NIEUWE Nieuwsblad voor LANGEDIJK en Omstreken. •EDEL No. 58. "Woensdag1 SO Juli 1981 80s Jaargang per 8 maanden f 1,15 J. H. KEIZER. IBTSttG. TBLBPmiMi tt, LANGEDIJKER COURAÜT. Deze courant ver schijnt eiken Woensdag- en Zaterdagavond. AB03BEHIHTSPBIJS HEDAOTEUB-UITGEYEB BUSISL: ItooFdgefe&rweude. PB US BEB ABYEBTENTIENl Yaa 1—5 regels 75 ct., elke regel meer 15 c4«" Sroote letters öf vi^aetten werden naar pfaatsrnimte berekend Briovea raehietreeks ean den Uitgever. OFFICIEEL'. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zd.- scharwoude; gelet op artikel 175 der gemeentewet; Maken bekend, dat gedurende drie maanden op de Secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld, de op heden afgekondigde verordening op de keuring van waren in de gemeente Zuidscharwoude. Zuidscharwoude, den 16 Juli 1921.. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester: VAN SPENPLER. De Secretaris; S. PARMA. DE DROOGTE., Het is zeker een zeldzaam verschijnsel, dat de bladen berichten bevatten, dat hier en daar in ons land negen is gevallen. Toch komen thans die berichten veelvuldig in de laatst verschenen nrs. der verschillende bladen voor in verband met het feit, dat reeds kolommen over de droogte waren geschreven en dat tengevolge daarvan voedselschaarscbte en waternood was ingetreden.. Verontrustende be. richten kwamen uit alle oorden des lands en in Limburg smeekte men in de kerken van den Hemel de regen af. Een groot gevaar ook fant- stond voor de vcflmgezondlieid en tengevolge van de schaarschtè val* het drinkwater werd het vee aangetast, waardoor het gevaar van bet ge- bruik van ongekookte melk nog grooter werd dan het reeds is. Nu heeft het hier en elders geregend ,op en kele plaatsen missthien voldoende, maar over het algemee nis de gevallen regen wel eene ver kwikking maar niet voldoende geweest om te voor komen, dat de oogst van enkele gewassen zal mislukken. Dan moet spoedig veel meer water vallen en zooals het blijkt uit verschillende be tichten is de schade hier en elders door de droogte aangericht voor vele producten piet meer goed te maken. Hoe staat het er met onze producten aan den Langendijk voor? Wij hebben ons eens laten in lichten en een tohtje gemaakt „om de West." Op vele velden heeft de luis enorme verwoes tingen aangericht.. De uienvelden hebben zeer geleden en het zal de vraag zijn of de jongje koolplanten voldoende zullen „aanslaan" om een tamelijke oogst te kunnen verwachten.. peiukkig hebben de prijzet^ op onze markten zich weer hersteld, waarvoor wij verwijzen naar de in ons nr. van „Tuinbouwbelangen" geplaat ste overzichten alsmede naar de tnarktbericheten-. In „De Courant" lezen wij omtrent de schade; die de droogte heeft veroorzaakt, nog bet vol gende; Er is letterlijk geen gewas, dat niet door de droogte te lijden heeft. De. blauwmaanzaad- akkcrs, die anders zoo'n prachtig aaneengeslo ten lichtblauw tapijt vormen, laten thans sal vna gaten zien, waar dus niets groeit tusschen dotten lichtblauw.. Ook hiervan wordt dus de opbrengst gering.. Zelfs de mais, waarvan men allicht zou verwachten, dat flink wat warmte er goed aan zou doen, staat er trager bij en doet ten geringe opbrengst verwachten.. Het ge boomte ziet cr uit alsof het September is en het fruit zal waarschijnlijk klein en in hooge mate wormstekig zijn.. Ten aanzien van het fruit ech ter valt weinig vast te stellen in de streek waar wij ditmaal ons onderzoek instelden.. Wel kan iaën rondom Amsterdam het een en ander ver nemen over het graangewas.. Dit is ovar het algemeen armzalig.. Do hooioogst is slecht ge weest en het etgroen is bijzonder mager. In de Haarlemmermeer zagen wij weidjes, die er let terlijk Drentsch uitzagen van uitgedroogde hea- 'Je-achtigheid.. En is het al op de eigenlijke weidegronden iets minder erg, toch is het daar ook zoo, dat de beesten gebrek lijden ,en op menige plaats brengen de boeren het vee alweer op stal ,of voeren zij in de weide bij met koeken.. bermen langs de dijken van de landbouwpol- dets, anders plaatsen waar de beesten-houdende vleesch.) Dit gaat hun te gemakkelijker af om dat thans nu men allerwege Argentijnsch vleesch kan krijgen, niemand meer let op de prijzen van het jnlandsch vleesh maar het zijn zeker niet de slagers, die bij al deze narigheid aan het kortste eind trekken.. Een verschil van 150 a f 200 per koe, naar omlaag zooals wij thans beleven, kon toch zeker eenigen invloed I hebben op de vleeschprijzen.. Om niet te srpe- ken van de varkens.. Wij erkennen het feit dat ook de slager voor „hoogere kosten staat" maar stellen toch de vraag of het noodig is ,dat de slpg.er „aan een varkan een varken verdient." 1 De boeren moeten op het oogenblik vee ver- koopen, behalve de voedsehchaarschte dwingt j ook het gebrek aan drinkwater daartoe, dat op vele plaatsen nijpend is, zoowel voor dieren als i voor menschen. (Wij zullen ook daarover een j en ander mededeelen.) Maar natuurlijk, de om standigheden zijn voor allen gelijk en het vee I dat gedwongen verkocht wordt, gaat niet over in handen van anderen die er hun veestapel me- de uitbreiden.. Het moet wel allemaal naar den slager. Zoo wordt er thans veel afgeslaht tegen laag geld, maar daartegenover zal de schaarsch- te aan slahtvee in den a.s. winter ook zeer groot zijn en zal dan dus de prijs geweldig oploopen.. Tegelijkertijd zal dan het oedsd voor hot rnelk- 1 vee uiterst duur zijn, zoodat ook de prijzen van I de melk en melkproducten nietzuinig zullen oploopen. NIEUWE ZAAKEN. Nergens zijn ze veilig. De heer A. Rijker te Helder dacht dat hij in den gang van zijn woning de fiets van zijn zoon een veilig plaatsje had bezorgd ,maar hij j was de plank leelijk mis, daar op 15 Juni Nico- j slaas van R„ een verloopen behanger, pas- uit die schans ontslagen, het rijwiel brutaal weg mee nam en het te Heldder verkocht voor f 25,— aan een fietsreparateur.. Meneer van R. logeerde echter weer sipoeddig in bet huis van bewaring 1 dat voor hem geen onbekend milieu x mag hee- 5t<en. De f 21,75 «üe hij nog over had komt weer j in het bezit van den benadeelde.. Aldus werd beslist toen de R. Dinsdag terecht stond. Te- gen hem vordderde het O.M. 1 jaar gevangen, j Beklaagde en verdediger vroegen voorwaarde- 1 lijke strafoplegging. W uitgedroogd.. Er is geen mager sprietje meer »an te halen. Het gevolg is dat de prijzen van het vee voeder met sprongen naar de hoogte gaan. .De lijnkoeken zijn sedert een week of zes reeds ge- Hommen van 16 op 22 gulden, en de prijzen worden nog elke week hooger. Hier is wellicht een van de dingen ten aanzien waarvan de ogeering een oog in het zeil zal moeten houden Want waar moet het naar toe bij gestaag klim- puende voerprijzen.. Behalve het gras gaat °ok de klaver voor een goed stuk mis.. Er .zijn ■•teren die hun klaverakkers hebben omge -ploegd omdat er niets meer van tereht kwam, en er kool hellen geprobeerd.. (.Geprobeerd, inderdaad, (want of het lukken zal, is nog de vraag). Reken Haar dan nog bij de totale mislukking van de jpaardeboonen waarop nu al gespeculeerd Wordt en het wordt duidelijk, dat er dan goed als niets voor het vee en paarden ,e eten zal zijn.. Dat wordt er nu al niet be- jot op omdaf er geen drinken voor de beesten K- Tal van veehouders weten nu al geen raad meer en krimpen hun veestapel zoo vee mo- EPjijk in.. Er zijn er in de landbouwpoldersj Je gewoon waren oen tien koeden te houden, /en fee er nu nog één houden.. En die eigenlijke vee ■•ouders doen hun beesten tegelijk in tempo De veeprijzen dalen daardoor schrikbarend. (Wat niet wegneemt, dat onze vrienden de slagers nog steeds grof geld rekenen voor bet UIT DEN OMTREK. Sint Pancrak. De jongeheer P. Peereboom, slaagde met goed gevolg voor het overgangsexamen van de xe naar de 2de klasse Handelsschool te Alkmaar. Oude Niedorp. 1 Bij het overgangsexamen van de 2e naar de 3e klasse van de H.B.S. slaagde de' heer H. B. Helleman, alhier, terwijl de heer F. Woutman Werd toegelaten tot de iste klasse. Een der melkrijders van de zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard, geraakte te Ver laat rniet zijn melkwagen op hol. De wagen ge raakte stuk door aanrijding tegen een telefoon paal. Een groot gedeelte van de melk. ging verloren. Een gevaar voor den veehouder.. Davidd van der P., een sooitige slager te Ouden dijk, is bepaald een gevaar voor den veehouder als hij zich op vrije voeten bevinddt.. Pas heeft hij een gevangenisstraf van 10 maanden on dergaan wegens diefstal van vee uit de weide of thans stondd hij alweer terecht terzake dief stal van een zwart bonte koe ten nadeele van den veehoudder Stolp te Beets.. David verkocht het beestje voor f 600 op de Hoornsche markt en hadd nog slechts f 343,95 in zijn bezit toen hij werd aangehouden.. Wel was hij zoo vriendelijk om toe te stemmen dat dit geld aan den bena deelden boer werd uitgekeerd, maar het blijft voor deen man toch een groote schaeposit, daar hij voor f 3439,5 geen goede melkkoe kan koo pen. Voorloopig is David ehter onschadelijk ge maakt. Het O.M. vordderde 12 maandden gevan genisstraf en hij beeft nog" 6 rfiaandden te onder gaan, hem door de Amsterdamsche Recht bank opgelegdd. Nieuwsgierig Aagje. Volgens zijn verklaring, wilde op 19 Mei de visscher Corn.. B. uit Wervershoof eens z»„_ hoe de fuik van zijn collega Wagenmaker p. Beets cr uit zag.. Maar die surveiiteerende rijks- velddwachters waren van meening, dat hij visch wilde stelen en maakten proces verbaal tegen hem op.. Gelukkig voor hem waren dde bewij zen niet sterk en zag het O.M. zich verplicht vrijspraak te requireeren. PLAATSELIJK NIEWS. nr. voorkomende advcrntientie, waarbij het Har moniegezelschap „Excelsior" wederom eeen con cert aankondigt op a.s. Zaterdagavond, aanvan gende 8 uur, waarbij het vesrchillende konkours- nmmiers uzal ten gehoore brengen. Zuidscharwoude.. De jongejuffrouw J. du Burck, d»e bevorderd werd van de derde naar de 4e klasse der H.B.S. te Alkmaar is toegelaten tot de Kweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem. In de Maandagavond gehouden vergade- rng van het comité voor het bouwen van een Muziektent werd besloten met het bouwen te beginnen. Aan den gemeenteraad zal een .adres worden gericht met het verzoek om een bijdrage Mocht deze bijdrage niet voldoende zijn, dan wer den ^maatregelen getroffen om in het tekort te voorzien.. Broek op Langendijk.. Op 6 en 8 Augustus zal in een der lokalen van de Openbare sch„ol de ijk en herijk van maten en gewichten plaats hebben. Maandag werd aan de veiling alhier de eerste gele kool aangeroerd.. 200 kilogram, die f 10 por 100 kilogram opbrachten. Tengevolge van de droogte kwamen aan den Spoordijk bij de Butterhuizen verleden week een paar malen brandjes voor. Vrijdag ge-raak- etn eenige opgestapelde dwarsliggers in den brand en Zaterdagmiddag stond op verschtllene plaatsen de spoordijk in rook en vlam, zoodat nu van uit de verte vershillendie zwarte plekken te zien zijn. Ook uit onze gemeente zulten 1 Sepit. a.s. enkele leerlingen de U.L.O.-School te Noord- schairwoude gaan bezoeken.. De betrokken ouders hopen ten zeerste dat ook het Fransch van den beginne af zal worden onderwezen, daar ook alle andere Echolen voor voortgezet onderwijs hier- mee dadelijk beginnen. TE PeOronella Joh. K., huisvrouw A. D. W., be leediging f 40 boete of 40 dagen. J. A. La Gr. St.. Pancrak, mishonddeteng, f 20 boete of 20 dagen.. Riemeit de G., Enkhuizen, beleediging, f I, boete of 1 dag. P. v. d. G., Wervershoof, strooperij, f 10, boe te of 10 dagen. 1 Elisabeth P., Nieuwe iedorp, diefstal, 3 maan den gevangenisstraf, voorwaardelijk. A. S., Enkhuizen, mdehanddeling f 20 boete of 20 dagen hcehtenis. K. S., Enkhuizen, omt. handdel. met minderj. 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Een recalcitrant.. De Egmonder visscher Philip W. achtte zich geroepen zijn kameraadd Joost Groen, die door de politie was gearresteerd wegens dronkenschap en orddeverstoring gewelddadig te ontzetten, welke ongepaste handeling bet O.M. hem wil in peperen met 14 dagen touwpluizen. De schoonc sexe. Te Uitgeest kreeg mej. Hendrika S. neé N. het te kwaadd met een winkeljuffrouw, wier zwa ger zij te spreken vroeg met hot d„el hem tej intcrpellecren over praatjes die hij over haar hadd rondgestrooid.. De dames geraakten zoo'n beetje aan het bakkdijen, en als gevolg van die match stond juffrouw S. geboren N. thans terecht,. Maar er was niet uk te maken, wie de eeTste klap had uitgedeeld en ieedd het O.M. echec, zoodat vrijspraak moest gevorderd wor den. Nog eens vrijspraak. De geachte officier was deze week niet heel sflerk met zijn zaak.. Ten dierde male was hij ver plicht vrijspraak te vragen en ditmaal tegen de '65-jarige Trijntje K„ een Tesselsch oudej, maar nog verbazend bij de pinken, aan wie tien laste was gelegd, vernieling van een hecslot, dat de tuin van den winkelier L. tegen ongie- Wienschte bezoeken, zooals van Trijntje, moest beveiligen.. Het scheen dat er een civiele kwes tie tusschen zat,, want Trijntje beweerde dat ge noemde tuin voor twee derde aan haar famijie toebehoorde. Dus ook deze vlieger ging niet op. Nu weer eens uitstel. De winkelier S. te Rustenburg, zou zijn buur vrouw Anna D. hebben uitgemaakt voor rooie kooldief.. Nu beweerde hij echter dat het niet waar was.. Hij had kAnna niet uitgescholden, maar baar man en de eenige getuige die uit zou kunnen maken, wie van beiden de waar heid sprak, was niet in staat te verscchijnen.. Daarom kon dit onbenullig zaakje niet wor den voortgezet en werd de behandeling ge schorst voor onbepaalden tijd. Daarna sluiting der openbare zitting en be handeling van 3 zaken met gesloten deuren. Een mager vacantie-zittinkie. tje van uw kind. Maar pieker daar nu niet zoo bair over, dat ge vergeet dat er nog negen andes re tiende deeltjes van uw kind zijn.. In de tweede plaats, behalve aan u, is- het rap port ook een boodschap aan uw kind, en daaren* wel eens wat forsch van taal, wat alarmeerend.. Eén goedd verstaander heeft een hnlf woord g noeg.. Maar kinderen hebben dikwijls een heel woordd noodig,, met nog den nooddgen nadruk er op. Daarom is het wel eens verstanddig voor ge u al te ongerust maakt, te gaan praten mot de juffrouw of .den meester ,en als ge dan zAo moededlijk onder vier oogen als menshen met elkaar sipreekt don is zooveel duidelijker taal mogelijk dadn die toch altijd kunstmatige cij fers. En in de derde plaats, laat het rapport nu eens terecht een jobstijding bevatten.. Laat uw kind nu eens zakken voor het een of andere examen, laat bet nu eens een klas nog-'s over moeten doen. Denk dan een.s op een verstandige ma nier aan de toekomst. Denk u twintig jaar verder.. -Ga eens na, wat er met uw kindd kan gebeuren.. Sidder eens, sidder maa gerust eens bij de gedahte aan de die groote levensdingen, die dan uw kind zul ten aangrijpen en ge zult er het bespottelijke van inzien, dat ge ddenken. Dit hij tvas opgehaald bleken de levens geesten reeds geweken. De 25-jarige arbeider-lemmer H. liaanstra uit Meppel begaf zich bij' Al melo in het kanaal naar Nordfaomn Imet j een jongetje op dein ruig o<m te zwem- fnen. Midden in het kanaal zonk hij vermoedelijk kreeg hij kramp. Het jongetje werd gered, Haanstra ver dronk dramaitsch woudt jaar zien handhaven de oudste moet vóór blij ven ,de jongste moet achteraan blijven.. Maar als gij tegen dde zestig loopt, idan zijn drie jon gens van u gewoonweg; menschen van a^tenzjf- den moeien leeftijd en heusch, het zijn voor u dan geen .dingen van belang meer, of de oud ste een jaar of wat korter getrouwdid is dan de jongste en of de middelste eerder groot vader zal worden dan de oudste.. En dat die regelmatigheid verdwijnt, is hiet eemige niet. M de school komt nog allerlei ontwaken, na de school komt nog allerlei verslappen het le ven gooit alle verhouddingen soms zoo grillig Vergiftiging. In varband met de gevallen van vegriftigiing te Heanenveen is bij twee slagers aldaar vleesch in beslag genomen voor ondezoek..r In meer gezinnen worden kinderen plotseling ziek, gepaard gaande mfet braken. Verdronken.. .Gisteravond sloeg op de .Oude IJsel een roei bootje, waarin een drietal jongens gezeten was om. Allen geraakten te water.. Twee werden ge- ried, maar de 22-jarige Hendrik Eilers, ver dronk. Zijn lijk werd na een uur dreggen op gehaald.. In een huis aan de Leeuwenstraat te Rotter t dam is een Dutscbe koopman beroofd van een bedrag van 130000 mark.. Een daar wonende vrouw is aangehouden. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te 's Gravenhage een Rus beroofd in het per ceel Spinozastraat no. 8 van een bedrag aan chéque's tot een waarde van 2000 pond. Van kweeker tot pleiter. Gisteren werd voor den Hoogen Raad bc- eedigd als advocaat cn procureur mr. H. Kruijff te Sassenheim. Deze is eerst op rijperen leef tijd, ongeveer 50 jaren oud ,in de rechten gaan séudeeren. Hij was vroeger werkzaam in de bloembollenkweekeirij, maakte zich zeer ver dienstelijk op verschillend gebied in de plaats zijner inwoning Sassenheim, en werd daar ook lid van den gemeenteraad.. En thans gaat hij zich dus wijden aan de rechtspraktijk. NIEUWSTIJDINGEN. Een beetje optimisme. Tal van ervaringen leeren, dat menigmaal kin deren die hun ouders veel zorg geven, als „stee. non door de bouwmeesters worden verworpen", hoeksteenen worden, dat vaak de laatsten de eersten worden en daarom, is een beetje opti misme bij de opvoeding wel op zijn plaats. „Skhool en Huis", schrijvende over de rap porten der leerlingen ,zegt; „In de eerste plaats: die rapporten spreken :zoo onvolledig, want zij zwijgen over zoo veel.. De meester deelt u meie, dat uw kind veel fou ten maakt bij het schrijven der Nederlandshe taal, maar hij deelt u niet mee, dat uw kind een gewild speelkameraadje is voor zijn mak kers. Hij deelt u mee ,dat uw zoon niet goed dieelen kan met groote getallen, maar hij ver telt u cr niet bij, dat uw zoon zoo elg goed zijn lekkers kan deelen met zijn vriendje.. Hij deelt u een en ander mee over één tiende deel- Verduistering. Een fourier van het Paintserfort te ljmu-iden is in hechtenis genomen. On idier verdenking zich te hebben schuldig 'gemaakt aan diefstal van gelden1 ,udt de cantinekas. Voedselvergiftiging. Vier kinderen van den winkelier Pasveer te H-eierenveen zijn gisteren plotseling ernstig ongesteld geworden IJ.' geneeskundigen constateerden ver giftiging idbor verkeerd voedsiei. 1 wee kinderen zijn overlieden. De anL tler c/jjn beterende. Verdronken. Z011 hg j.'l. is te Baarn in dis rivier de Erin de 16-jarige zoon van den ge meentearbeider B. K,ooij bij het baden verdronken. lie Delft is de 7-jarige jongen M. Kuipers, wonende Hugo de Grootstraat te kotterdam, die mat zijn moeder op visits was bij een schipper, die met zijn vaartuig voor de kabelfabriek lag, overboord gevallen en verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden. - - De heer A. Strater uit Amsterdam! «lis met eenige vrienden een motorboot - tocht maakte, is te Nieuwer sluis door een misstap overboord geslagen. Toen Door de droogte. Door het springen van vonk en-uit de locomotief van den sneltrein-, de om streeks half vier te Deventer uit Zwol le aankomt, zijn Zaterdagmiddag over teen afstand van 5 K.M. tusschen hvot station Diepeveen West en 'de halte Platvoet de beide bermen van den spoordijk geheel zwartgebrand. Bo-;- vendien sloegen de vonken in '-eenige roggevelden langs de lijn, waardoor on geveer 25 vim rogge vernield werd. De telegraafpalen werden deerlijk be schadigd, terwijl eveneens brand ont stond' in de dennen-boisschien van het landgoed van den 'heer Cort Buddie te Diepenveen. Men wist echter spoedig het vuur te stuiten. N. R. Crt. Vergiftiging door ijs. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van de massavergiftiging te Meppel', weet de correspondent van de „Ted." aldaar nog het volgende te melden: ,i,Ons (komt ter oore, dat een veearts» dezer dagen werd verzocht te komen op een -boerderij in eeh der omliggende gemeenten. Een paar runderen waneh ziek. Geconstateerd werd dikkje opge zwollen buik en vertraagde hart werking verschijnselen, overeenstemmende met dia der patien-ten van het vergiftigings drama te Meppel. Aan het voer, dat de dieren genuttigd hadden, kon de ziekte niet geweten worden. Daarom' werd een onderzoek ingesteld naar het drinkwater, dat verkregen werd uit eetm drinkput in de wed-de, waarvan het ni veau door de langdurige droogte len •warmte geducht was gedaald en hét water bovendien door de koeien, die graag bij warm weer ©ens mogen poot jebaden, ten zeerste was verontreinigd. Monsters water werden meegenomen naar het laboratorium. En wat was het resultaat? De vervaardigde cultures vertoonden duizenden en duizenden pa ratyp'husbacillen. Onmiddellijk is toen -de drink'kuil toet prikkeldraad omheind, opdat de 'koei en er niet toe,er uit kuitwen drinken en zich besmetten. Het behoeft geen betoog, dat de (melk van deze dieren ver van z.uiv-er geno-etod' -mag worden. En wat nu in de omgeving heeft plaats gevonden, kan ook in onze stad he-el wel mogelijk zijn. Wij kunnen dapi pok met alle zekerheid meedeelen, dat toen onze burgemeester dit geval heeft vernomen hij onmiddellijk ge last heeft ©en nauwgezet onderzoek ïtni te stellen. Het resultaat hiervan is nog niet bekend. Verst. Het klinkt bijna ongelooflijk en toch fs het waar ,dat het verleden we-ek in ons land hard gevroren heeft. Van ver schillende kanten kwamen berichten pver nachtvorsten. In den hacht van Donderdag op Vrij dag heeft het in Twente zoo hard ge vroren, dat op plekken, waar nog water in slooten of kuilen aanwezig was, te gen zonsopgajng een ijslaagje werd waar genomen. Ook uit Culemborg werden nachtvor sten gemeld. Door den nachtvorst zijn in de ge meente Chaam verschillende velden met prachtige boekweit totaal afgevroren-. Ook de aardappelen hebben hierdoor veel geleden. Bij dit gewas komt qp veie plaatsen krolziekte voor. Regen en onweder. Te Apeldoorn en in Twente heeft heit flink geregend. Zaterdagavond barstte

Nieuwe Langedijker Courant | 1921 | | pagina 1