an d: Hooi fei ling< il/ersl •nun - 24 ietGrc een 4 ij zei Ungsdijli bedrag voor werkverschaffing in aanmerking zon komen, maar in het thans voorgestelde is het niet meer dan 1500 gulden. Ook de plaats acht Weth. je Geus niet geschikt, omdat naar zijn meeningi het bouwplan van „Goed Wonen" niet zou kun nen worden uitgevoerd. De heer Hart zegt, dat het bestuur van „Goed. Wonen" voor het plan was, als zijnde in het be lang der gemeentefinancien door de hoogere1 pacht, en voor het algemeen belang. De heeren Verduin en van der Woude vreezen, dat de voorgestelde pacht niet kan worden opge bracht door de voetbalvereeniging, gezien den toe stand bij naburige vereenigingen. Het verzoek wordt met 52 stemmen van de hand gewezen. Voor' de heeren Hart en Mulder. Van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" een verzoek, om op een te bouwen woon- en winkelhuis hypotheek te verleenen voor de volle bouwsom na aftrek der bouwpremie. De heeren van der Woude en De Geus zeggen, We hebben ons er al eerder in beginsel voor ver klaart. In Juni had de raad zich garant verklaart voor een door het rijk te geven hypotheek. Voor het winkelhuis was deze echter geweigerd Na bezoek van weth. De Geus en de architect bij den' inspecteur zal de premie echter wel worden toe gestaan. Met algemeene stemmen toegestaan. Op een verzoek van den heer Luchtigheid om vermindering der pacht van de dijk, omdat het gras door voetballende kinderen is vertrapt,, wordt afwijzend beschikt, daar hierin reeds voorzien is in de huurvoorwaarden. 1 Van de commissie van bijstand in het G.E.B. aan; beveling, om de stroomprijzen te verlagen. B. en W. stellen voor, om met ingang van 1 Jan. 1923 den prijs per K.W.U. te stellen op 30 cent voort licht en 15 cent voor kracht. Allen voor. De heer Jb. Boldewijn heeft bericht, de her-s benoeming tot lid van de commissie van toezicht, op het L. O. niet te kunnen aanvaarden. Op voorstel van B. en W. wordt hiervoor be noemd de heer S. Smit. 3 I B. en W. stellen voor om den ontvanger te be lasten met de uitbetaling van de pensioenen, als zijnde werk in den zin van het schrijven van den minister, in verband met de verminderde werk zaamheden van den gemeente-ontvanger. Dit 1 wordt voorgesteld omdat de ontvanger het destijdsi hiervoor bepaalde salaris niet wou laten vallen op verzoek van den raad. De rekening van de veenderij toonde aan een tekort van f 13088,09, wat de gemeenten Sint Pancras en Koedijk ieder op 6544,04V2 komt te staan. Bij monde van wethouder Visser ver klaart de commissie, die deze rekening heeft na gezien, dat zij in orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring. Dat tekort zegt Visser is voor namelijk ontstaan doordat de turfprijzen zoo naar beneden zijn gegaan en stelt voor om bij den mi nister aan te dringen om bij te dragen iri dit groote tekort. D eheer van der Woude wil den burgemeester hiervoor .afvaardigen en zegt de voorz. daar wel. heen te willeen, als schriftelijk verzoek niet baat. De heer van der Woude deelt nog mede, dat Maandag de loonen in het veenbedrijf zijn vastge steld op 1.15 voor 1000 steekturven en 20 cent per M2. baggerturf. Voor arbeiders in het bijwerk 2 gulden' per dag. Een schrijven van de vrijzinnige kiesvereeni- ging, behelst het verzoek om teruggave van een ge deelte van het teveel betaalde aan den H. O. D evoorzitter brengt in herinnering, dat in een vorigevergadering besloten is, gelijkluidende ver zoeken van „De West" en „Ons Belang" aan te houden totdat het bedrag van den aanslag bekend zou zijn. Van den inspecteur is bericht ingekomen dat dit 58603 gulden kan bedragen, doch dat het nog belangrijke wijzigingen kan ondergaan wegens reclames en oninbaarverklaring. De 3 adressen worden nu maar gelijk behandeld. De kiesvetecniging vraagt 30 pCt. vermindering. De heer Vérduin stemi nog altijd met de adres-» sen in, doch wil iets vc.anderen ,nl., wat meer inkomt dan f40,000 leruggeven. Wethouder De Geus erkent, dat in de vorige vergadering hij het niet met Verduin eens was, maar dit was in verband m,et de rekening 1923 en niet met Jen tegenwoordigen toestand. Del bouwers hebben geen geld in kas, zegt de Geus* en hij wil niet de schuld dragen, dat straks van sommigen den boel wijordt verkocht. Een be paald bedrag vaststellen kan niet omdat men niet weet wanneer dat binnen is. In overleg met Wet houder Visser steft hij voor den omslag met 25 pCt. te verminderen. De voorzitter zegt ongeveer het volgende: Ik heb met eernge verwondering het adres der ki ;s- vereeniging gelezen, doch nog meer verwondert het adres der kiesvereeniging gelezen, doch nog meer verwondert liet mij, het standpunt thans don de wethouders ingenomen. Voorz. zegt ver der we hebben rekening te houden met 200 aan slagen, die volgend jaar niet in aanmerking ka men, dat zijn tuinbouwers. Ik heb echter ook te waken over de belangen der arbeiders en an deren, die volgend jaar alles moeten opbrengen. De heer P. Hart zegt in moeilijke positie te verkeeren, doch de rióod in het bedrijf is er. Hij' wijst nogmaals op een regeling over 3 jaar voor ie, wisselvallige inkomens. We moesten, zegt liij. de noodlijdenden van heden helpen door terug geven, doch de voorzitter wenscht de .aangeslagenen het volgend jaar ook te helpen, was echter niet uit gelokt. Ten slotte wordt met algemeene stem men, de voorzitter is geen raadslid, aangenomen, 25 pCt reductie te geven. De vergadering werd bijgewoond door een 3- tal tuinbouwers en een 10-tal werkeloozen, waar door de atmosfeer, in de raadszaal wel wat minder goed was dan gewoonlijk. UIT DEN OMTREK. - OUDE NIEDORP. De omslag van 'het veefoinds alhier is over de afgeloopen 3 maanden vastgesteld op 0.3 pet., dit is gemiddeld zestig cent per rund. Verzekerd waren 445 runderen waarvan er 1 werd afgekeurd. KOEDIJK. De Commissie voor de steun ver leening be staat uit de heeren W. Visser, Jb. Slotemaker 'en K. Stam Mz., als leden der tuinbouwver- eeniging „de West" en Jb. Visser, J. Keeman hls leden der Coöperatieve Boerenleenbank. PLAATSELIJK NIEUWS OUDKARSPEL. „HET KLEINE TOONEEL." „PRO DOMO." Zaterdag j 1. trad voor een ongeveer twee derde gevulde zaal van den heer Vis te Oudkarspel op, ,„Het Kleine Tooneel" van Noordscharwoude, met' het daar ter plaatse reeds eerder opgevoerde too- neelspel „Pro Domo" van Jhr. van Riemsdijk, in 5 bedrijven. JWij vragen ons onwillekeurig af, wat er nu oog valt te schrijven, waar de eerste opvoering reeds zoo breedvoerig is gerecenseerd. Moeten wij in denzelfden geest gaan schlijven, ci verwacht men thans iets anders. Juist dat laatste maakt het voor ons lastig, omdat wij niet anders kunnen schrijven. Maar niettegenstaande dat alles, willen wij toch nog eenige van de spelenden noemen, die zulk oen subliem spel te zien hebben gegeven, die dezaal' onder de bekoring van hun spel wisten te bren gen, die in de zaal een ontroering wisten te ver-' wekken, door de schitterende uitbeelding van hun, rollen, waarvan de beteekenis zoo duidelijk en scherp tot een ieder doordrong. En daarbij denken wij aan Louis, den student, den zoon van Graaf Prébois de Grancé, die nog nooit zulk spel te zien gaf, die zich in zijn rol had ingeleefd, die in hartstochtelijke wóórden in de nachtsociëteit zich uitte. Indrukwekkend was de houding van hem, voor wier. niets anders bestond dan de nachtsociëteit als het eenige middel, om door zich over te geven; aan hartstocht en spel, andere schrijnende gedach ten te verdringen. Ook de gravin, niet alleen als gravin, maar ook als Toni, gaf schitterend spel, Vooral in haar rol als Toni,, wanneer zij in ondubbelzinnige woor den haar afschuw van het nachtsociëteit-leven uit, De „meid" die walgt van haar bestaan, maar geen kracht heeft, het goede, dat nog in haar is, te doen overheerschen. Schitterend was uw spel. De overige spelenden gaven goed spel, maar wij kunnen met nalaten de houding van den. graaf te bewonderen, wanneer hij in de nachtsociëteit is, en wanneer hij na een 5-jarige gevangenschap; hem opgelegd voor het dooden van zijn zoon, zijn vrouw en dochter in eigen woning weer ontmoet. Er is genoten ten volle. Men heeft meegeleefd in spel er, stuk dat voor het voetlicht werd gebracht. „Het Kleine Tooneel" is de waardeering en de volle aandacht bij zijn spel ten volle waard. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer C. D. Zaal, on derwijzer van de O. L. School te Assendelft, is benoemd bij het openbaar onderwijs te Den Haag. SPORT EN WEDSTRIJDEN KOLVEN. Zondag had in „Concordia" te Noordschar woude de 2e ontmoeting plaats tusschen de. vier klolfsocieteiten. De uitslag is als volgt: Sociëteit „Vriendenkring,, Concord;a. T. Pranger 175 punten C. Pranger 168 punten D. Keppel 159 punten G. Langedijk 155 punten J. Sijpheer 148 punten T. Kostelijk 144 punten Vorige uitslag 949 punten 881 punten Totaal 1830 punten Sociëteit J. de Bakker, Noordscharwoude. W. Kostelijk C. Langedijk J. Goudsblom P. Jes J. Joman 214 punten 181 punten 164 punten 161 punten 152 punten C. Balder 146 punten 1018 punten Vorige uitslag 939 punten Totaal 1957 punten Sociëteit „Op Maat" Zuidscharwoudë. J. Reine 194 punten P. Hagenaar 185 punten P. Molenaar 177 punten D. Blbm 176 punten R. Slot 160 punten R. Luyting 159 punten 1051 punten Vorige uitslag 1096 punten Totaal 2147 punten Sociëteit C. Vis Oudk'arspel. K'. Kroon 195 punten J. Schrieken 167 punten A. Eecen 159 punten Jb. Slotemaker 152 punten S. Evers 140 punten J. Timmerman 136 punten 949 punten Vorige uitslag 916 punten Totaal 1865 putsten NOORDSCHARWOUDE. Zondag j.l. speelde het tweede elftal van de L. V. V. „Holland" tegen B. S. V. 3 uit Ber gen. De wedstrijd werd geleid door scheidsrech ter v. d. Hoven, welke goed voldeed. B'. S'. V. won den toss en k'oos eerst het Oostelijk' doel te verdedigen. Na den aftrap is B. S. V. in de meerderheid, maar de spelers in de voorlinie van „Holland" waren op 'hun post. De bal werd door der back van „Holland" het veld ingeschoten, door sa menspel wordt de bal naar het doel van B. 5. V. gedreven, de rechtsbinnen schiet het leder naar den rechtsbuiten, deze schiet dadelijk weer terug en de rechtsbinnen geeft „Holland" de leiding met 10. Na den uittrap komt de bal weer bij het H.-doel, door het missen van de back (waar de keeper niet op verdacht was) maakte B. S. V. weldra de gelijkmaker 11. Eindelijk kwam .de rust. Na ongeveer tien minuten te hebben gerust wordt er weer met volle moed begonnen. De back van „Holland" neemt de plaats in als linksbinnen. Nu zijn ze in de meerderheid, doch er wordt erg geknoeid. Ze wisten het aantal doelpunten tot 5 te brengen. De B. S. V.ers konden het net niet meer vinden. Met 5—1 komt het einde in het voordeel van „Hol land 2. NOORDSCHARWOUDE. De kbrfbalclub speelde tegen Stompetoren. De S. S. S.'ers waren niet tegen deze gasten opgewassen. Met 0—17 kwam dan ook het einde in het nadeel van de thuisclub. OUDKARSPEL. D. T. S. I moest Zondag te Oude Nfedorp tegen V*y.V. I spelen, maar wegens sjechte terreintoestanden ging deze wedstrijd niet door D.T.S. 2 was op bezoek bij' V.A.F.C. 3 t? Alkmaar en -moest tegen dit sterk elftal met 5—1 het loodje leggen. Over de wedstrijd hei volgende Om 1-2 uur wordt onder leiding van den heer Visser begonnen. V.A.F.C. is volledig, terwijl D.T.S. 2 «en invaller heeft en met 10 man speelt (hulde voor den wegblijver 1!) Di rect is V.A.F.C. sterker en weet spoedig 2 maal te doelpunten, terwijl vele aanvallen op buitenspel afloopeen. De rust gaat in met 2—0 voor de thuisclub. Direct na de hervatting maakt V.A.F.C. uit een penalty er 3—0 van. Bij een D.T.S.-aanval begaat de V.A.F.C.-back- een overtreding in het strafschopgebied en uit de hiervoo rtoegekende strafschop maakt de midvoor er 31 van. Even voor het einde scoort de V.A.F.C.-voorhoede nog' 2 maal en wint verdiend met 51. Scheidsrechter Visser van Oudkarspel heeft dezen wedstrijd op keu rige wijze geleid. D. T. S. 3 kon het te Oude Niedorp tegen V.V.V. 3 niet verde rbrengen dan een 21 nederlaag. D. T. S. adsp. 1 wonnen in een aardig ge speelde wedstrijd te Dirkshorn met 41 van D. F. C. 2. - ST. PANCRAS. Zondag een match alhier tusschen Vrone 3 en Al'cmaria Vitrix 8. Vrone maakte voor de rust 1 goal, A.V. geen enkele. Na de rust plaatste met een f raaien kopbal de voorhoedespeler T. B. weder een goal, waar door 'tvoor Vrone 20 werd. Doch toen zakte Vrone merkbaar af en A.V. behaalde kort achter elkaar 2 goals, zoodat A. V. gelijk spel maakte met 22. Vrone 2 ging naar Alc.-Vilr. 7 en maakte aldaar ook gelijk spel 2—2- Daags 'te voren waren de Vrone-adspiranten neit zoo gelukkig in hun spel tegen Blauw-wit 1 van Alkmaar als een week geleden. Blauw- Wit kwam aanmerkelijk versterkt met een paar stevige spelers uit en won met 62, een groot verschil met den uitslag van een week geleden 30 voor Vrone. - OUDE NIEDORP. Zondagmorgen speelde V. V. V. 3 een vriend schappelijke match tegen D. T. S. 3 van Oud karspel. De V.V.V.-ers wonnen met 21. BINNENLAND. Verruiming werkgelegenheid. (Vragen van Kamerleden). De heer Dresselhuys heeft den ministers, van Financiën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld 1. Is het den Ministers bekend, dat de „Al gemeen eregelen betreffende het verleenen van gedeeltelijke Staatsgarantie vojor uitvoertrans- acties", geenerlei opvoering van de werkge legenheid voor de tuinders kunnen brengen, aangezien de afzet van tuinbouwproducten in hoofdzaak niet pleegt te geschieden op krediet, doch voor het overgroote gedeelte in consig natie aan buitenlandsche handelaren? 2. Zijn de Ministers bereid maatregelen te overwegen, waardoor de werkgelegenheid voor den tuinbouw zou kunnen worden verruimd, in den zin van zekere prijsgarantie van Regee- ringswege voor het surplus van tuinbouwpro ducten, die zouden kunnen worden uitgevoerd naar landen of streken, waarheen op het oogem blik geen export plaats heeft, welke garantie xonder behoorlijk toezicht b.v. hierin zou kun nen bestaan, dat voor hetgeen aldus in consig natie wordt verkocht, voor zoover de opbrengst verlies oplevert, 40 pet. van Rijkswege in dit verlies wordt bijgepast? 3. Meent de Regeering niet, dat, naast we zenlijken steun aan den tuinbouw, hiermede kan worden bereikt, dat de binnenlandsche markt zou worden ontlast, het verwijt van ,,dum' ping" in het buitenland zou woeien ontgaan, en het tenietgaan van waardevolle voedings middelen zou worden voorkomen, terwijl nieuw afzetgebied zou kunnen worden verkregen en tevens het oude afzetgebied behouden blijft? NIEUWSTIJDINGEN Toen men hem in de kaart keek.-. Een 23-jarige man stond Zondag aan de Brouwersgracht te kijken naar een paar per sonen, die op straat zaten te kaartspelen. Een hndere omstander duwde hem- tegen één der spelers aan. In zijn drift greep deze een mes en stak den toeschouwer daarmede in den rug. De steek veroorzaakte een niet ernstige wonde. f2000 vermist. 1 Een firma aan de Heerengracht mist twee bankbiljetten van f 1000. Eén der firmanten had het geld, dat bestemd was voor de uitbe taling van lbonen 'en andere uitgaven, in zijn portefeuille gestoken en heeft de portefeuille met haar inhoud vermoedelijk buiten kantoor verloren. Slippen. Gistermiddag ongeveer twee uur reed een 44-jarig onderwijzer per rijwiel over de Hooge Sluis. Hij geraakte tusschen de tramrails, slipte en werd door een tram aangereden. Zwaar ge wond werd hij naar het O. L. V. Gasthuis ge bracht. De ongelukkige is kort daarna overleden. Doodgestoken. Zondagavond heeft te Kes- sel (NI-B.), de 23-jarige Piet de V., boeren knecht, den 19-jarigen Jozef van Minther na een woordenwisseling doodgestoken. Frans Rosier getrouwd. Te Hilversum, is de eens zoo beruchte Frans Rosier in bet huwelijksbootje gestapt met mej T. Kuyper. Ten einde verschoond te blijven van on- gewenschte belangstelling, was deze zoo gewichti ge gebeurtenis geheim gehouden. (Vad.) Zedenmisdrijf. Te F.dam is een vervolging ingesteld tegen den hoogbejaarden concierge van het Stedelijk Mu seum, aldaar, wegens misdrijf tegen de zeden. De man lokte daartoe jonge meisjes in het mu seum. Het rare heerschap. 1 De man, die zich të Leiden heeft uitgegeven voor dokter van het academisch ziekenhuis, Om te onderzoeken, of verschillende menschen onder voed waren en daarbij vrouwen zich liet uitkke- den, is naar de N. R. Ct. meldt, door de polite opgespoord. Het is iemand, die zoo nu en aari geestelijke storingen lijdt; hij zal naar het krankzinnigengesticht Endegeest worden over^ bracht. Voorjaarsgroente. Naast rhabarber, die al sedert een tiental da®en getrokken wordt is Zaterdag door een tuinder"^ Wijk-aan-Duin de eerste spinazie ter markt ,r(s bracht. Verleden jaar geschiedde die pas begin Maart en in 1921 ruim half Februari. D ezachte winter is oorzaak dat versche groen, te nog steeds in betrekkelijk grooten getale w0.-d» aangevoerd. Men treft op den vollen grond al zulke mooie, spinazie aan, dat vermoedelijk deze groente jjt jaar nog eerder van den kouden grond gesneden wordt .dan verleden jaar uit den bak. Vervuiling. Te Bathmen is Zaterdag de 42-jarige daglooner A. A., die daar alleen in een eigen huisje woonde dood '111 zijn bedstede gevonden. De man is waarschijnlijk tengevolge van ver. vuiling ziek geworden en gestorven. Automobielongeluk. Zaterdagmiddag bevonden de heeren De Bor des ,lid van de hoofddirectie der Nationale Ban] te Utrecht, Waller, directeur van het kantoor Utrecht der Nationale Bank, en Ypes, contro leur der Nationale Bank, zich op inspectie hét noordelijk deel der provincie Utrecht voor het 1)> bezoeken van verschillende kantoren. Deze inspec tietocht geschiedde per auto. Tusschen Amei„ foort en Hilversum heeft de stuurinrichting van de automobiel waarschijnlijk een defect gekregen want plotseling verloor de wagen, die in vrij 1 groot evaart op een rechten weg reed, de richting waarin hij zich bewoog. De auto vloog in die vaan naar den berm van den weg en botste met kracht tegen de boomen op. De inzitierzden -ver-- den vrij ernstig verwond. De chauffeur moest in het ziekenhuis te Amersfoort worden opgenomen mst een ontwrichte heup en beenf- •ccmu. De heèr, De Bordes bleek eveneens een beenfractuur te heb, ben en werd naar Utrecht vervoerd. De contru- leur der Bank moest in het ziekenhuis te Amers, fooi t worden opgenomen, de heer Waller, die slechts kwetsuren in het aangezicht bekwam kwam er wel het beste af. Naar het „U. D." waaraan wij dit bericht ontlèenen, gisteren ver nam. gaf de toestand van geen der verwonden redenen tot bezorgdheid. BUITENLAND Mijnwerkersstakingen in Lotharingen en ISaargebied. Aan het blad „Die Sozialistische Republik" wordt uit Metz' bericht: De staking waartoe gisteren door mijnwerkers in Lotharingen is besloten, is algemeen geworden, nadat geble- Bk en is, dat de laatste onderhandelingen der Christelijke vakyereenigingen mislukt zijn. Het werk ligt volkomen stil. De mijnen in het Saar gebied en Lotharingen zijn door milita;ren be zet. Daarom zijn nu ook de voor de 'mijnen strikt noodzakelijke werkzaamheden stop geze plaats van bestemming kö]n bereiken. Een schooltragedie. In Engelsche bladen is in den laatsten tijd vrij wat geschreven oyer den dood van eett vijftien-jarigen jongen Tanner. Hij was scheids rechter bij rugby en schijnt zijn taak niet tot tevredenheid zijner makkers te hebben vol bracht. Toen de jongens weer binnen waren, schold een der spelers Tanner uit en schopte 'hem, waarop deze na gezegd te hebben: „Het is jouw schuld, dat ik het doe," zich om het; leven bracht. Naar de „Evening Standard" bericht, heeft1 hét bestuur van de school na een zitting van een uur, de uitspraak' gedaan, dat het hoofd der school, waar het gebeurde, en het onder wijzend personeel ten volle het vertrouwen ver dienen der ouders, evenals de monitors (oude- re leerlingen, die een soort van toezicht op de jongere Iho-uden). Blijkens uitvoerige berichten over het jam merlijke geval gebeurde het terwijl Tanner en de andere joingens alleen waren. Afschrift van deze conclusie is gezonden aan den Onderwijsraad, om in geval van verdef onderzoek' te kunnen dienen. De houding der geallieerden tegenover de Turksohe bedreiging in Smyrna. - Amerika heeft zich bij hun protest aangesloten. Reuter verneemt dat er geen onverwijlde stappen zijn gedaan om' de Britsche onderdanen in Smyrna, ten getale van twaalf(?), uit de stad te verwijderen, ondanks de bedreiging dei Turken. Men is van oordeel, dat er geen moei lijkheden zullien zijn om ze weg te krijgen, indien de noodzakelijkheid zich voordoet. In aansluiting met het geallieerde protest aan den vertegenwoordiger van Angora te Kon- stantitruopel hebben de geallieerde marine-auto riteiten aldaar medegedeeld, dat de geallieer de commissarissen in Konstantinopel ;n ver buiding staan met Angora met betrekking to de Turksohe houding ten opzichte der buiten landsche oorlogsschepen. De Turksche auto riteiten zullen verantwoordelijk' voor elke vij andelijke daad worden gesteld. Van belang wordt geacht, dat de vertegen woordiger der Ver. Staten zich bij dit protest heeft aangesloten. De Super-Dreadnoughts „Resolution'1' ei „Emperor of India" bevinden zich bij Myti lene, zoodat er dus een Britsche marine strijd tnacht op kbrten afstand van Smyrna is. Bp vendien bevinden zich behalve de Britsche kruisers Curacao" en „Calypsof' nog voo Smyrna de Fransche kruiser „Emest Renan' en de 'torpedojager „Spmali" terwijl Nederlani door de „Tromp" en Amerika door vier tor pedojagers zijn vertegenwoordigd. Duïfcsche vermogens in Amerika. Volgens een telegram uit New-York' heeft d< Commissie uit het Huis van afgevaard;gdei- voor den buitenlandschen handel het wetsönt werp goedgekeurd tot teruggave tot hoogstenr 10.000 dollar van elk' in beslag geïiomer Duitsch vermogen, hetgeen in totaal 44 millioen dollar beteekent, terwijl de regeering verdt nog 300 millioen dollar Duitsch eigendom vasthoudt, waaronder begrepen zijn de in bi stag genomen Schepen als waarborg voor f betaling der Amerikaansche vorderingen c Duitschland. DE BEZETTING z. h. RUHRGEBIED. Uitbreiding van het aantal kol'entreinc" Naar uit Elten wojdt veipomen, wordt M sfeeïïköle weder uitge Kolen naai to de begroo heeft de Di e zaken Oes de Fransche (it de goede t Ruhrgebied ankrijk, dat - sedert het 1 ankrijk en B Idolen eh 1' men naar erd; hierbij k a dus in 't gel bezetting het jüolen en 20. bezetting zo -s 45.OOO ton jen en cokes jg van het re verlies opg< Duitsche bladen pi :ers der Duits i en België i rplicht in 'tg jeverd werder niet-gele ver de oorzaak rd verricht cember voor! Een staal' spoorwegen, bijzondere c Verfware Vernisse Olie idmarkt 72— Tele: lAxten 4jos60c1>; Heeft Verde f50; Burge Trekl Koopt s men f 1,21 DERLAN co toezenc Aanvi het Bi Drc Broek op let deze heb dat de zaak Cher, erplegim mnverw ipeod wordt - "er kennismak en WOE* Rl aan iedei 'osteus 75 ee saborBtel ol 'ep aangebodi bieding en Verbeek gem< ïSciie heeft bi ied in a? h' fr, letter

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2