maand eten we ingemaakte boonen, want daar kan stevig op gedronken worden. En veel eten en drinken is tocb maar het ware. Ander ge not kent de boer niet. (Tel.) NIEUWJAARSWENSCHEN In het Nederl. Dagblad schrijft een abonnè het volgende: Telkens wanneer de Nieuwjaarsdag nadert, word ik met verontwaardiging vervuld door de dwaze mode (want iets anders is het toch niet) om Nieuwjaarskaarten te verzenden. Het hart blijft hieronder koud, zoodat het ontvan gen van tien of honderd Nieuwjaarskaarten, voor mij althans, evenveel, d. i. niets wil zeg gen. Het schrijven van brieven op dien datum laat ik hier natuurlijk onbesproken Dit is iets geheel anders. Daarin worden de gevoelens vertolkt, die men voor de zijnen gevoelt, en daaraan zou ik dan ook noode een einde ge maakt zien. Wij, Christenen, mogen ook hier de liefde tot den naaste niet uit het oog verliezen. La ten wij daarom denken aan de moeite, die de postbeambten met die kaartjes hebben. En dat alles om aan een dwaze modegril te voldoen. Mij dunkt, dat het 't meest doeltreffend zou zijn om in een blad dat algemeen verspreid wordt, een korte advertentie te plaatsen, ten einde op die wijze vrienden, familie en geest verwanten met den aanvang van het Nieuwe- jaar geluk te wenschen. VERDIEND LOON! De drie conducteurs van de Hollandsche Spoor, die 14 dagen geleden in hun betrekking werden geschorst wegens diefstal van paling uit een hun toevertrouwde kist op de lijn Arnhem—Rotterdam, zijn ontslagen. HET LENGEN DER DAGEN! De dagen worden thans allengs langer, maar dat geschiedt niet op gelijke wijze in den och tend en in den avond. Al van 15 December gaat de zon weder allengs wat later onder, maar zij blijft steeds later opgaan en het verlies is in den ochtend grooter dan de winst in den avand. Dat duurt tot 25 December. Eerst op 29 December gaat de zonsopgang niet verder; zij blijft dan op denzelfden tijd tot 5 Januari, maar van 27 De cember af wint elke dag een minuut omdat de ondergang iets later komt. Eerst met 6 Janauri begint het lengen aan beide zijden, eerst lang zaam en dan al sneller. WOORDEN EN DADEN. In het Friesche dorp K. werd in een herberg 's avonds eene publieke verkooping gehouden, die ruim 10 uur afgeloopen was. Eenige bezoe kers gingen nu naar eene andere herberg om daar nog een glaasje te koopen. Men vertoefde daarin zóó lang, dat Schiedam op de hersens begon te werken en het gezelschap rumoerig en luidruchtig werd. Onder anderen kwam het gesprek over elkan ders rijkdom. Er werd gewed om f 100, dat een hunner geen f 4000 bezat. Deze persoon hiero ver verontwaardigd, spoedde zich naar huis en kwam met effecten en eenige bankbiljetten, sa men f1000, terug. Aan de effecten werd dooi de andere heeren weinig waarde toegekend, maai de bezitter wilde wel om f 500 wedden, dat de effecten met de bankbiljetten meer dan f 7000 waarde hadden. Terwijl men hierover hevig aan 't twisten was, kwam de politie binnen en zoo haastig mo gelijk verlieten allen nu de herberg, overtuigd als ze waren, dat ze een proces-ver baal hadden opgeloopen wegens: „te laat in de herberg." Onder de bezoekers was ook een raadslid die bij 't vaststellen van 't sluitingsuur der herber gen er sterk voor geijverd had om dit uur niet te bepalen op elf maar op tien uur. (U. D.) WERKVERSCHAFFING. In de gemeente Zijpe houdt men er sedert ja ren eene eigenaardige werkverschaffing op na. Men koopt tegen den winter een voor slooping bestemd schip, dat dan aan Het ZandNoord- Zijpe of aan deBurgervlotbrug-Zuid-Zijpe aan vele handen brood geeft. Voor eenige dagen heeft men nu weder voor dit doel een Italiaansch barkschip aangekocht, dat te Burgerbrug gesloopt zal worden. SCHILDERSBOND. De Noord-Hollandsche Schildersbond hield Dinsdag zijne gewone jaarvergadering te Schagen. Als bestuursleden voor 1898 treden op de heerenII. de Vries, voorzitter, Zuid-Schar- woudeA. Volger, secretaris, WinkelP. Berk hout, penningmeester, Zuidscharwoudo J. Baars, vice-voorzitter, Schagen en R. v. d. Velde, vice- secretaris, Moerbeek. De vereeniging besloot haren moreelen en financiëelen steun te verleenen aan een cursus in hout- en marmerwerk, die vanwege den heer Ging- nagel, te Alkmaar, te Schagen van Nov. '98 tot Febr. '99 gehouden zal worden. Ten einde voor dezen cursus eenige propaganda te maken, zal in Februari '98 in Schagen eene tentoonstelling in hout- en marmerwerk worden gehouden. OCYTHERMOPHOON. De brandbluschrniddelen zijn tot een volkomen heid gebracht, dat groote branden, waarbij geheele straten, zelfs steden door het vuur verwoest wor den tot de zeldzaamheden behooren, haast on mogelijk zijn geworden. Nog minderen omvang zouden de branden krijgen, indien de brandweer niet zoo dikwijls te laat werd gewaarschuwd. Deze overweging heeft vernuftige menschen aan 't peinzen gebracht, hoe een toeste! te vin den, dat bij ontstaan van een brand onmiddellijk zijn waarschuwing laat hooren. Zulk een toestel is ontworpen door den heer J. A. Bakker te Haarlem. Het draagt den naam „Ocythermo- phoon", samengesteld uit Ocyt (snel;, thermo (warmte) en phoon (klinker); het is dus een snel werkende brandschel. Alplionsc Daudcl. De Leidsche Hoogleeraar Dr. J. ten Brink, schrijver der artikelen „Uit de republiek der Letteren" voor het dagblad „De Tel," wijdt zijn laatste artikel, voorkomende in het nr. van Za terdag 25 Dec. jl., aan den grooten franschen schrijver Alphonse Daudet, op den 17 Dcc. jl. overleden. Als hulde aan den diep betreurenden kunste naar herinnert hij in dat artikel aan de aan grijpende vertelling vLa dernière Glassewelk gedeelte hier volgt: Het was in 1871. De vrede tusschen Frankrijk en Duitschland was gesloten, met opoffering van Elzas en. Lotharingen. De bewoners dezer beide gewesten hadden de keus om te blijven en het Duitsch staatsburgerschap te aanvaarden, ofwel om over de grenzen te trekken, zoo zij hunne Fransche nationaliteit wildeu behouden. In een klein dorp van den Elzas was een oude schoolmeester, Hamel geheeten, die zijne school en zijn dorp ging verlaten, omdat hjj Fransch- man wilde blijven. Tot afscheid geeft hij nog eene laatste les aan zijne leerlingen, door hunne ouders uit belangstelling bijgewoond. Het verhaal dezer laatste les wordt gelegd in den mond van een leerling. Deze begint met te vertellen, hoe plechtig het schoollokaal er uitzag bij het afscheid van meester Hamel. Deze had zijne beste groene jas, zijn fijn geplooid jabot en zijn zwart zijden, geborduurd calotje voor den dag gehaald, even als bij plechtige gelegenheden van inspectie of prjjsuitdeeling. De geheele school onder den indruk der dingen, die komen zullen. Op de banken, die gewoonlijk leeg blijven, zit ten vele dorpelingen, de ex-maire, de ex-brieven- besteller, de ex-gendarme Hauser, met zijn drie kanten hoed, voorts de ouders der leerlingen. Meester Hamel zegt met ernst en weemoed, dgt hij zijne laatste les in het Eransch zal geven, leder zwijgt. Het is doodstil in de school. De kinderen, de ouders, luisteren met kloppende harten. Na de leesles, komt de schrjjfles. Voor deze gelegenheid had meester Hamel nieuwe schrijfvoorbeelden gemaakt met groote ronde let ters: FranceAlsaceFranceAlsace. De voor beelden werden vastgemaakt aan de bovenljjst der schrijftafels, en fladdeiden als kleine witte vlaggen door heel het schoollokaal. Ieder deed zijn uitersten best zoo onberispelijk mogelijk te schrijven. Men hoort niets dan het gekras der pennen op het papier. Er vlogen van buiten door de openstaande ramen meikevers. Niemand lette er op, zelfs niet de allerkleinsten, die hunne streepjes teekenden met eene inspanning, of die ook nog Franschen waren. Op het dak der school begonnen duiven zachtkens te kirren en ik dacht zegt de leerling toen ik ze hoorde, of men ze ook zou noodzaken in het Duitsch te kirren. Van tijd tot tijd keek ik naar meester Hamel, die alles om zich heen opmerkzaam waarnam. Denkt eens, sedert 40 jaar was hij daar op die zelfde plek, met het oog o.p zijn tuin en de kin deren in de school. Maar de schoolbanken waren versleten, de noteboomen in den tuin waren hoog opgeschoten, en de hoppestruik, welken hij zelf geplant had, slingerde zich nu langs de vensters tot aan het dak. Hoe bitter pijnlijk moest het voor hem zijn, dit alles te verlaten, en zijne zus ter in het bovenvertrek te hooren loopen, bezig de koffers te pakken, want ze zouden den vol genden dag voor goed het dorp verlaten. Doch meester Hamel hield vol. Na de schrijf- les kwam de les in de geschiedenis daarna moesten de kleinen te zaam spellenBa, Be, Bi, Bo, Bu. Achter in de school had de oude Hau ser zijn bril opgezet, en met het Abékoek in de hand, spelde hij de letters met de kinderen. Hij deed zijn uiterste best, zijne stem trilde van aan doening het was zoo dwaas hem te hooren, we hadden al te zaam trek om te lachen en te huilen. O, ik zal deze laatste les nooit vergeten ...Plotseling sloeg de kerkklok twaalf uur daarna het Angelus. Terzelfder tijd klonken de trompetten der Pruisen, terug komende van het excerceeren, langs de vensters der school. Mees ter Hamel stond op, bleek, ontsteld. „Vrienden", zei hjj, „vrienden ik ik Maar hij kon niet spreken zijn stem begaf hem. Toen keerde hij zich naar het bord, nam een stuk krijt en schreef zoo groot als het hem mogelijk was: „Leve Frankrijk!" En toen bleef hij staan, met het hoofd tegen den muur, zonder te spreken, terwijl hij zjjne hand bewoog, alsof hij zeggen wilde: „Het is gedaan! Gaat heen!" Het is niet mogelijk in zoo beknopten vorm een hartdoordringender meesterstuk te schrijven. EIGENAARDIGE VONDST! Nabjj Dieverbrug te Diever in den berm van den Rijksweg is door den arboider A. Njjzing een fleschje gevonden, inhoudede een certificaat 2>/2 pCt. Nationale Schuld, groot f1000, afgegeven door de kassiersfirma Brondgeest Zonen c. s. te Amsterdam in 't jaar 1814, en een bewijs voor afgifte voor coupons na pr. Januari 1868, benevens een paar briefjes, waarvan 't schrift on leesbaar is. 't Certificaat is niet genommerd, doch wel gezegeld en onderteekend, terwijl het bewijs voor afgifte van coupons wel genommerd is. Om trent de herkomst dezer flesch verdiept men zich in gissingen, doch hoogwaarschjjnljjk is de inhoud er van gestolen en verborgen op bovengenoemde plaats. KLOMPEN. De vereeniging „Dorpsbelang" te Bergum geeft dezen winter een aantal arbeiders gelegen heid om zich te bekwamen in het maken van klompen. De vereeniging zorgt voor hout en ge reedschappen. Bij de noodige inspanniug kan deze tak van industrie van aanmerkelijk belang worden, aangezieD op het platteland nog steeds veel klompen worden gedragen. Buitenland. HET ONSCHADELIJK MAKEN VAN X-STRALEN. Volgens de laatste berichten heeft Edison zeer nadeelige gevolgen ondervonden van de werking der X-stralen, als bijv. het uitvallen van het haar, schadelijken invloed op de oogen enz. (althans zoo wordt ons medegedeeld), zoodat wij met vreugde kunnen vermelden eene toepassing dezer stralen waarbij zij niet meer schadelijk werken op het weefsel van de menscheljjke huid. Woods gaat uit van deze theorie, dat electrische golven in beweging gebracht en uit deCrookes- j buis gedreven worden, welke ontbinding van het weefsel te weeg brengen, en dit bracht hom op het denkbeeld om eene dunne metalen substantie aan te brengen, tusschen de buis en het voorwerp geplaatst, en dat geen indruk zou achterlaten op het scherm. Iljj meende dat zoowel elke metalen substantie even goed zou voldoen als goudblad, dat hij gebruikte omdat het zoo uiterst dun kon gemaakt worden. Zijne methode is het goudblad te plakken op eene zekere stof, en het metaal te verbinden .door draden met een gouddraad, om alleelectri- citeit af te voeren, die het goud onderschept. Iljj bevond dat het mogeljjk was eene electrische vonk te krjjgen uit de hand, die blootgesteld was aan X-stralen, als het goud er niet tusschen was geplaatst, en dat dit onmogeljjk was bij plaatsing van deze bescherming tusschen de X-stralen en het voorwerp. Woods heeft reeds meermalen hiervan gebruik gemaakt, en er nimmer slechte resultaten van ge zien, zooals dat kan voorkomen bjj onoordeelkundig gebruik van X-stralen. Hjj is nu van plan lezingen te houden, waarbij hjj eene serie van X-straaltee- qeningen zal laten zien, die den dageljjkschen vooruitgang aantoonen in het genezen van ver brijzelde beenderen en die voor heelmeesters van groot belang zullen zijn. De bedelaar aan de kerk der Madeleine te Parjjs, die onlangs rijk gestorven is, zooals velen onzer lezers misschien wel weten, oefende zjjn beroep staande uit. In Berlijn is thans een aal moesvrager, die zjjn bedrijf per rijwiel winstge vend tracht te maken. Zoodoende verplaatst hjj zich sneller, natuurlijk in de welgestelde buur ten der hoofdstad, en ontloopt hjj de politie, die bedelaars niet altjjd zeer menschlievend behan delt. INDIË TE PARIJS. De „clou" van de afdeeling Nederland op de a.s. Parjjsche wereldtentoonstelling zal, volgens den Haagschen correspondent der „Zw. Crt.," ook ditmaal door Indië geleverd worden. Behalve een aanschouwelijke voorstelling van de rjjst-, tabak-, koffie- en theecultuur, zal tegen de helling van het Trocadero een wonderbouw verrijzen. Een allee, aan weerszjjden het uitzicht gevend op allerlei typische Indische gebouwen, voert naar een Ilindoesche poort met bas-reliefs van den Boeroeboedoer-tempel. Die poort binnen ge gaan, staat men voor het schoonste monument uit den IlindoetjjdTandji Sari, in gips en op de ware grootte. Het zal voor de Parjjsche plutocratie en aris tocratie een bljjdo verrassing zjjn ook in 1900 daar Javaansche schoonen aan te treffen dienende een rijsttafel in een Chineesch huis. Men klaagt wel eens over het Amsterdain- sche publiek en heft klaagliederen aan, alsof er geen slechter mensch bestond dan die de eer geniet Amsterdammer te zjjn. In andere groote steden heeft men echter dik wijls evenzeer te klagen over de houding van sommige klassen der bevolking. Bewjjze dit het volgende bericht uit Brussel: Daar was brand uitgebroken in een tiinmerwin- kel, die zich in den beginne ernstig liet aanzien. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft zorg gedragen, dat het onheil tot een beperkt terrein bepaald bleef. „De houding van het publiek was schande- ljjk zegt de „Etoile". Eene geheele wjjk was met vernieling bedreigd en de nieuwsgierigen, in plaats van het verleenen van hulp gemakke- ljjk te maken, werkten dit van het begin af tegen. Een onderofficier van de grenadiers, Peeters genaamd, die hielp om het moedwillige publiek op afstand te houden, bekwam een messteek in den rug en een in de rechterhand. Peeters, zich gekwetst voelende, wilde den vermoedeljjken dader grijpen, maar nu ontstond er een hevig gedrang; het publiek begon den onderofficier uit te jouwen en de schuldige kon in het gewoel de vlucht nemen. Peeters werd door den geneesheer der brand weer verzorgd. Toen is een piket grenadiers op gedaagd, dat het publiek bjj middel der geweer kolven op eerbiedigen afstand heeft weten te houden. 't Gaat in 't Uiterste Oosten feiteljjk tus schen Duitschland, Japan, Brittannie, Rusland, Frankrijk en de Vereenigde Staten. Duitsch land heeft of zal eerlang hebben in Chineesche wateren 2 slagschepen en 5 kruisersJapan 3 slagschepen, 16 kruisers, 1 torpedo en 40 torpe do-jagersBrittannie 1 slagschip, 10 kruisers en 4 torpedo-jagers Rusland 7 kruisers, 4 torpedo's en 6 torpeda-jagersFrankrijk 4 kruisers en Amerika zit ook niet stilin den jongsten ministerraad is op voorstel van den admiraal, bevelhebber van het eskader in Chineesche wa teren, besloten nog vijf kruisers uittezonden. Rusland, Brittannie, Japan en Duitschland zjjn dus nu reeds op alle eventualiteiten voorbereid en nog steeds denkt men aan de uitzending van versterkingen. Zoo verluidt uit Kiel, dat in 't begin van Januari alweer een Lloyd-boot naar Oost-Azië vertrekt met marine-artillerie en la- zarethpersoneel, terwjjl een aantal marine-verlof gangers zjjn aangeschreven onverwjjld naar hun schepen terug te keeren. Wat er uit dit alles worden moet in 't Uiter ste Oosten? China zou Duitschlands pretentiën wel willen afwijzen, doch acht zichzelven niet in staat ge wapend op te treden en de commentaren der Engelsche bladen geven weinig of geen hoop op hulp en bjjstand, terwjjl Rusland zijnerzijds ook niets goed verwachten doet. En om de maat der ellende vol te maken, is men nu in 't Hemel- sche rijk tot de conclusie gekomen, dat de Chi neesche Nieuwjaarsdag samenvalt met een zon eclips! Terwjjl Rusland in Korea meer en meer terrein wint (de Rus Alexeief is inderdaad be noemd tot opvolger van den Engelschman Brown en hjj heeft grooten, bjjna onbeperkten invloed gekregen op het financiewezen van Korea) schjjnt 't Engelands toeleg te zijn Japan op te zetten tegen China om zoo mogeljjk te zamen zaken te doen. Duitschland zit achter het fort van Kiao- tschau; Rusland schuilt weg in Port Arthur; en, naar gezegd wordt, heeft Engeland zich ge - borgen in de haven van Port Hamilton. Dit bin- nenloopen van Port Hamilton getuigt weer van den practischen blik der Engelschen. Tusschen 1826 en 1896, dus gedurende 70 jaar, zjjn id het koninkrjjk Pruisen driemaal vjjflingen geboren eens 5 jongens, vervolgens 4 jongens en 1 meisje en een anderen keer 3 jongens en 2 meisjes tegelijk. Vierlingen kwa men in hetzeltde tjjdperk 106 maal, drielingen 7733 en tweelingen 696,831 maal ter wereld. In MIDDEN-RUSLAND schjjnt het de ver keerde wereld te zjjn, althans in dat opzicht, dat daar het Noorden het Oosten is en het Zuiden het Westen. Bjj waarnemingen is namelijk onlangs gebleken, dat de magneetnaald daar een afwijking vertoont van niet minder dan 96 graden, zoodat zjj naar het Oosten wijst, in plaats van naar het Noorden. Men is nieuwsgierig naar de uitwer king, welke die magnetische toestand zal hebben op de spoorwegrails in die streek. Gewoonlijk du ren, gelijk men weet, die rails het langst, welke in de richting van het Noorden en het Zuiden zjjn gelegd. EEN EIGENAARDIGE IDÉE-FIXE. In de Chronique Médicale verhaalt dr. Caban nes de geschiedenis van een zeer merkwaardige idée-fixe, waarvan de philosoof Nicolaas Male- branche nu en dan het slachtoffer was. De wjjs- geer verkeerde namelijk in de stellige overtuiging, dat er een stuk schapebout aan het puntje van zijn neus hing. Dergelijke hallucinaties doen zich niet zelden voor onder vormen, die soms tot zeer komische geneesmethoden aanleiding geven. Dit was ook het geval met den beroemden philosoof in quaestie. Als men hem vroeg, hoe hjj het maakte, kreeg men ten antwoord Over 't algemeen goed, maar die verschrik kelijk schapebout begint zoo zwaar te worden en zoo te stinken, dat ik 't bjjna niet kan uithouden. Trachtte men hem dan aan het verstand te brengen, dat de schapebout slechts in zjjn zieke lijke verbeelding bestond, dan werd hjj in ernst boos. Een vriend, die den wijsgeer van zjjn idée-fixe wilde genezen, volgde daartoe de homoeopatische methode Similia Similibus en besloot, de schape bout door een schapebout te) verwijderen. Hjj stak een stuk bout bij zich, zocht den wjjsgeer op en informeerde deelnemend naar het garstige verleng stuk aan den neus van den patient. Malebranche, die in de wolken was, eindelijk iemand te heb ben gevonden, die aan de eigenaardigheid van zjjn neus geloofde, viel hem om den hals, doch sprong onmiddelljj k verschrikt terug met de vraag Ik heb u toch niet zeer gedaan Hiermede doelde hij alweer op zjjn neusaanhangsel. De andere maakte hiervan onmiddelljjk ge bruik oin te antwoorden: „Jawel, uw schape bout heeft mjjn oog pjjn gedaan. Maar ik begrijp niet, waarom u dat ding niet probeert kwjjt te raken. Eén snede met het scheermes, dat ik bjj mij heb, is voldoende en 't is een heel onge- vaarljjke operatie bovendien. Malebranche gaf toestemming tot de operatie, waarop de vriend hem een klein wondje aan den neus toebracht en tegeljjkertjjd het stuk scha pebout van onder zjjn jas te voorschjjn haalde, dat hij den wjjsgeer, die buiten zich zeiven van vreugde was, in triomf liet zien. Slechts één twijfel bleef den philosoof over. Zjjn schapebout was rauw, doch de geopereerde bleek gebraden te zjjn! Maar uit dit parket wist de vriend zich te redden door een uitvlucht. Malebranche moet later nooit meer iets van zjjn neusbout hebben bespeurd. ZIJN KIND GEWROKEN. Uit Stellenbosch (Transvaal) wordt volgend inarukwekkend feit aan „Ons Land" gemeld: De heer Hendrik Yan der Merwe zond zijn twee zoontjes naar het veld om vee te zoeken toen negen kaffers op hen afkwamen. Zij sta ken de kniënen in den wind, en de oudste wierp zijn geweer neer om zich van alle bal last te ontdoen teneinde beter te kunnen loo pen, toen een der kaffers het geweer opnam en hem in zijn been schoot. De jongere broeder kwam echter vrij, liep zoo hard hij kon naar huis en gaf het zijn vader te kennen; beiden bestegen hun paar den, en weldra waren zij op de plaats waar het gebeurde plaats vond. Toen zag de vader, dat de kaffers zijn zoontje de keel half afge sneden hadden, de maag opengesneden, de in gewanden opengehaald en hem töen aan een boom opgehangen. Men kan zich het gevoel van den vader bij dit schouwspel voorstellen; hij besloot dade lijk het bloed van zjjn onschuldig kind te wre ken. Hij klom van zijn paard, en beval zijn zoon op het andere te blijven zitten. Als hij zag, dat hij, (de vader) viel, moest hij naar huis jagen en 't aan zijn moeder| boodschappen, maar zoo niet, dan moest hij daar blijven. Hij liep toen éen paar honderd schreden ver, tot hij bij de 9 kaffers aankwam. Zij liepen dadelijk storm op hem, doch voor zij bij hem waren, schoot hij er 3 dood. De overige zes grepen hem aan, maar Hendrik Van der Merve, die reeds in Calvinia beroemd was om zijn groote lichaamskracht en als door hooger macht om vangen, stond als een boom en sloeg met zijn geweer alle zes ter neder. Met een aan stuk ken gebroken geweer keerde hij terug en maakte het geval bekend aan den Duitschen gouverneur, die, na de zaak onderzocht te heb ben, hem 80 pd. st. (f960) ten geschenke en bovendien een goede betrekking gaf, door hem tot officier van een der regimenten temaken. OUDEJAARSAVOND, De rijweg naar en door 't dorpje D. lag met sneeuw bedekt. De enkele kar, die er 's middags langs was gereden, had diepe sporen getrokken en het heldere maanlicht bescheen hem genoeg om ook den voetgangers een pad aan te wijzen naar 't kerkje. Dien weg volgde ook een man, die klaarblij kelijk in 't dorpje onbekend of er sinds gerui- men tijd niet geweest was. Telkens vertraagde

Nieuwe Langedijker Courant | 1898 | | pagina 2