geldelijk beheer, aanwijzende een voorloopig vastgesteld tekort ad/"59.394.26, aan hem te doen beteekenen bij deurwaarders- exploit, ten einde hem in de gelegenheid te stel len, daartegen binnen drie weken zijne bezwaren, zoo die mochten bestaan, kenbaar te maken. Yoorts is goedgevonden eene oproeping van sollicitanten te doen naar de betrekking van gemeente-Secretaris op eene jaarwedde van /"2000, op dat bedrag door Ged. Staten vastgesteld. De Raad stond een subsidie van f 250 toe aan de afd. „Alkmaar" der Hollandsche Maat schappij van Landbouw voor de in dit jaar te houden Paaschtentoonstelling. Een treurig voorval heeft zich in een ge zin op de Lauriersgracht te AMSTERDAM voor gedaan. De moeder was een boodschap gaan doen en had haar kind van 5 maanden alleen achtergelaten. Zij had het op een kussen op twee stoelen neergelegd en meende, dat het veilig genoeg lag, zoodat zij zich wel even zou kunnen verwijderen. Wie schetst echter de ontsteltenis der arme vrouw, toen zij, thuiskomende, ont waarde, dat het wichtje van het kussen was ge gleden en met het hoofdje terecht was gekomen in een emmer water, waarin het jammerlijk den dood had gevonden. Tien jaar geleden teekende J. Grooters, te GRAMSBERGEN, als militair schrijver naar Indië. Na twee jaar ontving zijn vader geen be richt meer van hem en bleven de gezonden brieven onbeantwoord. Thans, na 8 jaar, wendde de oude Grooters zich tot den burgemeester, om te hooren, of hij ook gewaar kon worden waar zijn zoon was. De burgemeester verzocht aan het ministerie van koloniën om inlichtingen en kreeg die ook. Zij luidden, dat J. Grooters in 1887 op de terug reis naar Nederland was overleden, nalatende een bedrag van circa f 30, dat nog voor de er ven beschikbaar was. Indien thans geen inlichtingen gevraagd wa ren, wie weet wanneer de kennisgeving van overlijden zou gezonden zijn vanwege het depar tement. Wij vragen: behoort het zoo? ZAAK-AKKERMAN. Door het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche onderwijzers werd in zake het ontslag van den heer Akkerman een adres aan H. M. de Koningin-Regontes verzonden, waarin verzocht wordt geen gehoor te geven aan het verzoek van den raad der gemeente Sint Maarten om het laatst gevallen besluit van gedeputeerde staten niet goed te keuren. Den 7 dezer nam H.M. de Koningin het weefgetouw in ontvangst dat haar door de Neder landsche school van nijverheid en handel te ENSCHEDÉ aangeboden was en hetgeen bereids in het paleis te 's-Hage was opgesteld. De leeraar aan genoemde school, de heer Maassen, gaf H.M. bij het fraaie werktuig eenige uit legging. De fraaie schilderij van J. M. ten Kate, voorstellende de uitreiking der Lombok-onder scheidingen in de Maliebaan te 's-GRAYEN- IIAGE. werd door H.M. de KoninginRegentes aangekocht. De bevolking der gemeente OU DORP be droeg op 31 Dec. 1894 419 m., 392 vr., samen 811 personen. In 1895 werden geboren 10 m., 14 vr., samen 24; ingekomen zijn 31 m., 47 vr., samen 78: de bevolking vermeerderde met 41 m., 61 vr., samen 102 personen. Overleden zijn 7 m., 9 vr., samen 16, vertrokken 31 m., 39 vr., samen 70zij verminderde met 38 m., 48 vr., samen 86 personende vermeerdering is dus 3 m., 13 vr., totaal 16 personen, zoodat de bevol king op 31 Dec. 1895 bedroeg 422 m. en 405 vr., totaal 827 personen. De bevolking der gemeente St. PANKRAS beliep op 1 Januari 1895 304 m., 287 vr., te zamen 591. In 1895 werden geboren 9 m. en 17 v., ingekomen zijn 21 m. en 32 vr., over leden zijn 3 m. en 5 vr. en vertrokken 17 m. en 20 vr., zoodat de bevolking op 31 Dec. 1895 bedroeg 314 m. en 311 vr., te zamen 625 pers. SCHAGEN. De Schager toren is gesloopt. Den 4 werden de laatste steenlagen uit den grond gehaald. Yan de 700000 steenen, waarvan de bovenbouw vervaardigd was, zijn er ongeveer 200000 heele steenen afgekomen, waarvan 115000 nieuwe. Uit de grondslagen van de torenruïne zijn ruim 10000 oude steenen heel naar boven gebracht. Het geheele werk heeft ongeveer acht weken geduurd en is zonder noemenswaardige ongelukken voleindigd. Ministerie van Landbouw In de „Vragen des Tjjds" betoogt de heer G. Zijlina, lid der Tweede Kamer, dat een afzonderlijk ministerie van landbouw den alge- ineenen toestand niet zal verbeteren, en dat liet voor den landbouw zou zijnzich verblijden met een doode musch. Hoofdmotief voor het oprichten van een mi nisterie voor landbouw is de bewering, dat dit bedrijf stiefmoederlijk wordt bedeeld. De schrijver meent echter dat de verantwoordelijkheid hier voor niet ligt bij de regeering, wel echter bij de landbouwers en plattelanders zelf, die veel te lauw zijn, die zich steeds door de groote steden laten overvleugelen, hoewel dit na de opheffing der dubbele kiesdistricten allerminst noodzake lijk is. Een ander motief is, dat men meent door een apart ministerie alle landbouwzaken onder be stuur van één hoofd te zullen krijgen. Thans ressorteeren die aangelegenheden onder ver schillende departementen, doch die verdeeling is niet willekeurig en vindt haar grond, zoowel in een doelmatige scheiding van bestuurszaken, als in den algemeenen werkkring van het de partement. Zij, die een afzonderlijk ministerie van land bouw wenschen, wijzen vaak op het buitenland. Een vergeljjking met de groote mogendheden gaat hier niet op, en in geen der kleinere Europeesche staten bestaat een uitsluitend depar tement van landbouw. Dit alles neemt niet weg, dat Nederland van staatswege op verre na niet zooveel doet voor den landbouw als naburige staten. Men verwijte niet aan regeering en wetge vende macht wat in hoofdzaak op rekening moet worden gesteld van de tijdsomstandigheden. Wel zoude door het rijksbestuur nog meer kunnen worden gedaan, doch men vergete niet, wat in den jongsten tijd is tot stand gekomen. En de volksvertegenwoording heeft in de laatste jaren geen enkelen post, ten behoeve van den land bouw op de staatsbegrooting gebracht, verworpen. Met de strekking van het adres der Noord- Brabantsche Maatschappij van Landbouw kan hij zich in zooverre vereenigen', als daarin bij de regeering wordt aangedrongen op de instel ling eener bijzondere afdeeling voor landbouw zaken bij een der departementen van algemeen bestuur. Aan het hoofd dezer afdeeling zou dan niet een gewone bureauchef, maar een deskun dig ambtenaar moeten worden geplaatst. EEN HEEL YERSCHIL! Te Vlissingen met ruim 16000 inwoners werden het afgeloopen jaar 673 kinderen geboren. Te Middelburg daarentegen, dat ruim 2000 inwoners meer telt, aanschouwden slechts 559 spruiten het levenslicht. De pokken nemen te 's HERTOGEN BOSCH op onrustbarende wijze toe. Eiken dag wordt het getal lijders aan deze ziekte grooter, en het getal sterfgevallen houdt daarmede gelij ken tred. De zorgeloosheid omtrent aangifte, re- vaccinatie en ontsmettingsmiddelen blijft dezelfde. Gedurende de voorlaatste 24 uur werden 9 personen door de ziekte aangetast en bij som mige lijders duurt het proces, dat den dood voor afgaat, slechts enkele dagen. HULDEBLIJK TRANSVAAL. Nederland kan weinig door machtsvertoon, veel door sympathie. Transvaal heeft thans geen stoffelijke hulp of verpleging noodig. Een Neerlandsch blijk echter van medeleven met stamverwanten, kan niet anders dan den band sterken. Velen bleven nog terug, omdat wel en veel sympathie bestaat, doch getwijfeld wordt aan behoefte in geld of goed. Daarom als blijk van instemming met die kranige Transvalers, uit naam van geheel Neder land, den jongen staat aangeboden het levens groot portret van Paul Krüger, geschilderd door een onzer artisten. Op, gij mannen en vrouwen, jongens en meisjes, uit alle oorden, helpt mij 1 Nederland zal een daad van hooge piëteit hebben Verricht door uwe hulp. Elke toezending van 25 cents en hooger wordt dankbaar ontvangen, en met naam bijgezonden. Vereenigingen en dagbladen, die tot dit doel willen medewerken, worden hiertoe beleefd uit- genoodigd. HIDDE NIJLAND, Dordrecht EERETEEKENS PER POSTPAKKET. Te Bergen-op-Zoom is aan twee van de drie aldaar woonachtige Lombok-krijgers, hun eere- teeken per postpakket toegezonden, terwijl het aan den derde, den sergeant Meijer, van het 3e reg. inf., later voor het front der troepen plech tig zal worden uitgereikt. "Waarom deze eer toegekend aan den een en niet aan de anderen? Onze dapperen hebben toch allen aanspraak op dezelfde eer DE MOORD TE ROTTERDAM. Men schrijft uit Rotterdam aan de Tel: Willem van Berkel zit nog steeds in bewaring in de strafgevangenis en wordt van tijd tot tijd ondervraagd. Dezer dagen echter hebben de officier van justitie en de hoofdcommissaris geconfereerd omtrent de opheffing van zijne gevangenhouding en na eindiging van het bevelschrift van zjjne preventieve inhechtenisneming, dat bevel niet te hernieuwen. Volgens de N. R. Ct. zou heden de justitie eene beslissing in deze zaak nemen. Buitenland. Den lezer, die in AMSTERDAM bekend is, kan ik oen zeer aanschouwelijke voorstelling geven van het terrein, waar de laatste worsteling heeft plaats gehad, en de positie, waarin Jame son zich bevond, wordt aan de Tel. geschreven. Wij nemen daarvoor het Damrak. Het nauwe gedeelte tusschen de Beurs en de boekhandels van Seyffardt en R. C. Meyer enz. is de Drift; het café „De Bisschop", op den hoek van Dam en Damrak, verbeeldt de store van Brinck. Verder moet men zich voorstellen dat het Damrak voorbij de Beurs viermaal zoo breed is en dan vindt men daar het terrein, waar Jame son in de val is geloopen. Rechts en links bevin den zich de glooiingen der heuvels de glooiing der heuvels aan de drukke zijde bereikt de eer ste verdieping der huizen; de glooiing aan de stlile zijde loopt op tot de tweede verdieping, en in 't Centraal-station en in het politiebureau zitten de BoerenMen kan derhalve, wanneer men zich aldus het terrein heeft voorgesteld, thans begrijpen, dat de Boeren daar gemakkelijk spel hebben gehad. Dat de Boeren 3000 a 4000 man sterk zijn geweest, zal wel wat op z'n Engelsch overdreven zijn; de hoofdreden, waarom ik niet aan dat aan tal geloof, is voor mij reeds gelegen in de on mogelijkheid, waarvoor de Boeren stonden, om zooveel paarden in zulk kort tijdsbestek bjjeen te krijgen met het oog op de reeds vroeger ge noemde „paardenvrekte." Ik kan mij evenmin voorstellen dat de Boe ren zes Maxim-kanonnen op Vlakfontein heb ben gehad. Toen ik het commando tegen Mala- boch meemaakte, waren wij in 't bezit van slechts één Maxim-gun, benevens een complete Zwitsersche en een Kruppsche bergbatterij, sa men 12 stukken. Ik weet natuurlijk niet, wat er in het arsenaal van Pretoria geweest is. Elk Maxim-gun is een stuk schande voor de natie, die er het eerst gebruik van heeft gemaakt. Met Maxime-kanonnen vecht men niet, men moordt eenvoudig. Een Maxim-kanon is het best te Vergelijken met een brandspuit; de loop is de straalpijp, die geen water spuit, maar kogels! Stel u voor een grooten geweerloop, die in verbinding staat met een uurwerk, dat de kogels voor de opening van den loop brengt en ze tevens afschiet. De kogels zijn vastgemaakt op een lint zonder einde; zoodra nu het lint afloopt en een kogel voor het gat van den loop komt, slaat een pen, een soort geweerhaan, hem af en de loop in. De artillerist, die het stuk bedient, zit op het afluitstuk en heeft niets anders te doen dan den loop te richten, die heen en weer gedraaid kan worden in horizontale richting, zoodat één loop een zeer groote Vlakte bestrijkt. Zoodra het lint is afgeloopen, steekt een helper een nieuw lint in, en wanneer men slechts zorg draagt den loop koel te houden, kan men vuren tot in het on eindige, tot de loop is afgesleten. Maar zelfs indien er geen water aanwezig is, kan het stuk met de hoogste snelheid toch nog tien minuten worden gebruikt. Men kan zich nu een denkbeeld vormen van de onmenschelijke wijze waarop door de Chartered Company gevochten is tegen de Matabelenwant de Chartered is in 't bezit van een aantal van dat moordenaarsgereedschap, dat, als ik mij niet vergis, tegen de Matabelen het eerst gebruikt is. Met een half dozijn Maxim-kanounen kan men in een vloek en een zucht een ganschen neger stam uitroeien. Koningin Victoria is zeer verontwaardigd geweest over keizer Wilhelm's telegram aan president Kruger, waarvan zij het eerst hoorde door lord Salisbury. Volgens de „Westminster Gazetta" heeft de koningin haren kleinzoon een brief geschreven waarin zij uitdrukking gaf aan haar misnoegen. De koningin, voegt het blad er bij, is de eenige persoon voor wie de keizer bang is en heeft een grooten invloed op hem, zooals in het eerste jaar van zijne regeering ge bleken is. „Daily News" heeft tot nu toe p. m. 18.000 pond sterling ontvangen voor de verdrukte Armeniërs. EEN PAARDENMIDDEL werd dezer dagen door een Engelsche dame aangewend, om een betrekking bij do posterijen te krijgen. Om onbekende redenen vordert de Engelsche postadministratie, dat al haar beamb ten gezonde tanden hebben. De jonge dame had haar examen met glans afgelegd, maar toch werd zij afgewezen, omdat een tandmeester verklaarde, dat zij twee holle kiezen had en dat twaalf van haar tanden door de „wolf" waren aangetast. Zonder te aarzelen liet de candidate, liever dan van de betrekking af te zien, achter elkaar de twee kiezen en twaalf tanden trekken, die haar voor postbeambte ongeschikt maakten. EEN JUBILEUM. In een der eerste hotelrestaurants te Mainz, vierde dezer dagen een der stamgasten den dag, waarop hij vóór 40 jaren voor de eerste maal aan de stamtafel plaats nam. Ter eere van dezen dag gaf de kastelein een feestje, waarbij de fijnste wijnen rijkelijk vloeiden. Bij die gele genheid kwam ook de vraag op het tapijt, hoe veel wijn de jubilaris gedurende die 40 jaren wel gebruikt had. De jubilaris zelf kon daarop het beste antwoord geven en deelde mede, dat

Nieuwe Langedijker Courant | 1896 | | pagina 2