OFFICIEEL. GLADHEID VAN STRATEN EN WEGEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Zuidscharwoude herinneren die ingezetenen aari het bepaalde bij Art. 23 dier Politieverordening, waarbij de bewoners o fverbruikers van gebouwim Of erven verplicht zijn, ter halve bused,te over die geheels liengte der gebouwisn of erven die openbare straat of wieg met zand, zaagsel of asch te bestrooien, 2,00 dikwijls dit ter wegneming van glad heed, door ijizel, sneeuw of vorst ont staan, nooiig is. Op overtreding van diit bepaalde is gesteld een geldboete van ten hoogste drie gulden. Zuidscharwoude, 16 Januari 1922. B. en W. voornoemd VAN SPENGLER, Burgem. S. PARMA, Secretaris. VERGADERINGEN. GEMEENTERAAD OUDKARSPEL. Vergadeiing van den raad dezer ge meente op Zaterdag 14 Januari, des namiidldags 1,30 uur, in voltallige zitting onder voorzdittarichap van den Wel. Ed. Achtb. Heer A. C Kroon, burgemeester Waar man thans zoo zegt de voor zitter Lillen zoo precies op tijd is, len man steeds met lusten ijver aan wezig is, dan kan het niet anders of 1922 zal bij de handelingen en bespre kingen een aangenamen toon vooral zoo men steeds op tijd is. Van harte bast Ik u welkom op deze eerste vergadering in het begonnen jaar. Ik hoop dat het Idle gemeente goed' mag gaan, inzonder heid u en de leden van uw huisgezin; len het jaar u mag geven wat u wienscbt {Applaus.) Hienmiede werd de vergadering ge opend. verklaard, waarna de notulen van Idje vorige vergadering worden gslezen |en onveranderd goedgekeurd. Bij loting wordt uitgemaakt dat de stemmingen zullen aanvangen bij dien1 beer Die Groot. r Ingekomen stukkien dn mediejdieie- lingen: a. een schrijven van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, dat men met den oanvoer van het materieel thans zoover gevorderd is, dat reeds spoedig met den panleg kan worden begonnen, welke aan leg drie maanden na dato voltooid moet zijn. Verder wordt er op gewezen, dat ter bespoediging van de waterlsvering, bet bedrijf, de verschillende perceelen direct aan te sluiten, en daarom wil we ten welke peroee'en ontheffing is ver leend, in verband met goedgekeurd wa ter. Nog wordt medegedeeld dat er ge legenheid bestaat het water te doen onderzoeken, maar dit voor rekening van dengene te laten doen, die het on derhoek wenscht. Deze mededeelingen waren op verzoek van het Bedrijf pier circulaire aan de verschillende 'huisei genaren bekend gemaakt. De voorzitter voegt hier nog aan toe dlat reeds een 1 oo-tal verzoeken voor wiaterondlerzoek zijn ingekomen. De heer Schrieken voegt er aan toe, dnt het hem'niet verwondert, b. een tweede schrijven van hlet Prov. Waterleidingbedrijf, wordt door den voorzitter voorgelezen, waarin wordt ge zegd', dat getracht zal worden, het ver keer zoo weinig mogelijk te belemmeren En dat met het leggen van de buizen vanuit het zuiden zal worden begonnen. Aan de Directie is echter gevraagd om vanuit hst Noorden te beginnen in verband- met het verkeer van en naar de gemeente. Hierop is echter 'een af wijzende beschikking ontvangen, op grond dat er technische bezwaren aan verbonden waren. Verder deelt de voorz. mede dat h.ij 24 uur nadat de weg naar Kalverdijk eigendunkelijk was afgezet, hiervan 24 uur later bericht kreeg. Door hem is ■hierover geschreven, dat hst zeer on aangenaam was. De opzichter is ech- |er zijn excuus komen aanbieden, en kan Z.E.A. de verzekering geven, dat zoo- flefcs niet meer zal voorvallen. Ingekomen is de begrooting voor den keuringsdienst op waren, van de ge- pteewte Alkmaar, waarondier deze gec FEUILLETON. DE WERKTUIGKUNDIGE 3.) Mender lang dan ge misschien wel )d«nkt. Daareven hebt ge uw krachten )te hoog geschat, thans overdrijft ge uw zwakheid." Martha schudde zachtkens het Ihooofd en Vaubaron ging voort Wapen u in elk geval met gedula fnijn kind. Ik zal u zoo goed verzorgen, d'ait ge de uren kort zult vinden, en de dagen zult zien voor Dij vliegen. „O, mijn vriend," riiep Martha uit, „ik weet het wel, ge zijt zoo goed als God zelve, en het is omdat ik zoo tro'tsch on gelukkig ben uwe vrouw te zijn, dat ik vrees te sterven..' Hij wilde antwoorden maar hij had er den tijd met toe. De schel dteed zich aan de deur van de andere kamer boo ren „Wie komt daar" vroeg Martha. Zeker de dokter", antwoordde Jan, (jHet is de tijd van zijn gewoon bezoek.' „Hoe laat is bet?" vroeg de jonge vrouw. „Ik wieet het niet juis't stamelde de werkman in verwarring, „zeven uren ge loof ik.' ,„Waar is dan uw horloge." Vaubaron deed alsof hij die vraag niet gehoord had en verliet het vertrek jom die deur te gaan openen. HET BEZOEK VAN DEN DOKTER Het was inderdaad de dokter, een man van vijf en veertig a 50 jaren, groot en mager, met een scherp ge laat en een gouden bril voor zijh grijze meerite zal ressort eeren, m sluitende miet oen bedrag in ontvangst en uitgaaf op f 100750.—. Voor deze gemeente zal het aandteel ruim f400,— bedragen. De heer van Exfer wijst op een post van f2000,als sa'aris voor den Rijks- veearts. In dit verband zegt spr., dat er bier toch al need's een keurigsdienst bestaat, en de gemeente deze kon be houden, géhieel afgezonderd van Alk- I maar. j De heer Paarlberg zegt, dat de keur van den keurmeester verder gaat. De voorzitter antwoordt, dat de vleeschkeuringswet geheel afgescheiden staat van die warenkeuringswet. Die heer van Ext er. Laat dfe keur meester dian ook de keur op de waren doen. De voorzitter antwoordt, dat dit niet kan, daar hij daarvoor geen diploma bezit. Op voorstel van B. en W. wordt de begrooting voor kennisgeving aange nomen Een schrijven 1= insekomen van den minister in verband met de steunver lening aan noodlijdende werkeloozeii*- k'assein, zoodat van het tekort een derde voor rekening van de gemeente komt en twee derde voor het rijk. B. en W. stellen voor, hierop in te gaan, op grond dat de gemeente alraeds és aangesloten bij de Rijkswerkloozen- verzekering. Overeenkomstig het voorstel wordt door dm raad besloten. Verder is van den keurmeester inge komen het staatje over de gehouden melk controle. döt hij zijn orninibusdienst geleidelijk zal Omzetten iin een autodienst, en vraagt of die raad hiertegen bezwaar heeft. Die voorz. zegt dat het een groote verbetering is, waarna het stuk voor kennisgeving wordt aangenomen. Een verzoek van den heer Kampen, hhem wegens vertrek 1 maand afschrij ving H. te verleenen Wordlt toegestaan. Een bezwaarschrift van W. Zweed tegen zijn aanslag in dien H. O. Wordlt in handen gesteld van de daar voor bestaandie commissie. B. en W. stellen voor aan Quax de vergoeding voor het vervoer der kin- Üierein van de Diepsmeer naar hier te doen blijven vortbiestaan tot 1 April 1922 omdat er dan zeker weer meer dere kinderen zullen komen. De vergoeding was toegestaan tot 31 Dec. j.l met het oog op Larigedijk één. Het voorstel B. en W. wordt goed gekeurd. Ingekomen is een schrijven van hst gemeentebestuur van Alkmaar, in var 'band met het daar verstrekte onder wijs aan kinderen uit buitengemeenten, waarin door deze gemeente verschil lende voorwaarden zijn gesteld voor een gemeenschappelijke regeling. De voorz. zegt, dat B. en W geanit «oord hebben, dat zij: zich er in begin sel neet mede konden vqereenigen, en zij thans voorstellen aan den Raad, liet verleden jaar genomen besluit in te trekken, behelzende de bijdrage van de gemeente en geen besluit meer te ne men met het oog op die Ulo.-schcol. Leverancier. 6. G. in o/. in °/n Reinheid 2910 G. Zeeman 0. 1.0315 3.-45 8,52 goed 29—10 P. Kamp 0. 1,0323 3.15 8,67 veel vuil 29—10 C. Spanjaart 0. 1,0317. 3,25 8,50 (drop) goed 19—II C. Spanjaart a. 1,032 3,4° 8,64 iets vuil 19—II P. Kamp n. 1,0323 3,00 8,65 goed LEVERANCIERS VAN P. KAMP. Vetvr. dr. S. G. Vet stof in 0/0 in Reinheid 12IO K. Bruin ip. 1,0314 3,25 8,47 goed f22—10 H. Bekker 0. i,o335 3.30 8,99 8,40 göed .goed 22—10 J. Broersen 0. .«1,0318 2,25 3I 10 J. Broersen 0. 1,0312 2,65 8,32 veel vuil (Stalmonslter) Ingekomen is het proces verbaal van de op 28 Nov. gehouden kasverificatie waaruit bleek, dat in kas was overeen komstig boeken en bescheiden een be drag van £2645,791/2 Bericht diait tot onderwijzer aan dé Ulo.-ischool is benoemd de heer J. Gorter te Slochteren. Een tweede bericht dat hij zijn be noeming heeft aangenomen. Goedkeuring is ontvangen op het be sluit tot heit heffen van 25 opcenten op de vermogensbelasting. Bericht van Ged. Staten dat 'bij hun gediane onderzoek, kas en boeten van de Gemeenschappelijks Licht bedrijven in orde zijn bevonden. Bericht van den Rijksontvanger dat aan den gemeenteontvanger is afge dragen «en som van f215,60. Idem 'een bedrag van f358,19. Goedkeuring is verkregen op hst be sluit, tot het aangaan van een geldlee- ning grooft tf 25000.—. Eveneens op de verordening, rege lende het vervolgonderwijs. Bericht van Gied. Staten dat de ge- meientebegrooiting door haar is gewij zigd, voor zoover het betreft de sala rissen van burgemeester, secretaris en ontvanger, deze zijn gebracht resp. op f3000,f 2200,en f 1800,,en goed gekeurd. Goedkeuring is ontvangen op het sup pletoir kohier voor den H. O. Bericht van den Minister van Finan ciën, dat de gemeente, wat betreft de financieel» verhouding tusschen rijk isn gemeente, heeft ontvangen f1131, zoodat de gemeente nog een bedrag zal toekomen groot f377, De gemeenterakening is door Ged. Statten goedgekeurd. Bericht van den heer G. Hoogeboom, Dit voorstel wordt goedgekeurd. Een verzoek van het Departement Oudkarspel, der Mij. tot Nut van 't Algemeen om van gemeentewege een medaille beschikbaar te stellen voor de te houden huisvlijttentoonstelling. De heer Bakker beschouwt dis huie- Ivlijt als zieer nutttiig, en kan zich er heel goed mee vereenigen. De voorz. zegt uit principe tegten het geven van medailles en subsidies te zijn. Men weet niet waar men beland. De heer Bakker zegt het mooi te vinden dat het wordt beoefend, en het is nuttig wanneer de gemeeme hieraan medewerkt. De heer Paarlberg acht het ©en maatschappelijk belang om de huisvlijt te bevorderen. Het houdt van andere plaatsen terug. Spr. gevoelt echter meer voor finantieelen steun. De voorz. Dan kan een bedrag wor den gegeven, waarvoor het bestuur een medaille of kunstvoorwerp kan koopen, tot de waarde daarvan. De raad besluit f 15,toe te staan. Een schrijven van den klokkenist, dat Üe klok over liet afgeloope njaar in de beste orde is gebleven. De afwijking over het geheels jaar bedroeg 91/2 min. Over 1920 16 min. en over 1919 401/2 min. De voorz. deelt mede dat doorB. en W. is geschreven dat hij opnieuw is aangesteld, waarop een dankbetuiging is ingekomen voor het in hem gestelde vertrouwen, maar het salaris van f 50 voor die werkzaamheden te laag is. B. en W. stellen voor het salaris te brengen op f80. Dienovereenkomstig wordt besloten. Een verzoek van J. Huigen om het gemeienteland, genaamd „Middslnzand" opnieuw te mogen inhuren, op grond o,ogen. Hij was in het zwart gekleed. Imlet een zeer stijve hooge witte boord, f Die geneesheer was in de wijk tamelijk beroemd. Maar zijn reputatie ging niet verder dan tot zekere grenzen, en plaatste hem volstrekt niet onder de vorsten dier wetenschap. Hij trad glimlachend binnen. „Goeden dag, mijnheer Vaubaron," sprak hij, „hoe gaat het de zieke heden „Ik vind haar zeer zwak, mijnheer de dokter. Ik ben hevig ongerust over haar. Daar zoo even heeft zij willen „Dat was een groote onvoorzichtig heid." ,„Bij de eerste poging is zij in zwijhi gevallen." „Dat verwondert mij niet. Ik zal ze Bens duchtig beknorren.' De geneesheer wilde zich naar de slaapkamer begeven, maar Vaubaron hield -hem terug.' h "MlmgÖer dlC !doJcter'" bij miet „Welnu?" „De kleine boezemt mij ook onge rustheid in.' „,Wat scheelt Ihaar dan, dat lieve kind?" „De koorts, ten minste dat denk ik. tZij klaagt dat haar hoofdje zoo zwaar is en zeer doet. En dat haar borst gloeit." „Wij zullen eens zien." „Onderzoek haar eens dokter, imhar der te laten merken, dat gij haar voor ziek houdt. Mijn arme Martha moet riet bemerken dat haar kind lijdende is In den toestand, waarin zij zich bevindt, houd ik m ijverzekerd, dat het minste vermoeden daarvan voldoende zou zijn om haren dood té veroorzaken." „Wees gerust, mijnheer Vaubaron, laat dat maar aan mij over.' De beidie mannen traden' die kamer binnen en de dokter naderde heit bed. „Wel lieve dlame", sprak hij op vroo- lijken toon, „wat hoor ik daar van uw tnan? Ge hebt willen opstaan zonder permissie van den. dokter en ge zijt er voor gestraft." „Ik hield mijzeive voor sterk,' ant woordde de ionge vrouw. „En ge waart het nog niet. Dat is heel natuurlijk. De krachten zullen te rug komen, maar ge moet ze den tijd geven Gee.n onverzichtigheid, beste da me, anders zult ge uw herstelling tot in het oneindige vertragen." „Mijnheer de dokter," hernam Mar tha, „ik beloof u heel geduldig en heel „Wel, wie twijfelt daaraan?" niezen, niet waar?" voorzichtig te zijn. Maar ge zult mij ge bijt ge heel zeker dat er geen ge vaar bij is?" „Geen het minste." „Hiet is maar, mijnheer de dokter, Ülajt ik nog zoo noodig heb te leven. Mijn man en mijn kind kunnen mij niet missen. Wat zou er van hen worden als ik wegging? Ik wordt er koud van als Ik er aan denk." „Dat zijn leelijke gedachten, lieve da me, veriaag die ten spoedigste. Niet alleen dat ge nog niet heen zult gaan, maar uw herstel zal snel zijn. Ik vind u heel goed vandaag. Hebt ge geen eet lust?" „Ik geloof het niet, mijnheer." „Dat is nattuurlijk het komt van de werkeloosheid. Enfin, als ge soms trek, mocht krijgen, kunt gij gerust wat éten." „Wat zou ik' haar moeten geven?" dat dit land door hem veel is verbe tert en ook verhoogd. Op voorstel van B. en W. wordlt dit verzoek gesteld in handen van de Commissie, belast met het toezicht op dé gemeentelanderijen. De heer Bakker kan zich volkomen met het verzoek ver-enigen. Reeds eer der is door hem het verhuren met voort gebruiik verdedigd. Spr. stelt daarom voor het land dit jaar weder te verhu ren met recht van voortgebruik. De voorz :s er niet voor dit in de acte van verhuur pp te nemen. Wel is voorz. er voor, wanneer een verzoek tot den raad wordt gericht. Aj.er.dier zegt de heer Bakker nog nooit «en verslag van de commissie van toezicht te hebben gehoord. De voorz. herinnert er aan, dat het vorige verslag in comitéé is gegeven. De heer Melten zou er voor zijn be mesting met grond verplichtend te stel len. Spr. noemt hierbij als voorbeeld Ursem. Daar wordt deze bepaling zeer ■streng geliandihaafd en is hett gemeente land hesit, terwijl het hier veel te wen- schen overlaat. Het wordt door sommi gen schandalig gebruikt. De voorz. antwoordt dit punt vóór dé verhuring t.e zullen bespreken. Die heer Hart zegt dat men zeer voor- z'.chtig moet zijn en hierover wel goed nagedacht mag worden. De heet Melten zegt, da;t modder I en mest het beste voor het land Op het gemeenteland hier wordt niet an- ders dan kunstmest gebruikt. Dit wordt door den heer van Ex-ter bevestigd. Ingekomen is het vsrzoek om voor de te houden huisvlijttentoonstelliing door de geheelonthoudersvereeniging aan den Langendijk, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, een medaille be schikbaar te stellen. De heer Bakker zegt dat da huisvlijt veelal door de geheelonthouders wordt beoefend. Spr. is van oordeel dat men met het geven van «en medaille niet ,len achttier mag blijven. De verseniging viert haar 25-jarig bestaan en zij heeft in diien tijd toch heel wat gebruikt. De beer Sclitieken zégt dat men reeids ieen tentoonstelling te Oudkarspsl beeft en acht bet overbodig nu ook nog die te Noordischarwoude te steunen. De heer Hart is er o.oik voor om in de gemeente te blijven. Spr. heeft in het geheel niets tegen de onthouding en keurt de bestrijding goed. De heer Paarlberg wijst er op, dat de vereenigimg over den "gebeelen Lan- gendijk is gevestigd en zij voor haar tentoonstelling toch een centrum moest kiezen. Wat wij met de één doen, kun nen wij met den ander toch niet laten zegt spr. D'e haer Melten wijst «r op, dat dfi .geheel-onthouding toch al reeds ge steund wordh De voorz .zegt, dat wanneer men dein één geeft, men den ander niet kan weigeren. Die heer Melten zegt, dat, wanneer hij geweten had, dat dit zou komen, ïuhij tegen hat Nut gestemd zou hebben De voorz. zegt dat de tentoonstel ling. niet in iedere-gemeente gehouden kan worden en de veresnigmg tochh ook over den geheelan Langendijk werkt. Z.E.A adviseert een bedrag van f15, Itoe te staan, voor het aanschaffen van een medaille of kunstvoorwerp. De heer Hart zegt dat het Nut tochh pok over drie dorpen werkt. De ande re raden zullen toch niet aan het Nut igieven, al werd het ook gevraagd. En Zuidscharwoude gaf toch ook ni/et aan 'de geheelonthouding, omdat het niet plaatselijk was, In stemming gébracht wordlt besloten tot hét geven van f 15,— met al .«en de ihoer Hare tegen. Door dé gezinsverpleging wordt ge vraagd om een bijdrage van 7 ct. per inwoner, vanwege den slechten finan- cieelen toestand1. De voorz. zegt, dat de vereenigiing Ier op wijst dat zij haar contributie niet meer kan verhoogen, welnu wij kunnen onzen H.O. niet meer verhoogen. Wat de vereenig&ng zelve betreft, zij ver richt zeker goed en nuttig werk. Maar bij monde van den heer Paarlberg werd mij medegedeeld, dat ds Langedijk vol doende contribueert om alleen een zus- per te kunnen betaleh. De comitributifes vroeg Vaubaron. „Alles waar zij maar trek in heeft. Ik verbied niets, want niets schijnt mij op dit oogenblik gevaarlijk toe. Gij ziet dat ik «en gemakkelijk dokter ben." Een zenuwachtige trilling vertrok ge durende een oogenblik de gelaatstrek ken van dien werkman. Zooveel toege vend:] eid kwam hem verdacht voor. Hij vond daarin voed mieer re dien tot onge rustheid dan in aille mogelijke voorzor gen ten ontberingen, die de dok'ter had kunnen aanbevelen. „Schrijft ge geen recept?" vroeg hij. „Och neen. Stüte, kalmte, geen zor gen, gemoedsrust, ziedaar alles wat on ze zieke noodag heeft. Die dingen be hoeft men niet op te schrijven." Op geheel anderen toon" ging 'hij voort: „D «warmte is drukkend vandaag. Men zo udenkien dlat wij nog in Juli wa- Ipen. Wij konden van avond wel eens iaën onwedier krijgen. Ik voiel mij zoo ver moeid .en vraag u verlof om een oogen- l blikje te rustien." Vaubaron haastte zich den groeten armstoel bij te schuiven. De dokter zette zich neder en waaide zich gedu rende eenige ooganblikken met zijn zakdoek versche lucht toe. Daarop wenkte hij Blanche, die hem met kinder lijke nieuwsgierigheid stond aan te sta ren, om bij hem te komen. „Zijt ge bang voor mij, lief kind?" vroeg hij. „O, neen, mijnheer, in het geheel niet „Goed, kom dan eiens bij mij. hierzoo, nog dichter, ga op mijn knie zitten." Blache gehoorzaamde. De dokter ving feen kinderlijk gesprek miet haar aan, hetwelk slechts tot voorwendsel diende, Un ondier het spreken vond h ijgemak- achter worden alle afgedragen, aan Welf hoofdbestuur, zoodat de Langedijk voor het tekort van andere plaatsen moet bijpassen. B. en W. stellen echter voor over '22 een subsidie té verleenen van 50 glü. en nader een onderzoek in te Istellen hoe de zaak in elkaar zit. De heer Paarlberg zegt, dat het door hem medegedeelde in een naburige ge meente werd opgemerkte. Spr. is er ech ter wel voor .een subsidie van f 50, - te verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt miet allen voor aangenomen. Een verzoek is ingekomen van den beer Mat'th. Kroon, om die woning, waar de rijksveldwachter Wienk heeft ge woond van de gemeente voor .een bil lijken prijs te mogen huren. De lieer Bakker zegt, 'dat de woning indertijd töch ds gezet voor «en ambtenaar en spr. kan een 3en ambte naar van dien burgerl, stand niet di rect onder de ambtenaren scharen. Zoo er een andere ambtenaar komt, is er voor hem direct geen woning. De keur meester, die feitelijk hier behoort, is ook al in Noords char woude, omldat er igeen woning was. De woningnood is ernstig, en de oude heer Kroon bewoont toch een aardige ■woning. Zoo mij ter oore is gekomen; wordlt deze dan niet meer verhuurd. De voorz antwoordt dat de won.ng piwTdlt afgebroken en weer opgebouwd. Ter verdere bespreking van dit punt gaat de raad 'geruimen tijd in comité. Na heropening wordt overgegaan tot stelmmEng, en besluit de raad met 5 tégen 2 stemmen, die van de heeren Paarlberg en Bakker, om de woning aan dien heer Kroon te verhuren voor f4,— per week, ingaande heden, toit wederopzegging. Een schrijven van den 'heer Visser, dat het gemeenteland door zijn zwagar De Graaf is losgelaten, waarvoor hij borg was. Nu is er een andere huurder gekomen, M. Mulder van Koedijk en vraagt de heer Visser het land aan hem te mogen verhuren. Diit verzoiek woirdtt in handen gtesteld van de reeds eerder genoemde commis sie voor onderzoek en advies. B. en W. doen hierop namens de gas commissie het voorstel den gasprijs met ingang van 1 Januari te brengen op 16 cent voor muntgas, 15 cent voor gewoon gas, 12 cent voor i.ndustriiegas en 8 cent voor gaskachels. En verder den etectriciüsitsprijs van 45 ccent te handhaven. De heer Sdhrieken informeert waarom bet gasvoior de kachels zoo goedkoop giesteld wordt. De voorz. antwoordt dat dit gas is, wat de fabriek nietsi kost, dat onder de overproductie valt. De heer Schrieben is van oordeel dat dit gas .is voor menschen, die het be talen kunnen. De heer Paarlberg wil dit eerst nog eens onderzoeken. Hierna worden de gasprijzen goedge keurd met alleen de heeren Paarl'bergg en Bakker tegen. Ook die handhaving van den electri- citertsprijs verkrijgt de goedkeuring. Goedgekeurd en vastgesteld wordt hierna een suppletoine begrooting voor '21 tot een bedrag in ontvangst en uit gaaf op f76872,03. Biesloten wordt tot het aangaan van een kasgeldleening voor de lichtbedrij- 'ven tot een belrag van f5000,— tegen leen rente van 6 pCt. Ingetrokken wordt het besluit tot 't laangaan van een geldlcenmg troot 3000 gld., en opnieuw besloten lot een lee- niing groot 5000 gld. renttende 6 pCt., ten behoeve van de uitbreiding van 't eleötrisch net. In behandeling komt 'het in de vo rige vergadering aangehouden verzoek van den heer Rempt. Met zes tegen 1 stem, die van den heer Bakker, wordt besloten het ver doek in behandeling te nemen. De voorz. doet opnieuw het voorstel hem 50 gld. vergoedng te verleenen, omdat hij hfet zeker verdiend heeft. Het ts jammer dat dit door het Rijk op de gemeente wordt geschoven. De heer Hart sitelt voor hem f 25, ■verleenen.. ktelijk middel om ongemerkt en als bij toeval zijn vinger op de pols en zijne hand op de borst van het kind te leg gen. Gedurende dit tooneel, hetwelk Mar tha van uit haar bed glimlachend, doch zonde rhet te begrijpen aanzag, stelde Vaubaron zich met een onbeschrijfe lijk gevoel van angst voor, dat de ge neesheer wellicht op dit oogenblik bij rich zeiven ihet doodvonnis uitsprak over het kind, waarmede hij speelde. Komaan, nu ben ik weer geheel leh al uitgerust, sprak de geneesheer, toen h ijzijn vluchtig onderzoek geëin digd had. Tot weerziens, lieve dame, en moed gehouden! Mijnheer Vau- Ibaron, tot het genoegen van u weer Ite zeen. De weikmian vergezelde den doktér itot in de andere kamer.. Welnu? vroeg hij snel, zich naar den dokter voorover buigende en zijne lippen aan diens oor brengende, tan feinde niet in de slaapkamer gehoord ftie worden. Ik moet u de waarheid zeggen, sprak de geneesheer, en ik zal het tK»4n ook. Gij 'hebt u niet bedrogen, Idte gezondheid van het kind wordt lang zaam door sluipkoorts ondermijnd. „Maar", starheide Vaubaron geheel verpletterd, „dan is zij in gevaar i i doodsgevaar?" „Zoo iets heb ik niet gezegd. Het gevaar ka nkomen, dat beken ik; maar het bestaat nog niet." „Helaas, docter, het zal komen. Maar {al te spoedig zal bet komen." „Niet als gij de moodigie voorzorgen neemt." „O! al moest ik' mijn bloed geven om mijn dochtertje tie redden,, dan zou ik niet aarzeden. God is mijn getuige. (Wordlt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1922 | | pagina 2