F Zakken-Fafarieli verkooping m Fa. R. J. HOUWING, KINDERSTOELEN vanaf f 10.75 Weet U dat Coupeur Spaander Co. Advertentien HONDJE Afgesloten Rijweg. Motorvlet, ingevoerd Agent, VERGADERINGEN. w GEMEENTERAAD KOEDIJK. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdag 27 April 1922, des namiddags 3 uur, onder voorzitter schap van den Weled. Achtb. Heer Kooiman, burgemeester-secretaris. Na opening door den voorzitter wor den de notulen gelezien m onveranderd goedgekeurd. Mededeehngen en ingekomen stuk- MededeeMng dat op 7 April kasverif J- I cat:e is gehouden bij dien gemeente-ont vanger. Ontvangen was f 126788,441/2 uitgegeven f 120272,381/2 zoadat in kas j moest zijn f6516,06. In 'kas was 6088,29 omdat aan vergoeding voor kostwinner- j schap meer was uitgegeven dan ontvan- i gen. Goedkeuring van Ged. Staten op de geldleening groot 2500 gulden, voor aankoop van het perceel grond van mej de wed. Hartiand. De heer Hart vraagt naar aanleiding van de mededeelingen of het Rijk de door de gemeente uitgegeven ontsmet tingskosten al heeft terugbetaald. D ©voorzitter anitwoordlt van niet, doch de declaratie is verzonden. Een dankbetuiging van den corres pondent voor de arbeidsbemiddeling, voor de aan hem verleende salarisver- hooging. E|en schrijven van de commissie van bijstand in het Gem. Electr. Bedrijf, om haar machtiging te verleenen, dm elec- trischen aanleg op Huiswaard in eigen beheer te doen uitvoeren en de kosten da ai'van té bes trijden uit den verkoop van de transformatiegebouwen te Sint Pancras en te Koedijk en het reserve fonds. De begrooting is opgemaakt tot een bedrag van f3880, Óp voorstel van B. en W. wordt de ze machtiging verleend. Ingekomen zijn 4 reclames tegen den aanslag in den H.O. en 4 vefzoeken omi afschrijving, waarvan 3 voor den H. O. en 1 voor de hondenbelasting. Deze stukken worden in handen gle- steld van de daarvoor bestemde coni- Ingekbimen is de rekening van bet Burgerlijk Armbestuur over 1921. De ontvangsten hebben bedragen f7995,09 de uitgaven daarentegen f8719,60, zoo dat de rekening sluit met een nadeelig saaldo groot f724,51. De commissie voor onderzoek' van de ze rekening zal bestaan uit de he eren Hart, Oud, Verduin en v. d. Woude, om hierover in de volgende vergadering rapport uit te brengen. Een verzoek van de afd. van Het Witte Kruis, om1 evenals vorige jaren de subsidie van f 100 te mogen ontvan gen, wordt zonder eenige discussie op voorstel van B. en W. ingewilligd. Deez gelden waren op de begrooting reeds gevoteerd. Hierna worden de stembureaus sa- mengessteld voor de aanstaande verkie zingen voor de Tweede Kamer. Het eerste stemidisitrict zal worden gevormd door de heeren: Burgemeester ambtshalve voorzitter, leden Visser en Mulder, plaatsvervangers P. Hart en Sloof. Voor het tweede district door de hee ren: Wethouder Beets voorzitter, leden Van der Woude en Verduin, plaatsver vangers Oud en K. Wester. Aangeboden wordt de 5e suppletoirs begrooting, dienst 1921, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag groot f 15079,021/2 Deze beg'rooting zal ter visie worden neder gelegd. Goedgekeurd wordt hierna de 42 sup- pletoire begrooting dienst 1921, tot een bedrag van f2512,43. Hiermede is de agenda afgehandeld, waarna de voorzitter de vergadering sluit en de raad overgaat in comité- generaal. GEMEENTERAAD SINT PANCRAS. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdagavond 27 April, onder voorzitterschap van den Weled. Achtb. heer J. Kroonenburg, burgc- mee s ter- secretaris. Na opening door den voorzitter wor den de notulen gelezien en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij loting wordt uitgemaakt dat stem miingen zullen aanvangen bij no. 6, aan wijzende den heer Kloosterboer. Mededeelimglen ian ingekomen stuk ken: Goedkeuring vah Ged. Staten is ver kregen op de verordening, regelende de heffing van schoolgeld. Eveneens goedkeuring op de laatst vastgestelde suppletodre begrooting. Nog goedkeuring op het 4-maands kohier voor den H. O. dienst 1922. Tenslotte goedkeuring op het kohier voor de hondenbelasting. Bericht van Ged. Staten dat overeen komstig de wet van 24 Mei 1897 aan de gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag van f320, hetgeen voor de ge meente door de laatste wietswijziging zoo deelt de voorzitter mede een voordeel beteeketot van f970,—. Ingekomen is het verslag van de Ge zondheidscommissie over 1921. Aangeboden wordt het verslag over den toestand der gemeente over 1921. Al deze stukken worden door deii raad voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een adres van de ver- eeniging, „Ons Belang" houdende twee verzoeken: De voorzitter doet voorlezing van het adres waarin wordt gevraagd om: ie. adhaesde te willen betuigen aan een adres te richten aan den Minister van Waterstaat om' aanmerkelijke ver beteringen aan te brengen aan de halte te Sint Pancras, zooals het maken van Êfift tochtdeur, aansluiting bij ds «leo- triciteit en het plaatsen van hekken. Ten tweede:: oimi tot dekking der ge maakte kosten, de vereeniging van ge meentewege tegemoet te komen met een bedrag van f 15, Zonder discussie wordt op voorstel van B. en W. op beide verzoeken met algemeene stemmen gunstig beschikt. Haerna besluit de raad tot het doen van af en overschrijving dienst 1921, tot een bedrag van f 1817,26. Eveneens wordt besloten tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven in totaal tot een bedrag van f214,68. In behandeling komt thans de uit voering van de vleeschkeuringswet. De voorzitter belicht dit vraagstuk van 2 zijden waarop uitvoering aan de wrt kan worden gegeven. Z.E.A. doet dan allereerst meiedee- limg aan den raad, dat onderhandelingen loopende zijn met de gemeenten Koedijk Schoorl en Warmenhudzen, om te ko men tot een gemeenschappelijke rege ling, waardoor deze dienst in esjgieW! (pier hieer kan worden genomen. Hierdoor zullen dan de slagers in de respectieve lijke gemeenten in de gelegenheid wor den gesteld om in eigen slagerij te slachten. De andere zijde is die zoo gaat de voorzitter voort dat men zich kan aansluiten bijde gemeente Alkmaar, Dan echter mag niet meer in die ge meente worden geslacht, maar moet dit gebeuren in het abattoir te Alkmaar. De keuring van het vleesch in het abat toir is aan dezelfde tarieven onderwor pen voor de slagers uit die gemeenten die zich aansluiten, als voor de slagers uit Alkmaar zelve. De slagers zullen daar zelf mogen slachten met gebruik making van "de daar aanwezige en de daarvoor benoodigde zaken. Van het gemeentebestuur van Alk maar is nog' een schrijven ingekomen, dat deze gemeente voor de controle op de uitvoeirjpg der wet in de aangeslo ten gemeenten in rekening zal bren gen een bedrag van 10 cent per inwo ner per jaar. Na deze uiteenzetting van den voor zitter wordt het woord gegeven aan den Taad. Reeds dadelijk blijkt dat de raad in zijn geheel meer voor aansluiting ge voeld bij de Tgemeente Alkmaar, dan cm voor eigen risico een eigen dienst te slichten. In deze houding werd de raad ge steund door het standpunt door de sla gers uit de gemeente ingenomen, die verklaarden mieeT voor aansluiting bij de gemeente Alkmaar te gevoelen, dan dezen dienst te doen uitvoeren in samenwerking met andere gemeenten. Met algemeene stemmen verklaart de raad zich voor aansluiting bij de ge meente Alkmaar. Het contract dat met Alkmaar zal worden gesloten, zal uiterst nauwkeurig worden bezien. De heer Van Kampen is van oordeel dat men ook wel zeer voorzichtig mag zijn. De geschiedenis voor de overname van den Twuijverweg, aangeboden door Alkmaar, ligt spr. nog versch in het ga- heugen, en releveert daarbij nog eens de houding door de gemeente Alkmaar in deze kwestie aangenomen. Na het door den raad genomen be sluit komt thans in behandeling de1 verordening regelende den keur van vee en vleesch. Nadat de voorzitter deze zeer uitge breide verordening in haar geheel heeft voorgelezen wordt zij onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan Alkmaar zal direct bericht van aansluiting warden gedaan. Hiermede is de agenda afgehandeld en sluit de voorzitter met ©en woord van dank de vergadering, Bfóiant C 7 Alkmaar. wij aan onze zaak ean le KLASSE hebben, en maken dan ook lit- sluitend prima Heerenkleeding. ALKMAAR, Con peur met stalen te ontbieden. GEMEENTTERAAD HEER HUGOWAARD. Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer Kostelijk. De voorzitter opent de vergadering!, waarna de notulen gelezen en onge wijzigd vastgesteld worden. Ingekomen stukken: Kennisgeving, dat het besluit van den Raad om de onderwijzerswoning aan 't Noord aan het kerkbestuur te verkno pen, door Ged. Staten goedgekeurd is. Idem het besluit tot verlenging van den ontruimingstermijn van de woning van J. B. Idem dat S. geheel vrijgesteld is, van het betalen van belastingen, en dit wel omdat hij het vorig jaar gjeen inkomen gehad heeft. Tegen dit besluit kan niet meer in beroep gegaan.worden. V oor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt het stembureau in bet raadhuis tot hoofdstembureau te ver klaren. Eervol ontslag wordt gegeven aan 2 onderwijzers belast met bet geven van herha lings onderwij s Adres van bet R.K. Schoolbestuur verzoekhoudend over te gaan tot bet oprichten van een nijverheidsschool. Dit adnes gaat vergezeld van ©en begrooting, tot een' bedrag van f2296,75, leermiddelen inbegrepen, ver der zal deze school jaarlijksch vermoe delijk f 1726 kosten. De heer Met is wel voor oprich ting van een dergelijke school, maar zou stelliger gegevens omtrent de kos ten willen hebKen, alvorens zich uit te spreken. De heer Kuiper vraagt, of deze nijverheidsschool enkel voor katholieken bestemd is. De voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt, een algemeene school op te richten. j De heer Kroon wijst er op, dat voor iedere leerling die buiten de gemeente een openbare nijverheidsschool volgt, toch al moet betaald worden, het gaaf! dus slechts pita eeti gedeeltelijke ver hooging van kosten. De heer Kostelijk komt ter vergade ring. De voorzitter lacht het adres nog maals toe ten behoeve van den. haer Kostelijk. Het Rijk draagt 70 pCt. in de kosten bij, het res te arende komt voor rekening der gemeente. De heer Kostelijk wil de goede wieg inslaan en zooveel mogelijk bezuinigen Spr. vraagt zich in getimede af of de ze school wel zoo noodig is. De heer Met drukt zijn spijt uit, dat deze zaak voo overhaast (voor 1 Mei aanst.j moet gaan. Het is niet zeker dat Ged. Staten hun goedkeuring zullen hechten aan een zoo weinig uit gewerkte begrooting. Het adres in stemming gebracht wordt verworpen met 6 stemmen tegen nl. de heeren BJoim, van der Oord, Kostelijk, Borst, Kuiper en» Met. Vastgesteld wordt de verordening, regelende het landbouwverlof. Als tijd perk, waarin dit 14-daagsch verlof kom verkregen worden is in deze verordening aangeduid: van 1-15 Juni of van I— 15 Juli. Ter vaststelling wordt aangeboden een verordening' regelende de vleesch- keuring. B. en W. rneenen den raad een zoodanig voorstel te moeten aan bieden, dat de slachting voorloopig nog in deze gemeente kan geschieden, en dat de slagers te allen tijde ver gunning kunnen krijgen om hun vee bitumen deze gemeente te slachten. Nooiig zal in dit geval zijn, dat hier een gebouwtje gesticht wordt, waarin de noodslachringen moeten geschieden. De verordening wordt ongewijzigd vastgesteld. B. en W. worden gemachtigd lot het doen van af- en overschrijvingen en tot het betalen van eenige posten onvoor ziene 1921 in totaal bedragende 295,05 Aangeboden en vastgesteld wordt een supple to ire begrooting tot een bedrag van f 13125,— De voorzitter spreekt tot den heer Bloothoofd, die onze gemeente verlaten gaat om zich in Alkmaar te vestigen, eenige hartelijke woorden van dank voor de aangename samenwerking en voor •het vele goede in het belang der ge meente gepresteerd. D eheer Bloothoofd dankt den voor zitter voor de woonden die tot hem gericht werden en den geheelen raad voor de vriendschappelijke behandeling door hem steeds ondervonden. Spr. zal steeds belang blijven stellen in alles wat deze gemeente betreft, en daar om zal hij ook altijd met aandacht de handelingen van den raad door mid del van zijn dagMad blijven volgen. Hierna sluiting. (Ons Blad.) NIEUWSTIJDINGEN Bureaucratie. Een zadelmaker te Roosendaal moest voor de Nederl. Spoorwegen te Roo sendaal een lederen tasch reparaeren. Kosten 1 gulden. Op verzoek werd nota in duplo ingediend volgens de voorschriften. Na ruim twee maanden otnving thans de zadelmaker uit Breda van dien bankier Frans Laurijssen al daar een kennisgeving dat hij aLiq# ©en gulden kon in ontvangst nemen, ingevolge de ingediende nota, welke nota den zadelmaker werd overgelegd. Deze bleek achtereenvolgens voor ac- coord te zijn geteekend door den sta tionschef Haak te Roosendaal, den in specteur van vervoer te Breda, alge meene Rekenkamer Utrecht en de As sociatie Kassa Amsterdam. Deze Bank versierde de desbetreffende papieren met stempels en panden, o.a. dat de nota in Februari is geboekt, dat deze onder no. 284 is betaald, dat verzocht werd „het stuk na voldaanteekening te retourneeren" terwijl voorts een man daat werd verstrekt, dat op verzoc der Nederl. Spoorwegen de nota betaalbaar werd gesteld bij de bank Laurijsss-en te Breda. De zadelmaker heeft met veel ijver de papieren doorgewerkt, is blij dat hij geen verstandsverbijstering beeft gekregen en ziet er vanaf zijn gulden in Breda te gaan incasseeren. De kos ten van invordering van dezen gulden bedragen... drie gulden drie cent. BUITENLAND. Groote brand te Londen. Een der ernstigste branden waarmee d,e Londenscbe brandweer sj.lt jaar hjïft te doen gehad, brak' Donderdag uit iff een groote petroleumraffinaderij in het district Hackney. Toen de eerste brand spuiten ter plaatse verschenen was de raffinaderij een reusachtige oven. De vlammen sloegen hoog op, de hitte was ontzettend en de vaten met petroleum op het terrein vatten spoedig vuur in alle richtingen. Binnen zeer korten tijd werden de vlammen bestreden met 40 spuiten, waaronder 20 motor spuiten. De gezinnen, die in de naburige huizen woonden, verlieten deze. Op het terrein der fabrieken waren 50 tanks, die on geveer 300,000 gallons petroleum bevat ten. Door het aanwenden van groote hoeveelheden water en tonnen zand slaagden de brandweerlieden ex in, te beletten, dat de vlammen deze groote vergaderplaats van petroleum bereikten en aldus een ramp af te wenden. Groote brand te Malaga. Een groote brand is uitgebroken in 't douanegebouw, .dat tevens de woning is der gemeente beambten, alsmede van de ambtenaren der schatkist en der fi- J nancien, terwijl er ook het bureau van den commissaris generaal van politie is ondergebracht. De brand brak uit op de bovenste verdieping waar het mindere personeel woont. De vlammen sneden onmiddellijk den toegang tot de trappen af. Tot dusver zijn zeventien dooden geteld, waarvan er negen zijn verplet terd, doordat zij uit het venster van een hoogte van twintig meter zijn gespron gen. Latere berichten melden, dat reeds 32 verkoolde lijken onder de puinhoopen zijn weggehaald. De koning van Zweden gewond. De auto waarin zich de koning van Zweden bevond, die uit Nice was ver trokken om zich naar Geneve te bege ven, werd bij Serres in het departement des Hautes Alpes op zij ingereden door ©en andere auto. De koning kreeg eeni ge kneuzingen in de linkerzijde en kon in de auto Grenoble bereiken, maar zijn kamerheer ontving buitengewoon ernstige kwetsuren en moest te Serres achtergelaten worden. Schipbreuk. Het stooomschip „Le député Albert Taillander, van 3000 ton leed schipbreuk door de ontstuiiruigie zee in het Kanaal. 26 mijlen ten Noord Westen van „Les Sept Hes", (aan de noordwestkust van Frankrijk). Het schip ging van Rotter- damm naar Brest met een lading kolen De bemanning bestond uit 32 man. Slechts een enkele, de bootsman werd opgepikt door het Grieksche stoomschip „Pelagia". Het schip zonk in enkele minuten. Men heeft geen spoor van de andere opvarenden. Op den 5den Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, K. HART en A. ZEEMAN, hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen, be huwd- en kleinkinderen: Zaandam: P. HART. A. HART- PLUISTER. Den Helder: K. P. HART. J. HART— WERKSMA. Heerhugowaard: C.'A. A. HART. E. HART— PONDMAN,. Zaandam: A. HART. Zuiidscharwoude J. MOEIJES. N. MOEIJES— HART. J. HART. T. HART— WATERDRINKER. A. HART. C. HART. De Spanjaarden in Marokko maken thans groote toebereidselen voor een aanval op een van de machtigste hoof den der rebellen Raissoeli, wiens ver sterkte kamp in het gebied van de stammen van Beni Aros onlangs hevig door Spaansche vliegers met bommen is bestookt. Ze trekken nu ©en aanzien lijke troepenmacht samen om ©en beslis senden aanval te doen en Raisoeli voor goed te verslaan, waardoor men hoopt een einde te maken aan de talrijke aan» vallen der Mooren en aan de onveilig heid in het gebied van Tetoean. Een bericht van 25 April meldt, dat opnieuw ©en vliegeraanval is gedaan op Raisoeli's kamp te Tazaroet, waarop vijf ton ontplofbare stoffen werden gewor pen. Het onlangs vermelde bericht dat de KabyLen de Spaansche versterking te Miskrella zouden hebben veroverd en dat ze daar het vreemdelingen legioen ©en gevoelige nederlaag hadden toege bracht, wordt nadrukkelijk door de Spaansche megeering tegengesproken. Een ongewone berooving is Dins dagnacht te Bonn voorgekomen. Daar werd dr. Roth door drie mannen over vallen die hem1 al zijn geld afnamen en toen van hem' verlangden, dat hij in 't water zou springen. Roth weigerde dat en toen probeerden de schurken er hem' met geweld in te duwen. In zijn doodsangst klemde de dokter zich aan het hek vast, waarop de mannen hun messen trokken en hem in zijn vingers sneden tot hij wel moest loslaten. In zijn val kon hij gelukkig een ijzeren staaf grijpen, doch ook daarheen volgde een der onmenschen zijn slachtoffer om hem het neusbeen in te slaan en hein ook verder nog afschuwelijk toe te takielen. Daarop verdwenen de roovers en kon dr. Roth zich hevig bloedend naar zijn hotel terugsleepen. Op den 2den Mei aanstaande hopen mijn geliefde PleegrOu- ders, J. WEEL CATRINA DE MOEL hunne 25-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Hun dankbare Pleegzoon, HARRI. Wes ter-Blokker. WEUGELOUPEN een klein donkerbruin met gespikkelde pootjes, gecoupeerde staart. Tegen goede belooning terug te be zorgen bij den Gem. Veldwachter te Sint Paneras. Den 6den Mied a.s. hopen on ze geliefde Ouders O. BAKKER en D. BAKKER-GROOT i||j hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen: ARIE en Verloofde. H WILLEM en Verloofde. Jg GERRIT en Verloofde. rig Receptie des morgens van 10 tot 12 uur. .|pj Oudkarspel, April 1922. Vervoer te water. Ter beschikking 712 ton, tegen nader overeen te ko men voorwaarden. C. WAGENAAR Jr., Zuidsshar- woude, Tel. 106. EERSTE KLAS vraagt een goed voor den verkoop van nieuwe en gebruikte zakken welke gced met verbruikers bekand is. Brieven onder No. 8339 aan Bureau van dit Blad. [TE KOOP Een klamp Hooi, ook bij gedeelten Bij C. BORST Cz. Oudkarspel. JOHANN Wc C. KROON, Notaris te Zuidscharwoude, is voorne mens op DINSDAG 16 MEI 1922 des avonds 6 uur (nieuwe tijd) in' het café „Het Huis te Brédefode" te Oud- kar spel, publiek te verkoopen: Onder Oudidarspel: 1. TWEE AKKERS BOUWLAND aan de Droogesloot. 2. EEN DITO, genaamd „De Huls- vrouwtjes' 'aan de Krommezool. 3. EEN DITO aldaar. Onder Hanenkiarspel 4. EEN STUK WEILAND, „De Knop landen, groot 1,64,20 H.A. In gedeelten. Eii'gmdom1 van den heer G. BAKKER te Callantsoog. 5. VIJF, AKKERS BOUWLAND:, „De Knoplanden H.A. groot 1,53.90 Eigendom van den heer M. HART Hz., te Oudkiarspel. T|e aanvaarden Kerstmis 1922,

Nieuwe Langedijker Courant | 1922 | | pagina 2