'dagen en no. 2 tot ig gld. boete of 15; hechtenis- dagen. Nachtelijke uilenstreken in het laatste Zondag avondtrammetje. Als er bal is op den hooizolder, dan is de elite uit Heemskerk cum annexis natuurlijk present. Om 11 uur wordt de terugtocht aanvaard met de laat ste tram Alkmaar—Haarlem en dan is het een reuzeherrie. Raakt er soms een fatsoenlijk metisch onder die grapjassen verzeild, dan is hij gewoonlijk het kind van de rekening. Dat overkwam ook een onlangs een jongmensch uit Beverwijk. Zijn hied werd hem afgenomen en onder algemeene vroolijk heid voor 50 cent verkocht aan een anderen karak terkomiek uit Heemskerk. Eerst tegen betaling van 50 cent werd de eigenaar in de gelegenheid gesteld zijn hoofddeksel terug te bekomen Het muisje had echter een staartje. Want vandaag ston den de grappige Heemskerkers H. H. S- en Abr. B. terecht. De eerste wegens diefstal, de tweede we gens heling. Deze werd door den politierechter moreel geprest op de zitting aan den Beverwijker j. Pannings de 50 cent terug te betalen. De officier» hield een scherpe philippica tegen de kannibalen in de laatste Zondagavondtram en vorderde tegen ieder 30 gld. boete subs. 3o digen. Maar de politie rechter, hoewel met leedwezen, vond mgeen vrij heid hier straf op te leggen en sprak onder het' houden van een duchtige reprimande vrij. Hij twijfelde geen minuut. De vrachtrijder Jan B. te Obdam is een kort aangebonden meneer. Onlangs kreeg hij in zijn schuur bezoek van den landbouwer P. Klaver, die hem niet al te vriendelijk aansprak over het feit dat Jan hem een kattendief zou genoemd hebben. De vrachtrijder verzocht zijn bezoeker direct op, te hoepelen en toen Piet niet gauw genoeg aan deze vordering voldeed, klauterde Jan uit zijn vrachtwagen, waarin hij bezig was, greep een stuk hout en ranselde Piet daarmede de schuur uit. Piet die een stijve arm had gekregen, van de hem door Jan B;. toebedeelde opzaniker, deed aangifte en heaen werd driftige Jantje veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Van kwaad tot erger. I Douwe V. reed te Abbekerk zonder licht. In 't donker natuurlijk, want anders kon 't geen kwaad i Maar nu werd Douwe door den rijksveldwachter. ;Kamp uit Abbekerk aangesproken over deze over treding. Douwe deed heel onaardig tegen 'den veld wachter. Hij wilde zijn naam niet opgeven en toen Kamp hem toen naar den burgervader wilde bren gen, verzette Douwe hiertegen zich al met al zijn geschonken lichamelijke krachten. Om hem wat meer respect voor wet en wetsdienaren te leeren, veroordeelde de politierechter hem tot f 20 boete subs. 20 dagen. Ook een roeier tegen wind en stroom. De heer Simon B|. bevond zich te Abbekerk op een zanguitvoering, doch droeg zoo weinig bij tot vermerdering van de harmonie, dat de caféhouder hem verzocht het café te verlaten. Maar dat ging zoo gemakkelijk niet. De rijksveldwachter Kamp, de president van de zangvereeniging en nog een arnaieur uitsmijter, moesten gerequireerd worden om Simon de deur uit te werken. Maar nu kwam Boontje om zijn loontje, Siempie de sterke werd veroordeeld tot 30 dagen subs, f20 boete. In het stamcafé van de Heldersch» Haring meppers. De Heldersche visscherlieden Arie v. d. H. en Willem P. compareerden voor den politierechter, omdat ze in hun stamcafé van Mosch hun vak- broeedrs Willem Kwast en diens zoon Hendrik nogal pittig hadden afgedroogd. Arie had den! ouder, heer Kwast voor zijn rekening genomen, en Willem had zich belast met Hendrik voor de vlakte te meren. Het succes was enorm en de vech tersbazen, die allebei aardig stoom op hadden, bar sten bijna van trots, maar vandaag, toen zij voor den politierechter stonden, zongen ze geen toon,, maar wel een groote terts lager. Raar keken ze op hun neus, nadat zij den officier tegen ieder 1 mnd. gevangenisstraf hadden hooren eischen en hun v reugde vermeerderde er niet op, toen de politie rechter te kennen gaf, zeer veel lust te gevoelen,, hen overeenkomstig den eisch te veroordeelen. Zij trachtten nu den politierechter te verteederen, cioo rhem vurig te verzekeren, dat zij beiden be reid waren, lid te worden van de blauwe knoop, als de politierechter kon besluiten, hen voorwaar delijk te veroordeelen. Enfin, Mr. Muller was waar lijk getroffen door zooveel opofferingsgezindheid en: gai mijnheer Muhring opdracht nog eens een on- derzoek naar hun edele voornemens in te stellen. De uitspraak zal Z.Éd. nu nóg 14 dagen aanhouden ik ben reuzenieuwsgierig hoe deze haringtrekkers het er met die geheelonthouding zullen afbrengen. I UIT DEN OMTREK. GROENVELD. Vrijdagavond brak alhier in het pakhuis van den heer P. Gootjes brand uit. Door de harde wind liet deze brand zich ernstig aanzien en 'vooral het op pLm. 3 M. afstand staand per ceel van den heer K. Appel had het een poos wel wat al te wajrn. Door de reuzenarbeid, ver richt door ingezetenen, is het behoud van dit perceel te danken, waarvoor haar wel dank mag worden gebracht. De brand bleef dus bij één perceel hetwelk geheel tot den grond af brandde. ST. MAARTEN. 1 Bij de op Zondag j.l. gehouden verkiezingen in het kerkgebouw alhier van notabel, diaken en ouderlingen, zijn de aftredende heeren, resp. Jb. Witsen, P. de Geus en P. Bronder herko zen en voor de vacature wegens sterfgeval S. Koegelberg de heer C, Smit. len hadden invallers. Van krachtsverschil was absoluut geen sprake, maar de Vrone-vooïhcfè- de was voor doel veel gevaarlijker. De goede verstandhouding werd eenigszins verstoord, toen de scheidsrechter een D.T.S.-speler absó- luut zonder reden van het veld stuurde. D.T.S. 2 speelde thuis tegen Koedijk 1 vaar de competitie van de N.H.V.B. Koedijk wist met 41 te winnen en toonde hierdoor, dat zij één der sterkste elftallen uit 5 B is. Met rust was de stand reeds 20, even later maakte de D.T.S. midvoor, die zeker wel' één der besten was, een welverdiend tegenpunt. Toen kwam Koedijk weer opzetten en maakte nog 2 goals, zoodat het einde kwam met een 41 overwin ning voor de bezoekers. Deze wedstrijd werd door den heer Mol uit Alkmaar op uitstekende wijze geleid. Derge lijke arbiters zien we graag weer hier terug. Het geheel was dus een slechte dag. Vol gende week beter, Blauw Witten!U ST. PANCRAS. Zondag j.l. 3 vriendschappelijke wedstrijden. Om 10 uur Vrone-adsp. tegen D.T.S.-adsp. 'De laatsten verloren de match met 02. Om half een Vrone 3—B.V.V. van Broek op Langendijk. Ook deze gasten moesten 't af leggen tegen Vrone, ook met 02. Van B.V.V. werd een 2-tal spelers 't medespelen ontzegd 'wegens 't met ijzerbeslag versterken van hun scoenenh. Een verstandige maatregel, waar door beide elftallen met 9 spelers elk speeldèh. t En om 2 uur de meest belangrijke ontmoe ting van onze voetballers en wel van Vrone 1 tegen D.T.S. 1. Vrone 1 speelde met 2 veteranen en 1 uit i't tweede. D.T.S, kwam uit met 1 veteraan. En toch wist Vrone te winnen met 30. Deze wedstrijd kenmerkte zich door forsch fepel van de gasten, 2e. door 't uit 't veld zen den van een D.T.S.-speler, die minder net te gen den scheidsrechter optrad en 3e. door een terechtwijzing van den arbiter aan 't adres van den keeper van Vrone. Wetende, wat er was misdreven, verdient 't optreden van den scheidsrechter alle lof, voor al, waar hij zijn eigen zwager niet spaarde, en zich niet ontzag ook in een vriendschappe lijke match de teugels in handen te houden. Vrone 2 maakte een sterke tegenstelling met zijn medeleden door met niet minder dan met 04 van Holland 2 te verliezen. Was Holland zoo versterkt, dat 2 leden van Vrone 2 't veld uitliepen, doch dat. is niet sportjef en nimmer te billijken. NOORDSCHARWOUDE. Holland 2 tegen Vrone 2 4 -0. Direct na den aftrap'wordt de bal naar het „Vronen-doel gedreven, de rechtsbinnen schiet 'en geeft „Holland" de leiding 1—0. Er wordt 'steeds op Vrone's helft gespeeld waardoor „Holland" dan nog een doelpunt wist te ma ken 2—0 .Nu zet Vrone op en speeld steeds op „Holland's" helft, doch Vrone kon het net niet vinden. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust speelde Holland voor de wind, nu heeft Vrone niets in te brengen. Er wordt Holland een penalty toegekend, welke in een doelpunt werd omgezet 3—0. Even later stuur de de scheidsrechter de linksbuiten van Vrone het veld uit, waardoor nog eeii paar jongens van Vrone het veld verlaten, wat ik wel wat kinderachtig vind. Vrone bleef met acht man doorspelen, nu wist Holland nog éénmaal te doelpunten 4—0. Na ongeveer nog vijf minu ien te hebben gespeeld, gaf de scheidsrechter het teeken van einde. Zondag a.s. weer winnen hoor „Hollanders" tegen Koedijk 1. met zijn gade naar Korfoe te gaan, maar hij hoopt dat (l eprinses verlof zal krijgen er eenigen tijd voor, de geboorte van het kind heen te gaan. De prinses geniet een uitstekende gezondheid en de aanstaande gebeurtenis in het gezin schijnt den monarch iri ballingschap nieuwe belangstelling in het leven te hebben gegeven, zoo besluit de mele werker van de „Chronicle" zijn verhaal. Onze correspondent te Doorn meldt, dat bo venstaand bericht van de „Daily Chronicle" on juist is. We! gaat de prinses 25 dezer op reis, maar eerst naar haar bezitting in Sabor om tegenwoordig te zijn bij de „Könfirmation" van haar op een na oudsten zoon en daarna gaat zij naar Korfoe om te zien hoe de bezitting van den keizer ich houdt. De prinses keert 22 Mei a.s. terug. „Hbld.' Faillissementen in Nedeiland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bu reaux voor den Handel, zijn over de afgeloo- pen week, eindigende 2 Maart in Nederland uitgesproken 71 faillissementen tegen 54 fail lissementen in dezelfde week van het vorige Van 1 Januari tot en met 2 Maart 1923 727 faillissementen tegenover 428 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. BUITENLAND SPORT EN WEDSTRIJDEN - OUDKARSPEL. D. T. Het resultaat va mZondag 4 Maart is voor 'de diverse D. T. S. elftallen al zeer gering. Vier elftallen hadden zware wedstrijden te spe len en allen verloten met sprekende cijfers. Het begoh 's morgens al. Het eerste elftal der ad- spiranten speelde om 10 uur te St. Pancras tegen de Vrone adsp. Het resultaat was een 20 nederlaag. Een tegenpunt was zeker ver diend, daar van krachtsverschil geen sprake was. Laat deze nederlaag jelui niet ontmoedi- jgen, jongens! Een volgende keer beter 1 D.T.S. 3 speelde 's morgens te N. Niedorp tegen een volledig N.V.V. 2 (een oude tegen stander van het tweedel) en verloren met 82. [Nj.V.V. was zeker te zwaar voor het derde. Beide tegenpunten werden gemaakt door den mid-half, die een zeer goede partij speelde. NIEUWSTIJDINGEN Watersnood in 1916. De leden van de Provinciale Staten in N.- 'Holland Thomassen, Westerhof, De Vries, Hei nalda, Dalmeyer, Pothuis, Polak, Den Exter, v. Kuykhof-Koedijk, v. d. Wal en Wagenfeld hebben de volgende motie ingediend: „De Provinciale Staten, van oordeel, dat de tijd gekomen is, om een nieuwe verdeeling te ontwerpen van de las ten, die voortvloeien uit den watersnood 1916 in het bijzonder van oordeel dat het Rijks subsidie voor dat doel geheel behoort tén gpede te komen aan het Hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwartier. moodigt Gedeputeerde Staten uit de daar- 1 toe noodige voorstehen bij de Provinciale Sta ten in te dienen". Het bezoek van den koning van Zweden. De Koning' van Zweden heeft H.M. de Koningjin het volgende telegram doen toekomen: Aan H. M. de Koningin Alvorens Nederland te verlaten, stel ik er prijs op, nogmaals Uwe Majesteit mijn diepe erkent ei lijkheid te betuigen, voor de zoo hartelijke ont vangst, welke ik gevonden heb bij Uwe Majesteit en Haar Verheven Familie, alsmede voor de uitingen van sympathie, welke mij ten deel zijn gevallen van de zijde van het Nederlandsche Volk., Uwe Majesteit kan er verzekerd van zijn, dat ik steeds een onuitwischbare herinnering zal be waren aan de dagen, in Uw land doorgebracht. Gustaaf. H. M. de Koningin heeft hierop geantwoord met het volgende telegram: Ik dank Uwe Majesteit voor het vriendelijke telegram, dat Zij mij gezonden heeft bij het ver trek van Mijn Land. Ik ben zeer verheugd geweest U terug te zien en de familiebanden, welke ons verbindene, nauwer, aan te halen. De sympathie, welke Mijn Volk Uwe Majesteit heeft betuigd tijdens Haar bezoek waarvoor ik Uwe Majesteit nogmaals zeer hartelijk dank zeg h eeft mij een levendige voldoening geschonken, Wilhelmioa.' Ex-keizer Wilhelm. Een bijzondere medewerker van de „Daily ChtjO-» nicle" verneemt, dat er over enkele maanden een blijde gebeurtenis wordt verwacht op den huize Doorn. De ex-keizer stelt er bijzonder prijs op, dat de eerstgeborene uit zijn tweede huwelijk niet in „ballingschap" het levenslicht zal aanschouwenj Teneinde dit te vermijden zijn, zoo vertelt de man van de „D. C." verder, eenigen tijd onderhandelin gen gaande om den ex-keizer in staat te stellen weer in het bezit te komen van zijn villa op Kor foe. Als de onderhandelingen slagen, hoopt hij, dat de aanstaande telg uit het huis Hohenzollern op dat eiland zal worden geboren. De ex-keizer vefet, D.T.S. 1 speelde to St. Pancras tegen Vrone A en vcrjöör. onverdiend met 30. Beide elfcal- aat bet teveel is om vergunning te verwachten om DE BEZETTING v. h. RUHGREBIED. De toestand te Bocihum. Volgens een bericht aan de „Kölnische Zei- tung" uit Bochum is daar hedenmorgen een groote troepenafdeeling verschenen voor het hoofdbureau van politie. De troepen drongen het gebouw binnen en arresteerden de beamb ten. Daarop werden alle kasten doorzocht en Be documenten meegenomen. Intusschen is de geheele veiligheidspolitie te 1 Bochum gevangen genomen. Alle politie-bure aux en politieposten zijn door Fransche sol daten bezet. De wachtlokalen werden geheel ontruimd, de ledikanten, matrassen, enz. weg gebracht. Bochum is thans zonder beseher- friende politie. In den loop van den voormiddag drongen steeds meer troepen in het centrum der stad door. Het hoofdstation en de andere stations werden om 10 uur bezet. Geen mensch mag !iin het station, geen mensch mag er uit. In het gebouw van 't hoofdstation werden de be ambten gearresteerd en daarna de kassen mee genomen. Tevens werd het hoofdpostkantoor en het hoofddouanekantoor bezet. De binnenstad is bijna geheel afgesloten. Machinegeweren staan aan de hoeken der istraten. Alles wordt aangehouden. Men veron derstelt dat de Franschen juist in 'teind der maand de stations, de post- en douanekantoren bezet hebben, omdat zij denken veel geld, be- ètemd voor de uitbetaling der salarissen, mach tig te zullen worden. Van de bevolking maakt zich een doffe wan hoop meester; alle winkels zijn reeds sedert dagen gesloten. De huisvrouwen weten nauwer lijks 'hoe zij hun inkoopen zullen doen. Slaapinfluenza. Naar de. Parijsche correspondent van de „Daily. -Chronicle" meldt, veroorzaakt een nieuwe, eigen aardige ziekte, die als „slaapinfluenza" wordt be titeld, ernstige ongerustheid in verschillende dee- len van Frankrijk. De ziekte brak eemge weken tien dagen reeds vijf personen aangetast, geleden in het Ooise-departement uit en heelt in De ziekte openbaart zich door griep- of tnfluen- zaverschijnselen, gevolgd door slaapziekte. Parijsche dokters zijn naar de betreffende plaat sen gezonden, teneinde deze nieuwe ziekte te be- studeeren. i Bijzondere oogen. Volgens de „Imparcial" zijn twee zoons van een Spaansch edelman in staat door metaal heen te zien. Hun oogen, beweert het blad, bezitten de een of andere bijzondere eigenschap, waarvan de oor sprong nog niet is vastgesteld. De jongelui hebben in het bijzijn van geleerden proeven afgelegd, waaruit bleek, dat zij brieven, die in doozen zijn gesloten, kunnen lezen en voor werpen in zilveren, koperen of ijzeren etuis nauw keurig kunnen beschrijven. Door papier en porce- lein kunnen zij evenwel niet heen zien. De Amerikaansche handelsvloot te koop Nu de Amerikaansche scheepvaartwet van de baan is„ zullen zeventienhonderd Amerikaansche passgaiers- en vrachtschepen, tezamen metende, 11.002.623 ton, binnenkort te koop worden aan geboden Deze schepen zijn het eigendom van de Vereenigde Staten, deels door inbeslagneming, j deels door aanbouw, sedert de deelneming van Amerika aan den wereldoorlog. Van de groote vloot, die op alle wereldzeeen, met de Britsche lijnen had zullen concurreeren, zijn. op het oogenblik slechts 350 schepen in de vaart. De meeste andere, waarvan 690 stalen schepen, zijn sinds den oorlog opgelegd en bevinden zich in alle havens aan de kust van den Atlantischen en den Stillen Oceaan, waar zij liggen te roesten. Polen mobiliseert. Verschillende reservelichtingen in Polen zijn on- aei de wapenen geroepen voor een veldoefenmg, die twee ïflaanden zullen duren. Voorts werden alle reserveofficieren, ingenieurs, dokters, veeart sen en beambten der intendence, onder de wape nen geroepen, tot en met de lichtingen 1897. Deze maatregel heeft onder de bevolking groote opwinding teweeggebracht, daar zij in verband ge bracht wordt met de geruchten omtrent maatreJ, gelen van denzelfden aard in Sovjet-Rusland. Onder de arbeiders heerscht groote ontevreden heid, ook in verband met het feit, dat de duurte enorm snel toeneemt en de werkloosheid zich in den laatsten tijd sterk heeft uitgebreid. iWel verzachtende omstandigheden. V001 den politierechter te Tonbridge in Kent stond dezer dagen een vrouw terecht wegens be drog met weduwenpensioen. Het was een moeder van 21 kinderen. Haar eerste man en drie van haar zoons waren in den oorlog gedood en toen kreeg ze als weduwe Child een pensioen toegekend. Eenige jaren werd dit uitbetaald, tot men er bij toeval achter kwam, dat ze spoedig na den dood van haar eersten man was hertrouwd. Thans, voor den rechter, werd clementie voor haai gevraagd, ook al, omdat negen van haar kin deren nog beneden de 7 jaar zijn. De rechter zei daarop, dat in gewone gevallen haar onverbiddelijk gevangenisstraf zou opgelegd worden, maar dat hij met het oog op haar uitgebreide verantwoor-, delijk. als hoofd van een zoo groot gezin, het ge- wenscht vond, haar voorwaardelijk te veroordeelen, BURGELIJKE STAND GEMEENTE OUDKARSPEL. Over de maand Februari. Jacob, zoon van Gerrit Hart en Wilhelmina Cornelissen. Matthijs Cornelis, zoon van Cornelis Rootjes en Trijntje Moeijes. Gerar- dus, zoon van Gerbrand Bruin en Maartje Vlugt. Agatha, dochter van Pieter Kamp 'en Catharina Oyertoom. Anthonius, zootv van Hendrik Roos en Maartje Paarlberg. - Wantje, dochter van Pieter Kostelijk en Elisa beth Pranger. Overlieden: Cornelia Eiland, oud 52 jaren, weduwe van Joannes Koelémey, levenloos aan- gegeve nkind van Johannes Put en Aiitia Baars. GEMEENTE WARMEN HUIZEN Over de maand Februari. Geboren: Nicolaas Theodorus zoon van Ni- colaas Ligthart en van Geertruida Maria Groot huizen. Franciscus Jacobus zoon van Cor nelis Beemsterboer en van Cornelia Jong. - Cornelis Anlonius zoon van Matthias Jacobus de Nijs en van Anna Castricum. Elisabeth Ma ria dochter van Jan van Diepen en van Eli sabeth Blokker. Agatha dochter van Dirk Zutt en van Grietje Roozendaal. Pieter, zoon --•an Gerrit Nicolaas Sevenhuijsen en van Elisabeth Catharina Sdhermerhpm. Jan, 2. van Jan de Vet en van Grietje Kiesli|ng. Ondertrouwd: Herman Kieft, oud 27 jaar en Jannetje de Vet oud 19 jaar. Gehuwd: Herman Kieft, pud 27 jaar en Jan netje de Vet, oud 19 jaar. GEMEENTE SINT MAARTEN. Geboren: Petrus Gerardus Maria, zoon van Ge-j raruds Borst en van Katharina Meereboer. An- dries Jan, zoon van Gerrit Pasterkamp en van Jacobje Asma. Leendert Gerrit, zoon van Willem Meijles, en van Jaantje Troost. Jaecob zoon van; Cornelis Wijngaard en Teuntej Blokker. Pieter. zoon van Klaas Steensma en van Jantje Swidde. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: Pieter Kossen, oud 77. jaren, we duwnaar van Trijntje Blankman. GEMEENTE HARENKARSPEL Geboren: Hubertus Cornelis, zoon van Cornells Blank en Hiliegonda Goudsblom. Johannes, zoon van Gerrit Kamper en Anna Jongejan. Anna Ali- da. dochter van Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. Gatharina Christina, dochter van Pieter Boekei en Geertje Tesselaar. Hendrikus, zoon van Jacobus Buter en Guurtje van Duin. Margaretha Afra, dochter van Pieter Wester en Wilhelmina Stoop. Petrus Johannes Maria, zoon van Johannes Burger en Maria Goessian. Nicolaas, zoon van Ja cobus Bleeker en Katharina Smit. Getrouwd: Jacobus Johannes Orij en Anna Rood Martinus Boon en Agnes Masteling. Overleden: Pieter Tesselaar, 44 jr., echtgenoot van Jansje Blankendaal. Gerbrand Spaansen, 7 weken. Levenloos kind van Arie Stammes en Ger rit je Leeuw. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ondertrouwd: Hendrik Wilhelm Post en Hen- drika Klingeler. Getrouwd: dezelfde. Geboren: Catharina Maria, dochter van Johan nes van Kleef en Maria Beemsterboer. Pieter, zoon van Johannes Glas en Neeltje Twisker. Ca tharina, dochter van Jacob Hermanus Buter en Wilhelmina Hendrika de Groot. Cornelia, dochter van Anthonius Oud en Maria Catharina Druiven. Overleden: Jacobus Paulus Schuffelen, jud r jaar. i ij Êi <1: J MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Maart 1923. 60875 kilogram roode kool 4.5.70, 2e sic. •3.10—3.90, 65825 kilogram gele kool 2.-3.30, 2e soort 1.40—1.90, 28750 kilogram deensche witte kool 2.20—3.60, 2e soort 1.70—2.10, 33350 kilogram uien 1.502.70, drielingen 1.301-50 13500 kilogram peen 1.301.50. 6 Maart 1923. 61000 Kilogram roode kool 4.6.20, 2e soort 3.10—3.90, 81000 kilogram gele kool, 2.80 —4.—, 2e soort 2.2.70, 66500 kilogram deensche witte kool 2.40—3.60, 34775 kilogram uien, drielingen 1.20—1.50, 10550 kilogram peen 1.40—1.50, 75 kilogram spruitkool 7.90 650 kilogram witlof 9.20—10.80, 2e soort 2.80 tot 4.70. NOORDSCHARWOUDE. 5 Maart 1923. I Grove uien 1.60—2.60, drielingen 1.60—170 peen 1.201.30, roode kool 4.—5.30, door schot 3.704.90, gele kool 2.403.60, door schot 2.20—3.30, deensche witte 2.80—3.90, doorsOhot 2.20—3.60. Aanvoer op 3 Maart23450 kilogram uien, 4125 kilogram peen, 82750 kilogram roode kool 53575 kilogram gele kool, 106025 kilogram deensche witte. 6 Maart 1923. Grove uien 1.30—2.20, drielingen 1.10—1-80 nep 2-30—2.50, peen 1.30—1.50, roode kool 4 606.doorschot 4.5.30, gele kool 3.— —4.—, doorschot 2.70—3.80, deensche witte 2.703.80, doorschot 2.203.50, kroten 1.40. Aanvoer op 5 Maart: 20955 kilogram uien, (715O kilogram peen, 103200 kilogram roode kool, 44075 kilogram gele kool, 76150 kilogram deensche witte. WAR MENHUIZEN 3 Maart 1923L Roode kool 3054.70. idem 2e soort 2.104-35.- Gele kool 1 65—2.55.'idem 2e sobrt 2.—. Deens9e witte kool 2.35—3.25. idem 2e soort i.5o—3.— Uien 1.7.02.20. Drielingen 1.301.50. Peen 1 --1.3c. Blauwe aardappelen 2.102.20. Uitschot roode' kool 1.55—2.—. Uitschot witte kool 1-55- Aanvoer 41165 kilogram roode kool, 4925 kilogram gele kool, 32^70 kilogram witte kool, 6830 kilo gram uien, 6400 kilogram peen, 1700 kilogram aardappelen. 5 Maart 1922. Roode kool 4.55'495- idem 2e soort 3.70—4.95 Gele kool 2 15. Deensche witte kool 2.'8o--.3-25 idem 2e soort 3.—. Uien 2.-2.20. Drielingen -3°) —1.40. Peen 1.251.35. Uitschot roode kool 2.15. 2.4c. Uitschot gele kool 1.05, Aanvoer 14405 kilogram roode kool,, 835 kilogram gele kool, 6160 kilogram witte kool, 2175 kilo-I gram uien, 5300 kilogram peen. AI.KMAARSCHE EXPORTVEILING. 2 Maart 123. 9 Appelen 4.14. Peren 6.-23.Jt.oode kool iM 3.20. Gsle kool 0.70—2.10. Rabarber 7.40—J5-

Nieuwe Langedijker Courant | 1923 | | pagina 2