Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws. De Water 1 eid igplannen Onweer. Bultsnlandsch Owsieht. Nieuwstijdingen Nederland en België. - DE REVOLUTIE IN IERLAND'. Ondanks het feit, dat de staking van één dag, welke uitgeroepen was door het comité vroor de bevrijding van Larken, als protest te gen de gevangenschap van dien Ierschen leider in Amerika, niet door de officieele Iersche ar beidersleiders gesteund werd, staakten te.JDu.blin Donderdag vele duizenden arbeiders. Het werk 'in de haven lag nagenoeg stil. Overigens was niet 'algemeen aan den oproep gevolg gegeven, ofschoon posters hier en daar er in slaagden de arbeiders van het werk af te houden. Het lijdelijk verzet van het Iersche spoorweg personeel inzake het vervoer van politie,- mili tairen en munitie, groeit steeds aan. Honderden zïjii reeds ontslagen, wat de dienst in hooge ma te belemmerd. Alle passagierstreinen die van het groote eindstation Kingsbridge, te Dublin moesten vertrekken, werden opgehouden omdat de poli tie mee wilde reizen en het personeel haar niet wilde vervoeren. Een militaire wagen is gisteren in de buurt van Hacroom van uit een hinderlaag beschoten. Een officier werd doodeljijk, twee soldaten ernstig en drie licht gewond. EEN MODERNE ROBINSON CRUSOë. Een Japansch marinevaartuig heeft op' een der eilanden in de Stille Zuidzee een tweetal Ameri ka ansche matrozen en twee vrouwen gevonden die lijna waren verhongerd. Zlijl waren wachters geweest van het draadloos slation op Guaru, een der Maarschalkeilanden. Aangezien ze genoeg hadden aan het eentonige le ven op het eiland, trachtten ze in een kleine motorboot te ontvluchtten en namen twee inland- sehe vrouwen mee. Zij' wilden naar Australië va ren, doch na 600 mfijien te hebben afgelegd, vertelt de Daily Mail, leden ze schipbreuk en landden met g roote moeite op een onbewoond eilandje. Na een maand echter was him voorraad levensmidde len op, zoodat zij' zeker zouden zijn omgekomen, indien de Japanners hen niet hadden gevondjen. BRAND IN PETROLEUMTANKS Maandagmiddag is de bliksem geslagen in twee groote petroleum tanks, staande ten zuiden van de stad Baltimore te Wagners Point. De brandweer deed wat in haar vermogen was om de omgeving te redden. De vlammen- sloegen twee honderd voet hoog de lucht in en brandende petroleum vloeide langs de wegen. De Berlijnsche recherche heeft een wijdver takte dievenbende onschadelijk gemaakt, die zich voornamelijk bezig hield met het verduis teren van doorgaande vrachtgoederen van het sta tions emplacement te Charlottenburg. Eenige kruiers hadden een aantal balen stoffen, autoban den, meel, kisten met ganzen en eenden enz. ge stolen, waarbij zij nsog eenige met het toezicht belaste spoorwegbeambten omkochten. De gesto len goederen werden bij' een vrouw aan huis ge bracht, die ze verder wegwerkte. De spoorweg- (recheiche kwam den diefstal echter op het spoor en dit ledide tot de arrestatie der heelster, die on der den naam van „Zwarte Anna"' bfijl de politie goed bekend bleek te zlijh. Dat de zaken zoo lang Ongestraft hun gang gingen, komt door de goede connecties, die zwar te Anna had. Zij had nameijk een riend, die wachtmeester hij de politie is en wiens hulp natuurlijk van onschatbare waarde was. Toen men haar eens het 'vuur te ha aan de söhenen legde bij; een onderzoek naar voorwerpen, die zij haar vvroegeren verloofde ontstolen had, redde deze vriend haar door een valsch proces verbaal op te maken, waaruit zou moeten blijken, dat haar die voorwerpen weer ontstolen waren. Nog meer politiebeambten wist zijl tot mede plichtigheid te verleiden. Twee andere recher cheurs die eerst in naam der wet bij' haar een huiszoeking gedaan en een hoeveelheid gestolen waar in beslag genomen hadden, gaven deze later op grond van valsche getuigenverklaringen weer vrij om aldus de gunsten der Zwarte Anna te genieten. Elke medaille heeft zijh keerzijlde. Zoo ook de vooruitgang der vliegtechniek van het lucht verkeer haar nadeelen. Een Londensch bank roetier, die door de politie gezocht werd ,is op hndige wjijize per vliegtuig ontsnaapt. Hlij' begaf zich naar het vliegveld te Croydon en vertelde dat zijh zaken het dringend noodig maakten, dat hij' onmiddellijk naar Frankrijk vertrok', wat ook strikt genomen, volstrekt niet onwaar was. Een der vliegers bleek bereid om hem weg te brengen en eenige uren later landde h'ijt op het vliegveld te Bouiget en bracht zich per auto naar Parijs 'in veiligheid, na den vlieger ruim betaald te heb ben. Bij zijn terugkomst hoorde deze pas, wien hij vervoerd had. HEERHUGOWAARD. Heden, Donderdagmorgen in de vroegte, al- Weer brand in onze gemeente ,nl. aan den Veen huizer Middenweg, bij C. Kruijf. De commensaal die den brand het eerst bemerkte, sprong uit een zolderraam en wekte de andere bewoners, die zich met moete hebben kunnen rediden. Niets is ge red kunnen worden, behalve de daagsche klee ding. Dc oorzaak van den brand is onbekend, de schade wordt ten deele door verzekering ge dekt. OUDE NIEDORP. De heer Jb. van Zoonen Az., volontair ter Se cretarie alhier, slaagde te Utrecht voor het Voor bereidend examen voor gemeenteadministratie. Voor het maken van privaten achter de School alhier, zijh 7 inschrijfbiljetten ingezon den: De Kleijer te Oude Niedorp f1950.Hijdsma Ncordscharwoude f1799.P. Bot Heerhugo- waard f1447.F. Leek Oude Niedorp f1805. Langedijk Heerhugowaard f1595.S. Kistema- kei- te Sijbekarspel f2275.Brouwer Spierdijk f2125.De begrooting was f1900.Het werk is gegund aan den laagsten inschitijfver. WAARLAND. In het laatst der vorige week vergaderde nog pju&ls de Woningbouwvereeniging „Goed .Wonen" j allhier itt Het lokaal van den Keer T. de Jong. I Gaf de vorige keer bïjina niemand blijk van eenige belangstelling in deze zaak, nu was het i trouwens geen ziertje beter. Aanwezig met den i voorzitter, vier leden. Dus kon men niet beter doen en benut den tfij|i maar emt het bespreken van al ledaagsche onderwerpen, waarna de voor zittel' adviseerde huiswaarts te keeren om het b(iji gelegenheid nog maar eens over te doen. Voo reen flink bezette zaal van T. de .Tcng alhier, gaven de heeren Spaan en Stoop' van Kalverdijk, kermisMaandag eenige voordrachten ten beste, welke alle uitmuntend in den smaak vielen. Ook de heer S. Burger als pianist ver dient een pluimpje voor .zijjn mooie begeleiding. Het was voor allen een zeer mopien avond. - SINT PANORAS. De heer W. Kloosterboer Cz. alhier, slaagde Woensdag j.l. voor het eindexamen H.B.S. 5- jarige cursus te Alkmaar. Gister Vrijdagmorgen, waren wij' getuige van het landen van het Marinevaartuig G 11, bemand door den luitenant-vlieger De Jong en een korpo raal-vlieger. Om 11 uur was het gedaald te Óu- dorp op het land van den heer Stroomer aldaar, wegens een defect aan de motor. Nadat men er eindelijk na veel zwoegen in slaagde de machi ne weer in orde te krijgen, en men daarna opsteeg kreeg de machine weer een defect, met het ge volg, dat het thans oen noodlanding moest doen nabij! de halte Sint Pancras van de H.IJ.S.M. op een der vele koolakkers. Het land, waarop de machine belandde was van den heer P. Groen. ■Weinig scheelde het of het vliegtuig was te wa- te rgeraakt, tenminste een der vleugels hing over jher water. Heden arriveerden juist twee rijksveld wachters, om er vannacht (het toezicht op te hou den. Vandaag zal getracht worden het vliegtuig naar het naastbïjzijnde weiland te vervoeren, om dat men thans niet kon opvliegen, en de grond' te zacht was, om met goed gevolg te kunnen op stijgen. Thans vernemen wij], dat het vliegtuig G 11 is .gedemonteerd en per vrachtauto naar het vlieg kamp „De Kooi" te Den Helder is vervoerd. Van zeer gewaardeerde rijde werden wij' met de meeste bereidwilligheid in staat gesteld het volgende te kunnen mededeelen, in verband met het vooral voor deze gemeenten zoo belangrijke vraagstuk; en hetwelk zeer zeker een ieder zal interesseeren: Naar aanleiding van de voortdurende bemoeiin gen door den oud-Burgemeester en Notaris Johann W. C. Kroon ibe Zuidscharwoude, als lid van de Wterleidingscommissie voor West-Friesland, is zeer onlangs door Z.E. Gestr. ernstig blijf het Provinciaal Bestuur aangedrongen, tot aansluiting in de eerste plaats van den Langendfijk, vanwaar eigenlijk den stoot daarvoor is uitgegaan. Deze gemeenten van goed drinkwater te voorzien door Northonwel en Project-waterleiding, Wellen, enz. enz. aangezien de Typhus het hoofd weer opr steekt en reeds een slachtofffer maakte. In antwoord op een schrijven, door Z.E. Gestr. van Gedeputeerde Staten ontvangen, d.d. 14 Ju li j.l., werd medegedeeld, dat de drinkwatervoor- ziei ing van de gemeenten aan den Langendjijk, reeds de volle aandacht Jvan het Cellege heeft. OUD KARSPEL. Donderdag j.l. hebben de schoolkinderen van de laagste klassen, weer den pleizierigen feestdag gehad. In ongeveer 30 versierde rijtuigen hebben ze Schoorl, Bergen Egmond, Alkmaar etc. be zocht en zooals laat begrijpen naar hartelust ge noten dat bleek tenminste toen ze des avonds ongeveer acht uur in blijjlde stemming en onder hoera-geroep weer behouden en wel arriveerden. Het weer was gelukkig nogal goed, en aan de regeling viel, dank zlij de commissie en onderwij zend personeel, niets te wenschen over. NOORDISOHARWOUDE De heer J. Buis, onderwjijlzer aan de O. L. School alhier, slaagde te Amsterdam, voor het examon Hoofdacte. ZUIDSCHARWOUDE De schoolfeesten rijln hier gehouden, verleden Donderdag, toen de leerlingen, die met April de school hadden verlaten en'de 7de klas naar Sche ven ingen en Den Haag gingen, waar de verschil lende bezienswaardigheden werden bezichtigd). Van „pootjesba den" kon niets komen, daar het weer op het oogenblik, dat men in Scheveningen was, niet bijster mooi was. De 6de klas ging per spoor naar Amsterdam, om daar de bekende inte ressante dingen te bekijken. Vrijdag ging het per spoor en tram naar Bergen en Bergen aan Zee met de laagste drie klassen. Is het noodig te zeg gen, dat de kinderen zich uitnemend vermaakten? Welke schoolfeestkinderen amuseeren zich niet? Het waren 2 prachtige dagen. De jongelui, en ook de geleiders vergeten deze dagen niet spoedig. Dank aan alle milde gevers, zoodat het feest op onbekrompen wijze kon worden gehouden. S. te Ottersum is door den De 76-jarige 1'fiksen, gedood. Te Wildervank woedde dezer dagen een hevig onweer. De arbeider J. Wuffing te Annerveen- sche Kanaal werd door den bliksem getroffen en was onmiddellijk dood. De arbeider Piening en zijn "r'uw, die in de nabijheid van W. werkten, werden beiden eveneens getroffen, doch niet le vensgevaarlijk gewond. Te Gemert (N. Br.) heeft de inslaande bliksem in de woning en smederij van'den heer Willem- sen, nagenoeg alle huisraad en smidsgereedschap- pen vernield. De muren en gevels van huis en werkplaats werden zwaar beschadigd!. Ofaehoon de voorgenomen invasie der bolsje- wiki in Polen doch ook Voor Diiitschland van groot gewicht is, zijln de Duifcjghe bladen uiterst bescheiden en opvallend terughoudend in het be spreken van den Russisch en opmarsch. Toch is dit hoofdzakelijk het gevolg van dé onzekerheid over de houding welke de geallieerden tegenover Polen zulen aannemen. Het. is duideljijk dat Duitschland in zekere op zichten veel belang heeft b|jl een Duitsch-Rus, sische grens. Immers, wanneer Polen zichzelf of ,met de hulp der geallieerden zal weten te handha ven, is het Duitsche rijk, ook naar den Oostkant, 'indien het geval zich mocht Voordoen, geheel over geleverd aar. de lqimen Van een bondgenoot der ge- al haarden die meer dan eenige andere het kenmerk van een vazalstaat draagt, zoodat men vanuit Parijs of Londen slechts een teeken behoeft te geven, cn de Oostgrens van Duitschland is voor iedere communicatie verbroken. Rusland als buurman daarentegen zal, zooals de toeeland op het oogenbli kis, wel zeldén of nooit tot dc bondgenooten der geallieerden wor- bden gerekend En wanneer de Sovjetregeering haar belofte zou houden om, nadat de Polen bgeheei zullen zijn verslagen, geen verdere pene tra tie-f-gingen meer naar het westen te zullen ondernemen, omdat zooals Lenin eenige dagen geleden op het tweede congres der derde Interna- tonaile verklaarde, „de wereldrevolutie uit Indië zal omen" zou er voor Duitsckhland geen enkele reden bestaan om niet liever Rusland dan Polen als buurstaat te hebben. Den geallieerden is het daarom evenwel niet be gonnen. Het ligt nog versch in het geheugen, wel ke offers vooral ook Engeland zich heeft getroost om Polen in den strijd te steunen en deze oude, nieuwe staat, weer levensvatbaarheid in te blazen Niet om het aantal mogendheden in Europa met nog een uit te breiden, werd het moeillijke werk begonnen, maar hef beginsel der minderheden bracht een te schoone gelegenheid om hier niet stootblok tegen een eventueel bolsjewistische in vasie op te werpen, dat bovendien ook het Duit sche Rpjk aan .den Oostkant in bedwang zou hou den. Dit stootblok blïjk't nu hij de eerste werkelijk' groote stoot, dien het krfijigt, weinig aan de ge stelde verwachtingen te voldoen. Het wordt zelfs vrij volledig in elkaar gerammeld. Ergo ver wacht men, dat de Entente in de eerstvolgende dagen alles zal doen om een uitbreiding van de Poolsche catastrophe te voorkomen. Maar de Poolsche catastrophe dateert niet eerst van gis teren, ook niet van eergisteren. De hachelijke toe stand van Polen dateert nu al van weken. Weken lang- klopt de Poolsche regeering om hulp bijl haar bondgenooten, de geallieerden aan. En deze antwoorden daarop maar steeds, dat riji zeer zie ker zullen helpen, dat rij! niet zullen toelaten, dat Polen door de bolsjewistische strijidkrachten verrictigd zal worden, dat rijl ervoor zullen wa ken, dat de bolsjewistische invasie naar het Wes ten bijtijds gekeerd wordt. En hoewel de toestand aan het Poolsdh-Russi sche front voor den bondgenoot steeds meer pre cair is geworden, is het nog steeds blij! die beloften gebleven, mitsgaders de aanmaning aan de Pool- she regeering om dan tenslotte toch maar den wapenstilstand te Moskou aan te vragen. En 'Po len, blijkbaar zelf even weinig vertrouwen in de feallieerde beloften hebbend, althans wel inziende, at slechts in het allerlaatste geval, wanneer van Polen zoo wat nog alleen de naam over is, de ge allieerden zulk een riskante en bovendien zeer kost bare veldtocht tegen de bolsjewiki ten tweeden male zullen ondernemen, heeft die raadgeving dan ook ter harte genomen en de bemiddelings voorstellen van Lloyd George naar Moskou ge seind. Daar de Sovjetregeering echter de win nende partij is kan zij eischen stellen, zoodat het, ook ondanks het Russische verlangen naar vrede, onwaarschijnlijk is, dat den Engelsch Poolschen voorstellen een onvermengd gunstig onthaal te Moskou te beurt zou vallen. Het is mogel'ijk, dat althans op deze wijze toch nog iets van Polen wordt gered, dat' onder der een militaire verdediging zeker het onder spit zal moeten delven. Nu bljijlft voor Lloyd; George altiijid nog de kans bestaan op de be- ,mii ner.swaardige functie van met succes optre dend arbiter. MOORDAANSLAG. Woensdagnacht is te Durgerdam een moord- 'aanslag gepleegd. Na een twist, ontstaan tus- schen den keetbaas Lauwers en een aapjeskoetsier werd eerstgenoemde zwaar bloedend aan den weg gevonden met verschillende wonden aan het hoofd De koetsier, door rijkspolitie aangehouden, beken de, Lauwers, die dronken was, met een Engel- sche sleutel te hebben geslagen. Een groot be drag is bij den koetsier gevonden. AANVARING. Te aKmpen is cp de IJssel een ernstige aanva ring voorgevallen. Een schip dat juist het val van de brug gepasseerd was, zoo vertelt de Zw. Crt., zwenkte om (waarschijnlijk met het doel naar de kade te varen >om aan te leggen) en kwam aldus dwars te liggen beneden de opening der brug. Dat vaartuig werd echter op- betrekkelijk korten afstand gevolgd door een sleepbootje, het' welk een groote sleepaak voorttrok. De kapitein van de sleepboot zag onmiddellijk in, dat de po sitie van het dwarliggend schip het onmogelijk' 'maakte met z'n z waren, slecht bestuurbaren sleep 'te passeeren en seinde aan den aakschi'pper het anker uit te werpen. Aan dezen last werd on middellijk voldaan maar het anker vatte niet 'voldoende en werd meegesleept. oZo ging eerst de sleepboot door de brug en kwam zonder on geval laDgs het versperrende schipi, maar erger ■was het, dat zij' gevolgd werd door de aak, waar voor geen mogelijkheid bestond op die korte af stand uit te wijken. Het gevolg was dan ook, dat ze op het andere vaartuig liep', dat onder hevig gekraak werd ingedrukt. Door de onmid dellijk verleende hulp van de sleepboot, gelukte het echter nog het zinkende vaartuig aan den reohterover met den voorsteven aan den grond te zétten. Tot overmaat van ramp had het slee- pende anker van de aak de gasbuis gegrepen, welke even beneden, de brug op den bodem der I rivier ligt, en deze stukgetrokken, zöodat' aan overzij'de alle verlichting werd uitgedoofd. Ou 'middellijk werden echter maatregelen genonr om een noodleiding aan te leggen. ZWARE BRAND TE| ROTTERDAM. Een ontzaglijke zware rookkolom, welke Rotterdam uren ver in den omtrek zichtbaar was kondigde omstreeks zeven uur aan, dat een zwaj brand was uitgebroken in de richting van de Ma^ •haven. In de stad vreesde men, het ergste en he scheen een oogenblik ,of de brand woedde in petroleum-etablissementen. Dit bleek echter lukkig niet het geval. Te half zeven was brand ontstaan in de aanbouw zijnde koelhuizen van Van der Staats Vrieshuis aan de Katendrechtscihe haven. l)e2 gebouwen waren opgetrokken uit een mengsel va kurk, teer en creosoot, aan de buitenzijde aJ'g dekt door cement, terwijl daarenboven nog ee ontzaglijke hoeveelheid van die brandbare si fen op het terrein aanwezig was. Dat alles stond in korten tjgjd in lichtelaaie De brandweer was in groote getale uitgerukt, handspuiten ,vier rijdende en zes drijvende stoou spuiten werkten met 20 stralen, doch die w< nig of Deits uitwerkten. Het water stroomde lan de specie, doch het vuur bleef rustig doorbraj den. Wel verdween tegen 9 uur de rookkoh doch de massa brandde ten 10 uur nog fel voor en het zal wel ver in nacht worden, alvorens brandweer kan inrukken. Het gevaar voor uit breiding was echter geweken. De gebouwen ren nagenoeg gereed en hadden de volgende maan hfgeleverd moeten worden. EEN BENAUWD OOGENBLIK. Woensdagmorgen, zoo meldt de Leeuw Crt reed de graanhandelaar B. de Vries van Kookte tille met een zij'ner kinderen, een meisje van 'jaar, naar rij11 land, gelegen in de nabijheid vai den watermolen in „De LJzermieden" te Augi tinusgaHet paar werd onrustig, werkte zi achteruit, hoewel dé bestuurder zich voor he onwillige dier plaatste en moeite deed het bedwang te houden. Paard en tilbury geraakts dn het Kolonelsdiep. Het meisje wist nog u de wagen te springen en kwam met een nat pa en een gekneusd handje vrijl- Het paarld ter waa de van f650 verdronk. ONGEREGELDHEDEN IN BEHEER. De Directeur van de gasfabriek te Vaals gevankelijk naar Utrecht getransporteerd. H wordt naar de „N. R. Ct." verneemt, niet allee verdacht van onregelmatigheden in zij in beheer a daar, maar ook in zlijh vroegeren werkkring al Directeur van de gasfabriek te Oudewater GEMOEDELIJK. Een verloofd paar, dat ook al door de tójjds omstandigheden genoodzaakt was den dag va het huwelijk een paar jaar uit te stellen, zou da eindelfijk ïn het huwelijk treden. De jonge ma begaf zich naar de secretarie van de kleine gt meente, waarin rijtn aanstaande woonde, om da dag voor ondertoruw op te gevén. De Burgemees ter stond hem te woord, maa rtoen deze da datum hoorde, gaf hjijl den jongen man te staan, dat hjij, maar een anderen dag moest neme want op den door hem genoemden dag had 1 geen lust voor de papieren enz. te zorgen, wa dan was het kermis. (Ned1.) BLOEDIGE TWIST. BSji Dinxperlo is een Duitscher bijl een twis gedood. De dader is in hechtenis genomen-, VERDRONKEN. Te Valthermond is het 2-jarig zoontje van da arbeider J. F. in het kanaal geraakt en verdron ben. to: gp: tie k( BELGISCHE PROPAGANDA IN ENGE LAND. Tot de middelen, die de Belgische annexionistei thans bezigen om hun doel naderbftjf te komen, 1 hoort het bewerken van Engelsclhe bladen. Ge makkelijk zal dat niet rijh, daarvoor zijn Engelsche journalisten te goeed uitgeslapen. Maa •een enkel argeloos blad, dat van buitenlandfecl toestanden niet bijster op de hoogte is, vliegt nnu en dan in. Thans is dit de Pall Mall Gazette overkomen Zlijl plaatst een correspondentie uit Brussel, wel ke geheel en al doortrokken is van den annexio nistischeu zuurdesem. Men wrijjft Nederland zij eige nizonden aan. Nederland (zoo heet het) is ee (centrum van intensieve anti-Belgische proipagand Duitschers en activisten (die de corresponden ter verduidelijking met de Fenians vergelijkt hebben in Nederland hun hoofdkwartier en bladei en génieent er een bijjna overdreven gastvrijheii Bewezen is, dat "bfijl de jongste verkiezingen gro te sommen naar Nederland vloeiden ten behoed van de pro-Duitsche defaitistische oandidaten. Het anti-Belgische activisme dit tusschei haakjes laat een Engelschman uiteraard kou< Vancjjèar dat de correspondent het Duitsche spoo te voorschijn roept. Hij vertelt hoe de DuitscheJ propaganda, voeren in Nederlandsch Limburg, vroeger Belgisch was. De belangstelling, die i Duitschers toonen voor dit gebied, bewfijfet, da de geallieerden bjij' de besprekingen te Parijs ver keerd deden door het Belgische standpunt te ver cnachtzamen, dat o.a. pleitte voor de voortgt zette Belgische verdediging van de Maas. De Duitsche kuiperjijlen moeten nu blijken ui het volgende: De correspondent geeft uittreksels vhn in structies naar het heet door den Duitschen cd 'sul t e Maastricht uitgevaardigd (wanneer 1 treffende het steunen van zeker (ongenoeai' Nederlandsch blad en het tegenwerken van ker nieuw blad dat „geprononceerde annecionii tische neigingen" vertoont. De verspreiding Duitsche bladen in Limburg moet bevorderd van Fransche en Belgische tegengegaan, elke gische invloed geweerd worden. Duitsche gezin nen moeten naar Limburg worden gezonden, te Vergemakkelijking van een „fusie van Limbur met Duitschland." - Verder bevatten de instructies volgens den col respondent waarschuwingen tegen zekere per soonlijkheden, aangeduid met letter M. en MME, die verdacht zfijn van pro-geallieerde neigingfl ,en wier gangen moeten worden nagegaan. „Ik deDk zoo besluit de corre spondent zij verhaal dat het bovenstaande voldoende i om de bedreiging aan te iduiden, waarondier nic alleen Belgie, maar ook Europa leeft." Het verhaal is wel een sterk staaltje Van listige en bedriegeljijke wijze waarop men Sf Verga di Vrijdag 2 leden wa: De v oo van welk riiekinge] an de g zitting v _ieurd. M den kasve teootvang aan kaag' wordt hit f35892 42 na deeli g De con raad, be het nazir Voorzi rekening van f422 Ingeko Een v< wind, on Sectic 0.10.10 koopéll. Aaoge de voorn lijk no. meende, begrepen hetgeen bzijn, st houdens Provinei' onder be den koo Voor fJO wor Een a munten, adres va de geme trek voc voorstel nomen, de aftrei elk kind

Nieuwe Langedijker Courant | 1920 | | pagina 2