No 83. ihteiic. „Uf-.. Zaterdag 17 September 19S1 2' Blad 30e Jaargang KRAAK wie koui jot deel va ,t jen Trans -wa$ tzbjumg ioordein •en ,telefoo| trei-nen laan. -De v bediekt. woude. Scharw. gletem idèens op L. jtCrtim. 9.30 1 Bruin, op L. gieten (dnieri! op L. voo-flm1- oi T. Hiettfe] ng-erga. L. vootnm'. 9, m 1:1 we m m ÜNGEDIJKER (IIIRWT. TWEEDE BLAD. VAN ALLES EN NOG WAT. Op 31 Augustus weer een van die schitterend mooie da- aft welke deze lange zomer ons schonk, is er weer blij gejubeld in Nederland, hebben onze klokketorens gebeierd —over de lage landen van de zee, en hebben de schoolkinderen W. die Jon- ,£Zongen de oude liederen voor Nederland en Oranje. Het: schitterende kleuren van (Nederlandsch vlag, wat wappert fier langs den vloed" heeft geklonken, terwijl de drie- jeuri ';v(an hooge torentransen en van uit dakvensters van jederige woningen vrij zich ontplooide. Op Koninginnedag gaat ge uit, en vermaakt ge u, oud of ong, en wie het met de viering van dien dag niet eens is, Ijlijfr thuis tenzij de feestviering aantrekkingskracht genoeg jjeeft om hem tot ander inzicht te brengen; in ieder geval nen maakt zich niet kwaad er over dat andere menschen pret maken. In Bellingwolde evenwel heeft de 31 Augustus Panera». voorin- 9.3 P. Btuiskoci OER, 11 wagou 12 wage» 21 wagKais i[5 wagen 94 wagtfl >UDE- bond; 8 wagleüs 5 wagens 4 wagen^ 4 wagens 9 wagsni 10 wagens 40 wagiens rEN. ND IJK. LNTEVEIL, 3,co— 65c 0,90— 1 6,80—10 8,9c— 980 4.90- 1,90— 4.51 5,5°- 74 2,90— 400 5,00680 4,00— 5,ro- 5,100,0a 5,00621 7,10— 7,7°— 921 4,40— 5 .2,60— 2 45,10— 002 9,70—10 7,40— 000 7,00861 5.50- 7 1.90— 2 5.10— 9.6 3 20— 5-6 IOO— 3.03 S.80- 79 2005 5.1067° 3.00— 4.^ 5.50- 6907, 5.50- 6.80— 9.1 3 80- 4 260— 40.0045 9.50— 9 7 10— 7-3j 8.80— 9 CNDIJK. 1 TE VEIL 16 wagwvL 19 wagens ^11 incident opgeleverd, een vlagge-incident dat even ergerlijk als kinderlijk is. De beide sociaal-democratische wethouders an die gemeente hadden den Burgemeester verzocht de roede vaderen van Bellingwolde vergaderden juist 31 Aug om asjeblieft de vlag in te hale|n (die van 'het gemeentehuis ifoei. De Burgemeester dacht er niet aap om zulks te doen. Maar na de raadsvergadering zagen de inwoners dat de vlag niet meer van het gemeentehuis wapperde. Wat geschied was is n aonderzoek gebleken. De beide wethouders waren in ihet gebouw achtergebleven en hadden stiekum de vlag binnen gehaald en weggestopt onder een hoop oud-papier. Daar »erd het dundoek na lang zoeken g|e vonden. Laat in den milddialg nog kreeg de veldwachter last om de vlag weer uit te steke nen zoo Ontplooide de driekleur weer haar banen tot genoegen van geheel Bellingwolde de sociaal-democratische wethouders uitgezonderd. Die zullen in den raad nog wel het een en ander te 'hooren krijgen over hun onhebbelijk en eigen- [machtig optreden, vooral omdat zij, waar zij met het geval ieelijk I (Ahun maag zutten, het eenvoudig hebben-heeten te liegen dat zij bij !het inhalen van de vlag een rol hebbién ge speeld. Je moet maar durven 1 Br is ook in de Duitsche stad Chemnitz een vlag-incident geweestDaar had de [Nederlandsche consul op 31 Augustus de driekleur uitgestoken, toen een groepje betoogers het ge bouw van het consulaat innendrlongen -en eischten dat de zou worden binnengehaald. De consul is gezwicht voor den aandrang, vreezende voor relletjes. Het is zeker te ho pen dat die Nederlandsche Regeering tegen het gebeurde zal piotesteeren en voor de Niedlerlandsche vlag den eerbied zal opeischen welke aan de kleuren van een bevriende mogend heid behooren te worden betoond. Oorlog zal er wel niet vna komen, maar de Duitsche herriemakers moeten maar eens weten dat zij geen recht hebben om gewettigd vlagvertoon in eer: Nederlandsch consulaat te verhinderen, evenmin als ooi de Bellingwoldexsche soci's stiekum een vlag mogen verdon keremanen. I We schrijven al weer September. De ,,r" is in de maand gekomen, het koren gemaaid, de aardappelen gerooid en we wachten de komst van 'het najaar af. Voorloopig genieten we nog van den zomer, die in getemperde mate warmte brengt. Het is inderdaad een warme zomer geweest en menschen die er een dagboek op na houden zullen zeker niet hebben angelaten om dat uitvoerig aan te teekenen. Misschien zijn er webl dichters onder he'n, die de zomerhitte bezingen. Wij hebben nog een dichterlijke jammerklacht van een landbou wer, die in een ander zeer -droog en warm jaar naar de pen •greep en het volgende neerschreef Ach ,welk -een droge zomer 1 't Heelal gelijkt op bokk-em 'k Ben een -ervaren landsman Maar kunde geeft geen water. En hoe ik naar de lucht kijk Het wil maar niet gaan donderen; Och zon, houdt toch uw bakkes; Ik zal nog op de flesch gaan! Het gras vermagert zichtbaar. Het koolzaad zit vol luizen, Die nimmer te zijn te vangen De koeien zijln zoo dorstig Er krijgen niets -t edrinken. Daar al de sloot-en droog zijn. Ach, Firmament, geeft wat-er 1 Mijn varken is gestorven, 't Beest had gebrek aan modder. En ook gebrek aan asem. 1 Nul Vrede zij zijn asschel Ik heb geen -enkelen traan meer Door die fatale droogte. Mijn ziel is louter puimsteen. Mijn ingewand wordt rookworst; Daarbij zijn al mijn kippen Verduiveld broeisch geworden. r De haan moet ook al broeien En vind 'ik al een eitje 't Ligt hard gekookt in 't bleekveld. De boom-en in mijn boomgaard Zijn vol gedroogde per-en. En de appelmoes valt zoo maar Bij klodders naar beneden. Wanneer hij verder had gedicht ,?ou hij er wel bijgevoegd hebben dat hij zelf dorstiger was dien zomer, dan ooit te voreneen feit dat, is die man nog in het land der levenden, opnieuw dit jaar te constateeren zou zijn en te staven met" de enorme productie van bierbrouwerijen en mineraalwater fabrieken, die dag en nacht moesten doorwerken om het' menschdom te laven. Zij hebben er zij bij gesponnen. En n uiets anders. Niet ten onrechte wordt beweerd, dat het beter is de dingen zelf te doen dan ze aan anderen over te laten. Daarvan zal d-e Baarnsche dame die in Naarden een villa zou gaan bewonen en de meid' alvast met de koffers vooruit zond, ook wel overtuigd zijn geworden. Want achter af gezien was het beter geweest waaneer ze zelf op de kof fers gepast'had of althans met de dienstbode was meege gaan. Dat meisje toch kwam in Naaiden voor een gesloten deur -ep Izette toen de koffers zoolang in 'den ttiin om zelf te gaan t-el-efoneeren om de sleutels. Zij kwam terug en keek eens naar de koffers. Jawel, maar er was er een op den loop en wat het ergste was er zat voor een zevenhonderd gulden aan kostbaarheden van de aanstaande villa-bewoonster in. Of ze haar bezit ooit terug zal zien? - De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Wie heeft het nu ooit op d-e viool hoox-en spelen dat pan gen druivenwingerd ook appel-en groeien? En toch is er op de fruitveiling te Kwintsheul in het Westland éen dxuivenboompje vertoond, j waaraan ook e-enigte appels hingen. Een andere merkwaar- j dikheid var. de natuur: wat ongeveer nooit gebeurd, er zijn .5.90— 6.91 590- 680— 7-20 3.10— 2.4O— 2, 56-00—60, 9.7010.2< 7.00— 7-41 800 6.90- 7-3° 4.106.1 6.70—11 6.10— 7 4-30— 7 4.90— 7- 6-8°- 8. ,770- 7.20— 4.30— È280— Goedkoop er dan andere Juweliers. Engros. En detail. - Keuzezendingen franco. Zondags gesloten. Ken BAROMETER CADEAU maand Sept. voor hoogfste Verkoopsbedragl Unit dozijn Zilveren Theelepels Gewonnen door een heer te Lutjebroek. in September bloeiende pee-reboomenl In twee boomgaarden te Heiloo staan op het oogjemlblik een aantal gelukkig niet alle pereboom-en voor de tweede maial in bloei. Als het nu geen winter werd zouden ze wel voor d-e tweede maal vruch ten geven ook. Na deze speling-en der natuur iets uit de inbrekerswereld, die behalve in d-e bioscoop zeer geliefd is, maar daarbuiten na tuurlijk geschuwd wordt, al heeft men op een afstand t'och wel belangstelling voor het vrije beroep der heeren dié" zulke buitengewoon interessante begrippen over het mijn en dijn op op na houden. In Parijs is -een nieuw type inbrekers ont dekt: geen brandkastenfoxceerders, geen insluiperys, geen ruitenindrukkers ,dat is allemaal oud. Het is de begrafenis inbreker, die zijn intrede heeft gedaan in het vakgilde. Me neer de inbreker heeft gee nbneekijzers en valsche sleutels noodig. Dat blijkt uit het volgende geval. Er werd in Parijs een haindelaar in oudiheden begraven. De stoet was vertrokken en aan het sterfhuis belde een meneer aan, die den concierge mededeelde, dat -hij- vajnwege die gezondheidscommissie de ka mers moest ontsmetten. I - Ja, zei de concierge ,er is niemand thuis. Dan moet ik d-e kaart achterlaten, dat ik later zal terugkomen, antwoordde de man, en ging, Üe trap op. Toen kwam er een tweede be zoeker, een man met een grooten grafkrans. „Te laat" merk te de concierge op; maar de man had nu geen haast meer en bleef een praatje maken met den concierge, die niet meer aan den zoogenaamden ambtenaar van den gezondheidsdienst dacht.... Hij praatte en praatte en intusschen deed de man boven op d-e kamers wat hij verkoos en dat was het ver zamelen vain al hetgeen van zijn gading was. Later kwam de familie van het kerkhof terug; zij vond de zilverkast le dig en vijfduizend francs aan bankpapier verdwenen. Wij besluiten ditmaal met een strandiepisode. Te Scheve- ningen baadde aan het stille strand een dame van meer dan gewoon lichaamsgewicht, die aldus een aanzienlijke hoe veelheid water vermocht te verplaatsen. Aan het strand sloeg een buitenman met fraaie schoenen werden plotseling door de golven omspoeld. Hij keek nog steeds naar de dikke dame, daarna naar zijn dof geworden schoenn-euzen en verontwaar digd riep hij uit: „Zeg. dikke daar, schei er nou eens uit met het water te laten stijgen; ik heb je wel in de gaten 1 arrondissements rechtbank te alkmaar Zitting van 13 September 1921. UITSPRAKEN. Pietr W verzetziaak, vervallen verklaard. (Al L .b'.' H., ged., Verduistering, 4 mn-d. gev. Bern. H. ,ged., Bedelarij, 3 dagen hechtenis en 7 maan den opzending. r' 1 Jac. J., ged. Bedelarij, als voren. 'Gustaaf P., diefstal, f 25.boete of 25 dagen. Francina de B., Amsterdam, diefstal, 2 mnd. gev. voorw. J. S., Helder, Huisvredebreuk en mishandeling, f 40 boete of 4 Odagen. - 1 Corn. Gr., Beemster, mishandeling, f 25 boete subs. 25 dagen 1 f J. M. Schagen, wederspannigheid, f 25 boete of 25 dagen. F. S'., Alkmaar, mishandeling 'f 25 boete of 25-.dagen. P. v. S. en A. K., Callantteoog, Brandstichting en mede plichtigheid, ieder f 40 boete of 40 dagen. L. J. H. Anna Paulowna, diefstal, 5 maanden gev. G. W. J. en Jb. v. d. V., Koegras, appèlzaak overtreding paardenwet. Beiden ontslagen van rechtsvervolging. f NIEUWE ZAKEN. I MISDRIJF ART. 247 W. v. ;S. De eerste zaak ,die heden ter gerechtstafel werd gebracht, betrof een zedezaak contra de 19-jarige IJ. HL uit Zaandijk, thans gedetipeerd. Deze pummel 'had zich te Castricum al heel onnetj es gedragen en boet nu zwaar voor de gevolgen van zijn minderwaardige handeling-en'. f EEN: ONSOLIDE COMMISSIONAIR. De schoenmaker C. v, d. B. te Alkmaar had de 24-jarige Nicolaas B. t-e Bergen aangesteld om daar zijn belangen te behartigen, door reparatiewerk op le halen, weer thuis te bezorgen en de verschuldigde gelden te innen'. Nico kweet zich ijverig van zijn (taak, waarvoor hij 7V2 pCt. korting genoot. Maar dat g-eLd innen was voor hem een struikelblok. Da-ar kon zijn gestel niet goed tegen. Zooials ble-ek uit zijn ver schijning heden op de zondaarsfoank, toen hij terecht stond terzake verduistering van geldelijke bedragen, door hem voor "zijn p-rikicipaal geïncasseerd en niet verantwoord. Reeds een maal was Nico door den schoenmaker gesnapt. De zaak was: toen buiten d-e justitie gebleven en minnelijk geschikt. Maar d eles had niet geholpen en nu zat het jonge mensch er tus- De officier wil hem echter nog 'n kansje geven en vor- derd 4 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en de byz. voorwaarde, dat de veroordeelde de toe-gebrachte gel delijke schade vergoedt. DRONIKEM AS GEDOE. T-e Egmond aan Zee was in den nacht van 27 op 28 Mei de visscher Huibert D., 'n by d-e pcolitie ongunstig bekend staan dtype geweldig dronken en werd door rijks- en ge meentepolitie voor zijn eigen en ee nanders veiligheid opge borgen. Hij verzette zich echter krachtdadig, zoodat de politie va nde gummistok gebruik moest maken om haar gezag te handhaven. Eisch 1 maand gev. De dorps- en vakgenoot van den vorigen beklaagde, de visscher Arie Zw. maakte zich in den nacht van 25 op 26 Mei eveneens aan dergelijke strafbare f-eiten schuldig. Ook deze recalsitrant moest met de gummiknuppel tot rede gebracht word-en. Het is ook een persoon, di emeermalen sukkelt aan een droge lever. Tegen hem wferd' f 30 boete subs. 30 dagen gevorderd. ONDER FAMILIE OF STANK VOOR DANK. De 30-jarige verver Hendr. V.'te Enkhuizen heeft op 'n dag in d-e le helft van Bloeimaand zijn buurvrouw en tante Mej. v. M. grovelijk beleedigd. De verver was op haar verstoord, omdat zij hem minder aangenaam had behandeld, niettegen staande hij haar veel goed had gedaan en haar in zijn huis had opgenomen, ioen zij met haar 2 kindteren bij haar wetti gen man was weggeloop-en. Maar zoo gaat het, doe je var kens goed, dan krijg je spek, en doe e tantes goed, dan okm je op het bokkebankje en eischt de officier 10 gulden boete subs. 1 Odag-en' hechtenis. VERMOORDE ONSCHULD. De Berger opperlui Adriaan de M. en :Nic. V. liepen op 28 Maart rustig te wandelen in de Schoorlsche duinen, toen op te-ens een rijksveldwachte rvrscheeen en hen beiden ver baliseerde wegens het zoeken naar eieren vain watervogels in verbod-en tijd. Wat-'n fantasie van zoo'n politieman. Maar de Kantonrechter ging er ook op in en veroordeelde hen ieder tot f 6.00 bo-ete subs. 4 dagen hechtenis. Natuurlijk ging-en de slachtoffers van ambtelijke verbeeldingskracht in appèl, dat beden door de rechtbank werd behandeld, Helaas tot dusverre o-ok al weer zonder succes, daar ook de officier scheen te lijden aan hollucinaties en bevestiging van het ge wezen vonnis vorderde. DORPSSCENE TE UITGEEST, i De schoenmaker Jan V. en zijn vrouw, beiden doofstom l kunnen het niet al te best hebben m-et de -in de buurt woon achtige familie S. Toen nu op 25 !Mei hen de treurmare bereik te, dat een hunner telgen werd afgerost door een dit'o van' 1 de familie S. had men de poppen aan 't dansen. De dames vlogen elkaar in 't haar en daanojp tonden de mannen als brullende leeuwen tegen elkaar op. Het was een geweldig spectiakel en aan de herinnering konden wij Dinsdag oolk pog j smullen daar zoowel juffr. S. als de doofstomme schoenmaker ojp het zondaarsbankje verschenen. Juffrouw S. had de doof- 1 stomm-e vrouw van V. -een klap tegen de borst gegeven en I Jan V. was aan 't knokken gegaan met Sidi-e daardoor was gevallen en zijn been had gebroken. De 17-jarige zoon van het doofstomme echtpaar stond zijn ouders flink bij als tolk'. I Gelukkig maar, dat die jongen was meegekomen, anders

Nieuwe Langedijker Courant | 1921 | | pagina 3