UIT DEN OMTREK. - HEER HUGOWAARD. De brandstofhandelaar J. Dekker alhier be gaf zich in den vroegen morgen naar zijn mo torschuit, gelegen bij de Waarlandsbrug. Daar het nog vrij duister was, stak' hij in de schuit gekomen een lucifer aan, wat gevolgd werd door een hevigen knal vergezeld van een groote vlam. De kleeren van D. vatten vlam en 'hij wist niet beter te doen dan in de ringvaart te springen, waardoo rhet vuur doofde. Aanvanke lijk niet veel pijn hebbende begaf hij zich huis waarts om droge kleeren aan te trekken, doch de pijn werd langzamerhand veel heviger en het bleek dan ook, dat D. ernstige brandwon den aan gelaat en armen had gekregen, zoodat de dokter er aan te pas kwam. - ST. MAARTEN. Zaterdag hield de Afd. van den bond voor Staatsp. alhier hare jaarlijksche propaganda- vergadering. Evenals voorgaande dergelijke vergaderingen was de zaal weer goed bezet. De heer J. Glas opende als voorzitter deze bijeenkomst met een gepast woord waarna wij vergast werden op een paar nummers muziek der symphonie welke, zooals steeds, keurig werden uitgevoerd en de volle aandacht kreeg. Hierna een lezing van den heer L. de Pee getiteld, „Huibert en Klaartje''. De lezing op rijm, werd niettegenstaande de'lastige zetting, heel goed voorgedragen en kreeg de lezer tot dank een krachtig applaus. Hierna een tooneelstukje in 3 bedrijven, ge teld: „Een goed woord vindt een goede plaats" door de heeren P. Appel en S. Schut alhier. Voor de opvoering hiervan had men de oud egarde weer op de planken weten te krij gen, welke met hun spel voor een 1015 jaren terug de mensohen wisten te boeien. Dat dit hen heden niet ten volle is gelukt, ligt niet aan hun maar volgens mijn idee in het stukje. Hier zij vermeld dat het stukje op kranige wijze in elkaar is gezet en heusch als propagandastukje kan dienen, maar, de vele zang in het stukje jontsiert het geheel en maakt door deze het vol gen moeilijk en... als dit ontbreekt is de be langstelling verloren. Onder begeleiding der Symphonie werd nog- werd nogmaals voor het voetlicht gebracht „de kabouters" eveneens een product van den heer S. Schut, ook zang maar hier geplaatst, daar dit op een stukje operette geleek en de aan wezigen weer zoo wist te beïnvloeden door het spel, dat na de daling van het scherm dezelve weer gehaald moest worden. Dezelfde kabou- tergroep werd nu, en wel als muziceerendc groep, door bengaalsch vuur belicht, hetwelk een schitterend effect ga fen vele uitroepen van bewondering ontlokte. Hierna werd deze goed geslaagde vergade ring doo rden voorzitter gesloten- VERGADERINGEN. Gemeenteraad St Pancras Wij geven het gemeenteraadsverslag van Sint Pancras thans nogmaals in zijn geheel, omdat een' gedeelte in ons vorig nummer verminkt was ge publiceerd. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 9 Februari 1923 'snamiddags half 2. Aanwezig alle leden benevens den heer Wa- genaar ,lid van het burgerlijk armbestuur. Voorzitter-Secretaris de heer Kroonenburg, Burgemeester. De voorzitter leest de notulen van de vorige vergadering. Na voorlezing merkt de heer Kloosterboer op dat daarin niet omschreven is een voorstel Duif om geen jongens doch alleen gehuwden en kostwinners in de veenderij op te nemen. Eenige discussie is hiervan het gevolg, waar j bij de een opmerkt dat het in een latere bijeen- ikbmst met de veencommissie besproken is, de ander meent dat het in de raadszitting was en weer anderen die hun meening in deze niet kunnen geven. Ten slotte wordt besloten het jpun tals kantteekening in bedoelde notulen op te nemen, waarna goedkeuring volgt. De stemmingen zullen aanvangenbij den heer Slijker. f Ingekomen is de begrooting in verband met de warenvyet voor 1923. Van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de mededeeling ingekomen dat de Rijksbijdrage voor het vervolgonderwijs 460 gld. bedraagt en het Rijksvoorschot van de salarissen voor het O-L. onderwijs over 1923 bedraagt f8020. Door den Rijksontvanger is aan den Gem.- ontvanger uitbetaald in Januari fl388.73x/2 en in Februari ongeveer hetzelfde bedrag van den accountant is bericht ingekomen dat de kas en boeken van de lichtbedrijven in volkomen orde zijn bevonden. Een dit» bericht van Ged. Staten dat op 12 Dec. kas en boeken van de lichtbedrijven van hunnentwege zijn nagegaan en voor zoover uit de boeken kan blijken in orde zijn bevonden. Goedkeuring is ingekomen op het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening voor de veenderij tot ten hoogste f 10-000. Ter tafel komt het verzoek van de K. van Koophandel, te Alkmaar om de werktijden voor het gemeentepersoneel zoover te verlengen als de wet het toelaat. Voorzitter wijst er op dat hiervoor alleen in aanmerking zouden komen het personeel van ed lichtbedrijven, doch daar wordt zooveel mo gelijk de werktijd volgens de wet geregeld. Verder komen er geen arbeiders voor in aanmerking, waarom B. en W. voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemein. De heer Slijker wijst op de veenderij. Voorzitter deelt mee, dat de veenderij steeds als landbouwbedrijf is toegepast en dus buiten de wettelijke regeling valt. Besloten wordt het adres voor kennisgeving aan te nemen. Van de Kamers v. Koophandel te Hoorn, Alkmaar en Zaandam is het verzoek ingeko men om adhaesie te betuigen op een adres door hen aan Ged. Staten gezonden in ver band met de hooge belasting voor het hoog heemraadschap. Besloten wordt adhaesie te betuigen. In de Wied, H.ervs Kerk is een z.g.u. regec- ringSbank, speciaal voor de leden van den raad. De huurprijs van deze bank is f10 en wordt van het presentiegeld afgehouden. B en W. komen thans met het voorstel om dit bedrag voortaan uit de gemeentekas te betalen, waarmee de geheele raad accoord gaat. Het voorstel van de gascommtssie om den gaspnjs vanaf de meteropname in Januari met 1 cent per M3- te verlagen, wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Voorzitter deelt mee dat deze verhooging een gevolg is van de ho.ogere cokes en teer- opbrengst en door de verheugende vooruitgang van het gasverbruik in November. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening, groot f4000 en een kasgeldleening groot f2000- beide voor de lichtbedrijven. De heer Duif vraagt waarom het verzoek om een kasgeldleening niet eerder van de fa briek is afgekomen. Dit had voor Januari in orde behooren te zijn en heeft nu hier, omdat het geld parti culier verstrekt was, moeilijkheden opgeleverd. Voorzitter deelt mee, dat de gegevens er in December nog niet waren. Aan P. Volkers Jr. en J. J. Lakeman wordt de noodige ontheffing verleend van honden belasting. Volgt benoeming armvoogd. De heer Wagenaar treedt af en wenscht niet meer in aanmerking te komen, welk besluit aldus de voorzitter door de overige leden ten zeerste betreurd wordt. Ik dank Wagenaar voor hetgeen hij in het belang der administratie heeft gedaan. Aanbevolen worden in alphabetische volg orde P. Groen Cz. en M. Madderom Sr. De heer Groen krijgt 4 stemmen, de heer Madderom 3, zoodat de heer Groen gekozen i-s. Volgt rekening en verantwoording van de veenderij over 1921-'22. t Deze rekening is nagezien door 4 leden van den raad van Koedijk en 3 uit deze gemeente die dezelve hebben goedgekeurd zooals uit ie mededeeling van den heer Slijker blijkt. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 13088.09, waarvan f 6544.04Va voor reke ning van deze gemeente. Geen enkele der leden wenscht over de te kening het woord, waarna ze met dank aan de commissie wordt vastgesteld. In verband met dit tekort stellen B. en W. voor een geldleening aan te gaan op een ge lijk bedrag tegen een rente van hoogstens 6 pet. en af te lossen in 3 jaar. De heer Kloosterboer vraagt of 3 jaar niet wat kort is, doch de voorzitter zal straks na dere inlichtingen verstrekken waaruit zal blij ken dat deze aflossingstermijn goed is. De heer Duif vraagt of het kasgeld rente loos aan de veencommissie verstrekt wordt. Voorzitter. De commissie betaald de rente weer terug en lost af voor zoover dit het kas geld betreft, voor rente en aflossing van het tekort staat echter de gemeente. Het voorstel tot het aangaan van een, geld leening wordt goedgekeurd. Over de veenderij heeft de heer v. Kampen het woord gevraagd, wat hem nu verstrekt wordt. Deze deelt mee dat verschillende punten in verband met de veenderij door de commissie onder de óogen zijn gezien, ook de loonen- Voor de loonen is over het algemeen als maatstaf genomen het loon dat in het tuinbouw bedrijf wordt uitgekeerd. De veencommissie heeft gemeend daarvan 75--90 pet. als gemiddeld loon te moeten vast- St AlThet soms voorkomt, dat het uitbetaaldfe loon hooger is, komt het omdat er of langer of vlugger, o-ewerkt wordt, doch nu is het gebaseerd op het foon van een vluggen werker van het vorig jaar. Wever die toezicht houdt en leiding geeft is van Maart tot Januari vast aangenomen voor een loon van 20 gulden per week. Voor de steekturf is het. loon verminderd vans 1.50 op 1.15 per 1000 stuks en voor de baggerturf van 25 op 20 cents per vierk. M. met inbegrip, van afsteken van den bovengrond. Met hard werken kan dan 3 gulden per dag verdiend worden. Die niet in het veen kunnen werken, zal werk voor gezocht worden voor 2 gulden per dag. Onwilligen zullen nu niet meer worden opgeno men De bepaling dat alleen georganiseerden aan het werk worden gesteld, blijft bestaan, vrij gezellen kunnen alleen Maandags en kostwinners dagelijks aan het werk worden gesteld. Het doel is 19 Maart met baggeren te beginnen De heer Kloosterboer bedankt als leider. Aan hem den vader van de veenderij, komt zeker een woord van dank toe, vooral voor hetgeen hij als zoodanig voor de arbeiders gedaan heeft. Over 1921 is nog eenig tegoed van afgeleverde, turf. Zoo noodig zal het van het loon worden afge houden als de betrokkenen eventueel in de veen- derii komen werken. Ik hoop echter, dat dan afhouden niet noodig is, en zij het uit zich zelf, zullen betalen. Het loon zal weer gelijkelijk onder de arbeiders verdeeld worden. Ongeveer 35 men- 5schen kunnen aan het werk worden gesteld. De 'heer Duif is van oordeel, dat langer werken, toch niet geoorloofd moet zijn. Waarop wordt medegedeeld dat dit niet altijd voorkomen kan worden. De eher Muhrling meent dat gelijk opdeelen niet opgaat. Zoo moet de een voor den ander werken. Beter, was het dan 3.50 of 4.— gulden te geven en als dal verdiend is naar huis. Ook het punt georganiseerd zijn, wil spreker 'laten vervallen. Het moet niet uitmaken o fmen georganiseerd is of niet. Ik ben ook niet georga niseerd, betaal dus geen contributie, doch sta de risico zelf. Als er een regeling gemaakt wordt kan de ge organiseerde 3 dagen werken e ndrie dagen trek ken en de niet georganiseerde drie dagen werken en dri edagen this blijven. Voorzitter zegt, dat lijntrekkers op een plaats gezet worden, waar zij werken moeten; verschil in loon maken is zeer moeilijk. De bestaande re geling voldqjet goed. De heer Kloosterboer wijst er op, dat ook aan den 'Langendijk geladen wordtdoor aangeslote nen en de loonen ook gelijk verdeeld worden. Die mei aanpakt gaat er uit. Ze willen wel. De lieer van Kampen deelt mee, dat die zijn best niet doet et uit gaat. Zeer moeilijk is het, verschillend loon uit te keeren, hetgeen met ver schillende voorbeelden wordt aangetoond. 1 Ook zou het soms onbillijk zijn, omdat niet alle putten evengoed zijn. Ten opzichte van het georganiseerd zijn deelt de voorzitter mee, dat weer gepoogd wordt daad werkelijken steun te krijgen. We zijn verplicht te doen wat we kunnen. Als we echter afwijken, be geven we ons op verkeerd en gevaarlijk terrein. Niemand voert verder het woord over hetgeen naar voren gebracht is. Volgt vaststelling van de rekening der armvoog-i dij welkt is nagezien door de heeren van Kam pen, Muhrling en Schuit. De heer Schuit deelt mede dat de rekening in volkomen orde bevonden is. I Deze. rekening sluit met een batig saldo van 881,681/2 gulden. De commissieleden ontvangen dank voor hun bemoeiingen en Kloosterboer voor zijn uitnemend gevoerd beheer. Volgt benoeming stembureaux voor de Proy. Staten worden aangewezen B. en W. met Schuit en Slijker als plaatsvervangers. Voor den gemeen teraad Schuit en Slijker met van Kampen en Mi'.hr ling als plaatsvervangers. Ter tafel komt hierna het aangehouden adres van de vereeniging „Ons Belang", waarin mede werking verzocht wordt voor de aansluiting van het zuideinde bij de gemeente St. Pancras. Voorzitter deelt mee dat in Koedijk besloten is, medewerking te verleenen. In de vergadering van B. en W. is dit punt in den breede onder de oogen gezien, vooral omdat het een punt is van zoo enorm groote beteekenis. De voor- en nadeelen voor de gemeente zijn terde ge uitgetist. We moesten in aanmerking nemen de tijden waarin we verkeeren en welke we steeds aan den lijve gevoelen. B. en W. hebben het in ver band daarmee gevaarlijk gevonden het adres vier kant te verdedigen. Aan het slot van de besprekingen kwamen we tot de overtuiging, dat de toestand vooral in ver band met de werkeloosheid en het armwezen van dien aard is, dat we, de verantwoordelijkheid om het adres t esteunen niet op ons durven nemen, waarom voorgesteld wordt afwijzend op het ver zoek te beschikken. De heer Slijker kan zich daarmee zeer goed ereenigen. De heer van Kampen zegt altijd van idéé te zijn geweest, dat vereenigen gewenscht was We zijn één 'in alle dingen en ik heb het altijd jam mer gevonden dat het zuideinde niet bij St. Pan cras behoort. Ik ben er voor dat het zuideinde' er bij komt. In 1920 waren we er allen voor behalve de hr. Schuit. Niet ben ik de man, die, het kost wat het kost, het plan er door zou willen hebben, doch ik ben van oordeel dat er voordeel in zit en voor het zuideinde en voor de gemeente. Voor de post' is het reeds een geheel. Sint Pancras heeft er geen nadeel van. Voorzitter. We hebben het een en ander terde ge besproken. Van het standpunt der zuideinders is vereeniging gewenscht. In het gemeenschaps leven is het reeds één, doch we staan voor zulke onzekere tijden. We meenen dat het altijd onze gemeente geld moet kosten. Wat de werkeloosheid betreft, deze kunnen we zoo zoo helpen en het armbestuur kan zich zoo zoo bedruipen. Als het een wordt, zal het 't armbestuur geld kosten of de gemeente inoet bijspringen. We dur ven de verantwoordelijkheid niet op ons nemen. De geheele malaise draait om de financiën en we vreezen dat het onze gemeentenaren dieper in de malaise zal brengen. Wethouder Duif. We hebben de zaak in den breed besproken. We moeten de belangen van de gemeente behartigen en zijn geroepen om de gees telijke en maatschappelijke belangen van de ge meente te verzorgen en te verdedigen. De arme menschen kunnen nu voor een geschik ten prijs nog een stukje grond krijgen. Met de werkeloozen weten we het nu al haast niet hoe we de zaak voor elkaar moeten houden. Voordeel zien wij in geen enkel punt. De heer Kloosterboer wil een bespreking met Koedijk over de voorwaarden, doch dit is beter van niet. Elke gemeente denkt om zichzelf. En als de ge'meenten tegenover elkaar staan, kan soms hoogerhand de beslissing nemen. Daarom liever geen besprekingen. De heer Kloosterboer gelooft dat de heeren het te donker inzien. Met de werkeloosheid moeten we hopen op betere tijden. Als dat niet komt, weten we even goed niet waar we bedaren moeten De heer Schuit. Het schiet al mooi op. De heer Kloosterboer. Ja ,het is waar, wat het. armwezen betreft, zal het zoo maar niet gaan., Sint Pancras moet er geen geld bijleggen. We moeten in overleg deze zaak regelen. 1 Reeds als we over de dokterspraktijk beginnen zouden we van Koedijk geld toevangen. Als we er geen bonk land bijkrijgen zal .het niet gaan. j Als we het zoo moeten aanpakken als het is, ben ik er ook niet voor. Wat de werkmenschen daar betreft moeten we niet zoo zwaar nemen.; Voorheen hebben we van de werkende menschen daar geprofiteerd. i Voorzitter. Het adres ligt in den tegenwoordigen' toestand voor ons. Een mensch wordt beheerscht door het tijdstip waarin hij verkeert. Toen het besluit 61 viel, was het een geheel andere tijd. Nu is het een erge malaise-toestand, en dan brengt men alles wat zwaarder naar voren. j {We behoeven het nu niet te doen. Alle tijden hebben weer tijden. r De heer Kloosterboer. Overleg kan toch geen kwaad. De heer Schuit. Overleg is alleen geld toevangen1 Voorzitter. Vereenigen van gemeenten is veel gemakkelijker dan een gedeelte overnemen. Dat geeft veel moeilijkheden. Als we Koedijk be-, schouwen in de financiën, weten zij ook zeker niet, waar betaling vandaan zou moeten komen. Om de menschen persoonlijk spijt het ons. Doch daar kunnen we ons niets van aantrekken. De heer Slijker. In 1920 heb ik er voor ge stemd. Ik had nu een voorstel van Koedijk ver wacht, doch dat doen ze niet. Daarom ben ik bang om erover te beginnen. 1 Wethouder Bakker. Wat is er voor de men-i schen voor. Ze leven toch geheel met ons samen.' De heer van Kampen heeft voor de bespreking gen al gevoeld, dat het niet zou gaan. Duif is er niet voor om de kossten. Deze cijfer ik ook niet weg,, doch ik meen dat het voor St. Pancras! voordeel geeft. 1 Ik denk dat het zuideinde meer belasting be taalt dan Sint Pancras. In Koedijk zegt men soms ook: We kunnen het, zuideinde niet missen. Uit financieel oogpunt zal het dus niet afvallen., Als het echter moet kosten ben ik er niet voor. Met 25 stemmen wordt hierna op het adres afwijzend beschikt. Hierna krijgt de heer van Kampen het woord, om een bespreking te houden in verband met de malaise in het tuinbouwbedrijf. Voor 14 dagen terug aldus spreker verzocht ik een bespre king in deze omdat ik meende dat steun aan de noodlijdende tuinders noodzakelijk was en meende dat. de tuinders zeker teveel stilzitten. Toen was mijn idéé om uit den raad het wagentje aan het' aan het rollen te brengen. In den Haag is een cre- diet verleend aan de noodlijdende visschers. St.1 Pancras trekt een bedrag uk vopr de arbeider^ en misschien zou onderhandeling met ander# meenten mogelijk zijn. Misschien verwijt men mij, dat ik de toest^ in het tuinbouwbedrijf niet ken, doch 10 ja. verkeer ik in deze gemeente reeds onder hen nog nooit heb ik den toestand zoo donker geke„ als nu. Voor mij staat vast, dat in de dagen der bilisatie de producten voor te weinig geld afgestaan en de menschen met groote inkomen daarvan geprofiteerd hebben. Zij hebben de p0| ternonnaie dichtgehouden, ook voor de O.VV.-Qt lasting, waaraan de tuinbouw wel betaald heef Billijk is het nu te trachten terug te krijget wat in de vorige jaren ontnomen is en waarvj ook wei vreemdelingen genoten hebben. In de laatste 14 dagen is er echter veel gebem waai door het vrijwel overbodig is geworden hj( te spreken. 1 Ik hoop dat de tuinbouwers de koe goed bij ho:enss genomen hebben. Ik herinner me de groote platen, waarop: bouwers, zaait koren, spoedig en veel" en ook dat aan velen opgelegd is het land te schej ren. Men wist toen wel dat het van de tuinden moest komen. Nu wordt weer gezegd, ze moeten met vollt, moed aan het werk en wordt aan hen gevraag een of meer arbeiders in dienst te nemen. weet, dat men in tijden van nood op. de tuinbo; misère te helpen. In Amsterdam heeft pas een vergadering plaat gehad. Nu Maandag gaan de burgemeesters cieu Haag. Kan het niet goed zijn, daarheen wethouders ot enkele raadsleden mee te nemsi Zij toch zijn gekozen uit en door de burgers naj evenredige vertegenwoordiging. Voorzitter. Er worden aan verschillende zij. den pogingen gedaan om de tuinders zooveel mo, gelijk te helpen, tietzelfde is ook door den he# Kostelijk in den raad van Hugowaard besproken waarna" de burgemeesters in Alkmaar vergade, hebben en uit hen een commissie is benoemd, b# staande uit de burgemeesters van Heerhugowaai Harenkarspel en Sint Pancras, om naar den M nistei op audiëntie te gaan. Deze conferentie zal nu, blijkens telegram heden. Maandag plaats hebben. Deze week y dooi mij vergaderd met verschillende tuinders, actie die er op volgde laat ik voor wat ze is. Het doel der conferentie is, den juisten to# stand uiteen te zetten. Er is een permanente Tuinbouwcommissie Nederland, welke niet zoo van den toestand t drongen is, als wel noodig zou zijn. Zij zijn mei den toestand va» hier minder goed op de hoogte Ik zelf ben nu naar Utrecht geweest en heb heeren andere inlichtingen gegeven. Wat de ids, van Kampen betreft, een wethouder of raadsli aan de commissie tpe te voegen, acht ik niet zo noodig. De toestand zal voldoende naar vore komen. Een bespreking met den Minister is noodig omdat we spoedig niet zullen weten, w* de gemeentefinancién bedaren en niet weten waar we de belastinggelden vandaan moete haien. Ten opzichte van eigen financiën zijn m reeds verplicht op den toestand te wijzen. Da vloeit ook uit de werkeloosheid voort. Dc heer van Kampen. En de neringdoenden. Voorzitter. Die krijgen het ook te kwaad, weet een slagertje in den omtrek, die nu reef 2000 gulden tegoed is. Ze klagen allen. Allen heb' ben een open boek. Ik ben het er mee eens, eer. noodtoestand is, welke bij den Minister naa voren moet worden gebracht. Ik noem het eer. toestand, niet als iemand naakt op de dij staat. Dan is het te laat. W.e zijn er hier nu drii gend aan toe. Ik geef u de verzekering, dat ik mei mijn bescheiden krachten, zooveel mogelijk medewerken in het belang van den tuinbouw. I4 len we het nu laten loopen, zooals het loopl De heer Kloosterboer. Ik heb er al eens ova gedacht, dat voor het geval de boerenleenbanka an zijn, de gemeenten goed zouden kunnen spreka vooi wat geld. 1 De voorzitter. Het ligt in de eerste plaats op da weg van de tuinbouworganisaties zelf, om dek king te zoeken voot de 10 pCt. Er schijnt al reeds een samenkomst gewees te zijn, waarin men van oordeel was, dat de tuin bouw dit niet kon aanvaarden. Het is zuiver een tuinbouwbelang. Laten ze dat eens goed onder oogen zien. H< mag niet direct op de gemeentefinanciën drukke De heer van Kampen. Toen ik mijn brief schrei was dat van Heerhugowaard nog niet bekend, achtte het toen gewenscht, dat de zaak aan hi rollen kwam. Het zou zoo ver kunnen komen a thans in Rusland, dat de tuinders den moed de schoenen zinkt. Dat mag niet gebeuren. Daa moet de regeering mede voor zorgen. De heer Schuit. Als de boel onderliep, zouden ook moeten helpen. De heer Kloosterboer. Dat heeft Hazeloop oc moeten slikken. Velen weten er niet de ellen: van. Die dik in zijn kiet zit, komt er wel doj doch er zijn zooveel anderen! Voorzitter. In Utrecht zat niemand in de com missie uit onze streek. De heer Schuit. Volhouden maar. ,W.e kunnei in een dag geen fransch leeren. Wethouder Bakker vreest, dat het het volgen jaar nog slechter zal zijn. Wethouder Duif. De moed is nog niet weg Bakker. O, neen, we doen er nog een uurtje b De heer van Kampen. Dat komt toch weer de arbeiders. Dan is het beter met elkander lan ger te werken. Voorzitter. We moeten op den ingeslagen we voortgaan. Zeker zal ik goede nota nemen va hetgeen de heer van Kampen hier gezegd heef Met dank voor de genoegelijke besprekingen wordt hierna de vergadering gesloten. INGEZONDEN (De Redactie neemt voor den inhoud dezer ru briek geen verantwoordelijkheid op zich.) Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik nog éénmaal een plaatsje in uw bla a. u. b.? bij voorbaat mijn dank. De heer De Vries zal ik' niet van antwoor 'dienen omdat hij wat mij betreft geheel mijn standpunt accoord gaat. De tweede inzender heeft mijln ingezoflde stuk met verwondering gelezen- Dit wil ik' echter gaarne aannemen, als zjjn betoog? nader bezie. Ik1 zou hem echte in ernstige overweging willen geven, om voot aan (indien aanwezig) met verstand te lea® kiplaats van met verwondering. Het volgende kan gevoegelijk gepasseet worden, daar dit genoeg voor zichzelf spreek temeer daar de inzender zoo beleefd is gf weest zichzelf door onderteekening met heeft te ontpoppen. Hoogachtend, C. KLOOSTERBOEK S;t« Pancras, Febr, '23,

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 4