voer ïten. NIEUWE I/tfUDUidAÜÜ UUUflilfl Van alles en no^ wat IDE mis id, Rechtzaken Nieuws uit Alkmaar TEVEILING. 16 WAGE, 'BOND )UDE. 8 WAGE 22 TEVEILING. f 2,30—j 77 2,20-4 2,10-4 20 6,70-7 f 4,20-6 2,000 j» 3,80-5 4,30-5 6,30-7 20. f 4,20-6 77 2,70—3 >7 3,30-5, 77 4,10-5, 6,30-7, 3,80-4, BOND UDE. Zie de maan schijnt door de boomen. Het Jaarfeest van den Heiligen Nicolaas ligt jeer achter nos. Dat is toch een goeden tijd, voor kleine kinderen niet alleen, maar ook voor de oote. De surprises worden in de gekste dingen upakt en brengen daverend gelach in de ver belde familiekring. En wat er soms uit de schoen of klomp komt je door den jongsten spruit des huizes is gezet! [en brok s'teenkool soms of een turf! Ja, die lomp kan wat verrassingen brengen. Ergens op het Hoogland, te Raskwerd bij Bailo, condc een jonge levenslustige boerin. Ze had m boerenknecht, d.i. een bedrijfsleider en ze ocht dien jongeman wel lijden. Maar deze be- reep dat niet zoo, hoewel de boerin er vaak in edekte termen op «zinspeelde dat een aanzoek ijacrzijds door haar niet zou worden afgewe- n. Sinterklaasavond kwam en de boerin en haar 2^104 necht zaten aan de tafel. Toen zei de boerin: Wait je wat ik docht heb, Derksen? Nee, hou zal 'k dat wait'n? Ie moss'n ok opzett'n. Och kom nou, nait al te mooi maak'n. Joa zeker, wel wait, woar 't goud veur is. Nou, wat zei ok den opzett'n? 'n Klomp! Doar ken moar zoo'n bietje ien! Zet ze aalbei den op, verdold! Dit gebeurde en wat vond hij den volgenden [orgen Lachend stond de boerin in de klompen! Nu begreep hij haar. Hij had nog nooit zoo'n jeie Sinterklaas gehad. Wij wenschen hem het beste toe en hopen dat >t hem niet gaat als het jonge paartje te Scho rland, dat voor 5 maanden in het huwelijk trad loch thans reeds een verzoek tot echtscheiding ndiende. Het tempo is wel wat vlug, maar dat :it nu eenmaal in de lucht. De geest des tijds is 7,50—7J 7,90-0,1 4,30—6, 4,10 4,50—4; Zuterdu* IN f>ec. 19 cO TWEEDE BLADl Eu deze heeft zich ook meester gemaakt van e discussies in de Raad van Amsterdam, eer- ijds een achtbaar college, waar nooit een onver- 7 po7 ogen woord werd gehoord. Maar de laatste jaren 9^20o'l ee^ het veel van zijn vroeger decorum ingeboet. 8*60O* n hel „Hbld.' 'vinden wij een kleine beschouwing 5*106, ,-Vreeselijk, vreeselijk.... Het kleine lichaam 4 805' an De Miranda vliegt razend overeind uit zijn ö*0Q—t°eh Niet waar!! Dat is onbeschoft! Wat 1 en gemeene manieren!" gilt zijn stem, maar 7 707[ Vijnkoop sart door: „Wel waar, je bent je 5*00—6' rheidersleven vergeten!'" Geschreeuw, gekrijsch, 4*90—5 hes verward door elkaar. „Leugens!!" „Kwa- 5*10—61 negens ben jullie!v De Burgemeester hamert, oept om stilte smeekt om stilte Even luwt het wat: mevrouw Tilanus begint reer over de kindervoeding. Het eten is goed, iet is best, maar de communisten maken de keu- f 3^304; en verdachtLawaai en gehuil barsten los, 3^00—3; e vrouwen gillen tegen elkaar in. Lisser brult er 1*401 ovenuit. Wijnkoop stookt steeds stelselmatig. 0 go1 le hamer klettert. „Stilte' 'klinkt het zwak, maar 1*300' et geschreeuw is te hevig. Boemmü dreunt de 3*50ij amer. „Ik schors de zitting" galmt de burge- leester, en hoorbaar, met alle inspanning van f 2,70-5,- Clrfu 3 po0) Opeens kalmte. De tribune geniet. Nog nooit O 207i ooiets meegemaakt. j 4 8001 Wil laten den Amsterdamschen Raad voor wat ij is en bepalen onze aandacht liever bij de be- 410—5,1 uimgingsplannen van onze regeering. Daar 7;00Ij, ?orclt i" de 2e Kamer nu dag aan dag bij de 4*700,1 egrootingsdebatten op gehamerd. En luistert nu 4*504,| °e onze landsbestuurders het voorbeled geven. Voor de voorzitters der Raden van Arbeid is et volgende ambtscostuum voorgeschreven: Een donkerblauwe lakensche rok, voorzien van c:iu knoopen, waarop is aangebracht een f 2,30—5,S9ergul<ie W. en van eene van goudgeborduurde 2*20—5,1 "gfiguur, terwijl de kraag de opslagen der mou- 2 003,1 ren en de kelppen der zakken van goud zullen 4*607,5 Ün geborduurd ter breedte van zes centimeter en ;'*28 0047,0 rand van het borduursel zal zijn aangebracht angs den zoom#van den rok; donkerblauwe pan- alon, voorzien van een gouden galon, staande 45444 kilograi Hren een steek met liggende pluimen, gouden is en knoop als aan den rok, en oranjecocarde. f 72,- Wij kennen er, wien het snoezig zal staan, zon- Ier twijfel. Maar dat is nu de manier waarop de ER. Kr.il, 7e.stfri.sch. hte. KOOP vland ot RKMAAT, en aan- luuri ES, Broek j CORN». lang.udijk. verkocht, werd gearresteerd en haar voorraad bestaande uit een paar honderd doosjes, in be slag genomen. Zoo zijn er nog verscheiden lui, die vervalschte poetsmiddelen verkoopen, en de poli- ti edoet al haar best om aan deze oneerlijke con- j currentie een einde te maken. want heden werd f'25 boete of 25 dagen tegen hem geëischt wegens belemmering van een ambts handeling. EEN KLEIN ABUIS. De koopman D. Koorn uit Anna Paulowna, Eerlijk in den handel is moeilijk, en offk buiten j werd, terwijl hij op 17 October te Alkmaar liep oneerlijk J te wandelen, eensklaps den handel. En dat zit er al vroeg in zijn. Twee snuiters van een jaar of 13 te Rotter dam vonden een bankbiljet van f 200.Lang en breed werd beraadslaagd wat ze met het geld zouden aanvangen want ze zouden het geld hou den, dat sfcrnd vast. En ten langen leste besloten de beide jeugdige deugnieten het geld uit te ge ven voorschouwburgbiljetten En zoo zag men in den Grooten Schouwburg op de duurste plaatsen avond aan avond de twee kunstminnen de boefjes zitten met hun volle aandacht bij het sepl. Doch eenige heeren uit het publiek ver trouwden het zaakje ten laatste niet en waar schuwde de politie. En toen bleek hoe ze aan de centen kwamen. Vrouwe Justitia's arm reikt ver en is overal 'waar men haar het minst vermoedt. Dat onder vinden de overtreders van de nieuwe Arbeidswet. Te Heusden zijn 11 raadsleden van Almkerk voor het kantongerecht gedaagd wegens overtre ding der Arbeidswet en veroordeeld tot 11 maal f 140 boete of 11 maal 280 dagen hechtenis. Het is trouwens geen groote zeldzaamheid meer dat j 'n gemeenteraadslid voor de balie moet verschij- j 'nen Een der vroede vaderen van Beerta heeft te i Winschoten moeten terecht staan. De vroede va der had namelijk een donkergroen jongensjasje en een rijwielband gestolen. Het O. M. eischte f 40,— beete of 40 dagen hechtenis. De délin quent zal er wel de voorkeur aan geven te beta- len. Wat moest er in de 40 dagen dat hij opge sloten zat, terecht komen van het bestuur der gemeente Beerta? 40 gulden is anders een heel j bedrag in dezen duren tijd, waarin men verstan dig handelt geen onnoodige uitgaven te doen en op de kleintjes te passen. Van dat standpunt gin gen ook twee korporaals te Den Haag uit. Ze be zochten een cabaret, verteerden daar 's avonds samen 80 cents en wilden bij het afrekenen 10 cent ofoi geven. De kellner echter gaf met een zeekere grandizia van de .gulden 20 cent tjerug met de opmerking: „Nee meneer, zulke fooien nemen wij niet." De militairen' waren blij dat de goede kellner hun het dubbeltje schonk, maar zij von den het toch wel wat erg om' een fooi van 20 cent te willen ontvangen voor een vertering van 80 cent. Er zijn meer wonderlijke dingen. Het toppunt is wel een annonce, onlangs ver- schenen in een der groote Apisterdamsche bladen. D^iar stond te lezen: Zooeven verschenen: HAR,TOG KOEKENHEIM Zoon van enz. 3e oplage. Deze niet zeer deli ate annonce welke de vraag doet rijzen of papa's hoofd niet wat al te veel vervuld is van het uitgeversvak wordt be- j kroond door-de volgende annonce, deze week in het Handelsblad verschenen: Mede namens mijn ouders, zeg ik aan allen hartelijk dank, die blijken van be langstelling gaven toen ik voor 't eerst het daglicht zag. HARTOG KOEKENHEIM. Ons inziens, niet ter navolging! Wij besluiten ons overzicht met het volgende: Voor eenige dagen ging te Garijp de mare door het dorp „aide Jinke is dea!" Oude Jinke was jaren huishoudster bij den braven ouden schoen maker Pieter Elzinga. Tot hun huisgenooten be hoorde ook Jinke's lieveling, een oude poes. Toen Jinke dood en begrvaen was kon poes het in huis nergens meer vinden en zocht overal. Dit duurde zoo eenige dagen tot poes op een dag getracteerd door een klap in zijn gezicht, hem toegebracht door een per soon, die hij niet kende en zelfs nooit tevoren gezier. had. Dit bleek te zijn de koopman J. JB. welk jongmensch den winkelier abusievelijk voor zijn zwager, op wien hij een pik heeft, aan zag. Terzake deze voor Koorn onaangename ver gissing werd heden tegen B. f25 boete subs. 25 dagen gevorderd. ZE MOESTEN ER AAN GELOOVEN. Id Alkmaar worden op last van den burger vader de kasteleins achterna gezeten door de poli tie, ten einde hen te verhinderen geen sterken d ank tc tappen aan beschonken lieden. De vrouw van den tapper R., uit het Tondelhusije was de 'eerste die tegen de lamp aanliep en door een politieagent werd betrapt, toen zij een sikkeren kiant een borreltje tapte. De eisch luidde f50 boete subs. 50 dagen en de beklaagde kreeg de vermaning, dat zij moest oppassen, anders ging de vergunning er uit. DEUREN DICHT. tto'ej. Pietertje N., echtgenoote van den ver lofhouder F. E., te Alkmaar, moest terecht staan in een zedenzaakje, dat met gesloten deuren werd behandeld. EEN OPZIENBAREND PROCES. Omstreeks 11 uur werd aangevangen met de behandeling van een proces, dat al weken te voren vele gemoederen had bezig gehouden en thans op een ongewone belangstelling aanspraak kon ma ken. De publieke tribune was dan ook flink bezet door een groot aantal nieuwsgierigen. Het betrof een geval van smaad en beleediging in het openbaar aangedaan aan den WelEerw. Heer H. Bielars, kapelaan der St. Laurentius Parochie, door 2 metselaars, A. J. v. D. en H. V., beiden destijds uitgesloten bouwvakarbeiders. Deze beweerden den kapelaan op 21 Juli te hebben aangetroffen in het Heilooerbosch, op p.m. 120 pas afstand van den openbaren weg, in gezel schap van een oude dame en een jongere, met welke laatste de kapelaan zeer onbehoorlijke han delingen zou hebben gepleegd. Zij hadden hem daarbij bespied en waren toen te voorschijn gesprongen, den kapelaan be- \leedigende woorden toegevoegd en waren hem en zijn dames, al kabaal makend, gevolgd tot in de stad De kapelaan werd zelfs door v. D. gevolgd tot aan de deur van de pastorie. De kapelaan, die zich onschuldig achtte en beweerde met de dame in kwestie niets onpasselijks te hebben uitge haald, deed tegen zijn belagers een klacht, met gevolg dat zij heden terecht stonden. Mr Tydeman, uit Bloemendaal, geen bepaalde vriend van de R. C. partij, had de verdediging van de twee delinquenten, die onverdroten hun beschuldigingen vol hielden, op zich genomen. Er waren 6 getuigen a charge en op verzoek van den verdediger niet minder dan 9 getuigen a décharge gedagvaard. Bê kapelaan beweerde absoluut niets onvoeg zaams te hebben gedaan. De oude dame be schouwde hij als zijn tante-en het bij hem inwo nende jonge vrouwtje, die na een huwelijk van ongeveer 3 maanden van haar man gescheiden, ook als een familielid. Hij kende de familie reeds 6 jaar en had hen altijd met raad en daad bijge staan. Er bestond tusschen hem en de jonge vrouw een hartelijke vriendschap, maar absoluut geen intieme verstandhouding. Hij was dien middag de wandeling gegaan en had toen dè dames vei mist werd en weg bleef. Waar was ze geble- j ontmoet. De oude tante die aan een hartkwaal ven Na enkele dagen werd ze teruggevonden op de begraafplaats, maardood Poes had in stinctmatig teruggevonden wat 'ze vermiste en bleef haar verzorgster getrouw! eering aanschouwelijk onderricht geeft in het letiachten der ambtelijke soberheid. Soberheid! Het is de kracht onzer dagen! En och, hoe wordt er allerwege met geld gesmeten, i een speelhuis te Amsterdam won een bezoeker an twee vrouwen die tot die speelgelegenheid ehoorden f 3000 met hazardspel. De bezoeker ad de winst bij zich op de tafel neergelegd. Plot ling boog een der vrouwen zich voorover en eep het geld. Haastig liep ze de straat op ge- '°lgd door den bestolene. Na heel wat weder- ardigheden en een spannende jacht kreeg de olitie ten slotte het geld in handen. De beide 'rouwen, zoowel als de speelhuishouder zijn ge resteerd. Neen, dan de kerkvoogdij van Woudrichem! Ne betracht de soberheid nog eens. Haar de geheele sluiting der bouwvallige kerk mote finantieele bezwaren met zich brengt om- at de zitplaatsgelden niet gemist kunnen wor- en> wordt door het kerkbestuur alles gedaan om kerk toch gebruik te houden. Besloten is e grootste gaten in het dak dicht te maken met 9phaltpapier en, om binnen geen last te hebben aa den tocht een plafond overdekking van car- te maken. t Is te hopen dat deze kerk van papier bij eeq eetje wind niet omwaait! t Is in deze dagen zaak de kleintjes bij elkaar 1 houden. De aangekondigde prijsdaling laat nog aar steeds op zich wachten en als er eens goe- CT°n aangeboden worden teren lagen prijs dan 5 het ir» den regel niet van het beste. Zoo b.v. choencreme. Heel veel merkwaardigs in dit Jtikel wordt aan de markt gebracht. Het bleek o politie te Rotterdam dat oude doosjes, voor- 1(>n van een goed bekend staand merk, werden Pgekoeht en gevuld met een minderwaardige stantie. Een koopvrouw, die ze op de markt UITSPRAKEN. Ferdinand R., ged., diefstal, onder verzw. om- digheden, 3 jaar gevangenisstraf. C ornelis H., Rotterdam, diefstal f50 boete of 50 dagen. j Corn. B. Broek op Langendijk, heling als voren i P. v. H., Bakkum, mishandeling, f 15 boete 0 15 dagen. Joh. D., Dirkshorn, strooperij, f25 boete of 25 dagen. Dirkje Z., huisvrouw Egmond aan zee, beleediging f 15 boete of 15 dagen. J. J M„, Helder, wederspannigheid, 14 dagen gevangenisstraf. Corn. B., Berkhout, mishandeling, f40 boete of 40 dagen. Jb. G. Koedijk, beleediging, vrijgesproken. Simon H., Egmond Binnen, mishandeling, f10 boete of 10 dagen. Elisabeth Maria K., Barsingerhorn, oplichting 1 maand gevangenisstraf. Pieter B., Callantsoog, hooger beroep kantonge- reevht, vonnis bevestigd. Francina van der L., Hoorn, diefstal, f25. i boete of 25 dagen. Maria Gerarda van der V., Hoorn, minderjarig, diefstal, f10 boete of 1 maand tuchtschool. lijdt, had zichonwel gevoeld en toen waren zij met hun drieen op een rustig plekje gaan zitten om tante gelegenheid te geven weer wat op haar verhaal te komen. De beklaagden stelden echter die bijeenkomst niet zoo onschuldig voor en Mr. Tydeman liet ijverig zijn getuigen a décharge defileeren om uit te iaten komen dat er wel een intieme relatie bestond tusschen de kapelaan en de bedoelde juffrouw. Door beklaagde was een civiele actie inge steld ten bedrage van f 1.en hiervoor stond Mr. Leesberg hem als raadsman ter zijde Des avonds om 8 uur kwam het Ö.M. aan het woord om zijn dagvaarding te bepleiten en na gelezen Noord Hollandache Oouranï, mei belang stelling zal worden gevolgd. Deze opening had dan plaats op Woensdag 15] December, des namiddags twee uur in de toe passelijk versierde en gedecoreerde sociëteitszaal van „De Harmonie." j Na eenige oogenblikken te hebben gewacht, nam' de Districts-Voorzitter, de heer A. J. Stikkel het woord, mededeelende, dat men tevergeefs had gewacht op de komst van den heer Minnema, den Algemeen Voorzitter. Aangezien deze niet was verschenen, zou de heer Stikkel zijn plaats vervullen. Een paar jaar geleden, aldus sprak de heer Stikkel, was men overeengekomen, het 25-jarig bestaan van den bond op waardige wijze te her denken. Haarlem dong ook mede naar die eer, maar het 'ontbrak Haarlem wel niet aan geld, maar aan mannen van den daad: Juist andersom was het met Alkmaar. Daar was geen geld; de kas was leeg, hoewel de schul den onder het beheer van sprekers voorganger waren voldaan. Maar Alkmaar had wel de man nen. En toen op de algemeene vergadering bij na unaniem was goedgevonden om het 25-jarig bestaan in Alkmaar te herdenken, vond spreker die mannen op de rechte plaats. Hij brengt dan ook hulde aan zijn medebestuurders die zoo kra nig meewerkten, met kleine finantien het feest •zoo goed mogelijk te doen slagen. Reeds op 13 Augustus was men van dit welslagen verzekerd door de toegezegde medewerking van exposanten en anderen en heden op den dag der opening is het spreker recht aangenaam de genoodigden har telijk welkom te kunnen heeten.. Niet minder aan genaam is het hem, te kunnen mededeelen, dat de Burgemeester van Alkmaar, Mr. Wendelaar, zich bereid heeft verklaard, het eere-voorzitter- 'schap te willen aanvaarden. Spreker neemt dan ook de vrijheid hem den voorzittershamer te over handigen met het verzoek, deze tentoonstelling te willen Openen. Mr. W. C. Wendelaar ook zijn Echtgenoote was aanwezig die zich in den korten tijd van zijn ambtsvervulling, in Alkmaar zeer sympa thiek heeft gemaakt bij zijn burgerij, nam daar op het woord, sprekende ongeveer het volgende: Geachte Dames en Heeren! Mij is gevraagd deze tentoonstelling met een enkel woord te openen. Ik doe zulks met zeer veel genoegen en ik zeg het Bestuur dank voor deze eervolle opdracht. Ik stel het ten zeerste op prijs, mijn bescheiden deel te mogen bijdragen voor het welslagen van deze tentoonstelling, vooral ook, omdat het belang van onze gemeente hierin zoo na is betrokken. De belangen van den Bond en die van Alk maar zijn hier zeer nauw aan elkander verbon den, want bij dit jubilé kon Alkmaar niet gemist worden. Het is een plaats, gelegen in het centrum van onze ijssport en de bevolking onzer stad stelt daarin veel belang. Spreker vereenigde zich zelf gaarne daarmede, omdat de ijssport hem zelf zoo' bijzonder aangenaam is. Het was een uitstekend idéé, om aan de viering van dit ju- bielum te verbinden een tentoonstelling van ijs- en wintersport. Ik herinner mij, dat de heer Stikkel op een heerlijken zomerdag te mijnent kwam om te stpreken over een tentoonstelling van ijssport. Ik kon mij toen niet indenken, dat er belangstelilng voor zulk een expositie kon zijn Maar de heer Stikkel koesterde geen vrees voor her welslagen en als ik zie, op welk een ver wonderlijke manier de Harmoniezaal is een belang wekkend complex van mooie exposities en hier 'bij de opening zulk een uitgelezen schaar belang stellenden bijeen is, dan moet ik gulweg toegeven dat de heer Stikkel indertijd de belangstelling zeer juist heeft gepeild. Wij zijn, aldus vervolgt de burgemeester zijn openingsrede, in de rechte stemming thans om dit winterfeest te vieren. Alles werkt daartoe mede. Het Bestuur heeft met vele moeilijkheden te kampen gehad, doch zonder onbescheiden te zijn, meent spreker, dat dank vooral, voor de krachtige medewerking van de heeren Stikkel en Cock, den secretaris, zijn die moeilijkheden glansrijk overwonnen. Spreker verzocht daarom de aanwezigen hen daarvoor hun dank door ap plaus, aan welk verzoek spontaan wordt vol daan. Tenslotte zegt spreker, zich te herinneren dat het op het ijs gevaarlijk is lang op een plek te blijven, daarom wil spreker het niet te lang maken en eindigt hij zijn rede met zijn hartelij- ken wensch te uiten, dat deze tentoonstelling voor den Bond een waar succes zal zijn en de ver- eeniging ondanks haar 25 jaren, zich niet ouder de noodige inleiding tot de conclusie te komen, i tc gevoelen, maar - zich ook in de toekomst zal dat beklaagden schuldig waren aan smaad en doen kennen als een der krachtigste en energiekste beleediging, in het oepnbaar gepleegd, voor welk vereenigingen in Noordholland. boete subs. 30 dagen tegen NIEUWE ZAKEN. ZE NEMEN 'M. De loswerkman C. J. M- die te Helder een horloge had gerauscht en voor dit fèit voorw. I was veroordeeld, maakte zich gedurende zijn proeftijd, weer een strafbaar feit schuldig, zoodat hij nu opnieuw werd genomen en de officier voorstelde de voorwaardelijke straf maar eens toe te passen. DE, NOOD, DIE DOET, EEN OUD WIJF DRAVEN OVER SLOTEN, OVER GRAVEN zegt vader Cats en ook de landbouwer Adr. B. van Hoogkarspel maakte zich handig op zijn fiets uit de voeten, toen een agent te Hoorn hem wilde aanhouden, toen hij zonder licht reed. Arie wist te ontkomen aan de vervolging van den dienaar van Hermandad, maar niet aan die van Justitia, feit het Ö.M. f30 ieder vorderde. Mr. Tydeman hield daarop zijn pleidooi, waar in hij trachtte aan te toonen dat zijn clienten de- waarheid spraken. Dat voorts smaad in ver- eeniging geen houdbare ten laste legging was, en het efit bovendien niet was gepleegd in het open baar. weshalve pleiter tot de veronderstelling kwam, dat zijn clienten moesten worden vrijge sproken Mr. Leesberg verdedigde daarop het recht op de gestelde actie tot schadevergoeding. Er werd nog geré- en gedupliekct, tot de president einde- dent eindelijk om 10.15 deze emotievolle zitting sloot. Een zaak tegen Sev. S.'1 Redacteur van „Ons Blad "wegens beleediging van een Haagsche juf frouw, ook al naar aanleiding van vorenomschre- ven proces, werd aangehouden. Daarop verzocht spreker de aanwezigen, de tentoonstelling in de schouwburgzaal te willen gaan bezichtigen. Alvorens dit echter geschiedt, brengt een goed samengesteld gemengd dubbell kwartet de bekende compositie van Ph. Loots „De Winter" ten gehoore en worden daarna de aanwezigen bij magnesiumlicht gefotografeerd door den heer Blokker. Vervolgens werd door ons een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling. Prijkt voor den ingang van de Schouwburg een eerepoort; de toegang tot de exposities wordt gevormd door een imitatie sluisje, waaronder een j jprimitieve leuning en planken, de illusie ver- wekkende, dat men zich daaronder op het ijs I bevindt. Na op deze wijze in de zaal te zijn geaari- veerd werden wij aangenaam verrast door het opgewekte aspect dat de zaal aanbiedt. Niet het minst door de aardige decoratiën, toepasselijk op do ijs- en wintersport. Daar waren geëxposeerd antieke prik- en arresleden, oude platen met ijs en wintergezichten, ijswedstrijden, reddingsmidde len en zoo voort. 1 IJSBOND1 t Behalve fraaie exposities door verschillende „HOLLANDS NOOR DER KWARTIER." - I TSr&fS'lZïï! sche winkeliers en fabrikanten. De schitterende inzending van de Firma MEIJER EN ZOON treki bij de inkomst direct de aandacht. Zeer belangwekkend is de stand der Firma FERWERDA EN TIEMAN, vertegenwoordigd door de Firma A. G. STIKKEL. Des middags wordt den bezoekers gratis een glas „bisschop" geoffreerd. De Firma H. S. CLOEiCK blinkt eveneens uit door een prachtvolle inzending bont jassen. Aardig is de ter opluistering ingezonden TENTOONSTELLING ----- IJS- EN WINTERSPORT. .4an het verzoek van den Redacteur van „De Nieuwe Langedijker Courant" om een verslag te leveren van de officieele opening der hierbo ven aangeduide tentoonstelling, gehouden ter ge- Uegenheid van het 25-jarig bestaan van dien Ijs bond gaven we gaarne gevolg. Op de eerste plaats omdat wij ons als Alkmaarsch Journalist ten zeerste interesseeren voor een dergelijke festiviteit en in de tweede plaats omdat wij vermeenen, dat een dergelijk verslag door de lezers van een veel-

Nieuwe Langedijker Courant | 1920 | | pagina 3