NIEUWSTIJDINGEN'. DE STRENGE VORST. Te Lemmer is bericht binnengekomen dat de boot van de Holi.Frieslandlijn, die eergisterenavond met bestemming naar Lemmer van Amsterdam is vertrokken, met passagiers en goederen, tusschen Marken en Urk in het ijs bekneld zit. Nader vernam het ,,N. .v. d. D.", dat de bedoelde boot Maandagavond te 9 uur va nde die Ruyterkade te Amsterdam is vertrokken met de post en een vijftal passagiers aan boord. Toen zij 't met het ijs te kwaad kreeg schijnt zij koers gezet te hebben naar Marken, maar toeft dit eiland niet meer kunnen toreiken. Zij ligt thans zoo nabij Marken, dat een deel van de bemanning over het ijs zich derwaarts heeft kunnen begeven om vandaar telefonisch hulp aan te vragen. Hedenmorgen om zes uur is een sleepboot met een ijsbre- ker vertrokken in de richting van de plek waar de boor zich bevindt. Omstreeks twaalf uur had men haar bereikt. De be doeling is de boot naar Amsterdam terug te slepen. Van schade aan tot vaartuig is tot nog toe niets gebleken. Be manning en passagiers maken 't goed. De scheepvaart. Buiten de Oranje-sluizen is tot Buiten IJ en Pampus, zoo ver het oog reikt met een viaste ijsmassa bedekt, zoodat die scheepvaart van Amsterdam naar de Zuiderzee gestremd is. De stoomboot Jhr. von Geusau van Enkhuizen naar Kam- I pen, toeft' gisteren beproefd Urk t ebereiken, dbcK moes? wegens 't dicht opgeschoven zeeijs terugkeeren. Opening van ijsbanen. Uit tal van plaatsen ontvangen vdj bericht over de open stelling der ijsbanen. De verbazende strenge vorst, heeft in de Zuiderzee bij Hoorn veel ijs gebracht. Bjj voortduring van het vriezende weer zal spoedig de zee dichtbiedekt zijn. De rivieren. Wegens toenemend drijfijs wordt de schipbrug te Arnhem vanmiddag weggenomen. „N. v. d. D." DE GRIEP. Te. Vlissingen zouden aanvankelijk de openbare scholen Dinsdag wedej geopend worden; het aantal zieken bleek ech ter nog te groot,, zoodat de sluiting voorloopig deze week nog werd gehandhaafd. De Zeevaartschool op Schiermonnikoog is voorloopig vóór 8 dagen gesloten. De openbare lagere school en de school met den bijbel te Monnikendam, zijn wegens griep onder de meerderheid der leerlingen gesloten. Te Hoorn is de griep oorzaak, dat de uitvoeringen van het Hbornsche Revuegezelschap worden uitgesteld. ,„N|ieuws van den Dag". Te Nijmegen is vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen brand ontstaan in de boerderij van F. aan den Postweg, de woning, de schuur en de stal werden een prooi' der vlammen. Het vee, bestaande uit 13 runderen, 12 kippen en een hit, kon worden gered.. Te vroeg uitgestapt. Toen de Gooische stoomtram, welke te 6 uur 20 min. te Die men van Amsterdam aankomt, bij de wisselplaats voor tot Raadhuis, nog niet geheel stilstond, stapte de bejaarde, on gehuwde Antje van Steen te vroeg af. Ze kwam daarbij te vallen en geraakte onder de tram, mte tot gveolg, dat ze, aenige oogenblikken later, er levenloos onder weg werd ge haald. De ongelukkige woonde op het Raadhuis en meende waarschijnlijk, dat )de tram daar niet zou stoppen. (Hbl.) Heele provincie in 't donker. Maandagavond van 11 tot 1 uur en Dinsdagochtend van half zes tot kwart voor negen was, volgens het ..Dagbl. v. N.-Br." de geheele provincie NoorÜ-Brabant van electrisch licht verstoken wegens ernstige storingen in tot bedrijf der P. N. E. M. Met 2000 gulden verdwenen De wissellooper L., van de Nationale Bank te Bergen op Zoom, is naar de ,,'s-Hert. Crt." meldt, met een oedrag van f 2000 spoorloos verdwenen. VERGADERINGEN. GEMEENTERAAD SINT PANCRAS. Vergadering van dien raad dezer ge meente op Dansdlag 24 Januari 1922, des namiddags 2 uur onder voorzitter schap van den Weled. Achitb. heer J. Kroonembuirg, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering miet een hartelijk welkom aan ds tegen woordige leden op deze eerste zitting in 1922. Z.E A. hoopt dat de bespre kingen ook dit jaar weder van aangema- men aard mogen zijn en een gezel ligen toon mogen dragen, en spreekt daarbij den wensch uit, dat de heer Klooster boer weder spoedig de vergaderingen za'l kunnen bezoeken. Hierna worden de notulen van het verhandelde in de vorige zitting gele zen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. 1 igoedkeuring van Ged. Staten op de gieMlieening groot f2700,— tien behoeve van de veenderij; goedkeuring op de suppl. begrooting; goedkeuring op die kasgeldleening voor de gasfabriek; goedkeuring op de kasgeldlesning voo rde gemeente; goedkeuring op de geldleening voor het electri-sch bedrijf; goedkeuring op de verordening rege lende het vervolgonderwijs; bericht van ged'. Staten dat de kas on boeken van de gemeenschappelijke lichtbedrijvam op 30 December zijn na gezien en voor zoover was na te gaan in orde zijn bevonden; bericht van Ged. Staten, dat tot be roep ingesteld' door den heer C. Kloos terboer Jz., tegen het besluit van 'Jen gemeenteraad om de aangevraagde gel- dien voor den bouw van een School met den Bijbel beschikbaar te stellen, niet ontvankelijk is verklaard. Zulks op grond^ dat daarb ijwel de noodigie stuk ken zijn overgelegd en door dien raad terecht (medewerking is verleend. Het beroep is dus ongegrond. Adressant kan van dit besluit in beroep gaan bij d'e Kroon. bericht van Ged!. .Staten, dat de ver ordening op de Warenwet is goedge keurd, waaruit blijkt dat het protestiee- ren tegen eenige bepalingen niet toeft gegeven. Van de gemeente Alkmaar is inge komen de begrooting voor de uitvoering van de warenwet. De voorzitter zegt, nog een punt te behandelen dat hiermede in nauw ver band staat. Nu bestaat er in het kan ton Alkmaar een officieuse vereeiniging van burgemeesters en secretarissen, die ten dbel heeft de belangen van de plat telandsgemeenten tie bevorderen, en in verschillende regelingen één lijn te trek ken. Zoo bestaat er dan de kwestie mm et de gemeente Alkmaar, betreffen de bet hant.elsonderwijs, en de vergoe ding daaraan voor de buitengemeenten verbonden. Nu is de vereteniging hier over met Alkmaar in onderhandeling en zouden de begrooting, waarop ver schillende aanmerkiinge nzijn gemaakt, gelijk met de kwestie van de handels school behandeld kunnen worden. Om met TueeT succes te kunnen ageeren zou de vereeniging gaarne zien dat een co mité wordt gevormd uit de kantons Alkmaar, Hoorn, Puim erend en Scha- gen. hetwelk deze zaken zou kunnen behandelen. Reeds zijn voor tot kan ton Alkmaar als vertegenwoordigers aan gewezen burgemeester Kooiman van Koedijk en burgemeester Peeck van FEUILLETON. DE WERKTUIGKUNDIGE 6) Ziende dat het hem voor het oogen blik onmogelijk was te arbeiden, wierp hij zich op zijn bed om te slapen. Hij (echter geen oog sluiten. Eisn ©enige ge dachte hield hem onophoudelijk bezig en hield den slaap van hem verwijderd. Te midden van de duisternis, die hem (omringde, meende hij steeds het bleeke van vermoeienis uitgeputte gelaat van bet blonde meisie als een beeld der droefheid voor zijne oogen te zien. Zoo ging eindelijk de lange nacht voorbij en toen het uur sloeg, waarop hij zijn kamer verlaten en zich naar zijn •werkplaats begeven moest, had hij nog geen oogenblik rust genoten. Wat ging er dan toch in zijne ziel om? Welk nieuw gevoel, welke onwedierstaanbare taacht had zkh zoo geheel van zijn ziel meester gemaakt en zulk een verwar ring veroorzaakt? Als men het Jan Vaubairon zelve ge vraagd had, zou hij ongetwijfeld ge antwoord hebben dat het. medelijden Schoorl. Ook is reeds een verordening opgesteld', waarin de verhouding tot Alkmaar wordt geregeld. De raad keurt het instellen van een dergelijk comité goed en worden èn de kwestie betreffende het handelsonder wijs en die aanmerkingen op de begroo ting ter afdoening in handen gesteld van genoemd comité. De voorzitter deelt nog mede, dat de door het comité tie maken kosten, door de verschillende gemeenten, over eenkomstig het zielental zullen worden gedragen. De overig estukken worden voor ken r.isgeving aangenomen. Goedgevonden wordt het woord ster ken drank, overeenkomstig het voorstel van die gascommissie te veranderen ir, „alcoho'ische drank", voorkomende in de verordening regelende het getal, de rranig, de bezoldiging enz. van het per soneel. De voorzitter doet hierna miededee- ling dat 5 sollicitaties zijn ingekomen voor de betrekking van school schoon maker en wel van: Sjoerd Admiraal. Corn. Koedijk. Jn. Schut. T. van der Wal. Sjoerd Sjoerdsma. De raad gaat hierna in comitéé ter bespreking van de verschillende solli citanten. Nadat de voorzitter de vergadering heeft heropend wordt tot stemming o- vergegaan waarvan de uitslag is, dat Com. Koedijk met 4 stemmen wordt benoemd voor den tijd van 1 Februari 1922 tot 1 Januari 1923. T. van der Wal verkreeg 2 stemmen Ingekomen is het verzoek van die Tu'nbouwvereendging, em de politiever ordening, betreffende het vasthouden van eenden en honden streng te hand haven. Naar aanleiding van de wetenschap dat dit schrijven zou worden ingediend >'S een schrijven van den heer Veldhuis «gekomen. Hierin wordt gezegd dat de tu-inbouwvereeniging een ongetmotij veerd besluit heeft genomen, op grond dat het niet als definitief voorstel op ds agenda voorkwam. Het is gehheel -art al een overrompeling. Sinds één jaar is adressant eendenhouder, niet voor zijn pledrier ,maar oefent dit uit, als mid del van bestaan. Hij kan niet in zijn onderhoud voorzien door de uitoefe ning van de binmenvisscherijHij wil niet leven op kosten van de gemeen schap. Adressant verzoekt verdiei hiem het laatste middel van bestaan niet tie ontnemen op aandringen van e enige slechtgeluim.de tuinbouwers. Vooral om )Jat rijn buren, die toch ook tuinbouwers zijn geen klachten doen hooren. Hierbij iis nog gevoegd een ingezon- dden stuk uit de Alkm, Crt., waarin deze zaak door adressant wordt be sproken. De voorzitter verklaart dit stuk te hebben gelezen >sn voegt eraan toe, dat er veel voor het schrijven van Veldhuis valt te zeggen. De politieverordening zegt, dat de leenden en honden binnen tot erf géhou den moeten worden, en bij niet nako ming hierv.an gedurende vijf dagen in een hok worden opgesloten, waarna zij aan den eigenaar worden teruggegeven tegen een schutgeld van 15 osnt per dag. Komt de eigenaar niet opdagen, dan zal tot verkoop worden overgegaan B. en W. meenden in deze de mee ning van den raad te moeten hooren. Wanneer de eenden worden gehhouden, was. Beter ingelicht dan hij, kunnen wij verzekeren dat het liefde was een liefde des te onoverwinnelijker, om dat hij er zichzelven onbewust van was en dus geen pogingen aanwendde om ze te bestrijden. Acht dagen gingen voorbij. In den avond van den acht sten dag keerde hij' later dan gewoon lijk huiswaarts keerde. Op tot oogen- blik dat hij de portiersloge voorbij ging, h-hield de portierster hem staande. „Mijnheer Vaubaron," sprak zij, „tobt ge binnenkort uw buurmeisje ook ge zien.?" „Neen," antwoordde hij. Wilt ge wel gel 00 ven dat ik mij ongerust maak over die kleine?" „Waarom?" „Verbeeld u eens dat zij sedert den dag der begrafenis maar tweemaal buir ten de deur gekomen; is. Hoe en waar van leeft zij, vraag ik u, daaT zij riets te eten 'koopt. Begrijp dat eens, alts ge kimt. Gisteren ben ik naar boven ge- s gaan om naar haar te zien en ilk heb wel tien koeren moeten kloppen eer rij besluiten kon open te doen. Zij was zoo bleek als een doode en zag er uit, alsof zij- in elkander zou zinken. Juf- 1 zooals het behoort, zal geen last wor den ondervonden. Overdag imoetien zij worden vastgehouden, en wanneer men dan goed voert, en tegen den schemer loslaat, zal men geen hinder ondervin dan. De raad besluit hierna dat eenden overdag moeten worden vastgehouden en tegen den avond kunnen worden los gelaten, terwijl zij gedurende de teelt van erwten en boonen, geregeld moe- etn worden vastgehouden. De heer Duijf is van oordeel dat men hieer last heeft van de honden dan van de eenden. De voorzitter herinnert de politie er nan dat de honden moeten worden vast gehouden en anders proces verbaal moet wordien gegeven, zulks vooral get het oog op de vele broeiramen, Ingekomen is een schrijven van de gemeente Alkmaar, betreffende de over name van den Twuijverweg door deze gemeente en verklaart zij zich bereid de gevraagde som van 5000 gulden te betalen mits het stukje teelgrond aan den kant van den weg aan de gemeen te Alkmaar blijft. De voorzitter zegt eens langs dar weg te zijn gegaan en daarbij geconsta teerd te tobben, dat er aan den oost en westberm van den geheelen dijk veel onderhoud zal zijn, door het afkaveen van den grond. De wortels van de knot wilgen die daar staan zijn geheel bloot. De heeir Duijf zegt dat de gedeelten waar geen boomen staan, beter zijn dan die wel beplant zijn. D ©voorzitter wijst er verder op, dat het stukje teelgrond geen apart kadas- mer draagt als dc weg, zoodat het dus Ook tot den -weg tehoort. B. en W stel len thans voor bet eensgencxmien be sluit te handhaven, en aan de gemeente Alkmaar te verklaren, da-t men niet ver der wenscht te onderhandelen. Het is nu duidelijk ,2-egt Z.E.A., dat de ge meente Alkmaar e rmunt uit tracht te slaan. De heer van Kampen is van meening dat wanneer Alkmaar doordrijft de ge ternummer heeft, doch hetzelfde num- mieente Sint Pancras dien weg zal „moe ten" overnemen. De voorz. betwijfelt dit ten sterkste en herinnert er nogmaals aan dat de fweg in 1524 'door Alkmaar is gekocht voor f 1 Het .voorstel B. en W. wordt hierna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Muhrling en van Kampen. Hierna komt aan de orde het over dragen der inning van den H.O. aan hhet rijk. De voorz, zegt bij een bezoek aan Haarlem geïnformeerd te hebben naar hhet adres dart de gemeenteraad heeft gericht aan de Kroon om den H. O. in pigen beheer te mogen houden. Deze stukken waren echter alle nog in Haar lem. Echter zouden wij, wanneer lvet werd toegestaan, niet mogen aanslaan, naar het gemiddelde inkomen over de drdie laatste jaren, maar moet dit ge schieden naar het inkomen over het laatste jaar. Daarom stellen B. en W. aan den raad voor, het adres in te trekken, en een eigen verordening in te dienen, volgens waarnaar door het Rijk de H. O. zal worden geïnd Zij achtten dit beter dan door heffing Van opcenten op de Rijksinkomstenbelas ting. Doet zich bij deze laagste tot geval voor, dat er minder wordt opge bracht dan no0dig is, dan moet daar tnaast een belasting worden geheven volgens een plaatselijke verordening wel frouw Martha, zeg ik tot haar, ik kom eens zien of ge niets noodig hebt. Wat het 00 kwezen moog' ik zal tott met pleirier voor uu halen. Zij heeft mij beleefd geantwoord en zij bedankte mij dat zij niets noodig had. Daarop hie<eft zij! haar deur wede" gesloten. Van daag is zij uitgegaan. Zij hield een klein mandje onder haren omslagdoek. Zij liep zoo langzaam, zoo langzaam, dat men er medelijden mee kreeg. Toen zij pen half uur later terug keerde, zag zij er uit als een geest -- een gezicht, zooals men er wel eens in de gasthui zien ziet en ik zeide zoo bij mij zelve, idiat jonge kind zal niet lang meer le- ven." „Hoe?" vroeg Vaubaron levendig, „gelooft gij werkelijk dat zij ernstig ziek is?" „Ik weet met o fz ijziek is; maar er is mij iets ingevallen; ik geloof dat zij zich van honger wil laten sterven." De werktuigkundige maakte een drif tige bevveg.ng en zijn wenkbrauw m trokken zich samen. Da gedachte alleen aan zulk een noodlottig besluit deed zdjin hart pijnlijk aan. „Hoe kunnen w ijdat beletten? vroeg jee heffing niet progressie; mag zijn. Om dit te voorkomen hebben B. en W. hihun voorstel als is medegedeeld, inge diend biji den iaad. Zij wenschen daarbij de onbelastbare aftrek te handhaven op f 600,en de kinderaftrek op f 50 per kind tot 14 jaar. Het v-armenigvul digïngscijlfer te bepalen op een maximum van 2V2. x De voorz. geeft den heer van xKampen nog een toelkhhtiing, waarna xhtot voorstel van B. en W. met al- gem-eene stemman wordt aangenomen. Hierna komt ter tafel de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten hebben bedragen oen som van f 38 6,—, de uitgaven daarente gen f3251,89 zoadat de rekening sluit met een voorJeefig saldo van 554,11, terwijl nog een bedrag te vorderen is aan landhuur groot f 193,50. De rekening wordt zonder op- of aan (merking-en door den raad goedgekeurd; De voorzitter brengt een woord van dknk aan den administr. armvoogd. De verloting van een perceeltje land van het B. A. wordt bepaald op Vrij- fllag a.s. over een week Gegadigden, d ie van het B. A. geen land in huur heb ben, kunnen zich aanmelden ter secre tarie. De voorzitter deelt hierna nog mjede dat om die 40 pCt. vergoeding van het Rijk te verkrijgen in het salaris van den oorrespondent voor de arbeidsbemidde ling, door den raad moet worden vast gesteld- ©en verordening en instructie op tot correspondentschap en voor den correspondent. De verordening door den voorzitter •voorgelezen, wordt goedgekeurd. Hierna As de agenda afgehandeld, en sluit de voorzitter de vergadering. f UIT DEN OMTREK. SINT PANCRAS. C. Ko.edijk en echtgenoote zijn be noemd tot schoolsch lonmakers aan die O. L. School al-nier SINT PANCRAS. De vereeniging „De Tuinbouw" al hier 'heeft d'e levering van 875 bruine aardappelmanden opgedragen aan Gebr. Engel te 'Broek op Langendijk. COMITÉ TOT HET HOUDEN VAN EEN BAZAR TEN BATE VAN HET SPOORWEGPERSONEEL De bazar die wegens gebr,ik aan lo kaliteit moest worden verdaagd, zal nu Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Februari gehouden worden ïn de zalen van bit gebouw „De Unie' aan de Koorstraat te Alkmaar. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar do in dit nummer- voorko mende advertentie. PLAATSELIJK NIEUWS OUDKARSPEL. H-et aantal gevallen van Spaanscto Griep neemt hier langzamerhand toe. Van de schoolkinderen is ongeveer een zesde gedeelte ziek, hetgeen echtet riet tetoekent, dat allen door de griep zijn aangetastHet bijzonder koude weer der laatste dagen zal daaraan wel niet onschuldig zijn. Ook zijn eenige leden van het postp-ersoneel ziek. Voor zoo- v-ar ons bekend is, zijn het echter al lemaal goedaardige gevallen. BUITENLAND B ANKDIEFSTAL. De bankdieven zijn heden wederom aan den slag geweest. Zeven gewapen hij. „In uwe plaats, mijnheer Vaubaron, zou ik trachten kennis t.e maken met juffrouw Martha Besnare!. Tusschen jionge li-eden, zooals gij en zij, moet dat piet moeilijk vallen, en ik zou alles doen wat ik okn om haar tie verstrooien, 't ls h-et verdriet, weet gij,, ien de eenzaam beid, die haar verteer-en dat armia kind. Zult gij dat doen, mijnheer Vau baron?" „Ik zal tot trachten, ten minste", antwoordde Jan en klom haastig de trap op. Ondier weg mompelde hij angstig bij zichzelven: „Kennis maken dit arme ongeluk kige meisje aftrekken van de sombere gedachten, die haar kwellen haar misschien aan den dood ontrukken ja, zeker zou 'ik dat willen o, ik Zou tot willen, met geheel mij!n hart maar hoe?" Het was elf uur in den avond en na tien uur werd de trap niet meer ver licht. Jan Vaubaron klom derhalve m het duister naar boven, maar hij was te goed miet de plaiatseidjke gesteldheid be kend ami zich te kunnen die lieden deden een inval in een filiaal van dte Hibernia Bank te Dublin, en namen bijkans duizend pond mee. DE GROOTE SCHOONMAAK BIJ DE COMMUNISTEN Het bestuur der „K. P. D besloot volgens de „Rote Fahne" de partijlei- d'ers Brass, Friesland, Mal-tzahn en 43 onderteekenaars van het -manifest der oppositie uit de partij te stoeten. SPOORWEGSTAKING IN IERLAND Blijkens een oficiee'e mededieeling van dén bond van administratief personeel der Iersche spoorwegen is dn den afge- loopen nacht de staking begonnen op den „Dublin and South-eastern spoor weg." Ook de leden van den nationalen bond van spoorwegpersoneel staken op deze lijn. N. V. DE TIJDGEEST. Uiitloting van 950 nummers ten over staan van Notaris A. G. Mulie. (Opgave van het hoofdagentschap C. Paarlberg te Oudkarspel. Dinsdag 24 Januari 1922. Prijis van 1000 176 9023 10836 400 4318 7401 78?o 9464 16208 19559 20309 200 4799 5866 15683 16505 19104 100 897 4626 6059 7202 9731 14992 16077 16093 17596 l7%27 199Ó3 20592 Woensdag 25 Januari 1922. Prijs van 5000 1137 1000 9082 13051 19135 400 10812 14127 15937 17491 I7632 20393 200 5854 8837 10961 14346 100 1150 1568 4793 5738 7669 9365 20410 MARKTBERICHTEN. LANGËDIJKER GROENTEMARKT 24 Januari. 20300 k .groode kool 13,1 o2110 61200 k.g. gele kooi 6,3012,00 Gele kool 2e soort 3,605,50 34200 k g deensche kool 6,209,20 Deensclie kool 2e soort 2,400,00 ïooo k.g. uien 44»5o0,00 25 Januari. 475 k.g. uien 45,oo0,00 JLJien e2 soort 10,0011,20 Drielingen 37# 10o,oo 26 Januari. 65000 k.g. gele kool 9,3010,40 1700 k.g. uien 45,00—45,70 NOORDERMARKTBOND, 25 Januari. Roode kool 13,10—17,00 Gele kool 6,807,50 Deenschhe witte 6,008,60 26 Januari. Grove uien 44,6045,70 Drielingen 36,90—38,90 Rooide kool 16,000,00 WARMENHUIZEN. 24 Januari. Roode kool 14,4014,9° Gele kool 8,90—10,70 Witte kool 7,700,00 Uien 47,10—0,00 Roadie kool 2e soort 8,6014,00 Uitschot gele kooi 2,00— 0,00 Uitschot witte kool 1,507,80 Uitschot uien 21,90— 0,00 Aanvoer 4830 k.g. roode kool, 4775 k.g. gele kool, 8875 k.g. witte kool, 300 k.g. uien Werktuigelijk en door de kracht der gewoonte hield hij stil toen hij honderd vijftig trappen opgeklommen was. Hij bevond zich voor zijne deux. Hij nam zijn sleutel en stak dien in het slsu- telgat. Op het oogenbldk dat hdj de deur opende deed een onverwacht ge luid een rilling door al zijn leden gaan Hij begaf zich haastig naar den kant van het andere zolderkamertje en luis terde met zijn oor tegen het beschot. Het geluid1 dat hij gehoord had, was w ijimoe ten het zeggen niet ge schikt om hem gerust te s-tellen. Het was een zucht, of liever een akelig, af gebroken gesnork, dat naar het tro- 1 c helen van een stervende gelteek. Maar in de gemoedsstemming, waarin Jan Vaubaron zich bevond, was het mogelijk dat hij het voorwerp was eenier zins begoocheling. Dat geloofde hij zei fook eerst; want gedurende eenige oogenblikken hoorde hij «iets dan het hevig kloppen van zijn eigen hart en reeds wilde hij zich ver- W'ijderon, toen hij voor de tweede maal hetzelfde onhei spellende gekerm hoor de, maar ditmaal zoo duidelijk, dat er niet aan te twijfelen viel. Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1922 | | pagina 3