Fa. R. J. HOUWING, Tnin-Yloerniallen vanaf f 0.60 Ad verten tien SINT PANCRAS Mej. A. Lteuwen werd bevorderd van de 2C naa de 3e klasse -der Kweek school ter opl-atdingvati onderwijzeres sen te Haarlem. VERGADERINGEN. VRIJZ DEMOCRAT. KIESVEREENIGING NOORDSCHARWOUDE. Gisteravond kwam de Vrijz. Demo cratische kiiesvereenigiing in Jaarverga dering bijeen in het lokaal van den hr. L. Dekker aan de laadplaats. Aanwezig waren 10 leden inclusief bet bestuur. De voorzitter opent die vergadering met een hartelijk welkom, na' ér zijn leedwezen over te hebben uitgesproken, dat zoo we ttii' leden aanwezig zijn. H:erna worden door den secretaris d. heer W. Kir per, de notulen van de vo rige bijeenk trust gelézen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer D. Kansen, wordt hierna rekening en verantwoordt' gedaan. De ontvangsten hebben bedragen f229,76, de uitgaven daarentegen f 114,35, zoodat in kas was op 20 Februari 1922 een voordeelig sal do groot f 115,41. De rekening nagezien 'door de heeren J. Barten en L. Dekker wordt volkomen in orde bevonden, en wordt door de commissie tot goedkeuring geadviseerd De vergadering besluit overeenkom stig het gegeven advies, waarna de voor zatter den secretaris een woord van dank brengt voor het gehouden beheer. Bestuursverkiezing. De he.er C. Balder mloest als voorz. bedanken wegens vertrek uit deze ge nieente. Na een drietal' stemmingen, wordt de heer C. Keeiman Tz. met 6 stemman tot bestuurslid gekozen, die zijne ver kiezing aanvaardt. Hoewel ook de heer D. Kansen als bestuurslid wenschte uit te treden, is deze tenslotte gezwicht voor den aan drang der overige leden, om in het bestuur te blijven. Door den heer D. Kansen wordt hier na verslag uitgebracht over de verga dering te Alkmaar, waaruit blijkt dat de afgevaardigden des middags ter verga dering kwamen en deze das morgens was gehouden. De brieven die door den secretaris betreffene de candidatuur Ootje's waren ingezonden, waren ook' in dö vergadering voorgelezen, maar het speet spr'. dat hij niet persoonlijk de canddiatuur heeft kunnen verdedigen. Als candidaat werd op de lijst gezet de heer Kooiman, burgemeester van Purmerend, waarna spr. nogmaals zijn spijt uitdrukte dat er gaen tuinbouw- c.indidaat was. Door den heer W. Kuiper wordt hier na verslag uitgebracht over de vergade ring te Amsterdam. De heer Kuiper uit zijn misnoegen op de maner van vergaderen daar. Van 5 uur nam. tot 's nachts 1 uur heeft hij niet anders gehoord dan geharrewar tus schea de verschillende Vrijz. Democr. en den volgenden dag van des morgens 10 tot des nanii. 2 uur ijwas het van 't zelfde laken een pak waarom spreker van de vergadering is weggeloopen. Er is niets van de agenda behandeld, en spr. zegt dat men aan zoo'n Bond niets heeft. Het is niets anders dan een baan tjesjagers'boel. —Spr. zou er wel voor gevoelen om zich van den bond af te scheiden, waarom ook dit punt op de agenda is geplaatst. De heer J. Ootjers geeft als zijn meening te kennen, dat men bij afschei ding in het geheel geen invloed rnaer heeft. De voorzitter vindt het jammer dat ■de candidatuurOotjers mislukt is, en spreekt er zijn verwondering over uit, dat men van de andere gemeenten niets gehoord heeft. W ijmoeten gezamenlijk gaan werken, anders krijgen wij 'nooit een tuinbouwcandidaat. De heer Keeman is van oordeel dat het noodig is, dat de verschillende be sturen uit den omtrek met elkander vergaderen, om tot overeenstemming te geraken, wie tot candidaat voor de tuin bouwstreek zal worden gekozen, om daarna deze candidatuur aan een leden vergadering voor te leggen. De vergadering is echter van meening dat afscheiding geen voordeel geeft, waarom besloten wordt het lidmaat schap te handhaven. Rondvraag. De heer A. Borst zou een aparte be weging op touw Willen zetten, om' de plattelandsgemeenten bij elkaar te krij •gen, voor het stellen van eigen candi- |daten. Deze actie echter te beginnen na de verkiezingen. De heer Kuiper vraagt of er nog niet eenige partijactie moet worden gevoerd door het verspreiden van strooibiljetten of een spreker of spreekster van den bond aan te vragen. Getracht zal worden Mr. Marchmt hier als spreker te doen optreden. De heer D. Kansen. Mijnheer de voor tter, ik gevoe/mij thans verplicht aan ti als aftredend voorzitter een woord van dank te brengen. Ik hoop van harte dat he tu in de nieuwe gemeente wel moge gaan Ook dank ik u voor het geen. door ti steeds in het belang der kiesvereeniging is gedaan. De voorzitter dankt den heer Kan sen voor zijn hartelijke woorden. Steeds hebben wij pleizierig' en aangenaam sa mengewerkt en van harte hoop ik ook, dat het dien kant zal worden heenge leid, dat ook hier vandaan een canditaat v,oor de 2e Kamer zal worden afgevaar- Ook dank ik u vopr de wijze waar op het mij Steeds gemakkelijk is ge maakt de vergaderingen te leiden. Hierna volgt sluiting der vergadering. In de gehouden bestuursvergadering werd in de plaats van den heer C. Balder tot voorzitter gekozen de heer J. Ootjers. DE LANGEDIJKER MOTORCLUBl De Langedijkter Motorclub. De naam van een veneenigingi, die niet zoo dikwijls in ons blad voorkomt. Het is een nog betrekkelijk jonge vereeniging, maar die echter naar verschillende zij den haar arbeidsveld uitstrekt. Maar waarom komt nu die naam van deze club in ons blad voor? Hebt ge ze Zondag dan niet hooren gaan? Zondag hebben de leden van deze club weer eens getoond, wat door bezadigd en oordeelkundig rijden kan worden verkregen. De rustige ontste king van de verschillende motoren die langs reden, gaven ons de overtuiging, hoe men nog steeds ernstig opvat het voor oogen gestelde doel, zich te.Hou den aan de eenmaal gevraagde en ver kregen maximumsnelheid van 20 K.M. Wanneer het zoq gaat is het niet het kilometer-ver,slindiende monster meer, waar men met een zekere anti-pathde naar ziet. Dan wordt het evenals voor den berijder zelf een waar genot, zoo'n door mechanische kracht voortbewogen fiets, als 't ware over den weg te zien glijden Och, wij weten het allen, hoe" dikwijls in de bladen het een of ander' ongeluk wordt gepubliceerd, maar steeds is het de motorrijder, wuien de schuld treft. Zeker, door onbesuisd rijden zullen ongelukken ontstaan, maar bij liet ge ringste wordt direct gezegd: „door den motorrijder werd zus en zoo gereden", maar men vergeet de ongelukken, die veroorzaakt worden door andere weg gebruikers, zooals voetgjangers ©n fiets rijders, omdat men de regels van den weg' niet kent. En juist door diit verge ten is de motorrijder in mis-crediet ge raakt, en heusch, wanneer men eens gjng komen, dat het toch niet rustig ïiademikt, zal men tolt de o-vertui- zulke monsters zijn, die moedwillig het leven van anderen in de waagschaal stellen, als waren zij de eenige weg- verbruikers, waarvoor alles moet wij ken. Neen, zóó mag men met meer denken; zooals reeds gezegd: de me daille heeft wel terdege twee zijden. Zoo was het dan Zondagmiddag, 2 uur. dat de eerste rijder van bet clublo kaal van den beer Kramer te Zuidschar- woude afreed, tot heit rijden van een geheime rit. Allen moesten Rustenburg kruisen, waar door een der andere leden gepost werd. tot controleering van den tijd van aankomst en vertrek, omdat men tevens op tijd moest rijden. Daar werd dan een gesloten couvert overhandigd, waarin aangegeven was de verder te vol gen route. De afstanden wanen gebaseerd op 'n snelheid van 20 k!.m. in de bebouwde kommen en 30 k.m. op de open en ruime wegen. Met zeer veel animo an opgewektheid werd e- gereden ien daaraan is het ze ker ook te danken dat deze wedstrijd zoo goed geslaagd is. Na het binnenkomen van den laatsten rijder werd het aantal strafpunten op gemaakt, en viel de eerste prijs ten deel aan S. Bal der te Broek op Langsndijk met o strafpunten, de tweede prijs aan H. Tauber te Oudkarspel met 11/2 straf punt en de derde prijs aan C. Swager te Noordscharwoude met 21/2 strafpunt. Na nog ©enigen tijd gezellig samenzijn in het clublokaal keerde een ieder we der huiswaarts, met de overtuiging, een genoegelijken middag te hebben gehad. Moge dit verslagje strekken tot meer opwekking1 bij andere leden, opdat de deelname een volgende keer grootex zi; Mient C 7 Alkmaar. dat eiken mo-gen 3 uur te vroeg met dne arbeid wordt aangevangen. MODERNE LAND-BEWERKING. PLAATSELIJK NIEUWS - BROEK OP LANGENDIJK. Onze jonge plaatsgenoot, Jan Bonr- rner, leerling aan de Handelsavondsch. te Alkmaar is naar de 2e klasse bevor derd. BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de afgteloopen maand, werd op 17 dagen neerslag in den me ter gevonden tot een gezamenlijk be drag van 45,6 m.M., terwijl de gemid delde regenval der maand 40 m.M. be draagt. In het geheel is dit jaar nu 198 m.M. afgetapt, wat 173 m.M. be hoort te zijn. - BROEK OP LANGENDIJK. POSTCHEqUE EN GIRODIENST. Aan het postkantoor Broek op Lan- gendijk en de daaronder ressortgerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1922 gestort f 140375,661/2 uitbe taald wegens cheques f 56599,78. Op de postrekeningen van dit post kantoor werd bijgeschreven, a, wegens stortingen f 107523,071/2, b. wegens overschrijvingen f31565,89. Afgeschre ven: a. wegens overschrijvingen f39712,17, b. wegens cheques 116543,78. Op den laatsten der maand was bet aan tal rekeninghouders van dit kantoor 68 ZUIDSCHARWOUDE. Mej. J. du Burck werd bevorderd van de 2 e naar de 3e klas van da Nuts- kweekschool ter opleiding van onder wijzeressen te Haarlem. - ZUIDSCHARWOUDE. In de coöperatie „Nieuw Leven" is men ja den laatstentijd reads enkele malen verbahseerd wagens het over treden van de'wettelijke bepalingen op den nachtarbeid. Ons werd verzekerd, I De R is uit die maand. Dat beteekant dat we reeds ruim, ean maand, volgens den officieelen datum, da Lente zijn gepasseerd. Wanneer we nu vlier maan den zomer mogen hébben met een vrien delijken nazomer, laten we dan niat teveel morren. Maar toch.Het voorjaar 1922 heeft zich minder go-eo ingezet. Koud en - guur was het weer. De jonge yruchtdn hebban daardoor dan ook veel van de koude te lijden gehad én, wanneer we een blik1 over het veld slaan, dan kan nten niet anders dan ge tuigen, dat het met de veldvruchten, niet zoo best staat. Toch wordt het land weer 'n o-de gebracht, bemest en bewerkt voor den volgenden oogst. Ploe gen, eggen, zaa'en, oogsten. Jaar 'n jaar uit. Met wisselvallige uit komsten. Wie in de gelegenheid is ge weest zijn land goed te verbeteren, zal ongetwijfeld daarvan ook1 de vruchten plukken. Overal -jziet men de nijvere land- en tuinbouwers in -de weer, die werkzaamheden te verrichten, die hij voor zijn bedrijf noodig acht. Of .wij n'et eens kwamen kijken naaT de pice"- moderne landbewerking, die thans werd toegepast op het bedrijf van den Heer Jo. Kostelijk op den Waard- dijk. Men was daar bezig het land te beploegen door middel van een tractor, die een ploeg voorttrok, maar ook voor verschalende andere doeleinden kan wo-den gebruikt en ook wordt gebruikt. Wij togen er hieqïi, het lag juist op enzen weg, - en zagen al heel gauw het ijzeren trekdier geduldig op zijn meester wachten. Even als bij een auto motor wordt'ook de motor van dezen tractor met een slinger in beweging ge bracht. En daar giing bet. Het land was gedeeltelijk reeds geploegd en nadat de machine met de rechfcerwielen acberuit in de reeds gemaakte voren was gere den, werd de aangehechte ploeg door middel van een rad naar omlaag ge bracht en voort ging 't, van die eerste op de tweede versnelling, deip ééri- schaar-ploeg voort trekken Je, den grond omwoelende, ornkfeerende, met eén 30 c.M. diepgang. Aan het einde werd de ploeg weer opgelicht, ging het dwars over den akker, naar de andere zijde; werd de ploeg weer omlaag ge bracht, en op dezelfde wijze ging 't weer haar het punt van uitgang. Wij stonden toch heusch een oogen- blik verbaasd over dte enormia krachts ontwikkeling van dit ijzeren trekdier, dat gaat en staat op commando, geen rust kent en maar voortgaat, trekt, zonder moede te worden. En het is den „Tractor" totaal onverschillig, wat hij achter zich aansleept: De egge, de cultivator of de ierldar. En wanneer hij niets te trekken heeft, dan brengt hij een dorschmachiine in bewieging en ver vangt als trekdier het paard, als motor de locomobiel. Het is een volledige werkkracht, die alleen gevoed wordt met ruwe petroleum, die thans 7 cent per li'te- kost, en waarvan 6 L. per uur n"od!;P is bij volle belasting. Dan verricht hij tweemaal zooveel werk als een paard en het spreekt dus van zelf, dat, wanneer men z'n bedrijf er naar heeft ingericht, de voordeelen zeer groot zijn. Dan komen de voordeelen nog die voortspruiten uk een betere" landbewer king. Met deze machine wordt het gehieele land bewerkt, behoeven de tapeinden niet extra gespit te worden, voor komt men ie z.g. harde plaat, die door de pooten der paarden wordt aange stampt, verkrijgt men een z g. krui melstructuur, die op de vruchtbaarheid van den bodem en op de teelt der ge wassen een voordesligen invloed uit oefent, wordt de bodem' als 't wars .geheel- gedraineerd. Zooals de H,eer Jb. Kostelijk ons me dedeelde, zóu hij niet. graag meer te rug wülen. De Fa. W. Helman te Warmenhuizan, construeerde op aanwijzing van den Hr. Kostelijk ds op- en neer-beweging van den p'oeg, de Riemers Auto-Mij. Dien Haag leve~:le de Tractor." - O, zeker, een tweespan voor een elegant rijtuig, bekoort meer en geeft levendiger aanblik dan de mooi ste luxe-auto; een span paarden voor den ploeg of voor de egge, het veè in ie weide, de paarden bestuurd door den landman in dienst vóór de land- bewerking,, stoffeert het landschap op mee- treffende wijze dan -ronkende motoien. Maar, de tijden zijn ver anderd. De forsche hand greep fiks genoeg, Het zwaard, den roerstok en den ploeg. Voorbij is die oude, en wij passen ons ban bij den nieuwen tijd, die ons dwingt m»e te gaan. voort te schrij den op den wegder ontwikkeling, zijn wonderen te aanvaarden. De Heer Jb. Kostelijk begrijpt zeker zijn tijdl NIEUWSTIJDINGEN. GOEDKOOPE VACANTIE- KAARTEN. Naar wij vernemen, zullen' ds prijzen op de Nederlandscbe spoorwegen der in te v leren vacantie-biljetten gedu rende de maanden Juli, Augustus en September resp. voor de ie, 2e en 3e klasse f 10, f 7,50 en f 5,— bedragen. De gezelschapsbiljetten welke gedu rende de zomermaanden zouden worden ingetrokken, worden gehandhaafd. INBRAAK. In dan nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den heter Vincent, deurwaarder te Hoofddorp, Haarlemmer meer. Gestolen werden verschillende voorwerpen van waarde. Kleedingstuk- ken, waaronder een bontjas, een rijwiel, meik Raleigh, enz. Geldswaarde wordt ruet vermist. De heer V. reisde naar Leiden met een drietal ongunstig uitziende personen idehem bij het uitstappen volgden en vermoedelijk toén op bet denkbeeld zijn gekomen een kans te zijnen huize te wagen. - GEVECHT TEGEN POLITIE. Ln den nacht van Zaterdag op Zondag is te Haarlem in de Witstraat gevochten tusschen eein 122-tal jonge mannen tus- schen de 2025 jaar, en twee politie agenten, ondier wie een hoofdagent. De hoofdagent werd zoodalnig verwond dat hij zich in het Gasthuis moest la ten verbinden. Een der daders bevindt zich reeds in arrest. De politie hoopt de andere re kels ook nog te kunnen arresteeren. GERECHTELIJKE VERKOO- PEN. Men schrijft uit Bameveld aan „Het N. van den D.": Zaterdag hebben hier niet minder dan dre gerechtelijke v-erkoopingen plaats gehad, alle wegens weigering tot betal'njr van gelden, die ingevolge het nét plakken van rentezegels, waartegen de betrokken personen gemoedsbezwa ren beweerden te hebben, op hun be lastingbiljetten waren aangebracht. De eerste verkoop geschiedde in tegenwoor diglieid van vele belangstellenden,, bij; Ds. Fraanje, predikant bij de Geref. gemeente alhier. Als eerste e-n eenige stuk werd ten Verkoop aangeboden een pendule, die een kerkeraadslid van ge noemde gemeente voor f 50 kocht, waar mede de verschillende gelden, plus de daarbij gekomen kosten, ruimschoots waren gedekt, zo-odat deze zooveel sen satie verwekt hebbende varkoopi-ng, zon der hel minste incident in slechts en kele minuten was afgeloopsn. Vervolgens was aan de beurt een land bouwer, volgeling van genoemden pre dikant bij wien de veirkoopi-ng een on geveer gelijk verloop had. Hiér kocht betzelfde ke-rkaraadslid, dat bij Ds. Fraanje bood, zes stoelen voor f 60, ter wijl een knecht van den derden -over treder der invaliditeitswet, eveneens landbouwer ©n geloofsgenoot, voor f25 eigenaar werd van ©en ten verkoop ge boden klok. Gisteren is nog een vierde gerechte lijke verkooping worden gehouden bij een lid der Geref. gemeente. Nog een ander lid, bij wien ook reeds beslag op den inboedel was gelegd, heeft intusschen eieren voor zijn geld gekozen, en belasting, plus onkosten, betaald. SPORT. VOETBAL. SINT PANCRAS. Zondag trokken de Vroma-adspiranten naar Oudkars-pel voor een ontmoeting met D.T.S. 3 en verloren met 12. Vrona 2 ontving R.W'. 2 van Alkmaar en verloren de match met 2—4. Des namiddags namen de bekerwed strijden een aanvang. De ie match tus schen Vrona 1 en HH.R.C. 5 van Hel der ging niet door wegens verhindering van H.R.C. 5. Om 2,15 uur kwamen Rood Wit 1 en Helder 4 in liet veld. Helder bleek ster ker en had meer samenspel. R.W. 1 werd verslagen met 30 Om 3,30 uur speelden W.R.C. 2 van Wiestzaan en Alcmaria Victrix 4. A.V. 4 maakte voor de rust 2 goals, W.R.C. 2 geen. Na de rust kwam hierin geen verandering^ zoodat A.V. 4 won met 2-0 Helder 4 en A.V. 4 komen dus uit in de 2e ronde. Een talrijk publiek een 3 a 4 honderdtal stond langs de lijnen, trots weer ein wind en zand. OUDE NIEDORP. Gistermiddag werd een competitie wedstrijd gehouden tusschen K.F.C. 1 en V.V.V. 1. Deze wedstrijd zou geleid worden door den heer van Dijk van Nieuwe NiedorTp, doch bij het uur van aanvang was de scheidsrechter niet aan wezig. Het bleek dat hij inplaats van te Ouidè" Niedorp te fluiten, maar in Nieu we Niedorp was gaan scheidsrechteren. En dat zonder eenige kennisgeving te doen. Voorwaar zeer sportief. Gelukkig werd. de heer Breebaart, voorzitter van den Westfriesch-en voet balbond, die echter met K.F.C. mee speelt, bereid gievonden de wedstrijd te leiden. K.F.C. moest daarvoor ech ter miet ©en invaller speler wat niet aangenaam was. Al dadelijk bleek, dat V.V.V. 1 over wegend sterker was, en bet duurde dan ook niet lang, of de keeper van K.F.C. moest de ©crstle ballen wegwerken. Voor de rust wist V.V.V. doordat de keeper van K.F.C. goed op post was, niet te doelpunten.i-Ook na de rust scheep het dat het doel van K.F.C. ondoordring baar was, terwijl het de K.F.C.-ers niet mocht gelukken om het V.V.V .-doel te vindien. Eindelijk werd de stand met 'u keurig schot 1voor V.V.V. De te genpartij probeerde Hog door verande ring in de opstelling!, dé gelijkmaker te verkrijgen, doch er werd hen geen kans gegeven. De iswrstte! overwinning kwam dan ook voor V.V.V. zeer verdiend 1-0 De wedstrijd, die door den heer Boete- baart keurig geleid werd, had een aan genaam verloop. BURGERLIJKE STAND - SINT PANCRAS. Geboren: Carmelis, zoon van Jan Wa genaar en Geertje Zeeman. Aagje Trijp tje. dochter van Cornells Groen en Ali- da Anna Koning. Antje, dochter van Anthomie Wit en Jacoba Hartog. Gietrouwd: Jan Groen en Trijntje, Schoon (gescheiden echtgenoot en.) Overleden: Griietje Booij, 50 jaar, We duwe van Cotrtnelis Mantel. 1- BROEK OP LANGENDIJK. ©boren: Dirk, zoon van J. v. Heer- de en T. Délder. Jan, zoon van P. Kloo^ ter boer en A. MaaJklal. Willem Jan, z. van C. Leegwater en G. Schaapsman. Ondertrouwd: Jan Blom' en Wilheümi- na Stins. Cornielis Vitsser en Aaltje Glas Getrouwd: geene. Overleden: Marinegitje de Ruijg, 53 weduwe van G. Schipper, overleden te Amersfoort. Johannes Ko-uwen, 43 j„ echtgenoot van Guurtje Biersteker. Ant je Blokker, 68 jaar, weduwe van Arie Borsten. PREDIKBEURTEN Ned. Hervormde Gemeente Noordscharwoude. WEGENS KERKHERSTEL' A. S. ZONDAG GEEN. DIENST. N. V. DE TIJDGEEST Trekking van 500 nrs. tien overstaan van No taris A. G. MUL IE'. (Opgave van het hoofdagentschap C. PAARLBERG- te Oudkarspel.) Prijs van 1500 12558 1000 13958 400 4969 16893 200 1848 19028 100 1926 4878 6348 20167 MARKTBERICHTEN. N O O RD S C H AR W OUD E noordermarktbond. BI. aardappelen 14,40 Bravos 13,9014,20 Grove uien 13,00 Stek 0,902,20 Uitschot 0,906,00 Kroten 2,402,60 Rhabarber 4,90 Aanvoer 29 April 1010 kilogram uien, 2825 kilogram kroten, 600 k.g. aardap pelen. t AMSTERDAM. 28 April 1922. Op heden gehoud-eh veiling Ouder Visclimarkt besteedde man de volgen de prijzen: Kipeieren wit 5,50— 7,55 Idem bruin 7,009,55 •Eendeieren 6,507,00 P'epkuikens 2,oo2,30 Per k.g. levend 2,46 Op den 5den Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders K. Hart A. Zeeman hunne 50-jarige Echtvereeniging wegens ongesteldheid, in stilte te «T herdenken. «r Hunne liefhebbende Kinderen, tr Behuwd- en Kleinkinderen. Zuidscharwoude, 2 Mei 1922. Op deii 6den Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders §jg> Jac. Bruin 3| en Aaltje Groot, H in alle stilte hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. H Hunne liefhebbende kinderen, ANTJE. WILLEM, gl v h. Broek op Langendijk, thans Qrootebroek, Mei 1922. directeur der Grem. Lichtbedrijven teNooid- Scharwonde, VRAAGT VOOR 7 Mill a.s. HiïURPRIJS van de vjor deze bedrijven benoodigde RIJWIELEN. Inlichtingen ten kantore.

Nieuwe Langedijker Courant | 1922 | | pagina 3