Plaatselijk JNieuws. N i eu wij ti j <1 i ngren. Feuilleton. SCHAAKMAT werd Herroepen. Een ander geval, Mijnheer de Voorzitter. "We hebben laatst tot 'onze verwon dering kunnen lezen, dat op eem plaats waar de kermis was „droog" gelegd er gedurende de kermis meer bekeuringen wegens dronkenschap hadden plaats gehad, dan vorige jaren toen de kermissen (nog „nat" waren. In den laats ten tijd konden wij verschillende tegenstrijdige berichten in dezen geest lezen, alles een gevolg van de „uiting eener gemoedsgesteldheid die ten goede leidt." Maar, Mijnheer de Voorzitter, er zijn nog andere argu- meoten, die ik hier gaarne ter tafel zou brengen. "Waarom, zou ik willen vragen, tast men ons aan dn ons begrip omtrent menschelijkheid en mo raliteit? En spot men van de zijde der geheel onthouding met dat begrip zoolang wij ons nog .niet onder hun vaan hebben geschaard? Toch heeft de drankbestrijding mijn sympathie en gaar ne ondersteunde ik een verzoek om eene gemeen telijke subsidie. Maar men kan in zijn propagan da-iiver ook te ver gaan. De scherpe tegenstel ling „men deugt of men deugt niet" is hier te veel naar voren gekomen om in de oogen van het weldenkend publiek bekoring te hebben. Het is een drijven en dwingen geworden, waarvan de meerderheid nog niet gediend is. Ik ook niet. Er Ms een gevaarlijk fanatisme naar voren gekomen, waarmede de zaak der geheelonthouding wordt geschaad. Kolommen druks heb ik in mijn blad in hot belang van hunne zaak belangeloos afgestaan, als Redacteur zal ik hun dank verdiend hebben, maar ais Raadslid heb ik een deugd te weinig. jNeen, Mijnheer de Voorzitter, zoolang er geen wetsbepaling komt, die het tapverbod voor alle jgemeenten van kracht maakt, zoolang begeven de gemeentebesturen zich op een gevaarlijk stand punt, ik zou liever zeggen, handelen zij onrecht vaardig door besluiten te nemen, die aan den een jpnl^gemt wat aan den ander wordt gegeven, want wat men hier niet kan krijgen, zal men elders trachten te vinden. Hoe men dit wil kwa- lifiseeren, Mijnheer de Voorzitter, is mij om het even Laai ik u nog even met het volgende in kennis stellen: Blijkens het voorloopig verslag konden vele leden zich niet vereenigen met het wetsvoorstel van den heer Rutgers c.s. tot wijziging der drank wet. Sommigen hunner waren van meening, dat aan de invoering van een stelsel van plaatselijke keu ze bezwaren van ethischen en socialen aard ver bonden zijn. De vrijheidsbelemmering die daar uit voortvloeit zou bij een groot deel van ons .vrijheidlievend volk de drankbestrijding in discre- diet brengen, vooral nu de belemmerende bepalin gen zich ook zullen uitstrekken tot besloten ge zelschappen, als sociëteiten, enz. Naar het oor deel van vele medici is in ons vochtig klimaat een matig gebruik in vele gevallen aanbevelens waardig. Misbruik van alcohol is geen gevolg van het gebiuik daarvan. Vodr zooverre dit wel ge schiedt, moet men, om de menschen te verbete ren en hen van het kwaad der drankzucht af te 'houden, de individueele wilskracht versterken, maar men moet de oplossing niet zoeken in be lemmeringen volgens wettelijke regelen ook voor de rest der bevolking. Deze leden merkten voorts op, dat men niet bij meerderheid van stem men de menschen zedelijker kan maken dan zij •feijn. Voorstanders van maatregelen als thans, worden voorgesteld, gaan licht tot excessen over. Zoo is in Amerika na de algeheele drooglegging reeds een actie begonnen tegen het tabaksgebruik. Sommig» leden merkten op, dat het wetsont werp uitgaat van het beginsel, dat het stelsel van plaatselijke keuze en de vermindering van het aantal vergunningen tot beperking van het verbruik leidt. Naar hunne meening zal de pTac- tisehe uitwerking op het drankmisbruik echter gering zijn. Voorts zal er veel meer binnenshuis worden gedronken. Ook in het buitenland heeft men dergelijke ervaring opgedaan. Clandestien zal in droog gelegde gemeenten meer wor den gedronken dan ooit te voren en in den sluik handel is de qualteiit veel slechter dan in den openlijken handel. De koffiehuishouders vreezen de concurrentie van dien clandestienen verkoop, *die niet op zware lasten zit en waarbij dus goedkoop geleverd kan worden. Ook bestaat het gevaar, d,at het gebruik van cocaïne, opium, spi ritus en dergelijke middelen toeneemt, zooals in Amerika is geschied. Voorts zal men in droogge legde gemeenten meermalen, vooral op vrije da gen, jongelui zien uittrekken, naar nabij gele gen „natte" gemeenten, waar zij zich van ster ken drank kunnen voorzien en waarbij zich wei nig stichtelijke tooneelen zullen voordoen. Ook vroeg men hoe dit wetsontwerp zal kunnen wor den toegepast in uitgestrekte gemeenten, zooals in Friesland en Drenthe en op plaatsen waar de grenzen van twee of drie gemeenten door be bouwde kommen loopen. Sommige leden vroegen of aan de Voorgestel- de maatregelen inderdaad behoefte bestaat. De Volksbond tegen Drankmisbruik heeft zich se dert dc indiening van dit wetsontwerp aan de ge- heele beweging onttrokken en schijnt er dus geen heil in te zien. Eenige leden hadden tegen het wetsontwerp feonstitutioneele bezwaren, omdat hierdoor inci denteel het instituut van het referendum inge voerd wordt, een wijze van wetgeving, die de Grondwet niet kent. 1 Ik onderschrijf deze opmerkingen ten volle. En J merika leert ons thans, hoe het met te for- 'sche hand, op onoordeelkundige manier bestrijden' van den drankduivel voert tot allerlei sluwe ont duiking en het zijn toevlucht nemen tot verwoes tende en ontzenuwende simulantia, prikkels, als cocaïne, morphine, etc. De sport is een machtige goede bondgenoot in den kamp tegen het drank misbruik en zeer veel is daardoor reeds ten goede bereikt. Beter dan hatelijke dwang, is het aan wakkeren der zelfstandige en vrijwillige matig heid of onthouding. [Mijnbeer de Voorzitter, ik heb de eer voor te stellen op de ingekomen adressen van de res pectieve geheel-onthouders-vereenigingen afwijzend te beschikken. De heer Barten. De heer Keizer zegt, dat een geheelonthouder een drijver is, maar ik betwist dit geheel Ik ben zelf geheelonthouder, maar men zoekt de menschen zoo weinig mogelijk in de Verleiding te brengen. Het misbruik mag zeker «volgens verschillende statistieken zeer groot ge- £0§dei wor6denz en wij mogen daardoor zeker de /vele ongelukkige huisgezinnen niet vergeten. Het is voor mij h'et eenige middel voor rdankbestrij'- Ring en ik ben dan ook voor het adres. Wij' heb ben het kunnen zien [bij de werkverschaffing! hoe de menschen "Zaterdagsmiddags naar de kroeg gingen en het geld' verzopen voor het bij de vrouw was. Wij hebben daarvan droeve ervarin gen gehad. De heer De Geus. Wanneer men heengaat om 'al het nadeelige te onthouden zal men niets meer overhouden. Ik zie er geen kracht in. Geef de menschen hun vrijheid. Wanneer men hun het een gaat onthouden, zullen zzij zich aan het an dere te buiten gaan. De heer Heman is het volkomen met den heer De Geus eens. Wannee rwij het gaan verbieden, doen wij dit niet alleen voor de misbruikers, maar ook de anderen die er een matig gébruik van ma ken. En ik betwijfel dan ook of de laatsten slechter zijn dan een geheelonthouder. De heer Barten. Ik beschouw het toch als het feenige. middel en ik zal de laatste zijn, die den niet-geheelonthouder minder zal achten. Men zal echter de menschen niet beter maken door ze de gelegenJieid te geven. Je mag de menschen niet in verzoeking benrgen. De heer Ootjers zegt in principe met de drank bestrijding te sympathiseeren. klaar deze peute rige dingen zetten niets aan dijk. Ik gevoel er (niet voor om den matigen gebruiker ook de duim schroeven aan te leggen. In stemming gebracht wordt dit verzoek met 61 stem, die van den heer Barten voor, ver worpen. Ter tafel komt het verzoek van het Langedij- ker Drankweercomité om het maximum aantal vergunningen te bepalen op 1. De heer Barten zegt hier niet voor te zijn. Wij hebben nu 5 vergunningen, maar dan wil 'ik het eerst eens op 3 zien gebracht. Met algemeene stemmen wordt "dit verzoek ver worpen. Van den Raad van Negen van den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze is het verzoek in- ïgdkomen om adhaesie te betuigen aan het initiatief «Voorstel Rutgers. De heer Keizer. Ik heb er het mijne van ge- feegd Ik ewnsch er niet verder op in te gaan: De heer Barten zegt, dat de heer Keizer alleen de tegenstanders heeft opgenoemd pnaar er waren vclgens het Voorloopig Verslag ook veel voor- fdanders. De heer Heman. Dan hebben we tenminste kans dat er meer vergunningen komen. Dit verzoek wordt ook verworpen met de stem van de heeren Barten en Duïjves voor. Een sympathiebetuiging van de afd. Langedijk wan den Nat. Bond voor PI. Keuze op dit ver zoek wordt na voorlezing stilzwijgend terzijde- feelegd. 1 Doo rden heer Keizer werd nog voor het vol gende het woord gevraagd: Mijnheer de Voorzitter, In verband met de gevallen beslissing nog een enkel woord: Ter beteugeling van het misbruik van sterken jHrahk, waaraan ik gaarne zal medewerken, het geen ik beschouw als een plicht, zou ik wil len voorstellen, dat namens B. en W. aan de ver gunninghouders het volgende schrijven werd ge richt De openbare dronkenschap neemt den laatsten tijd wederom toe; dientenge-, volge zijn verscherpte maatregelen ter beteuge ling van deze verfoeilijke volkskwaal geboden. Het, komt ons intusschen voor, dat deze niet in de eerste plaats door ons genomen behooren te worden, althans is het in het belang van ver gunninghouders. indien zij zelf in deze het noo- dige zouden verrichten. En daarop bestaat ge gronde hoop, daar zij indien zij er al niet toe bereid zouden zijn uit sociale overwegingen - 'wel zullen inzien, dat het ook in het welbegrepen belang van den geoor loof den drankhandel is om het misbruik van sterken drank tegen te gaan. Wij-dfiingen er mitsdien met klem bij U op aan om tegen drankmisbruik in Uwe inrichting nauw- 'gezet te waken. Daar de mogelijkheid bestaat dat dit verzoek zonder meer op é»n of meer houders van vergun ningen niet de gewenschte uitwerking zal heb ben, meenen wij voor dezen hieraan te moeten toevoegen, dat wij van plan zijn om krachtens artikel 28 onder 5e der Drankwet de vergunning in te trekken van hem, in wiens localiteit meer malen misbruik maken van sterken drank Wordt vastgesteld. Gaarne zou ik wenschen, dat de Raad besloot 'B. en W. op te dragen in den geest als B. en W. te Alkmaar hebben gedaan, dit schrijven te wil len overnemen en te verzenden aan de respectieve adressen Ik heb dan ook de eer in dezen geest mijn voor stel ter tafel te brengen. De heer Ootjers zegt, dit voorstel met al zijn krachten te steunen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van den heer Keizer overgenomen. I De voorzitter. Mijnheer Keizer, dit is een heel mooi stuk, waarin met weinig woorden veel wordt I gezegd. Zoo'n goed woord vindt altijld plaats. ^ulke stukken hebben een heel nuttigen kant en j U heeft daar zeker een goed werk aan gedaan. Vier verzoeken om afschrijving van den aan slag in den H. O. worden ingewilligd. I Zonder eenige discussie wordt besloten dat de gemeente zal toetreden tot de werkeloosheidver- met 52 stemmen de heer H. Swager. De voorzitter doet mededeeling, dat burgemees- 'ter van Spengler wacht met het houden van de gecombineerde vergadering, op de officieele op gave van het aantal leerlingen* uit deze gemeente Deze opgave zal zoo spoedig mogelijk gedaan worden. Do voorzitter doet verder mededeeling dat door de gemeenten aangesloten bij' den keuringsdienst een melkcontrole in het leven zal worden geroepen Op onbepaalde tijden zullen steekproeven wor den genomen, en deze melk opgezonden worden naar Schagen, waar de controleur van den melk- keuringsdienst de monsters kal onderzoeken. Daar •zal vastgesteld worden het soortelijk gewicht, het vetgehalte en het vuilgehalte. De flesschen voor de opzending benoodigd kosten fl.per Stuk terwijl 10 steekproeven worden onderzocht voor f5. De raad betuigt zijn algemeene instemming met dit plan. Rondvraag. Dc heer Ootjers deelt mede dat het onderzoek near vergrooting van de sluis, aan den gemeente opzichter opgedragen, nog niet is afgeloopen. Dc heer Keizer vraagt bij wie de brug, toegang gevende tot de laadplaats in onderhoud is. De voorzitter vraagt hierop in de volgende vergadering te mogen antwoorden, hetgeen door den heer Keizer wordt goedgevonden. De heer Keizer zegt, dat, hoewel het ook de anderen bekend is, dat het adres van den heer Rempt is tehandeld, besloten is 2 weken vergoe ding te geven en verder afte wachten, spr. gaar ne zag dat hieromtrent nog eenige mededeeling gedaan werd. De heer Ootjers. De zaak- is door den heer S. Rempt ezlve afgehandeld. De heer Keizer. Het is alleen ons maar bekend hoe deze zaak is afgeloopen. Het heette dat hij geen genoegen zou nemen met de twee weken ver goeding maar nu wou ik dat alleen maar bekend gemaakt werd, dat hij die twee weken heeft aan- vaard.Het cachet van een moreele behandeling Van het adres mag wel eens gezegd. Het prestige is en blijft gehandhaafd. Om verder verkeerd (oordeelen te voorkomen, wilde ik alleen bekend maekn, dat de zaak afgehandeld is. De heer De Geus vraagt hoe het staat met de Voldoening van het laatste kwartaal pacht door de wed. Krab. Is dit al voldaan. De voorzitter. Het is nog niet binnen. Zij is -bij mij geweest en heeft medegedeeld dat zij1 een gedeelte van de pachtsom niet kon betalen. De heer Ootjers. Ik zou dit liever in comité be- De heer De Geus. "Waarom? De heer Ootjers. Het is een particuliere zaak. De heer De Geus. Het is toch een eerlijke zaak? De heer Ootjers. Dat is de vraag. Besloten wordt dit in comité te behandelen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering met een woord van dank gesloten. Ir getrokken en opnieuw goedgekeurd wordt het brsluk tot het aangaan van een geldleening groot f12500 ten behoeve van de gemeenschappelijke iichtbedrijven tegen een rente van ten hoogste 63/2 pot. t Op voorstel van Ged. Staten wordt besloten, dat de verordening op de heffing van den H. O. in dien zin zal worden gewijzigd, dat geen maxi- imum bedrag daarin wordt genoemd. Het kohier voor den H. O. wordt hierna vast gesteld op een bedrag van f24240,18. Besloten wordt tot het aangaan van een kas- •geldleening groot flO.OOO. Tot lid van het B. A. wordt in de plaats van den heer A. Barten, uit de voordracht, bestaande ,Jjit de h.eetea ö- Swager es Zeeffl.an, beaoemd Alhier is gevankelijk naar Alkmaar overge, bracht zekere K. S„ verdacht van diefstal vaj een rijwiel ten nadeele van De It. te Schoorl ZTTIDSCHARWOUDE De schoolfeestcommissie vergaderde Donderdag met de opgeroepen burgers ten lokale van den heer P. Kramer. Een 25-tal personen waren aan- wezig. Besloten werd een schoolfeest te houden '<op 22 en 23 Juli a.s., waaraan ook de hier aan wezige Oostenrijksche kinderen mogen deelne-mej Een elftal nieuwe commissieleden werden gekozen (terwijl als secretaris herkozen werd de heer P Berkhout, wien om zijn ijver en zijn liefde voor de zaak' een hartelijk woord van dank en hulde werd gebracht door den heer S. 'de Boer Kz. en den voorzitter. Uit de rekening Van den penning, trieester bleek, dat f637.35 was ontvangen en f668.43 was uitgegeven, zoodat het jaar reeds met een tekort van f31.08 begon. Er wordt dan ook gehoopt wil het schoolfeest slagen, dat flink op da lijsten zal worden geteekend. BROEK OP LANGENDIJK. Onder begunstiging van heel goed weder hel ben dc leerlingen der Openb. School, alhier, gis. ter hrm jaarlijksch schoolfeest gevierd. Per trein van tien uur ging het naar Bergen en in den na middag naar Bergen a. Zee. Er werd weer volop genoten in den speeltuin van den heer Bruin en o pdc duinen en van het „pootjebaden" in zet. Om half negen kwamen allen, maar niet 20a prope als 'smorrgens, weer hier aan, opgewar. door een drom van belangstellenden. Een woo van dan kaan allen ,die bijdroegen om het feest op zoo onbekrompen wijze te kunnen vieren. Sedert eenige dagen had een groep georga- -neseride transportarbeiders de zaa kzóó voor el kaar ,dat aardappelen, die hier niet door hen geladen waren, te Amsterdam niet gelost werden, Een en andermaal werd door betrokken veree nigingen daarover met die werklieden vergaderd', zonder resultaat. "Woensdag is echter de zzaak in der minne geschikt tot heil van alle verschil lende betrokken partijen, maar ook tot heil van Amsterdam, dat wel eens zonder Langedijker1 aari appelen had kunnen geraken. - OUDKARSPEL. Woensdagavond vergaderde de onlangs opgerich te wouingbouwvereeniging „Goed Wonen" voor het houden van verschillende besprekingen welke aar eventueelen woningbouw moeten voorafgaan. De vergadering was bezocht door 14 leden en tevens was een der bestuuurders van den Bond 'aanewzig. Het bestuur had het noodig geoordeeld deze uit te noodigen om daardoor meer van de verschillen de voorbereidende werkzaamheden op de hoog te te komen. Deze deed verschillende mededee- lingen waaruit bleek, dat de regeering meer en meer de plannen gaat beknibbelen, waardoor het af en toe zeer veel moeite kost een goeden bouw te bewerkstelligen. Nadat op de vergadering zich nog twee nieuwe deden opgaven, werd de vraag gesteld of men meende dat de toestand in de gemeente van dien Hard was dat tot het bouwen van woningen moest worden overgegaan. Algemeen was men van oordeel, dat dit noodig was hoe gauwer hoe beter, omdat er verschillende woningen zijn, die niet onder de fatsoenlijke wo- hingen gerangschikt kunnen worden en sommige personen in een schuur zitten doordat het absoluut 'onmogelijk is een woning te bekomen. Merscben die willen trouwen moeten hun plan nen- opschorten omdat daaraan onvermijdelijk het betrekken van een woning vastzit. Anderen gaan de gemeente verlaten omdat deze gemeente hun geen woonplaats biedt. Met alge meene stemmen werd besloten tot den bouw over te gaan. In de vergadering gaven 13 leden zich op die voor het betrekken van een woning der vereeni- ging in aanmerking zouden willen komen, waar door het wenschelijk wordt geoordeeld, in elk geval met een plan van 12 woningen te komen. Als bouwkundig opzichter werd bij stemming aan gewezen de heer S. Vis, die op het gebied van weningbouw reeds in den omtrek actief werkzaam geweest is. De aankoop van grond maakte een ernstig punt van bespreking uit, doch vrij al gemeen was men van oordeel dat het daarheen moet worden gestuurd, dat de woningen op een terrein moeten worden gebouwd. Een terrein had men wel op het oog en meerdere werden genoemd doch daaromtrent moet een onderzoek nog plaats hebben. |Men besloot dat het bestuur een conferentie met B. en W. zal aanvragen om deze punten zoo noodig met een hoofdbestuurder te bespreken. Omtrent tegenwerking van die zijde werden de noodige maatregelen besroken, doch men vertrouw dc dat B. en W. of de raad mede van oord'eel zul len zijn dat het bouwen van woningen noodza kelijk is, zoodat op hun medewerking zal kun- 'nen worden gerekend. Te ongeveer lQuulfl «werd de Vergadering geslo- Verschillende bouwers zijn zeer ontevreden over de stand van bu« wortelen akker» Deze stonden er eert ze»r goed voor do« h door de aanhnidende 1 droeve worden ze zoo vurig dat er n'et veel van - terecht zal kom»n. 1 Naar we vernemen is tegen C. K. alhier, we gens het clandestien verkoopen van s'erken drank proces verbaal opgemaakt. De aanwezig zijnde 1 xcwaad werd i&beglag ge&osaeü- STAKING IN ZIÖHT. Indien de Haag- feche Raad Maandag de eischen van het personeel niet inwilligt, dan zal de Ned. Ver. van Spoor- en Trampersoneel, de staking voor de H. T. Ai. prsclameeren. Familie drama. Eeu meisje uit een daagscl gezin was sedert 8 dagen spoorloos verdwenen. Alli onderzoek bleef vruchteloos. Donderdagochtend, zo meld het Vad.", had de Vader familie van dei trein gehaald toen hij tot zijn groote verbuziuj in de Parkstraat de dochter in gezelschap van eei gehuwd man, vader van twee kinderen, aantrof. De oude man gaf in heftige bewoordingen uiting aan zijn woede en de minnaar, die, zooals later bleek, de geheele week in gezelschap van het meiijt was geweest, maakte zieh ijlings uit de voeten Intussohen was de weergevondene zeo zenuwachtij geworden, dat ze builend uitriep, zicb te zullen verdrinken. In de rjwielbewaarplaats van het Hoof bureau der Posterijen werd «ij tot kalmb gebracht. Het tragisch geval verwekte veel opschudding in dè rustige straat. - ERNSTIG ONGEVAL. Bij den bouw van de torene op het radio-statio» Assel in den in aanbouw zijnden vijfden toren tengevolge van het breken van takels, de werk- korf vau een hoogte van 85 meter gevallen, Va: de acht werklieden in den korf werden drie gedeod n. 1.: de 36-jange Van Tienhoren te Appeldoorn, vader van 5 kindere, T. Van Der Trappe, 25 jaar, ongehuwd, te Beekbergen en de 27-jarige G. Pm- sier uit tiel. De laatste was 2 maanden getrouwd [De tuinen tusschen de huizen, langs den weg, prijkten met al de heerlijkheid van hun bloej menpracht. De lucht was met zoete geuren ver vuld. En nu twee uren aan haar toilet te hebber besteed, trad Lilly uit haar kamer, lieflijk en frisch als een bruid, -e- Betooverend schoon wa zij in haar landelijk eenvoudig gewaad. Haa kleed, haar sjerp en habr strikken waren vlek keloos wit, het korte haar" was gecrèpeerd en oi gaf haai hoofd als een gouden stralenkrans, waai op een klein hoedje rustte, versierd met eei bouquet van witte madelieven en gras, waarin eenige dauwdroppels lagen te sidderen. Zoo ziet ge mij gaarne, doet gij' niet? - vroeg zij, toen zij John's schitterende oogen zag John was in groote verzoeking om zijn poppetje aan zijn hart te drukken. Neen, nu niet gij zoudt mij1 kreukelen zeide zij met een fijn parasolletje schermend om hem op een afstand te houden. Voor kerf tijd mengt ge mij volstrekt niet aanraken. John trok het kleine witte handje door zijn art en kon op weg naar de kerk geen oog van haai afhouden. ITij was trotsch op haar. Iedereen haar opmerken ra zien hoe schoon zij1 was. zoo gebeurde bet ook. Hij vernam hier en vdaai een bewonderend gefluister, en zijn hart ver heugde zich daarover. De gedachtè aan haar smoli samen met- zijn gebed en zijn lofzang en zeik wanneer hij de oogen sloot en het hoofd boog, stond zij voor hem. John haa" een gevoel alsof hij gaarne voor had willen sterven, en wanneer hij, al biddend aan haar dacht, dan was dit omdat hïjl !haar mee' beminde dan zichzelf. Tusschen hem en L'ilia was op dit oogenblil een zonderlinge overeenstemming. John dacht al leen aan haar, en zij dacht natuurlijk, zooals steeds bare gewoonte was, ook alleen aan haat eigen persoontje, het eenige doel van haar k ven. Lilly, zeide John na het eten, op achk loozen toon, en als iets dat volstrekt niet bui tengewoon was, hebt ge lust om mede naa: Spindlewood te rijden en mijne Zondagschool zien Uw Zondagschool, John? Geeft gij les o] eeft Zopdagschooli2

Nieuwe Langedijker Courant | 1920 | | pagina 2