k i k t a Sj a g k. Verkoop en Reparatie onder garantie. IE KROON. A.». RIJM ARM Kerkboeken. Uit de hand te koop: Te koop: Advertentiën van 1—5 regels 30 cent, elke regel daar boven 5 cent. INDIA EIJBBEE STEMPEL, Portretten. S&oderi] en, IJzermagazija. Alsmede zelfwerkende EGGEN, C, van der Hook 2oon, f DE lil)l.l,\MIStilt: LELIE g hel Beurtveer van LANGEDIJK op AMSTFRDAM, 150 bos lang roggestroo. J. B0SSERT Hzn., JAC. CHRISPIJN, Hof-photograaf, LAGE PR IJ ZEN. Centraal Kleeding-Magazijn, ALKMAAR, Speciale Inrichting veer Heeling naar Maat, Huigbrouwersteeg, Alkmaar, naast den Schoenwinkel van den hr. Lind. Mig sorteering is hoogen zijlen fantasie en slappen Hoeden, Reparatiën aan parapluies enz. GOEDKOOP, SPOEDIG EN VERVOLG BUITENLAND. Nu de eerste extase is bekoeld, de eerste sen satieklanken zijn verzwakt, de berichten geloofs- waardiger en de rapporten betrouwbaarder wor den, zullen wij onze lezers mededeelen, wat ons uit verschillende bronnen ter oore gekomen is omtrent Anderson's rit te St. Louis. Een wielrijder gepaced door een exprestrein: de Amerikaansche Augustus competitie. Een ex prestrein, bestaande uit een flying locomotief en vier wagens was aangewezen, om in deze record- en halsbrekende poging den gang te maken. Om tien minuten voor vieren had de start plaats. De express werd afgeluid en tegeljjk startte An derson, vlak achter den trein aantrappende. In den laatsten coupé van den derden wagen hadden Anderson's trainer, de tijdopnemers en eenige leden der pers plaats genomen, terwijl de voorste wagens propvol belangstellenden zaten, die, met een heele hooge admission en veel goede woorden, zich die plaatsen hadden weten te verzekeren. Wanneer wij ons in gedachten van hier, met ons kalme landje, met ons flegmatiek beetje aandacht voor sport naar de overzijde ver plaatsen, en daar den trein in verbeelding zien voortsnellen, schokkend en bonsend in zijn ex pressvaart, uit alle ramen hoofden niet éen of twee, maar vier, vijf, zes onder en naast elkaar, schreeuwende en gillende van louter enthousiasme achter in met ernstige gezichten de officials en als laatste aanhangsel de trappende renner, dan zien wij voor den zooveelsten keer het groote verschil tusschen ons en de emotie woede aan gindsche zijde. Maar wij gaan verder, wij reizen mee met deze unieke colonne demonstratie van lichamelijke kracht naast die der mechanica. De trein reidt met een snelheid van 1400 a 1450 M. per minuut en Anderson bleef bij. Lange, dikke handschoenen eigenlijk waren het armschoenen, daar zij van den schouder tot het eindje van zijn pink reikten beveiligen zijn arm tegen roet en vonken, terwijl een groote blauwe bril zijn oogen tegen het dol opdwarre lende zand beschermt. Toen klonk een tweede signaal, de poging voor de mile a la minute begon, de locomotief floot en zette full speed en daarachter spande de mensch al zijn spieren in den wanhoopsspurt. Kazend schreeuwt de heele trein, alles hitst den renner aan, die donker rood, half blauw op zijn 92 gegearde machine voortscheert. Even raakte hij achter, maar is spoedig weer bij en blijft nu voortdurend hangen. Een schot klinktde mijl is gereden, de time keepers registreerden 1 minuut 3 seconde. Dat is ruim 25 M. per seconde. Is het wonder, dat de aandeelen van alle Railroad-companies dalen, wanneer de mensch den strijd met zulke gunstige uitkomsten zelfs tegen een Express kan aanbinden? Te ELBERVELD is een kind zonder oogen geboren; de oogholten zijn wel is waar aanwe zig, doch de oogen ontbreken geheel. Een oogarts heeft verklaard, dat zulk een verschijnsel in de geneeskundige wetenschap tot nog toe onbekend was. Een groot goudveld is ontdekt te CAPE Broyle, op Newfoundland, 40 mijlen ten Zuiden van de stad St. John's. Door deze ontdekking lieerscht groote opgewondenheid op het eiland de goudkoorts breidt zich hoe langer hoe meer uit. DE PAPOEA's. Dr. Hagen, die van 1893 tot 1895 heeft ge leefd onder de Papoea's van Astrolabe Baai heeft van zijn wederwaardigheden eenige ver makelijke bijzonderheden medegedeeld. De kinderen der Papoea's worden zeer lang gezoogd. Dr. Hagen zag een knaap van vier jaar naar zijn vader loopen om een sigarette aan te steken, en toen naar zijn moeder om gezoogd te worden. Het kind wordt gedurende dien tijd tevens gevoed met fijngestampte pisang. Gedu rende de eerste vier jaren loopen de kinderen geheel naakt; de jongens krijgen dan een gordel van schors, de meisjes een schortje van gras. Op den leeftijd van vijftien jaar worden de knapen opgesloten gedurende vier maandendan mogen zij geen vrouwelijk wezen zien, geen ge kookt voedsel eten, en zich niet wasschen. Eens per week mogen zij een bad nemen. Om den tijd te dooden, komen de mannen van hun stam muziek bij hen maken. Spoedig daarna trouwen de jonge mannen met veel jonger meisjes, maar het eigenlijk huwelijk heeft niet eerder plaats, vóór de jonge man den leeftijd van twintig jaar heeft bereikt. De gewoonte is, dat een man één vrouw neemt, maar gevallen van veelwijverij komen ook voor. Als een jonge man aanzoek wil doen om een meisje, gaat hij aldus te werkhij ""begeeft zich naar het Asa-huis en maakt een sigaar, waarin hij doet één haar van zijn hoofd, één haar van zijn baard en één haar van zijn oksel; daarna rookt hij de sigaar half op. De andere helft brengt hij aan zijn moeder, wie hij verzoekt, deze aan het meisje zijner keuze te geven. Wan neer dat meisje die andere helft oprookt, is de zaak beklonken. Wanneer de moeder zich met de zending niet wil belasten en de jongelieden erg verliefd op elkaar zijn, gaan zij er samen een voudig van door en leven in het woud tot de ouders hun toestemming geven. Gedurende de verloving moeten de verliefden elkaar zoo wei nig mogelijk zien. Het huwelijk wordt gevierd met een groot feest, waarop het jonge paar sa men een betel-noot deelt. Wanneer de vrouw sterft, moet de echtgenoot zijn gelaat zwart verven, hij die twee vrouwen had, waarvan er een stierf, schilderde zijn ge laat half rood, half zwart. Weduwen moeten haar gansche leven rouwen, zelfs als zij weer in het huwelijk treden. Het behoort niet tot de goede manieren, oen Papoea te vragen hoe hij heet. Hij beschouwt het als iets zeer natuurlijks, dat iedereen hem kent en neemt het iemand zeer kwalijk, die zijn naam vraagt. De Papoea's zijn zeer ijdel; mon wint spoedig hun genegenheid, wanneer men al hun namen weet te noemen. De Papoea's zjjn veel beter dan men meent, beter dan veel Europeesche beschaafden. DIE VROUWEN! Waaraan heb ik de eer van dit bezoek te danken Het was mevrouw Ellen Mary Ricketts, die sprak. Ze hield een kaartje van mevrouw Eliza Jen- kinson in de hand, dat het dienstmeisje even te voren op haar bureau had neergelegd en dat bijna onmiddellijk gevolgd werd door het bin nentreden van de persoon, wier naam het kaartje droeg. Het kaartje scheen overbodig geweest, want de twee hadden elkander meermalen ontmoet. Beide dames waren candidaat gesteld voor den gemeenteraad en onder deze omstandigheden was mevr. Ricketts natuurlijk verbaasd een be zoek van hare tegenstandster te ontvangen. Ik kwam u over zaken spreken, merkte de bezoekster op. Vervolg, als 't u belieft! Ik heb uit vertrouwbare bron vernomen dat gij en uwe aanhangers tal van hatelijkheden tegen mij hebt en dat ge voornemens zijt de pers in den arm te nemen om zoodoende mijn candi- datuur te benadeelen. De spreekster hield op. En? vroeg mevrouw Ricketts. En? weergalmde mevr. Jenkinson. We moeten personaliteiten er buiten houden Zoo, moeten we dat? We moeten Mevrouw Ricketts trok den neus op. Mevrouw Jenkinsou's woede nam toe. Zie mij aan, Ellen Mary Ricketts; riep ze uit. Durf je je stompneus niet naar mij toe- keeren Eliza Jenkinson, antwoordde mevrouw Ric ketts snibbig, ik heb geen stompneus! en wat de pers betreft, ik zal haar niet verhinderen Dat zullen we eens overwegen, Ellen Mary Ricketts! Gij waart in uw jonge dagen (nu vele jaren geleden) met mjjn echtgenoot verloofd. Zoo oud als gij, ben ik nog niet, dat moest ge, dunkt mij, toch weten. 't Is wel! 't Is niet, jou brutaal ding! 't Is wel! 't Is niet! Daar zullen we dan overheen stappen, doch ik wilde zeggen, dat, toen ik mijn echtge noot huwde, al uwe minnebrieven nog in zijn bezit waren en dat ik ze thans onder mijne be rusting heb! O, jou kwaadaardig nest! Ik heb er mij menigmaal mede geamuseerd Wat een gans waart ge! Ik haat u, verstaat ge mij?! En ik wilde er aan toevoegen, dat, bij de eerste beleediging, die ge mij in een dagblad aandoet, ik uwe minnebrieven elk afzonderlijk met naam en toenaam onder de rubriek „Let terkunde" in de krant geplaatst zal zien te krijgen Verstaat ge mij? De twee vrouwen staarden elkander een halve minuut lang aan, toen verdween mevr. Jenkin son, mevr. Ellen Mary Ricketts in gedachten verzonken achterlatende. FRANCO. 75 FRANCO. Noodzakelijk voor iedereen! verbeterde constructie, geheel stofvrij, op koper gemonteerd, compleet niet een flacon vetvrije stempelinkt, inktkussen enz. Afdruk beslist prach tig. Plaats voor 5 a 6 regels, recht, rond, ovaal, met of zonder eene bewerkte rand naar keuze. Deze stempel is zeer geschikt om reclame's te maken en om daarmede briefkaarten, blanke visitekaarten, nota's, booken enz. zeer fijn te be drukken. Voorts onmisbaar voor elke Firma of Verecniging. Als om strijd met kracht aan bevolen d or verschillende bladen. Cjleen verrassender eatlean^ Eenig adres voor dit gewest: P. OTTOBroei; op Langedijk. Geen beter GELEGENHEIDS-CA DEAU dan een geschilder tl of geteekend portret; tevens j prachtige wandversiering. De "portretten worden vervaardigd t naar het levend model of naar eene j fotographie. Aanbevelend, Jb. OU DES, Kunstschilder-Fotograaf, j Ateliers: te Aienwe 5 Aiedorp, Se Moorilscliar- wonde Si ij tien lieer V oor ban den: Een- en tweepaards-Ploegen, geheel van ijzer en staal vervaardigd. volgens op te geven maat. REPARATIËN aan aüe.soorten Ploegen. Steeds voorradig alle mogelijke soorten Aanbevelend, voorheen H. B. GRANSJEAN, Acht erst raat, Alkmaa r. Bij den ondergeteekende verschijnt W iederen Woensdag: Weekblad voor Dames ONDER HOOFDREDACTIE VAN g Mevr. SIH. C. van Wermeskerken-Junius (Johanna van Woude.) ,,De Hollandsehe Lelie" is het eenige Week- blad in Nederland voor Dames uit de hoos- fSfj ste en beschaafdste kringenlet hierop voor nwe advertentiën. H Prijs per jaargang f 4.50 fr. p. p. f 5 Proefiiuiiimers gratis. ff! Amsterdam. L. J. VEEN. NIEUW TESTAM. met PSALMEN gebonden met overslag en schuif voor slechts 1-30 Hetzelfde met zilveren slot 2.50 liet wel: slechts fl,3© ess 12,5©. Uitsluitend bij: P. 0TT0, te Broek op Langedijk. De strijd kwam zonder personaliteiten tot eene beslissing. Advertentiën. wegens voortdurende ongesteldheid, dat gedurende ruim 16 jaren een uit- stekend be- staan heeft opge~ SAO 44^ ieYei'd- Te bevragen bij II. BIKT, te ZuitlscharwoiMle. Te bevragen bij P. DAVIDS, te Oude Niedorper Verlaat. Mi ent 1> 26, ALKMAAR. MAGAZIJN van Horlogiën, Pendules, Regelateurs, Wekkers en Barometers, Goud, Zilver, Diamanten, Koralen en Haarwerlcen. Inkoop hoogste waarde. Ernstig en Luimig VÖÖRDRACHTENBÖEK, is het beroemste voordrachtenboek, dat ieder voordrager moet bezitten. Het bevat 67 ernstige en luimige stukken, de keur van alles, de beste uit de besten,die beurtelings tranen doen lachen en tranen doen schreien. Dit boek spant de kroon boven alle andere Voordrachtenboeken, omdat alle stukken go- schikt zijn om te worden voorgedragen, zoodat men 67 beste, degelijke, uitgezochte voordrach ten bekomt, tegen den zeer lagen prijs van f 1.20. Dit pas verschenen boek van 256 bladzijden met 67 voordrachten vol diepe ernst en opge- wekten humor, dramatische en komische stukken, biedt ieder voordrager de schoonste en rijkste keuze succes-stukken. Het geheele boek, 256 bldz. met 67 stukken, wordt goed verpakt franco per post toegezonden, na ontvangst van f 1.30 per postwissel of in blauwe postzegels door J. D. DIJK, boekhandel, Groningen. 41 41 VERDRONKENOORD 41. ia oudste adreswiens portretten en vergroo ting steeds ni eer en ni e e r de aandacht trek ken om hunne fijne afwerking en juiste gelij kenis. Cabinet-Portret Cadeau. VERDRONKENOORD 41. L A A T 166, lioek Boterstraat. H. S. CLOECKMarchand-Tailleur. Mans- en Kinder- Sport- en andere petten enz. Gedrukt bij J. H. KEIZER, Noordscharwoude.

Nieuwe Langedijker Courant | 1896 | | pagina 4