Brieven uit „de Streek." Plaatselijk Nieuws. „De Niedorper Kogge." Donderdag den 9en Maart waren in het lokaal van den heer C. Kieft te Winkel, ruim 40 leden der Groen- tenvereeniging „de Niedorper Kogge" en eenige be langstellenden aanwezig ter bijwoning der eerste jaar- lyksche vergadering. De vergadering werd geopend en geleid door den Voorzitter der Vereeniging, den heer D. Kuilman, met het betrekkelijk klein aantal aan wezigen welkom te heeten en mede te deelen, dat de vereeniging een vruchtbaar jaar achter zich heeft. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd onder dankzegging door den Voorzitter aan den Secretaris voor 't uitstekend stellen daarvan. Als leden van 't Hoofdbestuur moesten aftredende heeren J. Koomen Hz. van Winkel en W. C. Visser en D. Kuilman van Nieuwe Niederp, waarvan de laat ste, uithoofde van zijn voorzitterschap, alleen herkies baar was. Gekozen werden de heeren D. Kuilmanen P. Koopman te Nienwe Niedorp en K. Vries te Win kel. De rekening over 1898 bedroeg in ontvangst f 168.50 in uitgaaf f 243.55s en sloot dus met een nadeelig saldo van f75.055. Deze rekening werd op verzoek des Voorzitters na gezien door de heeren D. Breebaart, S. Rentmeester en H. van Heerikhuizen en door den laatste het nauw keurig beheer aan de vergadering medegedeeld met een woord van dank daarvoor aan den penningmees ter, den heer J. Porte, waarmede de vergadering in stemde. De heer J. G. van Eeden deelde mede, dat de markt de eerste maand aan den penningmeester heeft kunnen afdragen f32.26, doch de beide volgende maan den heeft moeten ontvangen van hem f 25.73s en f 20.47, samen dus f 46. 205, waaruit volgt, dat zij aan de ver eeniging heeft gekost f 13.94s. Hier staat evenwel te genover, dat ten behoeve van de markt, uitgaven zijn gedaan, die niet wederkeeren en tot de bezittingen der Vereeniging behooren als bascule, zakken enz. ter waarde van ongeveer f30. Het negatief verandert al- zoo in een positief. Door de heeren J. L. Strijbis van Oude Niedorp, W. C. Visser van Nieuwe Niedorp, H. van Heerikhuizen van Lutjewinkel en P. Vries en G. de Leeuw van Winkel, die proeven met kunstmest, verstrekt door de Vereeniging, hebben genomen, werd daaromtrent een en ander medegedeeld. Over 't alge meen kunnen de resultaten gunstig genoemd worden. Aan den heer J. Porte, landbouwonderwyzer, werd opgedragen, die resultaten, met 't oog op de gebruikte meststoffen, verder na te gaan. Als punt 6 op de agenda kwam voor, een voorstel der afdeeling Lutjewinkel- WeereDe leden eener afdeeling betalen hun jaar- lijksche bijdrage aan den Afdeelings-penningmeester, die daarvan een door de Algemeene Vergadering te bepalen deel aan den Algemeenen Penningmeester af draagt. Bij do oprichting der vereeniging „de Niedor per Kogge" is de contributie vastgesteld, die de leden aan den penningmeester moeten betalen. Later vorm den zich afdeelingen, die voor hare huishouding ook geld noodig hebben en zoo ontstonden twee verschil lende contributiën, wat voor de zaak niet bevorderlijk is. De heer H. van Heerikhuizen lichtte namens de afdeeling Lutjewinkel-Weere 't voorstel toe en toonde aan, dat het gedaan werd, 1. om de inning der con tributie gemakkelijker en 't minst kostbaar te maken, 2. omdat alle vereenigingen, die uit afdeelingen be staan, op de door haar voorgestelde wijze contributie heffen en 3. om 't lidmaatschap eener afdeeling nau wer met dat der vereeniging te verbinden. Het voor stel werd door niemand bestreden, wat ook niet ge makkelijk zou geweest zijn, en na eenige besprekin gen of liever nadere inlichtingen omtrent de strek king ervan, door de vergadering aangenomen. Hierna kwamen de voorstellen van het Hoofdbestuur. 1. Het Hoofdbestuur stelt voor, dat de leden van „den Niedorper Kogge" zich verbinden, voortaan, in navolging van hetgeen o. a. plaats heeft te Broek op Langedijk, uitsluitend per 100 stuks te verkoopen alle koolsoorten en andere groenten, welke bjj getal worden verkocht, met uitzondering van losse worte len, welke per 1000 stuks of per 50 K.G. worden ver handeld. De leden verbinden zich voorts om uien en aardappelen uitsluitend te verkoopen per gewichtshoe- veelheid, en weluien per 50 K.G. en aardappelen per 17V, of 35 K.G. Dit voorstel werd uitvoerig toegelicht en heder uit eengezet door den heer Wagenaar van Broek op L-, die mededeelde hoe men aan den Langedijk tot de afschaf fing der overtallen was overgegaan in navolging van Loosduinen, waar zulks 5 jaar geleden reeds had plaats gehad. De heer W. C. Visser kon zich volkomen met het door den heer Wagenaar gesprokene vereenigen, maar zou gaarne den leden alleen de verplichting in 't voorstel uitgedrukt willen opleggen, voor zoover 't de markt betreft en ze verder vrij laten. Hij stelde daarom als amendement voor in den zinDe leden ver binden zich enz. op te nemen de woorden op de markt, zoodat hij wordtde leden verbinden zich voorts om uien en aardappelen op de markt uitsluitend te ver koopen per gewichtshoeveelheid enz. De heer Wage naar kwam er tegen op en ook anderen, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat alles, dus ook granen, per gewicht verkocht worden. De heer D. Stuur man achtte 't wenschelijk 't gewicht te bepalen op 25 K.G. en 50 K.G., wat een groot gemak voor den handel zal opleveren. Het Hoofdbestuur zal zien in hoe verre daaraan kan worden voldaan. Het voorstel Vis ser in stemming gebracht, werd aangenomen met 25 tegen 17 stemmen en daarna by acclamatie het ge amendeerde voorstel. 2. Het Hoofdbestuur stelt voor, de aardappelmarkt in 1899 te houden bij het station Noordscharwoude. Hierbij werd opgemerkt, dat de aanneming van dit voorstel andere plaatsen aan de tramlijn gelegen zou kunnen uitsluiten en dat achtte men niet goed, wijl de gelegenheid, om de waren dichtbij van de hand te kunnen zetten, velen tot 't verbouwen van groenten zal doen besluiten. Toen evenwel werd medegedeeld, dat de afdeelingen, in overleg met het Hoofdbestuur een markt kunnen oprichten, werd het voorstelaan- genomen. »Myne wonining staat altijd voor u open," verklaarde de heer Van Doever »en het zal my steeds aangenaam zqn u by mij te zien." Paul en Beers keerden naar Amsterdam terug en de laatste van daar onmiddellijk naar Londen, om er connectiën aan te knoopen, ten einde een be hoorlijk debouché te vinden voor zijn schilderwerk. Toen Beers hem verlaten had, huurde Paul ka mers en na zich behoorlijk geïnstalleerd te hebben, maakte hy zich gereed Mathilda op te zoeken. Ten einde haar door zijne plotselinge verschijning niet te verschrikken, schreef hij haar, dat hjj uit Ame rika was terug gekomen en omtrent familiezaken gaarne een onderhoud met haar had. Hy kreeg een klein brielje terug, waarin hem een onderhoud te gen den middag werd toegezegd en met een klop pend hart begaf hy zich op het bepaalde uur naar de woning van de jonge weduwe. Mathilda, die tegen eene ontmoeting met haren vroegeren geliefde wel een weinig opzag, had haren vader verzocht, mede op dat uur tegenwoordig te zijn en het was in zyn gezelschap dat zij Paul ont ving. De ontmoeting van het drietal was hartelijk. Ma thilda kon hare ontroering moeielijk bedwingen en ook Paul en de heer van Arkum waren bewogen en aangedaan. Met de meeste omzichtigheid en zoo kiesch mo gelijk, deed Paul een omslachtig verhaal van zijne ontmoeting met Mathilda's echtgenoot, zyn dood en ter aarde bestelling en overhandigde haar ten slotte het pakket met en benevens de documenten, waarin de dood van van Dongeren op wettige wijze gestaafd werd en na nog een weinig over onverschillige za- 3. Het Hoofdbestuur stelt voor, de bijdrage 21 der statuten, voor 1899 vast te stellen op den verkoop, werd aangenomen, nadat door den voor zitter was medegedeeld, dat 't ook geldt voor de raoge- lyk op te richten markten. 4. De Algemeene Vergadering machtige het Hoofd bestuur, een practisch adviseur in zake groententeelt te benoemen en daartoe een bedrag van hoogstens f 25 s jaars beschikbaar te stellen. Dit voorstel in de af deeling Winkel ter sprake gebracht werd toegelicht door de heeren J. Koomen Hz. en K. Vries en daarna door de vergadering aangenomen, evenals: 5. De Algemeene Vergadering machtig het Hoofd bestuur, onder leiding van den practischen adviseur proeven te nemen in zake groententeelt, en daartoe voor 1899 beschikbaar te stellen een bedrag van ten hoogste f50. Bij de rondvraag werd gewezen op de vereeniging Nieuw Leven en de vereeniging te Waarland die als corporatie lid van de „Niedorper Kogge" zijn, en ge vraagd of dit tegenover de leden der vereeniging die ieder zooveel contributie moeten betalen als zulk'een corporatie, wel gerechtvaardigd was. Men achtte van wel, wijl het lid zijn dier vereenigingen een voordeel is voor de markt en ieder lid van de „Niedorper Kogge" in de vereeniging zooveel invloed heeft als de corpo- ratiën in haar geheel. Door den heer Van der Goes werd mededeeling gevraagd aan Nieuw Leven, als meer markten mochten worden opgericht, waaraan door het Hoofdbestuur zal worden voldaan. Eveneens zal 't Hoofdbestuur letten bij de aanstelling van een keurmeester op de tweede vraag van den heer V d Goes, namelyk iemand te kiezen, die verstand heeft van kool. Ook wenschte hy, dat de Vereeniging een schryven zou richten tot andere vereenigingen ten einde zich te vereenigen tot een grooten land- of tuin- bouwbond, in 't belang van den Nuderlandschen land bouw en naar aanleiding daarvan werd 't Bestuur ge machtigd de Vereeniging door een paar afgevaardig den te doen vertegenwoordigen op de vergadering, die den 5 April te Utrecht zal worden gehouden. Hierna werd de vergadering met een woord van dank aan - Te Winkel is op 5 garzen land, verhuurd voor koolveld door den heer C. Koomen aan A. Slooves Kz., na aftrek van alle kosten een winst behaald van f466, en heeft de heer P. Slooves zijn kool, verbouwd op 15 snees of l1/. gars, verkocht voor f 200. Men deelt ons dit mede om te doen uitkomen, dat te Winkel en omstreken de grond bij uitstek geschikt is voor 't verbou wen van kool. Sint Pancras, 10 Maart '99. Hetfanfa recorps „Concordia" alhier gaf Dinsdag en Don derdag 1.1. bij den heer Greeuw, onder directie van den heer J. A. van Beelen zijn tweede uit voering in dit seizoen voor de kunstlievende 1 ien. De vereeniging, die voor de helft uit nieuwe leden bestaat, gaf blijk, dat zij met haren nieu wen directeur met ijver had gestudeerd. Er werd zeer goed gespeeld. Vooral „le forgeron du Village" van Ch. de Carmont en „le Train éclair" van Gallin werden keurig uitgevoerd. Op verzoek van het publiek werd het eerste dezer stukken tweemaal gespeeld. Voor afwisseling werden twee tooneelstukjes gegeven en wel„Een uurtje bij den photograaf" en „Een gezellige kamer." Ook dit liep goed van stapel, al waren de meeste spelers voor 't eerst op de planken. Wat het eerste stuk aangaat, zouden we V. d. Mooy den raad willen geven voortaan wat duidelijker en niet zoo binnensmonds te spreken. Den eersten avond, die toch bestemd was voor ouderen, werd het veel te laat. Om half-een toch was het programma eerst afgewerkt. Dit had veel vroeger kunnen afloopen, wanneer de pauzes niet zoo noodeloos lang gerekt werden. In den Woensdag ten raadhuize alhier gehou den verkiezing voor een lid van het bestuur van den polder „Vronermeer" werd herkozen de heer J. Oud. LXXII. Sedert eenige dagen heerscht op onze akkers weder groote bedrijvigheid. Rieten hekken of schuttingen verrijzen allerwege, om de vroeg ste aardappelen en de meirapen tegen gure winden te beschutten. De aanvoer van mest stoffen houdt nog steeds aan, ze wordt over het veld uitgespreid, of onder gespit. Het mei- rapenzaad is grootendeels reeds aan de aarde toevertrouwd en met het poten der vroege "trdappelen is men begonnen. Men is daarmede vroeger begonnen dan in vorige jaren, doch verschillende omstandighe den hebben daartoe geleid. Ten eerste ver keert het veld thans in eene conditie, die voor dezen arbeid niet beter kan worden verlangd. Niettegenstaande de geringe vorst is het veld vrij goed doorvroren, terwijl door het uitblij ven van regenbuien, tijdens en na den dooi, de grond in dien fijn verdeelden toestand is gebleven, die de arbeid op onze meestal zware gronden zoozeer vergemakkelijkt. Eene ougunstige weersgesteldheid kan daarin echter ook nu nog zeer licht eene ongewenschte verandering brengen, vooral in het ongespitte veld, dat slechts tot op geringe diepte is door vroren. Deze overweging verlokt dan ook me nigeen, om van de thans gunstige gelegenheid gebruik te maken en met het poten der aard appelen te beginnen. Eene andere reden, die daartoe eveneens leidt, is de sterkte en snelle ontwikkeling der kiemen of spruiten. De zachte winter was daartoe zeer bevorderlijk en maakte het onzen bouwers bijna onmogelijk, de sprui ten op het gewenschte tijdstip de juiste graad van ontwikkeling te doen bereiken. Tevens gaf een en ander aanleiding, dat tal van fijne vezelworteltjes zich vertoonden, die 't dikwijls zeer moeielijk maken, om de poters onbescha digd uit de bakken op te nemen en waardoor meermalen broeien ontstaat, waardoor tal van spruiten verloren gaan. In dergelijk geval staan den bouwer twee wegen open, n. 1. uitpoten of afspruiten. Voor het afspruiten is het sei zoen thans te ver gevorderd, zoodat tot het eerste n. 1. het uitpoten word besloten. De meeste bouwers hebben er dan ook reeds een begin mede gemaakt en de anderen zullen weldra volgen, want deze arbeid schijnt aan stekelijk op anderen te werken. Dat het veld voor deze cultuur besterad, ook ditmaal weder belangrijk wordt vergroot, zal ik u niet be hoeven mede te deelen. Eene jaarlijksche uit breiding is reeds regel geworden. Ook bezui den de Streek, n. 1. te Venhuizen, Hem en Wijdenes neemt de omvang van deze cultuur belangrijk toe. Het gaat ons hier als aan de Langedijk, waar sedert eene reeks van jaren, de tuinbouw slechts in enkele gemeenten werd beoefend, doch waar thans in tal van omliggende plaat sen, het weiland en de korenakkers, in bloem kool-, kool- en aardappelvelden worden herscha pen. Dat in onze omgeving in de eerste plaats aan de aardappelcultuur de aandacht wordt ge wijd, is vooral, wat bovengenoemde plaatsen betreft, toe te schrijven aan plaatselijke toe standen. De stations Enkhuizen, Bovenkarspel, Hoogkarspel en Westwoud zijn n.l. alleen uit den polder „het Grootslag" per vaartuig te be reiken, terwijl de polder „Venhuizen" waarin voor den groententeelt uitmuntend land is ge legen, van eerstgenoemde nog door de Hou terpolder is gescheiden. Om dus de groente markt te Bovenkarspel, of één der naastbij- gelegen stations te bereiken, zou het noodig zijn twee schutsluizen te maken, terwijl bo vendien de vaarten in den polder Venhuizen en den Hout zouden moeten worden verbeterd. Meermalen werd dan ook door belanghebben den de mogelijkheid besproken, om eene ver binding met onzen polder te verkrijgen, doch verder dan deze besprekingen is men nog niet gevorderd en zal men waarschijnlijk ook wel niet vorderen, wanneer de pogingen, die thans in het werk worden gesteld, tot het verkrij gen van eene spoorwegverbinding, met gun- stigen uitslag worden bekroond. De totstand koming van laatstgenoemd plan, zal echter vrij groote finantieele eischen aan de betrok ken gemeenten en polders stellen, terwijl de geringe getalsterkte der bevolking van de ge meenten Venhuizen, Wijdenes en Schellink hout, groote finantieelen steun van staat en provincie wellicht in den weg zal staan. Toch s men vol goeden moed, dat de spoorweg tot stand zal komen, doch het schijnt mij toe, dat verbetering der waterwogennaar onzen polder, gemakkelijker en beter tot het gewenschte doel zouden leiden. K. ken te hebben gesproken, nam hij afscheid, met de belofte, van tijd tot tyd zijne bezoeken te zullen hervatten, waartoe hem gaarne vergunning werd gegeven, terwyl de heer van Arkum. die zich om trent Pauls plannen had laten inlichten, hem zijne hulp tot eene spoedige plaatsing op een solied kan toor beloofde. N;>dat Paul was heengegaan, openden vader en dochter het pakket en vonden er, behalve een be- rouwvollen brief van den man aan zijne vrouw, het grootste gedeelte der door van Dongeren verdonkerde gelden in. Mathilda's vader oordeelde, dat hy, in overleg met den vader des overledenen, best zou doen, aan de door de valsche wissels benadeelde personen het hunne terug te geren. De oude van Dongeren, hoe wel dan ook diep bedroefd over den dood van zy- nen zoon, welk ouder toch betreurde niet zijn kind, ook al dwaalde het at? was zeer verheugd dat de zaak, die hem zoo gehinderd had, nog tot zulk een goed einde kon worden gebracht en infor meerde zich byzonder omtrent den jongen Lans- veld, dien de heer van Arkum als een solied mensch geprezen had en van wien hy vertelde, dat hij bui ten betrekking was en bezigheden zocht. De oude heer verzocht zijnen bezoeker, het jongrnensch eens bij hem te zenden en opende het vooruitzicht, dat hij wellicht zyne hulp op zijn kantoor zou kunnen gebruiken. Nog dien zelfden dag bracht de heer van Arkum Paul in persoon eene visite en deed hem den wensch van den heer van Dongeren kennen. Met veel genoegen hoorde Paul hem aan en zei, dat hij zijne opwachting op het kantoor zou maken. Het bezoek, dat hy er den volgenden dag bracht, Door Vereeniging Verbetering." De onder dezen naam in dit noordelijk deel van Noord-Holland gevestigde Schildersveree- niging, hield j.l. Dinsdag 7 Maart, ten lokale van den heer H. de Vries teZuidscharwoude, hare algemeene vergadering. De voorzitter, de heer II. de Vries, opende had voor onzen jongen vriend een zeer gelukkig re- sultaat; hij werd op eene byzonder voordeelige con ditie door den heer van Dongeren geëngageerd en zag zich op eens in eene goede betrekking geplaatst. »Ik word oud," had de oude gezegd »en heb hulp noodig be vallen wij elkander en toont gq de noo- dige ambitie, dan wil ik u bij voorbaat de verzeke- ring reeds geven, dat ik ten uwen opzichte de beste plannen koester." Docter van Tinhoven, wien Paul deelgenoot maakte van zijn onverwacht geluk, wenschte er hem van harte zegen mede en gaf als zyn idé te kennen, dat hij bizonder goed was aangeland en zeer veel kans had, wanneer hy bij den ouden heer in den flank viel, door dezen te worden-voortgeholpen. Hy nog een koopman van het oude ras, verzekerde doctor en het zou mij in het minst niet verwon deren, zoo hij er te een of anderen tyd toe over ging, om u zyne zaken over te doen, temeer,daar h,j niemand heeft die hem kan opvolgen. Dat moest Beers weten 1" zei Paul in zich zei ven, toen hy op zijne kamer terug gekomen washoe of hy geslaagd is?" Een brief, welke juist gebracht werd, zou hem zijne vraag beantwoorden het was een schrijven van zynen vriend uit Londen, waarin deze hem meldde, dat hij gevonden had wat hij zocht en met een Engelsch kunstkooper een voor- deelig contract had gesloten, waarbij deze zich ver bond, zijne stukken tegen een billijken prijs van hem over te nemen. Hy kon desverkiezende zich te Amsterdam vestigen en behoefde slechts twee 5 driemalen in het jaar over te komen, om geza menlijk hunne zaken te regelen. »Ik zal nu aan den arbeid gaan," schreef hy ten met een opwekkend woord, het welkom toe sprekend aan de opgekomenen, de vergadering Na eenige besprekingen betrekking hebbendé op het vak, werd de wenschelijkheid geuit, om de aanbestedingen in 't vervolg in onder dooien te doen plaats hebben en niet in haar geheel. De belangen van den werkman en den werkgever zouden daardoor beter worden ge diend. 5 Bij den bestaanden toestand is willekeur niet buitengesloten en doet het werk schade. De ter vergadering tegenwoordig zijnde leden van het Hoofdbestuur des Nederlandschen schil- dersbonds, de hh. Van Hemert en Van Reekum, van Rotterdam, deelden de vergadering mede, dat het Hoofdbestuur zich daarvoor sinds jaren inspant en een be teren toestand in dezen tracht te verkrijgen. Tot secretaris werd in de plaats van den hr. A. Volge te Winkel, die voor die betrek king en tevens voor-zijn lidmaatschap der ver eeniging had bedankt, gekozen, de hr.M. Klerk te Schoorldam. Voorts traden 7 leden der vereeniging tot leden van den Nederlandschen Schildersbond toe, die nu, daar hun persoonlijk lidmaatschap hen daartoe het recht geeft, gezamenlijk eene afdeeling van dezen bond vormen. Op dienzelfden dag had de bekroning plaats van schilderstukken, vervaardigd door de 16 personen, die aan den cursus in het hout- en raarmerschilderen, te Schagen gehouden en ge- l door den heer Gingnagel te Alkmaar, had den deelgenomen. Vijf verplichte stalen moesten worden in gezonden, bestaande uit notenhout, jenever hout, jong eikenhout, en twee stalen marmer. De le prijs viel ten deel aan P. Berkhout te Zuidscharwoudede 2e aan F. v. d. Velde, te Valkoog; de 3e aan C. Speets te Lutje winkel; de 4e aan Jb. Slotemaker te Noord scharwoude; de 5e aan C. Bogtman te Oud karspel, en de 6e aan G. Grootes te Haring huizen. Daarna had de bekroning plaats van het werk der jongere leerlingen, welke gedurende 3 maanden dagelijks les hadden gehad in hout en marmerschilderen bij den heer Gingnagel. De uitslag was als volgt: C. Baan, Alkmaar le prijs; C. Veen, Texel, 2e prijs; M. Smit te Broek op Langedijk 3e prijs. De commissie van beoordeeling bestond uit meer genoemde heeren leden van het hoofd bestuur. De tentoonstelling bestond, behalve uit bo vengenoemde stalen ook uit andere inzendin gen ter opluistering. Vooral de inzendigen van den heer Gingnagel werden door hare keurige afwerking ten zeerste geroemd en bewonderd. Voorts bestond de expositie uit verschillende groote en kleine schilderwerken, vogels, bloe men, planten, landschapjes, schilderstukjes van verschillenden aard, maar het viel ons op dat er niet naar gestreefd is, de tentoonstelling te doen uitblinken door een groote collectie in zendingen op verschillend gebied, maar dat er naar is gestreefd op deze tentoonstelling te exposeeren stukken, die ten doel hebben de practische kunst te bevorderen en aan te kweeken. Een woord van lof aan die ij veraars voor het schildersvak, die door daden toonen, door vereeniging verbetering te willen brengen in een vak, dat nog lang niet door alle beoefenaars genoeg op prijs wordt gesteld; een woord van hulde aan de inzenders die, door hooger kunst ontgloeid, zich aan het werk zetten met am bitie, met lust, met ijver, met de wetenschap dat door ernstige studie en langdurige oefening' wordt verkregen een vaste hand, een scherp oog, een beter beeld en rijker fantasie, meer scheppingsvermogen en een beter begrip van de wijze, waarop de kunst moét worden gediend. Voor een flink auditorium gaf het dames- ;angkoor te Oud-Karspel, j.l. Donderdagavond ten lokale van den Heer G. Slotemaker aldaar, zijn aangekondigde uitvoering. Na het zingen van de twee cantates „De Dankbaarheid" en „Lof der Toonkunst," muziek van II. Bekker, welke, in aanmerking genomen de nog jeugdige krachten die het koor telt, tame lijk goed werden ten gehoore gebracht, had de uitvoering der operette „De Woudkoningin" 'aats. Het zou niet aanmoedigend zijn en o. i. ook minder gepast, elke rol bizonder te bespreken en slotte, »kom binnen een paar dagen terug en als ik dan een kapitaaltje heb overgespaard, zal ik de kroon op het werk zetten, door Augusta te verzoeken, om mijne vrouw te worden. »Bravo juichte Paul, die is ook bezorgd, nu njaar Mathilda en eene poging gewaagd om de oude be trekking te vernieuwen." Hoe hy slaagde, beste lezers? De rouwtijd der jonge weduwe was pas geëindigd, toen Paul en Mathilda, en Beers en Augusta in het register van den burgerlijken stand werden opge- teekend, en een wettig huwelyk tusschen de geluk kige paren werd gesloten. De wederzijdsche familiën en kennissen waren met deze gebeurtenissen ten zeerste ingenomen en op den dag van Paul's huwelijk verrastte hem de oude heer van Dongeren, door, bij wijze van eene huwelijksgift, hem als zyn compagnon in zyne zaak op te nemen. En thans waarde lezers hebben wy hier wei- - nig meer by te voegen alleen dit nog, dat ze ge lukkig leefden en het genoegen hadden hunne ken nissen uit Amerika, den overste Crumpton met van Hessen en diens vrouw, een geruimen tyd by zich te logeeren, toen deze, na verschillende landen te hebben bereisd, op hunnen terugtocht naar Amerika, Amsterdam bezochten - EINDE.—

Nieuwe Langedijker Courant | 1899 | | pagina 2