SCHOOL. Te koop: INGEZONDEN. Notaris DUKER. Ad verte ntiën. Burgerlijke Stand. Dankbetuiging. Heer Hugowaard. De Notaris DUKER Maandag 16 October 1899, De Boerenwoning, Kapberg. Erf, Tuin. Boomgaard en de uitmuntende perceelen WEILAND, Gevraagd DIENSTBODE, Mejuffrouw Klempers te Sint Pankras vraagt te- gen KERSTMIS eene DIENSTBODE. Schitterende Benifice-Voorstelling, Broek op Langedijk. De Notaris DUKER, DE BEEMSTERWEIDE, op DINSDAG 17 OCTOBER 1899, Een uitstekend programma Aanvang 1 uur. Entree 50 cent. son Sinks stuit KOEMEST, Openbare Verltooping ts WAIMIIIÏÏEÊI, Eens kapitale BOERENPLAATS Najaarskermis te OUDE NIEDORP, op Zondag 0 October 1889, T. de Jong, aldaar. KOEDIJK. De Notaris B. VAN DER VEEN, et WEID JA Voor heeft ontvaDgenniets heeft het onze gemeente gekost, zegt de voorz., want zelfs hadden wij de eenige honderden guldens voor gemaakte kosten van reizen en trekken over voor het succes dat vrij hebben ingeoogst op onzen arbeid en daar om is 't moeielijk te veronderstellen, dat de ge meente de bijdrage in de vergoeding niet zou kunnen riskeeren. Tot overeenstemming komt de rlaad met, waarna de discussiën worden gestaakt en dit punt tot een volgende vergadering wordt aange- h°Opende vraag van den Yoorz. of de andere heeren nog iets hebben, antwoordt de Heer D. de Geus Dz., dat tot hem het verzoek is gericht door J en G. Barten, op het eiland waar zij wonen, achter de Wed. Smit een lantaarn te laten zetten. De Raad is van meening dat, nu men al meer malen heeft toegegeven, een grens, tot hoever men moet gaan, moeielijk is te trekken en be sluit den Heeren De Geus en Opperdoes te be lasten met een onderzoek van de al ot niet nood zakelijkheid van verlichting op dat punt. De Heer P. Az. de Geus doet hierop tevens verslag van zijn onderhoud met den heer de Boer, wethouder der gemeente Oudkarspel, over het voorstel voor gezamelijke rekening het Wegje te verlichten en eenige lantaarns daarbij te plaat- 8eDe Heer De Boer had hem gezegd, dat hij moeielijk daarover iets kon zeggen, want dat de Gemeente tevens rekening moest houden met andere buitenwijken, waar eveneens verlichting wenschelijk was. Noordscharwoude verkeerde daaromtrent in andere conditie. Verder deelt de Heer de Geus mede, dat hij was afgesproken, het onderzoek af te wachten, dat door den raad der Gemeente Oudkaröpel zal worden ingesteld. Hierop wordt door den Heer D. de Geus ter sprake gebracht, dat dient te worden uitgemaakt, welke van de ambachtslieden het gemeentewerk zal hebben in de eerstvolgende jaren. Dit punt wordt aangehouden tot een volgende vergadering, omdat men vorige jaren eerst wil gaan raadplegen. De Heer P. Az. de Geus brengt hierop het verzoek van P. de Wit aan den Raad over, de lantaarn, die voor zijn huis staat, drie meter ongeveer voor zijne rekening te mogen ver melen en te rotten. De kwaliteit der uien is echter vrij goed, de teelt evenzoo. De Raad zal zich kunnen vereenigen met de beslissing van den Heer De Geus, wanneer hij zal hebben onderzocht of hieraan geschikt kan worden voldaan. De bespreking over de vraag, in hoeverre kan worden voorzien, dat voor de veiligheid voortaan geen hekken met punten meer worden geplaatst, wordt aangehouden tot eene volgende vergadering, nadat de Voorz. heeft opgemerkt, dat hiervoor niet zoo gemakkelijk kan worden gezorgd. Hierop sluit de Voorz., nadat er niets meer is te behandelen, de vergadering. Beroepen bij de Geref. Gem. te Noord scharwoude c. a. de WelEerw. Heer R. van Reenen, cand. te Eden. Aangaande de waterleiding aan de Lan gendijk kunnen wij mededeelen, dat op de lijst 126 handteekeningen zijn gesteld en dat, wie alsnog wil teekenen, dit tot 15 October a.s. ten huize van den WelEerwaarde Heer Ds. F. C. Fleischer, te Broek op Langendijk, Voorzitter van de afdeeling Langedijk der Noord-Holl. Vereen. „Het Witte Kruis," kan komen doen. Op het Hulpkantoor te Zuidscharwoude zijn gedurende de maand September '99 in de Rijkspostspaarbank ingeschreven, 71 inlagen, tot een gezamenlijk bedrag van f 2249.44, tegen 10 terugbetalingen uitmakende een som van f 1243.19. 2 nieuwe boekjes werden aangevraagd en uitge reikt waarvan het laatste is genummerd 10206. Naar aanleiding van een bericht uit het „Utrechtsch Dagblad", overgenomen door het „N. v. d. Dag", mededeelende, dat te Utrecht te zien is een reuzenzonnebloem, 3.40 meter hoog met zaadschijf van 44 c.m., deelt men ons mede, dat in den tuin van notaris Duker te bezichti gen zijn 3 reuzeuzonnebloemplanten (Helianthus macrophyllus giganteus) elk met een zaadschijf van 32 c.m. middellijn; voorts, dat op aanstaan den Dinsdag des voormiddags aldaar tevens te bezichtigen zijn 45 soorten appels en 5 soorten peren, allen afkomstig van boomen door zaai- ïng verkregen, dus niet geënt en bestemd ter mededinging naar de prijzen, uitgeloofd ter ten toonstelling van zaailingvruchten, uitgeschreven door de Luntersche tuinbouwvereeniging, te hou den te Ede op 18, 19 en 20 October 1899, met prijzen o.a. van f 1000, voor de 25 beste zaai ling appelsoorten. Bljjkens nevenstaande advertentie, zal on der directie van den Heer D. de Vroomen, in het lokaal van den Heer Stam te Noordschar woude op 17 Oct. a.s. een gezelschap optre den, ten voordeele der Wed. Koppens, alsmede voor de weduwe van den machinist, die bij de ontzettende ramp op het Kanaal in den nacht van 31 Aug., haar echtgenooten verloren. Voor dit doel zal bjj de ingezetenen een lijst rondgaan, waarop, naar wij hopen, voldoende zal worden geteekend, opdat het doel, waarvoor deze beneficie representatie zal worden gehouden, moge worden bereikt. Langedijk. Nog enkele dagen en de te veld staande ui- tersche kool wordt in de schuren gebracht. Over het geheel is de kwaliteit niet best en kool wat klein van stukook over een goede teelt valt niet te roemen. Gele kool en Deensche komt eerst na de uitersche aan de beurt om gesneden te worden. Met het op hoopen zetten van de uien is men niet gelukkig geweest; gedurende den besten tijd daarvoor heeft het aanhoudend geregend, terwijl uien bij droog weer moet wor den opgehoopt zal ze niet beginnen te schim- aan den Langendijk! Daar de totstandkoming eener verbinding van het centrum van den Langendijk met de hoofd lijn van de Holl. Spoor door een zijlijn, steeds door mij is beschouwd, als een dringende nood zakelijkheid, besloot ik in openbare raadsverga- ring de dringende behoefte daarvan nog eens te bepleiten en het oordeel der overige raadsleden te vernemen. Dit voornemen sproot niet voort uit persoon lijke overtuiging alleen, maar ook besprekingen met landbouwers en belanghebbenden leiden er mij toe, het brengen van dit onderwerp in den Raad te beschouwen, als een plicht en niet al leen op de wenschelijkheid van de tot standko- ming van een verbindingslijn te wijzen, maar tevens op de dringende behoefte daarvan. Enkele leden, zoo men weet, konden zich met het door mij uitgesproken gevoelen vereenigen, niet alle. Maar, onder hen, die eveneens overtuigd wa ren van het groote nut, dat eene verbindingslijn zou brengen, behoorde onze geachte burgemees ter, die, niettegenstaande de door ZEd. Achtb. ondervonden teleurstelling in zake vroegere plan nen, thans nog verklaarde, bereid te zijn, dat, indien het den verschillenden belanghebbenden ernst is en van hunne sympathie voor deze zaak blijk geven, nogmaals te doen wat in zijn ver mogen is de totstandkoming te bevorderen. Maar, waaruit blijkt nu, dat ik in den geest van belangstellenden heb gesproken? Geen teeken van leven op dit gebied openbaart zich. Onwillekeurig rijst bij mij de vraag: Ben ik qaisleid Is het dan toch waar, wat men mij wel eens heeft gezegd, dat de behoefte zoo groot niet is? Hopende dat dit schrijven eenige nawerking mag hebben en de daarin gestelde vragen, mo gen worden opgelost in de gewenschte richting, zóó dat de belangstelling voor deze zaak vol doende moge blijken, teekent zich Noordscharwoude, P. Az. DE GEUS. Oct. 1899. Gemeente Sint Maarten. Ingeschreven van 130 September. Geboren: Vronica, d. v. Johannes Visser en Anna Johanna Groot. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Maarten Leeuw, oud 46jaren, on gehuwde zoon van Cornelis Leeuw en van Wil helmina Bos, beiden overleden. Gemeente Sint Pankras. Ingeschreven van 1—30 Sept. 1899. GeborenAagje, d. van Teunis Kloosterboer en Jannetje Groen. Pieter, z. van Pieter Mooy en Helena Blom. Brechtje, d. van Simon Duif en Marijtje Duif. OndertrouwdWillem Blokker en Maartje de Jong, beiden te Koedijk, de laatste onlangs alhier. Overleden: Gerritje Bruin Gd., 5 jaar. Zij, die kinderen hebben,wel- ke de scholen te ALKMAAR bezoeken en genegen zijn om voor gemeenschappelijke reke ning hunne kinderen, gedu rende het slechte saisoen, per rijtuig van den Langedijk naar en van het station Noord scharwoude te doen vervoeren, worden uitgenoodigd daarvan mededeeling te doen in persoon of per brief aan den Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, in de Hope des eeuwigen levens, onze innig geliefde Echtgenoot en Broeder IMrk HoflTPz., in den ouderdom van ruim 60 jaren. Uit aller naam, Wed. D.IIOFF-Blom. Noordscharwoude, 3 Oct. 1899. Gemeente Noordscharwoude. Ingeschreven van 130 Sept. 1899. GeborenKlaas, z. van Cornelis Bood en Geertje Noordwest. Ondertrouwd: Fredrik Moeijes 21 jr., te Oud- Karspel en Antje Bood 23 jr., te Noordschar woude. Getrouwd: Geene. Overleden: Reintje Lindeboom, weduwe van Hermanus Stam, bijna 46 jr. te Haarlem. Gemeente Oud-Karspel. Ingeschreven van 130 Sept. 1899. GeborenMaria, d. v. Pieter Rykes en Jo hanna Bruijn. Trijntje, d. v. Cornelis Kroon Cz. en Maartje Kuilman. Maartje, d. v. Cornelis Weeland en Trijntje Beets. GehuwdCornelis Hart en Elisabeth Dirkmaat. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Simon Jonker en Elisabeth Schrijver. Gemeente Zuidscharwoude. Ingeschreven van 130 Sept. 1899. Geboren: Jan, z. v. J. Kliffen en E. Jonker. Teunis, z. v. K. Goet en G. Kansen. Geertruida Johanna, d. v. J. M. J. Engeringh en M. R. G. Bierman. Catharina Wilhelmina, d. v. K. Kerk- meer en W. Tulling. Ondertrouwd en Getrouwd A. Kok en NNol. R. Schrieken en M. Kliffen. Overleden: Anna Bet, oud 18 weken. Gemeente Broek op Langedijk. Ingeschreven van 130 Sept. 1899. BevallenC. v. d. MolenKwak, z. E. Bal derVisser, z. M. KampKoedijk, d. A. Kaas Duinmeijer, z. GehuwdK. Hofer te Helder, 26 jr. en G. Koedijk, 25 jr. Overleden: A. Landsman, echtgen. van A. Groen, 56 jr. Gemeente Haringcarspel. Ingeschreven ven 130 September. GeborenPetrus, z. v. Cornelis Tol en Kat- harina Takken. Ida Anna, d. v. Johannes Hen- dricus Teodorus Baas en Maria Groot. Adina Johanna, d. v. Jan van Duin en Maartje Broer- sen. Johannes, z. v. Antonius Broersen en Maria Sweep. Jantje, d. v. Simon Rus en Cornelia Blank man. Arie, z. v. Dirk Pankras en Petronella Mettes. Ondertrouwd: Nicolaas Tromp, oud 25 j., wo nende te Haarlem, en Maartje Bruin, oud 27 j wonende te Haringcarspel. Gehuwd en OverledenGeene. Gemeente Nieuwe Niedorp. Ingeschreven van 130 September. Geboren: Krijn Katrinus, z. v. Pieter Timmer man en Trijntje de Jongh. Ondertrouwd: Arie kapitein, weduwnaar van Alida Brugman en Cornelia Bart. Getrouwd: Geene. Overleden Jan Stnjbis, weduwnaar van Neeltji Bakker, 78 jaren. Gemeente Oude Niedorp. Ingeschreven van 130 September. GeborenWillem, z. v. Jan Jong en van Grietje Veldman. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. OverledenCatharina Johanna Wilhelmina Sehrieken, d. v. Reijer Schrieken en van Elisa- I beth Dekker 2 jr. Voor de vele blijken van belangstel ling en deelneming-, zoowel als voorde vriendeiijke hulp, ontvangen gedurende de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Moe der en Zuster REINTJE LINDEBOOM—Wed. H. Stam, betuigen ondergeteekenden haren hartelij- ken dank. Met innige dankbaarheid zullen zij tevens ge denken de vele bemoeiingen, die de Weled. Zeergel. Heer Dr. O. ROOTLIEB zich heeft willen getroosten. M. STAM. Noordscharwoude, E. STAM. 4 Oct. 1899. J. LINDEBOOM. is voornemens op des avonds te 6 ure, in de herberg „de Zwaan aldaar, ten verzoeke van de eigenaren den Heer JACOB SWAAG en Mej. de wed. WILLEM VADER, in het openbaar te verkoopen zeer geschikt voor groenteteelt, gunstig gelegen nabij het station Heer Hugowaard, aan den Westdijk van den polder en in de ge meente Heer Hugowaard, te zamen groot ruim 6 hectaren, genaamd het kaselotje." De landerijen te aanvaarden 15 November 1899, terwijl de betaling der kooppenningen zal kunnen geschieden op nader te bepalen dag in Februari 1900. primo November bij den burgemeester van Oudkarspel te Hilversum eene flinke goed kunnende koken en netjes werken, v. g. g. voorzien. Zij moet genegen zijn het eerste halfjaar te HILVERSUM te komen dienen om tegen Mei 1900 mee te gaan naar OUDKARSPEL. Adres voor brieven: Mevr. FUHRHOP, Trom penberg, Hilversum. LOON 11.75 per week en verval. is voornemens op Dinsdag 34 Octo ber 1899, des avonds te 6 ure, in de her berg „de Witte Zwaan" aldaar, openbaar te verkoopen gelegen aan den OOSTERDIJK, gemeente Broek op Langedijk, groot nagenoeg 3 hectaren, aan te bieden in gedeelten, zoodanig als is uit gemeten, behoudens combinatiën en massa. Zeer geschikt voor groententeelt. Het perceel is te aanvaarden met Kerstmis aanstaande, terwijl de betaling der kooppennin gen zal kunnen geschieden op nader te bepalen dag in Februari 1900. Biljetten en kaartjes zijn te bekomen ten kan tore van den IVotaris DUKER. te NOORDSCHARWOUDE, ten bate der weduwe COPPENS en der weduwe van den Machinist, welke het noodlot hebben getroffen haar echtgenooten te verliezen bij de ramp in den nacht van 31 Aug. 11. zal dien avond worden gepresenteerd, de nieuwste Noviëteiten zijn voor dien avond geëngageerd. De Impressaris D. DE VROONIEN heeft ge tracht de voornaamste artisten te vragen, die bedoelden avond gratis hunne mede werking zullen verleenen. Tot dit doel zal den ingezetenen een lijst wor- te bevragen bij A. Kwantes te NIEUWE NIEDORP. in de „Moriaan" van den heer C. DE GEUS, op Dinsdag 31 October 1899, bij opbod en op Dinsdag- V November 1899 bij afslag en combinatiën, telkens des mor gens 9 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris >Ir. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, van bestaande uit 4. Eene Huis m answoning, Schaar, Boomgaard. Erf, Bosch, en diverse perceelen uitmuntend WEILAND, alles door water om ringd en daardoor bijzonder geschikt voor B O U W L A N D, te T u i tj e h o r n, ge meente Harenkarspel, groot H.A. 18.64.40 B. Eene Arbeiderswo ning met Tuin en ait- muntend "W" EJL- L A INT D, bijzonder ge schikt voor Bouwland, aan den Rij per weg onder St. Maarten, groot3.14.20 Samen groot H.A. 21.78.60. Te veilen in diverse perceelen eu massa. Te aanvaarden de gebouwen eu erf op 1 Mei 1900 en het land bij de betaling der koopsom. Inlichtingen en teekeningen verkrijgbaar bij voornoemden Notaris en bij den Makelaar S. B R E G M A N aan de Breedstraat te Alkmaar. in dc kolfbaan van te Schoorldam, zal op Woensdag 1® October 1899, voormiddags 10 uur, in de herberg van MAN, In liet openbaar verkoopen: te KOEDIJK, sectie B, nos. 112, 113, 115, 116, 117, groot 6 b. 42 r. 20 e., in 28 perceelen, zooals op de kaart in de biljetten wordt vermeld. Eigendom van den hr. P. KRAMER Hz. te Alkmaar.

Nieuwe Langedijker Courant | 1899 | | pagina 3