,Nieuwe Langedijker Courant", van Zondag 5 Juli 1896. De dokter van Iloubaix maakte van dit zeer buitengewone geval een uitvoerig rapport open zond het naar de Académie de medicine. Dadelijk buitengewone vergadering, de juf- frauw werd ontboden en de leden der Académie bepaalden .tenslotte, dat de juffrouw, terwijl zij een glas water dronk, een hagedisse-eitje mee had doorgeslikt. Hoe het in de maag tot ont wikkeling is gekomen, dit begrijpt men voorals nog niet. Een menschenmaag schijnt toch niet de plaats te wezen, waarin eitjes kunnen ont kiemen. Een banaal geworden gezegde beweert welis waar, dat een mensch een slang aan zijn boe zem koesteren kan, maar in zijn maag, dat is tot heden nog nooit gezegd. Yan heden af zal dat mogelijk zijn. Men zal in woede kunnen uitroepen: „Ik heb een slang in mijn maag gekoesterd!" En als men 't niet gelooft, kunnen wij verwij zen naar het rapport van genoemde Académie, waarin wij de geheele historie vonden. DE PEDALEN, DIE DOEN 'T 'M. Een bediende eener groote sociëteit in den om trek der Beurs te Parijs wijdde zich in zijnwrijen tijd aan de heerlijkste sport van den dag: hij had een rijwiel gekocht. Dat wil niet zeggen, dat hij een held op de fiets was, o, neen! Zijn toeren op het stalen ros mochten nog geen dag licht zien, zoodat hij eerst's avonds, wanneer het op het Beursplein donker en wat minder druk geworden was, de diverse nukken van zijn rij wiel bestudeerde. Dezer dagen tegen tien uur stonden op het Beursplein eenige spotlustige menschen heel ongegeneerd om de allervermake- lijkste evoluties van den links en rechts uitval lenden leerling-wielrijder te grinniken. Een echter was er, een heer in een elegant fietscostuum, die zoo iets als wel willend medelijden met den van inspanning hijgende sportsman scheen te hebben. Uw opstijgen deugt nog niet, zei hij met kennis van zaken, dat moet u zóó doen, kijk! En terwijl hij de stuurstang vasthield, trachtte hij den executant de eerste beginselen der kunst in te prenten. Deze steeg af om beter delessen van zijn wel willenden onderwijzer te kunnen volgen en verzocht hem, het eens voor te willen doen. De onbekende greep de stuurstang en ver klaarde den met belangstelling toezienden bediende: Kijk, wat u nog ontbreekt, dat is, hoe zal ik het noemen, de slag van de pedalen. Daar moet men bepaald slag van hebben, ziet u, en zonder dat kan men niet rijden. Maar, 't isdood- eenvoudig. Kjjk, u neemt de machine tusschen de beenen, zoo, dan met een zetje vooruit, niet bang wezendan zet u de voeten op de pedalen, flink drukken en vooruit gaat het. En de elegante mijnheer voegde de daad bij het woord, hij „kachelde" er flink van door en verdween in de duisternis van een zij straat. De aspirant-wielrijder stond eenige minuten als aan den grond genageld en toen hij weer geregeld kon denken, was het al veel te laat, om den handigen schurk nog in te halen. Hoeveel spelden fabriceert men per dag over de geheele wereld? Een statisitcus heeft door berekening het ant woord op deze vraag gevonden. Frankrijk fabri ceert volgens hem 20,000,000 spelden per dag, Engeland 54,000,000 en Amerika 49,000,000. De overige landen te zamen leveren dagelijks 11,000,000 spelden af. In 't geheel worden dus over de geheele wereld per dag honderd- vier-en-dertig millioen spelden vervaar digd, welke een waarde van ongeveer f20.000 vertegenwoordigen. Per jaar bedraagt de totale productie dus 49 millardVolgens denzelfden sta tisticus worden er gemiddeld dagelijks in Europa alleen 88,000,0o0 spelden verloren. Met het volste recht zou men onze planeet dus bij een reusachtig speldenkussen kunnen vergelijken! Te BERLIJN heeft men tegenwoordig auto matische verkoopkastje voor spoorkaartjes, luci fersdoosjes, chocolade, koffie, bier, cognac, broodjes met vleesch enz., allerhande lekkernijenverder kan men door het inwerpen van een 10 pfennig- stuk zijn leven verzekeren, zijn spierkracht be proeven, zijn lichaamsgewicht vaststellen enz. enz. Het Berliner Tageblatt geeft deze lijst om aan te toonen, dat een simpel nikkel munt stukje van 10 pf. vaak meer waarde kan heb ben dan een 20 markstuk en noemt eenige ge vallen op. B.v. gij moet noodzakelijk een bezoek afleg gen bij een invloedrijk persoon, die het u zeer kwalijk zal nemen, als gij te laat komt; aan het loket van de „Stadtbahn" staat een troep menschen, die eerst geholpen moet worden; gij hebt nog maar enkele oogenblikken ter disposi tie: gelukkig, daar staat een automatisch ver koopkastje, dat u tegen betaling van 10 pf. maar ook alleen van 10 pf. een kaartje geeft; een mark, 10 mark, 20 mark hadden u niet geholpen, hoe wel gij die gaarne zoudt gegeven hebben om den trein niet te missen. Het blad stelt zich voor, dat iemand, die zich bij een verkoopkastje posteert met een aantal 10 pf. stukken ter inwisseling tegen zekere korting, goede zaken zou maken. DOORZICHTIGE PARAPLUIES Iedere dag brengt iets nieuwsde uitvindingen en do ontdekkingen staan niet stil. Nu is er weer iemand op het denkbeeld gekomen, dat een pa- rapluie heel goed is voor don regen, maar het nadeel oplevert, dat de persoon die er onder loopt niet zien kan, en daardoor wel eens met zijn medemenschen in botsing kan komen, die even eens onder een parapluie loopenof wat nog erger is, tegen boomen, hekken of lantaarnpalen kan aanwandelen. Het aangewezen middel hier tegen is natuurlijk oen doorzichtige parapluie. Een Engelschman heeft er een uitgevonden. Ze beschermt evengoed tegen regen en sneeuw als de zijden of gloria parapluie maar de stot is transparent gemaakt. Zoo'n paraplui is nog beter dan die met een glasruitje er in, waarmede wij voor enkele jaren eens kennis maakten. PANIEK. Uit een der hospitalen in Atjeh wordt het volgende gemeld De vorige week ontstond er 's nachts plotse ling een paniek in hel hospitaal. Een der pa- tienten had, in een aanval van koorts, het on geluk op het bed bij een zijner slapende kame raden te vallen. Bij de geringe verlichting, welke 's nachts in de zalen aanwezig is, zag de plot seling wakker geworden zieke zijn makker voor een Atjeher aan en gilde zoo hard hij kon „ada orang Atjehada orang AtjehDit gaf zoo'n geweldige paniek, dat alles in een ommezien wakker werd en de zaal uitvloog, zelfs door de ramen heen, waardoor velen werden verwond. Het duurde geruimen tijd en kostte aan de op passers heel wat moeite om de gemoederen tot bedaren te brengen. Hoe zou het zijn, indien een bende Atjehers eens werkelijk het hospitaal wist binnen te dringen. De politie te PARIJS heeft eene mach tige vangst gedaan. Een bende van 21 dieven en inbrekers is door naar gearresteerd. Reeds sedert een jaar was men de hoofden der bende op het spoor en werden zij door eenige recher cheurs, telkens in andere vermommingen, ge volgd. Zoo kwam men de adressen van vele an deren te weten, en op een gegeven oogenblik had tegelijkertijd de arrestatie der een en twin tig en huiszoeking in hun verschillende verblij ven plaats. Daarop werden de volmaakte stellen loopers, valsche sleutels, breekijzers en andere instrumenten gevonden. Een had een operateurs kistje waarmede hij gewoon over de straat wan delde men zag hem dan voor een dokter aan, maar het kistje was vol kunstige inbrekerswerk- tuigen. Een ander had een bepaalde studie van brandkast-sloten gemaakt; geen slot, beweerde hij, hoe kunstig ook, of hij zou het binnen drie uren openmaken. Bovendien werd een heele garderobe van de meest verschillende kleedingstukken, benevens valsche baarden, pruiken, snorren gevonden, waarmee de dieven zich onkenbaar maakten. Men meent in hen de daders van minstens 200 diefstallen, in de laatste jaren gepleegd, ontdekt te hebben. Alleen in 1893 maakten zij een waarde van fres. 338,000 aan geld en kost baarheden buit. Zij waren medeplichtig aan den bekenden diefstal bij Cordewener te Brussel. Een rijtuig vol byouterieën, kerkversieringen, kostbare stoffen, goud en zilverwerken is door de politie naar het hoofdbureau overgebracht. Men vreest dat de bende internationaal is en men er slechts een onder-afdeeling van te pak ken heeft. Het centraal-bestuur, vermoedt men, bevindt zich in Amerikaeen eminente dief moet er het hoofd van zijn. De leden der bende leefden er goed van; een had een villa laten bouwen, waar het vaak lustig toeging. DE DIAMANTEN DER HERTOGIN VAN MARLBOROUGH. De jonge hertogin van Marlborouch zoo als men weet een dochter van den millionair Yan der Bildt, verrukt tegenwoordig geheel Londen door haar sieraden. De hertogin verloor eenige paarlen uit een collier en bij die gele genheid vernam men, dat het collier 300,000 dollars of 750,000 gulden had gekost, en dat was voldoende om zelfs den koelsten Brit te doen ontvlammen. Alles is nu verlangend om den schatten van de hertogin te zien, en als men haar uitnoodigt, verwacht men eigenlijk, dat zij een diamanten-tentoonstelling zal meebrengen. Zij heeft overigens eenige onvergelijkelijke sie raden, die ieder op zichzelf een groot vermogen vertegenwoordigen. Eerst het genoemd collier, dan een soort kroon uit diamanten, die haar vader haar heeft gegeven, en een gouden gor del, twee duim breed, die bezet is met de prach tigste diamanten, een geschenk van haar echt genoot. Bovendien nog veel ander moois. De invloed van den Poolnacht op deu mensch heeft den noordpoolreiziger en lucht schipper Andrée, die kort geleden zijn koene ontdekkingsreis naar de Pool aanging, aanleiding gegeven tot een interressante proefneming. Zoowel hij als Dr. Ekholm, een zijner medereizigers, namen deel aan de Zweedsche meteorologische expeditie, die in 1882 onder leiding van Dr. Ekholm naar Spitsbergen vertrok en aldaar over winterde. Toen na den langen poolnacht eindelijk weer de dag aanbrak, bemerkten de poolreiziger», dat hun gezichten een geelgroene kleur hadden aangenomen. Om na te gaan, of dit een gevolg van de langdurige duisternis of van een soort gezichtsbedrog was, ging Andree vrijwillig in arrest en bleef hij na den terugkeer der zon nog een maand lang onafgebroken in het donkere wintergebouw. Na verloop van deze termijn bleek, dat Andrée's gelaatskleur werkelijk geelgroen was, terwijl die der andere tochtgenooten onder de inwerking van het daglicht weer normaal was geworden. Deze proefneming geeft tevens een be wijs voor de volharding van de leider der tegen woordige noordpoolexpeditie, in zaken, waar het de bevordering der wetenschap geldt. De ongun stige invloed van den poolnacht op den mensch bij overwinteringen, die bloedarmoede te voor schijn riep, gaf aanleiding, dat enkele der laatste expedities van electrische lichtinstallaties voor zien werden. Onder anderen de expeditie van Nansen, wiens schip electrisch was verlicht door middel van een dynamo, welke tevens voor hand kracht was ingericht om den deelnemers der ex peditie beweging te verschaffen, die in den pool- winter het beste middel tegen scheurbuik is. Ook de poolreiziger R. Peary wilde op zijn tweede Groenlandexpeditie zijn winterkwartier electrisch verlichten, doch dit plan werd verijdeld doordien tijdens een lawine een aantal zijner onontbeer lijke benoodigheden vernield werden. DE TRANSVAAL. Nog versch in ieders geheugen ligt de verrader lijke inval van Jameson en de zijnen in den Trans vaal. Zij zullen 20 Juli a.s. zich voor het hoogge rechtshof te Londen wegens die wandaad te ver antwoorden hebben. De getuigen in dit proses bevin den zich thans in Amsterdam. Bij deze gelegenheid zal men met belangstelling kennis nemen van onderstaand verhaal, waarin op eigenaardige wijze die treurige dagen van de Zuid- Afrikaansche Republiek in herinnering worden ge bracht. De Oud-Testamentische stijl in dat stuk liet opnieuw het sprekend getuigenis af van den godsdienstzin der stoere Transvalers. Al hun doen en laten getuigt van waarachtig gemeenden, diep gewortelden vromen eerbied voor den Bijbel. He-Rhodes de Tweevorst. I. Het geschiedde in het vijftiende jaar van de re geering van Paul, den richter van de voortrekkers en hunne zonen, dat He-Rhodes de Tweevorst, die regeerde over Kaapland en over Chaterland, het welk is, overgezet zijnde: sland van bedrog®, dat deze He-Rhodes zijn metgezellen, kamerlingen en oversten bjj elkander riep en tot hen sprak, zeggende: »Gij mannen uit de tien verloren stammen van Israël, gij zonen van Ruben en Levi en van Gath, neigt uwe ooren tot mij en hoort mijne redenen. Gij weet dat wij, die genoemd worden «Engelsen® mitsgaders wij die uit de secte der Jingoens zijn dat wij veertien dagen voor de andere menschen geschapen zijn; dat de wereld en alles wat daarin is, aan ons gegeven is (Ps. 11516), en dat wij de andere natiën, die op de aarde zijn als bijwoners mogen beschouwen en laten leven of mogen ver delgen, naar ons eigen denken en behagen. Gij weet dat er een volk woont aan de overzijde van de Vaal, «de takharen en veldschoendragers« genoemd. Gij weet dat het land dat zij zich toe eigenen, rijk is aan goud en zilver en andere me talen en edelgesteenten. En het goud van dat land is goed. Daar is ook bedolah en de steen sardonix. En gij weet dat we eens getracht hebben dat laud erfelijk te bezitten, maar dat die takharen en veld- schoendragers ons te sterk en te dapper waren, en dat wij het land moesteu ontruimen om met groot en bitter geween terugtetrekken Maar zie, nu heb ik een plan bedacht om dat land erfelijk te bezitten en bij mijn land van bedrog te voegen. Zoo dan gij lieden die in de goudstad Johannes burg in den Transvaal woont, keert terug naar uwe woningen en raast veel, ja maakt een gans zeer groot geraas over 't onrecht dat gij lijdt en houdt vergaderingen en drinkt het sop, dat genoemd wordt «Whisky® en «Three Star«, opdat gij moed krijgt. En geeft ook aan de gravers en beeldhouwers en timmerlieden en metselaars te drinken, opdat zij verhit en verrukt van zinnen mogen worden. En ziet, wanneer het geraas en de toorn groot zal ge worden zijn, ja zoo zelfs, dat de groote stad van Londen er van zal weergalmen, zoo zal ik mijn stadhouder van «land van bedrog» »Jiems« met een heirleger van eenige honderden manschappen zen den, dat hij in het land der takharen valle van den kant van Zeerust. En als hij komt in de nabijheid van Johannesburg, zoo zult gij lieden uittrekken met eenige duizenden hem tegemoet. En de takharen zullen sidderende en bevende voor uw aangezicht vlieden en gij zult hen slaan met de scherpte des zwaards, en wij zullen het land erfelijk bezitten, wij en onze kinderen na ons.« II. En als He-Rhodes deze woorden geëindigd had, zoo stonden die mannen op, en riepen met groote stemme de tweevorst He-Rhodes leve in eeuwig heid. Naar uw woord zal het geschieden, o mach tigste Herodes. Hebben wij niet veel geld, en zijn wij niet groot in de oogen der wereld Wie is deze Paul en wie zijn deze Takharen dat wij hen zullen gehoorzamen, ons voor hem buigen en hem dienen in het land, dat wettiglijk ons erfdeel is? Zoo doen ons de goden en zoo doen zij daartoe indien erbij het einde dezes jaars nog één Takhaar te vinden zal zijn in Transvaal. En He-Rhodes riep zijn schenker en zeide: «Schenk in.« En hij schonk in, en die mannen namen de bekers op en riepen in hun eigen taal «Here's luck old man 1» En zij dronken tot aan de derde nachtwake, en toen zongen die mannen »Rule Brittania, Brittania rule the waves,totdat zij aan- mechtig werden. Daarna maakten zij zich op en gingen huns weegs. Op den laatsten dag nu van het jaar zat Paul, de richter der voortrekkers en hunne zonen, op zijn stoep, en ziet, een boodschapper bracht hem een brief, en die geopend hebbende, las hij als volgt: Lang leve gij, O Paul. Ziet er is een hoop volks van de Jiemieten in onze landpalen gevallen en Jiems, de stadhouder van He-Rhodes, is hun krijgs overste. Zoo laat mij toch weten wat ik met die bende doen moet. En Paul zond een boodschap aan Piet, zijn krijgsoverste, dat hij Jiems en zijn manschappen gevangen moest nemen en voor hem brengen. III. En ziet. als Piet met eenige manschappen Jiems en zijn bende ontmoetten, zoo stelde deze zich in slagorde en viel aan op de manschappen van Piet. En Piet zeide tot zijne mannen schiet ze neder en ze schoten ze neder; en als de strijd heet werd, zoo ontviel aan Jiems en zijne mannen het harten ze riepen Vrede, O PietEn Piet nam ze allen gevangen en voerde ze naar Paul, en Paul liet ze in de gevangenis werpen. En als de bondgenooten van Jiems die te Johan- burg woonden te weten kwamen wat een Jiems en zijne manschappen wedervaren was, hieven zjj een drachtelijk hun stemmen op en weenden gans zeer. En zij riepen, O onze broeders, och dat wij voor u gestorven waren. En Paul zeide tot zijn oversten haalt ook de bondgenooten van Jiems, en de handlangers van He-Rhodes die te Johannesbnrg wonen en werpt ze in de gevangenis, opdat ik hen straffe die de rust mijns volks verstoorden. Zij grepen die man nen en wierpen ze in de gevangenis. IV. En na deze dingen zat Paul op zijn stoep en rookte zijn pijp, en dronk zijn koffie en hij dacht na over hetgeen geschied was, en Paul begon te lachen, en lachte tot de tranen hem over de wan gen rolden, en hij sprak bij zich zeiven en zeide «Zijn dan He-Rhodes en zijne mannen vol zoeten wijns Weten zjj het dan nog niet en is het hun niet bekend dat mijne mannen helden zijn?® En hij riep zijne dienstmaagd en zeide tot haar„haal mij nog koffie.® En zij haalde hem nog koffie. Het overige nu der geschiedenis van He-Rhodes, hoe hij Mashonuland en Matabeleland geroofd heeft ook de geschiedenis van het onrecht door Engeland in Zuid-Afrika gedaan, van Natal, Boomplaats, Ba- sutoland, de diamantvelden, Transvaal, zijn die niet geschreven in het boek der kronijken en oorlogen in Zuid-Afrika. Predikbeurten. NED. HERY. GEM. OUD-KARSPEL. Zondag 5 Juli v.m. 9.30 ds. Stramrood. NED. HERY. GEM. NOORDSCHARWOUDE. Zondag 5 Juli v.m. 9.30 ds. Habbema. GER. GEMEENTE. Zondag 5 Juli v.m. 9 uur, n.m. 2.30 uur, Donderdag 9 Juli, nm. 4 uur, Huwelijksvol trekking, ds. Boeijenga. NED. HERV. GEM. ZUIDSCHARWOUDE. Zondag 5 Juli vm. 9.30 ds. Mekkers. Doop. NED. HERV. GEM. BROEK OP LANGEDIJK. Zondag 5 Juli v.m. 9 u. Avondmaal nm. 2 u. ds. Gemser. GEREFORMEERDE KERK. (N o o r d e r k e r k.) Zondag 5 Juli vm. 9.30 ds. D. Bakker. (Z u i d e r k e r k). Zondag 5 Juli nm. 2.30 ds. D. Bakker. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 5 Juli vm. 9.30 S. van der GootCan- didaat aan de Doopsgez. Sociëteit te Amsterdam. MARKTBERICHTEN. Groentenmarkt te Broek op Langedijk. Van 29 Juni-4 Juli. De aardappelen golden Maandag f 0.70 af 1.15- Dinsdag f 0.70 a f 1.05Woensdag f0.70 a f0 90- Donderdag f0.70 a f 1.- Vrijdag f0.70 a f0.90. De bloemkool 1ste soort gold Maandag f 11.- a f Dinsdag f 10.75 a f-.-Woensdag fll.- af-.- Donderdag f 9.- a f 10.75; Vrijdag f 8.75 a fll.-. De wortelen golden Maandag f 1.50 a f2.60; Dinsdag f 1.50 a f2.50; Woensdag fl.80 a f2.50; Donderdag f 1.70 a f2.50; Vrijdag f2.10 a f0.-. De handel in aardappelen was matig. Wortelen wer den graag verkocht. De eerste roode kool, welke des Woensdags werd aangevoerd bracht zes gulden op De uien gold Vrijdag f-2.10 de 100 bos. Groentenmarkt te Sint Pancras. Van 27 Juni-3 Juli. Zaterdag 360 manden f 0.45 a fl.-. Maandag g l 300 manden f 0,70 a f 1.05. Dinsdag g 208 manden f0,75 a f 1,15. Woensdag J* t 349 manden f 0.70 a f 1,05. Donderdag 273 manden f0,60 a fl,05. Vrijdag 362 manden f 0,65 a f 0,95. Het kleine partijtje bloemkool (10 stuks) dat jl. Za terdag werd aangevoerd bracht f0.85 op terwijl een Maandag 5 ct. per stuk werd betaald. Gisteren (Vrij dag) ging het partijtje van 21 stuks voor 7 ct. per stuk van de hand. De handel in aardappelen neemt af. In liet begin dezer week was de handel vlug doch in het laatst der week traag. In het geheel werden aangevoerd van Zaterdag tot en met Vrijdag 1852 manden. De tuinboonen golden Woensdag (eerste aan voer) 6 ct. de 100 stuks. Gisteren (Vrijdag) werden 7000 stuks opgehouden door te lagen prys. Eveneens bleven 90 pond peulen onverkocht door dat zij te wei nig konden opbrengen. De slaboonen brachten op: des Maandags f0 90- Dinsdags f0.85 af0.90; Woensdags f0.80; Donderdags' f0.90Vrijdags f0.80 a fl.- de 1000 stuks. In het geheel werden aangevoerd ongeveer 12500 stuks. HO VENKARSPEL (Station) 1 Juli. Heden besteedde men voor Meirapen f 0.— a f 0 Wortelen fl.- a fl.20 per 1000 stuks. StreekerMui zen f 1.20 a f 1.35, kleine f0.60 a f0.80. Blauwe fl.30 a f 1.35. Ronde f 1.35 a fl.55 per halve H.L. Bloem kool fij ne f 5.50 a f 8.50, grove f 7. - a f 8.75 per 100 stuks. SCHAGEN, 2 Juli 1896. 5 Paarden Veulens Ossen 7 Stieren 8 Geldekoeien (magere) 20 Idem (vette) 26 Kalf koeien Vaarzen Graskalveren 15 Nuchtere Kalveren Rammen 180 Schapen (magere) 80 Idem (vette) Overhouders Lammeren 10 Bokken en Geiten 30 Varkens (magere). Konijnen Kippen Eenden Duiven Kipeieren (per 100) In magere geldekoeien en kalfkoeien was de han del stug; de handel in vette koeien was redelijk, le kwaliteit gold 32'/i ets. per kilogr. Vette schapen gingen tegen iets hooger prijzen flink van de hand. Aan de vette varkensmarkt werden 25 stuks aange voerd de prijzen liepen van 30 tot 33 ets. p. kilogram. ALKMAAR, 3 Juli. Aangevoerd: 557 stapel Kaas, wegende 182235 Kg. Kleine f 25. Commissie f 22.50 Middelbare f 23.50 ALKMAAR -4 Juli 1896. Aangevoerd: 9 Paarden f120.a f 150,7 Koeien f140.a f170.20 Nuchtere kalveren f 8.a f23.— Vette Kalveren f af, per kilo f0.— a0.— 42Schapen f 10, af 18.— 31 Lammerenf6,— f10.26 Magere varkens f 9.a f 14.299 Biggen f 3,00 a f 6.— O Bokken en Geiten f 4. a f8.4 kleine id. f0.25 a t 0.75 Boter per kop 10.45 af 0.50 Aardappelen (oude) fl.10 a fl.40, per zak,idem (nieuwe) fl.10 a f per mandje, Bloemkool flO.a f 12.00 per 100 stuks. Wortelen f3.a f per 100 bos. Rapen f0.— a f0.per 100 bos, Uien f3,00 a f0,00 per 100 bos, Kippen f 0.15 a fl.40. Eenden f0.45 a f0.90. Konijnen f0.15 a fl.30. Kipeieren f3.50 a f4.per 100 stuks. Eend eieren f3.50 a f0.per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Noordscliarwoude. Ingeschreven van 1-30 Juni 1896. Ondertrouwd: Jacob Rutien, jm.25jr.teZuidschar- woude en Catharina Schuitemaker, jd. 22 jr. te Noord- scharwoude. Matthys Pranger, jm. 29 jr. en Jantje Roos, jd. 21 jr. beiden te Noordscharwoude. Getrouwd Franciscus Bernardus Schoon, 33 jr. te Haringkarspel en Maartje Kraakman, jd. 26 jr. wo nende te Noordscharwoude. Jacob Rutsen, jm. 25 jr.

Nieuwe Langedijker Courant | 1896 | | pagina 3