- SINT PANCRAS. Dinsdagavond 6.30 vergaderde onder leiding /Van den voorzitter, den heer Kloosterboer, de 'voetbalvereeniging „Vrone"', ten huize van dei heer Gerritsen, 't Eigenlijke doel dezer bijeen komst was aanvankelijk geweest, zooals de vori ge maal den heer Petri 'taanschouwelijk on derwijs van 'tvoetbalspel ten beste had ge geven, dit thans door den heer Hartland uit Alkmaar te laten doen. Doch door te weinig tijdsruimte was men er niet aan toe gekomen laatstgenoemde heer een uitnoodiging te zen den tot genoemd onderwijs. Thans werd be sloten tot het geven van een feestavond in verband met de promotie van het le Elftal. Besloten werd hiervoor behalve de leden, be stuursleden en elftalcommissie, de Aandeelhou ders uit te noodigen en voor particulieren, waarvoor een 15 kaarten disponibel waren, waarop voor iedere kaart een paar toegelaten kon worden tegen een entrée van 50 cents per jaar. Aan de leden werd verzocht allen een dame mee te nemen. Aan den heer W. Ruls werd de taak opgedragen de Aandeelhouders voor dezen feestavond mondeling te inviteeren. Verder werd besloten dezen avond met eigen krachten tot een mooi geheel te maken, en te houden op 'Zaterdagavond 10 Maart a.s. - SINT PANCKAS. Diaconie en Armvoogden hebben besloten aan pl.m. 50 armlastigen, werkloozen en zij wier lilnkomsten niet toereikend geacht mogen wor den ieder 500 turven te verstrekken. Door deze inaatregel zal tevens de laatsteturf uit de veenderij verdwijnen. - SINT PANCRAS. I De seriewedstrijden uitgeschreven door de .voetbalvereeniging „Vrone'' worden zoo zach- tes aan de gesrepjkken van het voetbalminnend publiek. Deze wedstrijden waaraan is verbon den- als le prijs een zilveren beker en elf Idraagmedailies en als 2e prijs een verguld zil veren medaille, mochten zich het vorige jaar nog al in de attentie van het publiek verheugen. Zooals men allicht nog weet moet de beker, drie keer achter een, of vijf maal op verschil lende tijdstippen worden gewonnen alvorens tot definitief bezit over te gaan. 't Vorige jaar was „Zeemacht'' van Den Helder de gelukkige. Naar verluidt zijn thans de aanvraag formulie- rren door Vrone's secretaris aan de verschil lende clubs verzonden, zoodat eerstdaags 'hoogstwaarschijnlijk de „Ranja's'' weer o|ver het veld zullen schallen. BUITENLAND Stormen en Schipbreuken. De Britsche eilanden hebben in de laatste twee dagen van zware stormen en hevige regens gele den* De laatste hebben ernstige overstroomingen veroorzaakt in alle deelen des lands. DE NOOD DER TUINDERS De conferentie met den Minister. Zooals reeds gemeld, had gister de conferen tie plaats tusschen den Minister van Financiën en de drie Burgemeesters vajn Sint Pancras, Heer Hugowaard en Harenkarspel. D.e telegrafische uitnoodiging daartoe, voort- gevoeid uit eene vorige audiënte, waarin het doel, steun aan de tuinders in den vorm van een toeslag, was bepleit, wekte eenige verwach tingen. Doch om geen illusies te wekken, vond men beter over die audiëntie te zwijgen. Nu de conferentie heeft plaats gehad, kan de minder bemoedigende uitkomst worden sa mengevat in de volgende woorden: „Van den Minister niets te verwachten". Eene lange conferentie met geen enkel, resultaat. Het -daarop gevolgde bezoek aan 't Centraal Bu reau voor de veilingen in Nederland loonde de moeite ook al niet. Geen toezegging voor een eventueefen toeslag noch eene ruimere crediet- regeiing. - De Burgemeesters zullen 't nu nog eens bij Gedep, S.taten probeeren. „En de desespereert niet''. 1 Van de regeering niets te verwachten. PLAATSELIJK NIEUWS EENE TELEURSTELLING. Tot onzen spijt en ergernis moeten wij mede- deeien, dat door onverschillige achteloosheid van een der beambten een gedeelte van de postoplage van ons nr. van Dinsdag niet aan den trein werd afgegeven. Bij onderzoek bleek (Oins, dat dit pas een dag later is geschied. DE UITGEVER. ZU1DSCHARWOUDE. Op verzoek van onzen gewonen correspondent deelen wij gaarne mede, dat het bericht over „Een gevaarlijk heerschap." niet van hem afkomstig is. ZUluSCHARWXHJDE. inzake de verplichting der leden tot aanzuivering; van het tekort in het verlies der Coop. .„Vooruit' in faillissement, liepen den laatste ntijd allerlei geruchten, ais zouden de leden niet moeten betalen AVij wisten beter. Wij hebben onlangs melding ge, maakt van de niet-ontvankelijk-verklaring van den eiscb van den curator, dat Jb./Groen, Bi. van der. Wal en P. Zeeman f 130 moesten betalen met af trek van bet gestorte. Wij deelden toen ook mee, dal dit op een informaüteit in de dagvaarding be rustte. We kunnen thans meedeelen, dat genoemde, heëren reeds opnieuw zijn gedagvaard. We ver namen nog, dat die praatjes uitgelekt zijn uit liet goede vat, waarin mets verzuurt ten gerieve van de geloovigen, die niet haasten. AFSCHEID OU.WEHAND. II. De Heer Jaarsma het woord verkrijgende, kon het zich nog niet indenken dat dit nu hei afscheid was. Kwam nog zoo gauw. Gaarne zou hij, en ook het overige personeel het nog eens overdoen willen; 30 jaren hebben wij on der uwe leiding gekerkt, en wij moet én betui gen, er was eenheid in die leiding, eenheid in bedoeling en uitgangspunt als ook in de op voedkunde. Wel hebben wij eens gebotst, maar zij die nooit geen verschil hebben noem ik nullen, dus, mijnheer Ouwehand, ook. met de botsingen, wilden wij het wel overdoen- Oud wordt gij, zegt men dan, maar wat is oud? Het ■wezen van den menjsch kan er oud uitzien, maar dan kan hij toch nog niet oud zijn. Dan kan de geest nog jong zijn, en zoo is het ook bij u. Hij is oud, die niet in zijin tijd past. Kinderen op de speelplaats zijn soms oud, kna gen zijn soms oud, waarom? Zij gaan vóór> den tijd doen met de tijd niet mee, dezulken' noem ik oud. Daarna stond spreker stil bij de smarten van het leven, die ook den vertrek kend eonderwijzer niet gespaard waren. Nu "wordt gij, mijnheer Ouwehand verplant, en oude boomen verplant men niet gemakkelijk, spoedig kwijnen zij en sterven. Daarom raad ik u, neem uw stok, en wandel; in Gods vrije natuur is zooveel op te merken, dat gij niet merken zult dan overgeplant te zijn. Wij hebben ook nog een aandenken voor u, maar, dit zal u eerst overgereikt worden, als wij vopr de laatste maal bij elkander zijn. Vervelgens verkreeg den heer Jacob Ven het woord, die mijnheer Ouwehand toesprak (namens alle .oudleerlingen. Spreker wees op 'den langen arbeidstijd hier ter plaatse, en op de bekwaamheid welke mijnheer Ouwehand hier 30 jaren het onderwijs aan de kinderen gegeven had; vele vruchten heeft het reeds 'afgeworpen, en wie weet, hoevelen het nog afwerpen zal; wij zien ze niet allen dadelijk. Uw plaats zal door een ander worden inge- taomen, maar die zal ons niet meer onderwijzen- Ik geef u de verzekering dat gij steeds bij al uwe oud-leerlingen in aangename herinnering zult blijven, als ook de uurtjes met u doorge bracht. Na het zingen van Ps. 121 4 werd door een paa roudleerlingen eene prachtige divan binnengebracht, waarop den heer Ven andermaal het woord nam, en zeide: als hulde blijk niets beters te kunnen geven. Geniet op deze divan de welverdiende rust. Tevens werd door hem overgereikt een al bum, met al de namen er i|n der gevers en geef sters aan dit geschenk. D,en Edelachtbare Heer, Burgemeester Slot had met genoegen de uitnoodiging ontvangen van het bestuur. Spreker achtte mijnheer Ouwe- hand'niet alleen hopg als onderwijzer, maar öok als. een der besce burgers. Het speet spre ker ook dat het vertrek zoo spoedig plaats zou .vinden. Men zegt wel eens van oude men- schen ,het wordt tijd dat hij gaat, en dan ijs '<het niet zoo mooi, maar van u, mijnheer Ouwe- hand zal niemand dit zeggen, neen, gaarne hadden wij u nog wat gehouden. Met u gaat iemand weg, die veel voor onze plaats heeft ge daan. Niet alleen hebt gij 'óJl van onze Broek - sche jeugd opgevoed, in de vakken speciaal het onderwijs betreffende, maar gij hebt ze ook geleerd, gehoorzaamheid, beleefdheid, enz. Dit is een voornaamheid die dubbele dank verdient. Gij zijt als onderwijzer het grootste gedeelte van den dag, plaatsvervanger der va ders en moeders. Het is mij dan ook eene be hoefte op dit moment mijne dankbaarheid hier over uit te spreken. De opvoeding der jeugd is een schoone, doch ook een zeer zware taak. Wij kennen de karakterzonden onzer kinderen, voor den onderwijzer zijn ze dikwijls vreemd. (Alle kinderen zijn niet eender. Toch mocht gij de liefde uwer kinderen uwer klasse steeds ervaren; gij leefde met hun mee, schertste met hun, .«alhoewel gij niet van spelen hield met hun. Om dit alles verdient gij onze achting, te meer, daar gij ze opk gewezen hebt op Jezus Christus als hun Verlosser; die ook gezegd heeft: Laat de kinderkens tot mij komen. Nie mand heeft de schopl verlaten, zonder dat dit hun aangezegd is. Gij blijft steeds in onze ge dachte, zij het opk zoo andersom. De onderwijzer, Ten fjoeve, van St. Pan cras, sprak ook nog enkele woorden tot den vertrekkende. Spreker dankte voor de steun en hulp, die hij van den man met rijpere erva ring, als jeugdige collega steeds had mogen ontvangen. Vele hartelijke woorden waren tus schen hen gewisseld, en waren wij niet bij elkander, aldus Spr. dan had ik toch een ge voel van zekerheid en rust, en dat1 door U. Ik spreek nu wel een woord van afscheid, maar ook roep ik u een tot „wederzien'' toe, en beveel mij verder in uw vriendschap aan. Docter W. Verdonck wilde ook nog een enkel woord richten tot mijnheer Ouwehand, niet als spreker, maar als gemeentearts, tot het Hoofd der school. Dokter Verdonck moestj getuigen dat, wat-hygiëne betrof, hij nooit iets in zake deze de school betreffende, had aan te mer ken gehad. En als ik eens met een ambtsge- zichc den pnderwijzer meende te moeten op merken, dan blikte hij den dwarskijker, met een ondeugenden glimlach aan, zoocfat er wei nig bombarie voorviel. Spreker pre® den on derwijzer, met zijn collega's over de Onreinheid der schoollokalen enz. en hoopte \Wrts, dat God verder, den vertrekkende nog zegende. Daarna dankte den heer Ouwehand allen, 'die medegeholpen hadden, om deze avond voor hem en de zijnen tot een onvergetelijke avond te maken. Spreker vertelde dat hij ging wonen Rijswijk Z.-H. Kerklaan 131. Allen die mij eens willen bezoeken, zullen welkom zijn. Zeer vele dingen, die in zijn der tigjarig verblijf alhier, zoo gepasseerd waren, ging spreker nog na, ernstige voorvallen, zoo wel als gewone; ja ook zaken waarop een gulle lach door het kerkgebouw klonk. Na. het zingen van den Avondzang", en dank gebed van den Voorzitter, verliet .de schare omstreeks 9}/% uur wel voldaan het kerkge bouw. BROEK OP LANGEND1JK. PSTCHEqUE EN GIRODIENST Aan het postkantooT Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Februari 1923 gestort f 105474,091/2 uitbetaald wegens cheques een be- dram van f66022,99. Op de postrekening van dit postkantoor werd bij geschreven: wegens stortingen t7t>ns»^ÊÊéiu wegens, overschrijvingen f 67330.86. Afgeschreven wegens overschrijvingen f 40279.06.1/2, wegens cheques een berdga van f94847.29. Op den laatsten der maand -was het aantal re keninghouders van dit kantoor 95. PLANTENZIEKTEKUNDIGE TENTOONSTELLING. D egeorganiseerde tentoonstelling ,op Plan ten- ziektekundig Gebied 'welke gehouden werd te Noordscharwoude, is 'weer voorbij. Beide dagen hebben we deze expositie bezoch:. Het materiaal was zonder uitzondering schitterend '/Vooral wanneer men bedenkt, dat al wat tentoon gesteld was, op eiikele dingen na, natuurmateriaal was. Op aardappelgebied waren van alle ziekten en insectenbesChadigingen in natura materiaal aanwe zig, zoo keurig en netjes geprepareerd, als men! alleen van den Plantenziektekundigen Dienst kanj verwachten. Van de kool, alsmede uien, was ook divers ma teriaal tentoongesteld, dat een duidelijk beeld gaf van de plagen door welke deze cultures, welke' hier worden geteeld, geteisterd worden. Dop rden heer K. van Keulen, controleur van den, Plantenziektekundigen Dienst werden steeds de gevraagde toelichtingen gegeven. De eerste dag viel ons het bezoek niet mede. Slechts een 30-tal bezoekers, in hoofdzaak bestuurs leden van markt- en vakvereenigingen. Den volgenden dag ging het beter, zeker wel een honderdtal personen kwamen eens kijken: o.a. merkten wij op de cursisten van den tuinbouw-, wintercursus te Oudkarspel, uit Waarland en uit Broek op Langendijk, alsmede de leerlingen van de U.L.O.-School te Noordscharwoude. Voor deze leerlingen, werd door den heer Pi Band, Tuinbouw-vakonderwijzer te N. Niedorp, de diverse ziekten besproken, die voorkomen in aard appelen, en door den heer P. Glas te Broek o, Langendijk, de verschillende kool-, wortel- en ui- enzieklen. 1 Op de duidelijkste wijze werden door deze hee- ren de oorzaak, de kenmerken, de verbreiding en de bestrijdingsmiddelen van deze ziekten verklaard, welke verklaringen zeker door veel meer tuinders had mogen worden aangehoord. Wij hadden dan ook veel meer bezoek van tuin bouwers verwacht, die de kosten en moeiten van de Besturen en Plantenziektekundigen Dienst, daar. door meer hadden kunnen beloonen. Dooi deze tentoonstelling is de praktijk in de gelegenheid om te leeren, wat door de wetenschap reeds is onderzocht, te hunnen nutte. Niet, dat wij daarmede beweren, dat de wetenschap alles weet, maar door dergelijke bezoeken, kunnen prak tijk en theorie met elkander de zaak bespreken^ tot elkanders nut. Den organisatoren van deze tentoonstelling komt, dan ook wei een woord van dank toe, voor de moeite, die zij zich getroost hebben, om de bou wers in de gelegenheid te hebben gesteld, hunne, kennis op dit gebied te vermeerderen of te ver- frisschen. Ook den Plantenziektekundigen Dienst komt een wooru van lof toe, die op deze wijze onder eigen landgenooten de kennis over deze zaken tracht te vermeerderen, om in samenwerking met de prak tijk middelen te vinden, het hoofd te bieden aan; allerlei cultuurziekten en insectenbeschadigingen, alsmede aan de buitenlandsche uitvoerbepalingeiï van diverse tuinbouwproducten. STAATSPENSIONNEE RING. Donderdagavond hield de afd. Sint Pancras, van den Bond voor Staatspensionneering. haar tweede propaganda-avond in dit seizoen, ten lokale van den heer H. Gerritsen. Waren we aanvankelijk in de verwachting, dat er niet veel toehoorders zouden zijn,, omreden er gesproken was, dat er geen bal was, toen echter het bekend werd, dat er wel bal zou zijn, is het zeker een oorzaak geweest, dat ook deze propaganda-avond, evenals de vorige; een volle zaal met volk trok. A'anvang was op 7.30 uur gesteld, toen echter de voorzitter hamerde,, ten teeken, dat hij het openingswoord wou spreken was het acht uur geworden. De voorzilter, de heer: van Kampen, het woord verkrijgende, sprak on geveer het volgende: Geachte aanwezigen,, Ik heet u allen namens het bestuur onzer afdee-; lin ghartelijk welkom. In het bijzonder heet ik wel kom de propagandaclub uit Zuidscharwoude, wel ke zoo welwillend was, voor onze .tfdeeling dezen avond kosteloos te willen optreden, daarbij den wensch uitsprekende, dat dit clubje even zulk een goed spel te genieten zal geven als hetwelk spr. en nog enkele bestuursleden der afdeeling atls uitge- noodigden op 1.1. Kerstmis van haar hebben genoten Spr. was blij, dat deze avond, evenals de vorige; zeer goed was bezocht, ja zelfs boven zijn ver-, waehting. De entrée was voor dit doel al laag gezet, nl. 25 cents en zal daarvan de uitkomst wel zijn, dat onze kas een nadeelig saldo krijgt te boe ken ,doch als de uitkomst mag zijn een hernieuw-i de opleving van de idéé staatspensioen, dan wo gen de resultaten ruimschoots tegen het nadeelig saldo op. Hartelijk heette spr. de pianist welkom, en verder de nieuwe pers. En het was gi^ujjfijrig en het werd door het bestuur ook zeer op prijs, gesteld, dat de nieuwe pers was gekomen, want anders was er niets geweest en leden en bestuur hebben de pers zeer van noode. opdat ons werk toti uiting koine. Spr. schetste daarna den tuin- bouwnood in verband met staatspensioen, er op wijzende, hoe thans ook de tuinders tegen de harde; regeeringskoppen kloppen en allicht iets gedaan krijgen. Zoo moet er ook met de idéé staatspen-/ sioen tegen die harde koppen geklopt worden, opdat het goede van onze zaak tot hen doordringt! Succes kan dan niet uitblijven. Spr. hoopte verder; nog, dat er ook in onze gemeente, evenals te Zuid» scharwoude, zouden gevonden worden zoovele i jonge krachten ter vervolmaking van de idéé staats pensioen. Na de uitgesproken rede door den voorz, werd een begin gemaakt met het programma. Allereerst trad op de heer J. Schrijver met een geheelonthouderslièdje getiteld „Ach, vader niet meer", hetwelk zeer goed ten beste werd gegeven: Daarna een lied, getiteld „Kom, .geef een zoen"; waarvan de zanger zich zoo goed kweet, dat we als het ware een oogenblik in de gedachten leefde, Daan Pool voor ons te hebben. En al waren zijn! liedjes niet geheel in de lijn der propaganda, afwis-( seling brengt het kardinale punt vanhet geheel goed tot zijn recht. Vervolgens betraden de dames, Mej. N. Aris, AA. de Boer, G. Mulder en Al Kout het podium, met een gezamenlijk stukje geti teld „Vier vrookjke Hoogeschool studentjes", het welk eerst samen en daarna verdienstelijk door ie der afzonderlijk ten beste werd gegeven. Door de dames werden respectievelijk in hun zang hun studie object naar Voren gebracht als Docter, Ad vocaat, Wiskundige en Theoloog. Ten slotte nog eenige coupletten weer samen. Dit stukje kon 't publiek bekoren. 't.Zij vermeld, dat een der stu dentjes door haar guitige bewegingkjes, de lach lust van het publiek nogM ^eens opwekte. Daar-i na volgde zang van den napr A. Schene met eeni lied getiteld „Het kind met de roode ke lied wer dzeer mooi voorgedragen. Volgde" hoofdstuk van het programma het toonee[J „Buiten de W.et", schrijver een propagandisjl staatspensioen, de heer D. Brouwer. I Ai werd dit stuk door tijdelijke dilettanten) gegeven, dit was zeker, dat menige vaste f cantenclub het hun met zou hebben verbeter,J moet gezegd worden, dat dit werk zeer vJ stelijk werd weergegeven, waarin vooral de J gespeeld door de heeren Schrijver en De net zwaarst waren. Geheel buiten het programma om, kre^ toen een tweetal liedjes van Me.j Mulderl getiteld „De wereld der Blinden" en „Tien, vieze vingertjes", welke beiden zeer de ,lt van het publiek genoten. Daarna weder den van den heer Schrijver met de liedjes, „Moeder, ik kan je niet missen", en „De Fa üok deze vielen in de smaak van het publj. Daarna een van de vroolijkste stukjes v avond, ten beste gegeven door de reeds ge vier dames, wat weer eens een vroolijke atwi^ aan het geheel gaf. En tot slot van den Schene een tweetal liedjes, resp. getiteld durl 'te leven" en „Het fiere bchooiershart b:j ons vooral het gevoel en het leven, hetw heer Schene in zijn liedjes legde, kon bi Hierna werd nog gesproken door den hei hoii van Noordscnarwoude, voorzitter der ratie Alkmaar. Hierna nam de voorz. der afdeeling het In de allereerste plaats dankt spr. het in g, getale opgekomen publiek voor hun trouvJ Komst en tevens voor de aandacht, welke 4 spelers was gegeven. Namens de afdeeling hij dank aan den heer Schrijver, die, niettege; de zijn jeugd en opvoeding anders was als ae onze, thans zoo'n ijverig medestrijd staatspensioen was. Dank bracht hij aan mes voor haar medewerking op dezen avonii| was van gedachte, dat de jongedames vai Pancras jaloersch op zoo'n viertal moesten u welke zooveel tijd en moeite aan het goedJ de zaak besteden. Spr. hoopte dat het gevo zoo'n jaloersschheid eens mocht wezen, dat 1 hier voor d eafdeeling St. Pancras van den| voor siaatspensionneermg eens zulk een club den vormen. Dank bracht sp'r. opnieuw ai heer Schrijver en tevens aan den heer De i voor de uitmuntende wijze, waarop, zij het volste gedeelte van het stuk naar voren hadc bracht. En dat dit door het publiek op prijsl gesteld, bleek wel uit het warme applau; hun ten deel viel. Dank bracht spr. aan de: Schene, die, hoewel Duitscher van afkomst ijverig voorvechter was voor het Nederl: premievrij staatspensioen. Dank bracht sp den heer Erkamp, die hoeyvsgl, de huiselijk! standigheden droevig waren,evengoed zijn werking aan dezen avond verleende. Dank I spr. aan zijn collega, den heer Kist, die than pianist fungeerde en alhoewel Kist van spr., maatschappelijk leven niet veel dank van hi oogstte, kon hij hem thans zijn dank niet ontl daar Kist zijn taak op, uitmuntende wijze vo' had. Dank bracht spr. aan den souffleur, d ook zeer goed van zijn taak had gekweten f ondanks zijn eenzame functie, toch niet 'droogje had gezeten. Dank bracht spr. bureaulisten, die, al werd er de avond ni sluitend gemaakt, toch nog f24,hadden Doch indien dit tekort werd gedekt door 1 me aanmelding van nieuwe leden, was spr! schoots tevreden. Dank bracht spr. nogmaall de nieuwe pers, welke aan de uitnoodiging I dezen avonci bij tie wonen, had voldaan, el thans maai' gelukkig was, daar anders nia er was geweest en onze zaak weer eens een len dood was gestorven. En opdat ook de j zijde van Sint Pancras eens naar voren kwam.| al worden we hier wel eens de bolsjewie noemd, deze avond heeft doen zien, dat van Sint Pancras ook het goede weet te ren. Spr. hoopte nog dat de pers zijn taakl opvatte en niet volstond met hier en daar f pluimpje te geven, doch het geheel zoo obje waar mogelijk weer te geven. Een gezellig bal besloot dezen goed gesl avond en al werden we bij het naar Huis I verrast door een vieze natte regen, het kon| goede stemming niet verbreken. Vergadering van de afd. Oudkarspel- scharwoude, van den bond voor Staatsp neering op Woensdag 28 Februari, des 7.30 uur ten lokale van den heer P. Kuili Óudkarspel. De voorzitter ,de heer Chr. Olthoff van| scharwoude, opent de vergadering en sprei zijn genoegen over uit, dat een tiental le' veigadering is gekomen. Wel had ik er I meer gezien, want onze zaak is ons aller en geen partijbelang. Wij vragen het St sioen voor iedereen zonder geloofsverschil! heet ik van harte welkom de Pers. Ik hoo, zij de gramafoon mag zijn, van hetgeen 1 hedenavond zal worden besproken. Ik ho de discussies van aangenamea aard mogei en in het belang van de zaak. Ook kan ik a mededeelen, dat is opgericht een Provincia mité, dat gezeteld is te Alkmaar, samen' uit de 5 federaties boven het Y. Het doel is dat bij verkiezingen, de candidaten word gewezen, die zich hebben uitgesproken vo mievrii staatspensiqjn, en worden voor kiezingèn de lijsten van voor- en tegenstf bekend gemaakt, e nwel zoo goed voor I Staten, als voor Gemeenteraad, als voor Kamer Hun persoonlijke meening zal won vraagd, omdat wij overtuigd zijn dat on voor bespreking den voorrang moet hebbeij is zeker een stap verder in de goede ricj om te komen tot volledige uitwerking val pian. Met den wensch dat ons streven richting' succes zal hebben, verklaar ik gadering voor geopend. Hierna 'worden door den secretaris, denl J. Schenk de notulen gelezen, welke onder worden goedgekeurd.. Naar aanleiding van de notulen zegt de dat dit jaar waarschijnlijk een Landdag Alkmaar zal worden gehouden. En dan ledenvergadering hetzelfde offer zal word vraagd als voor den Landdag te Schagen- Het punt mededeelingen en ingekomen >t| passeert stilzwijgend den hamer. Hierna wordt door den Secretaris het M slag gelezen, waaruit wij het volgende aanstj Ook dit jaar is weder kalm voor de aWf kalm verloopen. Voor een paar jaar terug de afdeeling goed werk verricht door het met circulaires en het doen van huisbezoek. mede werd yeel succes behaald, maar kon verzoek va nhet hoofdbestuur omm hier in andere plaatsen te werken, niet worden I gaan. Wat het volkspetitionnement betreft,! onze afdeeling zijn moeite noch kosten ge' maat kon geen resultaat worden bereikt, dat door andere afdeelingen niets werd Er |werden gehouden 4 bestuursvergaderin

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2