Op kiien avohd zijn (namelijk de in i door de bouwvereeniging „Des werk- mans vriend" gestichte arbedderswoninl- gen aan den Singel in een a" vergadering officieel aan de bewoners in vrijen eigendom overgedragen, waarna de vereeniging ontbonden werd ver klaard, als hebbende voldaan aan- het dioel: „het verschaffen van een eigen woning aan de Leden". Gedurende 33 jjaar hebben déze ndaartoe wekelijks den matige nhntirprijs betaald van f 2 uit welk bedrag de kosten va nonder- houdenz. werden bestreden én waar van het overschot dieinde tot aflossing der pblïgatie-Leenimg, wtelke schuld thans geheel gedelgd is. De droogte en de landbouw. 'Men schrijft uit Groningen aan het „Hdbld." Nu. de weilanden toch zoo rood en zoo kaal zijn, dat er op vele plaatsen voor de beesten geen sprietje gras meer te vinden is, mag het maar den zin tier boereni die hoofdzakelijk met den ak kerbouw bezig houden, nu maar droog blijven tot de geheele oogst binnen Ss. Wil het zóó veel egernen, dat er nog weer gras in de weilanden komt, zoo redeneeneh ze, dan zouden de akker vruchten toch totaal verrotten en dan dan is 't toch maar beter dat het vee wat gebrek Lijdt en de mieikopbrengst wat achteruit gaat, wat trouwens ook al geducht het geval is, terwijl even- de droogte' mede oorzaak ervan is, dat bij eiken hieuwen marktdag de prijzen zoowel van de melkkoeien als van het slachtvee geducht naar beneden gaan. Is 't in de weiderij en veehouderij dus volop misère als gevolg van de felle droogte, de bouwbioeren die op iniiet al te hooge gronden zitten, hebben nog steeds retieneln tot tevredenheid, vooral Over de verschillende korelnsoorten, De wintergerst tifiie overal gezicht en hier en daar reeds afgedorscht is, geeft overal ruime opbrengsten terwijl ook tie ïogge, waarvan de oogst dezer da gen begonnen 1st, ever ,t algemeen zeer goed is geladenDe haver rijpt echter wat extra snel door de hevige warmte ,te gepaard met felle droogte, ten ge volge waarvan de opbrengst in hectoli ters wat kleiner zal worden dan anders het geval zou rijn e nook beginnen de aardappelen het nu te laten zitten op vele plaatsen. De suikerbieten daaren tegen houden zich nog uitstekend, dank zij haar zoo diep in den grond dringend wortelgestel en op dit gewas is dit jaar de hoop van vele boeren' gevestigd. 'Noch van hun koren noch van bun aardappelen wieten ze, hoe boog de Op brengst zal worden, nu de markt steeds meer neigingen vertoont om te dalen, maar voor de bieten hebben ze bijna zonder uitzondering geconsta teerd' tegen f 22 per 1000 K.G-, zoo dat dit artikel vrijwel bet eenige is wat houvast geeft waarvan 't gevolg is jdat daarop de aandacht steeds in sterke mate geconcentreerd blijft. iWat de warmte al niet doet. Dinsdagmiddag was een juffrouw op visite bij kennissen, twee boog in de Anjelierstraat. Men praatte over de warmte en één uit bet gezelschap izei, dat de benedenburen 't wel wisten, want die waren naar Zand voort of zoo. En (midden in bet gesprek... neen Imaar, dat kon 'toch niet.... Waren de Zand- voorters nu al thuis gekomen? Men boorde gestommel op de benedenwo ning. „Stil", zei de juffrouw, die op visite was, „niks zeggenl" Zij boog zich over de trapleuning en zag iaën taan de deur uitkomen, die iets, dat ingepakt was, ojnder den arm .droeg. De man daalde de trap af: de juffrouw hem na. Op de Noordermlarkt sprak zij een agept aan en toen de map diat Imerkte, nam hij de beieinien. De agjenlt en de juffrouw en weldra de halve Jordaam ook. Op de Brouwersgracht wierp de vluchteling twee keer achter elkaar iets in het water, den laatsten keer juist even voor men hem te pakken kreeg. 'Hij werd naar het bureau gebracht. Al daar ontkende hij in de woning in de Anjelierstraat tie zijn geweest. Nu was inmiddels al gebleken dat uit die wo ning verdwenen war.en een geldkistje én eein trommeltje, inhoudende f 650. Daar, wist de man ook niemendal van vereenigingen zielf subsidieenen. GEMEENTERAAD HARENKARSPEL Vergadering vlam den Raad dezer gemeente op Vrijdag 22 Juli 1921, des avonds 7 uur. 3 De heer Franci»is afwezig. Na opening der vergadering, worden de notulen van het verhandelde in de vorigie vergadering gele zen en onveranderd goedgekeurd. De heer Francis komt ter vergadering. Ingekomen stukken en mededeelingen: De voorzitter doet mededeeling, dat de confe rentie met de verloskundige en den dokter nog niet heeft plaats gehad. Wel is een conferentie gehou den, maar alleen met den dokter, dus kunnen B'., en W, in dezle vergadering nog niet met de in structie komen. Bericht van de nieuwbenoemde onderwijzeressen mej. Plooij en mej. 'Hollander, dat zij huun benoe ming hebben aangenomen. Mej. 'Hollander is 1 Ju li in functie getreden terwijl mej. Plooij 1 Augus tus a.s. in functie zal treden. Goedkeuring is verkregen van Ged. Staten op de verordening, betreffende de keuring van waren. Eveneens goedkeuring van hetzelfde college pp dè kohieren schoolgeld eerste kwartaal. De herbenoemde hooistiekers hebben hun be noeming weder aangenomen. De leden van de commissie van toezicht op het L'ager onderwijs hebben zich bereid verklaard hun benoeming te aanvaarden. Bericht van de gemeentje Warmenhuizen, dat de gasprijs met ingang van 1 Juli met 3 cent per kub. M. is verlaagd'. Door Ged. Staten is een schrijven ingezonden naar aanleiding van de verhuring der woningen van die hoofden van scholen en is deze verhuring niet goed gekeurdOmdat de woningen niet als ambtswonin gen worden beschouwd. B. en W. zeggen te willen-handelen in deze zoo- als zij zelve wenschen. Wat wij gedaan hebben is niet in strijd met de wet en wij kunnen ons dan ook niet met het inzicht van Ged. Staten vereenigen1. Bi. en W. stellen den raad voor het genomen besluit te handhaven. Nog is ingekomen een antwoord van den Minister van Onderwijs, naar aanleiding van een aan hem verzonden schrijven over deze zaak. Hierin wordt gezegd, dat men niet verplichf is de woningen als ambtswoningen te beschouwend, mits dit niet in de instructie staat vermeld. De voorzitter deelt mede, (dat in de instructie niets van dien aard staaf, en (die huren zijn vastge steld in overleg en met volkomjen overeenstemming der hoofden van scholen. Er is dus niet in strijd ge handeld met de wet, en daarom wenschen B. en W. e: genomen besluit te handhaven. Het voorstel B. en W. wordt goedgekeurd- Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Koningin in de provincie Nbordholland, Ihiou- dlende mededeeling diat de heer J. Burger den 30 Juni 1.1. opnieuw tot burgemeester diezer gemeentie is beëedigd. Algemoene-felicitatie vain de raadsleden'. Een schrijven van den directeur van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf behelzende de mediedee- Jing, 'dat 28 Juli a.s. des avonds 8 uur een lezing door hem in het Waarlbnd zal worden gehouden. Ingekomen is een verzoek van de Tuinbouwvef- eenigingen uit het Waarland, om van gemeentewege tseun te verleenen aan de uitbreiding van de sluis te Noordscharwoude om' deze dienstig te maken voor het schutten van grootere vaartuigen. B,. en W. stellen voor dit schrijven voor kennis geving aan te nemen. Verschillende verslagen zijn ;oor mij 200 zegt de voprzitter gelezen, en nergens heb ik entdekt.dat een verzoek tot de een of andere gemeente is gericht om te subsidieeren. Dan is het verder een gemeentelijke sluis, en de voordeden komen voor de gemeente Noordschar woude. Spr, weet wel dat het een voordeel is voor die gemeentenaren uit het oostelijk deel der gemeente maar doet toch het voorstel namens B. en W. De heer Dekker zegt, dat op de vergadering van den Noordermarktbond is beskoten, dat iedere ge meente een verzoek zou richten tot de gemeente en het bansbestuur. Wij moeten thans voor die sluis lang wachten en dat si een vervelende geschiedenis Het is wel een gemeentebedrijf, maar men zal er toch niet zoozeer van profiteeren omdat wij er toch dtoor moeten. In het Waarland zal getracht worden om aandeelen onder die bouwiers te plaatsen, omdat de kas der vereeniging te arm is om een flink be drag aan aandeelen te nemen. De voorzitter zegt nog niet gevonden te hebben m de verschillende verslagen een dergelijk verzoek als thans is ingekomen. Wel heb ik gelezen dat af. iWat hij dan iin. het Water haid ge gooid? O, dat' waren edni paar doodeen voudige steeneln geweest, daar had hij' al een paar dagen mee rondgeloopen), maar die waren hem, met dteze warmite toch wat tie zwaar gewonden en wat deed hij «r eigenlijk mede, had hij ge dacht. „Ja wel", zeidie' de commissaris, „ik begrijp dat je het warm kreeg, toen je zag, hoe deze juffrouw je aan de agiemt aanwees. Maar wij zullen die steewem wel weer voor je opvisschen. En opgevisdht werden: een gleldldstje én een trommeltje samen juist f 650 bevattende. De taan is hu in de politiecel blezig te overleggen, hoe bijl 't den rechter waarschijnlijk kan maken, dat twee eenvoudige steenen in zoo iets waar devols veranderen kunnen. UIT DEN OMTREK. OUDE' NIEDORP. Woensdag vierden de schoolkinderen alhier hun .jaarlijksch schoolfeest. Om 8 uur 's morgens wer dafgereden over Alkmaar naar Biergen. In den speeltuin en op de duinen. Bij: Bruin werd volop genoten'. Met de trant werd een bezoek gebracht aan Bergen1 aan Zee. Hier ge noten de kinderen (ook wel groote.) niet minder ni de zee. Alle kinderen ble ven niet droog, doch mlat zulk warm weer (hinderde dit niet. Om 9 uur 's vonds kwmaaen allen weer behou den en opgewekt thuis. Een woord van (djank aap, allen die aan dit feest heb- iiK .egewerkt is wel veriÜÖftï, *1"! De 'heer Francis zlegt, dat dit niet op die agenida is geplaatst en wil niet zoo maar botweg weigeren. Spr. wenscht het behandelen hiervan uit' fe stellen tot de volgende vergadering, Idan beeft men gele genheid dit eens fe onderzoeken. De vaartuigen ui# het Waarland moeten alle door de sluis, en wanneer men daar lang moet Wachten, is het vergrooten der sluis wel degelijk een gemeentebelang. Het verzoek wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen is het verzoek van bef hoofd der school, (den beer A. Smaets, hem met 1 Sept. a.s. als zoodanig eervol ontslag te verleenen. De voorzitter zegt' dat BI en W. geen bezwaar hebben tegen een eervol ontslag. In de 9 jaren, dip hier heeft gearbeid, beeft hij zich doen kennen als ,een uitstekend hoofd der school. Die in het belang der omgeving heeft gewerkt. Zijin 'heengaan is ze ker een verlies voor de gemeente. Het eervol ontslag wordt verleend. De voorzitter doet mededeeling, dat op de ge plaatste oproeping geen sollicitaties zijn ingekomen. Een herhaalde oproeping zal thans worden geplaatst met de vermelding dat acte Land1- en Tuinbouw tot aanbeveling strekt. Van den heer Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraaï was1 een schrijven ingekomen met het verzoek deze toe voeging aan de advertentie te doen, waartoe reeds voor de ontvangst van dit schrijven door B'. en W was besloten. 'ci ?en verzoek is ingekomen van de Federatie Schagen der vereeniging tot afschaffing van alcoho lische dranken, om een jaarlijksche subsidie te mo- ontvan&en voor h'et voeren hunner propaganda. B. en W. stellen voor f 10— toe te kennen. De heer 'De Vries juicht het foe, wanneer de raad ui dergelijke dinge nsteunt. tetagnfel BL en iW. iwordf me? allen' yopx LfciJ; ;.teU Ingekomen is een verzoek van het Provincial Drank we er comité om gedurende die kermisdagen een tapverbod uit te vaardigen. B. en W. stellen voor ddit schrijven voor kennis geving aan te nemen. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Volgt benoeming van een gemachtigde tot het uüitbrengen van de stem voor de gemeente bij de verkiezingen van het Hoogheemraadschap Noord holland, waarvoor 6 stemmen kunnen worden uitge bracht. De uitslag van de stemming is, dat de voor zitter met 6 stemmen tot gemachtigde wordt ge kozen. Deze aanvaardt zijne benoeming, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Volgt benoeming van een commissie voor de schouw der gemeentelanderijen. Hiervoor is de raad in twee deelen gesplitst. Het eene jaar B. en W. en het andere jaar de raadsleden. Voor dit jaar worden aangewezen de hoeren raads lieden. Die worden vergezeld door den heer Borst voor de landerijen bij Tuitjenhom en voor die bij Kerkebuurt door den heer De Groot. Vaststelling kohieren schoolgeld voor hef twleede kwartaal 1921. Dit wordt voor hef Waarland vast gesteld op een bedrag van f 154,25, voor Dirkshom op f 157,70, en voor Kerkebuurt op f127,—. In behandeling komt de aanbouw van de school lokalen te Dirkshom en te Kerkebuurt. Nog eens wordt in hef kort mededeeling gedaan van de met den Minister gevoerde correspondentie, waarvan wij reeds in vorige verslagen mélding maak ten. Nog wordt in verband hiermede voorgelezen eht laatstontvangen antwoord van den minister, waarin deze zegt, zijn censgevormde meening te blij ven handhaven |e' niaf te keuren het bijbouwen van 2 lokalen aan de school te Kerkebuurt. ien dan ook voor den aanbouw van een lokaal te Dirkshom en een lokaal te Kerkebuurt de 25 pCt. van het Rijk kan worden genoten. Deze geheele kwestie is nog eens in de verga- edring van B. en W. behandeld en deze waren vajn oordeel, dat geen audiëntie bij Idlen Minister möest worden aangevraagd. Ook heeft mien nog leen on derhoud gehad met den inspecteur van het Lager onderwijs, (die mededieeld|e niet gunstig fe kunnen adviseeren op den aanbouw van 2 lokalen te Kerke buurt, maar dit wel! zou doen voor den aanbouw van 1 lokaal te Dirkshom en 1 lokaal te Kerkebuurt in verband met de overplaatsing van leerlingen naar de school te Dirkshorn, wanneer die te Kerkebuurt en Waarland mochten veranderen in bijzopdjerie scholen, volgens officieuse mededeelingen. De heer De Vries zegt, dat de inspecteur al' alles voor elkaar heeft, zonder dat er iets officieels be kend is van de bijzondere schoolplannen. De voorzitter wenscht met het oog op die toe komst nu maar over te gaan tot den aanbouw en opk omdat de 25 pCf. van het Rijk terug wordt gekre gen voor beide scholen. De heer Francis wenscht ook gebruik fe maken van het gunstgi advies van den inspecteur. Vooral ook omdat wij hier op Dirkshom recht hebben op 4 onderwijskrachten bij 91 leerlingen, len daar ver over heen zij. De heer De Vries zlegt wel voor den aanbouw van!' een schoollokaal te Dirkshorn fe zijn, maar niet' voor de overplaatsing van kinderen. Wij moeten de openbare school handhaven. En wanneer de kinde ren overgeplaatst moeten wodren zal spr. zijn stem niet aan het voorstel' geven. De voorzitter antwoordt, dat in BL en W. goen andere strooming is dan om het openbaar onder wijs te handhaven. Z.E.A. zou het ook niet willen missen. Wij plaatsen ons juist op een ruim stand punt en het openbaar onderwijs wordt niet in een hoekje gedrongen. In stemming gebracht wordt met 6 tegen 1 stiemy die van den heer De Vries tot verbouw van de scho len te Dirkshom en Kerkebuurt besloten. De voorzitter zegt dat de plannen door den ge-' meenteopzichter zijn ontworpen. Bestek en teeke-i ning voor de school te Dirkshorn zijn gereed, om dat men eerst met Dirkshom wil begonnen, daar dit van den beginne af in het verste stadium van voorbereiding is geweest. Hiervoor zal worden ge houden een publiekje aanbesteding, met de beper kende bepalingen zooals zij zijn opgemaakt, om te voorkomen dat weer dergelijke handelingen wor den gepleegd als bij den verbouw van de school te Waarland. De betaling zal geschieden in twee ter mijnen terwijl de school te Dirkshorn einde October opgelveerd moet worden. De heer Francis vraagt of 'het werk niet kan won den aanbesteed onder de ambachtslieden in de ge meente, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit niet gaat in verband met de rijkssubsidie, ien men dan ook hiervoor de goedkeuring moet hebben van Gedeputeerde Staten. De heer Francis geldoft, dat men met hef aanbe steden in de gemeente een voorzichtiger weg bewan delt dan bij het houden van £en publieke aanbeste ding. Ik heb eenige ambachtslieden gesproken en zij verklaarden, idat wanneer het ging weer zooals verleden jaar men zich op glad ijs begaf. Ik geef' liever de voorkeur aan de ingezetenen wanneer er zijn hier genoeg timmerlieden om concurrentie fe doen ontstaan. Daarom stel ik voor om onder de timmerlieden uit de gemeente het werk aan te be steden. De heer Bakker zegt, dat' wanneer men 'het' werk' onder de timmerlieden hier gaat besteden, en djie aan de minder mooie handelingen van verleden jaar hebben meegedaan, dan, wordt hun die gelegenheid! gegeven zich nog beter te organiseeren, om derge lijke dingen weer te plegen. Met 6 tegen 1 stem', (die van den heer Francis, wordt besloten leen publieke aanbesteding voor de werken te houden. Hét postkantoor wordt bij onderhandsche verhu,- ring gegeven aan den tegenwoordigen bewoner voor den tijd van 4 jaar tegen f88 per jaar. Thans komt in behandeling, de aanhangige kwes tie met de gemeente Warmenhuizen over dp gas- voorziening door die gemeente en de stichting van een eigen gemeentelijk electrisch bedrijf door de ze gemeente. Volgens het contract kan 'aan deze gemeente geen concessie worden verleend tot het exploiteeren van een eigen lichtbedrijf. Door den directeur der gas fabriek te Warmenhuizen was een rapport opge maakt,, maar de conferentie kon niet leiden tot een compromis, Omdat de directeur door ons niet werd' beschouwd als specialiteit. Door den door ons aan gewezen accountant is toen een ander rapport uit- gftbjftchtj (welke bi^sjs meet jbjaefll pyj dp.ox si; ons te Wordéln aanvaard dan da? van den direct B. en W. meenen echter toch', daf de som, die J Tenkarspel zou moeten betalen, niet valt te accl teeren. Een bedrag van ongeveer f2100 achten een tegroot offer voor de gemeente, te betalen Leen voor verminderde' gasafname. Door ons is dan ook aan Warmenhuizen gesel ven dat H'arenkarspel niet genegen was fe beta] Warmenhuizen heeft echter gevraagd om van 1 met voorstellen te komen, daarover onderhand* zou kunnen worden. B'. en W'. weten geen andet weg dan deelhebber te worden in de fabriek en tl; over te onderhandelen. Verder gaan wij niet op zaak in. De heeren kunnen hierover denken, en de volgende vergadering bespreken. Nadat hierover een zeer langdurige, maar d'e pers vervelende 'discussie is gevoerd, kei de raad de handelingen van B. en W. goed''. Hiermede is de agenda afgehandeld en waar rondvraag ook geen nieüws brengt, sluit de vo( zitter met een woord van dank de vergaderingg. PLAATSELIJK NIEUWS. - SCHIPPERSVEREENIGING ,;BEURT BEVRACHTING." In de Nederlandsche 'S'taa'tscouranf van 15 en Juni komen de statuten voor van deze vereënigin waarbjj aan haar de Kon. Goedkeuring is verleen OUDKARSPEL. Donderdag heeft, begunstigd door zeer_schoo weer het schoolfeest plaats gehad voor de leerli, gen der eerste vijf klassen. Reeds eerder hebben gemeld, dat de route als volgt was vastgesteld: Warmenhuizen en Schoorl naar het zandgat te Bt gen en vandaar naar Egmond aan Zee. Te T hebben de kinderen gedurende een uur naar hart» lust kunnen spelen in het zand. Het komt qns vooi dat hier de gelegenheid voor spelende kindlemen bi ter is dan te Schoorl', lomdat de duinen minder zijn en breeder dan' te Schoorl1. Bovendien af schouw! men, op den top van den heuvel' aangek men, een schoon panorama. De vijvers der watc leiding liggen hier op eenigen afstand, diep benedi öns, in een schoone duinvallei. Die wierking van h water doet in zulk een omgeving het oog streeler aan en de geheele inrichting der waterleiding geenszins in disharmonie met de omgeving. Hier c daar zien we een fladderend zandoogje, zoeken Haar honing van duinroosjes. Boven o|ns in de l'ud vliegt een fazant en ver achfer de duinen ontwar* we de zee. We zien dus, dat niet alleen duin vermaak', doe ook natuurschoon een bezoek aan het zand té Bei gen ten zeerste rechtvaardigen. Gaarne hadden w nog langer willen toeven, maar ler was meer te zier Was reeds de weg vap Schoorl mjaar 'Bergen', zyn prachtige boomen een rit waard, de wieg Bergen naar Egmond is dit niet minder en na ieej prettigen tocht, langs velden en door bosschen be reikte men Egmond. Natuurlijk brak toen voor d jeugd het gloriepunt van dezen dag aan. D fezee, eenige uren eerder zichtbaar als een grijz streep achter de' duinen, was thans vlak bij', en ii blij'dè stemming, (onder het zingen van schoólfieesi liederen, trokken allen strandwoarts. Het Waden in zee behoort zieker wel tot de aafl genaamste soorten vaJl sfrandvermaak en er web dan ook door jong en oud aan meegedaan. Daarn; werd, volgens gewoonte, een wedstrijd gehouden ii het maken van figuren in het zand, onder fbezich van de geleiders. Daar hier lenkéle kleine prijzen aai waren verbonden, was de animo groot. De groei onder leiding van den heer C. Paarlberg, behaald* hierbij de eerste prijs. Onderwerp: „De vuurtorei van Egmond." Het Was een hulde aan Egmond haar kloeke bevolking. Even zogien we nog een rek kenden trawler vanuit zieie saluut brengen aan Egmond, zagen we boven op het duin eenvoudig* visschersvrouwen met zakdoeken wuiven. Toen was het tijd om te vertrekken, en met roode wangen ei vergenoegde gezichten verlieten we het strand, er Alkmaar naar huis terug te keeijen. In het algemeen kunnen W|e zeggen, dat hef feesl goed geslaagd is. Toch vermelden wie nog, dat ct m het begin, tusschen Schoorl en Bergen, een oh- geluk plaats had, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Het gebeurde hl. met het rijtuig van del theer Bommer. Door een onhandige beweging van iemand, die aan een kuil' op den weg werkte, sprong het paard op zijde, waardoor het rijtuig met éét wiel in een anderen kuil terecht kwam en omviel. Gelukkig kwamen de inzittenden miet den schrik vrij, hoewel het rijtuig zoodanig was beschadigd, dat het nief verder mee kon. Ten slotte past hier nog een woord van hulde en dank, aan de commissie en aan de rijders, die er al len toe hebben meegewerkt, het feest te doen slagen. - ZUIDSCHARWÖÜdE De vqorlqopige uitdeelingslijst in hef faillissement „Vooruit is ter griffie der rechtbank neergelegd Daarbij is f9397,07 uitgetrokken voor uitbetalingen van alle preferentie vorderingen, terwijl 17 percent kan worden uitgekeerd aan de concurente schuld!' eischers als voorloopige uitkeering. Opvallend is het bij de uit te keeren bedragen, hoe juist de pefi ssonen, die het grootste rumoer ien geschreeuw aan heffen, veel' en vieel minder te vorderen hebben da# zy, aan. wie de ondergang der coop, volgensbe doelde „protesteerenden" te wijten is.'Daarin ligt ongetwijfeld eenige contradictie. - BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag Werd Oan de veiling alhier die eerste witte kool aangevoerd. 430 kilogram, die f 9,— per 100 kilogram opbrachten. Thanss zijff alle Langedij ker koolsoorten weer in den handel. Onze plaatsgenoot, de heer SL van der Molen, die voor enkele jaren het tuinbouwvak vaarwel zei, om1 in de theologie te gaan studeeren, is deze week na beëindigde studie, in onze gemeente terugge* keerd'. Z.E.W. is beroepbaar gesteld bij de Chr. Ger. Gemeente en heeft, naar men ons meedeelde, reeds een tweetal beroepen ontvangen. Gaarne werjschien wij dezen energieken plaatsgenoot geluk' met zijn Tot diaken by- de Ned. Herv. gemeente i's idpor den kerkeraad gekozen die heer C. Kouwen.,

Nieuwe Langedijker Courant | 1921 | | pagina 2